قوانین اقامت از طریق ازدواج و پاسخ به کلیه پرسشهای مرتبط

بحث در ارتباط با اقامت از طریق ازدواج، پیدا کردن گزینه مناسب ازدواج
قوانین انجمن
لطفا ایمیلهای مرتبط با ازدواج را به ezdevaj@panahandegi.com ارسال کنید.
سپاس
ارسال پست
نمایه کاربر
Admin
Site Admin
محل اقامت: لندن
تماس:

قوانین اقامت از طریق ازدواج و پاسخ به کلیه پرسشهای مرتبط

پست توسط Admin » سه شنبه 27 مهر 1395, 4:55 am

اقامت سوئد از طریق ازدواج
یکی از شیوه های مهاجرت به سوئد ازدواج و یا زندگی مشترک با یک شهروند سوئدی می باشد. در این مطلب شیوه مهاجرت از طریق ازدواج / سامبو (زندگی مشترک) با یک شهروند سوئدی را مرور می کنیم.
مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای ازدواج / زندگی مشترک
- فرم درخواست، شما باید درخواست خود را به یکی از سفارتخانه ها سوئد (اگر خارج از سوئد هستید) یا به اداره مهاجرت (اگر در آن زمان در سوئد هستید) بدهید
- هزینه بررسی مدارک: این هزینه ۱۵۰۰ کرون است که باید این مبلغ یا معادل آن به ارز کشوری که در آن اقدام می کنید به حساب سفارت سوئد/اداره مهاجرت واریز کنید
- دو قطعه عکس رنگی، تمام رخ و با پشت زمینه روشن به صورتی که تمام صورت شما را نشان دهد. فقط در صورتی که از خارج از سوئد اقدام می کنید
- کپی تمام صفحات گذرنامه
مصاحبه
بعد از تسلیم مدارک از شما برای مصاحبه حضوری دعوت می شود. حداکثر زمان قانونی برای انجام مصاحبه و پاسخ به درخواست شما، پنج ماه است، معمولا حدود دو ماه بعد از تسلیم مدارک از شما برای انجام مصاحبه دعوت می‌شود. مصاحبه از طرفین برای این صورت می گیرد که افراد بتوانند اثبات کنند که این رابطه یک رابطه قطعی و منطقی هست و هیچ مصلحتی در بین نمی باشد، شخص می تواند مدارک لازم برای اثبات ادعای خود را همراه داشته باشد (سند ازدواج، عکس های خانوادگی، فیلم و …) مدارکی که دال بر صحت ازدواج باشد و نشان دهد که رابطه شما واقعی می باشد. مثلا اگر مسافرت ماه عسل داشته اید، می توانید عکسها و کارت پستالهای آن سفر را در مصاحبه همراه خود داشته باشید. البته در طول مصاحبه تا زمانی که از شما خواسته نشده است آن مدارک را ارائه نکنید.
پس از مصاحبه
در صورتی که در مصاحبه پذیرفته شوید، یک ویزای دو ساله اقامت دریافت می کنید . این ویزا شامل حق کار و حق اقامت در سوئد است و البته با این ویزا شخص میتواند در حوزه شینگن نیز تردد داشته باشد. شخص متقاضی اگر به زبان انگلیسی مسلط باشد که برایش مشکلی پیش نمی آید ولی در غیر این صورت باید در کلاس های رایگان آموزش زبان سوئدی شرکت کند و مدرک زبان خود را دریافت کند. این ویزا بعد از سپری شدن دوره دو ساله اش قابل تبدیل به ویزای اقامت دائم است. شرایط تبدیل این ویزای دوساله به ویزای دائم این است که شما همچنان با شریک زندگی خود در رابطه مشترک باشید و بتوانید این مساله را ثابت کنید. نحوه گذران زندگی شما نیز در این دوره دوساله بسیار مهم است. اداره مهاجرت قبل از اتخاذ تصمیم برای اعطای ویزای دائم از سایر اداره های دولتی چون پلیس، اداره کنترل پرداخت صورت حسابها و اداره های امنیتی درباره شما استعلام می کند تا مطمئن شود که شما در مدت زمان اقامت خود در سوئد رفتارهای شهروندی خوبی از خود نشان داده اید یا به روایت اداره مهاجرت در صورتی که نزد پلیس پرونده محکومیت داشته باشید، قروض پرداخت نشده نظیر چک های برگشتی یا نظیر آن داشته باشید، یا در سیستم امنیتی سوئد برای شما پرونده ای تشکیل شده باشد، اداره مهاجرت ممکن است در اعطای ویزای دائم به شما تردید کند یا زمان اعطای آن را به تعویق بیاندازد، این زمان کاملا بستگی به پرونده شما و تصمیم قاضی دارد. البته شما همیشه این حق را دارید که نسبت به تصمیم اداره مهاجرت شکایت ودرخواست تجدید نظر کنید.
پس از ویزای اقامت دائم
پس از دریافت ویزای اقامت دائم شما از این حق برخوردار هستید که برای تمام عمر در سوئد زندگی و کار کنید. بعد از دریافت ویزای اقامت دائم درصورتی که همچنان در رابطه با شریک خود باشید، حداقل یک سال باید صبر کنید تا برای درخواست گذرنامه سوئدی اقدام کنید. در صورتی که در رابطه با شریک خود نیستید این مدت زمان می تواند طولانی تر باشد و به پنج سال نیز برسد ولی در هر صورت شما با دریافت ویزای اقامت دائم از حقوق شهروندی یکسانی مانند تحصیل، کار نسبت به یک شهروند سوئدی برخوردار هستید.

قوانین مربوط به شخص مقیم سوئد
شخص مقیم سوئد موظف به پر کردن پرسشنامه ای مربوط به شخص درخواست کننده خواهد بود. در صورتی که شخص درخواست کننده از یکی از سفارتخانه های سوئد درخواست خود را ارسال کند احتیاج به نامه ای از اداره مالیات (پرشون بویس) خواهد بود
قانون لزوم حداقل درآمد: این قانون به تازگی به تصویب درآمده و بر اساس آن شخص مقیم سوئد در برخی شرایط ملزم به داشتن حداقل درآمد و مسکن برای همسر خود است.
این قانون شامل گروههای زیر نمیشود:
تبعه های سوئد و کشورهای اتحادیه اروپا-
کسانی که دارای اقامت دائم سوئد هستند و بیش از چهار سال در سوئد ساکن بوده اند -
به عنوان پناهنده وارد سوئد شده اند -
در صورتی که شما برای فرزند خود درخواست می کنید -
در صورتی که شرایط شما شامل این قانون می شود می بایست موارد زیر را نشان دهید:
داشتن حقوق(منبع درآمد) ثابت 1.
داشتن مسکن با بزرگی مناسب2.
مسکن مناسب برای دو نفر شامل یک خانه با حداقل 2 اتاق و آشپزخانه است.
سوالاتی که معمولا هنگام مصاحبه پرسیده می شود:
 پیش زمینه شما: کودکی، تحصیلات، کار، محل درآمد، مسکن، اوقات فراغت، خانواده
 آیا قبلا همسری داشته اید؟
 اولین بار کی شما و همسرتان اولین بار با یکدیگر ملاقات کردید؟
 چگونه تماستان را با یکدیگر حفظ می کنید؟
 کی برای اولین بار به عنوان زوج محسوب شدید؟
 با چه زبانی با یکدیگر حرف می زنید؟
 در صورتی که قبلا با هم زندگی کرده اید، مکان ها و مدت آن را ذکر کنید
 برنامه های آینده شما در مورد کار، فرزند، تحصیلات و غیره جیست؟
 اطلاعات مربوط به خانواده خود و همسرتان را بنویسید (اقوام درجه اول)
 درآمد شما از کجا تامین میشود و حقوق شما چقدر است؟
 هزینه های مسکن و دیگر هزینه های شما چقدر است؟
 مسکن شما چند اتاقه است و متراژ آن چقدر است؟

