مرکل برای گفتگو بر سر بحران پناهجویان وارد ترکیه شد

اخبار، قوانین و اطلاعات مرتبط با پناهندگی
ارسال پست
نمایه کاربر
Admin
Site Admin
پست: 1803
تاریخ عضویت: چهار شنبه 25 فروردین 1389, 7:05 pm
محل اقامت: لندن
تماس:

مرکل برای گفتگو بر سر بحران پناهجویان وارد ترکیه شد

پست توسط Admin » چهار شنبه 29 مهر 1394, 4:21 am

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، وارد ترکیه شده و هدف اصلی سفر او بحث و تبادل‌نظر با مقامات ترکیه بر سر بحران پناهجویان عنوان شده است.
صدراعظم آلمان انتظار دارد ترکیه اقدامات بیشتری برای مقابله با پناهجویانی که از درگیرها خاورمیانه از جمله در سوریه می‌گریزند، اتخاذ کند. مقصد نهایی بسیاری از این پناهجویان، کشورهای اتحادیه اروپا، به ویژه آلمان است.
حدود ۶٠٠ هزار پناهجو طى سال جارى خود را اغلب از طریق ترکیه و یونان به اتحادیه اروپا رسانده‌اند.
دولت‌های اروپایی روز پنجشنبه (۱۵ اکتبر/۲۳ مهر) توافقی را امضا کردند که هم موج ورود مهاجران به اروپا را سبک‌تر مى‌کند و هم ترکیه را یک گام به پیوستن به اتحادیه اروپا نزدیک‌تر خواهد کرد.
رهبران اتحادیه اروپا موافقت کرده‌اند که ویزاى شنگن را زودتر از موعد مقرر قبلى در اختیار آن دسته از شهروندان ترکیه بگذارند که خواهان سفر به اتحادیه اروپا هستند و در عین حال مذاکرات با ترکیه را براى پیوستن به اروپا از سر بگیرند.
رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز جمعه ٢۴ مهر (١۶ اکتبر) در واکنش به این توافق گفت که اروپایی ها دیر به اهمیت ترکیه در حل این بحران پی بردند.
آقای اردوغان گفت که کشورهای اروپایی تنها زمانی به عمق بحران پناهجویان پی‌بردند که تصویر جنازه کودک خردسال یک مهاجر عازم اروپا را در رسانه‌ها مشاهده کردند و افزود: "مدت ها پیش از آن، ما فریاد می‌زدیم و هشدار می‌دادیم. در حال حاضر، ترکیه میزبان دو میلیون و دویست مهاجر سوری و سیصد هزار مهاجر عراقی است."
ترکیه و پیوستن به اتحادیه اروپا

رئیس جمهور ترکیه گفت که امنیت و ثبات غرب و اروپا وابسته به امنیت و ثبات ترکیه است و افزود که در ملاقاتی که با مقامات اتحادیه اروپا داشته، آنان به این موضوع اذعان داشته‌اند. او گفت: "بدون ترکیه، ثبات و امنیتی در کار نیست، پس چرا ترکیه را به اتحادیه اروپا راه نمی‌دهید؟ مساله این است که آنان خلوص ندارند، می‌گویند که در مورد ناتو اشتباه کردیم، نباید همین اشتباه را در مورد اتحادیه اروپا تکرار کنیم."
خبر تفاهم میان اتحادیه اروپا و ترکیه برای کمک به این کشور، کمتر از دو هفته مانده به انتخابات پارلمانی ترکیه منتشر می‌شود و منتقدان حزب عدالت و توسعه گفته‌اند که آقای اردوغان در صدد بهره‌برداری انتخاباتی از این موضوع برخواهد آمد.
این حزب طی بیش از یک‌دهه گذشته از اکثریت پارلمانی برخوردار بود، اما در انتخابات ماه ژوئن سال جاری نتوانست به چنین اکثریتی دست یابد و دولت جدید را تشکیل دهد.
حزب عدالت و توسعه انتظار دارد در انتخابات ماه نوامبر بار دیگر اکثریت پارلمانی را به دست آورد.
http://www.bbc.com/persian/world/2015/1 ... y_refugees
با درود فراوان.
چاوشی، مدیر سایت.
ایمیل: info@panahandegi.com
تماس مستقیم (دفتر): 00442032393373
تلگرام، واتساپ، وایبر، لاین: 00447481749300
کانال تلگرام: www.telegram.me/panahandegi
اسکایپ: panahandegi

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 102 مهمان