سلام مهمان عزیز.

ساعت سایت بر اساسUTC + 1 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است امروز 21 اکتبر 2014, 12:15

+ ارسال موضوع جدید+ ارسال پاسخ
 [ 222 پست ]  برو به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4, 5  بعدي
نويسنده پيغام
پستارسال شده در: 21 دسامبر 2012, 23:26 
آفلاين

تاريخ عضويت: 21 دسامبر 2012, 23:11

سلام. من تمام پستهارو خوندم. یک جورایی هم جواب سوالام رو گرفتم و هم نگرفتم.
الآن قراره که از سفارت ایتالیا ویزا بگیرم و در کشور اتریش اعلام پناهندگی کنم.
جواب سوالم رو گرفتم که باید با 2 پرواز مثلا از ایران به ترکیه و از ترکیه به اتریش برم و اونجا خودم رو پناهنده اعلام کنم.

با این وجود میترسم که منو دیپرت کنند به ایتالیا... :!:
:?: :?: :?:
سوالم هم اینه که من چه موقع اعلام پناهندگی کنم ؟
1-2 روز بعد... !
یا
زمان ورود به گیت... !
یا
بعد از اینکه از کیت رد شدم ؟

آیا در داخل فرودگاه وین اداره یا سازمان و یا دفتری به عنوان اداره پناهندگی وجود داره که شخص پناه جو خودش رو معرفی کنه یه نه !؟

ممنونم از راهنمایی هاتون...

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 22 دسامبر 2012, 13:09 
آفلاين
Site Admin

تاريخ عضويت: 30 ژوئن 2012, 12:08

sorour_o نوشته است:
جواب سوالم رو گرفتم که باید با 2 پرواز مثلا از ایران به ترکیه و از ترکیه به اتریش برم و اونجا خودم رو پناهنده اعلام کنم.

1-2 روز بعد... !
یا
زمان ورود به گیت... !
یا

آیا در داخل فرودگاه وین اداره یا سازمان و یا دفتری به عنوان اداره پناهندگی وجود داره که شخص پناه جو خودش رو معرفی کنه یه نه !؟

هم در فرودگاه هم خارج فرودگاه میتوانید فرقی ندارد

ooVoo: panahandegi
تلفن: ۰۰۴۴۲۰۳۲۳۹۳۳۷۳

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 22 دسامبر 2012, 21:10 
آفلاين

تاريخ عضويت: 25 نوامبر 2012, 12:40

sorour_o نوشته است:

1-2 روز بعد... !
یا
زمان ورود به گیت... !
یا

اگه دوست یا فامیلی وین دارین من پیشنهاد میکنم 1-2 روز برید پهلوی اونها که هم خستگیتون در بره هم استرستون کم بشه وسایل اضافی و دست و پا گیرتونم موقتا پیش اونها امانت بگذارید و هم از اقدام نهاییتون مطمئن بشید اگه خودشونم شرایط پناهندگی رو میدونستن که با اوناهم مشورت کنید

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 23 دسامبر 2012, 01:25 
آفلاين

.

در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط sorour_o در 23 دسامبر 2012, 01:31 .

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 23 دسامبر 2012, 01:29 
آفلاين

محمد 59 نوشته است:
sorour_o نوشته است:

1-2 روز بعد... !
یا
زمان ورود به گیت... !
یا

اگه دوست یا فامیلی وین دارین من پیشنهاد میکنم 1-2 روز برید پهلوی اونها که هم خستگیتون در بره هم استرستون کم بشه وسایل اضافی و دست و پا گیرتونم موقتا پیش اونها امانت بگذارید و هم از اقدام نهاییتون مطمئن بشید اگه خودشونم شرایط پناهندگی رو میدونستن که با اوناهم مشورت کنید

خوب بعدش که می پرسن این 1-2 روز کجا بودی چی بگم... !؟

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 23 دسامبر 2012, 13:46 
آفلاين

sorour_o نوشته است:
محمد 59 نوشته است:
sorour_o نوشته است:

1-2 روز بعد... !
یا
زمان ورود به گیت... !
یا

1-2 روز رو نمیپرسن ولی به فرضم گفتن خیلی جواب داره مثلا تو شوک بودم اصلا نمیدونستم کجا برم دنبال آدرس بودم اصلا چیزی از پناهندگی نمیدونستم و...

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 23 دسامبر 2012, 18:18 
آفلاين

محمد 59 نوشته است:
sorour_o نوشته است:
محمد 59 نوشته است:
sorour_o نوشته است:

1-2 روز بعد... !
یا
زمان ورود به گیت... !
یا

1-2 روز رو نمیپرسن ولی به فرضم گفتن خیلی جواب داره مثلا تو شوک بودم اصلا نمیدونستم کجا برم دنبال آدرس بودم اصلا چیزی از پناهندگی نمیدونستم و...

این غیر منطقیه ! قانع کننده نیست. هیچ ربطی به این که این 2 روز رو کجا موندی نداره!

