عدم توافق کامل بر سر پذیرش پناهجویان

اخبار، قوانین و اطلاعات مرتبط با پناهندگی
ارسال پست
مشاوره پناهندگی
پست: 87
تاریخ عضویت: شنبه 16 اسفند 1393, 8:18 pm

عدم توافق کامل بر سر پذیرش پناهجویان

پست توسط مشاوره پناهندگی » پنج شنبه 1 مرداد 1394, 4:45 pm

در جلسه ی وزیران اتحادیه اروپا که روز گذشته برگزار شد، توافق نهائی در مورد چگونگی تقسیم ۶۰ هزار پناهجو در کشورهای مختلف عضو به دست نیامد.

دراین جلسه تنها توافق جمعی که به دست آمد درمورد پناهجویانی بود که از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا هستند. اما زمانی که گفتگو بر سر تقسیم پناهجویان از کشورهای یونان و ایتالیا آغاز شد، برخی از کشورهای عضو کاملا خود را کنار کشیدند.

مورگان یوهانسون وزیر دادگستری در گفتگوئی با رادیو سوئد درمورد چگونگی پیشرفت مذاکرات در جلسه وزیران عنوان کرد که یک پیشرفت پنجاه درصدی و مذاکرات ناموفق پنجاه درصدی، حاصل مذاکرات جلسه وزیران بود.

اوهمچنین گفت کشورهای بزرگی که باید دراین زمینه مسئولیت می پذیرفتند از آن سرباز زدند. اضافه کنیم که مجارستان کاملا خود را کنار کشید، اسپانیا و لهستان نیز موافقت خود را برای پذیرش تعداد کمتری از آنچه که کمیسیون اتحادیه پیشنهاد کرده بود، اعلام کردند.

این درحالی ست که تمام کشورها بر سر پذیرفتن بیست هزار پناهجو که درحال حاضر در خارج از اتحادیه اروپا مانند لبنان و اردن هستند تفاهم کامل نشان دادند. قراراست حدود بیست و دو هزار و پانصد نفر از پناهجویان خارج از اتحادیه اروپا در کشورهای مختلف این اتحادیه پذیرفته شوند.

اما درمورد چهل هزار پناهجوئی که در یونان و ایتالیا درانتظارهستند، برای پذیرش سی و دو هزار نفر آنها راه حلی پیدا شده، اما عدم تفاهم درمورد پذیرفتن هشت هزار نفر از آنان به قوت خود باقی ست.

کمیسیون اتحادیه اروپا پیشنهاد کرده بود که همه کشورهای عضو با توجه به شرایط داخلی خود، بخشی از این شصت هزار پناهجو را بپذیرند.

سهم سوئد ۱۸۶۰ نفر است که آن را پذیرفت. مورگان یوهانسون دراین زمینه عنوان کرد که سوئد برای پذیرش بخشی از این پناهجویان مسئولیت خود را انجام داده است و اکنون نوبت کشورهای دیگری ست که اگر تا کنون اقدامی نکرده اند، به مسئولیت خود عمل کنند.

بدرود

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 102 مهمان