نحوه پناهندگی در اروپا چگونه است

راههای کسب اقامت در سایر کشورها (پناهندگی، کار، ازدواج، سرمایه گزاری و...)

نحوه پناهندگی در اروپا چگونه است

پستتوسط pooya » 26 آپريل 2010, 19:37

با سلام
لطفا بیشتر توضیح بفرمایید
pooya

Re: نحوه پناهندگی در اروپا چگونه است

پستتوسط panahandegi.com » 01 مه 2010, 09:44

سلام.
نحوه پذیرش پناهنده در کشورهای مختلف اروپایی به طور کلی دارای چهارچوب مشابه و یکسان است، هر چند بر اساس بند ۱۸۹ کنوانسیون ۱۹۵۱ "پروسه تعیین پناهندگی بر عهده خود کشورهای عضو با توجه به قوانین و امور اداری آنها گذشته میشود". به طور کلی چگونگی رسیدگی به پرونده پناهندگی، مدت زمان بررسی درخواست، چگونگی اقامت پناهجو در طی زمان انتظار، حمایتهای مالی، بهداشتی، تحصیلی و...در طول زمان انتظار ممکن است در کشورهای مختلف اروپایی متفاوت باشد. همچنین شرایط و امکاناتی که پناهجو پس از کسب پناهندگی از آن برخوردار خواهد بود (برای مثال مدت زمان انتظار جهت شهروند شدن "citizen شدن ") ممکن است در کشورهای مختلف تا حدودی متفاوت باشد.
نحوه رسیدگی به درخواست پناهندگی در کشورهای انگلیس و سوئد را میتوانید در لینکهای زیر ببینید:
http://panahandegi.com/downloads/%D9%85 ... %D8%B3.pdf

http://panahandegi.com/downloads/%D9%85 ... %D8%AF.pdf
panahandegi.com

تاريخ عضويت: 28 آپريل 2010, 10:10

پستتوسط masterjoint » 03 مه 2010, 19:25

با سلام و خسته نباشيد.
دوست عزيز من قصد دارم انشالله بزودي از ايران خارج شم قاچاقي خودم به يه كشور اروپايي برسونم و درخواست پناهندگي بدم. واسه دلايلم دلايل زيادي دارم از قبيل تغيير دين گرفته تا يه سايتي دارم كه راجع به ترويج دين مسيحيت است و اينكه تحت تعقيبم البته به جرم فرار از خدمت در سپاه.
راستش اينو موندم كه خودم رو به كدوم كشور برسونم؟ حقيقتش مادرم با ناپدريم تو دانمارك زندگي ميكنه كه وقتي با ناپدريم صحبت كردم اون كه الان 26 سال تو دانمارك گفت دانمارك به ايرانيها خيلي كم پناهندگي ميده و الانم اگه تو يه كشور درخواستت رد شه ديگه نميتوني تو كشور ديگه اي درخواست كني و به خاطر همينم من موندم كه خودم رو به كدوم كشور برسونم كه شانسم بيشتر باشه؟
خواهش ميكنم راهنماييم كنين.
با تشكر
masterjoint

تاريخ عضويت: 03 مه 2010, 19:17

پستتوسط alibaba » 03 مه 2010, 21:02

masterjoint نوشته است:با سلام و خسته نباشيد.
دوست عزيز من قصد دارم انشالله بزودي از ايران خارج شم قاچاقي خودم به يه كشور اروپايي برسونم و درخواست پناهندگي بدم. واسه دلايلم دلايل زيادي دارم از قبيل تغيير دين گرفته تا يه سايتي دارم كه راجع به ترويج دين مسيحيت است و اينكه تحت تعقيبم البته به جرم فرار از خدمت در سپاه.
راستش اينو موندم كه خودم رو به كدوم كشور برسونم؟ حقيقتش مادرم با ناپدريم تو دانمارك زندگي ميكنه كه وقتي با ناپدريم صحبت كردم اون كه الان 26 سال تو دانمارك گفت دانمارك به ايرانيها خيلي كم پناهندگي ميده و الانم اگه تو يه كشور درخواستت رد شه ديگه نميتوني تو كشور ديگه اي درخواست كني و به خاطر همينم من موندم كه خودم رو به كدوم كشور برسونم كه شانسم بيشتر باشه؟
خواهش ميكنم راهنماييم كنين.
با تشكر

با سلام من هم میخواهم از ایران فرار کنم و به خارج پناهنده شوم لطفا بفرمایید که به چه مدارکی برای داشتن یک پرونده پناهندگی موفق نیاز مندم؟
alibaba

