راه های دور زدن دوبلین 3 و جلوگیری از دیپورت شدن

راههای کسب اقامت در آلمان (پناهندگی، کار، ازدواج، سرمایه گزاری و...)
alimm

Re: راه های دور زدن دوبلین 3 و جلوگیری از دیپورت شدن

پست توسط alimm » سه شنبه 8 فروردین 1396, 9:47 pm

سلام من يك سال پيش با پاس جعلي از ايتاليا ديپورت شدم تركيه تو ايتاليا ازم اثر انگشت گرفتن و عكس تو خود فرودگاه اصلا وارد رم نشدم خواستم يكي راهنماييم كنه الان دوباره ميتونم برم اروپا اسم و عكسم هست اين اثر چي ميشه ؟؟؟؟؟؟

Woxpe

پست توسط Woxpe » چهار شنبه 23 فروردین 1396, 12:57 pm

سلام اینطور که من میبینم دوستانی که اطلاعاتی دارند متاسفانه از راهنمایی دریغ میکنن چنانچه برای کسی امکان داره لطف کنه و جواب بده من میخوام برم المان و تقاضای پناهندگی بدم این ۶ ماهی که باید از ترک خاک ایتالیا گذشته باشه رو میتونم تو هتل یا جایی مثل اون سپری کنم یا باید مستقیما بعد از ورود به المان درخواست پناهندگی بدم؟ و بعد این که برای کرایه اتاق پاسپورت بدون ویزای معتبر کفایت میکنه؟ و اگر نه هستند خانواده هایی که اتاق کرایه بدن از کجا میشه پیداشون کرد؟

Nima424456

پست توسط Nima424456 » شنبه 9 اردیبهشت 1396, 11:29 pm

سلام .من قصد دارم برا پناهندگی المان اقدام کنم.راستش کسی هست که میخواد برام ویزا شینگین جور کنه از طریق سفارت المان و حتی چنتا از دوستامو فرستاده .فقط یه کم پول زیاد میگیره .و کسی دیگه ای هست که میتونه ویزای فرانسه بگیره با قیمت خیلییی پاییین تر .من بخاطر اختلاف قیمت تحقیق کردم تا به قانون دوبلین رسیدم .از دوستان میخوام با توجه به تجربشون جوابمو بدن و اگه جای من بودن کدوم راهو انتخاب میکردن .ممنون .و واقعا میشه دوبلین رو دور زد یا نه

Mahbobeh

پست توسط Mahbobeh » دو شنبه 11 اردیبهشت 1396, 1:44 pm

سلام ممنون ميشم جوابمو بديد
من قانوني با ويزاي فرانسه امدم المان فعلا خونه يكي از اقوامم هستم تازه دو روزه
ميخواستم ببينم اگه من اينجا بمونم و دوماه ديگه تقاضاي پناهندگي بدم بازم قانون دوبلين شامل حالم ميشه يانه؟
يا بهتره سريع تر درخواست بدم؟
البته ٣روز تو فرانسه مونده بودم
واينكه اگه خودمو معرفي كنم تا جواب بگيرم بازم ميتونم خونه اقوامم بمونم ويا حتما بايد تو كمپ بمونم؟
وسوال ديگه اينكه من به مسيحيت علاقه دارم توي اين دوماه ميتونم برم كليسا واقدام كنم ؟ايا تاثيري داره برام؟
ممنون ميشم سريع جواب بديد بهم

Nima424456

پست توسط Nima424456 » سه شنبه 12 اردیبهشت 1396, 12:14 am

سلام داداش راستش من خودم بالا همین سوالو دارم ولی متاسفاته کسی جوابمو نداد.راستش من تو ایرانم الان و قصدم اینه که اگه بشه مث شما اقدام کنم .من فانون دوبلین زیاد خوندن بنظر من شما باید یه مدت طولانی تو المان بمونی خونه فامیلات مثلا 3 ماه بعد بری درخواست بدی .و ثابت کنی که این 3 ماه فرانسه نبودی.البته این فقط برداشت من بود .بحرحال ممنون میشم اگه شما به نتیجه ای رسیدد به من اطلاع بدید .اگه شماره یا ادرس پیچی داری برام بفرست .ممنون .نیما

Sami0

پست توسط Sami0 » سه شنبه 26 اردیبهشت 1396, 12:38 pm

با عرض معذرت از مزاحمت یک سوال داشتم خدمت شما.
بنده در تاریخ ۲۸.۹.۲۰۱۶ وارد خاک آلمان شدم و خودم رو معرفی کردم ، در تاریخ ۱۳.۱۰.۲۰۱۶ اینترویو اول رو رفتم و ۲۶.۱۰.۲۰۱۶ اینترویواصلی رو رفتم که اثر انگشت ایتالیام در اومد و گفتن منتظر باشم تا پست بیاد برای اینترویو اصلی .
و در تاریخ ۱۷.۱۱.۲۰۱۶ نامه ی دابلینم اومد و همچنان منتظر بودم تا در تاریخ ۸.۳.۲۰۱۷ نامه ی اومد که یک حفته وقت دادن اعتراض بزنم چند روز نامه تاخیر رسید به دستم به دلیل این که خونه نبودم . رفتم پیش دوتا وکیل گفتن که شانسی نداری تنها راهت اینه که بری کلیسا پنهان بشی از اون موقع دنبال کلیسا بودم اما هیچ جا قبول نکرد مجبور شدم تو خیابون و پارک و دهات های آلمان وو بعضی وقتا خونه ی دوستام بسر کنم . و الان ۴ روز مونده از تاریخی که وکیل گفت باید پنهان بشی ۱۷.۵.۲۰۱۷ که ۶ ماه از دابلینم بگذره ، سوالم اینه چونکه کلیسا نرفتم اگر باز هم خودم رو معرفی کنم شانسی دارم برای ماندن در آلمان یا خیر . ممنون میشم ازتون به این سوالم پاسخگو باشید. باز هم معذرت میخوام که مزاحم میشم به امید موفقیت بیشتر برای شما .
یا اینکه چگونه دوباره خودم رو معرفی کنم؟

