برگشت به کشور بعد از پناهندگی

بحث متفرقه در ارتباط با پناهندگی، مهاجرت، خروج از کشور و...

مدير انجمن: siteadmin

برگشت به کشور بعد از پناهندگی

پستتوسط shadow » 29 دسامبر 2011, 22:59

سلام.
من مدت 6 ماه هست که در کشور هلند هستم و الان هم جواب مثبت پناهندگی دارم و کارت اقامت 5ساله برام صادر شده...
الان میخوام برگردم به کشورم و برام مهم نیست که دولت هلند متوجه بشه یا نشه! فقط میخوام عادی و بی دردسر برگردم!
میخوام بدونم کسی راه مطمئنی بلده؟ درضمن از ایران هم قانونی خارج شدم.
اگر برم سفارت ایران مشکلی اینجا یا ایران برام بوجود نمیاد؟
shadow

تاريخ عضويت: 04 سپتامبر 2011, 00:48

Re: برگشت به کشور بعد از پناهندگی

پستتوسط Alexander_ultra » 29 دسامبر 2011, 23:33

سلام .ولا ریسک داره البته نه از دولت ایراتن ممکنه هلند بفهمه اقامتو باطل کنه.
اول اینکه باید بری کشوری دیگه مثلن دبی یا ترکیه یا چه میدونم پاکستان با پاس پناهندگیتون بعد اونجا برید سفارت ایران بگید پاسمو گم کردم من چه میدونم مثلن در مالزی کار میکنم الانم دبی هستم میخوام برم مالزی زنم منتره از این حرفا اگر نگید قست دارید برید کشور دیگه به شما لیست پاس میده و پاس نیمده باید بگید ایران نمیخوام برم از این حرفا بعدن میرم ایران درستش میکنم . یادتون نره پاسی که از سفارت میگیرید مهر خروج نداره یعنی فقط باهاش میتونید برگردید ایران ولی خرج نیمتونید بکنید برای مهر خرج باید چندین مرحله رو تو ایران پشت سر بزارید که از 3 ماه تا یک سال طول میکشه پس خودتونو آماده کنید 1 سال ایارن باشید . بعد با پاس پناهندگیتون از اون کشور میرید بیرون و با پاس جدید وارد ایارن میشید تو فرودگا از شما چنتا سوال میپرسند بگید که پاسم گم شده بود من فلان تاریخ با فلان پاس ایرانو ترک کردم بعد از مالزی اومدم دبی تو دبی پاسم گم شد بعد مهر ورد میزنند و باید برید دیگه پیگیری مهر خروج دیگه
Alexander_ultra

تاريخ عضويت: 30 اکتبر 2011, 00:33

پستتوسط kabotar bi ball » 30 دسامبر 2011, 13:26

shadow سلام بابا بلاخره پناهندگیتو گرفتی پس چرا میخوای برگردی؟
تو واقعا"کارات عجیب غریبه؟
قاچاقی رفتی. بعد همون اولش تردید داشتی که برگردی یا نه.
میگفتی که هدفت این بوده که بری اونجا و تحصیل کنی وبعد از تحصیلاتت برگردی پس هنوز که این کارو نکردی پس چرا میخوای برگردی؟
پسر تو که قبولیتو گرفتی بعد از این همه ترست برای اعلام پناهندگی پس دیگه این چه کاریه؟
اگه دلت برای خانوادت تنگ شده بگو بیان تو ترکیه خوب ببینشون؟مطمئن باش تو ایران هیچ چیز جدیدی در انتظارت نیست.
تو که خواهرت تو هلنده میتونه کمکت کنه بر نگرد ایران همونجا بمون تازه دولت بهت کمک میکنه و مدرک دانشگاه هلند که از ایران معتبرتره؟
تا ترکیه با همون پاس پناهندگی بیا. اگه میترسی تو ترکیه بری سفارت ایران.با ماشین تو همون ترکیه به یکی از مرزهای زمینی بیا بعد از اونجا به بعد با یه قاچاقچی بیا تو خاک ایران.
اگر هنوز همون پاسی که باهاش رفتی ترکیه رو داری که دیگه مشکلی نیست چون مهر خروج از ایران و ورود به ترکیه توش خورده.
ولی اگه این کارو کنی و دیگه برنگردی هلند برای بقیه بچهائی که تو کمپن و منتظر جواب بد میشه دولت هلند میگه اینا که میگن جونم تو ایران در خطره همش دروغه؟
kabotar bi ball

تاريخ عضويت: 23 دسامبر 2011, 19:34

پستتوسط shadow » 30 دسامبر 2011, 16:20

چطوری برم یه کشور دیگه مثل دوبی یا پاکستان بعد برم سفارت پاسپورت بگیرم وقتی آخرین خروج من ترکیه بوده...؟ بعد برگردم که گندش در میاد تو ایران!
برام مهم نیست دولت هلند اقامتم رو باطل کنه! میخوام فقط سفارت ایران متوجه نشه من درخواست پناهندگی دادم که مشکل ساز بشه! البته اینم بگم من فامیلیمو موقع معرفی یه تغییر کوچک دادم! چون مدرکیم از ایران به هلند ندادم تاحالا. اگر برم سفارت ایران بگم من تازه رسیدم اینجا میخوام برگردم! نگم پناهنده شدم چی ؟ باز هم سر و کار با پلیس هلند و انگشت نگاری دارم یا سریع میفرستنم ایران؟
من شنیدم با پاس پناهندگی نمیشه رقت ترکیه! ترکیه خیلی سخت ویزا میده! اگر پاسپورت ایرانم که مهر خروج ترکیه داره رو بفرستن هلند برام چی؟ نمیشه یه بلیط بگیرم مستقیم برم ایران ؟
کلا اگر کسی تجربه داره یا شاهد این بوده که کسی برگشته باشه کمک کنه بیزحمت مرسی.

-- Kabotar Bi ball چه خوب یادته D:
اگه یادت باشه از اولم دلم نمیخواست بمونم! فکر میکردم اگر جواب پناهندگی رو بگیرم میتونم راحت تر برگردم! که مثل اینکه اینم فایده نداره...
الانم حدود 6ماهه آواره و سرگردونم! هر روزم به فکر برگشتنم.
از اول هم اجباری اومدم، الان هم میگم آدم تو کشور خودش به زبون خودش میتونه درس بخونه! الان دانشگاه های ایران هم خیلی هاشون رو همه جای دنیا قبول دارن! حالا ما بیایم 1 سال یه زبون مسخره دیگرو دست و پا شکسته یاد بگیریم و برگردم سر خونه اول برم ترم1 دانشگاه اینجا بشینم؟ باز انگلیسی بود زبونشون وقت آدمم تلف نمیشد.
کلا ترجیح میدم قانونی کاری بکنم اگر میخوام بکنم! که برای برگشتنم ترس و لرز و دلهره نداشته باشم.
از من به همه نصیحت! کسی که جونش تو ایران در خطر نیست نباید بره پناهندگی بده که مثل من بعدا پشیمون بشه و به ضرر خیلی های دیگه هم بشه.
shadow