پستتوسط panahandegi.com » 04 مه 2010, 19:38

سلام.
بر اساس قوانین پناهنده پذیری اروپا شما در اولین کشور اروپایی که وارد میشین باید درخواست پناهندگی بدین، اگه متوجه بشن اول وارد یه کشور دیگه شدین شما را به همون کشور اول که وارد شدین برمیگردونن. وقتی درخواست پناهندگی میدین از شما انگشت نگاری میشه، اثر انگشت شما در یک سیستم کامپیوتری سراسری که تمام کشورهای اتحادیه اروپا به ان دسترسی دارن ثبت میشه. بنابراین پس از درخواست پناهندگی در یه کشور، به هر کشور دیگر اروپایی که برین و درخواست پناهندگی کنین اثر انگشت شما را در میارن و شما را به همون کشور اولیه میفرستند. در واقع وقتی شما در یه کشور اروپایی درخواست پناهندگی میدید راه شما برای درخواست پناهندگی در دیگر کشورها بسته میشه.
کشورهای سوئد، انگلیس، نروژ، فنلاند سختگیریهای کمتری برای پناهجویان ایرانی میکنن و مدت زمان رسیدگی به درخواست هم نسبت به بقیه کشورها کوتاهتر هست (سوئد معمولا در عرض ۶ ماه به درخواست پناهندگی رسیدگی میکنه). اگر کیس خوبی داشته باشین تقریبا در تمام کشورهای اروپایی میشه پناهندگی گرفت چون قوانین یکسان هست، فقط باید بتونید با مدارک و دلایل کافی نشون بدین که جان یا ازادیتون در ایران در خطر هست.
مواردی که شما ذکر کردین دلایل خوبی برای درخواست پناهندگی هستند ولی شما باید نشون بدین رژیم متوجه فعالیتهای شما شده و شما را به خاطر این فعالیتها مورد تعقیب قرار داده. فرار از خدمت سربازی به تنهایی برای درخواست پناهندگی کافی نیست، بسیاری از ایرانیها را اینجا میشناسم که به این دلیل درخواست پناهندگی دادن و جواب منفی گرفتن، توجه کنید که ایران در حال حاضر در حال جنگ نیست و فرار از خدمت دلیل منطقی برای درخواست پناهندگی نیست.
اگر کمکی در زمینه آماده سازی کیس و نحوه ارائه ان خواستید ما میتونیم به شما کمک کنیم.
موفق باشید.
panahandegi.com

پستتوسط panahandegi.com » 04 مه 2010, 19:46

با سلام من هم میخواهم از ایران فرار کنم و به خارج پناهنده شوم لطفا بفرمایید که به چه مدارکی برای داشتن یک پرونده پناهندگی موفق نیاز مندم؟[/quote]

مدارکی که شما برای درخواست پناهندگی و داشتن یک پرونده موفق لازم دارین بسته به کیستون فرق میکنه، در واقع مدارک شما باید متناسب با کیستون باشه و نشون بده جان یا آزادی شما در ایران در خطر هست.
موفق باشید.
panahandegi.com

پستتوسط ghotbi2000 » 28 مه 2010, 23:06

سلام
من به یک کیس نیاز دارم ایا میتوانید کمکم کنید ؟ من در المان هستم و با ویزای شنگن امدم و در هیچ جا انگشت نگاری نشدم
ghotbi2000

تاريخ عضويت: 28 مه 2010, 23:02

پستتوسط ghotbi2000 » 28 مه 2010, 23:07

البته یک مطلب را فراموش کردم با ویزای اتریش به المان امدم
ghotbi2000

تاريخ عضويت: 28 مه 2010, 23:02

پستتوسط panahandegi.com » 05 ژوئن 2010, 09:36

ghotbi2000 نوشته است:سلام
من به یک کیس نیاز دارم ایا میتوانید کمکم کنید ؟ من در المان هستم و با ویزای شنگن امدم و در هیچ جا انگشت نگاری نشدم

سلام.
ما میتوانیم به شما کمک کنیم تا پرونده پناهندگی خود را تا زمان دریافت پناهندگی به خوبی پیش ببرید.
کیسهایی که در حال حاضر برای پناهجویان ایرانی مناسب هستند کیسهای سیاسی و مرتبط با حوادث پس از انتخابات هستند. البته بسته به شرایط هر پناهجو، کیس متفاوت خواهد بود.
اینکه شما با ویزای شنگن وارد اروپا شدید، به هنگام درخواست پناهندگی مشخصات شما را در سیستم کامپیوتری شنگن پیگیری خواهند کرد و شما را به اولین کشور اروپایی که وارد شدید خواهند فرستاد.
جهت راهنمایی و اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.
موفق باشید، چاوشی.
panahandegi.com

برنامه ام چگونه پیش می رود؟؟؟

پستتوسط mohsenruhi » 18 ژوئن 2010, 00:20

با سلام
من 3 ساله که به مذهب بهایی گرویده شده ام و در این سه سال چندین وچند بار از طریق مقامات محلی (اطلاعات نیروی انتظامی ، دفاتر امام جمعه ، بسیج ، و...) به طرق مختلف ( علنی و غیر علنی) پرس و جو و تحقیر در جمیع مختلف شد شدم و همچنین از سوی دشمنان این مذهب مورد تحقیر شدید قرار گرفته و حتی اذیت و آزار هایی دیگر هم نا خواسته بر خوانواده ما نیز وارد شده و دیگر نمی توانم اینجا زندگی کنم بدلیل اینکه خوانواده ام را هم نا خواسته اذیت می نمایند و ما دیگر طاقت تحقیر ها پرس و جو ها و دروغ های مذهبی که در مورد این مذهب میگویند را ندارم و همچنین می خواهم با دوری از خوانواده ام که باز آنها هم مرا را از طریق دیگری سرزنش می نمایند بار دیگر آسایش را باز گردانم . مخصوصا در حال حاضر که دولت همه کاسه کوزه ها را بر سر این مذهب شکسته در صورتی که اصلا هیچ گرایش خاصی به سیاست در این مذهب نیست، اوضاع برایمان بد تر شده . شاید بهتر باشه گفت یکی از دلایلی که من و اینقدر پرس و جو میکنند این باشه که در هیات های مذهبی و بسیج فعالیت های گسترده ای داشته ام . و ممکنه آزار ها بعد از دیدن ما در حال فعالیت های دیگر مذهبی خلاف اسلامی ببینند شرایط سخت تر از اکنون هم شود می خواستم اگه میشه مرا را در امر نحوه خروج و پناهنگی مذهبی راهنمایی کنید و همچنین به کدام کشور برم میتونم همایت سازمان حقوق بشر را بهتر دریافت نمایم .
در ضمن جهت انجام این کار چه مدارکی به همراه داشته باشم یعنی تنها نامه ای از طرف محفل کافیست یا دیگر مدارک را نیز به همراه داشته باشم ؟؟ همچنین خوشبختانه مم هنوز ممنوع الخروج نیستم این در روند کار ما تاوثیر منفی خواهد داشت یا خیر ؟؟ منظورم اینست که می توانم از طریق پرواز های هوایی وارد آن کشور مقصد شده و جهت پناهندگی اقدام نمایم یا خیر ؟؟ ممنون میشم کمک کنید .
لطفا مرا را یاری دهید متشکرم . به امید دنیایی پر از عدل و همبستگی .
خدا یار و یاور شما
mohsenruhi

