سوالات مهم در خصوص پناهندگی

اخبار و اطلاعات مرتبط با پناهندگی

سوالات مهم در خصوص پناهندگی

پستتوسط مشاور » 10 سپتامبر 2012, 01:38

آیا سفارت همه کشورها برای صدور ویزا اثر انگشت می گیرند؟

خیر، در حال حاضر تنها تعدادی از سفارت ها در ایران برای صدور ویزا از متقاضیان اثر انگشت می گیرند

آیا کسی که با ویزای شنگن قانونی به اروپا آمده باشد میتواند درخواست پناهندگی کند؟

بله میتواند، اما باید دلایل کافی ارائه دهد، توجه داشته باشید که ورود غیرقانونی به اروپا تضمین قبولی پناهندگی نیست و ورود قانونی به اروپا دلیلی بر رد شدن پرونده پناهندگی نخواهد بود، پناهجویان از طریق اثر انگشت ردیابی میشوند و نه از طریق ویزا، ویزای هر کدام از کشورهای حوزه شنگن تنها زمانی قابل ردیابی است که ادارات امور پناهندگی مشکوک شوند که مثلا شما از طریق ویزای شنگن صادر شده از سفارت آلمان به بلژیک آمده اید در این صورت مشخصات شما را به آلمان میدهند و متوجه موضوع می شوند، در غیر اینصورت آنها باید برای ردیابی این مورد از تک تک کشورهای شنگن بپرسند و این عملا امکان پذیر نیست، مثالی برای روشن شدن بیشتر موضوع میزنم، فرض کنیم یکی از بستگان نزدیک شما در دانمارک زندگی میکند و برای شما دعوتنامه دانمارک میفرستد و شما ویزا میگیرید ولی به آلمان میروید و در آنجا تقاضای پناهندگی میکنید، در مصاحبه از شما میپرسند آیا بستگانی در اروپا دارید؟ شما هم در پاسخ میگویید: بله، برادرم در دانمارک زندگی میکند، آنها مشخصات برادر شما را میپرسند و از این طریق بررسی میکنند و میفهمند که شما از طریق دعوتنامه برادرتان ویزا گرفته اید و به آلمان آمده اید و بعد شما را به کشور دانمارک که صادر کننده ویزای شما بوده میفرستند، الان این موضوع باید برای شما روشن شده باشد، ولی شما چنانچه با ویزای صادره از سفارت دانمارک وارد دانمارک شوید و بخواهید در همان دانمارک اعلام پناهندگی کنید باید با همان پاسپورت که دارنده ویزای دانمارک است خود را معرفی کنید زیرا با توجه به صدور ویزا در سفارت دانمارک در ایران، مشخصات شما در اداره مهاجرت دانمارک ثبت شده و به محض معرفی مشخص میشود که شما با ویزا آمده اید، به همین دلیل بهتر است چنانچه شما با ویزای قانونی وارد اروپا میشوید و قصد دارید در همان کشور صادر کننده ویزا اعلام پناهندگی کنید، با ویزا و پاسپورت خود را معرفی کنید، ولی باید کیس بسیار قوی برای اعلام پناهندگی داشته باشید. البته باز هم راههای بسیاری برای این موارد وجود دارد، از جمله تغییر مشخصات به شرط عدم وجود اثر انگشت، که هر کدام جنبه های مثبت و منفی دارد

مصاحبه پناهندگی چگونه است؟

هنوز بسیاری از متقاضیان پناهندگی، درک درستی از قوانین پناهندگی و جنبه های حقوقی آن ندارند، در حالی که کارمندان دولتی در ادارات مربوط به امور پناهندگی با جزئیات در مورد هر کدام از کیس ها بطور مشخص پرسشهایی را مطرح میکنند و پاسخ مشخص میخواهند، در واقع آنها کاری به این موضوع ندارند که در جوامعی مثل ایران سرکوب و اختناق حاکم است، آنها قاضی هستند و قضاوت و داوری خود را بر دلایل شخصی شخص پناهجو متکی می کنند بنابراین مستقل از اینکه هر میزان ناامنی در ایران وجود داشته باشد یا نه، شخص پناهجو باید اثبات کند که تحت پیگرد قانونی یا خطر شکنجه و مرگ بوده است و اساسا اینکه کدام کیس بهتر است و کدام یک نیست جواب مسئله نیست، مهم برای حقوق دانان دولتی در امور پناهندگان این است که دلایل پناهجو چیست و چگونه بیان می شودعضویت در گروههای سیاسی، مذهبی، جنسی و گرایشات جنسی و نظایر آنها همه و همه شاخصهای پذیرش پناهندگی هستند، ولی باید توجه داشته باشید که افراد دولتی برای بررسی هر کدام از کیس ها به اشکال مختلف تحقیق می کنند و پناهجو باید با اطلاعات کافی و جزئیات کامل دلایل پناهندگی خود را توضیح دهدمسئولین امور مهاجرت و مصاحبه کنندگان در تمام کشورها و در کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در حوزه کاری خود دارای تحصیلات حقوقی و روانشناسی و هم دارای تجارب بسیار زیادی هستند، بنابراین پناهجو قبل از تسلیم تقاضای خود لازم است که تحقیق به عمل آورد تا در جزئیات بیشتر با معیارهای پذیرش پناهندگی و جنبه های مهم قانونی و حقوقی آن آشنا شود، به علاوه در بیشتر اوقات کارمندان دولتی مراکز پناهندگی از قوانین و نحوه داوری و قضاوت و صدور احکام شرعی و غیرشرعی و سیستم محاکمات کشور پناهجویان بسیار بیشتر از خود آنها آشنایی دارند

چطور میتوان تغییر دین داد و پس از آن چگونه میتوان اعلام پناهندگی کرد؟

به دلیل اینکه تغییر دین دادن در ایران کاری بسیار پرخطر میباشد افراد مجبور هستند خود را به کشورهای دیگر از جمله ترکیه برسانند و تغییر دین دهند، تا اینجا مشکل خاصی نیست، اما برای گرفتن پناهندگی فرد باید به کشورش بازگردد و مدتی را در همان جا زندگی کند و بعد از پیدا کردن مشکل خطر جانی (یا حداقل کاملا وانمود کند که جانش به خطر افتاده) از کشورش فرار کرده و خود را به اولین کشور امن رسانده و اعلام پناهندگی کند، البته این نکته را گوشزد کنم که کارمندان مصاحبه کننده بسیار حرفه ای بوده و خیلی دقیقتر از یک بازجوی اداره آگاهی شما را بازجویی میکنند، بله دقیقا شما را بازجویی میکنند و نه مصاحبه، در حدی که شما بعد از به اصطلاح مصاحبه شوکه میشوید که البته این یک امر طبیعی و منطقی می باشد

آیا داشتن کیس مذهبی به تنهایی باعث گرفتن پناهندگی میشود؟

خیر، زیرا شرط اصلی داشتن خطر جانی برای پناهجو می باشد یا به عبارت ساده تر کسی یک پناهنده به شمار می آید که در کشور خود با خطر شکنجه یا کشته شدن به دلیل اعتقادات مذهبی یا سیاسی مواجه باشد و برای نجات جان اقدام به ترک کشور خود نموده است و نه به خاطر مشکلات اجتماعی، فرهنگی یا اقتصادی به این نکته توجه بفرمایید که در هنگام مصاحبه باید اثبات کنید که جانتان در خطر بوده و برای همین کشور خود را ترک کرده و درخواست پناهندگی داده اید، این مطلب شرط لازم برای کیسهای مذهبی می باشد