Sami0

پست توسط Sami0 » سه شنبه 26 اردیبهشت 1396, 12:41 pm

با عرض معذرت از مزاحمت یک سوال داشتم خدمت شما.
بنده در تاریخ ۲۸.۹.۲۰۱۶ وارد خاک آلمان شدم و خودم رو معرفی کردم ، در تاریخ ۱۳.۱۰.۲۰۱۶ اینترویو اول رو رفتم و ۲۶.۱۰.۲۰۱۶ اینترویواصلی رو رفتم که اثر انگشت ایتالیام در اومد و گفتن منتظر باشم تا پست بیاد برای اینترویو اصلی .
و در تاریخ ۱۷.۱۱.۲۰۱۶ نامه ی دابلینم اومد و همچنان منتظر بودم تا در تاریخ ۸.۳.۲۰۱۷ نامه ی اومد که یک حفته وقت دادن اعتراض بزنم چند روز نامه تاخیر رسید به دستم به دلیل این که خونه نبودم . رفتم پیش دوتا وکیل گفتن که شانسی نداری تنها راهت اینه که بری کلیسا پنهان بشی از اون موقع دنبال کلیسا بودم اما هیچ جا قبول نکرد مجبور شدم تو خیابون و پارک و دهات های آلمان وو بعضی وقتا خونه ی دوستام بسر کنم . و الان ۱ روز مونده از تاریخی که وکیل گفت باید پنهان بشی ۱۷.۵.۲۰۱۷ که ۶ ماه از دابلینم بگذره ، سوالم اینه چونکه کلیسا نرفتم اگر باز هم خودم رو معرفی کنم شانسی دارم برای ماندن در آلمان یا خیر . ممنون میشم ازتون به این سوالم پاسخگو باشید. باز هم معذرت میخوام که مزاحم میشم به امید موفقیت بیشتر برای شما .

alimalaghaa@gmail

پست توسط alimalaghaa@gmail » سه شنبه 26 اردیبهشت 1396, 7:44 pm

سلام تشکر فراوان از راهنماییو اطلاعات خوب
کیس... اگه کسی بگه با یک دختر رابطه داشته و باتوجه با توجه به اعتقاد دینی برادر دختر فهمیده و قصد کشتن فاعل را دارد. درصورت برگشتنن به کشور جان فاعل در خطر است
این کیس رو توصیه میکنید؟
ممنون

sasy002211

پست توسط sasy002211 » چهار شنبه 27 اردیبهشت 1396, 8:18 am

سلام من ویزا ایتالیا اقدام کردم و میخاهم به المان برسم چه طور میتونم از دپورت شدنم جلوگیری کنم؟

sasy002211

پست توسط sasy002211 » چهار شنبه 27 اردیبهشت 1396, 8:36 am

من دارای سابقه بیماری روحی هستم و مدارک معتبر از بیمارستان دارم ایا با این سابقه من را دیپورت میکنن؟پرونده پزشکی من تاثیر در قبولی من دارد؟ممنون میشم راهنمایی کنید

Morteza bigmor

پست توسط Morteza bigmor » جمعه 12 خرداد 1396, 5:10 pm

درود و خسته نباشید به شما.
دوست عزیز من الان توی اتریش هستم و اثر انگشت ردمانی رو دارم؛ ۱۰ روز دیگه باید برم واسه ی اینتربیو درباره اینکه چرا از رومانی اومدیم اتریش ممنون میشم کمکم کنی واقعا نیاز دارم مرسی.(یه خانواده سه نفری هستیم. منو مادر و برادرم. پدرم فوت شده. خالم هم پاسپورت اینجا رو داره)

jafarfathi

پست توسط jafarfathi » پنج شنبه 18 خرداد 1396, 11:12 pm

سلام دوست عزیز من از هلند آمدم دیپورتی به هلندم آمده تاریخ دیپورتم به هلند12روز دیگه تمام هست یعنی شش ماه تمام هست وکیل گفته قرار هست بریزم توی خونه و ما رو بفرستند هلند اگر راهکاری هست ممنون میشم کمک کنید دوتا بچه دارم

behzadkh384

پست توسط behzadkh384 » یک شنبه 18 تیر 1396, 6:31 pm

Nima424456 نوشته شده:
شنبه 9 اردیبهشت 1396, 11:29 pm
سلام .من قصد دارم برا پناهندگی المان اقدام کنم.راستش کسی هست که میخواد برام ویزا شینگین جور کنه از طریق سفارت المان و حتی چنتا از دوستامو فرستاده .فقط یه کم پول زیاد میگیره .و کسی دیگه ای هست که میتونه ویزای فرانسه بگیره با قیمت خیلییی پاییین تر .من بخاطر اختلاف قیمت تحقیق کردم تا به قانون دوبلین رسیدم .از دوستان میخوام با توجه به تجربشون جوابمو بدن و اگه جای من بودن کدوم راهو انتخاب میکردن .ممنون .و واقعا میشه دوبلین رو دور زد یا نه
سلام داداش اگر میشه به منم معرفیش کن ایمیل بزن یا پیام بده اگر بشه منم بگیرم ویزاشو مرسی
Behzadkh384@gmail.com

behzadkh384

پست توسط behzadkh384 » یک شنبه 18 تیر 1396, 7:08 pm

با سلام و عرض ادب خسته نباشید جناب مدیر سایت اقای چاوشی و همکارانتان که به سوالهای مردم پاسخ می دهید بسیار مچکرم
بنده دوسوال داشتم از شما .اول اینکه بنده با دو نفر از خانمهای فامیل قصد مهاجرت به المان را داشتیم اول اینکه از طریق ویزای شنگن یونان و با پرواز لوفتانزا به المان رفته و در فرودگاه درخواست بدهیم ایا باید پاسپورت خودمان را پاره کنیم ؟چرا؟و اینکه اگر بخواهیم چیزی نگویم انها بلخره میفهمند ما از ایران امدیم خلاصه به نظر شما مسیر خوبی است یا نه ؟و اینکه ایا اجازه خروج به داخل شهر را به ما میدهند یا نه میگوند باید منتظر پرواز یونان باشید ؟دیپورت میکنند ایا؟
سوال دوم مسیر دوم است پرواز مستقیم به اتن وبعد کشتی و ونیز و بعد قطار و فرانکفورت ایا دیپورت به ایتالیا نمی شویم ؟قانون دوبلین چه پس؟بسیار ممنون