تاريخ عضويت: 17 ژوئن 2010, 23:51

Re: برنامه ام چگونه پیش می رود؟؟؟

پستتوسط Admin » 20 ژوئن 2010, 12:23

سلام.
گرویدن به دین بهائیت از جمله کیس هایی هست که در حال حاضر به خوبی جهت درخواست پناهندگی مورد توجه قرار میگیرد. اگر در مورد مطالبی که گفتید (اینکه تحت آزار و تحقیر و... هستید) مدارکی در دست دارید به همراه داشته باشید تا در تکمیل پرونده مورد استفاده قرار دهید. نامه ای که ذکر کردید میتواند کمک زیادی به موفقیت پروسه پناهنگی کند، این نامه را حتما به همراه داشته باشید.
جهت درخواست پناهندگی صرف گرویدن به دین بهائیت کافی نیست بلکه شما باید بتوانید ثابت کنید به دلیل پذیرش دین بهائیت از طرف رژیم تحت تعقیب هستید.
اگر کیس قوی داشته باشید حتا با داشتن ویزا نیز میتوانید درخواست پناهندگی کنید، فقط باید به این سوال جواب دهید که اگر رژیم ایران در پی شماست چرا به شما اجازه داد از کشور خارج شوید؟ اگر کیس خود را به خوبی تنظیم کنید میتوان به این سوال نیز پاسخ داد و پناهندگی گرفت.
چنانچه در زمینه آماده سازی و تقویت کیس نیاز به کمک داشتید با ما تماس بگیرید.
موفق باشید، چاوشی.
با درود فراوان.
چاوشی، مدیر سایت.
ایمیل: [email protected]
تلفن، وایبر: Viber: 00442032393373
اسکایپ: panahandegi
Yahoo Messenger: panahandegi
ooVoo: panahandegi
http://www.panahandegi.com
Admin
Site Admin

تاريخ عضويت: 14 آپريل 2010, 21:05

پستتوسط محمد » 06 جولاي 2010, 18:30

سلام
محمد هستم 26 ساله و نیاز به پناهندگی دارم
میتونی کمکم کنی؟
محمد

تاريخ عضويت: 06 جولاي 2010, 18:14

پستتوسط Admin » 08 جولاي 2010, 12:51

محمد نوشته است:سلام
محمد هستم 26 ساله و نیاز به پناهندگی دارم
میتونی کمکم کنی؟

سلام.
هدف ما کمک به پناهجویان است و در این زمینه نهایت تلاش خود را به کار میگیریم.
برای درخواست پناهندگی بایستی بتوانید با دلایل و مدارک کافی اثبات کنید جان یا آزادیتان به دلیل عقاید سیاسی، مذهبی، گرایشهای اجتماعی یا جنسی و... در خطر هست.
قوانین و شرایط پناهندگی را میتوانید در همین سایت در صفحه "قوانین و اسناد" مطالعه کنید.
چنانچه نیاز به کمک داشتید با ما تماس بگیرید.
موفق باشید، چاوشی.
با درود فراوان.
چاوشی، مدیر سایت.
Admin
Site Admin

کمکم کنیین

پستتوسط mekansiz » 28 جولاي 2010, 15:04

سلام من یک مرد کاملا ایرانی هستم من علاقه بسیار زیادی به مهاجرت را دارم سنم 21 سال هست من از یه طریقی و با یکی از رفیقان افغانی خودم با مشکلات زیاد توانستم باسبورت و شناسنامه افغانستان رو بگیرم اول قصد مهاجرت به دبی وبعد از طریق سفارتخانه انگیلیس خودم رو به اونجا برسونم بعد از طریق سایت ها از مسایل انگشت نگاری بسیار نگران شدم چون میتوانند مرا شناسایی کنند و دستگیر کنند حالا من چه راه حلی برای مهاجرت دارم اگر کمکم کنیین بسیار ممنون میشوم . به این ماجرا نخندیید چون حقیقت دارد.تشکر
mekansiz

