سوالاتی در مورد پناهندگی در آلمان

راههای کسب اقامت در آلمان (پناهندگی، کار، ازدواج، سرمایه گزاری و...)
تاريخ عضويت: 22 آگوست 2011, 09:25

پستتوسط adino » 22 آگوست 2011, 09:32

سلام خسته نباشین
من برادر بزرگترم الان 15 روز هست که رفتن آلمان و تقاضای پناهندگی دادن ، به خاطر نحوه ی ورودش مجبور شد که اسم و فامیل جعلی بده . حالا سوال من اینه که آیا بعدا می تونه اسم و فامیلش رو تغییر بده و اسم و فامیل واقعی خودش رو بزاره ؟ اگه میشه چه جوری و چه قدر طول می کشه ؟
ممنون اگه زود جواب بدین

ممنون از آقای چاووشی

تاريخ عضويت: 19 مارس 2011, 15:22

Re: سوالاتی در مورد پناهندگی در آلمان

پستتوسط ali.akbari » 22 آگوست 2011, 10:24

اگه منتظر برایه شما دعوتنامه بفرسته دیگه نمیتونه اسم فامیل خودشو بزاره چون اگه بفهمند دیگه...........××

Site Admin
آنلاين
تاريخ عضويت: 14 آپريل 2010, 21:05

پستتوسط Admin » 22 آگوست 2011, 13:06

adino نوشته است:سلام خسته نباشین
من برادر بزرگترم الان 15 روز هست که رفتن آلمان و تقاضای پناهندگی دادن ، به خاطر نحوه ی ورودش مجبور شد که اسم و فامیل جعلی بده . حالا سوال من اینه که آیا بعدا می تونه اسم و فامیلش رو تغییر بده و اسم و فامیل واقعی خودش رو بزاره ؟ اگه میشه چه جوری و چه قدر طول می کشه ؟
ممنون اگه زود جواب بدین

ممنون از آقای چاووشی

سلام!
اگر متوجه شوند که پناهجو از مشخصات جعلی استفاده نموده است ممکن است پروسه پناهندگی وی را از ابتدا و با مشخصات جدید مورد بررسی قرار دهند. به هنگام موافقت با درخواست پناهندگی، فرض بر این گذاشته میشود که پناهجو اطلاعات صحیح و واقعی ارائه داده است و معمولا به پناهجو گفته میشود که اگر زمانی مشخص شود که اطلاعات داده شده غیر واقعی بوده اند پناهندگی وی پس گرفته خواهد شد. البته اگر چندین سال از این پروسه بگذرد و پناهجو شهروند (Citizen) ان کشور شود ممکن است دیگر نتوانند کاری بکنند چون گرفتن حق شهروندی معمولا کار بسیار سخت و در قانون اساسی بسیاری از کشورها غیرممکن است. اگر قبل از شهروند شدن مشخصات واقعی خود را ارائه دهند بایستی توجیه کافی داشته باشند که چرا از ابتدا مشخصات اصلی خود را ارائه ندادند از طرفی ممکن است پروسه پناهندگی ایشان مورد بررسی مجدد قرار گیرد که شانس اینکه مجددا و با مشخصات جدید به وی پناهندگی داده شود کاهش می یابد.
با درود فراوان.
چاوشی، مدیر سایت.
ایمیل: info@panahandegi.com
تلفن، وایبر: Viber: 00442032393373
اسکایپ: panahandegi
Yahoo Messenger: panahandegi
ooVoo: panahandegi
http://www.panahandegi.com

تاريخ عضويت: 25 سپتامبر 2011, 17:39

پستتوسط saeede » 25 سپتامبر 2011, 19:23

سلام دوست عزیز شما گفتید که برادرتون آلمان رفته
امکانش هست در مورد شرایط پناهندگی در آلمان و وضعیت کمپ ها اطلاعاتی به من بدید
ممنوم میشم

تاريخ عضويت: 01 فبريه 2012, 23:01

پستتوسط alireza.voa » 01 فبريه 2012, 23:31

سلام
اگه میشه در مورد پناهندگی در آلمان توضیح بدین ، وضعیت چطوریه ؟
من به زودی دارم از ایران خارج می شم ، می خوام برم آلمان...

نماد کاربر
تاريخ عضويت: 09 فبريه 2012, 08:11

پستتوسط Zohdi » 09 فبريه 2012, 08:46

سلام

من در سال 2010 در آلمان با کیس تغییر دین به مسیحیت (و تهدید از سوی بسیج جمهوری اسلامی) و نقض حقوق بشر در ایران پناهنده شدم و در این راه مشکلات زیادی را متحمل شدم. اکنون پس از پیگیری های پی در پی اقامت آلمان را در شهر برلین اخذ کرده ام. من با روی باز آماده راهنمایی هموطنان ایرانی هستم (کاملا رایگان).

ایمیل: Zohdi_de@live.com

معمولا ظرف 48ساعت پاسخ خواهم داد.

احتراما
محمدرضا زهدی، برلین

پستتوسط alireza.voa » 23 فبريه 2012, 11:45

عرض سلام خدمت شما آقای زهدی
اگر ممکنه در مورد پناهندگی در آلمان می خواستم یخورده به من توضیح بدین و اینکه آلمان نسبت به بقیه کشورهای اروپایی چطوره ؟
من تا 2 3 ماه دیگه دارم از ایران میام بیرون میخواستم ببینم وضعیت پناهندگی در آلمان چطوریه ، البته اینم بگم که در مورد کیس هم نمی دونم چی کار کنم و چه کیسی بهتره
در کل اگر لطف بکنین که بنده رو راهنمایی کنین ممنون میشم .
نظرتون درباره اتریش و سوئیس چیه ؟
ممنون که وقت میذارین واسه جواب دادن ، با آرزوی موفقیت و روزهای خوش . سپاس

تاريخ عضويت: 19 آپريل 2012, 11:18

پستتوسط ساراا » 19 آپريل 2012, 11:26

سلام.مردی هستم که خانواده ی 6نفره دارم و 4فرزندم زیر 22سال هستند و مدتهاست قصد خروج از ایران و پناهندگی سوید را داریم
آیا میتوانم ابتدا خودم به تنهایی به سوید بروم و درخواست پناهندگی کنم و سپس خانوادم بیایند؟؟ شنیده ام خود دولت با هزینه ی خودش مقدماتی را فراهم میکند تا خانواده ام بیایند?آیا این ماجرل صحت دارد و اگر دا د چه مدت طول میکشد?در ضمن کیس من واقعی است و باید هرچه سریعتر از ایران خارج شوم

Sent from Samsung Mobile

تاريخ عضويت: 06 ژانويه 2012, 13:49

پستتوسط sweden » 19 آپريل 2012, 13:20

ساراا نوشته است:سلام.مردی هستم که خانواده ی 6نفره دارم و 4فرزندم زیر 22سال هستند و مدتهاست قصد خروج از ایران و پناهندگی سوید را داریم
آیا میتوانم ابتدا خودم به تنهایی به سوید بروم و درخواست پناهندگی کنم و سپس خانوادم بیایند؟؟ شنیده ام خود دولت با هزینه ی خودش مقدماتی را فراهم میکند تا خانواده ام بیایند?آیا این ماجرل صحت دارد و اگر دا د چه مدت طول میکشد?در ضمن کیس من واقعی است و باید هرچه سریعتر از ایران خارج شوم