matina

پست توسط matina » شنبه 24 تیر 1396, 9:28 am

سلام من به همراه دخترم می خوام ویزا شینگن ایتالیا بگیرم و بعد وارد المان بشم باید چیکار کنم ؟ممنون میشم پاسخگو باشید

saman katoziyan

پست توسط saman katoziyan » یک شنبه 1 مرداد 1396, 2:57 pm

به قران این قضیه ۳ماه و ۶ ماه رو ۱۰۰ نفر پرسیدن خوب یکی جواب بده اقای چاوشی هم که دیگه خبری ازشون نیست پس لطفا اون جوری العان میشه دوبلین رو دور زد تویه ۴تا خط ساده توضیح بدید مشکل ما و دوستان حل بشه
باتشکر

سجاد ر

پست توسط سجاد ر » شنبه 7 مرداد 1396, 9:30 pm

سلام دوستان قانون دوبلین هست و اگر کسی بخواد 6 ماه بعد اعلام پناهندگی کن برای خودش دردسر درست میکنه چون قانون دوبلین در بدو ورود معرفی کنی 6 ماه بعد 6 ماه خودت را معرفی کنی این قانون به 18 ماه اضافه میشه کار هم سخت میشه ایتالیا را تا جایی ک اطاعات دارم برنمیگردونن مخصوصا ایرانی ها را بستگی به شانس هم هست ولی وکیل کار درست نمیزاره

Mehdionald

پست توسط Mehdionald » جمعه 13 مرداد 1396, 6:03 pm

سلام.من با ویزای فرانسه امدم المان.درخاست دادم.از اخطاری که به دستم رسید برای روال دوبلین ....تا الان چهارماه گذشته...فرانسه گویا منا نخاست ...و هیچ نامه ترک خاکی برام نیومد....
طبق اخرین توافقات اتحادیه وقتی کشور مسئول (فرانسه)جوابی به نامه المان ندهد گویا خود المان اقدام به دیپورت پناهجو میکند...در واقع جواب دریافت نکردن از فرانسه در مدت دوتا سه ماه یعنی موافقت فرانسه با بازگرداندن پناهجو...
کسی هست الان منا روشن کنه این پروسه برای من چگونه پیش خواهد رفت؟
ایا الان که چهارماه از روال دوبلین من گذشته مسئولیت پرونده من با المان شده یا نه؟
ایا چون من با بچه هشت ساله خودم اینجا هستم و بچم مدرسه داره میره ایا بازم با توجه به گذشت چهارماه از روال دوبلین ایا احتمال دریافت نامه ترک خاک را دارم یا نه....
لطفا راهنمایی کنید.سپاس

Gh.a.za.l

پست توسط Gh.a.za.l » چهار شنبه 8 شهریور 1396, 10:08 am

• سلام من انگشت کشور ایتالیا دارم و درحال حاضر در اتریش هستم و طبق قانون دابلین باید به ایتالیا برگردم میخواستم در این موضوع باهاتون صحبت کنم میشه شمارتون را بدین تا در این باره ازتون راهنمایی بگیرم اگر این لطف را بکنین ممنون میشم
panahandegi.europa نوشته شده:
جمعه 9 خرداد 1393, 4:34 am
درود بر دوستان عزیز.منم تا دیشب ساعت 12 شب که به وقت ایران میشه 2 و نیم صبح دیپورتی بودم.اما به کمک خدا همه ی مشکلات حل شد.دیگه دیپورتی در کار نیست.تو این 6ماه دهنم صاف شد.به همه دری زدم که بتونم اینجا بمونم و دیپورتم نکنن.هربار اومدن یکی رو کنار من بردن قلبم اومد تو دهنم.من دیپورتی فرانسه بودم.الانم آلمانم.فرانسه که مثل جهنمه رسما.
تو این مدت خیلی دنبال راهکار و راه حل بودم.خیلی چیزا رو هم فهمیدم.از روستاهای آلمان و دفاتر کمک به بی خانمانها رفتم تا فراکفورت و هامبورگ و وکیل گردن کلفت و این جور چیزها.
اینجا کل قانون دوبلین رو میزارم.بخونیدش.اگر کسی هست که مشکل دوبلین داره بپرسه تا با توجه به موقعیتی که توش هست بهش بگم چه کار کنه.البته تا جایی که تجربم اجازه میده.
دوست ندارم کسی رو برگردونن.همه با یه امیدی میان.