تاريخ عضويت: 28 جولاي 2010, 14:53

پستتوسط Admin » 29 جولاي 2010, 11:16

سلام.
انگشت نگاری در سفارتخانه ها به معنی سلب حق درخواست پناهندگی نیست. به عبارتی حتی اگر در سفارتخانه انگشت نگاری شوید باز هم میتوانید با ورود به اروپا درخوست پناهندگی دهید. در این صورت با درخواست پناهندگی، سابقه ویزای شما کشف شده و ادارات رسیدگی کننده پی خواهند برد که چگونه وارد اروپا شده اید و اولین بار به کدام کشور اروپایی وارد شده اید.
سوالی که به هنگام درخواست پناهندگی از شما خواهند پرسید این است که اگر در کشور خود مشکل داشتید یا تحت تعقیب بودید چگونه به شما اجازه داده شد از کشور خارج شوید؟ چرا به هنگام خروج از کشور مانع خروج شما نشدند؟
در این صورت بایستی جهت درخواست پناهندگی پرونده قویتری داشته باشید و با مدارک کافی نشان دهید که برگشت دادن شما به کشورتان واقعا خطرناک خواهد بود.
چنانچه نیاز به کمک داشتید با ما تماس بگیرید.
موفق باشید، چاوشی.
با درود فراوان.
چاوشی، مدیر سایت.
Admin
Site Admin

پستتوسط mekansiz » 29 جولاي 2010, 13:52

سلام / فرض کنیم ایرانی نیستم مثلا افغانی ایا میشه این کار کدوم کشور ها الان افغانی میبذیرن از کشور افغانستان برواز کنم وقتی مقیم ان کشور شدم مثلا انگلستان با مدارک انگلستان به ایران میایم و در ان واحد 3 ملیته امکان دارد؟تشکر از کمک هایی که اوارگان میکنید
mekansiz

پستتوسط Admin » 02 آگوست 2010, 14:55

سلام.
فرقی نمیکند اهل کدام کشور هستید، باید بتوانید ثابت کنید که در کشور خودتان ناامن هستید.
کشورهای اسکاندیناوی (نروژ، سوئد، دانمارک) همچنین انگلستان در پذیرش پناهجویان وضعیت مطلوب تری دارند. هر چند قوانین پناهندگی در همه جای اروپا یکسان است و اگر پناهجو پرونده مناسبی داشته باشد در هر یک از کشورهای اروپایی میتواند پناهندگی بگیرد.
بسیاری از کشورهای اروپایی ۲ ملیتی بودن را میپذیرند ولی ۳ ملیتی را اطلاع ندارم. در مورد تعداد ملیتها کشور خودتان نیز مهم است که آیا سایر ملیتهای شما را میپذیرد یا نه.
موفق باشید، چاوشی.
با درود فراوان.
چاوشی، مدیر سایت.
Admin
Site Admin

پستتوسط mekansiz » 02 آگوست 2010, 15:35

تشکر از لطفت/ سوال اخرم اینه من هیچ مدارکی ندارم از افغانستان برواز کنم یکسره برم اروبا درست سفارت خانه بگم افغانی میبذیرین مگه میشه؟ یه کمی توضیح بدین چون من واقعا قصد انجامش را دارم تشکر
mekansiz

پستتوسط Admin » 04 آگوست 2010, 12:53

mekansiz نوشته است:تشکر از لطفت/ سوال اخرم اینه من هیچ مدارکی ندارم از افغانستان برواز کنم یکسره برم اروبا درست سفارت خانه بگم افغانی میبذیرین مگه میشه؟ یه کمی توضیح بدین چون من واقعا قصد انجامش را دارم تشکر

سلام.
جهت درخواست پناهندگی، پناهجو بایستی از کشور خارج شده و درخواست خود را شخصا ارائه نماید.
از داخل کشور نمیتوان درخواست پناهندگی داد.
موفق باشید، چاوشی.
با درود فراوان.
چاوشی، مدیر سایت.
Admin
Site Admin

پستتوسط سمیرا » 21 سپتامبر 2010, 08:27

سلام من 20 سال هستم ایا از طریق سفارت سوئد در ایران میتوانم تقاضای پناهندگی در ان کشور را انجام بدم ؟ و نظر به اینکه از عهده هزینه سفر بر نمیایم و هیچگونه حمایت خانوادگی ندارم و بدون سرپرستت هستم ایا امکانش هست؟
سمیرا

تاريخ عضويت: 20 سپتامبر 2010, 18:52

پستتوسط Admin » 22 سپتامبر 2010, 09:04

سلام.
درخواست پناهندگی بایستی خارج از کشور صورت بگیرد. بر اساس قوانین پناهندگی، رسیدگی به درخواست پناهجو در داخل خاک کشور امکان پذیر نمی باشد.
به طور کلی توصیه ما این است که در صورت امکان خود را به کشور مقصد (کشورهای اروپایی، کانادا، امریکا و...) رسانده و در آنجا درخواست خود را ارائه کنید، در این صورت با مشکلات کمتری مواجه خواهید بود و احتمال موفقیت بالاتر است. اگر این امکان را ندارید که خود را به کشور مورد نظر برسانید، میتوانید از طریق دفتر سازمان ملل در کشورهای همجوار از جمله ترکیه تقاضای پناهندگی کنید. هر چند تقاضای پناهندگی در ترکیه نیز با مشکلات و سختیهای فراوان همراه است.
موفق باشید، چاوشی.
با درود فراوان.
چاوشی، مدیر سایت.
Admin
Site Admin

پستتوسط farshad » 02 اکتبر 2010, 23:08

salam
man ye keyse niyaz daram ,dar keshvare holland be sar mibaram,nemidonam alan dolate che noe panahandegio ghabol mikonan siyasi,ejtemaye ya taghere din
lotfan komakam konid
farshad