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 23 دسامبر 2012, 19:55 
آفلاين

تاريخ عضويت: 03 اکتبر 2012, 18:36

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت جناب چاوشی
اینجانب 2 سوال دارم.
1- شخصی ادعا میکند که میتواند ویزای شینگن بدون انگشت نگاری تهیه کند. ایا چنین چیزی امکان دارد یا ایشان بلوف میزنند
2- با توجه به قانون انگشت نگاری شما کدام کشور را جهت گرفتن ویزای شینگن پیشنهاد میکنید که در صورت انگشت نگاری به آن کشور شخص را برنگردادنند.
از زحمات شما صمیمانه تشکر میکنم

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 24 دسامبر 2012, 08:06 
آفلاين

تاريخ عضويت: 21 آگوست 2012, 20:04

M4F14 نوشته است:
barad نوشته است:
اخه این الان یعنی چی ؟؟؟؟؟؟؟؟
( اگه ممکنه باهاش تماس بگیر و ازش بپرس جریان چیه. موفق باشید ) مشخره بازیا چیه
اخه اینم کمه که اینجا اینو مینیویسی
M4F14 خاله زنک بازی

گند زدی به کل فروم، نه وقتش رو دارم نه حوصله که با آدم عقده ای مثل تو کل کل کنم. من مطمئنم شما مشکل داری، خدا شفات بده.

پرفسور
شما استادی برو جلو
فقط بلدی بگی اره این درسته این اشتباهه
اینقدر نظر شخصی نده و اطلاعات درست یا جامع بنویس
حداقل برو یه از یه جا کپی کن بیا اینجا بنویس
چقدر بچه بازی در میاری

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 24 دسامبر 2012, 16:23 
آفلاين

aspiran نوشته است:
اینجانب 2 سوال دارم.
1- شخصی ادعا میکند که میتواند ویزای شینگن بدون انگشت نگاری تهیه کند. ایا چنین چیزی امکان دارد یا ایشان بلوف میزنند
2- با توجه به قانون انگشت نگاری شما کدام کشور را جهت گرفتن ویزای شینگن پیشنهاد میکنید که در صورت انگشت نگاری به آن کشور شخص را برنگردادنند.

مواردی شنیدم انگشت نگاری نمیکنن مثل اخذ ویزا از طریق تورای مسافرتی و... ولی 90% بلوف میزنه الان انگشت نگاریتون اگه در سفارت یونان باشه با مشکل بر نمیخورید چون فعلا انگشت یونان بخشیده شده

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 24 دسامبر 2012, 18:38 
آفلاين
نماد کاربر

تاريخ عضويت: 26 نوامبر 2012, 20:58

/

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 24 دسامبر 2012, 19:20 
آفلاين

تاريخ عضويت: 03 اکتبر 2012, 18:36

با تشکر از جناب محمد عزیز. آقا محمد قانون بخشش مربوط به کشور یونان تا چه ماهی از سال 2013 اعتبار دارد. با تشکر

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 24 دسامبر 2012, 23:00 
آفلاين

تاريخ عضويت: 24 دسامبر 2012, 21:55

salam.man visaye shigen az italiya daram.angosht negari ham raftam.agar man az torkiye be danmark beram va unja darkhaste panahandegi bedam man ro be italiya bar nemigardunan?
man az in mozu kheyli negaranam :roll:

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 25 دسامبر 2012, 09:51 
آفلاين

aspiran نوشته است:
با تشکر از جناب محمد عزیز. آقا محمد قانون بخشش مربوط به کشور یونان تا چه ماهی از سال 2013 اعتبار دارد. با تشکر

هنوز اعلام نشده

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 25 دسامبر 2012, 09:52 
آفلاين

aida3241 نوشته است:
salam.man visaye shigen az italiya daram.angosht negari ham raftam.agar man az torkiye be danmark beram va unja darkhaste panahandegi bedam man ro be italiya bar nemigardunan?

معمولا بر نمیگردونن چون ایتالیا وضع خوبی نداره امیدوار باشید

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 25 دسامبر 2012, 13:40 
آفلاين
Site Admin

تاريخ عضويت: 30 ژوئن 2012, 12:08

aspiran نوشته است:

سلام تا اول ژانویه 2013 بجز یونان تمام کشورها اجرا میشود ممکنه مواردی شانسی اعمال نشود که این ریسکی بسیار بالاست

ooVoo: panahandegi
تلفن: ۰۰۴۴۲۰۳۲۳۹۳۳۷۳

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 25 دسامبر 2012, 16:37 
آفلاين

مشاور نوشته است:
aspiran نوشته است:

سلام تا اول ژانویه 2013 بجز یونان تمام کشورها اجرا میشود ممکنه مواردی شانسی اعمال نشود که این ریسکی بسیار بالاست

همه پناهجویانی که تو یونان گیر افتادن بخاطر شرایط یونان حدس زیادی میزنن که این قانون مجدد تمدید بشه البته از طرفیم اروپا بخاطر سوریه لیبی و... خیلی شلوغ شده ممکنه تمدید نکنن بازم امیدوار باشید

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 25 دسامبر 2012, 23:34 
آفلاين

تاريخ عضويت: 25 دسامبر 2012, 22:58

محمد 59 نوشته است:
aspiran نوشته است:
اینجانب 2 سوال دارم.

مواردی شنیدم انگشت نگاری نمیکنن مثل اخذ ویزا از طریق تورای مسافرتی و... ولی 90% بلوف میزنه الان انگشت نگاریتون اگه در سفارت یونان باشه با مشکل بر نمیخورید چون فعلا انگشت یونان بخشیده شده

(( متقاضيان که موفق به دريافت ويزا و انگشت نگاري شوند به محض ورود در هر کشور اروپايي در همان فرودگاه چک انگشت نگاري ميشوند که اولا ثابت شود اين دارنده ويزا همان فرد واقعي متقضاي است. ثانيا اطلاعات ورد و خروج انها در حوزه اروپا در سيستم اطلاعاتي اروپا ثبت شود. دارنده ويزا همچنين هنگام خروج از هر فرودگاه هر کشور اروپايي مجددا انگشت نگاري ميشود که اطلاعات خروج او نيز ثبت شود.))