شرایط و مراحل ازدواج با یک دختر سوئدی چیست؟؟ ایشون شناسنامه سوئدی دارند و اونجا به دنیا اومدن و با هم هیچ نسبت فامیلی نداریم
شرایطی نداره. ایشون باید همه مراحل اداری رو در سوئد طی کنن و بعد مدارک لازم رو برای شما ارسال می کنن و شما با مراجعه به سفارت سوئد در تهران ویزا می گیرین یا اینکه اگه خودشون قصد سفر به ایران رو داشته باشن که می تونین در ایران ازدواج رو ثبت و بعد باز ایشون از طریق سفارت کشورشون کارهای مربوط به سفر شما به عنوان همسرشون رو انجام میدن. در واقع شما کار خاصی نباید انجام بدین و همه کارا به عهده ایشونه.
من از طریق اینترنت با یک پسر سوئدی آشنا شدم اولین بار تو ترکیه همدیگرو دیدیم بعدش از طریق اقامتی اقدام کردیم ولی ریجکت شدم. الان حدود یک سال هست در ارتباطیم یه بار دیگه ام همدیگرو دیدیم به زودی هم می خواد بیاد ایران. حالا می خوام بدونم دوباره از طریق اقامتی اقدام کنم یا ویزای سامبو؟ یا بهتر بریم ترکیه ازدواج کنیم ؟ چی کار کنیم که زودتر جواب بده

سامبو و ازدواج میتونه کارتون رو سریعتر راه بیاندازه . از زمان تشکیل پرونده بین 6 تا 9 ماه زمان میبره.

اگر بخوایم نامزد بمونیم چی کار باید بکنم؟ در این صورت اصلا امیدی هست که بتونم برم سوئد و با هم زند گی کنیم؟

میبایست مدارک قوی و قابل قبولی هم شما و هم طرف مقابل ارائه بدید که اداره مهاجرت سوئد رو قانع کنه که شما واقعا قصد دارید زیر یک سقف با همم زندگی کنید. مدارک از روز‌های آشنایی و ارطباتتون تا به امروز از قبیل عکس و غیره. همینطور از نظر مالی باید تامین باشید و این نیز برای اداره مهاجرت به اثبات برسه. یا اینکه از طریق شرکت در کلاسهای یکساله زبان انگلیسی اقدام کنید که ۴۰۰۰۰ کرون هزینه دانشگاهه و ۲۰۰۰ دلار دستمزد و هزینه‌های سفارت و غیره. بعد گرفتن اقامت یکساله که حدودا ۶ ماه طول میکشه در خاک سوئد همخانه شید و مدارک رو اونجا تقدیم اداره مهاجرت کنید. در اینصورت اقامت تحصیلی شما تبدیل به اقامت موقت دو ساله با اجازه کار میشه که میتونید در صورت پیدا کردن کار مشغول به کار هم بشید که مستلزم یادگیری زبان سوئدی میباشد.

همانطور که گفتم ما همدیگرو تو ارمنستان و ترکیه دیدیم به ایرانم میخواد بیاد که با احتساب ایران کلا 6 هفته باهم زندگی کردیم ولی هروز 4 یا 5 ساعت در تماسیم. فکر میکنید اینها قانع کننده باشه واسه اقامت موقت؟ یا ویزا؟ کدومو اقدام کنم؟ جایی خونده بودم که حداقل 6 ماه باید با هم زندگی کرده باشید که واسه ما که اینترنتی دوس شدیم ممکن نیست منو که ویزا نمیدن اونم که دانشجوی. واقعا باید چیکار کرد؟ نمیشه از خود سفارت پرسید که اگه نمیدن اصلا اقدام نکنیم. تو ایرانم که از هر وکیلی پرسیدم نمیدونه چیزی راجع به کیسه ما کلا یک علامت سوال شده.

نخیر مدارکتون واسه اداره مهاجرت کامل نیست. یا میبایست رسما ازدواج کنید یا به روشی که عرض کردم تشریف ببرید و اونجا بعد اینکه مدتی همخانه بودید اقدام بفرمایید.

من قراره که با دختری که سوئد هست ولی اهل بلغارستانه و کارت اقامت دائم سوئد رو داره ولی هنوز پاسپورت نداره ازدواج کنم، میخواستم بپرسم که اگه ازدواجمون ثبت بین المللی بشه از نظر اداره مهاجرت سوئد کافیه؟ و من میتونم راحت برای مهاجرت، از ایران درخواست بدم؟ و سوال دیگه اینکه بعد از این ازدواج من و اون چه کارهایی برای مهاجرت من باید انجام بدیم؟ و چه مقدار حدودا زمان میبره؟ و اینکه چه کاری باید انجام بدیم تا اداره مهاجرت مطمئن بشه که این ازدواج سوری نبوده و به من ویزا برای رفتن به سوئد بده؟ و در آخر اینکه مهاجرت از راه ازدواج با کسی که فقط فعلا اقامت دائم سوئد رو داره (نه سیتیزن شیپی) امکان پذیره و نحوه برخورد اداره مهاجرت سوئد مشابه کسیه که سیتیزن شیپی اونجا رو داره؟‎
اقامت دائم مثل گرين كارت ميمونه. با ازدواجتون اگه مدارك كافي داشته باشيد مثل عكس و پرينت تماسها و مدت ارتباط و اشناييتون و ‎غیره كه ازدواجتون صوري نيست حداكثر ظرف مدت ٦ ماه بعد ارائه مدارك به سفارت با اقامت شما موافقت ميشه. حتي اگه اقامت موقت هم داشته باشن به همين صورت پيش ميره. بعد ازدواج ايشون از اونجا مدارك ازدواج و غیره‎ رو ميدن به اداره مهاجرت و فايل نامبر ميگيرن شما هم مدارك شخصيتون بهمراه مدارك ازدواجتون رو ميبرين سفارت و فايل نامبرتون رو ميگيد و پروندتون رو تحويل ميديد. بعد بررسي اگه همه چي اكي باسه با ورود شما به خاك سوئد و اجازه كارتون موافقت ميشه.

من چند ماه که با یک مرد ایرانی مفیم سوئد ازدواج کردم و ازدواج سوئدی خود را ثبت کردیم حالا من میخواهم که برای خودم اقدام کنم تا بتوانم به سوئد بیایم. من از طریق اینترنت از اداره مهاجرت سوئد اقدام کردم که فرم مربوط به اقامت ازدواجی را پر کردم ولی از من 4 شماره میخواهد که من ندارم و قبول نمی کند. نمی دانم آیا من مسیر سایت را اشتباه میروم و درخواست اشتباه می دهم یا اینکه همسر من باید برای من 4 شماره بگیرد ولی تا جایی که من می دانم تا زمانی که اقامت سوئد را نداشته باشی اداره مالیات به من 4 شماره نمی دهد .
همسر شما میبایست از سوئد براتون اقدام کنن و همزمان شما باید وقت اینترنتی برای مصاحبه بگیرید و حضورا تمامی مدارکتون رو به سفارت تحویل بدید . قبل تایید درخواستتون به شما پرشون نومر تعلق نمیگیره.