تاريخ عضويت: 02 اکتبر 2010, 21:38

پستتوسط Admin » 04 اکتبر 2010, 17:13

سلام.
به طور کلی کیس پناهندگی باید به گونه ای باشد که نشان دهد جان شما به دلایل سیاسی، مذهبی، اجتماعی و... در ایران در خطر است.
هر فرد بسته به شرایطی که دارد میتواند یک کیس جداگانه داشته باشد و پناهندگی بگیرد. بررسی کنندگان درخواست پناهندگی پرونده ها را به صورت فردی مورد توجه قرار میدهند. به عبارتی هر فرد باید به صورت خاص نشان دهد که چه مشکلی دارد که ادامه زندگی در ایران را برایش مشکل میکند. به همین دلیل دادن کیس های کلی و بیان مطالب کلی به هیچ وجه توصیه نمیشود.
در حال حاضر کیس های سیاسی بیشتر مورد توجه قرار میگیرند و احتمال موفقیت بیشتری دارند هر چند در سایر زمینه ها نیز میتوان کیس های قوی داد و جواب گرفت. از طرفی باید در نظر گرفت که کیس خود را با ارائه اسناد و مدارک مرتبط تقویت کنید، ارائه یک کیس به صورت شفاهی و بدون ارائه مدارکی که تصدیق کننده گفته های شما باشد شانس موفقیت زیادی نخواهد داشت. سعی کنید کیس خود را بنویسید و جنبه های مختلف آنرا در نظر بگیرید و در صورت لزوم نقاط ضعف احتمالی آنرا برطرف کنید.
در صورتی که در زمینه کیس خود نیاز به کمک دارید بهتر است از طریق آدرس ایمیل ما به صورت خصوصی با ما مکاتبه کنید، همچنین میتوانید از طریق صفحه "تماس با ما" در سایت http://www.panahandegi.com برای ما پیام خصوصی بفرستید.
موفق باشید، چاوشی.
با درود فراوان.
چاوشی، مدیر سایت.
Admin
Site Admin

پستتوسط reza_2010 » 20 اکتبر 2010, 11:39

سلام خدمت شما .

ببخشید شماره ای که دادید اشتباه است . لطفا راهنمائی بفرمائید چون در اسکایپ هم نمیایید.
reza_2010

تاريخ عضويت: 20 اکتبر 2010, 11:32

پستتوسط Admin » 21 اکتبر 2010, 19:09

سلام.
شماره موبایل ظاهرا مشکلی ندارد، روزانه تماسهای زیادی از ایران گرفته میشود و کسی گلایه ای در این زمینه ندارد.
لطفا با شماره زیر مجددا تلاش کنید و در صورتی که مشکل همچنان پابرجا بود شماره خود را از طریق ایمیل بفرستید تا ما با شما تماس بگیریم.
شماره موبایل: ۰۰۴۴۲۰۳۲۳۹۳۳۷۳
موفق باشید
چاوشی
با درود فراوان.
چاوشی، مدیر سایت.
Admin
Site Admin

پستتوسط amirali2011 » 01 نوامبر 2010, 00:38

سلام بنده به کیس می خوام براتون ایمیل فرستادم لطفا سریع جواب ایمیل رو برام ارسال کنید
amirali2011

تاريخ عضويت: 01 نوامبر 2010, 00:31

پستتوسط Admin » 02 نوامبر 2010, 11:00

سلام
به ایمیل شما پاسخ داده شد.
موفق باشید
چاوشی
با درود فراوان.
چاوشی، مدیر سایت.
Admin
Site Admin

پستتوسط amirali2011 » 03 نوامبر 2010, 14:50

سلام آقای چاوشی .

منظور بنده چیزدیگری بود لطفا ایمیل بعدی که ارسال کردم را جواب دهید ممنونم
amirali2011

پستتوسط Admin » 03 نوامبر 2010, 22:00

سلام.
بنده به خوبی متوجه منظور شما شدم و همان طور که در جواب ایمیل شما گفتم؛ هر فرد بسته به شرایط خاصی که دارد کیس متفاوت خواهد داشت. راهنمائیهای بیشتر را در جواب ایمیل شما برایتان خواهم فرستاد.
موفق باشید
چاوشی
با درود فراوان.
چاوشی، مدیر سایت.
Admin
Site Admin

پستتوسط amirali2011 » 04 نوامبر 2010, 01:18

سلام ممنون منتظر ایمیل شما هستم اگه می شه لطفا سریع برام جواب دقیق ارسال کنید که بنده و دوستان سریع اقدام کنیم
amirali2011

پستتوسط amirali2011 » 05 نوامبر 2010, 16:05

ممنون از پاسخ شما در ایمیل .

منتظر ایمیل نهائی شما هستم اگه می شه لطفا سریع تر زحمت بکشید.
amirali2011

پستتوسط Admin » 06 نوامبر 2010, 09:59

سلام.
پاسخ دادن به ایمیلها گاهی ممکن است به دلیل تعداد زیاد ایمیلهای رسیده اندکی طول بکشد ولی مطمئنا تمام ایمیلهای دریافتی پاسخ داده خواهند شد. به قول معروف "دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره" :)
ایمیل شما پاسخ داده شد.
موفق باشید
چاوشی
با درود فراوان.
چاوشی، مدیر سایت.
Admin
Site Admin