اگر در کشوری توسط پلیس دستگیر شوم آیا میتوانم بگویم که میخواهم در کشور دیگری اعلام پناهندگی کنم؟

خیر نمی توانید، با توجه به قوانین خاص پناهندگی این امکان وجود ندارد و اگر شما در هر نقطه ای دستگیر شوید در همانجا بازجوئی میشوید و وقتی میگوئید پناهنده هستید همه کارهایتان برای دریافت اقامت پناهندگی را در همانجا انجام میدهند و اگر عنوان کنید که مقصد دیگری داشتید این کلام شما موضوع پناهندگی شما را به شدت زیر سوال میبرد و امکان قبولی شما کم میشود

چه کیسی بهتر پاسخ میگیرد؟

پرسیدن چنین پرسشهایی به این شکل، پاسخ بسیار طولانیتری از ما میطلبد، چون در یک کلام گفتن اینکه کیس سیاسی بهتر است یا کیس اجتماعی، کیس مذهبی بهتر است یا همجنس گرایی، پاسخ ما به تمام اینها مثبت است اما کافی نیست، به دلیل اینکه تمام آنها از شاخصهای پذیرش پناهندگی بر اساس مفاد کنوانسیون ژنو هستند ولی اگر به این اکتفا کنیم پاسخ درستی به پرسش نداده ایم مگر اینکه معنی عملی هر کدام از کیس های فوق را در یک صفحه توضیح دهیم تا حداقل برای خودمان روشن باشد که شخص پناهجو را متوجه اهمیت هر کدام از کیس ها در جزئیات کرده ایم.بنابراین پرسش ها به هر اندازه مشخص باشند پاسخ های ما هم به همان اندازه میتواند برای پناهجویان روشن و دقیق باشد

فاصله زمانی بین ورود به اروپا و معرفی خود برای پناهندگی چقدر باید باشد؟

بر اساس احکام دادگاههای اروپا باید درخواست پناهندگی بلافاصله پس از آمدن به اروپا ارائه گردد. منظور این است که در فاصله دو هفته پس از ورود به اروپا درخواست پناهندگی باید ارائه شود. در صورتیکه در این کار تأخیر صورت گیرد، باید دلیل قانع کننده ای برای آن ارائه گردد. البته اداره پناهندگی خیلی به ندرت درخواست کسی را به خاطر تأخیر در ارائه آن رد نموده است
ایمیل: [email protected]
Yahoo Messenger: panahandegi
ooVoo: panahandegi
تلفن: ۰۰۴۴۲۰۳۲۳۹۳۳۷۳
مشاور
Site Admin

تاريخ عضويت: 30 ژوئن 2012, 12:08

Re: سوالات مهم در خصوص پناهندگی

پستتوسط مشاور » 10 سپتامبر 2012, 01:38

درخواست پناهندگی مجدد،معنی، مفهوم، شرایط و مهلت آن؟

درخواست مجدد پناهندگی، بازگشایی دادرسی و پرونده بسته شده پناهندگی می باشد، آن هم به دلیل حقایق یا مدارک اثباتی جدیدی که در جریان اولیه پناهندگی موجود نبوده اند، در مورد آنها اطلاعاتی در دست نبوده و یا قابل دسترسی نبوده اند. قانون مهاجرت، تا کنون مقررات لازم جهت مجاز بودن درخواست مجدد پناهندگی را تغییر نداده است، اما در برخی از موارد در مورد این موضوع می توان فکر کرد که آیا پذیرش تعقیب ویژه جنسی و غیردولتی بعنوان دلیل پناهندگی به عنوان حقایق جدید به رسمیت شناخته می شوند یا نه، (چرا که قانون از این لحاظ فرقهایی با قبل کرده است). مهلت برای ارائه درخواست مجدد پناهندگی حداکثر سه ماه پس از کسب اطلاع از دلیلی که برای بازگشایی پرونده و جریان پناهندگی ارائه می گردد، می باشد.

آیا دلایل پس از فرار از کشور و یا فعالیتهای خارج از کشوری به عنوان دلیل پناهندگی برسمیت شناخته میشوند؟

فعالیتهای خارج از کشوری اساسا تنها در جریان دادرسی و پرونده پناهندگی مجدد به عنوان دلیل پناهندگی منتفی شده است. اما این فعالیتها در چهارچوب بررسی وجود موانع بازگرداندن پناهجو به کشورش درنظر گرفته خواهد شد

آیا امکان حمایت و قبولی خانواده به عنوان پناهنده تنها با مصاحبه و کیس یک نفر از اعضا خانواده امکانپذیر است؟

بله، در اکثر موارد دولت ها به اصل وحدت خانواده ها احترام میگذارند، به طوری که یک خانواده یک مصاحبه و یک تصمیم گیری داشته باشد.

آیا از زمان درخواست پناهندگی اجازه کار دارم؟

در تعدادی از کشورهای پناهنده پذیر مثل کانادا بله ولی در اکثر کشورها به طور قانونی خیر، مگر در شرایط خاصی و با تشخیص سازمان رسیدگی کننده به پرونده پناهندگی.

آیا امکان تحصیل فرزندانم از شروع درخواست پناهندگی وجود دارد؟

بله، قطعا و به طور رایگان

آیا از شروع درخواست پناهندگی از خدمات پزشکی برخوردار هستم؟

در موارد اورژانسی بله و در بعضی موارد خاص به طور رایگان.

آیا پس از پناهندگی، میتوانم به کشورم برگردم، کشوری که ادعا کردم مورد آزار و در خطر هستم؟

بله، اما با این حال اگر پناهندگی شما پذیرفته شده است در این صورت ممکن است کمک های مالی به شما قطع شود و به دلیل اینکه مشخص می شود که شما به طور داوطلبانه پاسپورت کشور خود را دریافت نموده اید و به کشور خود مسافرت کرده اید به دلیل تغییر در شرایط دیگر واجد شرایط پناهندگی نخواهید بود و ممکن است وضعیت پناهندگی شما فسخ شود و تشخیص داده شود که شما پناهنده بودید ولی در واقع دیگر نیستید. بنابراین در صورت نیاز به مسافرت به کشوری که مورد آزار و در خطر بودید، قبل از سفر خود، حتما با یک وکیل مجرب مشورت کنید، تا از راهنمایی های حقوقی لازم بهره مند گردید.

آیا از شروع درخواست پناهندگی، از حمایت مالی، سرپناه، پوشاک و خوراک برخوردار هستم؟

بله، مگر در صورت تشخیص سازمان مربوطه که شما در اولین فرصتی که می توانستید تقاضای پناهندگی نکرده اید و یا بر این باور باشند که پولی دارید یا از جایی پولی دریافت می کنید، که البته در این صورت می توانید شکایت و تقاضای پژوهش کنید.

چه کسانی مشمول حق پناهندگی نمی شوند؟

افراد معینی مشمول حق پناهندگی نمی شوند، این افراد شامل کسانی می شوند که مرتکب اعمال جنایی جدی شده اند و یا مسئول نقض حقوق بشر هستند.همینطور در کنوانسیون «شروط فسخ کننده»ای وجود دارد که می گویند یک فرد می تواند موقعیت پناهندگی اش را بعنوان مثال به این علل از دست بدهد: در زمانی که تقاضای او در حال بررسی است شرایط در کشورش بطور محسوسی بهبود یافته است؛ یا او بعد از اینکه پناهنده شده به کشورش برگشته است. اگر چنین چیزی رخ دهد شما دیگر پناهنده نخواهید بود ولی این لزوما به این معنا نیست که کشور را باید ترک کنید.