Sent from Samsung Mobile

سلام
بله شما میتونی خودت بری بعد که جواب گرفتی ترتیت آمدن خانوادت هم بدی، معمولا چند ماه طول میکشه جواب درخواست پناهندگی به شما بدن ولی اگر کیس داری باید با مدارک باشه تا زودتر بهت جواب بدن ، جواب مثبت گرفتی بلا فاصله میتونی خانوادت رو هم بیاری پیش خودت.مدتش هم دقیق نمیدونم
ولی شما با آقای چاوشی یا احتشام قبل از رفتن مشورت کنی بد نیست این هم شمارشون میتونی زنگ بزنی ایمیل نزن چون یک ماه طول میکشه جواب بدن :D

آقای چاوشی: 00442032393373
آقای احتشام: 00442032398013

پستتوسط ساراا » 19 آپريل 2012, 13:33

دوست عزیز ممنون از جوابتون.یه سوال دیگه خانواده منو از چه طریقی میارن و آیا هزینه هاشون رو خودشون میدن?یعنی من باید صبر کنم که اقامتم رو بگیرم بعدا بیان یا قبلش عم میتونن بیان?آخه بچه های من 2تا از بچه هام زیر 15 هستن

پستتوسط ساراا » 24 آپريل 2012, 11:45

با سلام.شوهر من حدود 6ماه است که از طریق ویزای کار وارد سوید شده و مشغول به کار است.آیا میتواند مرا هم به سوید ببرد یا باید صبر کنیم تا اقامت دایم بگیرد?چه مدت طول میکشد لطفا مرا راهنمایی کنید مرسی

پستتوسط sweden » 24 آپريل 2012, 13:09

سلام.مردی هستم که خانواده ی 6نفره دارم و 4فرزندم زیر 22سال هستند و مدتهاست قصد خروج از ایران و پناهندگی سوید را داریم

با سلام.شوهر من حدود 6ماه است که از طریق ویزای کار وارد سوید شده و مشغول به کار است.آیا میتواند مرا هم به سوید ببرد یا باید صبر کنیم تا اقامت دایم بگیرد?چه مدت طول میکشد لطفا مرا راهنمایی کنید مرسی

سلام
شما یک بار میگی مردی هستی با 6 تا بچه یک بار میگی شوهر داری آخرش ما نفهمیدیم :D ولی اگر مشکلی یا سوالی دارید بهتره به آقای چاوشی زنگ بزنی یا بهش ایمیل بزنی جواب شما را میدهند

اگر کارتون خیلی فوری است در قسمت موضوع ایمیل بنویسید کمک فوری تا زود جواب بدهند

تاريخ عضويت: 25 آپريل 2012, 14:13

پستتوسط mohamadhabibi » 25 آپريل 2012, 14:20

saeede نوشته است:سلام دوست عزیز شما گفتید که برادرتون آلمان رفته
امکانش هست در مورد شرایط پناهندگی در آلمان و وضعیت کمپ ها اطلاعاتی به من بدید
ممنوم میشم

تاريخ عضويت: 02 ژوئن 2012, 21:20

پستتوسط sepideh » 02 ژوئن 2012, 21:36

با عرض سلام...
سوال من اینه که من میدونم که الان با توجه به ابن که من باسبورت دارم میتونم با ویزای شینگن وارد خاک ایتالیا یا اسبانیا بشم .. و بعد از راه زمینی وارد خاک آلمان بشم .. کیس خوب هم دارم .. اما سوال من اینه که اگه متوجه بشن من قبل ورود به آلمان از یک کشور امن آمدم ( قانون دوبلین ) به کشور مبدا برم میگردونن..... این مهمترین سوال همه ماست .. این رو چطور عنوان کنیم؟ لطفا اگه کسی اطلاعات داره ممنون میشم...

تاريخ عضويت: 03 ژوئن 2012, 15:56

پستتوسط ترانه » 03 ژوئن 2012, 16:02

با سلام. زنی 30 ساله هستم با یک پسر تقریبا دو سالو نیمه. قصد خروج از کشور و پناهندگی در آلمان رو دارم البته بیشتر نظرم روی پناهندگی اجتماعی هست. میخواستم ببینم شرایطش چطوریه؟ آیا میتونم من و پسرم به آلمان بریم و درخواست پناهندگی اجتماعی بدم و بعد که کارها انجام شد همسرم رو بیارم ؟
میخوام با ویزای توریستی به آلمان برم و بعد درخواست پناهندگی اجتماعی بدم. این کار چقدر عملی هست و چه مدت طول میکشه که پاسخ بدهند؟
وضعیت کمپها چطوریه آیا مناسب یک زن با یه کودک دو ساله هست؟
میتونم بعد از انجام کارها همسرم رو بیارم؟
ممنون که پاسخ میدید.

پستتوسط alireza.voa » 03 ژوئن 2012, 19:22

سلام دوستان عزیز
خانم ترانه و سپیده و بقیه دوستان
من آلمان هستم و می تونم به سوالاتتون در رابطه با پناهندگی پاسخ بدم به ایدی یاهوی من پی ام بدید .

تاريخ عضويت: 04 ژوئن 2012, 00:12

پستتوسط sonia smart » 04 ژوئن 2012, 00:23

hi.., its me smart
az germany chat mikonam be etela hame dear frindsss beresoonam ke age sombody be in omid hastan ke mitoonan khodeshon biyan va family shon ro dawat konan in chiza dar hale hazer ( its much difficalt)) u must hve good kiss to prove ur problems otherwise u can not do it coz i also hade much problem but i cant prove it emrooze vazeyate germany kheili difficalt has and also javab 80% in first time manfi hast

پستتوسط sweden » 04 ژوئن 2012, 12:38

sonia smart نوشته است:hi.., its me smart
az germany chat mikonam be etela hame dear frindsss beresoonam ke age sombody be in omid hastan ke mitoonan khodeshon biyan va family shon ro dawat konan in chiza dar hale hazer ( its much difficalt)) u must hve good kiss to prove ur problems otherwise u can not do it coz i also hade much problem but i cant prove it emrooze vazeyate germany kheili difficalt has and also javab 80% in first time manfi hast

چه متن جالبی نوششتی، اهان یعنی میخوای بگی جواب منفی میدن ما نیایم اونجا ، مرسی که به فکر هموطنهای خودت هستی، راستی شما پس چطوری مثبت گرفتید

پستتوسط sweden » 04 ژوئن 2012, 12:42

ترانه نوشته است:با سلام. زنی 30 ساله هستم با یک پسر تقریبا دو سالو نیمه. قصد خروج از کشور و پناهندگی در آلمان رو دارم البته بیشتر نظرم روی پناهندگی اجتماعی هست. میخواستم ببینم شرایطش چطوریه؟ آیا میتونم من و پسرم به آلمان بریم و درخواست پناهندگی اجتماعی بدم و بعد که کارها انجام شد همسرم رو بیارم ؟
میخوام با ویزای توریستی به آلمان برم و بعد درخواست پناهندگی اجتماعی بدم. این کار چقدر عملی هست و چه مدت طول میکشه که پاسخ بدهند؟
وضعیت کمپها چطوریه آیا مناسب یک زن با یه کودک دو ساله هست؟
میتونم بعد از انجام کارها همسرم رو بیارم؟
ممنون که پاسخ میدید.