من قراره با یه سوئدی ازدواج کنم. می خوایم عقدمونو تو سوئد انجام بدیم. اون قراره درخواست ویزای سامبو بده و بعد از اینکه من رفتم سوئد عقد کنیم و مدرک ازدواجمونو به سفارت ایران بدیم که عقدمون برای ایران رسمی شه. اگر این راه هم ممکن باشه از ازدواج توی ایران و ترکیه خیلی راحتتر به نظر می یاد. می خواستم بدونم چیزی در مورد این نوع ازدواج می دونین؟ سوال دیگم در مورد گواهیه تولده، اونو باید از کجا گرفت؟

اولا گواهی تولد در ایران همون شناسنامه شما هست
دوما در مورد ویزای سامبو. در این نوع ویزا شما باید افسر مصاحبه کننده خود در سفارت قانع کنی که ازدواج شما واقعی هست و این راهی برای دریافت اقامت سوئد برای شما نیست. اما چطور میشه ثابت کرد؟
مثلا برای یک آمریکایی که میتوانه ازادانه و بدون ویزا به اروپا سفر کند لزومی به دروغ گویی نیست پس مشکلی نیست اما برای ایرانیان کمی داستان متفاوت است این احتمال هست که این تنها روشی برای مهاجرت باشد. یک مثال مینزنم تا بهتر متوجه بشید:
اگر شما با ویزای سامبا وارد سوئد بشید که احتمالا سه ساله هست و بعد از ورود شوهرتان شما را ترک کنه (اصلا از اول ازدواجی در کار نبوده ) به شما سریعا اقامت دائم میدهند و هزینه زندگی و اجاره محل سکونت شما را تا زمانی که کار پیدا کنید را دولت میدهد
دولت سوئد دقیقا از این نگران است
پس شما باید حسن نیت و حقانیت خود را ثابت کنید. اما چطور؟ مدارک ازدواج. ماه عسل. عکسهای خانوادگی
لبته در کشورهای اروپایی افراد بعد از چند ماه اشنایی ازدواج میکنن پس طول رابطه شما مهمه.

راستش قراره ازدواج ما تو سوئد باشه یعنی قبل از اینکه من برم اوجا هیچ مدرکی برای ازدواجمون وجود نداره. راضی کردن افسر پرونده یه طرف ولی می خواستم بدونم از نظر قوانین ایران منعی برای خروج من از کشور از طریق پارتنر وجود نداره؟ مثلا سامبو شدن با یه نامحرمو از این حرفا.

بر اساس قوانین ایران مشکلی نیست. شما موقع خروج و تنها در قسمت گذرنامه ویزا مقصدتون چک میشه. 90 درصد مواقع اون افسری که میخواد مهر خروج بزنه حتی براش مهم نیست نوع ویزای شما دقیقا چیه و فقط چک میکنه ممنون الخروج نباشی، خروجی داشته باشی، کارت پرواز داشته باشی و در نهایت اجازه ورود به مقصد را داشته باشی. اگر خیلی دل نگرونی اول برو ترکیه. دیگه ویزا نمیخواد و موقع خروج از ایران حتی متوجه ویزای شینگنت نمیشه. در نهایت کجای ویزای شما نوشته شوهرت مسلمون نیست؟ کجا نوشته داری با پارتنرت میری؟ یا کلا کجا نوشته تنها نمیتونی سفر کنی؟ تنها منع سفر برای خانم ها مجرد در ایران گذرنامه هست که در ان مورد هم پدر شما باید به شما اجازه بدهد و به دولت ارتباطی ندارد. اگر به احتمال خیلی کمی هم موقع خروج افسر گذرنامه ازت پرسید با کسی سفر میکنی بگو تنها میرم تا به شوهرم در سوئد بپیوندم. اگر هم بیشتر پرسید بگو ایرانی اصل ولی سوئد به دنیا امده.
سلام. من قصد دارم با دوستم که در واقع یه ایرانی هست که تابعیت سوئدی گرفته ازدواج کنم. می دونم که ازدواج باید در ایران صورت بگیره و شرایط و فرم هاشو از سایت وزارت کشور دیدم. مساله ای که هست اینه که من چطوری می تونم به سوئد برم که بتونم با همسرم آینده ام زندگی کنم. من اختلاف سنی باهاش دارم و اون میگه که سوئد به خاطر اختلاف سنی خیلی اذیت می کنه و فکر می کنه که این ازدواج صوریه. در حالی که من میخوام ازدواج واقعی داشته باشم. چیکار باید بکنم. ایا احتمال داره که دولت سوئد جلوی دعوت نامه هایی که برای من ارسال میشه رو بگیره. اصلا شرایط آسونتری برای ازدواج با تبعه خارجی هست؟ آیا محضرها بدون اون مدارکی که وزارت کشور خواسته عقد می کنن؟ ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی داره منو راهنمایی کنه.

سلام من هم از همین طریق اومدم. لزومی به ازدواج نیست. میتونید از طریق قانون سامبو (هم خونگی) اقدام کنید که این قضیه مستلزم اینه که یه مدت به هم زندگی کنید. یا شما ویزای توریستی بگیری بری یا دوستت بیاد ایران و یا اگه محدودیتی تو این دو را هست برید یه مدت یه کشور دیگه مثل ترکیه و برای اثبات با هم بودنتون هم عکس میخوان.

توجه داشته باشید یافتن شخصی که به صورت رسمی حاضر به ازدواج با شخص غیر مقیم سوئد باشد ، بسیار مشکل و از این رو می توان با هزینه های بسیار کمتر و معقول تر به ضورت قانونی وارد سوئد شد و سپس در آن جا شخص مورد نظر را با دید باز و درست انتخاب نمود. برای مثال شما می توانید با یک ویزای تحصیلی برای دوره زبان با هر شرایط سنی و تحصیلی وارد سوئد شوید و در ان جا تا ۲ سال اقامت موقت بگیرید. در این باب موسسه حقوقی R.E.M با قدرت انحصاری خود در سوئد و ارتباط مستقیم با ارگان های دانشگاهی سوئد راه را برای شما هموار می سازد. با ماتماس بگیرید و از جزییات این پروسه به صورت کاملاً رایگان مطلع شوید.

سوابق آشنایی
با سلام. من از طريق همسرم براي ويزاي ازدواج اقدام كردم اما بعد از گذشت ٤ ماه ، اداره مهاجرت نامه اي مبني بر نقص مدرك به آدرس همسرم در امريكا فرستاد، در اون نامه از ما پرينت مكالمات و عكس هاي دو نفره خواسته شد. حالا سوال من اينه كه آيا پرينت بكاپ برنامه هايي مثل وايبر و تانگو و... قبول دارن؟ و پرينت اس ام اس هارو بايد با ترجمه متن اس ام اس ها بفرستيم؟ يا اينكه متن مهم نيست؟ تعداد عكس هاي دونفره اي كه بايد بفرستيم حداقل چندتا بايد باشه؟
راستش فکر نمی‌کنم که متن اس ام اس و ترجمه اون لازم باشه. متن اس ام اس جنبه خصوصی داره و چندان منطقی نیست که متن و ترجمه اون رو لازم داشته باشند. معمولا فهرست مکالمات و اس ام اس ها که شرکت‌های مخابراتی به شما می‌دهند کافیه. در مورد عکس هم، فکر نمی‌کنم که حد خیلی مشخصی وجود داشته باشه. اگر خودشون هیچ اطلاعاتی در مورد تعداد ندادند، هر چی عکس دارید رو بفرستید. اگر خیلی زیاد عکس دارید، حدود ۱۰-۲۰ تا عکس از زمان‌های مختلف ارسال کنید