من نمیدونم اونایی که میگن اینجا ویزا رو بدون انگشتنگاری واستون در میارن ! پس موقع ورود به فرودگاه که چک انگشتنگاری صورت میگیره میخوان چکار کنن ؟ مخصوصا با پاسپورت ایرانی !

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 26 دسامبر 2012, 00:02 
آفلاين

یک مسئله دیگه در رابطه با دبلین که من خوندم و واسم مهم بود نوشته شده بود :

اگر متقاضي ويزاي ايتاليا دريافت کند و وارد اسپانيا شود در فرودگاه اسپانيا انگشت نگار ميشود و ورود دارنده ويزاي ايتاليا به اسپانيا ثبت ميشود. اين فرد هر زمان و در هر کشوري درخواست پناهندگي يا اقامت کند به محض انگشت نگاري مشخص ميشود که از کدام کشور و در چه تاريخي، ويزا دريافت کرده و به کدام کشورها و در چه تاريخي، سفر کرده است. و چنانچه در کشور ديگري درخواست پناهندگي کند بر اساس قانون دبلين بلافاصله او را به کشوري که صادر کننده ويزا بوده ديپورت ميکنند.
اجراي کاملتر و دقيق تر عهد نامه دبلين که کشوري که صادر کننده ويزا براي پناهجو بود يا اولين کشوري که پناهجو بدان ورود ميکنند مسئول رسيدگي به پروسه پناهندگي اين افراد ميباشند.

حالا بازم بستگی به شانس داره و کیس پناهندگی قوی !!!

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 26 دسامبر 2012, 00:41 
آفلاين

sorour نوشته است:
محمد 59 نوشته است:
aspiran نوشته است:
اینجانب 2 سوال دارم.

(( متقاضيان که موفق به دريافت ويزا و انگشت نگاري شوند به محض ورود در هر کشور اروپايي در همان فرودگاه چک انگشت نگاري ميشوند که اولا ثابت شود اين دارنده ويزا همان فرد واقعي متقضاي است. ثانيا اطلاعات ورد و خروج انها در حوزه اروپا در سيستم اطلاعاتي اروپا ثبت شود. دارنده ويزا همچنين هنگام خروج از هر فرودگاه هر کشور اروپايي مجددا انگشت نگاري ميشود که اطلاعات خروج او نيز ثبت شود.))

من نمیدونم اونایی که میگن اینجا ویزا رو بدون انگشتنگاری واستون در میارن ! پس موقع ورود به فرودگاه که چک انگشتنگاری صورت میگیره میخوان چکار کنن ؟ مخصوصا با پاسپورت ایرانی !

تو فرودگاه انگشت نگاری نداریم انگشت نگاری دیجیتالی از هر 10 انگشت انجام میشه که پروسه ای بین نیم تا یک ساعت زمان میبره اگر در فرودگاه درخواست پناهندگی بدین انگشت نگاری میکنن در غیر اینصورت روتین انجام نمیشه

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 26 دسامبر 2012, 12:03 
آفلاين

محمد 59 نوشته است:
sorour نوشته است:
محمد 59 نوشته است:
aspiran نوشته است:
اینجانب 2 سوال دارم.

تو فرودگاه انگشت نگاری نداریم انگشت نگاری دیجیتالی از هر 10 انگشت انجام میشه که پروسه ای بین نیم تا یک ساعت زمان میبره اگر در فرودگاه درخواست پناهندگی بدین انگشت نگاری میکنن در غیر اینصورت روتین انجام نمیشه

پس این دلایلی که تو سایتهای مختلف از قوانین دبلین اومده ! پس اینها چیه ؟
خیلی وضعیت در هم و برهم شده ...

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 26 دسامبر 2012, 12:35 
آفلاين

تاريخ عضويت: 31 جولاي 2012, 19:38

محمد 59 نوشته است:
aida3241 نوشته است:

معمولا بر نمیگردونن چون ایتالیا وضع خوبی نداره امیدوار باشید

دوست عزیزم در اکثر مواقع دیپورت میکنن ایتالیا فقط اگه فرد زیر 18 سال و یا زن و شوهر یکیشون انگشت نگاری شده باشه و در مواقع خاص دیپورت نمیکنن. هنوز زوده ایتالیا مثل یونان بشه. موفق باشید

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 27 دسامبر 2012, 07:55 
آفلاين

تاريخ عضويت: 17 آگوست 2012, 10:52

اگه با ویزای ایتالیا، مستقیم بریم هلند و خودمونو معرفی کنیم اولا اینکه بلافاصله باید معرفی کنیم و یا اینکه میشه اونجا پیش فامیل بمونم 2-3ماه بعد از پایان ویزا رفت و معرفی کرد؟ اگه بلافاصله خومونو معرفی نکنیم چه مشکلی پیش میاد؟ دوم اینکه بعد از معرفی کردن تو هلند موقع مصاحبه باید بگیم که از ایتالیا ویزا گرفتیم یا نه؟ چون اگه بگیم ویزای ایتالیا گرفتیم احتمال برگردوندن به ایتالیا هست؟ و اگه نگیم که از ایتالیا ویزا گرفتیم، با توجه به انگشت نگاری ، متوجه نمیشن که از ایتالیا ویزا گرفتیم؟ و اگه بفهمن که دروغ گفتیم خوب تو بررسی پرونده به مشکل میخوریم دیگه ، درسته؟