دیگه فکر نکنم کشوری باشه که پناهندگی اجتماعی بده ،بهتره با یک وکیل مشاوره بگیرید تا انجایی که من اطاع دارم پناهندگی اجتماعی نمیدهند

پستتوسط sonia smart » 05 ژوئن 2012, 03:42

sweden نوشته است:
sonia smart نوشته است:hi.., its me smart

چه متن جالبی نوششتی، اهان یعنی میخوای بگی جواب منفی میدن ما نیایم اونجا ، مرسی که به فکر هموطنهای خودت هستی، راستی شما پس چطوری مثبت گرفتید

no i didnt saied like that just i wanna expline u
i,m not iraniyan dear and also my kiss is diffrent wd urs
here must people re like u but its much difficalt to take their family
u dnt leave ur family if u wanna come here so com wd ur family
here sombody hve good kiss also they hve big reason for prove the kiss but again need to long time and also difficalt :) :(

پستتوسط sonia smart » 05 ژوئن 2012, 03:45

if u come here alone and u cant prove ur kiss then they will diport u in ur country 80%
but if u be wd ur family here and also if u can not prove they never dnt diport u 100%

پستتوسط alireza.voa » 05 ژوئن 2012, 14:30

روز همگی خوش
تقاضا دارم از دوستانی که قصد راهنمایی دارن :
اولا خواهش می کنم به زبون فارسی ، راحت صحبت کنید ، خیلی آسون
نیازی نیست بقیه رو بپیچونین . در ضمن به نظر من هر چیزی که واقعا اینجا هست همون رو بگیم ، نه کم یا زیاد تر
دوستان عزیز من تا اونجا که در مورد پناهندگی در آلمان اطلاع دارم و شرایط اینجا رو می دونم در خدمتتون هستم با آیدی یاهوی من تماس بگیرید
با تشکر . روزتون خوش
Tschus ;)

تاريخ عضويت: 06 ژوئن 2012, 13:13

پستتوسط mrmhsy » 06 ژوئن 2012, 14:34

با عرض سلام و خسته نباشید
برادر من مدت یک ساله که به آلمان رفته و تو همون کشور آلمان هم انگشت نگاری شده و سه ماه اول در شهر تریر بوده و بعد به ایالت راکلندفالز فرستاده میشه که خیلی از اوضاع موجود در اون ایالت ناراضیه و تکلیفش هم مشخص نیست.
میخوام بدونم میشه کاری کرد که از اون ایالت بیاد بیرون و به شهری که امکانات بهتری داره بره با برای اینکه تکلیفش مشخص بشه چه کاری باید کرد؟
حتی اونجا براشون کار اجباری هم گذاشتن و بخاطر همین مسئله اگر از کار سرپیچی کنند حقوقشون نصف و یا شاید قطع بشه در حالیکه دوستان دیگرش که در شهر هستند بهشون کار اجباری تعلق نمی گیره و امکانات بیشتری دارند ولی برادر من توی یک روستای دور افتادست که هیچ امکاناتی نداره و همین مسائل باعث تضعیف روحیه و افسردگی برادرم شده
لطفاً منو راهنمائی کنید. ممنونم

تاريخ عضويت: 06 ژوئن 2012, 21:01

پستتوسط soheilkhan » 06 ژوئن 2012, 23:38

با سلام
یه سوال داشتم ممنون میشم اگه راهنمایی کنین
من بخاطر شرکت در یه مهمانی در ماه صفر ... دستگیر شدم و با توجه به اینکه در ماه حرام بوده و شکی نیست که قراره شلاق بخورم و 3ماه زندان با وثیقه بیرون هستم ... و در پرونده ای دیگر که بسیجی ها برام درست کردن و در ان ادعا می کنن که با انها درگیر شدیم و مورده ضرب و شتم قرار دادیم ... ایا این می تواند کیسی قوی باشد ؟؟؟ من مدارک فقط رسیدهای دادگاه هارو دارم که با وثیقه بیرون هستم تا زمان دادگاهی ... ایا می توان از این طریق پناهنده شد ؟؟؟

پستتوسط soheilkhan » 06 ژوئن 2012, 23:52

با سلام
یه سوال داشتم ممنون میشم اگه راهنمایی کنین
من بخاطر شرکت در یه مهمانی در ماه صفر ... دستگیر شدم و با توجه به اینکه در ماه حرام بوده و شکی نیست که قراره شلاق بخورم و 3ماه زندان با وثیقه بیرون هستم ... و در پرونده ای دیگر که بسیجی ها برام درست کردن و در ان ادعا می کنن که با انها درگیر شدیم و مورده ضرب و شتم قرار دادیم ... ایا این می تواند کیسی قوی باشد ؟؟؟ من مدارک فقط رسیدهای دادگاه هارو دارم که با وثیقه بیرون هستم تا زمان دادگاهی ... ایا می توان از این طریق پناهنده شد ؟؟؟

پستتوسط soheilkhan » 08 ژوئن 2012, 01:50

ببین دوستان عزیز ...
من تو کاغذام چیزی ننوشته... فقط رسید وثیقه هست ...
و من نامه های تهدید امیز از بسیج هم دارم ...
و اونا بغیر از ان نامه ها برام پرونده سازی کردن چون میدانند که من در وبلاگم تبلیغ دین بهائی می کنم ... و خود نیز درباره دین در حال تحقیق هستم ...
بخاطر اطمینان به یه دوست بسیجی که درباره کارام باهاش صحبت کردم این مشکل برام پیش اومده ... حالا نمیدونم که چی کار باید بکنم ؟؟؟
ایا می تواننم پناهنده شم ؟ الان در حال حاضر با وثیقه بیرون هستم ...

تاريخ عضويت: 19 مارس 2011, 15:22

پستتوسط ali.akbari » 08 ژوئن 2012, 08:36

فقط در صورتی میتونید که جونتون در خطر بشه

با داستانهای تکراری نباید منتظر ج باشید از نظر اونها تکراری هست

بهتر کیستونو با یک مشاور هماهنگ کنید نقاط ضعیف برطرف کنه

تاريخ عضويت: 10 ژوئن 2012, 18:33

پستتوسط arminmohammadi33 » 10 ژوئن 2012, 19:07

سلام من 25 سال سن دارم متاهل هستم و به دلیل شرایط سخت زندگی در ایران میخام به همراه همسرم به آلمان برم و پناهنده بشم.من از راهه هوایی و قانونی میخام وارد آلمان بشم.خواستم بدونم بعد از اینکه به آلمان رسیدم اگه پاسپورتم رو از بین ببرم و بعد خودم رو تحویل بدم دولت آلمان میفهمه که من قانونی اومدم؟من میخام بگم که توسط قاچاقچی ها و غیر قانونی وارد شدم چون اگر بفهمن قانونی اومدم میگن پس تو در ایران مشکلی نداشتی که تونستی قانونی بیای و اونوقت شانسم برای قبولی کم میشه.لطفا من رو راهنمایی کنید.با تشکر
arminmohammadi33

تاريخ عضويت: 21 مه 2012, 17:56

پستتوسط mehdi.titii » 12 ژوئن 2012, 21:16

با سلام
شما تنها راهی که دارید این هست که در ایران انگشت نگاری نشوید.اگر در ایران توسط سفارت مربوطه انگشت نگاری شوید کل اطلاعاتتون به کلیه کشور های عضو شنگن ارسال میشود.یعنی همه کشورها میتوانند مطلع شوند از کجا اومدین....بنابراین یا باید انگشت نگاری نشید یا اگر آشنا نداری باید کاری کنی که اثر انگشتان هر دودستت مخدوش باشه و قابل شناسایی نباشه....

