مراحل پناهندگی در ترکیه بخش چهارم

اخبار، قوانین و اطلاعات مرتبط با پناهندگی
ارسال پست
ماهنامه مرمر ترکیه
پست: 56
تاریخ عضویت: پنج شنبه 21 آبان 1394, 7:12 am
محل اقامت: استانبول
تماس:

مراحل پناهندگی در ترکیه بخش چهارم

پست توسط ماهنامه مرمر ترکیه » دو شنبه 25 آبان 1394, 4:58 pm

http://marmarmagazine.com/
مراحل اداری مرتبط به کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد.

– معرفی به دفتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در آنکارا.

مراحل اداری و کاری پناهجوی نورسیده در ترکیه از طریق دفتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در آنکارا انجام می‌گیرد. قبلا دفاتر این سازمان در شهر وان و دفاتر همکار آسام دربعضی شهرهای دیگر نیز می‌توانستند ثبت نام یک پناهجو را زیر نظر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در این شهر انجام بدهند و فرد پناهجو برای مراحل کاری و مشکلات‌ شان کمک ارائه بدهند. اما از ژانویه سال ۲۰۱۳ به علت افزایش پناهجویان کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد، ومسئولیت ثبت نام پناهجویان را به عهده دفتر آسام درآنکارا سپرده است.

– ثبت‌نام

از فرد پناهجو نام و مدارک شناسایی و دلیل خروج از کشورش پرسیده می‌شود. این افراد وقت اندکی دارند که بر برگه چیزی بنویسند. بعدا از فرد متقاضی شهر محل اقامتش را پرسیده و یا چند شهر محدود را پیشنهاد کرده تا یکی از آنها را انتخاب کنند. و یا اگر فرد پناهجو قبلا در یکی از شهرها خانواده یا فامیل درجه یک داشته باشد و ثابت کرده بتواند می تواند شهر مربوطه را به کارمندان کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد اعلام کند. احتمال دارد اقامت این شهر به فرد داده شود. بعد از طی این مراحل به فرد پناهجو برگه ای داده میشود که مشخصات و همچنین تاریخ پیش مصاحبه و شهراقامت او در آن نوشته شده است .

– پیش مصاحبه

بفرد پناهجو در زمان تعیین شده به دفتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد آنکارا می‌رود یا در بعضی از موارد با فرد پناهجو تماس گرفته میشود و شهر دیگری را در دفتر آسام آن شهر برای وی انتخاب کرده و برای پیش مصاحبه باید به آنجا برود. در این مرحله باید دلایل خود برای خروج از کشور و درخواست پناهندگی را اعلام کند تا این دلایل به‌صورت مکتوب ثبت بشوند و دراین مرحله فرد پناهجو شماره پرونده اش را از دفتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد دریافت می کند. این شماره به فرد اجازه می‌دهد تا با مراجعه به سایت این کمیساریا، مراحل کاری خود را دنبال کنند. در پیش مصاحبه به جز ثبت مدارک هویتی و دلایل پناهندگی فرد متقاضی، دو سوال به صورت مکتوب پرسیده می‌شود:

۱ – چرا از کشور خودتان فرار کرده‌اید؟

۲ – اگر به کشور خود برگردید دچار چه مشکلاتی می‌شوید؟

بعد از پایان این مرحله، برگه‌ی حاوی شماره‌ی ثبت فرد پناهجو و همچنین زمان مصاحبه، در اختیارفرد پناهجو قرار خواهد گرفت.

توجه : پناهجویانی که در شهرهای دیگر در دفتر آسام پیش مصاحبه میشوند بعد از یک ماه یا کمتر به آنها تاریخ مصاحبه اصلی و شماره پرونده داده میشود .
منبع: ماهنامه مرمر ترکیه
http://marmarmagazine.com/

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 129 مهمان