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 27 دسامبر 2012, 17:45 
آفلاين

ardalan_abbasi نوشته است:
اگه با ویزای ایتالیا، مستقیم بریم هلند و خودمونو معرفی کنیم اولا اینکه بلافاصله باید معرفی کنیم و یا اینکه میشه اونجا پیش فامیل بمونم 2-3ماه بعد از پایان ویزا رفت و معرفی کرد؟ اگه بلافاصله خومونو معرفی نکنیم چه مشکلی پیش میاد؟ دوم اینکه بعد از معرفی کردن تو هلند موقع مصاحبه باید بگیم که از ایتالیا ویزا گرفتیم یا نه؟ چون اگه بگیم ویزای ایتالیا گرفتیم احتمال برگردوندن به ایتالیا هست؟ و اگه نگیم که از ایتالیا ویزا گرفتیم، با توجه به انگشت نگاری ، متوجه نمیشن که از ایتالیا ویزا گرفتیم؟ و اگه بفهمن که دروغ گفتیم خوب تو بررسی پرونده به مشکل میخوریم دیگه ، درسته؟

اولا باید خودتونو زود معرفی کنید بخاطر اینکه قانونا پناهنده باید در اولین فرصت پس از ورود به کشور امن درخواست پناهندگی بده این کارو نکنید یعنی خلاف قانون انجام دادید و باید جوابگویشان باشید دوما شما چه بگید و چه نگید خودشون میفهمند پس حقیقت رو بگید بهتره

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 28 دسامبر 2012, 20:44 
آفلاين

آقای محمد دوست عزیزم شما تا حالا چند نفر رو دیدید که با این روش دریافت ویزا شینگن از یه کشور دیگه و پرواز مستقیم به کشور مورد نظر، دیپورت نشدن به کشور صادر کننده ی ویزا؟؟

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 28 دسامبر 2012, 22:55 
آفلاين

M4F14 نوشته است:
آقای محمد دوست عزیزم شما تا حالا چند نفر رو دیدید که با این روش دریافت ویزا شینگن از یه کشور دیگه و پرواز مستقیم به کشور مورد نظر، دیپورت نشدن به کشور صادر کننده ی ویزا؟؟

راستش من تا به حال 3 مورد دیدم یه خانواده 4 نفره که با ویزای سوئیس اومدن سوئد و همین سوئد به پروندشون رسیدگی کرد یکی از دوستانم که با ویزای هلند اومد سوئد یکی دیگه هم میشناسم که با ویزای فرانسه رفته آلمان اینها هیچکدوم دیپورت نشدند البته طبق آخرین چیزی که یکی از پرسنل اداره مهاجرت شنیدم میگفت قانونا میتونن دیپورت کنن ولی معمولا باهاش مصاحبه میکنن و اگه کیسش قوی باشه واز نظر تحصیلات و تخصص و... به دردشون بخوره دیپورت نمیکنن البته میگفت این کار مصداق قانونی نداره ولی مد نظر مصاحبه گر قرار داره بدین صورت که میتونه دیپورت کنه ولی بخواد میتونه دیپورت هم نکنه من حتی یه افغان میشناسم که تو سوئد 3 بار منفی خورد بعد فرار کرد رفت آلمان اونها براش پرونده تشکیل دادن و دادگاه آلمان تخلف دوبلینش را بخشیده!!! راستش هیچ حساب کتابی نداره چون قانونا اگه پناهجویی از یه کشور عضو معاهده دوبلین منفی بخوره بدین معنی است که از همه کشورای دوبلین منفی خورده و حق درخواست پناهندگی در سایر کشورای دوبلین رو نداره همونجور که میدونین خیلی از سازمانهای جهانی فعال در زمینه پناهندگی من جمله کمیساریای پناهندگان سازمان ملل با معاهده دوبلین مشکل دارن و اون رو خلاف حقوق بشر میدونن حتی دادگاه واحد اروپا که خیلی وقتها پناهجویان دوبلینی وکیل گرفته با صرف هزینه به این دادگاه شکایت میکنن و بسیاری موارد دادگاه اروپا هم به نفع پناهجو رای میده خلاصه سر این موضوع خیلی بحث وجود داره هیچکس نمیتونه 100% چیزیو تضمین کنه ولی معمولا کسی که از نظر زمانی مشکلی نداره و عجله ای نداره میتونه با طرق مختلف دور بزنه البته اگه کسی دوبلین بخوره باید پیه 3-4-5 سال الافی رو به تنش بماله....

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 29 دسامبر 2012, 18:36 
آفلاين

محمد 59 نوشته است:
M4F14 نوشته است:

راستش من تا به حال 3 مورد دیدم یه خانواده 4 نفره که با ویزای سوئیس اومدن سوئد و همین سوئد به پروندشون رسیدگی کرد یکی از دوستانم که با ویزای هلند اومد سوئد یکی دیگه هم میشناسم که با ویزای فرانسه رفته آلمان اینها هیچکدوم دیپورت نشدند البته طبق آخرین چیزی که یکی از پرسنل اداره مهاجرت شنیدم میگفت قانونا میتونن دیپورت کنن ولی معمولا باهاش مصاحبه میکنن و اگه کیسش قوی باشه واز نظر تحصیلات و تخصص و... به دردشون بخوره دیپورت نمیکنن البته میگفت این کار مصداق قانونی نداره ولی مد نظر مصاحبه گر قرار داره بدین صورت که میتونه دیپورت کنه ولی بخواد میتونه دیپورت هم نکنه من حتی یه افغان میشناسم که تو سوئد 3 بار منفی خورد بعد فرار کرد رفت آلمان اونها براش پرونده تشکیل دادن و دادگاه آلمان تخلف دوبلینش را بخشیده!!! راستش هیچ حساب کتابی نداره چون قانونا اگه پناهجویی از یه کشور عضو معاهده دوبلین منفی بخوره بدین معنی است که از همه کشورای دوبلین منفی خورده و حق درخواست پناهندگی در سایر کشورای دوبلین رو نداره همونجور که میدونین خیلی از سازمانهای جهانی فعال در زمینه پناهندگی من جمله کمیساریای پناهندگان سازمان ملل با معاهده دوبلین مشکل دارن و اون رو خلاف حقوق بشر میدونن حتی دادگاه واحد اروپا که خیلی وقتها پناهجویان دوبلینی وکیل گرفته با صرف هزینه به این دادگاه شکایت میکنن و بسیاری موارد دادگاه اروپا هم به نفع پناهجو رای میده خلاصه سر این موضوع خیلی بحث وجود داره هیچکس نمیتونه 100% چیزیو تضمین کنه ولی معمولا کسی که از نظر زمانی مشکلی نداره و عجله ای نداره میتونه با طرق مختلف دور بزنه البته اگه کسی دوبلین بخوره باید پیه 3-4-5 سال الافی رو به تنش بماله....