پستتوسط Alexander_ultra » 30 دسامبر 2011, 17:32

سلام . دولت ایران کشور آخرین خروج شما رو نداره چون ترکیه و کشورهای دیگه به صورت ترانزیت میند یعنی 90% از ایرانیها ها که میخواند برند اروپاو امرکیا اول میرند ترکیه یا دبی بعد میرند . یادتون باشه که شما باید بگد پاستونو گم کردم واسه همین نیمتونند بقهمند که آخرین کشورتون کجا بوده اگر ترکیه بهتون ویزا نداد میتونید برید دبی اگرم اون نشود برید مالزی کشوریو انتخواب کنید که برای ایرانیها ویزا نمیخاد و سعی کنید کشورو انتخواب کنید که تعداد ایارنیها قاچاقی اونجا زیادند مثلن دبی همه قاچاق میرند برای کار یا قطر واسه همینم سفارت اینو میدنه زیاد گیر نیمده . یادتون نره اونجا چنتا سوال میکنند ازتون که پاستون چطوری گم کردید و میگند برو ریپورت پلیس بده بعد بیاد اینجا . اگر بتونید مالزی برید که خیلی بهتره معمولان پلیسای اونجا پولکیند من میتونم شما رو به یکی از دوستام تو مالزی معرفی کنم که 1000 رینگت یا 300 دلار به یک پلیس بدید اون ریپورت بنویسه چون اگر حالت آدی برید اونا اسمتونو چک میکنند که ببیند کی وارد کشور شدید چون شما با پاس ایرانی وارد کشور نشدید بهتون ریپورت نمیدند ولی معمولان پولکیند ریپورتو میند . بعد از اون شما میتونید برید سفارت بگید که دزدیند از این حرف میگند کی امدید اینجا بگید من یک یک هفته ای هست بعد تایرخ آخرین خورجو میپرسند دقیق بگید چون چک میکنند بعد اگر پرسیدند کجا بودید که معمولان نیمپرسند بگید که داشنجو هستم تو امریکا امودم اینجا تعتیلات متاسفانه ویزام تو پاس که دزدیدنده و سفارت امریکا هم گفته که باید بری پاس جدید بگیری از دولت ایران .بعد ازتون یک مدرک شناسای میخوانند اونو میدید پاستونو 3 روزه آماده میکنه اگر لیست پاس خاستد بده بگید من نیمخوام ایران برگردم میخوام پاسمو ببرم سفرات امریکا دوباره ویزا بزنند چون وقت ندارم امتحاناتم نزدیدکند از این حرفا . و بک راه پرخرج تر و بی خطر تر هست که برید سنگاپور اونجا ریپورت بدید که پاسمن گم شده پاس جدید میخوام چون ایارن تو سنگاپور سفارت ندراه از حافظ منافش که مالزی استفاده میکنه که معمولان 2 تا 3 ماه طول میکشه ولی دیگه شما مستقیم با سفارت ایرن در ارطبات نیستید
Alexander_ultra

پستتوسط ali.parsi » 30 دسامبر 2011, 18:35

kabotar bi ball ايميلت جك كن بهم ايميل بده.
ali.parsi

تاريخ عضويت: 20 دسامبر 2011, 16:11

پستتوسط kabotar bi ball » 30 دسامبر 2011, 23:18

سلام shadow جان آره خوب یادمه که با چه سختی رفتی.
_کاش قبل از اینکه اعلام پناهندگی کنی تو هلند بر میگشتی اون جوری دولت هلند کمکت میکرد که برگردی تازه خودشون برات بلیط هواپیما هم میگرفتن که کمکت کنن برگردی اون جوری تو فرودگاه ایران باهات کاری نداشتن چون هنوز اعلام پناهندگی نکرده بودی.
_ولی الان دیگه رو دولت هلند حساب نکن چون قبولیتو گرفتی و اگه بفهمن میخوای برگردی ایران حداقل 6 ماه میندازنت زندان چون بهشون دروغ گفتی پس رو کمک اونا حساب نکن.
_اسم و فامیلتو تغییر دادی زیاد مهم نیست.البته میدونم چرا این کارو کردی.ولی درکل زیاد مهم نیست.این مساله زمانی بدردت میخوره که بخوای خانوادتو اونجا دعوت کنی که با تو باید هم فامیل باشن.
_کی گفته با پاس پناهندگی نمیشه رفت ترکیه فقط باید اجازه خروج از دولت هلند رو بگیری.پناهنده های ایرانی بعد از قبولی آزادن که به هر جائی سفر کنند بغییر از ایران.
_اگه پاس ایرانیت که مهر خروج رو داره دست خانوادته بگو برات پست کنن هلند. تا ترکیه بیا از اونجا به بعد هم با هویت اصلیت یعنی با همون پاس ایرانیت زمینی بیا تو ایران کی میفهمه که تو هلند اعلام پناهندگی کرده بودی تو داری با هویت و پاس اصلیت از ترکیه میای ایران.اکثر پناهنده ها بعد از قبولی این کارو میکنن و دوباره برمیگردن.
پسر مدرک لیسانس دانشگاه ایران تو خود ایرانم بدرد نمیخوره چه برسه خارج.اینجا بعد از اتمام تحصیلات تازه میفهمن که بازار کاری براش نیست و باید به اندازه یه کارگر حقوق دریافت کنن.تازه اگه بتونن کاری پیدا کنن.
_بعد دانشگاه های هلند بهتره با اون دخترهای کارت پستالیش یا استادای حرفه ایش یا سطح اموزش دانشگاه های اونجا رو با اینجا مقایسه نکن.تنها سختی راه یاد گرفتن زبونشونه.
_دانشگاه های ایران دختراشون زیاد راحت نیستن ودائم درگیر حراستن.استاداش یا مریض میشن یا میان سر کلاس داستان دوران جونیشون رو تعریف میکنن.ماشاالله انقدر سطح اموزش در ایران بالاست انقدر کارهست که از هر 5 تا فارغ التحصیل 3 تاشون میرن مسافرکشی.
خلاصه shadow جان تصمیم با خودته.
جالب اینجاست که ما که تو ایرانیم فکر میکنیم تو خارج چه خبره.!! اونائی که تو خارج هستن فکر میکن تو ایران چه خبره!!
kabotar bi ball

پستتوسط ali.parsi » 31 دسامبر 2011, 05:18

shadow توكه بااين زحمت رفتي اقامتت گرفتي خداراشكركن داداش بمان همانجادرست بخوان دلت واسه خانوادت تنگ شدبگوبيان تركيه.تازه شماكه خواهرت انجاست ‏كمتراحساس دلتنگي مي كني.بمان جندسال بعدپاست هم بگيربعدهمه جاي دنيا راحت ميري.ايران خبري نيست ب خدا.لطفا عاقلانه فكركن ‏.
ali.parsi

تاريخ عضويت: 20 دسامبر 2011, 16:11

پستتوسط sirkhojasteh » 31 دسامبر 2011, 15:27

منظور خاصی ندارم و منظورم با شخص خاصی نیست
ولی واقعاذ بعضی ها لیاقت پناهندگی گرفتن رو ندارن
کسی که پناهندگی میگیره بعد میخواد برگرده واقعا که ...
عزیز من خوب چرا میری جای دیگرانو میگیری
تو که به خانوادت وابسته ایی نرو آقا
عجب هااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
البته بیتر منظورم با عزیزان افغانی هستش که مشکل خاصی ندارن و فقط برای کار میرن و نمیزران کسانی که واقعا مشکل سیاسی و اعتقادی دارن جایی براشون باز باشه
فقط الکی کمپ ها رو پر میکنن
عزیزانم اینکارو نکنین
بزارین حق به حقدار برسه
sirkhojasteh

تاريخ عضويت: 17 نوامبر 2011, 10:05

پستتوسط shadow » 31 دسامبر 2011, 18:15

sirkhojasteh حرف درستی میزنه! کسی که مشکل اعتقادی یا جونی داره باید بره پناهنده بشه! منم به خواسته خودم نیومدم بیشتر دروغ شنیدم و گول خوردم.