پستتوسط maya » 07 دسامبر 2010, 21:40

با سلام ودرود

ایا با ویزای شینگن میتوان پناهندگی گرفت؟
maya

تاريخ عضويت: 07 دسامبر 2010, 21:33

Re: برنامه ام چگونه پیش می رود؟؟؟

پستتوسط jesus777 » 08 دسامبر 2010, 11:25

Jamshid نوشته است:سلام.
گرویدن به دین بهائیت از جمله کیس هایی هست که در حال حاضر به خوبی جهت درخواست پناهندگی مورد توجه قرار میگیرد. اگر در مورد مطالبی که گفتید (اینکه تحت آزار و تحقیر و... هستید) مدارکی در دست دارید به همراه داشته باشید تا در تکمیل پرونده مورد استفاده قرار دهید. نامه ای که ذکر کردید میتواند کمک زیادی به موفقیت پروسه پناهنگی کند، این نامه را حتما به همراه داشته باشید.
جهت درخواست پناهندگی صرف گرویدن به دین بهائیت کافی نیست بلکه شما باید بتوانید ثابت کنید به دلیل پذیرش دین بهائیت از طرف رژیم تحت تعقیب هستید.
اگر کیس قوی داشته باشید حتا با داشتن ویزا نیز میتوانید درخواست پناهندگی کنید، فقط باید به این سوال جواب دهید که اگر رژیم ایران در پی شماست چرا به شما اجازه داد از کشور خارج شوید؟ اگر کیس خود را به خوبی تنظیم کنید میتوان به این سوال نیز پاسخ داد و پناهندگی گرفت.
چنانچه در زمینه آماده سازی و تقویت کیس نیاز به کمک داشتید با ما تماس بگیرید.
موفق باشید، چاوشی.

درود.
دوست عزیز وقتی دولت به کسی آزار و اذیت می رساند . مگه مدرکی به دستش میده . منظور شما از تهیه ی مدرک چیه ؟ من خودم و خانواده ام 3 ساله که به عیسی مسیح ایمان آوردیم و تو این سه سال انواع و اقسام تهدید ها و آزار ها چه از ناحیه ی محل کار همسرم و چه از ناحیه ی اقوام و آشنایان . روزی نیست که ما رو تهدید نکنن و مورد آزار عصبی قرار ندهند . چند بار هم از حراست محل کار همسرم خواستنش و سیم جیم شده . ولی در این موارد ما هیچ مدرکی نداریم و زندگی تو ایران واقعاً برامون جهنم شده . در این صورت ما باید چه کنیم . حتماً باید بگیرنمون ، حکم اعدام بدن ، بعد آقایون کمیساریای پناهندگی بپذیرند که ما جونمون در خطره.
jesus777

تاريخ عضويت: 08 دسامبر 2010, 11:16

پستتوسط Admin » 08 دسامبر 2010, 22:06

سلام.
دوست عزیز حق با شماست، همگی میدانیم که رژیم ایران از تغییر مذهب شهروندان به شدت در هراس است و کسانی که دست به این عمل بزنند با خطرات زیادی مواجه خواهند بود.
اما مساله این است که در کشورهای اروپایی پناهجویان بسیاری را میبینیم که با درخواست پناهندگی آنها مخالفت شده و سالهای متمادی از عمر خود را در کمپها از دست داده اند. بسیاری از این پناهجویان قلبا به دین مسیحیت گرویده و مرتب در مراسم کلیسا شرکت میکنند ولی ظاهرا هیچ یک از این فعالیتها نتوانسته بررسی کنندگان درخواست پناهندگی را قانع کند که جان پناهجو در کشورش در خطر است. وقتی پای صحبت این افراد مینشینیم مشاهده میشود که اگر کیس خود را به نحوی مناسبتر ارائه میدادند، برخی موارد را به کیس خود اضافه میکردند، برخی چیزها را بیان نمیکردند و... شانس دریافت پناهندگی آنها بسیار بیشتر میشد.
توصیه ما به پناهجویان این است که تا حد امکان جهت گفته های خود مدارکی در دست داشته باشند، مدارکی که نشان دهد به خاطر عقاید مذهبی، فعالیت های سیاسی و... تحت تعقیب یا آزار و اذیت قرار گرفته اند.
از طرفی تنظیم کیس و بیان آن به نحوی که توجه بررسی کنندگان پرونده را جلب کند بسیار موثر است، موردی که پناهجویان به ندرت به آن توجه میکنند و در نهایت از این سهل انگاری متضرر میشوند.
توصیه آخر اینکه اگر واقعا مطمئن نیستید که آیا کیستان مناسب است و منجر به دریافت پناهندگی خواهد شد یا خیر، بهتر است با ما مشورت کنید. ما راهنمایتان خواهیم کرد که کیس خود را چگونه ارائه دهید که که اثر بیشتری داشته باشد، چه مواردی را به کیس اضافه کنید و یا چه مواردی را حذف کنید تا سبب تقویت کیس شود و...
موفق باشید
چاوشی
با درود فراوان.
چاوشی، مدیر سایت.
Admin
Site Admin

پستتوسط Admin » 08 دسامبر 2010, 22:16

maya نوشته است:با سلام ودرود

ایا با ویزای شینگن میتوان پناهندگی گرفت؟

سلام.
داشتن ویزای شنگن هیچ مغایرتی با درخواست پناهندگی ندارد، به عبارتی حتی با داشتن ویزای شنگن میتوانید درخواست پناهندگی کنید. تنها بایستی به این سوال که چرا رژیم ایران از خروج شما جلوگیری نکرد، جواب قانع کننده داد. اگر کیس مناسب و قوی داشته باشید میتوان به این سوال پاسخ قانع کننده داد و پناهندگی گرفت. در پروسه درخواست پناهندگی همه چیز بستگی به کیس دارد. اگر کیس مناسب داشته باشید، داشتن ویزای شنگن نکته منفی محسوب نمیشود و قابل چشم پوشی است.
موفق باشید
چاوشی
با درود فراوان.
چاوشی، مدیر سایت.
Admin
Site Admin