این قرارداد از ابتدای سال 2014 به اجرا گذاشته شده است.
قرارداد دوبلین 3 شرایط پذیرش و نحوه رسیدگی به درخواست آندسته از پناه جویان را که
درخواست پناهندگیشان را دریک کشور اتحادیه اروپا ارائه داده، اما ویزای یک کشور دیگر را داشته، یا از کشور دیگری عبور کرده یا در کشور دیگری در اتحادیه اروپا قبلا درخواست پناهندگی داده بودند را تعریف، تعیین و مشخص می کند. این قرارداد تعیین می کند که چه کشوری مسئولیت رسیدگی به درخواست پناهندگی را داشته و در چه حالتی یک پناه جو به کشور دیگر عضو اتحادیه اروپا بازگردانده می شود. یک بانک اطلاعاتی ثبت اثر انگشت متقاضیان پناهندگی بنام "اویروداک" نیز وظیفه دارد تا شناسائی متقاضیان پناهندگی که قبلا در کشور دیگری در اتحادیه اروپا درخواست پناهندگی داده بوده اند را تسهیل کند.
مسئولیت رسیدگی به درخواست پناهندگی بر اساس دوبلین 3 با کدام کشور است؟
در صورتی که متقاضی پناهندگی در یک کشور اتحادیه اروپا )مثلا آلمان( درخواست پناهندگی بدهد، وظیفه اداره در آلمان است که ابتدا کنترل نماید آیا فرد متقاضی پناهندگی قبلا در یک کشور دیگر عضو امور پناهندگی اتحادیه اروپا یا عضو پیمان شنگن درخواست پناهندگی داده بوده است. این کنترل از جمله به یکی از چند روش زیر انجام می گیرد:
-کنترل از طریق "اویورو داک"
-کنترل از طریق "ویز"
-سوال از خود فرد متقاضی پناهندگی در مورد مسیر خروج از کشورش و مسیر ورود او به آلمان.همچنین سوال از او در این مورد که آیا پاس داشته است، ویزا داشته است، قبلا در کشور دیگری بوده است و...
بعضا نیز پیش می آید که وسایل شخصی یا محتوای وسایل یا جیب لباس های او مورد بازرسی قرار گرفته تا مشخص شود آیا عکس، کاغذ خرید یا نوشته ای که نشان از حضور یا عبور پناه جو از کشور دیگری باشد، یافت می شود یا نه.
سیستم جدید، امکان کنترل و تبادل اطلاعات مربوط به هویت و مشخصات دریافت کنندگان ویزای شنگن را بین کشورهای عضو بسیار افزایش داده و به پلیس مرزی این امکان را می دهد تا در کنترل پاس، با گرفتن اثر انگشت نسبت دارنده ی پاس به درست بودن ویزا و اینکه ویزا متعلق به دارنده آن می باشد، اطمینان حاصل کند.
همچنین در صورتی که فردی که ویزای شنگن دریافت کرده در یک کشور دیگر اتحادیه اروپا درخواست پناهندگی دهد، اداره امور پناهندگی در آن کشور از طریق کنترل نام و مشخصات و اثر انگشت آن فرد در این بانک اطلاعاتی مشخص خواهد کرد که آیا او قبلا از طریق یکی از سفارتخانه های کشورهای عضو قرارداد شنگن درخواست ویزای شنگن داده است یا نه، و اگر آری، مشخص می شود که کشور صادر کننده ویزا کدام کشور بوده است.
در امور پناهندگی در اتحادیه اروپا هرگاه مشخص گردد که متقاضی پناهندگی ویزای یک کشور دیگرِ عضو پیمان شنگن را داشته اما )مثلا در آلمان( درخواست پناهندگی داده است، به همان کشور صادر کننده ی ویزا بازگردانده خواهد شد. مهم نیست که آیا این فرد در آن کشور بوده یا نبوده است، مهم کشور صادر کننده ویزا می باشد که مطابق قرارداد دوبلین 3 ، همان کشور مسئولیت رسیدگی به درخواست پناهندگی آن فرد را نیز به عهده دارد.
همچنین است اگر فردی حتی ویزای شنگن هم نداشته، اما قبل از ورود به یک کشور عضو شنگن )برای مثال آلمان( از یک کشور امن ثالث دیگر )تمام کشورهای اتحادیه اروپا و عضو پیمان شنگن، کشور امن ثالث تلقی می شوند( عبور کرده است )مرز زمینی( یا توقف داشته است )در ترانزیت فرودگاه(، یا در یک کشور دیگر عضو پیمان شنگن قبلا درخواست پناهندگی داده بوده است، در تمام موارد فوق درخواست پناهندگی تحت عنوان "ناوارد" طبقه بندی شده و ابتدا پرونده و سپس تحت شرایط خاصی خود پناه جو به آن کشور که مسئولیت دارد برگردانده خواهد شد.
در چه شرایطی مطابق قرارداد دوبلین 3 امکان ماندن در مثلا آلمان و
رسیدگی به درخواست پناهندگی وجود دارد؟
1. دلایل خانوادگی و انسانی
)رعایت مواردی که در پی می آید برای کشوری که پرونده را بررسی می کند الزامی می باشد.(
بسیاری از پناه جویان مایلند به دلایل خانوادگی یا به دلیل بیماری های روحی یا جسمی درخواست پناهندگی خود را در کشوری ارائه دهند که در آنجا افراد خانواده، فامیل یا دوستان قابل اعتمادشان زندگی می کنند. اما اگر قرارداد دوبلین 3 شرایط پناهندگی در کشورهای اتحادیه اروپا را اینچنین سفت و سخت محدود کرده است، پس در چه شرایطی هنوز این امکان وجود دارد که بتوان درخواست پناهندگی خود در کشور مورد نظر )در اینجا آلمان(را دنبال نمود؟
در حالت های زیر و بر اساس قرارداد دوبلین 3 می توان به دلایل خانوادگی )تعریف خانواده در ماده 4 حرف "گ" آورده شده است و شامل خواهر و برادر نمی گردد(، با وجود داشتن ویزای شنگن درخواست پناهندگی را ارائه داد. کشور بررسی کننده موظف است به پرونده رسیدگی کرده و نمی تواند پناه جو را به کشور دیگر بفرستد:
الف) بهم پیوستگی به همسر یا شریک زندگی: در صورتی که رابطه از کشور مبداء شکل گرفته بوده باشد.(بر اساس مواد 9 اگر همسر یا شریک زندگی در آن کشور اقامت دارد و بر اساس ماده10 اگر همسر یا شریک زندگی در آن کشور درخواست پناهندگی داده و درخواستش هنوز در حال بررسی می باشد.