ممنون بابت جوابتون، این موضوع چند وقت بود فکرمو مشغول کرده بود.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 02 ژانويه 2013, 03:34 
آفلاين

تاريخ عضويت: 08 دسامبر 2012, 03:08

سلام
با ویزای شینگن ایتالیا بریم هلند از ترکیه بعد توی فرودگاه هلند گیر میدن که چرا با ویزا ایتالیا اومدیم؟؟؟ میشه از گیت خروجی اومد بیرون یا باید تو فرودگاه اعلام پناهندگی کرد؟؟؟
ممنون

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 02 ژانويه 2013, 14:17 
آفلاين

تاريخ عضويت: 31 دسامبر 2012, 15:48

دوستان گرفتن ويزا از سفارت يونان راحت تره؟؟؟

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 02 ژانويه 2013, 17:21 
آفلاين

aylinjamshid نوشته است:
سلام
با ویزای شینگن ایتالیا بریم هلند از ترکیه بعد توی فرودگاه هلند گیر میدن که چرا با ویزا ایتالیا اومدیم؟؟؟ میشه از گیت خروجی اومد بیرون یا باید تو فرودگاه اعلام پناهندگی کرد؟؟؟
ممنون

سلام هیچ کاری باهات ندارند و راحت میتونی ا فرودگاه خارج بشی

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 06 ژانويه 2013, 01:08 
آفلاين

تاريخ عضويت: 06 ژانويه 2013, 00:27

oz 6 2013 hastesh va ba sohbathaei ke Mr mohamad 59 kard , injorie ke ghanone dublin hamchin sefto sakht gerefte nemishe , az dotan kasi khabare jadid dare az kasi ke mosahebe shode ba in dastaane angosht negariii

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 07 ژانويه 2013, 22:49 
آفلاين

تاريخ عضويت: 14 دسامبر 2012, 00:36

دوستان سلام خدمت همگیتون
بنده اقامت کشور اوکراین رو دارم و از اوکراین بدون انگشت نگاری ویزای یونان گرفتم ، در صورت ورود هوایی به یونان و بعد هوایی یا زمینی به سوید و یا المان و پاره کردن و یا نشان ندادن پاسپورت ، فقط با شناسنامه میتوانند بفهمند که بنده قانونی امدم ؟ و یا اقامت اوکراین رو دارم ؟ چون محل صدور ویزا اوکراین هست.
میخوام بگم قانونی به اوکراین اومدم و از انجا غیر قانونی و یا از از ایران غیر قانونی به ترکیه و از طریق ادم پرون امدم به سوید
لطفا کمکم کنید

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 08 ژانويه 2013, 04:33 
آفلاين

نادر جهانبانی نوشته است:
دوستان سلام خدمت همگیتون
بنده اقامت کشور اوکراین رو دارم و از اوکراین بدون انگشت نگاری ویزای یونان گرفتم ، در صورت ورود هوایی به یونان و بعد هوایی یا زمینی به سوید و یا المان و پاره کردن و یا نشان ندادن پاسپورت ، فقط با شناسنامه میتوانند بفهمند که بنده قانونی امدم ؟ و یا اقامت اوکراین رو دارم ؟ چون محل صدور ویزا اوکراین هست.
میخوام بگم قانونی به اوکراین اومدم و از انجا غیر قانونی و یا از از ایران غیر قانونی به ترکیه و از طریق ادم پرون امدم به سوید
لطفا کمکم کنید

شما 2 را داری 1- قانونی مستقیم یا غیر مستقیم بیایی سوئد و پاسپورتتو تحویل بدی اصلا هم نمیخواد بگی اقامت اوکراین داری بگو از اونجا چون سریعتر وقت میدادن منم اقدام کردم 2- هوایی بیایی ولی پاسپورتتو ندی و اسپل اسمتم عوض کنی فقط شناسنامتو بدی بگی قاچاقی اومدم بعد یه کیس راه میسازی

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 08 ژانويه 2013, 09:45 
آفلاين

با تشکر از دوست عزیز
به نظر شما بهتره پاس رو نشون بدم یا بگم غیر قانونی اومدم ؟
تو پاس مهر اقامت اوکراین خورده البته به زبان اوکراینی ، به نظر شما میفهمند ؟

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 08 ژانويه 2013, 13:16 
آفلاين

نادر جهانبانی نوشته است:
با تشکر از دوست عزیز
به نظر شما بهتره پاس رو نشون بدم یا بگم غیر قانونی اومدم ؟
تو پاس مهر اقامت اوکراین خورده البته به زبان اوکراینی ، به نظر شما میفهمند ؟