دوستان این راههایی که میگید خیلی پیچ در پیچه... آخرم گیر میفتم!
میگم اگر برم سفارت ایران تو هلند و بگم که تازه رسیدم هلند و قاچاقی اومدم دولت هلند متوجه میشه که چیه جریان ؟ یا ایران لییت پای میکشه برم میگردونه؟ بعدش تو ایران زندان که نمیکنن؟
shadow

پستتوسط kabotar bi ball » 31 دسامبر 2011, 18:39

بابا یه وقت این کارو نکنی ها!!
_بری سفارت ایران تو هلند بگی من قاچاقی اومدم و تازه رسیدم اول میفرستنت پیش پلیس که بری ازشون نامه بگیری.
_پیش پلیسم باید بری ماجرا رو توضیح بدی که بهت نامه بدن.این جوری که سریع میفهمن تو کی هستی.کسائی که قاچاق میرن هلند اگه میخوان همون اول برگردن اول باید خودشونو معرفی کنن تا دولت تا زمانی که کمک میکنه طرفو تو یه جای موقت اسکان بده.بعد طی 2 هفته بهش کمک میکنه که برگرده.
_اگه بری سفارت ایران تو هلند فکر کردی اونا راحت میگن بفرما این برگه ورود به ایران.تا نفهمن که ماجرا از چه قرار بوده که جوابتم نمیدن.
_اون بدبختائی که دولت هلند دیپورت میکنه فکر کردی که جمهوری اسلامی با یه دسته گل منتظرشونه که بندازه گردنشون و ازشون استقبال کنه.تا از هواپیما پیاده نشده طرفو یه راست میبرن اوین. کسی نمیفهمه این پناهنده بدبخت اصلا" وارد فرودگاه ایران شده.
kabotar bi ball

پستتوسط Alexander_ultra » 31 دسامبر 2011, 18:50

سالام من از دوستم پرسیدم متاسفانه نیمشه زرنگ شدند مثلان المان اینطوری اگر میخوای بری ترکیه یا دبی (کشورهای نزدیک ایارن) باید بریم توضیح بدی چرا بعد تواون کشور باید هر روز خودتو معرفی کنی . اگرم بری مالزی پاس جدید با اون روش که من گفتم بگیری چون باید با پاس هلندیت خارج بشی از مالزی بعد با پاس ایرانی وارد ایران بشی بعدن دولت هلند گیر میده این مددتی که از مالزی خارج شدی کجا بودی
:D
Alexander_ultra

پستتوسط shadow » 31 دسامبر 2011, 19:00

ای بابا! پس راهش چیه ؟ ما حبس شدیم اینجا ؟
shadow

پستتوسط kabotar bi ball » 31 دسامبر 2011, 19:17

همون جا برو دانشگاه.تازه دولت هلند یونیفورم جدید دانشجوهای دختر هلندرو از امسال یه دامن توری نازک گذاشته که از زیرشم حق ندارن لباس ضخیم بپوشن.
خب برو دانشگاه حالشو ببر دیگه ;)
kabotar bi ball

پستتوسط samira2 » 01 ژانويه 2012, 11:15

سلام اقای shadow شما چرا میخواید برگردید یعنی انقدر شرایط اونجا بده برادر من با هزار بدبختی میخواد بیاد هلند شما میخوای برگردی چرا؟ میشه بگی قاچاقی با چقدر هزینه رفتی هوایی رفتین یا زمینی کیس داشتین که باعث قبولیتون شد یا نه خواهش میکنم که توضیح بدین گویا بعضی از بچه ها تو این فورم شما رو میشناسن ولی زیاد درباره شما نمیگن از شما خواهش میکنم که یکم توضیح بدین اگر میتونین بگین که یه کارگر یا کارمند اونجا چقدر حقوق میگیره به پول ما با تشکراز شما
samira2

تاريخ عضويت: 01 ژانويه 2012, 10:56

پستتوسط shahin » 01 ژانويه 2012, 11:57

bacheha manam almanam to kampe alan shode fek konam 5 mah,oza kheyli bad shode migan az 2012 ye ghanoni tasvib mishe ke dige ejaze nemidan kasi biad onayiam ke panahandan ekhraj mikone,khodakone ghanoneshon alaki bashe,man inja dahanam saf shode,hala khod danid ,age ozaton iran okeye nayad,man inja bodan bachehayike behem goftan moshkele siasie khafan dashtan alan avarean,
shahin

تاريخ عضويت: 02 دسامبر 2011, 11:37

پستتوسط shadow » 01 ژانويه 2012, 12:07

نه اصلا شرایط اینجا بد نیست! من از اولم نمیخواستم بیام برای همین پشیمونم.
من از ترکیه رفتم یونان زمینی! و از یونان هم پریدم به آلمان و از آلمان هم سوار قطار شدم به سمت هلند البته من وسط راه به مشکلات زیادی خوردم استثناً ولی جون سالم بدر بردم. کیس هم خریده بودم.
یه کارگر اگر سیاه کار کنه ماهی 1500 یورو میتونه در بیاره بدون اینکه مالیاتی هم بده! اگر سفید کار کنه هم معمولا حقوق ها زیر 1500 یورو نیست ولی کار سفید مالیات داره مثلا شما ماهی 3000 یورو حقوقتونه ولی 45% مالیات ازش کم میشه و تقریبا 1600 تا از کل حقوقتون رو دارید...
من شخصا پیشنهاد نمیکنم که دادشتون بیاد. اگر تو ایران مشکلی عقیدتی و سیاسی نداره اصلا تن به پناهندگی نده. تا زمانی که تو ایران هستیم فکر میکنیم ایران بدرد نمیخوره و جای زندگی نیست! همچین که 6ماه تو کمپ بخوابیمو هی ببرن بیارن متوجه میشی که چه اشتباهی کردی و راه پیش و پس هم نداری اون موقع هست که جنگ روانی با خودتون شروع میشه. مگر اینکه خیلی خیلی آدم بیخیالی باشید یا فامیل نزدیک زیاد داشته باشید. چون احتمال منفی گرفتن خیلی زیاده و خدا به سر هیچ کس نیاره...
shadow

پستتوسط shahin » 01 ژانويه 2012, 12:22

shadow نوشته است:نه اصلا شرایط اینجا بد نیست! من از اولم نمیخواستم بیام برای همین پشیمونم.
من از ترکیه رفتم یونان زمینی! و از یونان هم پریدم به آلمان و از آلمان هم سوار قطار شدم به سمت هلند البته من وسط راه به مشکلات زیادی خوردم استثناً ولی جون سالم بدر بردم. کیس هم خریده بودم.
یه کارگر اگر سیاه کار کنه ماهی 1500 یورو میتونه در بیاره بدون اینکه مالیاتی هم بده! اگر سفید کار کنه هم معمولا حقوق ها زیر 1500 یورو نیست ولی کار سفید مالیات داره مثلا شما ماهی 3000 یورو حقوقتونه ولی 45% مالیات ازش کم میشه و تقریبا 1600 تا از کل حقوقتون رو دارید...
من شخصا پیشنهاد نمیکنم که دادشتون بیاد. اگر تو ایران مشکلی عقیدتی و سیاسی نداره اصلا تن به پناهندگی نده. تا زمانی که تو ایران هستیم فکر میکنیم ایران بدرد نمیخوره و جای زندگی نیست! همچین که 6ماه تو کمپ بخوابیمو هی ببرن بیارن متوجه میشی که چه اشتباهی کردی و راه پیش و پس هم نداری اون موقع هست که جنگ روانی با خودتون شروع میشه. مگر اینکه خیلی خیلی آدم بیخیالی باشید یا فامیل نزدیک زیاد داشته باشید. چون احتمال منفی گرفتن خیلی زیاده و خدا به سر هیچ کس نیاره...