ب) بهم پیوستگی به فرزند یا فرزندان زیر18 سال: در صورتی که ازدواج نکرده و مجرد باشند. در مورد
کودکان زیر18 سال علاوه بر پدر و مادر، خواهر و برادر نیز حق پیوستگی دارند. به شرطی که این بهم پیوستگی به ضرر کودک نباشد.
پ) موارد خاص انسانی و خانوادگی
(رعایت این حالت برای کشوری که پرونده را بررسی می کند الزامی می باشد.)
در موارد خاص انسانی و خانوادگی مانند حاملگیِ قبل از تولد نوزاد، یا وجود بیماری های حاد روحی و جسمی که مراقبت دیگر اعضاء خانواده در بهبودی فرد نقش تعیین کننده دارد نیز می توان درخواست بهم پیوستگی به خانواده یا فامیل نمود.
2.مهلت های قانونی:
در صورتی که مهلت های قانونی تعیین شده برای ارجاع پرونده یا بازگرداندن پناه جو به کشور دیگر رعایت نشده یا سپری شده باشد. کشوری که در آنجا درخواست پناهندگی داده شده، موظف به رسیدگی به درخواست پناهندگی می باشد. این مهلت های قانونی عبارتند از:
الف) مهلت سه ماهه پرسش و استعلام: اگر پناه جو در کشوری(مثلا آلمان)، درخواست پناهندگی دهد اما شامل دوبلین 3 گردد، آلمان موظف است که کتبا و رسما درخواست خود را به کشوری که این پناه جو باید به آنجا بازگردانده شود تسلیم کند. این مهلت از زمانی که پناه جو درخواست پناهندگی خود در آلمان را ارائه داده است تا زمانی که آلمان نامه را برای آن کشور ارسال می کند سه ماه می باشد. اگر اثر انگشت متقاضی پناهندگی در سیستم "اویروداک" وجود داشته و تائید گردد، این مهلت دو ماه می باشد.
ب) مهلت دو ماهه پاسخ به پرسش و استعلام: کشوری که از آن درخواست شده است نیز موظف است
در حالت عادی ظرف دو ماه کتبا به این درخواست پاسخ دهد.
در حالت فوری و عاجل این مهلت حداقل یک هفته و حداکثر یک ماه می باشد.
پ) مهلت عملی کردن و اجرای بازگردادن به کشوری که مسئولیت دارد: از زمانی که کشور مورد سوال
قرار گرفته شده اعلام موافقت کند نیز آلمان شش ماه مهلت دارد تا بازگرداندن پناه جو به آن کشور را به اجرا بگذارد. اگر پناه جوئی که قرار است بازگردانده شود در زندان باشد، این مهلت حداکثر یک سال
خواهد بود. و اگر پناه جو مخفی شده، برگه ی قانونی اقامتی نداشته یا بطور رسمی از او هیچ آدرس و
اطلاعاتی در مورد محل سکونتش موجود نباشد، این مهلت 18 ماه خواهد بود.
اگر مهلت های ذکر شده در قرارداد دوبلین 3 رعایت نشده یا سپری شده باشند و در آن مهلت زمانی بازگرداندن پناه جو، یا اخراج او عملی نشده باشد، دیگر، مسئولیت رسیدگی به درخواست پناهندگی با آلمان خواهد بود.
ت) مهلت شش ماهه لغو مسئولیت: در صورتی که متقاضی پناهندگی با ویزای معتبر از یکی از کشورهای عضو شنگن وارد یکی از کشورهای منطقه شنگن شده (مثلا وارد آلمان شده)، و مهلت اعتبار ویزای او شش ماه است که سپری شده است، اما هنوز منطقه شنگن را ترک نکرده است، یا حتی اگر متقاضی پناهندگی قبلا از یکی از کشورهای عضو شنگن، اقامت معتبری دریافت کرده (مثلا ایتالیا) که اکنون حداقل دو سال است که از مهلت اعتبار آن گذشته است، در این حالت ها، کشوری که این فرد اکنون در آنجا درخواست پناهندگی
دهد(مثلا آلمان)، مسئولیت رسیدگی به درخواست را به عهده دارد.
در عین حال اگر معلوم شود فردی غیرقانونی وارد یکی از کشورهای منطقه شنگن شده (مثلا آلمان)، اما آلمان بتواند اثبات کند که متقاضی پناهندگی حداقل پنج ماه را غیر مُنقطع در یک کشور دیگر (مثلا ایتالیا) ساکن بوده است، آن کشوری که او در آنجا سکونت داشته(ایتالیا)، مسئولیت رسیدگی به پرونده را به عهده دارد.
ث) مهلت سه ماهه لغو مسئولیت: در صورتی که پناه جوئی (مثلا در آلمان) درخواست پناهندگی دهد اما قبلا در یک کشور دیگر اتحادیه اروپا بوده یا ویزای یکی از کشور های عضور پیمان شنگن را داشته، یا در یکی از آن کشورها درخواست پناهندگی داده بوده است(مثلا ایتالیا)، اگر خاک آن کشور (در این مثال ایتالیا) را حداقل سه ماه است که ترک کرده است، در این حالت، آلمان مسئولیت رسیدگی به درخواست پناهندگی را به عهده دارد و ایتالیا دیگر مسئولیتی نخواهد داشت. به این شرط که اگر آلمان از ایتالیا در مورد وضعیت آن فرد سوال کند، ایتالیا بتواند اثبات کند که آن شخص حداقل سه ماه است که خاک ایتالیا را ترک کرده است. و به این شرط که آن شخص، دارای اقامتی هنوز معتبر از ایتالیا نباشد.
--حقوق پناه جوئی که قرار است به کشور دیگر بازگردانده شود
الف) مطلع کردن پناه جو: پناه جو، یا وکیل او باید بطور کتبی در مورد نتیجه استعلام از کشوری که قرار است پناه جو به آنجا بازگردانده شود به زبانی که برای او قابل فهم باشد مطلع گردد.
ب) حق شکایت به دادگاه: در صورت صدور حکم بازگرداندن، پناه جو می تواند از طریق وکیلش شکایت فوری به دادگاه ارائه دهد. تا زمان اعلام حکم دادگاه، بازگرداندن پناه جو به تعویق می افتد.
پ) تامین یا تقبل هزینه وکیل: در صورتی که پناه جو نتواند هزینه های پرداخت هزینه وکیل را به عهده بگیرد، هر کشور عضو پیمان دوبلین بر اساس قوانین همان کشور باید هزینه به استخدام گرفتن یک وکیل از سوی پناه جو را به عهده گرفته یا دسترسی پناه جو به وکیل(تسخیری) را تضمین نماید.
(((بر گرفته از سایت انتگراسیون)))