تاريخ عضويت: 09 جولاي 2011, 14:18

پستتوسط mohammad0049 » 15 ژوئن 2012, 00:34

سلام
آیا با داشتن نامه غسل تعمید و مدرک از شرکت در جلسات (عکس یا فیلم) کافی است برای اثبات پناهندگی آلمان ؟
و اینکه چرا بعد از ورود هوایی بعضی ها پاسپورت خودشونو پاره میکنن ؟(توضیح بدین لطفا)
سپاسگزارم

پستتوسط alireza.voa » 21 ژوئن 2012, 11:58

mohammad0049 نوشته است:سلام
آیا با داشتن نامه غسل تعمید و مدرک از شرکت در جلسات (عکس یا فیلم) کافی است برای اثبات پناهندگی آلمان ؟
و اینکه چرا بعد از ورود هوایی بعضی ها پاسپورت خودشونو پاره میکنن ؟(توضیح بدین لطفا)
سپاسگزارم

سلام دوست عزیز .
در جواب شما باید بگم بستگی به استانی داره که شما در اونجا مصاحبه می شین (بعضی از استان ها سخت گیرن ) منظورم اینه که بعد از معرفی به کدوم استان تقسیم بشین ، تا 1 سال پیش اوضاع خیلی بهتر بود ولی الان ....
ولی در کل خوبه نامه معتبر داشته باشی و فیلم . (فقط اینو بگم اینا از دروغ خیلی بدشون میاد!)
درباره پاسپورت هم برای اینکه ، شما وقتی خودتونو معرفی می کنین به پلیس اگه مدارک شناسایی ازتون بگیرن مخصوصا پاسپورت 95% دیپورت می شین . همینطور نباید اسم و فامیل واقعی خودتونو بگین .
امیدورام تونسته باشم جوابتونو بدم . پاینده باشین . ;)

پستتوسط mohammad0049 » 23 ژوئن 2012, 22:27

اولا که مرسی از اینکه پاسخ دادید
و اینکه چه استان هایی خوب جواب میدن ؟ من میخواستم برم هامبورگ ، هامبورگ چطوره ؟
و در مورد اس و فامیلی جعلی اینکه پس کی باید اسم و فامیل دقیق بگم ؟
موقع مصاحبه ؟ بعد نمیگن چرا به پلیس اشتباه گفتی ؟

پستتوسط alireza.voa » 25 ژوئن 2012, 12:24

mohammad0049 نوشته است:اولا که مرسی از اینکه پاسخ دادید
و اینکه چه استان هایی خوب جواب میدن ؟ من میخواستم برم هامبورگ ، هامبورگ چطوره ؟
و در مورد اس و فامیلی جعلی اینکه پس کی باید اسم و فامیل دقیق بگم ؟
موقع مصاحبه ؟ بعد نمیگن چرا به پلیس اشتباه گفتی ؟

خواهش می کنم . والا من اطلاع دقیقی از اینکه چه استان هایی خوب هستن رو ندارم ، البته اگه هم داشتم به درد شما نمی خورد . چون شما در هر نقطه از آلمان که اعلام پناهنندگی کنین شما رو به صورت راندوم (اتفاقی) به یک نقطه دیگه تقسیم می کنن و دست شما نیست که انتخاب کنین . مثلا من دوسلدورف خودمو معرفی کردم ، منو انداختن هامبورگ ... :)
هابورگ جای خیلی قشنگ و توپی هستش ولی همونجور که گفتم اگه اونجا اعلام پناهندگی کنین احتمال 90 درصد شما رو به یک استان دیگه میفرستن . ;)
البته اینو هم بگم که یک سری استثناء هم وجود داره مثلا اگه شما بگین که فامیل درجه 1 (فقط درجه 1) دارین یه جایی توی آلمان احتمالش هست که بندازنتون پیش اون البته با یکسری دوندگی های اداری ....
در مورد اسم و فامیل هم این که شما فعلا تا موقعی که جواب نگرفتین باید اسم و فامیلتون رو نگین ، بعد از اون با وکیل می شه درستش کرد . آره دقیقا شما باید حرفاتون پیش پلیس و قاضی یکی باشه ، در غیر اینصورت دچار مشکل می شین .
پاسنده باشین .

پستتوسط alireza.voa » 25 ژوئن 2012, 12:35

arminmohammadi33 نوشته است:سلام من 25 سال سن دارم متاهل هستم و به دلیل شرایط سخت زندگی در ایران میخام به همراه همسرم به آلمان برم و پناهنده بشم.من از راهه هوایی و قانونی میخام وارد آلمان بشم.خواستم بدونم بعد از اینکه به آلمان رسیدم اگه پاسپورتم رو از بین ببرم و بعد خودم رو تحویل بدم دولت آلمان میفهمه که من قانونی اومدم؟من میخام بگم که توسط قاچاقچی ها و غیر قانونی وارد شدم چون اگر بفهمن قانونی اومدم میگن پس تو در ایران مشکلی نداشتی که تونستی قانونی بیای و اونوقت شانسم برای قبولی کم میشه.لطفا من رو راهنمایی کنید.با تشکر
arminmohammadi33

با سلام .
من با نظر دوستمون آقای mehdi.titii کاملا موافقم . اولا شما نباید اثر انگشت داشته باشین . دوما شما باید اگر می خواین به صورت قانونی وارد آلمان بشین ، باید یه آشنا گیر بیارین و پیشنهاد می کنم که یه 1 هفته پیش اون بمونین بعد از اون خودتونو معرفی کنین . اینجوری اطلاعات پرواز روزهای قبل رو نمی تونن به این راحتی آنالیز کنن و ردیابی شما که از کدوم کشور اومدین خیلی سخت می شه . در ضمن پاسپورتتون هم همون روز اول پاره کنین .
شاد باشین و پاینده . ;)

تاريخ عضويت: 26 ژوئن 2012, 07:25

پستتوسط mohamad.ali » 26 ژوئن 2012, 07:42

اقایون اگر ویزا از یک کشور خیلی دور باشه یکی از کشورهای شینگن بعد اول بری اونجا بعد به کشور همسایه مقصد بعد زمینی بری به مقصد میشه تقاضایه پناهندگی داد؟؟بعدم پاس پاره کرد گفت قاچاقی امدم؟

این یکی از اقایون این فرم پیشنهاد داد؟به نظرتون خوبه ولی من که کسیو تو مقصد ندارم بمونم پیشش چیکار کنم؟

تاريخ عضويت: 14 ژوئن 2012, 01:00

پستتوسط Farzad » 26 ژوئن 2012, 09:46

mohamad.ali نوشته است:اقایون اگر ویزا از یک کشور خیلی دور باشه یکی از کشورهای شینگن بعد اول بری اونجا بعد به کشور همسایه مقصد بعد زمینی بری به مقصد میشه تقاضایه پناهندگی داد؟؟بعدم پاس پاره کرد گفت قاچاقی امدم؟

این یکی از اقایون این فرم پیشنهاد داد؟به نظرتون خوبه ولی من که کسیو تو مقصد ندارم بمونم پیشش چیکار کنم؟

اگر هر کدام از کشورهای اتحادیه اروپا اثر انگشت شما رو بگیره به کامپیوتر مرکزی V.I.S فرستاده میشه و تا ۵ سال بایگانی میشه و تمام کشورهای
اتحادیه اروپا بهش دسترسی دارند و میفهمند ، افرادی پاسپوت رو پاره میکنن که قصد اعلام پناهندگی در فرودگاه رو دارن
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Farzad در 30 ژوئن 2012, 08:22 .