اگر شخصی از طریق وبسایتهای همسریابی با یک شهروند مقیم امریکا آشنا شود و اقدام به درخواست ویزای نامزدی بکند, ارایه مدارک به افسر پرونده در مورد مبنای آشنایی قبلی چگونه خواهد بود؟ در این کیس مدرک فقط ارتباط از طریق سایت و ایمیل نگاری و غیرحضوری است و میتوان درخواست ویزای نامزدی برای هدف شناخت بیشتر یکدیگر کرد که اگر طرفین مناسب بودند ازدواج صورت بگیرد؟
مشکل اینجاست که ویزای نامزدی یک ویزای کوتاه مدت شش ماهه است و از زمان ورود متقاضی سه ماه فرصت داره که ازدواج کنه. به عبارتی این ویزا برای فراهم کردن مقدمات مراسم ازدواج رسمی این دو فراهم شده و فرصت کافی برای آشنایی به اون صورت وجود نداره مگر اینکه واقعا دو طرف خیلی به اصطلاح قضیه رو ساده گرفته باشند. به همین دلیل فرض افسر بر اینه که شما از قبل یک سابقه آشنایی داشتین و در زمان گرفتن ویزا تقریبا روی ازدواج کردن تصمیم قطعی دارین. اگر بگین قراره وقتی رفتم تازه با هم آشنا بشیم احتمال ردی تون خیلی بالاست. سابقه آشنایی رو هم معمولا از راه پرینت مکالمات تلفنی و عکس های مشترک پی می برند. بنابراین شما حالا از هر طریقی هم که با فردی آشنا میشین می بایست یک ارتباط پیوسته مستندی داشته باشین و دست کم یک بار ایشون به ترکیه ای جایی سفر کنند و شما ایشون رو ملاقات کنید و یک سری عکس غیررسمی داشته باشین که نشون بده یک صمیمیتی وجود داره. اگر به چنین سفری رفتین می تونید یک کپی هم از بلیت های هواپیما و بلیت های مکان هایی که بازدید کردین و اینجور چیزها داشته باشین که نشون بده واقعا در یک زمان در یک مکان بودین. این رو هم بگم که شواهد و مستنداتی مثل ریزمکالمات تلفنی رو افسر بیشتر در مورد پرونده هایی درخواست می کنه که به اصطلاح مشکوک باشند و دو طرف از نظر سنی، تحصیلات و موارد دیگه به هم نخورند وگرنه اگر دو نفر شرایط شون به هم بخوره ممکنه با همون 8-7 تا عکس و پرینت چند تا ایمیل هم خیلی وقت ها ویزا داده میشه.

من یکی از دوستام که سالها پیش به استرالیا رفته بود چند وقت پیش امد ایران و با دختر عموش ازدواج کرد و عقد نامه و فیلم عروسی و مقداری عکس تهیه کرد و با خودش برد تا کارهای همسرش رو درست کنه ازش پرسیدم چرا این همه محکم کاری یه عقد غیابی میتونستی بگیری و لازم به این همه هزینه نبود گفتش که اونجا خیلی سخت میگیرند و باید ثابت کنی که مدتی با هم زندگی کردید البته این در باره استرالیا است فرانسه رو نمیدونم.

مدارک لازم:
مدارک ازدواج، سند ازدواج، عقد نامه، سوگند نامه
عکس های عقد و عروسی، مشترک، خانوادگی، غیررسمی، از زمان‌های مختلف
پرینت تماس های تلفنی، مکالمات تلفنی و اس ام اس ها از شرکت‌های مخابراتی
پرینت ایمیل های ارسالی
فیلم عروسی، فیلم ماه عسل
سفر= ماه عسل:
تهیه فیلم، عکس از سفر‌ها در ایران، ترکیه، ارمنستان، دوبی و یا اروپا
کپی بلیت های هواپیما و بلیت های مکان های که بازدید شده
کارت پستال های سفر

ازدواج صوری
با توجه به این شیوه انتخابی شما تنها موضوعی که میتوانیم به آن اشاره کنیم ریسک بسیار بالای این روش و احتمال فراوان انواع مسائل و مشکلاتی است که تعداد آن کم نیست. تصور کنید همه موارد خوب پیش برود و ویزا بگیرید و به آلمان بروید. چنانچه این فرد پس از ورود به هر دلیلی از شما مبلغ بسیار بیشتری طلب کرد چه میخواهید بکیند؟ چون شما حداقل باید با ایشان دو سال مزدوج بمانید تا بتوانید اقامت دائم بگیرید. ضمن این که در هر مرحله ای (حتی پس از شهروند شدن) لو برود که این ازدواج ساختگی بوده است با جریمه بسیار سنگینی مواجه میشوید.

سوالم من اين هست كه با وكيلي آشنا شدم كه شخصي را به من معرفي كرده كه خانم ٢٩-٣٠ ساله اي هست كه اقامت كانادا را داره و به من گفت مبلغي مي گيره كه ازدواج سوري انجام بده و در قبال پول توي ايران نامه دستي ميده كه اين ازدواج سوري هست كه اگر زد زيرش به دولت كانادا نشون بدم. فقط مشكل اين هست كه تا دو سال بايد باهاش زندگي كنم و به گفته خودش بعد از ٦ ماه ميشه جدا شد و هر كس رفت دنبال زندگي خودش آيا صحت داره بعد ٦ ماه مي شه جدا شد طلاق گرفت. سوال بعد اين هست اگر تا دو سال با اين خانم باشم توي اين مدت ميتونم بيان ايران و برگردم ؟
تا زمانی که اقامت شما تبدیل به اقامت دائم نشده باشد چنانچه از همسرتان جدا شوید این امکان وجود دارد که اقامت شما بازپس گرفته شود. البته میتوانید از هم جدا شوید ولی اداره مهاجرت کانادا نبایستی متوجه این موضوع شود. در واقع اکثر افرادی که ازدواج صوری میکنند در کشور مقصد با هم زندگی نمیکنند ولی به هنگام تمدید اقامت فردی که از طریق ازدواج اقامت دریافت کرده است، در مصاحبه ها نشان میدهند که با هم زندگی میکنند. افرادی که از طریق ازدواج اقامت دریافت میکنند میتوانند آزادانه به ایران رفت و آمد داشته باشند.
شما بعد از این که ازدواج کردید و تمامی مدارک لازم مثل سند ازدواج و .... رو گرفتید درخواست شهروندی از طریق همسر رو میدید و از اون موقع تا 2 سال باید زندگی کنید با زنتون تا بهتون اقامت بدن البته اینم بگم که در طی این 2 سال شما به شدت تحت نظر هستید و حتی در مواقعی میان به خونه شما سر میزنن (حتی در بعضی مواقع میان تو) که ببینن شما با زنتون تو یه اتاق و رو یه تخت میخوابید یا کاملا جدا هستید. خلاصه که به شدت سخت گیری داره و اگر ازدواج صوری هم باشه و مراقب نباشید یه سوتی بدید بلافاصله از کشور بیرونتون میکنن و دیگه اجازه درخواست اقامت هم بهتون نمیدن. بعد از 2 سال هم که تموم شد و از درخواست 2 سال پیشتون گذشت (همون که اول ازدواج برای شهروندی دادید) میرید اداره مهاجرت و بعدش یه جایی مثل دادگاه و سوگند میخورید که به کشور و قوانین و وفادار باشید بعدشم بهتون پاسپورت میدن پروسه جدا هم نداره که بخواد طول بکشه.