ببین shadow جان آقا کیسو چند خریدی از کی‌ خریدی؟ منم می‌خوام کیسمو کامل کنم آلمان خیلی‌ بد شده،خوب کردی رفتی‌ هلند

من می‌خوام با چاوشی کار کنم دوستم گفت کیس وبلاگ داده بهش،ایشالا کارش اوکی باشه

امارشو بهم بده که از کی کیس خریدی داداش
shahin

پستتوسط shadow » 01 ژانويه 2012, 12:41

از یکی آشناها تو هلند. 1000 یورو هم میگیره. من و بقیه کسایی که ازش کیس گرفتیم همه رو میز جواب گرفتیم. البته 60% جواب گرفتن بر میگرده به طرز بیان خود آدم.
shadow

پستتوسط samira2 » 01 ژانويه 2012, 13:31

سلام shadow برادر من کلا از اسلام متنفره نمیخواد دیگه تو ایران باشه و به هیچ دین دیگه ایم نمیخواد گرایش پیدا کنه مرسی که برام توضیح دادی
ولی نگفتی تا اونجا قاچاقچیت چقدر ازت گرفت داداش منم میخواد قاچاقی بره چون ویزا سخت میدن shadow راهای دیگه پول زیاد میخواد فکر کنم آسون ترین راه همین پناهندگیه ولی خیلی مثل اینکه سخته کیسی که شماها و بچه های دیگه ای که از اون طرف خریده بودن سیاسی بود یا تغیر دین مثلا اگر بخوایم اون طرف میتونه کیس پست کنه ایران با تشکر از جوابی که بهم خواهی داد shadow جان
samira2

پستتوسط shadow » 01 ژانويه 2012, 19:33

9000 یورو گرفت ازم.
با ویزا هم میتونه بیاد همین قیمتا میشه... ولی بعدا موقع کیس دادن و اینا دردسرش خیلی زیاد میشه و امکان جواب گرفتن هم پایین تر میاد...
کیس رو نمیفرستن! اول پولشو میگیره بعد کیسو بهت میده...
shadow

پستتوسط samira2 » 01 ژانويه 2012, 19:54

ممنون shadow جان از راهنمائیت
خدا کنه که بهترین راهو امنترین راهرو برای برگشتنت به ایران پیدا کنی
به امید روزی که هیچ ایرانی مجبور به ترک وطن خودش نشه و آواره غربت بشه
samira2

پستتوسط javad toni » 01 ژانويه 2012, 22:27

سلام shadow .. می خواستم یه کم درباره نحوه مصاحبه و طریقه صحبت کردن درباره کیس در زمان مصاحبه رو واسه بچه ها توضیح بدهی و شما از چه نوع کیسی استفاده کردید ممنون می شوم
javad toni

تاريخ عضويت: 21 دسامبر 2011, 00:01

پستتوسط shadow » 02 ژانويه 2012, 21:57

خوب اونطور که من شنیدم هلند از لحاظ برخورد با پناهنده ها و شرایط و امکاناتش خیلی خوبه نسبت به بقیه کشورها و اینطور هم بود.
من روزه اول رفتم پلیس خودم رو معرفی کردم با کلی ترس و لرز... به پلیس گفتم من پناهندم گفت خوب چیکار کنم ؟ گفتم منو دستگیر کنید، گفت به ما ربطی نداره... خلاصه با کلی خواهش و تمنا گفتن برو بشن تو اتاق یه کافی بخور غذا میخوای هم برات بیاریم! تا زنگ بزنیم پلیس مهاجرت بیاد ببرتت! رفتم نشستم تا پلیس مهاجرت بیاد، تا پلیس بخواد بیاد اینا عین پروانه دور من میچرخیدن میگفتن چیزی نمیخوای؟ آدم خیال میکنه دارن اسکلش میکنن!
بعد پلیس مهاجرت اومد منو سوار ماشین کرد یکم شهر آمستردام رو نشونم داد بعد بردم دفتر پلیس ازم اثر انگشت و عکس گرفتن بعد کلی ساندویچ و شیر گذاشتن توی کوله پشتیمو بهم یه بلیط داخ کارت دادن (( داخ کارت بلیطیه که باهاش میتونی توی یک رو کل هلند رو با هر وسیله نقلیه ای ((اتوبوس-قطار-مترو)) مجانی بچرخی )) و کروکی کمپی که پناهنده ها میرن خودشون رو معرفی میکنن... منم سوار قطار شدم و رفتم اون کمپ اسمشم تراپل هست و خودم رو معرفی کردم و اونام بهم جای خواب دادن، بعد معمولا 3-4 روز اونجا نگه میدارن که ازت اثر انگشت و عکس بگیرن و مشخصاتت رو ثبت کنن! بعد منتقل میکنن به یه کمپ دیگه که 14 روز استراحت کنی و روی کیست کار کنی و دکتر میبرنت و برات وکیل میگیرن. بعد از اون 14 روز منتقلت میکنن باز به یه کمپ دیگه که از اونجا هرروز صبح ساعت 6 اتوبوس میاد دنبال ملت و میبرتشون IND که ازت مصاحبه کنن. روز اول مصاحبه کیس راه میکنن که چطوری اومدی، با تمام جزئیات و ساعات حرکت و... باید خیلی دقت کنید که حرفتون اصلا 2تا نشه و یادتون بمونه چی میگید، هیچ جزئیاتی از کیس اصلی نمیپرسن! فقط راه.
روز بعدش طبق همین روال ساعت 6 صبح اتوبوس میاد میرید برای اصلاح کیس راه با وکیلتون، یعنی اگر غلط ترجمه ای یا تایپی بوده باشه یا چیزیو جا انداخته باشید وکیل اصلاحش میکنه و دوباره تحویل IND میده. البته وکیل هم از خودشونه و بهتر اگر کیستون ساختگیه به خود وکیل هم دروغ بگید چون وکیل با شما نیست! اسمش وکیله.
روز سوم میرید برای مصاحبه کیس اصلی که دلیل فرارتون از ایران رو میپرسن و شما باید تمام جزییات رو با زیرکی و بررسی شده بهشون بگید! بعد وسط حرفتون از هر خط گفته های شما 5تا سوال ممکنه در بیارن و از خودتون بپرسن! به اصطلاح ما یه دستی میزنن، باید خیلی حواستون باشه، بهتره از قبل روی کاغذ تمام جزییات کیس رو بنویسید و هر شب بخونیدش، حتی اگر کیستون زندگی واقعیتون باشه!
خلاصه این خان رو پشت سر بزارید میرید تا فردا که روز اصلاح کیس اصلی با وکیله! وکیل تصحیح میکنه و پس فرداش جواب پناهندگی شما میاد که مثبت هست یا منفی، اگر مثبت باشه کسی که ازتون مصاحبه کرده با یک مترجم میاد تو سالن انتظار و صداتون میکنه که همراهش برید توی یک اطاق، اونجا بهتون میگن: به کشور هلند خوش آمدی دولت هلند با پناهندگی شما موافقت کردید و شما الان یک شهروند هلندی هستید، هیچ کس هم از دولتتون نمیتونه به شما آسیبی برسونه. بعد بقلت میکنن و ماچت میکنن!
اما برعکس اگر منفی بگیرید: یه نفر میاد میگه آقا یا خانم فلانی این برگه منفی شماست، مراحل برگشتتون رو از طریق سازمان VWN پیگیری کنید. باید کشور رو ترک کنی.
البته میشه ترک نکنی و بعد از چند ماه خیابون خوابی دوباره خودتو معرفی کنی و کیستو اصلاح کنی اما خیلی زجر و سختی داره.
طی دوران اقامت در کمپ ها کاملا آزاد هستید حتی اجازه استفاده از موبایل هم دارید، کاملا آزاده آزاد حتی برید بیرون نیاین! و بهتون جای خواب و صبحانه و ناهار و شام میدن. زمین بازی در تمام کمپ ها هست، میز پینگ پنگ، راکت تنیس یا بدمینتون و... .
برخورد مصاحبه کننده ها باهاتون بسیار مهربون و خودمونیه! و حتی در آخر هر مصاحبه بهت میگن اگر ما باهات بدرفتاری کردیم یا اذیت شدی میتونی از ما شکایت کنی.
کلا ایرانیای توی کمپ خیلی به آدم استرس و ترس میدن! آدم فکر میکنه روز مصاحبه عزرائیل قرار بیاد مصاحبه کنه! ولی وقتی خودتون وارد میدون میشید میبینید که چیزی برای ترسیدن وجود نداره و همه چیز خیلی ریلکس و خوبه.
پیشنهاد من اینه که هرکس میخواد پناهنده بشه بهتره که مشکل عقیدتی یا جانی داشته باشه! نه اینکه از دولت ایران بدش میاد یا از دین اسلام، کیه که بدش نیاد ؟
چون واقعا کار درستی نیست، حق خیلی های دیگه ضایع میشه که واقعا حقشونه. البته 80% ایرانیهایی که میان درخواست پناهندگی میدن از سر شکم سیری یا یکنواخت بودن زندگیشون یا مشکلات مالی میان.
کمک دیگه ای خواستید من درخدمتم، شما هم اگر راهی برای برگشتن من پیدا کردید از گفتنش دریغ نکنید ممنون.
shadow