پستتوسط mohamad.ali » 26 ژوئن 2012, 10:12

خوب اگه اثر انگشت نگیرن چی.

پستتوسط mohammad0049 » 26 ژوئن 2012, 15:22

آیا باداشتن مدارکی که نشان دهد من در ایران تغییر دین دادم
باز هم مسئله تحت تعقیب بودن در میان هست ؟

تاريخ عضويت: 14 ژوئن 2012, 01:00

پستتوسط Farzad » 26 ژوئن 2012, 23:40

mohamad.ali نوشته است:خوب اگه اثر انگشت نگیرن چی.

مشکلی به وجود نمیاد ، فقط ممکنه از اسمتون بفهمن با ویز ا رفتید
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Farzad در 30 ژوئن 2012, 19:49 .

پستتوسط mohamad.ali » 27 ژوئن 2012, 18:15

تشکر بابت راهنمایی

Site Admin
آنلاين
تاريخ عضويت: 14 آپريل 2010, 21:05

پستتوسط Admin » 16 جولاي 2012, 12:11

ساراا نوشته است:با سلام.شوهر من حدود 6ماه است که از طریق ویزای کار وارد سوید شده و مشغول به کار است.آیا میتواند مرا هم به سوید ببرد یا باید صبر کنیم تا اقامت دایم بگیرد?چه مدت طول میکشد لطفا مرا راهنمایی کنید مرسی

چنانچه شوهرتان اقامت حداقل ۶ ماهه داشته باشند و از طرفی دارای درآمد باشند - که البته با توجه به اینکه اقامت کاری دارند طبیعتا دارای درآمد هستند- میتوانند درخواست بدهند تا شما نیز به ایشان ملحق شوید.
انجام پروسه انتقال اعضای خانواده در سفارت سوئد ممکن تا ۶ ماه نیز طول بکشد.

موفق باشید
با درود فراوان.
چاوشی، مدیر سایت.
تلفن، وایبر: Viber: 00442032393373
اسکایپ: panahandegi
http://www.panahandegi.com

نماد کاربر
تاريخ عضويت: 27 آگوست 2012, 02:36

پستتوسط roza » 27 آگوست 2012, 03:22

سلام

یه چند تا خبر دیدم که نوشته شده بود پناهنده ها از اوضاع بدشون میخوان اعتصاب کنن چند نفر لبشونو دوختن و غذا نمیخورن تا جوابشون بیاد

نمیزارن از محدوده کمپ برن بیرون
اجازه ندارن خونه مستقل داشته باشن
مثل شهروند نیستن یعنی اینجوری که من خوندم انگار ادم حساب نمیشن و اوظاع خوبی ندارن

تازشم عکس اون اقاهه که لبشو دوخته بودم بود

من میخواستم با شوهرم 2 ماه دیگه پناهنده شویم المان اما امشب ترسیدم

کمکم میکنید با تشکر ؟

ببخشید املایی غلطم دارم ها
ممکن است شاهزاده ام را پیدا کرده باشم اما پدرم همیشه پادشاه من خواهد ماند !

نماد کاربر

پستتوسط roza » 27 آگوست 2012, 03:25

ما کیس و کیبورد هم نداریم چون اون اقاهه که میخواد مارو ببره مستقیم هوایی میبره از ترکیه خطرشم کمتره واسه همین کلی پول میخواد بگیره ما پول اونو با کلی قرضو قوله جور کردیم

و فکر کنم اگه بریم بگیم دین عوش کردیم و ..... یه کم صحبت کنیم و بریم حلال اهمر اونجا کمک بگیریم و یک وکیل بگیریم اونجا کارمونو حل کنن

درسته فکرم ایا ؟

Site Admin
تاريخ عضويت: 30 ژوئن 2012, 12:08

پستتوسط مشاور » 27 آگوست 2012, 09:26

roza نوشته است:ما کیس و کیبورد هم نداریم چون اون اقاهه که میخواد مارو ببره مستقیم هوایی میبره از ترکیه خطرشم کمتره واسه همین کلی پول میخواد بگیره ما پول اونو با کلی قرضو قوله جور کردیم

و فکر کنم اگه بریم بگیم دین عوش کردیم و ..... یه کم صحبت کنیم و بریم حلال اهمر اونجا کمک بگیریم و یک وکیل بگیریم اونجا کارمونو حل کنن

درسته فکرم ایا ؟

سلام اولا سوالتونر ولطفا درست مطرح نمائید اگه واقعا دنبال جواب هستید
بعد خدمتون بگم وقتی به ان کشور برسید وکیسی قوی و دارای مدارک نداشت هباشید چه فایده ای دارد ؟به جز اوارگی و دیپرت عاقبتی ندارد
تلفن: ۰۰۴۴۲۰۳۲۳۹۳۳۷۳

نماد کاربر

پستتوسط roza » 27 آگوست 2012, 14:11

سلام سکرت63

چشم این واضحش متشکرم

1 من و همسرم میخوایم بریم ترکیه البته من پاس دارم هوایی قانونی همسرم نداره از راه کوه میاد بعد ترکیه که رسیدیم باهم با یه پرواز بریم المان یعنی اون اقایی که گفته مارو میبره پول زیاد میگیره تقریبا نفری بیستو پنج ملیون تومن اما گفت مطمئن میبره
2 وقتی رسیدیم توی فرودگاه همون جا میگیم ما قاچاقی اومدیم و پاسامون تقلبیه و در ایران جونمون در خطر بوده

3 فقط دیشب که داشتم میگشتم توی نت دیدم که چند تا پناهنده ایرانی توی المان لبهاشون رو دوختن و از شرایط بد اعتراض دارن

یه سری دیگه که سایت رسمی پناهنده ها ی ایرانی در المان بود نوشته بودن مسیر های رهپیمایی و از این جور چیزا که هدفشون این بود

1 اینکه از اون محوطه که براشون مشخص شده مثل کمپ بتونن برن بیرون

2 مثل ادم های دیگه باهاشون رفتار بشه

3 اجازه بدن زبان المانی یاد بگیرن
یه چیزایی نوشته بود که ترسیدم میخواستم بپرسم یه همچین مکان سخت و وحشتناکیه ؟