من با شخصي آشنا شدم كه به گفته خودشان وكيل هست و گفت خانمي را كه اقامت دائم كانادا را داره به من معرفي مي كند و بعد از اينكه ايران ازدواج كرديم كارت شهروندي را بعد از ٦ ماه من مس گيرم ( شهروندي كانادا ) بعد از ٦ ماه از هم جدا ميشيم و هركس ميره دنبال زندگي خودش. و فقط براي كارها اقامت با هم در تماسيم هر وقط نياز بود كه رقم سرسام آوري هم پيشنهاد كرد. خواستم ببينم صحت داره بعد ٦ ماه جدا شد چون مي گفت قانون كانادا فعلا اينجوره. در كل فكر مي كنيد ميشه روي اين ازدواج هاي صوري حساب باز كرد ؟ پروسه ازدواجي كانادا ٢ سالست ؟
به طور کلی در ازدواج صوری همانگونه که از اسمش پیداست رابطه زناشویی صوری است. معمولا افرادی که ازدواج صوری میکنند در کشور مقصد با هم زندگی نمیکنند. اقامت ازدواج به صورت موقت صادر میشود. معمولا اقامت در ابتدا به صورت ۲ ساله و در صورت تداوم رابطه زناشویی به مدت ۲ سال دیگر تمدید شده پس از ان تبدیل به اقامت دائم میشود. در طی مدتی که متقاضی اقامت موقت دارد بایستی ازدواج (رابطه پارتنری) خود را حفظ کند در غیر این صورت این ریسک وجود دارد که اقامت وی تمدید نشود. معمولا پروسه دریافت اقامت از طریق ازدواج صوری اینگونه است
متقاضی با یک نفر مقیم یا سیتیزن کشور مقصد در قبال پرداخت مبلغی به صورت صوری ازدواج میکند. متقاضی اقامت موقت (معمولا ۲ ساله) دریافت کرده و وارد کشور مقصد میشود. پس از ۲ سال بایستی اقامت وی تمدید شود. در اینجا بایستی نشان دهد که ازدواج وی همچنان برقرار است در غیر این صورت این امکان وجود دارد که اقامت وی تمدید نشود. معمولا هر دو نفر به مصاحبه دعوت میشوند و هردو بایستی نشان دهند که هنوز با هم زندگی میکنند. اقامت متقاضی به مدت ۲ سال دیگر تمدید میشود و اگر ازدواج (رابطه پارتنری) همچنان برقرار بود اقامت متقاضی تبدیل به دائم میشود.
اين دو سال زمان هم دقيقا براي همينه كه مطمئن شن ازدواج صوري نبوده. توي يه سري از كشوراي اروپائي سه ماهه اول پليس بي خبر بعضي وقتا حتي به خونه تون مياد تا گزارش تهيه كنه كه واقعا دارين با هم زندگي مي كنين! ولي فرستادن عكس و فيلم رو من فقط براي امريكا و استراليا شنيدم و هيچ جاي اروپا نديدم. اروپا در واقع بعد از ازدواج همونجور كه توضيح دادم پليس با سركشي نظارت ميكنه.اين خيلي مطمئنتر از چند تا عكسه كه ميتونه صوري باشه

حالا اگر شخصی ازدواج کرد و دو سال تمام شد و پاسپورت رو هم گرفت، اگر بعدش از هم جدا بشن تابعیت لغو میشه یا مادام العمر باقی میمونه؟
نه دیگه بعد از این که شما پاسپورت رو گرفتید به هیچ عنوان نمیتونن پاسپورت رو از شما بگیرن (مگر این که فرد تروریست و تحت تعقیب اینترپل باشه که شهروندیش رو لغو میکنن مثل بن لادن و .... وگرنه اگه شما حتی قتل هم انجام بدید نمیتونن پاسپورت رو ازتون بگیرن) و میتونید جدا بشید ولی تو بازه 2 سال شما به شدت زیر نظر هستید و کوچک ترین سوتی باعث خراب شدن پرونده و از دست دادن اقامت برای همیشه میشه اما اگه تونستید این 2 سال رو سرشون شیره بمالید و اونا نفهمن (در صورت صوری بودن ازدواج) میتونید بعد از گرفتن پاسپورت طلاق بگیرید

یه سوال دیگه در بین این دوسال اگر تصمیم گرفتن از هم جدا بشن میتونن اعلام کنن و کیس رو کنسل کنن؟ برخوردی با فرد خارجی رخ میده؟
این مورد رو هم مطمئن نیستم که اگه شما وسطش کنسل کنید دقیقا چه اتفاقی میوفته ولی چون خارجی ها در اکثر موارد طلاق نمیگیرن و طلاق اصولا چیز ناشناخته ای هست براشون اگه وسطش ول کنید احتمالش هست که فکر کنن صوری بوده و همون حالتی بشه که دیگه نتونید هیچ وقت دوباره اقدام کنید ولی کلا دو حالت بیشتر نداره:
1- پرونده بسته میشه و اتفاق خاصی نمیوفته. شما اگه ویزایی که اعتبار داشته باشه داشته باشید میتونید بمونید وگرنه باید ترک کنید کشور رو
2- پرونده بسته میشه و اسم شما میره تو لیست سیاه و دیگه نمیتونید برای پاسپورت اقدام کنید. دلیلش رو نمیدونم ولی تو اروپا برخورد های بسیار شدیدی دارن در صورتی که بفهمن ازدواج صوری بود.
یک مورد هم یکی از آشناهای دورمون بود که از طریق همین ازدواج صوری میخواست اقامت انگلیس رو بگیره ولی به خاطر این که این تو یه خونه بود و زنه هم تو خونه دیگه فهمیدن و علاوه بر این که اسمش رفت تو بلک لیست، ممنوع الورود هم شد و دیگه هیچ وقت حتی واسه توریستی نمیتونه بره انگلیس. ولی اگه همه موارد رو رعایت کنید و به شدت احتیاط به خرج بدید نمیفهمن.

چیز بی اعتباری مثل مهریه که هیچ ضمانت اجرایی نداره در اروپا وجود نداره به جاش چیزای خیلی بهتری هست. مثل اینکه دارایی هایی که بعد از ازدواج به دست اومده بعد از طلاق نصف میشه. همین طور ایشون خیلی راحت میتونن بعد از رسیدن شما دبه کنن بیشتر از ده تومن میخوان وگرنه ازتون جدا میشن و بعدش خودبه خود اقامت شما کنسل میشه. چندهمسری فقط در کشورای اسلامی قانونیه و در اروپا جرم محسوب میشه و در ازدواج های این چنین که اصلا امکان پذیر نیست چون گواهی تجرد میخوان. با توجه به افزایش ازدواجهای صوری در اروپا برای اقامت الان خیلی سختگیری و کنترل هست.

شما به عنوان اسپانسر باید امضا و قبول کنید که تا 3 سال بعد از ورود همسرتون به خاک کانادا، اون رو ساپورت مالی کنید. وقتی کسی اسپانسر همسر خود می شود به مدت سه سال متعهد است که هزینه های زندگی وی را در کانادا بپردازد. در این مدت اگر دو طرف از هم جدا شوند، این تعهد باطل نخواهد شد و اگر حتی پس از طلاق همسر وی برای دریافت پاره ای خدمات اجتماعی نظیر Social Welfare مراجعه کند، اسپانسر دچار مشکل می شود و ضمن اینکه باید دلیل این کار را به دولت توضیح دهد، متعهد است که همه مبالغی که همسر وی از دولت دریافت کرده را به دولت باز گرداند.