پستتوسط samira2 » 02 ژانويه 2012, 23:48

سلام shadow جان یعنی از زمان مصاحبه تا زمان جواب ردی یا قبولی کلا 1 ماه طول میکشه،بعد از قبولی چی میشه باز میرین تو کمپ یا دولت به آدم یه جای مستقل میده،دولت بعد از قبولی پول ماهیانه به بچها میده اگه میده چقدره میشه بگی،شما الان اونجا اگه بخوای بری دانشگاه هزینش مجانیه،راستی برای دانشگاه اول بادید زبونشون رو یاد گرفت،مردمشون بعد از قبولی پناهنده ها رو به یه چشم غریبه نگاه نمیکنن و عضوی از خودشون میدونن،راستی shadow تو یکی از جوابهات نوشته بودی که (به خواستیه خودت نرفتی و بیشتر دروغ شنیدی و گول خوردی که رفتی اونجا)میشه درباره این توضیح بدی فکر کنم برای بعضی از بچه ها هم سوال باشه، shadow جان ممنونم از راهنمائی هات برای بچه ها.
samira2

پستتوسط kavehsanta » 03 ژانويه 2012, 01:31

kavehsanta

تاريخ عضويت: 01 جولاي 2011, 15:02

پستتوسط javad toni » 03 ژانويه 2012, 14:41

shadow جان سلام ار توضیحات ممنون .. . می خواستم بدونم اگه اطلاع دارید این شرایط در سوئد هم بدین صورت هست یا نه
javad toni

پستتوسط shadow » 03 ژانويه 2012, 16:49

samira2 نوشته است:سلام shadow جان یعنی از زمان مصاحبه تا زمان جواب ردی یا قبولی کلا 1 ماه طول میکشه،بعد از قبولی چی میشه باز میرین تو کمپ یا دولت به آدم یه جای مستقل میده،دولت بعد از قبولی پول ماهیانه به بچها میده اگه میده چقدره میشه بگی،شما الان اونجا اگه بخوای بری دانشگاه هزینش مجانیه،راستی برای دانشگاه اول بادید زبونشون رو یاد گرفت،مردمشون بعد از قبولی پناهنده ها رو به یه چشم غریبه نگاه نمیکنن و عضوی از خودشون میدونن،راستی shadow تو یکی از جوابهات نوشته بودی که (به خواستیه خودت نرفتی و بیشتر دروغ شنیدی و گول خوردی که رفتی اونجا)میشه درباره این توضیح بدی فکر کنم برای بعضی از بچه ها هم سوال باشه، shadow جان ممنونم از راهنمائی هات برای بچه ها.

بله حدودا 1ماه طول میکشه... و ممکنه اگر کیستون سیاسی باشه و بهتون شک کنن یا زیاد حرف بزنید بزارنتون در قانون قدیمی یعنی پروسه 6ماهه... شما چه مثبت بگیرید چه منفی بگیرید چه پروسه 6ماهه بخوره بهتون در هر 3حالت میرید کمپ دائم ((آخرین کمپی که انتقالتون میدن))، یعنی کمپی که اونایی که جواب دارن موقتا میمونن تا دولت بهشون خونه مستقل بده! ((اگه بالای 18 سال باشید)) خونه هم خودتون حق پیدا کردن و انتخاب دارید ولی اگر کسیو اینور نداشته باشید امکانش خیلی ضعیفه خودتون بتونین پیدا کنید، چون باید یا شاغل باشید یا دانشجو که بتونید برید Real Estate خونه بوک کنید، که چون شما هم تازه واردید همچین چیزی محاله. ولی یه سایتی سازمان پناهندگی داره که یه یوزر نیم و پسورد به کسایی که جواب دارن میده و میتونید خونه هایی که برای خود سازمان پناهندگی هست رو ببینید و انتخاب کنید.
اونایی که منفی دارن هم موقتا در کمپ دائم میمونن تا تکلیف دادگاه تجدید نظر مشخص بشه و اگر دادگاه هم رای منفی داد مراحل بازگشت پناهجو فراهم بشه.
و اونایی که پروسه 6 ماهه گرفتن، یعنی تا 6 ماه ممکنه هر روز جواب مثبت یا منفیشون بیاد ولی حداکثر 6ماه زمان میبره.
باز در هر 3 شرایط وقتی میرید داخل کمپ دائم، دولت یه کارت پول بهتون میده و هفته ای 55 یورو به حسابتون واریز میکنه برای خرج خورد و خوراک و اگر نیاز به مراجعه به وکیل یا دیدن خونتون یا هرکاری که مربوط به پروسه پناهندگیتون میشه داشته باشید بهتون داخ کارت میدن که از پول هفتگیتون خرج راه رو ندین.
اونایی که جواب میگیرن وقتی خونشون در میاد، بسته به شهرداری محلش مبلغی رو بابت خرید اساس منزل دریافت میکنن که میتونه از 1500 یورو تا 4000 یورو باشه و این مبلغ بصورت وام به شما داده میشه بعدا از روی حقوقی که بهتون میدن خیلی جزئی برداشت میکنن.
بعد از اینکه وارد خونه بشن اگر سن شخص بالای 23 باشه ماهی 850 یورو و اگر سن شخص زیر 23 سال باشه ماهی 600 یورو به حسابشون واریز میشه.
خرج تحصیل هم تا حدود بسیار زیادیش با خود دولته! حتی اگر خونتون به دانشگاهتون دور باشه هزینه رفت و آمد با خودشونه یا خونتون رو عوض میکنن..
میتونید دانشگاهی رو انتخاب کنید که 1 روز در هفته سر کلاس برید و 4 روز هم سر کار، بستگی به خودتون داره.
اما برای یادگیری زبان برای کسایی که پروسه 6ماهه هستن یا منفی دارن توی خود کمپ کلاس زبان هلندی بصورت رایگان دایر میشه و برای کسایی که چواب دارن بعد از اینکه وارد خونه شدن خود دولت بهشون پیشنهاد یادگیری زبان در کلاس های مربوط به خودشون رو میده و کاملا هم رایگانه.
همه جای دنیا آدم فاشیست و نژاد پرست داره، ولی توی هلندی ها من زیاد ندیدم! چون کشورشون مهاجر زیاد داره عادت کردن.
من ناخواسته اومدم چون بنده در تهران داشتم مدرک تافل میگرفتم تا چند روز قبل از اینکه راه بیفتم! و از طریق پدربزرگم قصد مهاجرت به آمریکا رو داشتم بصورت کاملا قانونی.
ولی با اسرار مادر و خواهرم چون خواهرم اینجا بود به هلند اومدم! البته به من نگفتن راه پناهدگی و غیرقانونی! گفتن از ترکیه میپری اینجا و از طریق خواهرم با گرفتن وکیل اقامت دائم اروپا رو میگیرم و بعد از 6 ماه هر موقع خواستم به ایران میتونم آزادانه سفر کنم! در صورتی که هیچ کدوم حقیقت نداشت و بنده مجبور شدم در روز مصاحبه دروغهایی رو به خودم نصبت بدم که هیچ وقت هیچ اطلاعاتی هم ازش نداشتم.
راجب سوئد شنیدم اگر جواب بدن خیلی خوب بهت میرسن، ولی خیلی هم آدمای فاشیست زیاد داره و تقریبا همیشه با کله سیاه ها مشکل دارن! از نظر آب و هوایی هم فوق العاده سرده... و جواب دادن در سوئد خیلی سخته! شوهر خواهر بنده پاسپورت سوئدی داره و این اطلاعات رو از اون گرفتم.
shadow