نماد کاربر

پستتوسط roza » 27 آگوست 2012, 14:29

چرا انقدر این سایت فعالیتش کمه و کسی جواب نمیده

توی تبادل نظر بعضی سایتا تا پست میزاری هزار نفر میان جواب میدن

سایتش عالیه ها فقط رسیدگی و پیگیریش کمه

ببخشیدا نظرمو گفتم

Site Admin

پستتوسط مشاور » 27 آگوست 2012, 14:58

roza نوشته است:سلام سکرت63

چشم این واضحش متشکرم

1 من و همسرم میخوایم بریم ترکیه البته من پاس دارم هوایی قانونی همسرم نداره از راه کوه میاد بعد ترکیه که رسیدیم باهم با یه پرواز بریم المان یعنی اون اقایی که گفته مارو میبره پول زیاد میگیره تقریبا نفری بیستو پنج ملیون تومن اما گفت مطمئن میبره
2 وقتی رسیدیم توی فرودگاه همون جا میگیم ما قاچاقی اومدیم و پاسامون تقلبیه و در ایران جونمون در خطر بوده

3 فقط دیشب که داشتم میگشتم توی نت دیدم که چند تا پناهنده ایرانی توی المان لبهاشون رو دوختن و از شرایط بد اعتراض دارن

یه سری دیگه که سایت رسمی پناهنده ها ی ایرانی در المان بود نوشته بودن مسیر های رهپیمایی و از این جور چیزا که هدفشون این بود

1 اینکه از اون محوطه که براشون مشخص شده مثل کمپ بتونن برن بیرون

2 مثل ادم های دیگه باهاشون رفتار بشه

3 اجازه بدن زبان المانی یاد بگیرن
یه چیزایی نوشته بود که ترسیدم میخواستم بپرسم یه همچین مکان سخت و وحشتناکیه ؟

سلام شما یا خیلی ساده هستید یا قاچاقچی جماعت رو نمی شناسید
1- اولا چه تضمینی داره شما رو ببره؟
2- اداره مهاجرت با کسانی که مدارک هویتی صحیح از قبیل پاسپورت-کارت ملی-شناسنامه-مدارک تحصیلی-کارت پایان خدمت را نداشته باشند برخورد خوبی ندارد و تا وقت که تکلیف هویتشان معلوم نشود در کمپ انها را نمیپذیرد
بله پناهندگانی که بدون تحقیق و بدون داستن کیسی قوی و به هوای پناهندگی میروند کشورهای مختلف باید دسیت به همچون کارهاوی از قبیل دوختن دهان و ... بزنند ادم عاقل قبل از مشکل فکرش ر ومیکنه کمپ های المان هر شهریش قوانین خودش ر وداره بر خی شهر هاش اجازه نمیدهند از یه محدوده ای بیشتر از کمپ دور شد در بیشتر انها زبان المانی را در دورانی که تا مشخص شدن نتیجه پناهندگی در انها هستند

Site Admin

پستتوسط مشاور » 27 آگوست 2012, 15:01

این نوشته به شما کمک خواهد کرد که در مصاحبه اداره مهاجرت المان

با آگاهی بیشتری شرکت نمائید

این مرحله که بین ایرانیان به دادگاه اول معروف است، یکی از مهمترین مراحل پناهندگی شما می باشد. در این مرحله می توانید دلائل تقاضای پناهندگی خود را ارائه نمائید و در همین مصاحبه تصمیم گرفته می شود که حق پناهندگی به شما تعلق خواهد گرفت یا نه.

شما می بایست خود را برای این مصاحبه آماده کنید. بهتر است که قبل از این مرحله به وکیل و یا به یکی از مراکز مشاوره پناهندگی غیردولتی که مشاوره رایگان می کنند، مراجعه نمائید.

شما می توانید از طریق هایم ها (اردوگاه های پناهندگی)، یا مرکزهای پناهندگی دولتی آدرس این مرا کز مشاوره را دریافت کنید.

برای دادن تقاضای پناهندگی می بایست به یکی از شعبه های اداره فدرال مربوط به مهاجران و پناهندگی ( که به صورت مخفف بامف نامیده می شود) مراجعه نمائید.

در صورت دادن تقاضای پناهندگی به مرکزی دیگر، مثل اداره خارجی ها و یا پلیس، تقاضای شما دوباره به اداره فدرال امور مهاجران و پناهندگان "بامف" فرستاده خواهد شد. به نفع شماست که برای جلوگیری از پیامدهای ناخوشایند از ابتدا تقاضای خود را به این مرکز بدهید.

اداره فدرال امور مهاجران و پناهندگی "بامف"، ابتدا مدارک شخصی تان را مطالبه می کند. از شما عکس می گیرند و انگشت نگاری می کنند. بعد از این مراحل است که در لیست متقاضیان پناهندگی ثبت خواهید شد.

این امکان نیز وجود دارد که در همین مرحله با 25 سئوال در مورد مشخصات ، آخرین محل اقامت در کشور خودتان ، اطلاعاتی در مورد والدین و پدر و مادربزرگ تان و راه سفر تا ورود به آلمان پاسخ دهید. پاسخ های شما در فرم هائی مخصوص ثبت خواهد شد که در مرحله استنطاق از آن استفاده می شود. این امکان نیز وجود دارد که این سئوال ها در مصاحبه مطرح شوند . شکل واحدی برای طرح این سئوال ها وجود ندارد. در بعضی موارد می تواند بلافاصله پس از ارائه تقاضای پناهندگی باشد و در بعضی موارد نیز در مرحله بعدی .

سپس به شما یک گواهی خواهند داد که در واقع کارت هویت شماست و می بایست آنرا همیشه همراه داشته باشید. روی این برگه، منطقه ای که در آن زندگی می کنید قید شده است.

در صورت تغییر آدرس، موظف هستید اطلاعات مربوط به این تغییر را به اداره فدرال امور مهاجران و پناهندگان "بامف" ارائه دهید. مهم است که این تغییر آدرس به اطلاع وکیل و یا مرکز مشاوره ای که با آن در تماس هستید رسانده شود. بخصوص برای وکیل شما داشتن آدرس تان بسیار مهم است، زیراکه این تنها راه ارتباط او با شماست.

به چه کسانی پناهندگی تعلق می گیرد؟

موارد پناهندگی شما را اداره فدرال امور مهاجران و پناهندگان "بامف" مورد بررسی قرار می دهد، به خصوص دلایلی که برای اثبات تحت پیگرد بودنتان ارائه داده اید و همچنین بررسی خطرات احتمالی که در صورت بازگشت، شمارا تهدید خواهد کرد.

تحت تعقیب قرار گرفتن به معنای تهدید به جان و زندگی و آزادی شما است. تبعیضات سنگین نیز می تواند پیگرد تلقی گردد.

پیگرد می تواند از جانب مراکز دولتی صورت گیرد ولی پیگرد از جانب عاملین غیر دولتی نیز می تواند به معنی تهدید به جان و زندگی و آزادی باشد.

این عاملین غیر دولتی می توانند احزاب، گروه های شورشی، یک جمعیت مذهبی و یا قاچاقچیان مواد مخدر و حتی اعضای خانواده باشند.