100% میفهمن ببین اگه اوکراین کشور پناهنده پذیریه و میخوایی از اونجا بیایی پاس رو نده ولی اگه از ایران میایی میتونی بهونه بیاری

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 08 ژانويه 2013, 20:05 
آفلاين

محمد جان بسيار متشكرم از جوابتون
متاسفانه بنده شناسنامه ام گم شده ، درخواست شناسنامه المثني دادم ، احتمال داره تو شناسنامه جديدم بزنن كه زن دارم ، ؤ از انجايي كه خانم من اوكرايني هستن ، بعدا مشكلي پيش نمياد كه چرا به اوكراين نرفتي ؟
ايا در كيس راه ميتونم بگم قانوني امدم اوكراين و از انجا غير قانوني با ادم پرون وارد اروپا شدم ؟ البته مثل اينكه اوكراين جزو دوبلين نيست و رفتار وحشيانه اي هم با پناهندگان داره كه يونان پيشش شرمندس :D
پيشلپيش متشكرم

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 09 ژانويه 2013, 20:41 
آفلاين

نادر جهانبانی نوشته است:
محمد جان بسيار متشكرم از جوابتون
متاسفانه بنده شناسنامه ام گم شده ، درخواست شناسنامه المثني دادم ، احتمال داره تو شناسنامه جديدم بزنن كه زن دارم ، ؤ از انجايي كه خانم من اوكرايني هستن ، بعدا مشكلي پيش نمياد كه چرا به اوكراين نرفتي ؟
ايا در كيس راه ميتونم بگم قانوني امدم اوكراين و از انجا غير قانوني با ادم پرون وارد اروپا شدم ؟ البته مثل اينكه اوكراين جزو دوبلين نيست و رفتار وحشيانه اي هم با پناهندگان داره كه يونان پيشش شرمندس :D
پيشلپيش متشكرم

نه اصلا اینجا دوست منم خانومش اوکراینی هست حدود 6 سال هم اونجا زندگی میکرده الان به خانمشم بعد پناهندگیش آورده ربطی نداره برای کیس راه هم ببین اگه همچین چیزی وجود داره مشکلی نیست میتونی بگی خیالتم راحت شما دوبلین نمیشید و همین سوئد به پروندت رسیدگی میشه

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 09 ژانويه 2013, 21:10 
آفلاين

با تشکر از محمد عزیز ، واقعا باید ازش تشکر کرد که بدون هیچ چشم داشتی به امثال ما اطلاعت میده ، منی که حدود ۱۱ ساله خارج کشور زندگی میکنم واقعا ارزش کارش رو میفهمم چون واقعا در خارج کشور ۹۹ درصد ایرانی ها به جهت عدم تحقیق درست و حسابی و نداشتن اطلاعات متاسفانه اکثرا یا به خاک سیاه میشینن یا به شدت برای خودشون مشکل ایجاد میکنن که بعدش دیگه خیلی دیر شده.
محمد جان در صورتی که بگم اومدم قانونی اوکراین ( با توجه به اینکه مدت ۷ سال تحصیلاتم تا سال ۲۰۰۹ در اوکراین بوده ) و انجا اشنا داشتم و من رو رد کردن نمیگن تو که قانونی اوکراین بودی چرا همون جا درخواست پناهندگی ندادی ؟ و یا خوب پاست کو ؟ امکان داره از اوکراین استعلام کنند ؟

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 10 ژانويه 2013, 23:55 
آفلاين

نادر جهانبانی نوشته است:
با تشکر از محمد عزیز ، واقعا باید ازش تشکر کرد که بدون هیچ چشم داشتی به امثال ما اطلاعت میده ، منی که حدود ۱۱ ساله خارج کشور زندگی میکنم واقعا ارزش کارش رو میفهمم چون واقعا در خارج کشور ۹۹ درصد ایرانی ها به جهت عدم تحقیق درست و حسابی و نداشتن اطلاعات متاسفانه اکثرا یا به خاک سیاه میشینن یا به شدت برای خودشون مشکل ایجاد میکنن که بعدش دیگه خیلی دیر شده.
محمد جان در صورتی که بگم اومدم قانونی اوکراین ( با توجه به اینکه مدت ۷ سال تحصیلاتم تا سال ۲۰۰۹ در اوکراین بوده ) و انجا اشنا داشتم و من رو رد کردن نمیگن تو که قانونی اوکراین بودی چرا همون جا درخواست پناهندگی ندادی ؟ و یا خوب پاست کو ؟ امکان داره از اوکراین استعلام کنند ؟

چون اوکراین جزء دوبلین نیست نمیتونن روش مانور زیادی بدن شما ببین اگه اثر انگشت تو حوزه شنگن ندادی قانونی بیا پاسم نده بگو قاچاق اومدم اینها خارج از اتحادیه اروپا نمیتونن استعلام کنند نگران موضوع اوکراین نباش دانشجوهای زیادی از اونجا اومدن و پناهندگی گرفتن

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 11 ژانويه 2013, 02:24 
آفلاين

محمد جان متشکرم از راهنماییتون
اگر اسپل اسمم رو به انگلیسی عوض کنم ، این اسپل برای همیشه و بر روی همگی مدارک خواهد ماند ؟ یعنی اگر خدا خواست و پناهندگی گرفتم با این اسپل مدارکم میشه ؟
بعد مدارک دانشگاهیم که به زبان انگلیسی هست چی ؟ همش به باد میره ؟ چون قصد ادامه تحصیل دارم....

