سازمان ملل: امسال یک میلیون نفر دیگر در سوریه آواره می‌شوند

اخبار، قوانین و اطلاعات مرتبط با پناهندگی
ارسال پست
نمایه کاربر
Admin
Site Admin
پست: 1803
تاریخ عضویت: چهار شنبه 25 فروردین 1389, 7:05 pm
محل اقامت: لندن
تماس:

سازمان ملل: امسال یک میلیون نفر دیگر در سوریه آواره می‌شوند

پست توسط Admin » دو شنبه 23 شهریور 1394, 3:22 am

سازمان ملل برآورد کرده است که اگر جنگ داخلی سوریه ادامه پیدا کند تا پایان سال میلادی جاری یک میلیون نفر دیگر در این کشور آواره می‌شوند.
یعقوب الحلو، هماهنگ‌کننده امور بشردوستانه در سوریه، از کشورهای مختلف خواسته است که تا جایی که می‌توانند به برنامه‌های کمک به آوارگان سوری، که مشکلات مالی دارد، کمک کنند.
او می‌گوید اگر کاری برای پایان جنگ انجام نگیرد در ماه‌های آینده بسیاری از خانه‌هایشان آواره می‌شوند. به گفته او ادامه این شرایط باعث خواهد شد که وضعیت پناهجویان در اروپا به مرحله‌ای برسد که تنها سال‌های پایانی جنگ جهانی دوم با آن قابل مقایسه است.
در چهار سالی که از آغاز جنگ داخلی سوریه می‌گذرد، حدود نیمی از جمعیت ۲۲ میلیون نفری این کشور آواره شده‌اند که بیش از چهار میلیون نفرشان به کشورهای دیگر پناه برده‌اند. سازمان ملل متحد وضعیت آوارگان سوری را بدترین بحران انسانی معاصر خوانده است.

هم‌اکنون ترکیه و لبنان بیشترین شمار پناهجویان سوری را اسکان داده‌اند. اما هماهنگ‌کننده امور سوریه در سازمان ملل می‌گوید این کشورها هم‌اکنون در آستانه بحران قرار دارند.
آقای الحلو گفته است هیچ بودجه‌ای برای برنامه جهانی غذا باقی نمانده که در ماه آینده میلادی به ۵ میلیون آواره در سوریه غذا برساند.
او گفته برای کمک غذایی به جنگزدگان سوری در سال جاری میلادی به دست کم ۷۳۸ میلیون دلار نیاز است.
به گفته او وضعیت در حلب و درعا به طور ویژه نگران‌کننده‌تر است.
در هفته‌های گذشته و با چند فاجعه کشته شدن پناهجویان در مسیر اروپا افکار عمومی جهان نسبت به مساله پناهجویان حساس شده و کشورهای اروپایی برای پذیرش بیشتر پناهجویان تحت فشار قرار گرفته‌اند. اغلب این پناهجویان اهل سوریه هستند.
در میان کشورهای اروپایی آلمان بیشتر از دیگر کشورها درهای خود را به روی پناهجویان باز کرده است. انتظار می‌رود که آلمان تا پایان سال جاری میلادی تا ۸۰۰ هزار نفر را به عنوان پناهنده بپذیرد.
سوئد هم برای پذیرش پناهندگان اعلام آمادگی کرده است. در مقابل کشورهای دیگر، به خصوص برخی کشورهای کوچکتر اروپای شرقی نسبت به پذیرش پناهجویان اکراه دارند.


جنگ داخلی سوریه به غیر از میلیون‌ها آواره، به کشته شدن دست کم ۲۵۰ هزار نفر هم منجر شده است.
http://www.bbc.com/persian/world/2015/0 ... splaced_un
با درود فراوان.
چاوشی، مدیر سایت.
ایمیل: info@panahandegi.com
تماس مستقیم (دفتر): 00442032393373
تلگرام، واتساپ، وایبر، لاین: 00447481749300
کانال تلگرام: www.telegram.me/panahandegi
اسکایپ: panahandegi

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 155 مهمان