پستتوسط samira2 » 03 ژانويه 2012, 20:38

سلام shadow جان ممنونم از راهنمائهایی که کردی هم برای من هم برای بچها کاش بهترین راهرو برای برگشتنت پیدا کنی حالا اگه برگردی ایران دوباره میخوای بری امریکا یا تو همین ایران بمونی باز هم ازت تشکر میکنم shadow جان راستی با همون پاسپورت پناهنگیتون مگه نمیتونین تا ترکیه بیاین و از اونجا به بعد هم یه راهی برای برگشتن به ایران پیدا کنین
samira2

پستتوسط shayan » 04 ژانويه 2012, 15:24

سلام shadow جان..امیدوارم هر جایی که هستی سلامت و شاد باشی..دوست عزیز با وجود اینکه میدونم گاهی مسایل عاطفی و یا چیزهای دیگه آدم رو مجبور به کاری میکنه که فقط و فقط از نظر خودش قابل قبول هست و علیرغم دونستن شرایط راهی رو انتخاب میکنه که از نظر دیگران منطقی و درست نیست اما باز هم خواستم توصیه دوستانه ای داشته باشم..اینکه در صورت امکان با خودت و شرایط مدتی کنار بیای بخصوص اینکه خواهرتون هم اونجا هستن و حداقل یک آشنا دارید اونجا..قبول دارم که گاهی خیلی سخته اما نمیدونم به مشکلاتی که روز به روز تو ایران بیشتر میشه فکر کردین.اینکه مثلا سرعت نت بسیار پایین اومده..و حتی شاید تا چند ماه دیگه با راه اندازی اینترنت ملی من و امثال من نتونیم(حداقل مدتی) به این سایت سر بزنیم..اینکه هر روز قیمت دلار بالاتر میره و ارزش ریال کمتر و کمتر میشه..اینکه بسیاری از پروزه ها تعطیل شده و..در حقیقت آینده مبهمی که فقط و فقط به زور رسانه ملی از دید بعضیها پنهان شده..نمیخوام بیشتر بگم چرا که حتما به شرایط اینجا واقفی و دلایلی برای تصمیم خودت داری..اما فقط به این دلیل نوشتم که کاملا آگاه باشی به تصمیمت و بهد از بازگشت افسوس نخوری که کاش مدتی تحمل میکردی و..
البته بنده شرایط و موقعیت شما رو نمیدونم اما مسلما در صورت بازگشت به ایران اگر قصد رفتن به امریکا رو داشته باشید مدتی هم باید منتظر اخذ ویزای امریکا باشید که معمولا برای ایرانیها سختگیر هست در صدور ویزا اما با داشتن پاس هلندی بعد از چند سال این مشکل رو نخواهید داشت.
در هر صورت امیدوارم سلامت و شاد باشید و اگر تصمیم به برگشت دارید حتما با افراد آگاهی مثل آقای چاوشی صحبت کنید چون مطمئنا ایشون بهتر از ما میتونن راه های متفاوت رو نشون بدن..با آرزوی سلامتی و موفقیت
shayan

تاريخ عضويت: 06 نوامبر 2011, 20:45

پستتوسط shadow » 06 ژانويه 2012, 20:21

خیلی ممنون از راهناییتون...
دقیقا حرفای شما رو قبول دارم و از شرایط ایران هم کاملا آگاهم، به قول شما آدم از نظر خودش یه سری عقایدی داره که برای خود آدم قابل قبول هست! هرچند که آگاهیم که داریم کار اشتباه رو انجام میدیم.
shadow

پستتوسط Alexander_ultra » 06 ژانويه 2012, 21:42

سلام اقا یکی از بچها امود مار تروسند گفت اگر کیست مربوط به اینترنت باشه یعنی وبلاگ نویسو از این هرفا . اصلن ازت نیمپورسند سایتت چیه کار ندارند خیلی سخت میگیرند و معمولا 90 درصد قبول نیمکنند . هالا بگو شادو جان ما چه قلتی کنیم راست میگند . تو. کیست چی بود ؟
Alexander_ultra

پستتوسط sweden » 07 ژانويه 2012, 20:33

shadow نوشته است:خیلی ممنون از راهناییتون...
دقیقا حرفای شما رو قبول دارم و از شرایط ایران هم کاملا آگاهم، به قول شما آدم از نظر خودش یه سری عقایدی داره که برای خود آدم قابل قبول هست! هرچند که آگاهیم که داریم کار اشتباه رو انجام میدیم.

