آمریکا: ظرفیت ویزای ویژه افغان‌ها تکمیل شده است

اخبار، قوانین و اطلاعات مرتبط با پناهندگی
ارسال پست
نمایه کاربر
Admin
Site Admin
پست: 1803
تاریخ عضویت: چهار شنبه 25 فروردین 1389, 7:05 pm
محل اقامت: لندن
تماس:

آمریکا: ظرفیت ویزای ویژه افغان‌ها تکمیل شده است

پست توسط Admin » یک شنبه 22 اسفند 1395, 7:03 am

وزارت خارجه آمریکا با تایید توقف مصاحبه با افغان‌های متقاضی ویزای ویژه در سفارت این کشور در کابل، گفته که تعداد متقاضیان به مراتب بیشتر از تعداد ویزاهایی است که به این برنامه اختصاص یافته است.
برنامه صدور ویزای ویژه آمریکا مخصوص مترجم‌ها و سایر افغان‌هایی است که با نیروهای آمریکایی مستقر در افغانستان کار کرده‌اند و حالا زندگی آنها با تهدیدهایی روبرو شده است.
وزارت خارجه آمریکا در بیانه‌ای گفته که شمار افغان‌هایی که فعلا در مرحله نهایی دریافت ویزای آمریکا قرار گرفته‌اند، همان حدی را که کنگره آمریکا برای این برنامه تعیین کرده، تکمیل می‌کنند.
در این بیانیه تصریح شده که اکنون فقط ۱۴۳۷ ویزا برای برنامه مذکور باقی مانده است، اما شمار متقاضیان ویزا به ۱۵۰۰۰ نفر می‌رسد.
این در حالی است که دستورالعمل تجویز دفاع ملی که در دسامبر سال گذشته تصویب شد، اجازه صدور ۱۵۰۰ ویزای دیگر را به برنامه کمک به مترجمان داد. این ویزاها علاوه بر ۳۵۰۰ ویزای قبلی است که قرار بود در چارچوب این برنامه به مترجمان نیروهای آمریکایی داده شود.

توقف روند مصاحبه با متقاضیان افغان ویزای ویژه آمریکا انتقادهایی را در پی داشته است.
به نوشته وبسایت "د هیل" که فعالیت‌های کنگره آمریکا را پوشش می‌دهد، سناتور دموکرات جین شاهین با انتقاد از تصمیم سفارت آمریکا در کابل گفته توقف این برنامه به هم‌پیمانان ما در افغانستان این پیام را می‌دهد که آمریکا آنها را تنها گذاشته است.
بتسی فیشر، مدیر سیاست‌گذاری برنامه بین المللی کمک به مهاجرت هم در بیانیه‌ای توقف مصاحبه با مترجمان افغان را "ویرانگر" توصیف کرده و آن را به معنی باقی ماندن " هزاران متحد قابل اعتماد" در خطر دانسته است.
با درود فراوان.
چاوشی، مدیر سایت.
ایمیل: info@panahandegi.com
تماس مستقیم (دفتر): 00442032393373
تلگرام، واتساپ، وایبر، لاین: 00447481749300
کانال تلگرام: www.telegram.me/panahandegi
اسکایپ: panahandegi

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 154 مهمان