بازگشت داوطلبانه چیست؟

اگر وضعیت در کشورتان رو به بهبودی گذاشته است ممکن است بتوانید برای بازگشت به کشورتان کمک مالی دریافت کنید. برخی از افراد برای اسکان مجدد در کشورشان وجه نقد هم دریافت می کنند. تنظیمات مختلفی در این باره وجود دارد که بسته به این دارد که از کدام کشور آمده اید و در کجا تقاضای کمک کرده اید. شما باید از مشاور حقوقی در این باره اطلاعات بیشتری بگیرید.

به چه اطلاعاتی نیاز دارم تا تقاضای پناهندگی ام موفقیت آمیز شود؟

لازم است تا یک اظهاریه مفصل درباره اینکه چرا نگران هستید که ممکن است به طور شخصی تحت اذیت و آزار قرار بگیرید، عرضه کنید. همینطور باید جزییات هر گونه اذیت و آزاری که در گذشته متحمل شده اید را بیان کنید. اگر در گذشته تحت اذیت و آزار نبودید باید توضیح بدهید که چرا اکنون معتقدید که در آینده ممکن است تحت اذیت و آزار قرار گیرید. باید در موقعیتی باشید که با استناد به اطلاعات مستند از طرف سازمانهای مدافع حقوق بشر و یا مطبوعات و یا منابع دیگر بتوانید نشان بدهید که آن نوع اذیت و آزاری را که توصیف می کنید در حقیقت در کشورتان رخ می دهد. اگر شما وکیل دارید او می تواند به چنین اطلاعاتی دسترسی داشته باشد.اداره مهاجرت به اطلاعات مربوط به اینکه در همه کشورهای جهان چه اتفاقاتی رخ می دهد دسترسی دارد. از اینرو به اعتبار خودش تصمیم می گیرد که آیا خطر جدی می تواند متوجه کسی باشد یا نه. با این وجود این به تقاضای شما کمک می کند اگر که بتوانید به همراه با تقاضای تان شواهدی را هم عرضه کنید که نشان بدهند که خطر تحت اذیت و آزار قرار گرفتن یک خطر واقعی است و مردان و زنان همجنسگرایی که قبلا در موقعیت شما قرار داشنه اند مورد آزار قرار گرفته اند.

اگر تقاضای پناهندگی ام موفقیت آمیز باشد چه رخ می دهد؟

به شما برای پنج سال حق اقامت داده می شود. شما از حق تقاضا برای دریافت گذرنامه پناهندگی سازمان ملل (UN refugee travel document) برخوردار می شوید و می توانید مانند هر شهروند اروپایی کار و یا تحصیل کنید و یا تقاضای دریافت بیمه های اجتماعی بکنید. شما می توانید در صورتی که پس از اتمام پنج سال از حق اقامت دائم برخوردار شوید، برای دریافت تابعیت هم اقدام کنید. حق اقامت دائمی در صورتی به شما داده می شود که دلایل قبولی پرونده پناهندگی تان کماکان برایتان وجود داشته باشد.

چه افکاری برای موفقیت در پرونده پناهندگی معمولا اشتباه است؟

همیشه به حرف دوستان خوش نیت تان گوش نکنید مواظب دوستانی باشید که به شما پیشنهاد می کنند بخشی از داستان تان را ببافید؛ این اغلب به مشکل منجر خواهد شد و یا با این کار شما (و دوستان تان) ممکن است مرتکب یک جرم جنایی شده باشید و راهنمایی های اشتباه گاه منجر به موارد غیرقابل جبرانی می شود. فکر نکنید که هر کس از شما پول خواست کلاهبردار است این همیشه صدق نمی کند. وکلاء و مشاورین خوبی هم هستند که از «امداد حقوقی» کار قبول نمی کنند. از اینرو عادی است که آنها بابت کارشان حق الزحمه بگیرند.
مشاور
Site Admin

پستتوسط mikaeel » 10 سپتامبر 2012, 11:30

با تشکر از اقای مشاور بخاطر اطلاع رسانی مفید
سوالی در مورد داشتن و یا نداشتن پاسپورت..اگر به صورت غیرقانونی ازترکیه به بلغارستان بروم و پاسپورت خود را هم ببرم ایا پلیس بلغار میتواند به خاطر همراه داشتن پاسپورت دیپورتم کند..و ایا همراه داشتن پاسپورت به نفع پناهجو است یا به ضررش...من شنیدم که اگه نتونیم هویت خودمون را با مدرک ثابت کنیم کشورهای اروپایی به درخواست پناهجو ترتیب اثر نمیدهند..
لطفا راهنمایی فرمایید....
mikaeel

تاريخ عضويت: 04 آگوست 2012, 20:32

پستتوسط مشاور » 10 سپتامبر 2012, 11:51

mikaeel نوشته است:با تشکر از اقای مشاور بخاطر اطلاع رسانی مفید
سوالی در مورد داشتن و یا نداشتن پاسپورت..اگر به صورت غیرقانونی ازترکیه به بلغارستان بروم و پاسپورت خود را هم ببرم ایا پلیس بلغار میتواند به خاطر همراه داشتن پاسپورت دیپورتم کند..و ایا همراه داشتن پاسپورت به نفع پناهجو است یا به ضررش...من شنیدم که اگه نتونیم هویت خودمون را با مدرک ثابت کنیم کشورهای اروپایی به درخواست پناهجو ترتیب اثر نمیدهند..
لطفا راهنمایی فرمایید....

داشتن مدارکی که هویت افراد را تعیین کند جزو الزامات پناهندگی می باشد و در غیر این صورت پروسه انها طولانی و با مشکلات بسیار زیاد رسیدگی میشود
خیر پلیس هیچ کشوری کسی را به خاطر داشتن پاسپورت نمیتواند دیپورت نماید
مشاور
Site Admin

پستتوسط mikaeel » 10 سپتامبر 2012, 13:35

جواب شما اقای مشاور غلطه..............همراه داشتن پاسپورت باعث دیپورت به ترکیه میشه چون داشتن پاسپورت نشانه نداشتن هیچگونه مشکل در ورود قانونی به ترکیه از ایران است و پلیس بلغار به اتکا به همین نشانه درخواست پناهندهگی را رد و دیپورت ترکیه میکند......با تشکر از اقای مهدی حسینی پناهنده ایرانی در بلغارستان که اطلاعات درست را به ایمیل بنده فرستادند....از طرف میکاییل از استانبول
ولی در مورد داشتن مدرک شناسایی بغیر از پاسپورت حق با شماست..کشورهای اروپایی بدون تعیین هویت معمولا به درخواستهای پناهندهگی رسیدگی نمیکنند....
mikaeel

تاريخ عضويت: 04 آگوست 2012, 20:32

پستتوسط romina » 29 سپتامبر 2012, 20:55

سلام میشه لطفا راهنمایی کنید مثلا اگر من با خانواده در ترکیه درخواست پناهندگی بدم ، آیا دختر کوچکم را می توانم تا زمان دریافت جواب در مدرسه ای ثبت نام کنم تا از درس عقب نماند و معمولا هزینه آن چقدر می باشد؟ ممنون
romina