پرواز روشن

پست توسط پرواز روشن » چهار شنبه 8 شهریور 1396, 7:58 pm

اگه کسی از یه سفارت خونه درخواست ویزای شنگن کرده باشه ولی ویزاش ریجکت شده باشه و بهش ویزا نداده باشن ولی اون خودشو به صورت قاچاق به یه کشور دیگه اروپائی رسونده باشه آیا اثر انگشتی که توی سفارت داده میتونه مشکل ساز بشه؟
چون ویزا که بهش ندادن ولی اون خودشو قاچاقی رسونده به کشور مد نظرش

رامتين

پست توسط رامتين » پنج شنبه 9 شهریور 1396, 6:22 am

سلام من ١٦ سالمه و از ازار اذيت و كتك خوردن از دست بابام جون به لب شدم و ديگه طاقت ندارم و تا چند روز ديگه ميرم تركيه درخواست پناهندگى بدم چون كلا ١ ميليون پول دارم لطفا هر اطلاعاتى كه ميتونه كمكم كنه بديد شنيدم ميگن خودت اجازه نداره كشور رو انتخاب كنى بايد چيكار كنم كه منو بفرستن المان لطفا زود جواب بديد

aramesh

پست توسط aramesh » چهار شنبه 22 شهریور 1396, 7:53 am

جمعه 9 خرداد 1393, 2:04 pm
humanity123 نوشته شده:درود... یعنی‌ اگه شخصی‌ با ویزای بدون اثر انگشت از یونان بره ایتالیا و از اونجا بره به آلمان ،بازم برمیگردونند ؟ یا پلیس مرزی ایتالیا ثبت اثر می‌کنه! کلا واسه ویزای بدون اثر یونان چه مسیریرو پیشنهاد می‌کنید تا مشکلی‌ پیش نیاد !؟!

بهترین مسیر اینه دوست عزیز که بلیط برای یونان بگیری از فرودگاه امام.اما شرکت هواپیمایی که ازش بلیط میگیری نه ایران ایر باشه نه ترکیش نه قطر نه امارات.بلکه هواپیمایی لوفتانزا باشه که ماله آلمانه.
هواپیمایی ترکیه اول میره ترکیه بعد پیاده میشی با یه هواپیما دیگه میبرتت یونان.قطر میره دوحه.امارات میره دبی.معمولا البته.حالا هواپیمایی آلمان میره که لوفتانزا باشه میاد آلمان اول بعد میره یونان.شما اومد آلمان پیاده شدی رفتی تو سالن ترانسفر مثلا دو ساعت دیگه هواپیمات میاد.شما سوار نشو که بری یونان.بمون همونجا.تو دست شویی این بر اون بر.برا خودت بچرخ.خودشون بعد یه روز اینا که اونجا باشی میان میگیرنت.بعدم بهت میگن چرا اینجایی بگو قاچاقچی آوردتم گفته اونجا منتظر باش.من اصلا نمیدونم کجام.
(یه تیکه کیس هم بهت گفتم.حالش رو ببر)
خودت رو معرفی نکن ولی.چون میفهمن برنامه ریزی شده بوده.هواپیماتم که پرید رفت پاست رو پاره کن بریز تو دست شویی.اما نه قبل اینکه وارد فرودگاه شی یا.وقتی اومدی تو سالن ترانزیت بعدش.
این مطمعن ترین راه هست.
که البته گرونتر هم هست.تا جایی که در جرییانم نسبت به بلیط های ارزون قطر و ترکیش باید بین 4تا 6میلیون بیشتر بدی.
فدات
تو آلمان کمک خواستی من هستم
سلام
این راهی که گفتید قشنگ و منطقیه اما موضوع اینه که ویزای یونان عضو اتحادیه س و اثر انگشت در آلمان لو خواهد رفت... با این موضوع چه کنیم ؟

Sadsad

پست توسط Sadsad » شنبه 25 شهریور 1396, 7:42 am

اگر امکان داه من نیاز به ارسال پیام خصوصی دارن و تیاز به کمک فوری .من الان در کارزروحه هستم .

Sadsad

پست توسط Sadsad » شنبه 25 شهریور 1396, 7:54 am

من یک سال و ۶ ماهه زدم بیرون اطلاعات و تجربه زیادی دارن در این باره خودم با ویزای فرانسه اومدم و متاسفانه اواره اروپا شدم و فقط تجربه کسب کردم .متاسفانه الان بعد ۱۸ ۱۹ ماه اوارگی افتادم تو مسیر درست .اگر کسی نظر یا خواست از تجربم براش بگم در خدمتم .ولی اینجا نه یه پیام به ایمیلم بده از تلگرام بهتره میشه مکالمه کرد .sadjad.adeli@yahoo.com من الان در امان هستم .

emad22

پست توسط emad22 » شنبه 25 شهریور 1396, 9:23 pm

درود
دوستان اگه با پاسپورت بیای ترکیه قانونی واز اونجا قاچاقی بری اروپا ایا اروپا میتونه بفهمه>>

کسایی که تجربه دارن بگن؟ ممنون

abdolqaderparkeh

پست توسط abdolqaderparkeh » یک شنبه 26 شهریور 1396, 1:05 pm

نه نمی فهمه البته اگه خودت چیزی نگی پاست رو هم رسیدی اونجا بفروش یا ترکیه

emad22

پست توسط emad22 » یک شنبه 26 شهریور 1396, 10:03 pm

abdolqaderparkeh نوشته شده:
یک شنبه 26 شهریور 1396, 1:05 pm
نه نمی فهمه البته اگه خودت چیزی نگی پاست رو هم رسیدی اونجا بفروش یا ترکیه
مرسی لطفا پ خ چک کنید

emad22

پست توسط emad22 » یک شنبه 26 شهریور 1396, 10:04 pm

دوستان ایا نمونه ایی بوده که فهمیده باشن؟؟مثلا خیلی ایرانیا اینطوری میان؟
قانونی تا ترکیه و قاچاقی تا اروپا و میگن ما کلشو قاچاق اومدیم پاس نداریم
کسی شنیده یه هم چیز موضوعی رو که فهمیده باشن؟