پستتوسط maham_ir » 09 دسامبر 2010, 16:21

سلام من الان در کشور هلند هستم اما کیسی برای درخواست پناهندگی ندارم و این رو هم بگم که من دین ندارم و تمام کتابهای بی‌ دینی رو میشناسم و خوندم، و می‌خوام به من راجع کشور هلند کمی‌ اطلاعات بدین که وضع پناهندگی اینجا به چه شکل می‌باشد ممنون میشم که کمکم کنین.
maham_ir

تاريخ عضويت: 09 دسامبر 2010, 16:13

پستتوسط maham_ir » 09 دسامبر 2010, 16:27

در ضمن این رو یادم رفت که بگم من دختری مجرد و ۲۵ سال دارم
maham_ir

پستتوسط maham_ir » 09 دسامبر 2010, 16:41

من برادر ۲۳ ساله‌ام رو همراه دارم که در ایران شلاق خورده و از پشتش عکس داره می‌تونه این عکس رو ارائه بده؟ در ضمن از خدمت هم (ارتش) فرار کرده و کاملا قاچاقی‌ وارد هلند شده از یونان. سوال من اینه که اگر بگه از یونان اومده براش مشکل ایجاد میشه؟و اثر انگشت هم نداره اونجا. درود بر شما چاوشی عزیز
maham_ir

پستتوسط Admin » 11 دسامبر 2010, 08:39

maham_ir نوشته است:سلام من الان در کشور هلند هستم اما کیسی برای درخواست پناهندگی ندارم و این رو هم بگم که من دین ندارم و تمام کتابهای بی‌ دینی رو میشناسم و خوندم، و می‌خوام به من راجع کشور هلند کمی‌ اطلاعات بدین که وضع پناهندگی اینجا به چه شکل می‌باشد ممنون میشم که کمکم کنین.

سلام.
چنانچه کیس مناسب داشته باشید گرفتن پناهندگی در هلند کار چندان دشواری نیست. کمپهای پناهندگی هلند در مقایسه با کشورهای اسکاندیناوی ممکن است از استانداردهای پائین تری برخوردار باشند و دوره رسیدگی به پرونده ممکن است طولانی تر باشد.
به طور کلی داشتن کیس مناسب و قوی هست که موفقیت پروسه پناهندگی را تضمین میکند. در مورد کیس مذهبی که گویا مد نظر شماست، مطالعه کتب غیردینی به تنهایی جهت درخواست پناهندگی کافی نیست، بلکه بایستی بتوانید نشان دهید مخالفت شما با دین جانتان را در ایران به خطر انداخته است.
در زمینه مورد نظر شما (مخالفت با دین) کیسهای بسیار قوی و موفقی میتوان ارائه داد و پناهندگی گرفت. چانچه خودتان در دادن کیس قوی و موفقیت آمیز مردد هستید با ایمیل ما [email protected] تماس بگیرید تا راهنماییها و کمکهای لازم در اختیارتان قرار گیرد.
موفق باشید
چاوشی
با درود فراوان.
چاوشی، مدیر سایت.
Admin
Site Admin

پستتوسط Admin » 11 دسامبر 2010, 08:58

maham_ir نوشته است:من برادر ۲۳ ساله‌ام رو همراه دارم که در ایران شلاق خورده و از پشتش عکس داره می‌تونه این عکس رو ارائه بده؟ در ضمن از خدمت هم (ارتش) فرار کرده و کاملا قاچاقی‌ وارد هلند شده از یونان. سوال من اینه که اگر بگه از یونان اومده براش مشکل ایجاد میشه؟و اثر انگشت هم نداره اونجا. درود بر شما چاوشی عزیز

سلام.
اگر بتوانید با ارائه مدارکی نشان دهید که برادرتان به چه خاطر شلاق خورده اند کمک زیادی به تقویت کیس خواهد نمود. به خصوص اگر این مدارک نشان دهند که برادرتان به دلایل سیاسی، عقیدتی، دلایل مذهبی (همچون نوشیدن مشروبات و...) شلاق خورده اند بسیار موثرتر خواهد بود.
طبق توافق بین کشورهای اروپایی، پناهجو بایستی در اولین کشور اتحادیه اروپا که وارد میشود درخواست پناهندگی خود را ارائه نماید. اگر بررسی کنندگان پرونده متوجه شوند که برادرتان ابتدا وارد یونان شده است این ریسک وجود دارد که وی را به یونان برگردانند.
موفق باشید
چاوشی
با درود فراوان.
چاوشی، مدیر سایت.
Admin
Site Admin

پستتوسط ghorbat poch » 14 دسامبر 2010, 12:51

salam.man 3 sal yonan bodam alan thailand hastam 2 sale ezdevaj kardam dara1 farzand hastam hamsaram thailandie.mikhastam harja oropa shod taghaza panahandegi konam.mitonid rahnamai konid.moshkele man vared shodan be oropast.az yonan6 sale pish.diport shodam.fekr konam angoshtam pak shode.alan nemitonam ba ye bache baz ghachagh beram mishe kari kard.kami tozih bedin age mishe.ba tashakor be omode azadi
ghorbat poch