تاريخ عضويت: 28 سپتامبر 2012, 22:16

پستتوسط مشاور » 29 سپتامبر 2012, 21:01

romina نوشته است:سلام میشه لطفا راهنمایی کنید مثلا اگر من با خانواده در ترکیه درخواست پناهندگی بدم ، آیا دختر کوچکم را می توانم تا زمان دریافت جواب در مدرسه ای ثبت نام کنم تا از درس عقب نماند و معمولا هزینه آن چقدر می باشد؟ ممنون

سلام بله می توانید ولی در ترکیه کلیه هزینه ها با خودتان می باشد و نقاط مختلف ان دارای هزینه های مختلف می باشد
مشاور
Site Admin

پستتوسط romina » 29 سپتامبر 2012, 21:48

ممنون ار راهنمایی تان میشه لطفا یک هزینه تقریبی معمولی برای یکسال بفرمایید تا بتوانم برآورد هزینه کنم؟
romina

تاريخ عضويت: 28 سپتامبر 2012, 22:16

پستتوسط مشاور » 29 سپتامبر 2012, 22:47

romina نوشته است:ممنون ار راهنمایی تان میشه لطفا یک هزینه تقریبی معمولی برای یکسال بفرمایید تا بتوانم برآورد هزینه کنم؟

سلام در ترکیه برای یه خوانواده ماهی حدود 1000 لیر خرجشه
مشاور
Site Admin

پستتوسط alireza2 » 02 اکتبر 2012, 04:35

سلام اگر با ویزا ایتالیا وارد کشور آلمان بشوم تقاضا پناهندگی بکنم و پاسورد خودم را تحویل ندهم ولی‌ اسم و مشخصات کامل خودم و کارت ملی‌ یا شناسنامه را بدهم ایا می‌فهمند که من ویزا ایتالیا داشتم و من را به کشور ایتالیا تحویل میدهند؟
آخرين ويرايش توسط alireza2 on 02 اکتبر 2012, 05:09, ويرايش شده در 4.
alireza2

تاريخ عضويت: 02 اکتبر 2012, 04:20

پستتوسط alireza2 » 02 اکتبر 2012, 04:37

سلام اگر با ویزا ایتالیا وارد کشور آلمان بشوم تقاضا پناهندگی بکنم و پاسورد خودم را تحویل ندهم ولی‌ اسم و مشخصات کامل خودم و کارت ملی‌ یا شناسنامه را بدهم ایا می‌فهمند که من ویزا ایتالیا داشتم و من را به کشور ایتالیا تحویل میدهند؟
alireza2

تاريخ عضويت: 02 اکتبر 2012, 04:20

پستتوسط مشاور » 02 اکتبر 2012, 08:27

alireza2 نوشته است:سلام اگر با ویزا ایتالیا وارد کشور آلمان بشوم تقاضا پناهندگی بکنم و پاسورد خودم را تحویل ندهم ولی‌ اسم و مشخصات کامل خودم و کارت ملی‌ یا شناسنامه را بدهم ایا می‌فهمند که من ویزا ایتالیا داشتم و من را به کشور ایتالیا تحویل میدهند؟

سلام بله متوجه میشوند و شما را دیپورت میکنند
مشاور
Site Admin

پستتوسط nedamir » 04 اکتبر 2012, 17:17

آیا کسی که با ویزای شنگن قانونی به اروپا آمده باشد میتواند درخواست پناهندگی کند؟

بله میتواند، اما باید دلایل کافی ارائه دهد، توجه داشته باشید که ورود غیرقانونی به اروپا تضمین قبولی پناهندگی نیست و ورود قانونی به اروپا دلیلی بر رد شدن پرونده پناهندگی نخواهد بود، پناهجویان از طریق اثر انگشت ردیابی میشوند و نه از طریق ویزا، ویزای هر کدام از کشورهای حوزه شنگن تنها زمانی قابل ردیابی است که ادارات امور پناهندگی مشکوک شوند که مثلا شما از طریق ویزای شنگن صادر شده از سفارت آلمان به بلژیک آمده اید در این صورت مشخصات شما را به آلمان میدهند و متوجه موضوع می شوند، در غیر اینصورت آنها باید برای ردیابی این مورد از تک تک کشورهای شنگن بپرسند و این عملا امکان پذیر نیست، مثالی برای روشن شدن بیشتر موضوع میزنم، فرض کنیم یکی از بستگان نزدیک شما در دانمارک زندگی میکند و برای شما دعوتنامه دانمارک میفرستد و شما ویزا میگیرید ولی به آلمان میروید و در آنجا تقاضای پناهندگی میکنید، در مصاحبه از شما میپرسند آیا بستگانی در اروپا دارید؟ شما هم در پاسخ میگویید: بله، برادرم در دانمارک زندگی میکند، آنها مشخصات برادر شما را میپرسند و از این طریق بررسی میکنند و میفهمند که شما از طریق دعوتنامه برادرتان ویزا گرفته اید و به آلمان آمده اید و بعد شما را به کشور دانمارک که صادر کننده ویزای شما بوده میفرستند، الان این موضوع باید برای شما روشن شده باشد، ولی شما چنانچه با ویزای صادره از سفارت دانمارک وارد دانمارک شوید و بخواهید در همان دانمارک اعلام پناهندگی کنید باید با همان پاسپورت که دارنده ویزای دانمارک است خود را معرفی کنید زیرا با توجه به صدور ویزا در سفارت دانمارک در ایران، مشخصات شما در اداره مهاجرت دانمارک ثبت شده و به محض معرفی مشخص میشود که شما با ویزا آمده اید، به همین دلیل بهتر است چنانچه شما با ویزای قانونی وارد اروپا میشوید و قصد دارید در همان کشور صادر کننده ویزا اعلام پناهندگی کنید، با ویزا و پاسپورت خود را معرفی کنید، ولی باید کیس بسیار قوی برای اعلام پناهندگی داشته باشید. البته باز هم راههای بسیاری برای این موارد وجود دارد، از جمله تغییر مشخصات به شرط عدم وجود اثر انگشت، که هر کدام جنبه های مثبت و منفی دار

شما که بالا توی این پست نوشتید که رد یابی ویزا فقط زمانی انجام میشه که شک کنند! آقای مشاور تو رو خدا درست جواب بدید ببینیم چه کار کنیم هویت جعلی بدون مدرک مساوی است با رد درخواست..دادن اسم واقعی همراه با مدرک = با دیپورت به کشور صادر کننده ویزا.
پس چرا تو پست بالا نوشتید که فقط اثر انگشت سرچ میشه اگر شک کنن ویزا سرچ میشه؟من خیلی گیج شدم..
nedamir

تاريخ عضويت: 24 سپتامبر 2012, 12:51

پستتوسط مشاور » 05 اکتبر 2012, 11:18

nedamir نوشته است:آیا کسی که با ویزای شنگن قانونی به اروپا آمده باشد میتواند درخواست پناهندگی کند؟

