پناهجویان بندر کاله نمی‎خواهند 'جنگل' را ترک کنند

اخبار، قوانین و اطلاعات مرتبط با پناهندگی
ارسال پست
نمایه کاربر
Admin
Site Admin
پست: 1803
تاریخ عضویت: چهار شنبه 25 فروردین 1389, 7:05 pm
محل اقامت: لندن
تماس:

پناهجویان بندر کاله نمی‎خواهند 'جنگل' را ترک کنند

پست توسط Admin » سه شنبه 29 دی 1394, 2:39 am

پناهجویان مستقر در اردوگاهی موسوم به "جنگل" واقع در بندر کاله در شمال فرانسه به بی‌بی‌سی گفته‌اند که نمی‌خواهند آنجا را ترک کنند و در مقابل پلیس که تلاش می‌کند آنها را تخلیه کند مقاومت خواهند کرد.
این اردوگاه، در حومه کاله، در ماه‌های اخیر گسترش پیدا کرده است و اکنون هزاران نفر پناهجو در آن زندگی می‌کنند.
پلیس فرانسه به ساکنین این اردوگاه چند روز وقت داده است تا پیش از آنکه چادرهای محل اسکانشان با بولدوزر زیر و رو شود، ناحیه را ترک کرده و به واحدهای مسکونی جدید نقل مکان کنند.
اما برنامه آنها با مقاومت پناهجویان مواجه شده است. آنها تا شب گذشته (پنجشنبه ۱۴ ژانویه) وقت داشتند آنجا را ترک کنند اما از این کار خودداری کردند. پلیس فرصت آنها را تا دوشنبه ۱۸ ژانویه تمدید کرده است.
دولت فرانسه برای پناهجویان ۱۲۵ کانتینر مجهز به لوازم گرمایشی و تخت خواب تهیه کرده است و دست کم ۵۰۰ نفر از پناهجویانی که چادرهایشان به اوتوبان و تونل چانل نزدیک است برای این انتقال در اولویت قرار دارند.
هر کانتینر دارای گنجایش اسکان ۱۲ نفر است و گنجایش کامل آن ۱۵۰۰ نفر است که به مراتب کمتر از ۴۰۰۰ نفری است که طبق گزارش ها هم اکنون در "جنگل" زندگی می‌کنند.

بسیاری از پناهجویان از اینکه مجبورند "جامعه کوچک" خود را ترک کنند ناراحتند
مقامات فرانسه و بریتانیا قصد دارند تعداد پناهجویان در بندر کاله را کاهش دهند و سایرین را از آمدن به آنجا به امید عبور از مرز و رسیدن به بریتانیا، منصرف کنند.
فرانک عمیدی، خبرنگار بی‌بی‌سی که اکنون در کاله است و با بعضی از این پناهجویان گفتگو کرده می‌گوید که با این حال همه آنها از این انتقال راضی نیستند.
بعضی از این پناهجویان به بی‌بی‌سی گفته‌اند که آنها می‌خواهند نزدیک به جاده‌ها باشند تا بتوانند برای رسیدن به بریتانیا در کامیون‌ها پنهان شوند.
بسیاری از آنها نیز می‌گویند حال که پس از مدتها به زندگی در این ناحیه عادت کرده و جامعه کوچکی تشکیل داد‌ه‌اند؛ ترک آن برایشان ناراحت کننده است.
آنها همچنین نگران آینده خود و رفتار مقامات با آنها هستند.
یکی از مهاجرانی که خواست نامش فاش نشود به بی‌بی‌سی گفت که دلیل آنکه نمی‌خواهد اردوگاه قدیمی را ترک کند آن است که از آنها انگشت‌نگاری می‌شود و و سپس وادار به ارائه درخواست پناهندگی در فرانسه می‌شوند.
او گفت: "ما نمی‌خواهیم در فرانسه بمانیم و نمی‌خواهیم اینجا درخواست پناهندگی کنیم زیرا چیزهایی که از پلیس فرانسه دیده‌ایم غیر قانونی و واقعا به دور از انسانیت است."
http://www.bbc.com/persian/world/2016/0 ... fuse_leave
با درود فراوان.
چاوشی، مدیر سایت.
ایمیل: info@panahandegi.com
تماس مستقیم (دفتر): 00442032393373
تلگرام، واتساپ، وایبر، لاین: 00447481749300
کانال تلگرام: www.telegram.me/panahandegi
اسکایپ: panahandegi

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 139 مهمان