چند توصیه دوستانه:
- هرگز وکیل معرفی شده از طرف مقابل قبول نکنید ، حتما در صورت نیاز خودتون وکیل انتخاب کنید
حتما اصالت مدارک طرف مورد معامله استعلام کنید -
- اگه شرایط شمارو بدون چون و چرا یا با تملق و زبانبازی پذیرفت مطمئن باشید کلاهبردار
- اگه قرار بود بخشی از هزینه قبل از اقدام پرداخت کنید ، حتما در ازای مبلغ پرداختی ملک یا شی هم ارزش در ایران گرو بگیرید
- حتما از بستگانتان در ایالت متحده بخواهید با شخص مورد نظر در ارتباط باشند
- و ترجیحا سو پیشینه او را استعلام کنید
قبلا در این زمینه کلاهبرداری با تبانی وکلا صورت گرفته، خیلی مراقب باشید –

به این مساله توجه داشته باشید که اقامت از طریق ازدواج ابتدا بصورت موقت صادر میشود و در صورتی که ازدواج ادامه داشته باشد تبدیل به اقامت دائم خواهد شد. بنابرین در پرداخت هزینه به طرف مقابل بایستی احتیاط لازم را مد نظر قرار دهید که پس از ورود شما به کشور مقصد شخص مقابل تقاضای طلاق ندهد. در این حالت اقامت شما تمدید نخواهد شد

در مواردى مشاهده شده است كه در آن فرد سيتى زن يا مقيم سوئد مبالغى از متقاضى در خارج از كشور جهت ترتيب دادن يك ازدواج صورى دريافت كرده است اما پس از دريافت مبالغ هنگفت: از وفاى به عهد خود سر باز زده و يا پس از مدت كوتاهى و آمدن طرف مقابل به سوئد از وى جدا شده و اين جدايى منجر به ابطال اقامت طرف مقابل شده است. توضيح اينكه در سوئد اقامتى كه بر اساس ازدواج با فرد سيتى زن يا مقيم سوئد صادر ميشود معمولاً تا دو سال اقامتى موقت بوده كه در صورت جدايى اعتبار خود را از دست ميدهد. اما اقامت موقت پس از دو سال زندگى مشترك به اقامت دائم تبديل ميگردد كه حتى در صورت جدايى نيز اعتبار خود را حفظ ميكند. ازدواج هاى صورى اكثرا از طريق اقوام و آشنايان در سوئد صورت ميگيرد كه خطر فريب خوردن در آن كمتر است. بخشى ديگر براى مثال از طريق اينترنت آشنا شده و قرار و مدار ميگذراند كه داراى خطرات بيشترى است.

نکته : اقامت از طریق ازدواج معمولا به صورت موقت صادر میشود و در صورتی که ازدواج پایدار باشد تبدیل به اقامت دائم میشود. مدت زمان مورد نیاز جهت تبدیل اقامت موقت به دائم در کشورهای مختلف متفاوت است و معمولا بین ٤ تا ٥ سال است. بنابراین طرفین این نکته را در نظر داشته باشند که ازدواج آنها بایستی تا زمان تبدیل شدن اقامت طرف مقابل به اقامت دائم ادامه داشته باشد. هر چند در صورت جدایی طرفین نیز راههای دیگری جهت گرفتن اقامت از جمله درخواست پناهندگی و… وجود دارد.

در سوئد اقامتی که بر اساس پیوند با سیتی زن (شهروند ) و یا مقیم این کشور صادر میشود معمولاَ تا دو سال یک اقامت موقّت است که در صورت جدایی اعتبار خود را از دست می دهد . این اقامت پس از 2 سال زندگی مشترک و اثبات و با دوام بودن آن به اقامت دائم تبدیل می گردد که حتی در صورت جدایی طرفین از یکدیگر نیز اعتبار خود حفظ می کند مگر اینکه اداره مهاجرت بر مدارکی دست یابد که ثبت کند این ازدواج از ابتدا یک ازدواج صوری بوده و در این صورت حتی پس از صدور یک اقامت دائم نیز می تواند آن را لغو کند در واقع اقامت فردی که بر این اساس به سوئد آمده باشد تا زمانی که تبدیل به اقامت دائم شود منوط به پایدار بودن پیوندی است که باعث اقامت در سوئد میشود و چنانچه این پیوند قطع و عروس یا داماد وارداتی اقامت محکم و پایداری نگرفته باشد وی از نظر اداره مهاجرت سوئد فردی فاقد ریشه و پیوند محکم در سوئد محسوب شده و بنا به نص صریح قانون میبایست سوئد را ترک کنند.

ثبت ازدواج در كشور ثالث
اگه براتون تغيير دين اهميت نداره اين كارو نكنين خيلي بهتره.شرايط مسلمون شدن خلييييييييي سختر و طولاني تر از اونيه كه فكرشو كني.من چون خونوادم اصرار داشتن در ايران ازدواج كنم و عقدم اينجا ثبت شه همسرم مسلمون شد كه بايد بگم علاوه بر كاغذ بازيا مسخره مثل مجرم باهات رفتار مي كنن!!!! براي ما حتي قرار مصاحبه گذاشتن كه هدف شما از ازدواج با يه غيرايراني چيه. والا چپ و راست دخترا با افغاني ها ازدواج مي كنن مشكلي نيست اما همين كه با يه اروپائي يا امريكائي باشه انگار چه فاجعه اي شده. تو تركيه ازدواج كن.عقدتون هم به محض رسيدن به فنلاند ثبت كن والسلام. مثلا عقد ايراني كردن چه فوايدي داره؟؟؟؟

من قرار است با نامزدم که در فرانسه است ازدواج کنیم ، نامزد من سیتی زن فرانسه است ، و شناسنامه قدیمی داره و فعلا قادر به تعویض آن نیست. چند سئوال از شما داشتم. البته من در ایران هستم و از شما خواهش می کنم من را راهنمایی کنید. چه مدارکی برای ویزا لازم است برای دادن به سفارت؟ آیا می توانیم ما با هم در ترکیه ازداوج کنیم و بعد ایشان برای من ویزا بفرستد؟ آیا نامزدم با شناسنامه قدیمی می تواند ازداوج را ثبت کنیم؟ ویزای نامزذی بهتر است یا ازدواج در مورد این 2 ویزا توضیح دهید؟ آیا سفارت شناسنامه همسر را هم می خواهد؟
لازم نیست قبل از ورود به فرانسه ازدواج کنید. نامزد شما میتواند درخواست خود را از همان فرانسه بدهد و هیچ نیازی هم به مراجعه به سفارت ایران ندارید. دعوتنامه همسر شما کفایت میکند و ازدواجتان هم در همان فرانسه انجام خواهد شد. تعویض شناسنامه برای ازدواج ایرانی در خارج لازم نیست و پاسپورت ایرانی کافی است. اگر نامزد شما قادر به تعویض شناسنامه نیست حتما مشکل س ی ا س ی و یا امثالهم دارد پس نخواهد توانست که به ایران مسافرت کند بنابراین ازدواج ایرانی چندان بدردتان نخواهد خورد و اگر مشکل اختلاف مذهبی نداشته باشید همان ثبت ازدواج در فرانسه (طبق قوانین آنجا) از نظر دولت ایران مورد قبول است لیکن تابعیت ایرانی شما بلافاصله لغو و شناسنامه ایرانی و کارت ملی و پاس شما فاقد اعتبار خواهد شد. بنابر این بهتر است اگر ممکن باشد ایشان ابتدا مشکل خود را حل کنند و بعدا ازدواج ایرانی (و فرانسوی)کنید تا بتوانید تابعیت مضاعف داشته باشید.

من اگه بخوام با خانمي كه اقامت سوئد داره در تركيه ازدواج كنم، در سايت اداره نوشته كه بايد مداركي كه نشان دهد ازدواجم در ايران ثبت شده را هم داشته باشم. ميخواستم ببينم اين مدرك (شماره ٢) اجباراً لازمه يا به خاطر بعضي شرايط اينكه اون خانم مسيحيه و امكان ثبت ازدواج در ايران نيست، از طرف اداره مهاجرت همون ثبت بين المللي تو تركيه كافيه؟
‎Attach the following documents:‎
1) marriage ‎certificate or equivalent‎
2) any ‎documents proving that the marriage has been registered in your country of origin.‎

اگه تو ایران ثبت بشه و اون خانم با مسلمان شدن مشکلی ندارن بهتره ولی اگر امکانش نیست با ذکر دلیل در فرمتان بنویسید . از این مورد بعنوان آزادی حقوق اجتماعی هر شهروند یاد میشه و به پروندتون رسیدگی خواهد شد و به مشکلی بر نمیخورین . ترجیحا بعد ثبت ازدواج در ترکیه به همراه همسرتون به سفارت سوئد در ترکیه مراجعه کنید و محض احتیاط و محکم کاری یک تائیدیه از آنجا هم بگیرید تا دوباره ملزم به سفر اجباری به ترکیه نشوید.