وقتی تهدید از جانب چنین افراد و گروه هائی صورت گیرد، اداره فدرال امور مهاجران و پناهندگان بررسی می کند که آیا فرد مورد تهدید، تحت حمایت دولت مثلا از طریق پلیس می باشد یا نه؟

علاوه بر موارد بالا خطرات مهیب دیگر نیز می تواند از جانب اداره فدرال امور مهاجران و پناهندگی مورد بررسی قرار گیرد. این خطرات می توانند مثلا یک نوع بیماری باشند و یا خطراتی از این نوع که جان و زندگی و آزادی را مورد تهدید قرار می دهند.

این اداره همچنین به بررسی امکانات امنیتی متقاضی در دیگر مناطق کشورش می پردازد و چنانچه امکان حفظ امنیت در وطن متقاضی میسر باشد، امکان به رسمیت شناخته شدن پناهندگی او از بین خواهد رفت.

اداره فدرال آلمان مربوط به امور مهاجران و پناهندگان "بامف" برای تفویض حق پناهندگی شرایط را بسیاردشوار کرده است. دلایل فرار و اثبات آن در تصمیم گیری این اداره نقش مهمی بازی می کند، به همین دلیل نیز بسیار مهم است که شما حتما وکیل داشته باشید و یا با یک مرکز مشاوره پناهندگی در تماس باشید.

مصاحبه در اداره فدرال مهاجران و پناهندگی (بامف)

شما توسط کارمندان اداره فدرال مهاجران و پناهندگان که در مورد پناهندگی شما تصمیم می گیرند، مورد مصاحبه قرار می گیرید. با توجه به این جلسه پرسش و پاسخ و بنا بر تصمیم مامور این اداره و بر اساس این نشست است که تقاضای پناهندگی شما پذیرفته می شود، یا تصمیم به رد دلایل پناهندگی تان گرفته خواهد شد.

این جلسه مصاحبه می بایست چند روز پس از دادن تقاضای پناهندگی انجام شود. شما دعوت نامه ای از طرف اداره فدرال مربوط به مهاجران و پناهندگان دریافت خواهیدکرد. این دعوت برای استنطاق در رابطه با تقاضا و بررسی دلایل پناهندگی شما، بر اساس بند 25 قانون پناهندگی است.

چنانچه شکی در مورد تاریخ مصاحبه دارید، حتما با یکی از مراکز مشاوره تماس بگیرید. و اگر به دلایلی مثل بیماری و غیره نمی توانید در جلسه حضور پیدا کنید، فورا موارد را به اطلاع این اداره برسانید. در مورد بیماری، ارائه گواهی پزشک الزامی است.

این جلسه مهم ترین فرصت برای شما در مدلل ساختن دلایل پناهندگی تان است.

به همین دلیل شما باید حتما در این جلسه شرکت کنید و خود را به خوبی برای پاسخ به سئوالات آماده نمائید. سعی کنید قبل از این جلسه مهمترین بخش های مربوط به دلایل فرارتان را دو باره به خاطر بیآورید و آن ها را یادداشت کنید. این به شما کمک می کند، تا تمرکز و دقت بیشتری روی خاطرات تان پیدا کنید و بدین وسیله از تناقض گوئی جلوگیری خواهد شد. این یادداشت ها را نباید در جلسه همراه داشته باشید. به همراه داشتن آنها می تواند این شک را برای مامور بوجود بیاورد، که شما داستان تعریف می کنید. خود را برای بازگوئی مواردی که برای شما درد آور است و یا موجب شرم شما می شود آماده نمائید.

اگر در رابطه با شرایط سخت و یا ویژه ای که برای شما اتفاق افتاده و بیانش در برابر یک مرد مشکل است، این حق را دارید که قبلا اداره فدرال مربوط به امور مهاجران و پناهندگان "بامف" را از آن مطلع سازید و تقاضای یک مامور زن به همراه مترجم زن را بنمائید. در این اداره ماموران زنانی کار می کنند که در رابطه با مسائل زنان آموزش دیده اند.

برای نوجوانان و بیماران روحی که ناهنجاری روحی شان نتیجه آزار و اذیتی است که به آنها وارد شده نیز کارمندانی هستند که دوره مخصوص در رابطه با چنین صدماتی دیده اند.

در این جلسه به شما امکان داده خواهد شد که شخص مورد اعتماد خود را همراه ببرید. اگر علاقمند به حضور شخص مورد اعتمادتان در جلسه هستید، باید هرچه سریعتر اداره مربوطه را از خواست خود مطلع سازید، بهتر است که این شخص هم به زبان آلمانی و هم به زبان مادری شما مسلط باشد. اما این همراه اجازه ندارد دلایل فرار شما را بازگو نماید.

Site Admin

پستتوسط مشاور » 27 آگوست 2012, 15:03

شما همچنین باید به اداره فدرال امور مهاجران و پناهندگان "بامف" خبر بدهید، که در جلسه به چه زبانی صحبت خواهید کرد. برایتان بهتر است با زبانی دلایل فرار خود را بازگوئی کنید که به بهترین وجهی می توانید آنرا بیان کنید.

به موقع و سر وقت تعیین شده در محل حاضر باشید. اگر مدارکی در اختیار دارید که پیگرد شما را در کشورتان نشان می دهد ( اسناد ی مثل گواهی خروج از زندان ، مقاله روزنامه ها و...) بهتراست که این مدارک را تا قبل از مصاحبه در اختیار اداره فدرال امور مهاجرین و پناهندگان قرار دهید، در غیر این صورت حتما این مدارک را در جلسه استنطاق به آنها تحویل دهید.

کارمند این اداره ، این مدارک را ضمیمه پرونده شما خواهد کرد. اگر فکر می کنید که دوستا ن و اقوام شما می توانند مدارک مهمی را که به پرونده شما کمک می کند، از کشورتان برایتان بفرستند، مراتب را حتما به اطلاع این اداره برسانید.

اما از همه مهمتر، اظهارات شما در جلسه مصاحبه است. به هیچوجه مدارک قلابی ارائه ندهید. قلابی بودن چنین مدارکی تقریبا در اکثر موارد ثابت می شود و شانس به دست آوردن پناهندگی را به شدت کاهش می دهد.

برای این جلسه یک مترجم دعوت شده است. او باید گفته های شما را درست ترجمه کند. او همچنین موظف است فقط گفته های شما و سئوالات مامور را ترجمه کند و حق ندارد از جانب خود توضیح یا اطلاعاتی به آن اضافه کند.

اگر برداشت شما این است که مترجم به وظایف خود درست عمل نمی کند، می توانید مامور اداره فدرال امور مهاجرین و پناهندگی "بامف" را که مسئول رسیدگی به پرونده شماست، درجریان قرار دهید. اگر تفهیم مطالب با مشکل روبرو شود، باید از مامور(بامف) بخواهید که این جلسه با مترجم دیگری ادامه پیدا کند. در هر صورت بهتر است که این مشکل شما نیز در صورت جلسه درج شود.

سعی کنید که یک یا دو جمله بیشتر صحبت نکنید، تا مترجم فرصت کافی برای ترجمه اظهارات شما داشته باشد.

معمولا این شنود با 25 سئوال شروع می شود که شامل جمع آوری اطلاعاتی در مورد مشخصات ، روابط شخصی ، آخرین محل اقامت ، اسامی والدین و اولیا آنها و راه خروج از کشورتان است.