آقا خوش به حالت که پناهندگی گرفتی .بابا بیکاری می خوای برگردی به این جهنم؟ به هرحال برات آرزو میکنم که بتونی راهی برای برگشت پیدا کنی. من اطلاعی ندارم وگرنه حتما بهت میگفتم راستی براتون پیام خصوصی فرستادم اگر دیدید یک پیامی به من بدید ازتون سوال دارم..ممنون
sweden

تاريخ عضويت: 06 ژانويه 2012, 13:49

پستتوسط Alexander_ultra » 07 ژانويه 2012, 22:32

اقایون و خانما به خاطر قانون کپی رایت و لو نرفت دوستانمان در المان و دوست خودم اشکان متن چگونگی رسیدن اشکان را پاک کردم :D
آخرين ويرايش توسط Alexander_ultra on 08 ژانويه 2012, 13:42, ويرايش شده در 2.
Alexander_ultra

پستتوسط shahin » 07 ژانويه 2012, 22:57

سلام بچها من اینجا تو آلمانم،قاچاقی‌ سخته کلا،ایناام که می‌آرن اکثرا حرفیی هستن اینجوری نیست عشقی‌ این کارو کنن،

اما بنظرم زدن جزئیات خیلی‌ زشته واسه دوستتونم مشکل می‌شه،حالا می‌خوای برات رفتنمو بگم پیام خصوصی بزن منم از طریقه یونان رفتم،خواستی‌ واست تعریف می‌کنم اما نیای تاپیک بزنی جونه مادرت
shahin

پستتوسط shahin » 07 ژانويه 2012, 23:37

سلام شدو جان،آقا کار شما خیلی‌ راحته تو هلند ،من از شانس گند افتادم اینجا اینترویمم خیلی‌ بد بود،۲ ،۳ تا سوتی دادم،از بس این آلمانیا نژاد پرستو گندن، من اینجور که تو میگی‌ هلند خیلی‌ عالی‌ بود،من اشتباهی‌ اومدم این خرابشده،رفیقم الان ۶ ماه جواب گرفته از سوئد،نکه حسود باشم اما کونم داره میسوزه که چرا اشتباه کردم نرفتم اونجا،خیلی‌ افسردگی گرفتم ،خداییش اگه راه داشت می‌گفتم که بزارن بیام هلند یا سوئد،بدبختی دیگه راهی‌ نیست که جیم بشیم
shahin

پستتوسط shadow » 08 ژانويه 2012, 15:41

داداش متاسفانه من هم تو کمپ هم تو راه با اکثر ایرانیا که حرف میزدم میگفتم آلمان خوبه! ولی از روی شنیده ها و بی اطلاعی حرفی که خودشون هم مطمئن نبودن میزدن و بهش عمل هم کردن! الان همشون تو آلمان دارن مینالن و خیلی هاشون هم توی کمپ های در بسته هستن...
حالا قسمتت افتاده آلمان... سعی کن یه راه برای اصلاح کیست درست کنی! با وکیلت یا یه وکیل بگیری خودت با هزینه خودت.

دوستان لطفا آیدی یاهو ازم نخواین من یاهو ندارم...
درضمن کیسم هم ترجیح میدم نگم چون برای کسی هم مفید واقع نمیشه گفتنش.
shadow

پستتوسط shahin » 08 ژانويه 2012, 16:00

سلام شدو جان،آقا راست میگی‌ چاره‌ای نیست حالا دارم سعی‌ می‌کنم یکسری مدرکو اینا جمع کنم واسه کار کیسم،خدا بهم رحم کنه،فعلا که ۶ ماه از عمرم پرید بعضیا اینجا ۲،۳
سال میمونن آخرشم هیچی
shahin

پستتوسط kavehsanta » 08 ژانويه 2012, 19:47

دوستان من 1 سوال دارم:
اگه با شینگن بریم به یک کشور اروپائی و بعدش کشور رو عوض کنیم و بریم به یک کشور دیگه عضو شینگن
تو پاسمون مهر میخوره؟یعنی وقتی تو کشور 2 تقاضای پناهندگی کردیم ما رو به کشور 1 بر میگردونن؟
یا بهترین کار اینه که از هر کشوری ویزا گرفتیم همونجا در خواست بدیم؟
دوستانی که تجربه دارند لطفا راهنمائی کنند

ممنون.
kavehsanta

پستتوسط javad toni » 08 ژانويه 2012, 22:23

سلام دوست عزیز البته تجربه من از مطاله مطالب همین سایت پناهندگی است . بنا بر قوانین یو ان در اتحادیه اروپا بعد از تقاضای پناهندگی از شما اثر انگشت می گیرند و شما را به کشوری اولی که وارد ان شدید برای پروسه پناهندگی می فرستند و تنها در صورتی که از شما اثر انگشت در کشور اول نگرفته باشند می توانید در کشور دوم تقاضای پناهندگی کنید ..

موفق باشید
javad toni

پستتوسط kavehsanta » 12 ژانويه 2012, 11:16

اصلا قرار نیست شخص پس از رسید به اولین کشور عضو شینگن تقاضای پناهندگی بده که بخواد اثر انگشت گرفته بشه!
وقتی به کشور اول رسیدیم از اون عبور می کنیم و به کشئر دوم عضو شینگن میریم و اونجا تقاضا میدیم پاسپورت رو هم معدوم میکنیم.
آیا راهی است که متوجه اولین ورود شخص با کشور اول بشن؟در حالی که پاسی وجود نداره؟
kavehsanta

پستتوسط sami.sami » 15 ژانويه 2012, 21:46

shadow جان و یه چند تا سوال در مورد هلند ازت داشتم. من خودم الان اتریش هستم و 5 روز بیشتر تو کمپ نبودم. می خوام بدونم تو هلند چه مدت تو کمپ نیگه میدارن و شرایط سخته تو کمپ یا نه و اینکه از نظرشون در مورد اتریش چیه؟ اگه بخوای مقایسه کنی اتریش رو با هلند از نظر امکانات و جواب دادن کدوم بهتره؟
sami.sami

تاريخ عضويت: 13 ژانويه 2012, 05:31

پستتوسط sami.sami » 15 ژانويه 2012, 21:46

shadow جان و یه چند تا سوال در مورد هلند ازت داشتم. من خودم الان اتریش هستم و 5 روز بیشتر تو کمپ نبودم. می خوام بدونم تو هلند چه مدت تو کمپ نیگه میدارن و شرایط سخته تو کمپ یا نه و اینکه از نظرشون در مورد اتریش چیه؟ اگه بخوای مقایسه کنی اتریش رو با هلند از نظر امکانات و جواب دادن کدوم بهتره؟
sami.sami

تاريخ عضويت: 13 ژانويه 2012, 05:31

پستتوسط shadow » 30 ژانويه 2012, 20:14

سلام.
شرایط کمپ که خوبه از همه لحاظ تقریبا! ولی توی کمپ موندن آدم رو خسته میکنه و فشار روحی زیادی به آدم وارد میشه! اینجا خیلی خوش شانس باشی کم کم 5-6 ماه توی کمپ میمونی اگر جواب داشته باشی...
اگرم نه که حداقل 8 ماه تا....
من اصلا درمورد اتریش اطلاعاتی ندارم صفره صفرم.
من بخوام انتخاب کنم هم هلند رو برای زندگی انتخاب نمیکنم، مثل شمال خودمون میمونه! یه دهاته زیباست... قدیما شاه اومده بود هلند هم بهش گفتم نظرت راجب هلند چیه ؟ گفت دهات زیباییه... الان از سال 2012 هم از خیلیا حتی وکیلم شنیدم که دیگه خیلی خیلی سخت پناهنده میگیرن!
ایرانی های درست و حسابی هم نداره هلند!
shadow