من اگه بخوام تو ترکیه ازدواج کنم با یک مردی که اصلا دین نداره جریان چیه؟
شما ازدواجتون رو ثبت كنيد تو ترکیه. ايشون از كشور خودشون براتون اقدام ميكنن و شما از سفارت اون كشور در ايران . زير ٦ ماه با اقامتتون موافقت ميشه بشرط اينكه مداركتون كامل باشه . من توصيه به اينكار ندارم اما صرف اينكه پاسختون رو گرفته باشيد عرض كردم. كلا سيستم تفكر من اينگونست كه از هرگونه مسايلي كه احساس كنم دردسرسازه اجتناب ميكنم . اما شما بسته به شرايطتون اقدام كنيد . اگه واقعا همو دوست داريد و شناخت كافي دارين تصميم درست رو بگيريد. در ضمن مواظب افراد و باندهاي تبهكار باشيد

دوست عزيز معمولا كساني ميرن كشور ثالث عقد ميكنن كه يا همسرشون هنوز اقامتشون تكميل نشده و اگه از اون كشور خارج شن مراحلش به تاخير بيفته. يا طرفتون مسلمون نباشه و نخواد مسلمون شه...با شرايط شما بهتره همسرتون به ايرن بياد و كاراتون خيلي سريعتر انجام ميشه.

برای ازدواج در ترکیه این مدارک لازمه:
1- گواهی تجرد ‎....‎ ایرانی ها باید این گواهی رو از سفارت ایران در ترکیه بگیرن مگر این که ازدواج دوم باشه
2- ترجمه ی پاسپورت...باز هم برای ایرانی ها از سفارت ایران در استانبول
3- نامه ی هتل... که نشون بده برای چند روز هتل گرفتین
4- آزمایش خون و اشعه ایکس که هر دو باید در استانبول انجام بدین
‎5- شش قطعه عکس ‎سایز پاسپورت

اقامت سایر کشور ها از طریق ازدواج
بنده در حال حاضر ایرانم و میخوام با یه دختر آلمانی ازدواج بکنم. بهترین و سریعترین راه رو از ابتدا تا انتهای کار که رفتن من به آلمان باشه رو به صورت کلی توضیح بدین ممنون میشم.
سریع ترین راه رو میخوای باید ایشون از آلمان اقدام کنن و شما برای ازدواج برین ترکیه یا المان یا از طریق سفارت المان تو ایران کارهای اولیه رو انجام بدین.

من میخوام با دوست پسر اسپانیاییم ازدواج کنم.اول قرار بود از طریق پذیرش مدرسه برم اسپانیا که حدود 1 هفته پیش سفارت رجکتم کرد. حالا گزینه بعدیمون اینه که بریم ترکیه و ازدواج بین المللی بکنیم و همون جا منتظر بمونیم تا من ویزا بگیرم و به اسپانیا برم. مشکل من اینه که آیا با توجه به این که من مقیم ایرانم سفارت اسپانیا تو ترکیه به من ویزا میده یا من باید برگردم ایران و از سفارت اسپانیا تو تهران ویزا بگیرم؟ من نمیخواهم دیگه به سفارت توی تهران برم چون 1 بار رجکتم کردن احتمالش صفره دیگه بهم ویزا بدن‎
چون اسپانیا در تهران سفارت داره شما نمیتونی از ترکیه اقدام کنی. فقط در شرایط خیلی خاص میشه این کارو کرد که شامل شما نمیشه. دوست پسرتون خیلی راحت میتونه برای ازدواج با شما در داخل اسپانیا اقدام کنه و وقتی شما عقدتون ثبت شه سفارت به عنوان همسر تبعه اسپانیا هم دلیلی برای مخالفت با درخواست ویزای شما نداره

من و همسرم که سیتیزن انگلیس هست در ترکیه ازدواج کردیم،الان همسر من در فرانسه دانشجو هست. خواستم بدونم چه مدارکی لازمه که واسه من اقدام کنه. البته همسر من اونجا درامد داره و کافی هست فقط میخوام بدونم میتونه اقدام کنه؟و اگر میتونه چه مدارکی لازمه

مدارکی که لازم داره از این قراره:
1- ترجمه شناسنامه شما به زبان فرانسه همراه با مهر تاییدیه امور خارجه و سفارت
2- سند ازدواج ترکیه ترجمه شده به زبان فرانسه همراه با مهر استانداری ترکیه، مهر نوتاری و آپوستیله

1.یعنی برم ترکیه باز؟ یا سفارت ترکیه این کارو انجام میده؟
2.شناسنامه همسر من رو نمیخواد؟ یا فقط پاسپورتش کافیه؟
همسر من چه مدارکی رو باید ارایه کنند و از طرف من چه مدارکی باید ارایه بشه؟.3

1- بله باز باید برین ترکیه. البته اگه آشنایی دارین که به ترکیه سفر می کنن می تونین مدارک رو تحویلشون بدین تا ببرن چون حضور شما الزامی نیست
2- شناسنامه همسر؟ همسرتون ایرانی هستن؟

1.یعنی این مدارک رو باید همسرم که فرانسه هست به کجا ارایه کنند؟ بعدش فقط نمیشه که سفارت ترکیه تایید کنه که نیازی نباشه بریم ترکیه؟
2.منظورم این بود که گواهی تولد لازمه؟ یا اینکه فقط پاس یا کارت هویت اروپایی لازمه؟
3.اینکه من اینجا هم باید سند ازدواج رو تحویل بدم یا اینکه از اونجا خودشون میفرستن سفارت اینجا؟
اخه من امروز رنگ زدم سفارت و گفتن امسرتون از اونجا باید اقدام کنند و ویزا رو وقتی بفرستن اینجا ما شمارو خبر میکنیم که تشریف بیارین.این یعنی چی؟ ویزا میفرستن؟

1. به جایی که همه ی زوج های اون کشور ازدواجشون رو ثبت می کنن. ‎civil registry‎
با توجه به تجربه ی خودم متاسفانه هیچ راهی وجود نداره و باید به ترکیه سفر کنید
2. در مورد مدارکی که ایشون باید آماده کنند اطلاعی ندارم. بهتره زمانی که به اداره مربوطه مراجعه می کنند راجع به این موضوع سوال کنند
3. لازم نیست شما سند ازدواج رو اینجا تحویل بدین. بله امور خارجه فرانسه به سفارت اطلاع می ده