بله میتواند، اما باید دلایل کافی ارائه دهد، توجه داشته باشید که ورود غیرقانونی به اروپا تضمین قبولی پناهندگی نیست و ورود قانونی به اروپا دلیلی بر رد شدن پرونده پناهندگی نخواهد بود، پناهجویان از طریق اثر انگشت ردیابی میشوند و نه از طریق ویزا، ویزای هر کدام از کشورهای حوزه شنگن تنها زمانی قابل ردیابی است که ادارات امور پناهندگی مشکوک شوند که مثلا شما از طریق ویزای شنگن صادر شده از سفارت آلمان به بلژیک آمده اید در این صورت مشخصات شما را به آلمان میدهند و متوجه موضوع می شوند، در غیر اینصورت آنها باید برای ردیابی این مورد از تک تک کشورهای شنگن بپرسند و این عملا امکان پذیر نیست، مثالی برای روشن شدن بیشتر موضوع میزنم، فرض کنیم یکی از بستگان نزدیک شما در دانمارک زندگی میکند و برای شما دعوتنامه دانمارک میفرستد و شما ویزا میگیرید ولی به آلمان میروید و در آنجا تقاضای پناهندگی میکنید، در مصاحبه از شما میپرسند آیا بستگانی در اروپا دارید؟ شما هم در پاسخ میگویید: بله، برادرم در دانمارک زندگی میکند، آنها مشخصات برادر شما را میپرسند و از این طریق بررسی میکنند و میفهمند که شما از طریق دعوتنامه برادرتان ویزا گرفته اید و به آلمان آمده اید و بعد شما را به کشور دانمارک که صادر کننده ویزای شما بوده میفرستند، الان این موضوع باید برای شما روشن شده باشد، ولی شما چنانچه با ویزای صادره از سفارت دانمارک وارد دانمارک شوید و بخواهید در همان دانمارک اعلام پناهندگی کنید باید با همان پاسپورت که دارنده ویزای دانمارک است خود را معرفی کنید زیرا با توجه به صدور ویزا در سفارت دانمارک در ایران، مشخصات شما در اداره مهاجرت دانمارک ثبت شده و به محض معرفی مشخص میشود که شما با ویزا آمده اید، به همین دلیل بهتر است چنانچه شما با ویزای قانونی وارد اروپا میشوید و قصد دارید در همان کشور صادر کننده ویزا اعلام پناهندگی کنید، با ویزا و پاسپورت خود را معرفی کنید، ولی باید کیس بسیار قوی برای اعلام پناهندگی داشته باشید. البته باز هم راههای بسیاری برای این موارد وجود دارد، از جمله تغییر مشخصات به شرط عدم وجود اثر انگشت، که هر کدام جنبه های مثبت و منفی دار

شما که بالا توی این پست نوشتید که رد یابی ویزا فقط زمانی انجام میشه که شک کنند! آقای مشاور تو رو خدا درست جواب بدید ببینیم چه کار کنیم هویت جعلی بدون مدرک مساوی است با رد درخواست..دادن اسم واقعی همراه با مدرک = با دیپورت به کشور صادر کننده ویزا.
پس چرا تو پست بالا نوشتید که فقط اثر انگشت سرچ میشه اگر شک کنن ویزا سرچ میشه؟من خیلی گیج شدم..

ار تاریخ 2 کتبر کلیه کشورهای صادر کننده ویزا اثر انگشت میگیرند ودیگر روشهای قبلی تمام شد
مشاور
Site Admin

پستتوسط barad » 20 اکتبر 2012, 00:31

جدیدترین اخباری که شنیدم اینکه از همه سفارت های شنگن در ایران اثر انگشت میگیرن
barad

تاريخ عضويت: 21 آگوست 2012, 20:04

پستتوسط only_england » 03 دسامبر 2012, 22:17

barad نوشته است:جدیدترین اخباری که شنیدم اینکه از همه سفارت های شنگن در ایران اثر انگشت میگیرن

بله دوست عزیز.....متاسفانه الان همه سفارتهای عضو شینگن ، Fingerprint میگیرن............اگه این Fingerprint نبودش ، خیلی کارا میشد کرد........ولی حیف که هست.......
جامعه گوسفندی لایق حکومت گرگان است
نماد کاربر
only_england

تاريخ عضويت: 26 نوامبر 2012, 20:58

پستتوسط barad » 04 دسامبر 2012, 10:51

only_england نوشته است:
barad نوشته است:جدیدترین اخباری که شنیدم اینکه از همه سفارت های شنگن در ایران اثر انگشت میگیرن

بله دوست عزیز.....متاسفانه الان همه سفارتهای عضو شینگن ، Fingerprint میگیرن............اگه این Fingerprint نبودش ، خیلی کارا میشد کرد........ولی حیف که هست.......

اینی که میگن یونان تا 1 ماه قانون اثر انگشت ( دوبلین ) رو برداشته درسته ؟
barad

تاريخ عضويت: 21 آگوست 2012, 20:04

لطفا راهنمایی کنید

پستتوسط aramjan » 11 دسامبر 2012, 11:03

دوستان ببخشید میخواستم بدونم این ای دی moshavere_parsi چطور ادمیه میشه بهش اعتماد کرد؟ میخوام باهاش کار کنم . لطفا هر کسی شناخت داره ازش بهم بگه ممنون میشم
aramjan

تاريخ عضويت: 01 اکتبر 2012, 14:03

پستتوسط tannaz » 31 دسامبر 2012, 15:20

سلام خدمت دوستان لطف کنید سوالمو جواب بدید من می‌خوام بیام اتریش واسه کیس میگن اینکه دینمو بگم می‌خوام عوض کنم زیاد جواب نمید به نظرتون اینکه من بگم از دست پدرم فرار کردم اینکه اذیتم میکرد میکرد و شکنجم میداده فایده داره البته باید بگم پدرم یه ۱ماهی‌ تو مرکز روانپزشکی بود و پروندشم هست.لطفا کمکم کنید،و یه سوال دیگه اینکه من با مادرم بیام یا تنها بیام واسه زودتر انجام شدن کار یا مکانی که بهت میدن فرقم داره?
tannaz

تاريخ عضويت: 31 دسامبر 2012, 14:21

پستتوسط مشاور » 31 دسامبر 2012, 15:38

tannaz نوشته است:سلام خدمت دوستان لطف کنید سوالمو جواب بدید من می‌خوام بیام اتریش واسه کیس میگن اینکه دینمو بگم می‌خوام عوض کنم زیاد جواب نمید به نظرتون اینکه من بگم از دست پدرم فرار کردم اینکه اذیتم میکرد میکرد و شکنجم میداده فایده داره البته باید بگم پدرم یه ۱ماهی‌ تو مرکز روانپزشکی بود و پروندشم هست.لطفا کمکم کنید،و یه سوال دیگه اینکه من با مادرم بیام یا تنها بیام واسه زودتر انجام شدن کار یا مکانی که بهت میدن فرقم داره?