Iraj198160

پست توسط Iraj198160 » یک شنبه 16 مهر 1396, 8:15 pm

سلام دوستان
من از مسیر ترکیه بعد از 8روز روی آب بودن به طرف ایتالیا که پلیس ایتالیا روی آب همه رو گرفت و برد جزیره سیسیل؛
اونجا اثر انگشت گرفت؛ از ایتالیا اومدم آلمان هر دوتا اینترویو رو دادم و بعد از 70روز نامه ترک خاک اومد که برگردونن
وکیل گرفتم و اعتراض زدم؛
دوستان کسی اطلاع داره که چه راههایی وجود داره برای اینجا موندن( آلمان)؟
چون چند هفته ایتالیا بودم و میدونم چه شرایط بدی داره.
ممنون از دوستان.

arash64

پست توسط arash64 » دو شنبه 17 مهر 1396, 2:06 pm

سلام خسته نباشید ممنون از زحماتی که میکشید من ویزای ایتالیا گرفتم میخوام برم المان اعلام پناهندگی بکنم به نظرتون این کار رو انجام بدم؟ایا برمیگردونن ایتالیا؟

Navid55

پست توسط Navid55 » دو شنبه 24 مهر 1396, 10:38 am

سلام ممنونم از زحمتی که میکشین و مارو از سردرگمی نجات میدین
من میتونم آی دی تلگرام شمارو داشته باشم تا راحت بتونم چنتا سوال بپرسم؟ قول میدم زیاد مزاحم نشم

Zahra gh

پست توسط Zahra gh » سه شنبه 25 مهر 1396, 7:43 pm

سلام.الان من دو ماهه اومدم آلمان قانون دوبلین واسم به ا‌جرا در اومده دیپورت به بلغار برای دور زدنش میتونم به کلیسا پناه ببرم؟

Aaaaraz

پست توسط Aaaaraz » پنج شنبه 27 مهر 1396, 5:58 pm

با سلام خدمت دوستان
من به همراه همسرم از بلژیک اومدیم آلمان و الان تقریبا یک ماهه که نامه ترک خاک و دیپورتی به بلژیک اومده. البته من میدونستم این نامه حتما میاد، الان هم وکیل گرفتم، چون همسرم باردار هست فعلا روند دوبلین متوقف شده البته برای تایید بارداری هم اینجا چند روز بیمارستان بستری شد همسرم یعنی تا مسافرت واقعا برای بارداری خطرناک نباشه آلمانی ها نامه ای نمیدن، مگه اینکه دکتر ایرانی باشه.منظورم اینه که به نامه های پزشکی که از ایران میارین اعتماد نکنید چون آلمانی ها اصلا قبول ندارن. برای کسایی که این نامه براشون میاد حتما باید یه دلیلی داشته باشن که بتونن از زمانی که کشور مبدا جواب نامه رو به آلمان میده و پناهنده رو درخواست میکنه 6 ماه در آلمان اقامت داشته باشن، بعدش همه چی به روال عادی برمیگرده.

Aaaaraz

پست توسط Aaaaraz » پنج شنبه 27 مهر 1396, 6:02 pm

Zahra gh نوشته شده:
سه شنبه 25 مهر 1396, 7:43 pm
سلام.الان من دو ماهه اومدم آلمان قانون دوبلین واسم به ا‌جرا در اومده دیپورت به بلغار برای دور زدنش میتونم به کلیسا پناه ببرم؟
در رابطه با نامه کلیسا بهتره با یک وکیل حرف بزنید، چون وکلا راه هایی رو میدونن که ما خبر نداریم، در ضمن کلیسا هم به همین راحتی نامه نمیده فقط به کلیسا بسنده نکنین لطفا. چون موضوع حساسیه و زمان هم خیلی مهمه

Aaaaraz

پست توسط Aaaaraz » پنج شنبه 27 مهر 1396, 6:19 pm

arash64 نوشته شده:
دو شنبه 17 مهر 1396, 2:06 pm
سلام خسته نباشید ممنون از زحماتی که میکشید من ویزای ایتالیا گرفتم میخوام برم المان اعلام پناهندگی بکنم به نظرتون این کار رو انجام بدم؟ایا برمیگردونن ایتالیا؟
انگشت شما حتما درمیاد به این شک نکنین، ولی اینکه ایتالیا جواب آلمان رو بده یا نده مهمه. ولی میتونم این امیدواری رو بهتون بدم کسایی که با ما تو کمپ بودن و از ایتالیا اومدن و دو ماه قبل هر دو اینترویو رو دادن هنوز نامه ترک خاک نگرفتن. البته شما بعد از اینترویو نامه ای دریافت میکنید بر این مضمون که "شما در فرایند دوبلین قرار گرفته آید" که این مهم نیس و برای همه کسایی که میان فرستاده میشه
ه

Morteza.bigmor

پست توسط Morteza.bigmor » جمعه 28 مهر 1396, 12:06 am

درود و خسته نباشید.......
دوست عزیز من اثرانگشت رومانی رو داشتم رفتم اتریش بعد از اونجا دیپورت شدم رومانی ...راستش نمیخام اینجا بمونم چیکار باید بکنم میخام برم آلمان ولی میترسم دیپورت بشم لطفا کمکم کنید خیلی شرایط اینجا بده
ممنون❤

Aaaaraz

پست توسط Aaaaraz » جمعه 28 مهر 1396, 8:55 am

Morteza.bigmor نوشته شده:
جمعه 28 مهر 1396, 12:06 am
درود و خسته نباشید.......
دوست عزیز من اثرانگشت رومانی رو داشتم رفتم اتریش بعد از اونجا دیپورت شدم رومانی ...راستش نمیخام اینجا بمونم چیکار باید بکنم میخام برم آلمان ولی میترسم دیپورت بشم لطفا کمکم کنید خیلی شرایط اینجا بده
ممنون❤
دوست عزیز بنظر من شما باید صبر کنید تا شش ماه از اثر انگشت شما تو رومانی بگذره، در این مورد کاری نمیشه کرد. مگه اینکه دلیلی برای آلمان بیارید که دیپورت نشین.