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 11 ژانويه 2013, 06:17 
آفلاين

نادر جهانبانی نوشته است:
اگر اسپل اسمم رو به انگلیسی عوض کنم ، این اسپل برای همیشه و بر روی همگی مدارک خواهد ماند ؟ یعنی اگر خدا خواست و پناهندگی گرفتم با این اسپل مدارکم میشه ؟
بعد مدارک دانشگاهیم که به زبان انگلیسی هست چی ؟ همش به باد میره ؟ چون قصد ادامه تحصیل دارم....

چون زبان ما فرق داره نگران نباش شما مدارک دانشگاهیتم بابد ترجمه کنی و تو ترجمه اسپل اینجا رو مینویسی این کار شدنیه منظورمم چیز عجیبی نیست مثلا محمد رو ایرانیا mohammad مینویسند عربها muhammed دارالترجمه ها هم به هر اسپلی بگی برات ترجمه میکنن نگران نباش چیزی به باد نمیره

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 11 ژانويه 2013, 06:34 
آفلاين

تاريخ عضويت: 14 ژوئن 2012, 01:00

نادر جهانبانی نوشته است:
دوستان سلام خدمت همگیتون
لطفا کمکم کنید

سلام
طبق قانون یوان پناهنده باید در اولین کشور امن تقاضای پناهندگی بده به این قانون میگن safe،third،country
میتونید گوگل کنید و در موردش اطالاعات بگیرید این قانون جدا از قانون دابلین میباشه
شما اگر در هر جایی که معاهده یو ان رو امضا کرده پناهنده بشید و بگید از اکراین اومدید ، پرونده شما به
صورت خیلی با سرعت مورد برسی قرار میگیره و از آخر هم منفی میدن چون شما خطر جانی در اکراین نداشتید
اگر هم بخواهید ثابت کنید که اکراین براتون نا امن بوده مثل اینه که یک اکراینی بخواد پناهندگی بگیره

در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Farzad در 11 ژانويه 2013, 09:24 .

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 11 ژانويه 2013, 06:44 
آفلاين

تغيير اسپل اسم چگونه ميشه انجام داد؟مگه نبايد حداقل شناسنامه رو بديم تحويل؟؟توي فارسي كه نميشه اسپل عوض كرد؟!ميشه توضيح بديد من درست متوجه نشدم،و اينكه مثلا پسوند يا پيشوند به فاميلى اضافه كنيم فردا اگر بخوايم دعوت نامه به خانواده بديم مشكل پيش نمياد؟؟
ممنون.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 11 ژانويه 2013, 09:56 
آفلاين

محمد 59 نوشته است:
نادر جهانبانی نوشته است:

چون زبان ما فرق داره نگران نباش شما مدارک دانشگاهیتم بابد ترجمه کنی و تو ترجمه اسپل اینجا رو مینویسی این کار شدنیه منظورمم چیز عجیبی نیست مثلا محمد رو ایرانیا mohammad مینویسند عربها muhammed دارالترجمه ها هم به هر اسپلی بگی برات ترجمه میکنن نگران نباش چیزی به باد نمیره

محمد جان با تشکر از شما دوست گرامی
ولی مدرک من فوق لیسانس از اوکراینه و به زبان انگلیسی هستش متاسفانه ، در طول مصاحبه از مدرک تحصیلی میپرسن و باید مدارکی بابت اثبات نشان داده بشه ؟
اگر اسپل اسمم درست باشه میفهمند قانونی وارد شدم ؟

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 11 ژانويه 2013, 09:59 
آفلاين

Farzad نوشته است:
نادر جهانبانی نوشته است:
دوستان سلام خدمت همگیتون
لطفا کمکم کنید

سلام
طبق قانون یوان پناهنده باید در اولین کشور امن تقاضای پناهندگی بده به این قانون میگن safe،third،country
میتونید گوگل کنید و در موردش اطالاعات بگیرید این قانون جدا از قانون دابلین میباشه
شما اگر در هر جایی که معاهده یو ان رو امضا کرده پناهنده بشید و بگید از اکراین اومدید ، پرونده شما به
صورت خیلی با سرعت مورد برسی قرار میگیره و از آخر هم منفی میدن چون شما خطر جانی در اکراین نداشتید
اگر هم بخواهید ثابت کنید که اکراین براتون نا امن بوده مثل اینه که یک اکراینی بخواد پناهندگی بگیره

حرف شما متینه دوست عزیزم ولی دوستانی که از ترکیه امدن غیر قانونی چرا بهشون نمیگن که چرا تو همون ترکیه اعلام پناهندگی نکردید؟

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 11 ژانويه 2013, 11:51 
آفلاين

آقا نادر به این دلیل نمیگن چون ترکیه کشور امن سوم نیست
کشورهاای که به پناهجو پناهندگی میدن و برای پناهنده " امن " هستند جزو کشورهای امن سوم هستند
مثلا پناهجویی که در آفریقا توقف داشته و بعد رفته آلمان دولت آلمان نمیگه که چرا در همون آفریقا
واسط بیابون یک کمپ یو ان هست، چرا پناهنده نشدی؟ ، ولی پناهجویی دیگه در ژاپن توقف کرده
ژاپن میشه کشور امن سوم و پناهجو باید دلیل نماندن خود در ژاپن رو توضیح بده و ثابت کنه
که اگر در ژاپن میماند جانش در خطر بوده و " امن " نبوده
به همین دلیل پناهجو ها مدارک سفری خود رو از بین میبرند که اثری از کشور امن سوم
نمونه این امر برای مسافران کانادا خیلی رایج میباشه
ترکیه چون به ایرانیها پناهندگی نمیده و گاهی دیپورت میکنه و یوان آنها رو به سایر نقاط میفرسته شامل
کشور امن سوم نمیشه ، گاهی وقتها هم پناهنده رو رد میکنن اگر بفهمند که از ترکیه
اومده که چرا همونجا پیش یو ان نرفته و بعد باید دوباره دادگاه برد و بگید که ترکیه امن نبوده
اگر کسی ثابت کنه که جانش در کشور امن سوم هم در خطر بوده یا در کشور دیگر فامیل داشته شامل
این قانون نمیشه هر قانونی تبصره و استثنا داره و قوانین در هر کشور متفاوت هستند