سلام در مورد کیس های مذهبی اگر ادلتون کافی و درست باشه و بتوانید اینتر ویو یا همان مصاحبه پناندگی را خوب انجام بدهید مشکلی ندارد
اما در مورد اینکه می فرمئید از دیت پدرتان به علت داشتن بیماری روانی ایشان فرار کرده اید این دلیل برای پناهندگی نمی توند باشد چون انها شرایط ایران و قوانین را کامل میدنند وچنین چیزهائی نمیتواند ملاک قرار گیردشما تنها بیاید یا با مادرتان فرقی در روند رسیدگی پرونده شما ندارد ولی بهتان پسشنهاد میکنم با مادرتان بیائید چون کشور غریب هزار ویک مشکل و مسئله دارد اونم برای یک دختر تنها .....
مشاور
Site Admin

پستتوسط M4F14 » 31 دسامبر 2012, 22:01

مشاور نوشته است:
tannaz نوشته است:سلام خدمت دوستان لطف کنید سوالمو جواب بدید من می‌خوام بیام اتریش واسه کیس میگن اینکه دینمو بگم می‌خوام عوض کنم زیاد جواب نمید به نظرتون اینکه من بگم از دست پدرم فرار کردم اینکه اذیتم میکرد میکرد و شکنجم میداده فایده داره البته باید بگم پدرم یه ۱ماهی‌ تو مرکز روانپزشکی بود و پروندشم هست.لطفا کمکم کنید،و یه سوال دیگه اینکه من با مادرم بیام یا تنها بیام واسه زودتر انجام شدن کار یا مکانی که بهت میدن فرقم داره?

سلام در مورد کیس های مذهبی اگر ادلتون کافی و درست باشه و بتوانید اینتر ویو یا همان مصاحبه پناندگی را خوب انجام بدهید مشکلی ندارد
اما در مورد اینکه می فرمئید از دیت پدرتان به علت داشتن بیماری روانی ایشان فرار کرده اید این دلیل برای پناهندگی نمی توند باشد چون انها شرایط ایران و قوانین را کامل میدنند وچنین چیزهائی نمیتواند ملاک قرار گیردشما تنها بیاید یا با مادرتان فرقی در روند رسیدگی پرونده شما ندارد ولی بهتان پسشنهاد میکنم با مادرتان بیائید چون کشور غریب هزار ویک مشکل و مسئله دارد اونم برای یک دختر تنها .....

اگر بالای 18 سال داشته باشید شما و مادرتان باید کیس و دلایل جداگانه ای داشته باشید و یا نقش مهمی در کیس همدیگر داشته باشید.
M4F14

تاريخ عضويت: 31 جولاي 2012, 19:38

پستتوسط Arshiasttt » 01 ژانويه 2013, 01:00

دوستان عزيز اين قانون اثر انگشت فقط در سفارت خانه هاي داخل ايران هست يا كشورهاي ديگه هم اينگونه هست؟من از سفارت فرانسه در تايلند ميخواهم اقدام كنم.ممنون.
Arshiasttt

تاريخ عضويت: 31 دسامبر 2012, 15:48

پستتوسط nastaran » 07 ژانويه 2013, 21:05

سلام میخواستم بدونم که آیا الان هم میشود برای کیس اجتماعی اقدام کرد؟ اخه من شنیدم که قبول نمیکنند.2- و بعد اینکه آیا اگه با ویزای قانونی شینگن وارد شد اونوقت مشکلی واسه پناهندگی نیست؟ یعنی نمیگن که شما اگه توکشورتون مشکل داشتین پس چه جوری اومدین اینجا؟
nastaran

تاريخ عضويت: 07 ژانويه 2013, 21:00

پستتوسط forum999 » 08 ژانويه 2013, 04:29

سلام
میخواستم بدونم اگر موقع مصاحبه پناهندگی(انگلیس) بگیم که در ایران پارتنر داریم, چی پیش میاد؟
آیا بعد ار جواب گرفتن امکان اوردن پارتنر هم هست؟ و اگر جواب اره هست به چه شکل خواهد بود؟
لطفا هرگونه اطلاعاتی در این زمینه دارید منو راهنمایی کنید
سپاس
forum999

تاريخ عضويت: 07 ژانويه 2013, 16:13

پستتوسط farhady » 09 ژانويه 2013, 00:47

forum999 نوشته است:سلام
میخواستم بدونم اگر موقع مصاحبه پناهندگی(انگلیس) بگیم که در ایران پارتنر داریم, چی پیش میاد؟
آیا بعد ار جواب گرفتن امکان اوردن پارتنر هم هست؟ و اگر جواب اره هست به چه شکل خواهد بود؟
سپاس

baiid midoonam ke ghabool konand! chon inha az rasm o rosoome ma khabar darand va midoonand ke in chizha dar iran morede ghabool nist! bad ham angizeh in kar chiyeh? agar manzoor avordan shakhs be Uk hast , khob ezdevaj kon bebaresh!
farhady

تاريخ عضويت: 17 اکتبر 2012, 13:16

پستتوسط Arshiasttt » 10 ژانويه 2013, 18:55

دوستان ببخشيد يك سوال درباره ي ويزاي شنگن داشتم.
با ويزاى يونان نميشه رفت دانمارك ؟؟
من بعضى جاها خوندم نوشته بود نميشه!!!واقعا؟؟
مگه نميگن با ويزاى شنگن ميشه همه كشورهاي عضوش ميشه رفت؟
Arshiasttt

پستتوسط forum999 » 11 ژانويه 2013, 00:29

farhady نوشته است:
forum999 نوشته است:سلام
سپاس

baiid midoonam ke ghabool konand! chon inha az rasm o rosoome ma khabar darand va midoonand ke in chizha dar iran morede ghabool nist! bad ham angizeh in kar chiyeh? agar manzoor avordan shakhs be Uk hast , khob ezdevaj kon bebaresh!

توی خود فرم مصاحبه این سوال رو کرده بودند و من فقط جواب دادم این سوال رو پس گفتنش انگیزه ی خاصی طلقی نمیشه درسته؟
آیا شما از شرایط ازدواج اطلاعاتی دارید برای کسی مثل من؟
سپاس
forum999

تاريخ عضويت: 07 ژانويه 2013, 16:13

پستتوسط Jam22 » 14 ژانويه 2013, 00:22

با سلام خدمت دوستان عزیز من یکی از دستگیر شدگان حوادث پس از انتخابات ایران هستم اما اسمم به دلیل فشارهای امنیتی در هیچ رسانه ای به عنوان زندانی سیاسی اعلام نشده و پس از ازادی مجبور به ترک وطن شدم الان درترکیه دانشجو هستم می خواستم ببینم بهترین کشور برای پذیرش کیس های سیاسی کدام کشورهای هستند؟ با توجه به اینکه در صورت رد درخواستم و اجبار برای بازگشت به ایران واقعا جانم به خطر می افتد نمی خواهم ریسک کنم و تاکنون ترسیده ام که درخواست پناهندگی بدهم اما چندماه دیگر ویزای دانشجوئی ام تمام می شود و مجبور به بازگشت به ایران می شوم خواهشمند است که راهنمائی ام بکنید آیا کانادا کیس های سیاسی ایرانی را نظیر من می پذیرد ؟شانسم در صورت اقدام چند درصداست؟در ضمن من در سنی میان سالی هستم و جوان نیستم آیا این مساله در پذیرش و یا رد درخواست موثر است؟ با تشکرو سپاس از پاسخ شما
Jam22

تاريخ عضويت: 13 ژانويه 2013, 22:58

پستتوسط ardashes » 18 ژانويه 2013, 19:21

کسی اطلاع داره که با پاسپورت ترکیه از ایران می شه هوایی رفت استرالیا؟ و تو مرز هوایی ویزا برات صادر می کنن ؟ و اونجا میشه بعد از خارج شدن از فرودگاه بریم و درخواست پناهندگی بدیم و بگیم که با پاس جعلی وارد شدیم؟
ardashes

تاريخ عضويت: 13 نوامبر 2012, 22:33

پستتوسط zoroaster » 25 ژانويه 2013, 18:35

ببخشید بنده یه سوال داشتم...
وقتی میخایم بریم به یه کشور واسه پناهندگی ،لازم هست که قبل رفتن زبون اونجا رو حدودا یاد بگیریم؟ زبان انگلیسی چطور؟لازمه؟
طزیقه مصاحبه واسه اونایی که زبان بلد نیستن چجوریه؟
zoroaster

تاريخ عضويت: 06 اکتبر 2012, 12:13

پستتوسط jake » 25 ژانويه 2013, 19:37

دوست من zoroaster

اگر میخوای که برید یک کشور دیگه قطعاً باید زبان اون کشور رو بلد باشیدزبان انگلیسی به نظرم اسونترین زبانهاست و در بیشتر کشورهای دنیا هم رسمیت داره !!