Morteza.bigmor

پست توسط Morteza.bigmor » جمعه 28 مهر 1396, 10:32 pm

مثلا چه دلیلی ؟میشه یکم راهنماییم کنید در مورد رومانی و دیپورت نشدن..
بعد من خوندم که اگه پلیس بیاد دیپورتت کنه یه بلایی سر خودت بیاری دیگه دیپورت نمیشی درسته؟

Aaaaraz

پست توسط Aaaaraz » شنبه 29 مهر 1396, 9:00 am

Morteza.bigmor نوشته شده:
جمعه 28 مهر 1396, 10:32 pm
مثلا چه دلیلی ؟میشه یکم راهنماییم کنید در مورد رومانی و دیپورت نشدن..
بعد من خوندم که اگه پلیس بیاد دیپورتت کنه یه بلایی سر خودت بیاری دیگه دیپورت نمیشی درسته؟
بهترین دلیلی که میشه آورد دلیل پزشکیه که نشون بده دیپورت شدن جونتونو بخطر میندازه یا مثلا همونطور که گفتید نشون بدین از لحاظ روانی مشکل دارین

arefnikoo

پست توسط arefnikoo » شنبه 20 آبان 1396, 3:28 pm

aramesh نوشته شده:
چهار شنبه 22 شهریور 1396, 7:53 am
جمعه 9 خرداد 1393, 2:04 pm
humanity123 نوشته شده:درود... یعنی‌ اگه شخصی‌ با ویزای بدون اثر انگشت از یونان بره ایتالیا و از اونجا بره به آلمان ،بازم برمیگردونند ؟ یا پلیس مرزی ایتالیا ثبت اثر می‌کنه! کلا واسه ویزای بدون اثر یونان چه مسیریرو پیشنهاد می‌کنید تا مشکلی‌ پیش نیاد !؟!

بهترین مسیر اینه دوست عزیز که بلیط برای یونان بگیری از فرودگاه امام.اما شرکت هواپیمایی که ازش بلیط میگیری نه ایران ایر باشه نه ترکیش نه قطر نه امارات.بلکه هواپیمایی لوفتانزا باشه که ماله آلمانه.
هواپیمایی ترکیه اول میره ترکیه بعد پیاده میشی با یه هواپیما دیگه میبرتت یونان.قطر میره دوحه.امارات میره دبی.معمولا البته.حالا هواپیمایی آلمان میره که لوفتانزا باشه میاد آلمان اول بعد میره یونان.شما اومد آلمان پیاده شدی رفتی تو سالن ترانسفر مثلا دو ساعت دیگه هواپیمات میاد.شما سوار نشو که بری یونان.بمون همونجا.تو دست شویی این بر اون بر.برا خودت بچرخ.خودشون بعد یه روز اینا که اونجا باشی میان میگیرنت.بعدم بهت میگن چرا اینجایی بگو قاچاقچی آوردتم گفته اونجا منتظر باش.من اصلا نمیدونم کجام.
(یه تیکه کیس هم بهت گفتم.حالش رو ببر)
خودت رو معرفی نکن ولی.چون میفهمن برنامه ریزی شده بوده.هواپیماتم که پرید رفت پاست رو پاره کن بریز تو دست شویی.اما نه قبل اینکه وارد فرودگاه شی یا.وقتی اومدی تو سالن ترانزیت بعدش.
این مطمعن ترین راه هست.
که البته گرونتر هم هست.تا جایی که در جرییانم نسبت به بلیط های ارزون قطر و ترکیش باید بین 4تا 6میلیون بیشتر بدی.
فدات
تو آلمان کمک خواستی من
سلام برام پیام بده تو تلگرام
09114120281
سلام
این راهی که گفتید قشنگ و منطقیه اما موضوع اینه که ویزای یونان عضو اتحادیه س و اثر انگشت در آلمان لو خواهد رفت... با این موضوع چه کنیم ؟

Sarasal25

پست توسط Sarasal25 » شنبه 20 آبان 1396, 4:07 pm

سلام ببخشید من چندتا سوال داشتم
میخواستم بدون من حدود یک ماه و بیست روز پیش با ویزا ده روزه توریستی ایتالیا بودم و واسه این ویزا حدودا سه هفته قبلش انگشت نگاری شدم حالا من تو این هفته میخوام اقدام کنم واسه پناهندگی .میخواستم بدونم این مسئله ویزا من باعث نمیشه که منو به کشورم برگردونن یا اینکه رد بشم ؟

MoDa3

پست توسط MoDa3 » یک شنبه 28 آبان 1396, 7:37 pm

با سلام و خسته نباشيد.
من تاريخ ٤.٤.٢٠١٧ خودم را به پليس دورتموند معرفى كردم و از ان زمان تا ٢٠.١٠.٢٠١٧ در المان زندگى ميكرديم و هر دو اينترويو انجام شد و اثر انگشت هم پيدا شد قبلا به مدت يك سال در فنلاند بوديم و بعد از گرفتن سه جواب منفى راهى المان شديم خلاصه كلام تاريخ ٢٠ أكتوبر من و خانواده أم را به فنلاند ديپورت كردند و يك ماه ميشه كه در كمپ فنلاند هستيم و هيچ چيز معلوم نيست.البته قبلا ترك خاك هم گرفته بوديم.سوال من اين است كه ميتونيم دوباره بريم المان؟و اگه بريم بايد بريم همان شهرى كه زندگى ميكرديم؟ لطفا راهنمايي كنيد ممنون

Mehransmart

پست توسط Mehransmart » سه شنبه 14 آذر 1396, 9:00 pm

من و‌همسرم تازه به المان رسیدیم ولی از دو‌مسیر متفاوت من زمینی اومدم و اسلوونی به زور ازم انگشت پناهندگی گرفت و دو روز بعدش من نرفتم و اومدم المان وهمسرم هم از طریق ویزای شینگین فرانسه اومده پیشم به فاصله یک هفته بعد من
حالا سوالم اینه ما خودمون رو معرفی کنیم ما رو جدا می‌کنند و من رو به اسلوونی و‌خانمم رو به فرانسه دیپورت میکنن!! یا اینکه ما رو به خاطر اینکه زن و شوهر هستیم میتونن تو المان نگه دارن؟
اگه مارو جدا می‌کنند آیا ۶ ماه صبر کنیم و مخفی زندگی کنیم و بعد خودمون رو معرفی کنیم همه چیز حل میشه ؟

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 46 مهمان