تاريخ عضويت: 28 نوامبر 2010, 23:29

پستتوسط Admin » 15 دسامبر 2010, 09:07

سلام.
سوابق انگشت نگاری و درخواست پناهندگی تا ۵ سال در سیستم اطلاعاتی اروپا میماند و سپس حذف میشود، بنابراین مشکلی در این زمینه نخواهید داشت.
جهت آمدنتان به اینجا اگر بخواهید از طریق قانونی اقدام کنید میتوانید در سمینارها یا نمایشگاههای مختلفی که در اروپا تشکیل میشود شرکت کرده و با دریافت دعوت نامه ویزا بگیرید، همچنین اگر اقوامی در اروپا دارید میتوانند شما را دعوت کنند.
در زمینه کیس پناهندگی در صورتی که نیاز به کمک داشته باشید میتوانید از ما کمک بگیرید.
موفق باشید
چاوشی
با درود فراوان.
چاوشی، مدیر سایت.
Admin
Site Admin

پستتوسط gol1145 » 29 دسامبر 2010, 23:03

سلام
من متولد دسامبر 1992 هستم.
دو، سه ماه بعد، آیا قوانین مربوط به افراد زیر 18 سال برای پناهندگی، متوجه من هم خواهد شد یا خیر؟
یعنی به عبارتی من در گروه زیر 18 سال محسوب می شوم یا بزرگسالان(در قوانین پناهندگی)؟
ممنون از راهنماییتون
gol1145

تاريخ عضويت: 29 دسامبر 2010, 22:54

پستتوسط Admin » 30 دسامبر 2010, 12:39

سلام.
با توجه به شرایط سنی شما بهتر است بر روی کیس افراد زیر سن ۱۸ سال برنامه ریزی نکنید و با یک کیس قویتر و مناسبتر درخواست پناهندگی دهید.
معمولا رسیدگی به درخواست پناهندگی ماهها و در مواردی سالها طول میکشد و در آن زمان قوانین حمایت از افراد زیر ۱۸ سال شامل حال شما نخواهد شد.
در صورت نیاز به کمک در زمینه کیس، میتوانید از ما کمک بگیرید.
موفق باشید
چاوشی
با درود فراوان.
چاوشی، مدیر سایت.
Admin
Site Admin

پستتوسط gol1145 » 02 ژانويه 2011, 23:01

ممنون از پاسختان.
اگر من مدارکی برای اثبات حرفهایم تحوبل دهم چگونه میفهمند اصلی است یا تقلبی؟
اصلا برای اصلی یا تقلبی بودن مدارک پیگیر می شوند و تحقیق می کنند یا خیر؟ چگونه؟
gol1145

تاريخ عضويت: 29 دسامبر 2010, 22:54

پستتوسط Admin » 03 ژانويه 2011, 12:09

سلام.
کلیه مدارکی که تحویل میدهید مورد بررسی قرار میگیرند تا اصلی یا جعلی بودن آنها مشخص شود.
بهتر است مدارک جعلی روی پرونده نداشته باشید. در صورتی که جعلی بودن مدرکی محرز شود کل پرونده و همچنین صداقت شما زیر سوال خواهد رفت.
موفق باشید
چاوشی
با درود فراوان.
چاوشی، مدیر سایت.
Admin
Site Admin

پستتوسط mohammad0049 » 20 جولاي 2011, 02:00

500 یورو به پول ما چقدر میشه؟
mohammad0049

تاريخ عضويت: 09 جولاي 2011, 14:18

پستتوسط Admin » 20 جولاي 2011, 08:24

در حال حاضر یورو ۱،۶۰۰ تومان است. ۵۰۰ یورو ۸۰۰،۰۰۰ تومان میشود.
با درود فراوان.
چاوشی، مدیر سایت.
Admin
Site Admin

پستتوسط mohammad0049 » 27 جولاي 2011, 00:53

ببخشید من شنیدم اگه کسی دعوت نامه بفرسته مثلا از آلمان میشه اقامت دائم گرفت
یعنی میشه با دعوت نامه اقامت دائم گرفت؟
mohammad0049

تاريخ عضويت: 09 جولاي 2011, 14:18

بعدي

بازگشت به پناهندگی و اقامت در سایر کشورها

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: Armin71, gazalle, Mehrbod و 56 مهمان

درباره پناهندگی دات کام

در سالهای اخیر شاهد هستیم که هموطنان بسیاری در کشور های مختلف درخواست پناهندگی نموده و اغلب با جواب منفی روبرو شده اند. از طرفی بسیاری از پناهجویانی که جواب منفی گرفته اند به حق دارای مشکلات اساسی در ایران هستند و امنیت آنها به صورت جدی در خطر است. تجربیات ما طی سالهای گذشته نشان داده است که اکثر این پناهجویان در دادن کیس مناسب مشکل داشته اند، ای بسا که اگر آنها کیس خود را به نحو مناسبتری ارائه میدادند و یا اطلاعات بیشتری در مورد شرایط و قوانین پناهندگی داشتند به چنین سرنوشتی دچار نمیشدند.
مهمترین و اساسی ترین مرحله در درخواست پناهندگی داشتن یک پرونده قوی و مناسب است. چنانچه پناهجو کیس مناسب داشته باشد و بتواند نشان دهد که جان و امنیت او در کشورش در خطر است میتوان پیش بینی نمود که درخواست پناهندگی موفقیت آمیز خواهد بود. اما خیل عظیم پناهجویانی که درخواست پناهندگی آنها رد شده و سالهای زیادی از عمر خود را در حالت بلاتکلیفی به سر میبرند نشان میدهد که ارائه یک پرونده مناسب و قوی پناهندگی کار آسانی نیست.