در موقع مصاحبه اگر زبان بلد نباشید باید مترجم داشته باشید.

من دیدم که دوستان اصلاً بحث زبان رو جدی نمیگیرند اما مهمترین قسمت مهاجرت همین زبان هستش که اگه بلد نباشید نه کار میتونید پیدا کنید و نه ارتباط با دیگران پس به فکر باشید رفقا !!
=======================================================
jake1 خودم هستم !
=================================================
freedom
jake

تاريخ عضويت: 30 جولاي 2012, 09:49

پستتوسط God.Father » 27 ژانويه 2013, 19:32

وقتی پناهندگیتون قبول بشه، و در بعضی از کشور ها قبل از قبول شدن، کلاس های رایگان زبان رسمی اون کشور رو براتون میذارند و در اکثر کشور ها شما مجبور هستید که سر کلاس ها حاظر باشید.
God.Father

تاريخ عضويت: 21 ژانويه 2013, 13:22

پستتوسط jake » 27 ژانويه 2013, 20:27

خب درست در بیشتر کشورهای دنیا کلاس های آموزش زبان وجود داره اما !!

خیلی بهتره از الان برنامه ریزی کنید ازما گفتن بود من خودم کلاً یه هفت هشت ماه هستش که شروع کردم البته بدون استاد :D
=======================================================
jake1 خودم هستم !
=================================================
freedom
jake

تاريخ عضويت: 30 جولاي 2012, 09:49

پستتوسط God.Father » 28 ژانويه 2013, 21:17

jake نوشته است:خب درست در بیشتر کشورهای دنیا کلاس های آموزش زبان وجود داره اما !!

خیلی بهتره از الان برنامه ریزی کنید ازما گفتن بود من خودم کلاً یه هفت هشت ماه هستش که شروع کردم البته بدون استاد :D

من بیشتر منظورم زبان کشور مورد نظر بود. منم دارم کلاس میرم اگه وقتشو دارید خیلی هم خوبه.
God.Father

پستتوسط ديانا » 30 ژانويه 2013, 15:15

سلام
اميدوارم حالتون خوب باشه
من ديانا هستم ١٨ سالمه چند روز ديگه پرواز دارم كانادا البته با ويزاي دانشجوي ، ولي ميخوام گذرنامه رو تو فرودگاه پاره كنم و اعلام پناهندگي بدم چون ميخوام سنم رو كمتر بزنم مثلا ١٦ يعني زير سن بگم خودمو مشخصاتمو هم عوض كنم، كيس قوي هم دارم
اما چندتا سوال دارم يكي اينكه گذرنامه رو كجا پاره كنم ؟؟! تو فرودگاه دقيقا كجاش؟؟؟ يا تو هواپيما؟؟!!
چون وقتي از هواپيما ميايم پايين بعد گذرنامه ها ثبت ميشن
ممنون ميشم اگه بگين دقيق بايد چيكار كنم؟؟!
ديانا

تاريخ عضويت: 30 ژانويه 2013, 11:35

پستتوسط arashtn1 » 30 ژانويه 2013, 20:35

تو هواپیما
خوب اینکار فایدش چیه وقتی ازتون اثر انگشت و میدونند کی هستید مگه پاستون تقلبی هست که این کار میکنید
برگشتم ولی سودم حداقل تجربه بود
پیشنهاد من به شما الکی اعتماد نکنید وخودتونو گول نزنید

دوستان من ادم بر و.... نیستم لطفا ازم شماره نخواید اگه ادم درست باشه حتما معرفی میکنم
arashtn1

تاريخ عضويت: 02 ژانويه 2013, 12:18

پستتوسط ديانا » 30 ژانويه 2013, 20:42

من كه ويزا گرفتم كسي هم تا حالا اثر انگشت ازم نگرفته!!!
مگه قراره اثر انگشت بگيرن؟؟!!
كجا اثر انگشت ميگيرن؟؟!!!
ديانا

پستتوسط Arshiasttt » 31 ژانويه 2013, 12:25

ديانا نوشته است:من كه ويزا گرفتم كسي هم تا حالا اثر انگشت ازم نگرفته!!!

يك سوال از شما داشتم چطورى شما ويزاى تحصيلى كانادا رو گرفتيد؟!اخه من پرسيدم گفتن كه تا ٢٠١٤ پذيرش به دانشجو خارجى نميده كانادا؟!
ممنون ميشم پاسخ دهيد.
Arshiasttt

پستتوسط only_england » 01 فبريه 2013, 12:35

Arshiasttt نوشته است:

يك سوال از شما داشتم چطورى شما ويزاى تحصيلى كانادا رو گرفتيد؟!اخه من پرسيدم گفتن كه تا ٢٠١٤ پذيرش به دانشجو خارجى نميده كانادا؟!
ممنون ميشم پاسخ دهيد.

یه سر به سایت اپلای برد بزن.
نماد کاربر
only_england

پستتوسط darvish » 01 فبريه 2013, 15:59

بهتره که از فرودگاه خارج بشید و بعد با مراجعه به اداره مهاجرت درخواست بدید تا شامل بررسی سریع قرار نگیرید درمورد کیس راه فکر کردید؟
darvish

تاريخ عضويت: 29 نوامبر 2012, 13:30

پستتوسط God.Father » 01 فبريه 2013, 22:04

از فرودگاه بیا بیرون چند ماه صبر کن تا مهلت ویزا تموم بشه و اطلاعات سفرتون از ایر لاین ها پاک بشه بعد برو اداره ی مهاجرت و زیر سن خودتو معرفی کن و بگو قاچاق اومدم ولی واسه ایرانی ها نسبت به مدارک شناسایی کمی بیشتر گیر میدن مثلا میگن مدارک شناسایی ات رو بگو بفرستن ولی به افغانی ها کار ندارن و اگه مدارک شناسایی همراهشون نباشه کاری ندارن و همون مشخصاتی که پناهجو میگه ثبت میکنن. چون دارید قانونی سفر میکنید این کار ریسکش خیلی زیاده اگه اداره ی مهاجرت بفهمه به این راحتی ها نمیتونی اون ها رو قانع کنی و هر چی که بگی فک میکنن دروغ میگی.
God.Father

پستتوسط ديانا » 03 فبريه 2013, 07:26

darvish نوشته است:بهتره که از فرودگاه خارج بشید و بعد با مراجعه به اداره مهاجرت درخواست بدید تا شامل بررسی سریع قرار نگیرید درمورد کیس راه فکر کردید؟