دوست عزیز
راستش این طبیعیه که معمولا بعد از ازدواج ترکیه آدم یه کمی سر در گم بشه که حالا باید چیکار کرد
خود من هم تقریبا هنوز تو همین مرحله هستم. البته همسر من اسپانیایی هستن و من دارم برای اسپانیا اقدام می کنم اما فکر می کنم که فرانسه هم مشابه اسپانیا باشه. در هر صورت براتون یه خبر خوب دارم:
بعد از کلی پرس و جو کردن (چون خودمم همین مشکل شما رو داشتم) به این نتیجه رسیدیم که بهترین راه و سریع ترینش اینه: البته توجه داشته باش که تمام این توضیحاتی که می دم برای اسپانیاست و برای اینکه مطمئن بشی باید همین کارارو انجام بدی یا نه باید 1- با اداره ای که ازدواج ها رو در فرانسه ثبت می کنه و 2- با اداره مهاجرت فرانسه صحبت کنی. اما همونطور که قبلا گفتم احتمال تشابه زیاده
1- شما اول برین ترکیه و سند ازدواجتون رو ترجمه کنید بعد ببرین نوتاری و بعد استانداری تا مهر بشه. دو نسخه تهیه کنید. هزینش هم زیاد نیست. البته من سپردم به خواهرم چون زیاد میره ترکیه و اون برام انجام داد. البته همسرت یا خودت هم می تونی تنها بری
2- بعد شما برگرد ایران و برای ویزای توریستی یا دیدار خانواده اقدام کن
3-در طول مدتی که در ایران هستی تا ویزاتو بگیری باید یک سری مدارک رو آماده کنی
الف- گواهی عدم سوء پیشینه ترجمه شده همراه با تایید دادگستری امور خارجه و سفارت
ب- ترجمه شناسنامه به فرانسه با همون تایید ها دادگستری و امور خارجه و سفارت در دو نسخه
پ- سند ازدواج ترجمه شده ترکیه که اونو تو مورد شماره یک گفتم و آماده دارید
4- تشریف می برید فرانسه با این مدارک و کلی هم خوش بگذرونید
5- مدارک رو همراه پاسپورتتون ببرید اداره مهاجرت و در اونجا به شما یه اقامت موقت می دن
6- نسخه دوم سند ازدواج و همچنین نسخه دوم ترجمه شناسنامه رو ببرید به جایی که ازدواج رو ثبت میکنن و اونها مدارک رو تحویل می گیرند و به شما یه وقت مصاحبه می دن (ممکنه برای دو ماه بعد یا حتی یک سال بعد وقت بدن) اما مهم اینه که دیگه شما اونجا اقامت موقت داری و می تونی کار کنی و بمونی تا زمان مصاحبه
7- تا زمان مصاحبه ممکنه بیان در خونتون و چک کنن که آیا با هم زندگی می کنید یا نه که مطمئن بشن ازدواج صوری نیست
8-بعد از مصاحبه (اگه بیشتر سوالاشون رو درست جواب بدین و مصاحبه خوب نتیجه بده) شما اقامت دائم دریافت می کنید.
با درود فراوان.
چاوشی، مدیر سایت.
ایمیل: info@panahandegi.com
تماس مستقیم (دفتر): 00442032393373
تلگرام، واتساپ، وایبر، لاین: 00447481749300
کانال تلگرام: www.telegram.me/panahandegi
اسکایپ: panahandegi

hasana

Re: قوانین اقامت از طریق ازدواج و پاسخ به کلیه پرسشهای مرتبط

پست توسط hasana » چهار شنبه 31 خرداد 1396, 11:44 am

با سلام.مرد.۳۹.ساله.آرایشگر.ساکن ایران.منقاضی ازدواج دائم و با تعهد در اروپا۰۹۳۵۰۵۲۳۰۷۸

farimah12345

پست توسط farimah12345 » چهار شنبه 7 تیر 1396, 11:32 pm

با سلام من خانومي هستم كه در ايران به صورت غيابي عقد كردم با اقايي كه ايراني هستند و اقامت داعم آلمان رو دارند ولي خودم ويزا توريستي شينگن گرفتم و وارد المان شدم و درخواست پناهنده گي دادم و جواب منفي گرفتم و ميخوام الان پناهندگيمو پس بدهم و از طريق همسرم اقامت بگيرم چه مراحل وشرايطي داره الان كه من دوساله در المان حضور دارم لطفاراهنمايي كنيد ممنون

مجید تیموری

پست توسط مجید تیموری » جمعه 16 تیر 1396, 1:45 pm

باسلام من مجید تیموری اهل افغانستان مقیم ایران 39سال دارم متقاضی ازدواج هستم باهر شهروند اروپای تماس 09368315828 و09151235476ودرضمن سن خانوم بین 30 تا50باشد

vahidsoori

پست توسط vahidsoori » پنج شنبه 2 شهریور 1396, 10:52 pm

باسلام وحید هستم 36سال دارم با هر خانم متشخص ویا معمولی در کشور های اروپایی -آمریکایی-مخصوصا
japon یا روسیه-استرالیا (نیوزی لند)یا هر جای ئئ که میدونید محل پیشرفت رو دارا باشه
با هر دین و هرسنی حاضر به ازدواج هر دختر ویا کسایی که کیس مطلقه رو در این کشورها دارند رو پایه هستم (حالا چه ازدواج دائم و یا چه ازدواج موقت)(مهم نیت آنسان دوستانه است(و پاک بودن اونه)
در ضمن من دارای جوش حرفه ای صنعتی (مخزن استیل -کربن - وجوش آرگون)با مدارک تجربی رو دارا هستم
با این سه شغل میتونی در یک سال در کشور پیشرفته ای مثل نروج -سوئد- یا نیوزیلند -به تمام آرزوهات برسی(درخواست کمک و هم یاری دارم)مرسی
9335636958جواب ندا د م پیام بدید(ارادتمند شما وحید)
ادرس ایمیل بنده
alisaleh60@mailfa.com

Barusch30

پست توسط Barusch30 » پنج شنبه 4 آبان 1396, 5:58 pm

Salam
man az alman hastam
ezdevaje suri b ye khanom az iran
50 hezar euro
Tazmini va ghanoni
bahramaghaei2015@yahoo.com

Linaa

پست توسط Linaa » جمعه 5 آبان 1396, 4:33 pm

٥٠ يا ٥ هزار ؟ حتما بايد ايرانى باشه؟؟

armanbiatwo

پست توسط armanbiatwo » پنج شنبه 21 تیر 1397, 7:35 pm

با سلام
بنده اسمم ارمین ۲۳ سال‌سن دارم و دانشجوی مکانیکم
به زبان اینگلیش اشنایی دارم
شغل بنده مکانیک خودروهای خارجی
مدرک مربیگری بدنسازی هم دارم
و دستی هم تو موسیقی دارم
بدنبال خانومی برای ازدواج صوری یا واقعی در خارج از کشور هستم

این ایدی تلگرام بنده
@magnatec
ایمیل بنده
Armanbiatwo@gmail.com
شماره واتس‌ اپ بنده
۰۹۲۲۴۷۲۰۶۷۴

aram del

پست توسط aram del » چهار شنبه 3 مرداد 1397, 5:35 pm

دختري هستم ٢٦ ساله ساكن تهران فوق ليسانس حقوق خواهان ازدواج صوري براي كانادا يا انگلستان در صوت توافق ازدواج دائمي

floria

پست توسط floria » پنج شنبه 10 آبان 1397, 2:15 pm

دختری 32ساله هستم خواهان ازدواج صوری با شخصی در استرالیا،ملبورن

ایمیل بندهpamchal911@gmail.com

7213 mohammad reza

پست توسط 7213 mohammad reza » سه شنبه 20 آذر 1397, 8:19 pm

با سلام
محمد هستم ۲۶ ساله خواستار مهاجرت از طریق ازدواج هستم با خانمی که در آمریکا یا کانادا باشه . هزینش رو هم پرداخت می کنم .
ایمیل : mra7213@gmail.com
تلگرام : @mra7213

mehdihsp

پست توسط mehdihsp » شنبه 24 فروردین 1398, 7:06 am

آقای 25 ساله ساکن ایران
بدنبال کیس ازدواج صوری برای اقامت آمریکا یا اروپا هستم.
آی دی تلگرام:
@hoseinp0ur
ایمیل:
mehdihoseinpour@outlook.com

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 29 مهمان