پستتوسط امام خمینی(از جهنم) » 31 ژانويه 2012, 20:01

السلام و علیکم شادو.
این روزها تلویزیون ایران همش تصویر قشنگ ما را نشان میدهد که چگونه این مملکت را به عقب ماندگی کشاندیم
shadow جان اگر شرایط هلند بد است بیایم آنجا هم انقلاب کنم،تصور کن که یه شب که خوابیدی صبح که بلند میشوی ببینی همه زنها در هلند با چادر هستند و مردها تا نافشان ریش گذاشتند چقدر زیباست در این حالت :D
کاش میشد زمان را به عقب برگرداند ولی چه بسا کاری نشدنیست.
    آقا من یه سئوالاتی دارم که مختصرمیگم{با توجه به این که اکثر بچهایی که برای پناهندگی میرن جوان هستند و خودم هم جزوشون}
    1.شما الان میتونی هلندی صحبت کنی یا زبون سختی هست با توجه به این چند ماهی که اونجایی یا باید 1 سال کامل زبانشون رو یاد بگیری تا بتونی کامل صحبت کنی؟
    2.اونجا بعد از اینکه زبان رو کامل یاد گرفتی اگر بخوای با یه دختر هلندی دوست بشی و باهاش بیرون بری سطح فرهنگشون انقدری هست که بدون اینکه در نظر بگیرن که پناهنده ایی یا مثلا بیپولی یا....باهات دوست بشه و شما رو به دوستاش معرفی کنه میدونم که بعضی از کشورهای توسعه یافته این چیزا براشون ملاک نیست و راحت هستن ولی شما که اونجایی بهتر میتونی در این رابطه بگی
    3.شما بعد از این 6 ماه که تو هلند هستی هنوز تو کمپی یا بهتون خونه دادن؟و پاسپورت پناهندگی رو 1 ماه بعد از قبولی میتونی بگیری یا نه؟باهاش به چه کشورهایی میشه رفت بدون ویزا؟آیا برای هر خروجت از هلند باید ازشون اجازه خروج بگیری؟
    بدرود
    امام خمینی(از جهنم)

تاريخ عضويت: 10 ژانويه 2012, 22:13

پستتوسط sweden » 27 فبريه 2012, 22:16

آقای shadow من هم این سوالات امام خمینی (ازجهنم) را دارم لطفا پاسخ بدید
    sweden

تاريخ عضويت: 06 ژانويه 2012, 13:49

پستتوسط shadow » 12 مارس 2012, 18:27

سلام.
    ١- زبون نسبتاً سختيه مخصوصا اگر انگليسي بلد باشي برات خيلي مسخرست زبون هلندي، همون انگليسي رو با كاميون از روش رد بشي ميشه هلندي، من تا حدودي محاوره اي بلدم، ولي بايد حتما كلاس هاي آموزشي كه برات ميزارن رو بري تا حرفه اي حرف بدني.
    ٢- دوست دختر پيدا كردن همه جاي دنيا زرنگي ميخواد، من كسايي رو ميشناسم كه تو كمپن و نه زبون انگليسي بلدن نه هلندي، با زبان شيرين كر ولالي دوست دخترهاي مختلف پيدا كردن و حتي ازدواج كردن و جواب اجتماعي گرفتن! بين هلندي ها هم راسيسم زياده و همونقدر هم آدماي اُپن مايند داره.
    ٣- من الان ٢ماهه كه تو خونم، پاسپورت پناهدگي هم هر موقع شماره ملي و كارت اقامت رو بدن ميتوني بگيري الان من تركيه هستم البته ويزا گرفتم!
    تمام كشورهاي اروپايي رو بدون ويزا ميتوني بري ولي خارج از اروپا حتما بايد ويزا بگيري.
    shadow

پستتوسط امام خمینی(از جهنم) » 14 مارس 2012, 13:08

سلام shadow
    ممنونم از پاسخ نمیدونم هنوز تو هلند هستی یا ترکیه یا ایران ولی هر کجا که هستی برات آرزوی موفقیت و شادی رو دارم.همچنین نمیدونم که باز به این فروم سر خواهی زد یا نه اگر به اینجا سری زدی یه سوال خیلی وقته که تو ذهن من هست و اون اینه که آیا کیسی که شما از طرف گرفتی حاوی مدارکی که ثابت کنه جونت در خطره بود یا نه فقط به صورت گفتاری عنوان کردی و قبول شدی من با یکی دو نفردر رابطه با کیس که صحبت کردم گفتن که مدارک نمیخواد و فقط با صحبت کردن میشه قبولی گرفت آیا این درسته یا نه.
    بدرود
    امام خمینی(از جهنم)

پستتوسط shadow » 16 مارس 2012, 01:12

سلام.
    ممنون شما هم همچنین.
    نه من کوچکترین مدرکی ندادم حتی یه کاغذ پاره هم بهشون ندادم! بله دقیقا با کیس قوی و طرز بیان صریح و برنامه ریزی شده میتونید جوابتون رو رو میز بگیرید.
    فقط زبون.
    ولی حتما تحقیقات وسیع راجب کیس و نحوه مصاحبه و... بکنید و کیستون رو روی یک کاغذ بنویسید و چندبار مطالعه کنید و هرجا احساس ضعف در کیس کردید تصحیحش کنید.
    سعی کنید کیس رو جوری بنویسید که سوال رو خودتون برای مصاحبه کننده طرح کنید.
    shadow

پستتوسط امام خمینی(از جهنم) » 16 مارس 2012, 12:44

سلام shadow
    باز هم از شما کمال تشکر را دارم برای کمک خالصانه.میدونی هر کسی تو این دوره زمونه میخواد به آدم کمکی کنه حالا در هر زمینه ایی انتظار پول رو داره ولی اطلاعات شما که خودت تو موقعیت بودی و به طوری این مسئله رو تجربه کردی برای من یکی که خیلی مفید واقع شده تا به الان و همچنین این تاپیک.
    مشکل اصلی من این بود که یکی میگفت کیس حتما باید مدارک همراهش باشه تا پناهندگی بگیری ولی یکی دیگه میگفت که نه بدون مدارک هم میشه قبول شد پاسخ شما برای این موضوع همه چیز رو برای من روشن کرد.
    باز هم ممنون و آرزوی بهاری پر از سبزی و شادی برای خودت که با صفایی.
    بدرود
    امام خمینی(از جهنم)

بعدي

بازگشت به گفتگوی آزاد

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: homayoon112, Kurdish, lawrenceofusa, s.k, shadan. و 36 مهمان

درباره پناهندگی دات کام

در سالهای اخیر شاهد هستیم که هموطنان بسیاری در کشور های مختلف درخواست پناهندگی نموده و اغلب با جواب منفی روبرو شده اند. از طرفی بسیاری از پناهجویانی که جواب منفی گرفته اند به حق دارای مشکلات اساسی در ایران هستند و امنیت آنها به صورت جدی در خطر است. تجربیات ما طی سالهای گذشته نشان داده است که اکثر این پناهجویان در دادن کیس مناسب مشکل داشته اند، ای بسا که اگر آنها کیس خود را به نحو مناسبتری ارائه میدادند و یا اطلاعات بیشتری در مورد شرایط و قوانین پناهندگی داشتند به چنین سرنوشتی دچار نمیشدند.
    مهمترین و اساسی ترین مرحله در درخواست پناهندگی داشتن یک پرونده قوی و مناسب است. چنانچه پناهجو کیس مناسب داشته باشد و بتواند نشان دهد که جان و امنیت او در کشورش در خطر است میتوان پیش بینی نمود که درخواست پناهندگی موفقیت آمیز خواهد بود. اما خیل عظیم پناهجویانی که درخواست پناهندگی آنها رد شده و سالهای زیادی از عمر خود را در حالت بلاتکلیفی به سر میبرند نشان میدهد که ارائه یک پرونده مناسب و قوی پناهندگی کار آسانی نیست.