بله درمورد كيس راه فكر كردم، تو فرودگاه پاسپورتو پاره ميكنم ميگم با پاسپورت جعلي اومدم، همون قاچاقي بهم گفت اگه پاسپورت رو پاره نكني دوباره برميگردوننت كشورت منم واسه ترس از برگشتن پاره كردم
ديانا

پستتوسط ديانا » 03 فبريه 2013, 07:32

God.Father نوشته است:از فرودگاه بیا بیرون چند ماه صبر کن تا مهلت ویزا تموم بشه و اطلاعات سفرتون از ایر لاین ها پاک بشه بعد برو اداره ی مهاجرت و زیر سن خودتو معرفی کن و بگو قاچاق اومدم ولی واسه ایرانی ها نسبت به مدارک شناسایی کمی بیشتر گیر میدن مثلا میگن مدارک شناسایی ات رو بگو بفرستن ولی به افغانی ها کار ندارن و اگه مدارک شناسایی همراهشون نباشه کاری ندارن و همون مشخصاتی که پناهجو میگه ثبت میکنن. چون دارید قانونی سفر میکنید این کار ریسکش خیلی زیاده اگه اداره ی مهاجرت بفهمه به این راحتی ها نمیتونی اون ها رو قانع کنی و هر چی که بگی فک میکنن دروغ میگی.

اگه پاسپورتو پاره نكنم بايد مراحل فرودگاه رو طي كنم اونوقت مراحل فرودگاه چيه؟ ازم كه به عنوان يك دانشجو انگشت نميگيرن؟؟ يا مشخصاتم واسه هميشه اونجا ثبت نميشه؟؟
اگه پاسپورت رو پاره نكنم مراحل فرودگاه رو طي كنم بعد دوماه پاره كنم برم اداره مهاجرت اونوقت اثر انگشتمو بگيرن پاسپورت و مشخصاتم دربياد چي؟؟
ديانا

پستتوسط ديانا » 03 فبريه 2013, 07:45

Arshiasttt نوشته است:

ممنون ميشم پاسخ دهيد.

من از دانشگاه اونجا پذيرش گرفتم با مدارك بانك بردم سفارت بعد يه ماه ويزام اومد ، واسه دانشجو زياد سختگيري نميكنن دليلش هم ايناست:
١ تنهاي با خانواده نيستي امكان برگشتنت خيلي زياده.
٢ پول يه سال درسي رو به دانشگاه اونجا پرداخت كردي ( ٩٠٪ گرفتن ويزاي تحصيلي به دادن پول يه سال دانشگاست فقط ١٠٪ به مدارك بانك و ايناست)
٣ اونا خيلي هم دلشون بخواد بهت ويزاي دانشجوي بدن چون تو داري پولتو مصرف كشورشون ميكني تو كشورشون درس ميخوني هزينه ميكني ، يه فايده بزگ واسه كشورشوني اينجور ادما رو رد نميكنن.
و مهم ترين حرف اينه كه اگه نتوني ويزاتو بگيري دانشگاه واسشون ايميل ميفرسته كه دانشجومو بفرست اگه بازم گير بدن و نتوني ويزا بگيري دانشگاه پولتو پس بهت ميده.
ديانا

پستتوسط allvllir » 12 فبريه 2013, 21:57

ديانا نوشته است:
Arshiasttt نوشته است:

ممنون ميشم پاسخ دهيد.

من از دانشگاه اونجا پذيرش گرفتم با مدارك بانك بردم سفارت بعد يه ماه ويزام اومد ، واسه دانشجو زياد سختگيري نميكنن دليلش هم ايناست:
١ تنهاي با خانواده نيستي امكان برگشتنت خيلي زياده.
٢ پول يه سال درسي رو به دانشگاه اونجا پرداخت كردي ( ٩٠٪ گرفتن ويزاي تحصيلي به دادن پول يه سال دانشگاست فقط ١٠٪ به مدارك بانك و ايناست)
٣ اونا خيلي هم دلشون بخواد بهت ويزاي دانشجوي بدن چون تو داري پولتو مصرف كشورشون ميكني تو كشورشون درس ميخوني هزينه ميكني ، يه فايده بزگ واسه كشورشوني اينجور ادما رو رد نميكنن.
و مهم ترين حرف اينه كه اگه نتوني ويزاتو بگيري دانشگاه واسشون ايميل ميفرسته كه دانشجومو بفرست اگه بازم گير بدن و نتوني ويزا بگيري دانشگاه پولتو پس بهت ميده.

شما بعد از پایان ویزاتون اعلام پناهندگی کنید
allvllir

تاريخ عضويت: 27 دسامبر 2011, 19:48

پستتوسط edy » 18 فبريه 2013, 21:08

با سلام و خسته نباشید. من سوال داشتم حدود ۴ سالی‌ می‌شه که در اتریش پناهندگی دادم و ویزا‌ای یکسال گرفتم و هرسال تمدید می‌شه .می‌خواستم بپرسم اگه من بیام کانادا و پناهندگی بدم قبول میشم یا نه وبعد چند سال طول میکشه تا من جواب بگیرم دوم اینکه اگه تقاضا‌ای پناهندگیم رد بشه منو دیپورت می‌کنن دوباره به اتریش یا نه ممنون میشم اگه جواب منو بدید. با تشکر
edy

تاريخ عضويت: 18 فبريه 2013, 20:52

پستتوسط ديانا » 03 مارس 2013, 21:30

edy نوشته است:با سلام و خسته نباشید. من سوال داشتم حدود ۴ سالی‌ می‌شه که در اتریش پناهندگی دادم و ویزا‌ای یکسال گرفتم و هرسال تمدید می‌شه .می‌خواستم بپرسم اگه من بیام کانادا و پناهندگی بدم قبول میشم یا نه وبعد چند سال طول میکشه تا من جواب بگیرم دوم اینکه اگه تقاضا‌ای پناهندگیم رد بشه منو دیپورت می‌کنن دوباره به اتریش یا نه ممنون میشم اگه جواب منو بدید. با تشکر

نه ديگه شما عضو دوبلين شدين ، الان هر كشوري كه بري اعلام پناهندگي بدي قبولت نميكنن و دوباره ميفرستنت اتريش :)
ديانا

پستتوسط johnny.depp » 15 مارس 2013, 15:40

بازهم تبلیغ اقا به نظرت کارت درسته ؟؟؟؟؟
:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
نماد کاربر
johnny.depp

تاريخ عضويت: 23 دسامبر 2012, 23:17

پستتوسط reza_usa » 16 مارس 2013, 12:32

سلام
عموی من میخواد بره آلمان و پناهندگی بگیره و کیسشم ردیفه
1- اگه پناهندگیش قبول بشه میتونه زن و بچش رو هم بیاره؟
2- مادرش هم با اینا زندگی میکنه میتونه اون رو هم ببره؟
ممنون
reza_usa

تاريخ عضويت: 03 دسامبر 2012, 11:27

پستتوسط only_england » 16 مارس 2013, 14:12

reza_usa نوشته است:سلام
عموی من میخواد بره آلمان و پناهندگی بگیره و کیسشم ردیفه
1- اگه پناهندگیش قبول بشه میتونه زن و بچش رو هم بیاره؟
2- مادرش هم با اینا زندگی میکنه میتونه اون رو هم ببره؟
ممنون

1 = اره میتونه.
2= نمیدونم.
نماد کاربر
only_england

بعدي

بازگشت به اخبار پناهندگی

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: Bing [Bot], Google [Bot], moya1989 و 14 مهمان