با توجه به شرایط شما اگرمن جای شما بودم قانونی از طریق کاری یا
تحصیلی اقدام میکردم
موفق باشید

آخرين ويرايش توسط Farzad on 15 ژانويه 2013, 09:43, ويرايش شده در 3.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 11 ژانويه 2013, 12:07 
آفلاين

تاريخ عضويت: 26 نوامبر 2012, 22:42

------------------

در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط shahab_shahab در 08 آپريل 2013, 16:37 .

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 11 ژانويه 2013, 15:23 
آفلاين

Farzad نوشته است:
آقا نادر به این دلیل نمیگن چون ترکیه کشور امن سوم نیست
کشورهاای که به پناهجو پناهندگی میدن جزو کشورهای امن سوم هستند
ترکیه چون به ایرانیها پناهندگی نمیده و یوان آنها رو به سایر نقاط میفرسته شامل
کشور امن سوم نمیشه ، گاهی وقتها هم پناهنده رو رد میکنن اگر بفهمند که از ترکیه
اومده که چرا همونجا پیش یو ان نرفته
با توجه به شرایط شما اگرمن جای شما بودم قانونی از طریق کاری یا
تحصیلی اقدام میکردم
موفق باشید

فرزاد جان ، بنده هم خودم میدونم
بنده پاس اوکراینی هم دارم و مشکلی برای گرفتن ویزا از هیچ کشوری رو ندارم ، تنها مشکل من ، مشکلات شدید مالی هست که به لطف جمهوری اسلامی و دلار ۴۰۰۰ تومانی ، گریبانگیر من شده ، وگر نه بنده مدت ۱۰ سال به کار و بیزنس خودم مشغول بودم و کلا فکر رفتنم نداشتم.
برای تحصیلی حداقل باید ۱۵۰۰۰ دلار پول نقد داشت

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 12 ژانويه 2013, 01:57 
آفلاين

Arshiasttt نوشته است:
تغيير اسپل اسم چگونه ميشه انجام داد؟مگه نبايد حداقل شناسنامه رو بديم تحويل؟؟توي فارسي كه نميشه اسپل عوض كرد؟!ميشه توضيح بديد من درست متوجه نشدم،و اينكه مثلا پسوند يا پيشوند به فاميلى اضافه كنيم فردا اگر بخوايم دعوت نامه به خانواده بديم مشكل پيش نمياد؟؟
ممنون.

بیشتر کامپیوترهای ادارات مهاجرت به این صورت برنامه ریزی شدند که تعداد حروف انگلیسی
رو میشمارند و بعد به همون ترتیب الفبا دنبال مشابه میگردند اگر اسم کسی ۶ حرف داشته باشه باید
دقیقا ۶ حرف مشابه بهمون ترتیب در بیاد، اگر بخواهند چند حرف مشابه رو در بیارن افراد مشابه زیادی در میان
و مشکل میشه ، در هیچ کشوری اسمها رو با زبان کشور پناهجو چک نمیکنن با لاتین چک میشه نه فارسی
اگر پسوند یا پیشوند اضافه کنید بعد ها نمیتونید برای کسی دعوت نامه بفرستید یا از مدارک تحصیلی تون استفاده کنید

در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Farzad در 25 ژانويه 2013, 01:32 .

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 12 ژانويه 2013, 10:02 
آفلاين

Farzad نوشته است:
Arshiasttt نوشته است:
ممنون.

بیشتر کامپیوترهای ادارات مهاجرت به این صورت برنامه ریزی شدند که تعداد حروف انگلیسی
رو میشمارند و بعد به همون ترتیب الفبا دنبال مشابه میگردند اگر اسم کسی ۶ حرف داشته باشه باید
دقیقا ۶ حرف مشابه بهمون ترتیب در بیاد، اگر بخواهند چند حرف مشابه رو در بیارن افراد مشابه زیادی در میان
و مشکل میشه ، در هیچ کشوری اسمها رو با زبان کشور پناهجو چک نمیکنن با لاتین چک میشه نه فارسی
اگر پسوند یا پیشوند اضافه کنید بعد ها نمیتونید برای کسی دعوت نامه بفرستید یا از مدارک تحصیلی تون استفاده کنید
این کار گزینه اخریست برای کسانی که واقعا مشکل دارند و براشون مهم نیست که بعد ها کسی رو
دعوت کنند یا نه
تاریخ تولد هم درتطابق اسم نقش بسیار مهمی رو داره

ممنون از پاسخ شما،پس با اين حساب خود اونا ميگن اسمت رو به انگليسي بنويس اون لحظه ميشه يك تغييراتي توي اسپل اسم داد درسته؟؟

بالا
 مشخصات  

نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
+ ارسال موضوع جدید+ ارسال پاسخ
 [ 222 پست ]  برو به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4, 5  بعدي

ساعت سایت بر اساسUTC + 1 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است امروز 21 اکتبر 2014, 12:15

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: j.m7970, mahdyar و 17 مهمان