اگر این اطلاعات به هنگام ارائه تقاضای پناهندگی از شما گرفته شده، سئوالات بعدی که در جلسه مصاحبه مطرح می شود برای روشن کردن ابهامات است. در صورتی به سئوالات پاسخ دهید که آنها را درست فهمیده باشید. در موارد لازم سئوالات تفهیمی را تکرار کنید. توجه داشته باشید ، همان اطلاعاتی را تکرار کنید که قبلا نیز داده اید.

تناقض داشتن در بخش های مهم باعث می شود که اداره فدرال امور مهاجرین و پناهندگان به داده های شما شک کند.

چنانچه از راه زمینی به آلمان وارد نشده اید، لازم است که سفرتان را دقیق توضیح دهید، به خصوص اگر از راه هوائی به آلمان آمده اید، واگر مدارکی در این رابطه در دست دارید (مثل بلیط هواپیما، کارت ورود به هواپیما) بهتر است آن را به اداره فدرال امور مهاجران و پناهندگی تحویل دهید.

سپس به شما فرصت کافی داده خواهد شد تا مفصل تر در باره دلایل فرارتان توضیح دهید. بهتر است به صورت فشرده و مشخص از آزارهای ناشی از پیگرد و بدرفتاری و دیگر مواردی که به خاطر آن مجبور به فرار شده اید، صحبت کنید.
توضیح دهید که در صورت بازگشت به کشورتان، آنجا چه خطراتی شما را تهدید خواهد کرد. در این مورد توضیح کامل بدهید ولی در مورد وضعیت عمومی سیاسی در کشورتان صحبت نکنید.

موضوع ، ارائه دلایل فرار و تهدیدات و خطراتی است که به شخص شما مربوط می شود که باید کامل و مطابق با واقعیت باشد.

خیلی مهم است که تجربیاتی را که باعث شده تصمیم به فرار از کشورتان بگیرید، به صورت فشرده توضیح دهید.

مشکلات ناشی از فعالیت سیاسی ، دردهای ناشی از زندان و بدرفتاری ، یا شکنجه تان، دلایل پناهندگی شما هستند.

توضیح فشرده و دقیق این موارد، منجر به جلب اعتماد مصاحبه کننده یعنی مامور اداره فدرال آلمان در امور مهاجران و پناهندگی "بامف" می شود و این برای قبولی و دریافت پناهندگی شما شانس بزرگی است.

این امکان وجود دارد که تصمیم گیرندگان، از شما سئوال هائی در رابطه با توضیحاتی که داده اید، داشته باشند. لازم نیست که خودتان را محدود به پاسخ دادن به سئوالات مطرح شده نمائید. باید تمام تلاش تان در توضیح کامل موارد مهم باشد، حتی اگر مامور مصاحبه کننده اظهار کند که برای او بعضی موارد جالب نیستند، باز هم مهم است که به تشریح وضعیت عمومی نپردازید، بلکه متمرکز روی مورد خودتان توضیح دهید.

برای خودتان به اندازه کافی وقت بگذارید. نگذارید که شما را تحت فشار بگذارند. در صورت لزوم این مصاحبه می تواند تنفس هم داشته باشد یا حتی روز دیگری ادامه پیدا کند.

از خودتان چیزی در نیاورید، سکوت هم نکنید. ماموران "بامف" به وضعیت کشور شما آگاه هستند، به همین دلیل آنها اطلاعات غلط و دروغ را تشخیص می دهند. اطلاعات غلط یا اشتباه می تواند شانس شما را برای به دست آوردن پناهندگی کاملا خراب کند و باعث شود که اظهارات واقعی شما نیز مورد قبول واقع نگردد.

از جلسه مصاحبه شما صورت جلسه ای توسط ماموران اداره تهیه می شود، به این منظور مصاحبه را د ر جلسه ضبط می کنند تا بعدا تایپ شود.

این صورت جلسه یا پروتکل باید برای شما لغت به لغت ترجمه شود. به هیچ وجه از این ترجمه صرفنظر نکنید. اگر در پروتکل متوجه غلط یا اشتباهی شدید، خواهان تصحیح آن شوید. توجه داشته باشید که موضوع انجام تصحیح و تغییر در صورت جلسه باید در پروتکل قید شود.

در پایان از شما خواسته خواهد شد صورت جلسه را که حاوی اطلاعات مهم بازگو شده شماست، امضا نمائید. یعنی به عبارتی دراین مصاحبه مشکل تفهیمی وجود نداشته و پروتکل برای شما دوباره ترجمه شده است. زمانی این صورتجلسه را امضا کنید که هیچگونه انتقادی به برگزاری این مصاحبه نداشته باشید. اگر شما با مترجم مشکلی دارید، یا با صورت جلسه موافق نیستید، صورت جلسه را امضا نکنید. در چنین مواردی با یک مرکز مشاوره یا وکیل تماس بگیرید.

Site Admin

پستتوسط مشاور » 27 آگوست 2012, 15:06

تصمیم گیری اداره فدرال آلمان برای امور مهاجران و پناهندگان

این اداره تصمیم خود را در مورد پرونده شما به صورت کتبی به اطلاع اتان می رساند، به همین دلیل می بایست هر روز در محل زندگی اتان، در خوابگاههای پناهندگی از مسئولین در رابطه با نامه های رسیده اطلاع بگیرید.

اگر وکیل داشته باشید، این نامه برای وکیل شما فرستاده خواهد شد. البته وکیل شما باید هر لحظه به شما دسترسی داشته باشد.

در صورت رد تقاضای پناهندگی از طرف اداره فدرال آلمان مربوط به مهاجران و پناهندگان، شما از حق قانونی برخوردارید که در مورد پرونده شما، دادگاه قضائی تصمیم بگیرد. اما مدت زمانی که برای اعتراض دارید، محدود است.

چنانچه تقاضای پناهندگی تان رد شود، شما از حق استیناف در برابر دادگاه برخوردارید. برای این کار اما مدت زمان محدودی در اختیار شماست.

اگر تقاضای شما به علت کاملا بی مورد رد شده است، یک هفته فرصت خواهید داشت که کتبا تقاضای استیناف کنید، در غیر این صورت مهلت قانونی برای شما دو هفته است.

بهتر است که هرچه سریعتر و حتی در صورت امکان در همان روزی که نامه را دریافت کرده اید با وکیل یا یک مرکز مشاوره پناهندگی تماس بگیرید.

در صورتی که تقاضای پناهندگی شما اساسا از طرف "بامف" مورد بررسی قرار نگیرد، به این معنی است که این اداره پرونده شما را موضوعا مورد بررسی قرار نداده است، بلکه یک کشور اروپائی دیگر را مسئول رسیدگی به پرونده شما می داند. اینجا منظور کشوری است که شما به آن وارد شده اید، یا از آن ویزا دریافت کرده اید.

در این صورت نامه ای دریافت خواهید کرد که به اطلاع شما می رساند که تقاضای پناهندگی شما در آن کشور دنبال خواهدشد.

تلاش کنید قبل از ورود به آن کشور ، آدرس دفتر مشاوره پناهندگی را پیدا کنید. دفاتر مشاوره پناهندگی در آلمان می توانند شما را در این زمینه یاری نمایند.

ترجمه: کانون پناهندگان سیاسی ایرانی در برلن

بعدي

بازگشت به پناهندگی و اقامت در آلمان

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 7 مهمان