اطلاعات زنده از هایم و پناهندگی در آلمان

راههای کسب اقامت در آلمان (پناهندگی، کار، ازدواج، سرمایه گزاری و...)
one-one

اطلاعات زنده از هایم و پناهندگی در آلمان

پست توسط one-one » شنبه 29 تیر 1392, 10:45 am

سلام دوستان
6ماه پیش که من میخواستم بیام پناهنده شم دربدر دنبال یکی میگشتم که ازلاعات زنده داشته باشه اما متاسفانه هرکی که پاش میرسید به اینور آب دیگه کمک به دیگرون فراموش میکرد
من حدود 4 ماه که پناهنده آلمان هستم و تو هایم زندگی می کنم اگه کسی سوالی داشته باشه در مورد روند پناهندگی و وضعیت هایم و .... من در خدمتم
کسانی که مشورت می خواهند، در حقیقت متقاضی تهییج و نظر موافق هستند...
اما اين اصلا خوب نيست!

sazenaz110@yahoo.com

Re: اطلاعات زنده از هایم و پناهندگی در آلمان

پست توسط sazenaz110@yahoo.com » یک شنبه 30 تیر 1392, 8:09 am

سلام ،چه کیس های در آلمان زودتر قبولی میگیره ؟
کدام شهر در آلمان .از نظر امکانات و شرایط پناهندگی بهتر است ؟

qmarsio

پست توسط qmarsio » یک شنبه 30 تیر 1392, 9:44 am

سلام دوست عزیز

ممنون میشم راهنمایی کنید

شما 4 ماهه اونجا هستید چه امکاناتی در اختیارتون گذاشتند ؟

وضعیت چطوره ؟ پناهنده زیاده ؟!

همیشه گفته شده هایم های المان مثل سرباز خونه هست.تائید میکنید ؟میتونید از هایم خارج بشید ؟هایم به صورت اتاق هست یا دقیقا مثل سرباز خونه ؟

شما قانونی رفتید ؟ و اینکه چه مدت طول میکشه از شما مصاحبه کنند

one-one

پست توسط one-one » یک شنبه 30 تیر 1392, 10:13 am

sazenaz110@yahoo.com نوشته شده:سلام ،چه کیس های در آلمان زودتر قبولی میگیره ؟
کدام شهر در آلمان .از نظر امکانات و شرایط پناهندگی بهتر است ؟
سلام دوست عزیز
تا الان که من اینجام و میبینم موضوع کیس خیلی ربطی به وقت اینترویو و مصاحبه نداره و بعد از مصاحبه هم چیزی که سرعت میده به جواب دادنشون داشتن مدارک معتبر در مورد کیستونه
کیس مذهبی الان خیلیا دارن ارائه میدن و اینجا در صورتی قبول می کنن که مدارک معتبر داشته باشین. نه فقط تغییر دین داده باشین بلکه باید این موضوع که جونتون در خطر بوده در ایران با مدرک ثابت کنید
اینجوری سرعت جواب گرفتن بیشتر میشه. تو ایالتی که من هستم حدود 12 تا 15 ماه طول میکشه که وقت بدن واسه مصاحبه و هیچ ربطی هم به کیس نداره
آلمان هم شهر به شهر و ایالت به ایالت با هم تفاوت داره تو قانوناشون. من اینقدر تجربه توی شهرای دیگه ندارم که بخوام نظر بدم. از شنیده ها هم نمیگم چون شنیدن کی بود مانند دیدن.
اما اين اصلا خوب نيست!

one-one

پست توسط one-one » یک شنبه 30 تیر 1392, 10:24 am

qmarsio نوشته شده:سلام دوست عزیز

ممنون میشم راهنمایی کنید

شما 4 ماهه اونجا هستید چه امکاناتی در اختیارتون گذاشتند ؟

وضعیت چطوره ؟ پناهنده زیاده ؟!

همیشه گفته شده هایم های المان مثل سرباز خونه هست.تائید میکنید ؟میتونید از هایم خارج بشید ؟هایم به صورت اتاق هست یا دقیقا مثل سرباز خونه ؟

شما قانونی رفتید ؟ و اینکه چه مدت طول میکشه از شما مصاحبه کنند
سلام
امکانات یه آپارتمان سه خوابه که یکیش ماله منو همسرمه یکش یه خانوم و آقای دیگه ایرانی و یکیش هم یه خانوم مجرد
ماهیانه نفری 120 یورو نقدی میدن یه کارت مثه کارت عابر بانک که فقط واسه خرید مواد خوراکیه نفری 130 یورو توشه و یه کارت دیگه که واسه پوشاکه و 30 یورو ماهیانه توشه
با یه کلاس زبان داغون که نرفتنش بهتره. همین

بعضی از شهرهای آلمان اینجورین درسته اما کمتر پیش میاد که ایرانیارو اینجور جاها بفرستن و تعدادشم خیلی کمه. به اون هایم ها هم میگن هایم یا کمپ اخراج که فقط اونای که میخوان پس بفرستنو میندازن اونجا که دقیقا مثه زندانه.
اما اگثر هایم ها چه هایم موقت و چه هایم دائم اجازه رفت و آمد داری بسته به قوانین هایم یا محدود یا نا محدود از لحاظ زمانی. هایم موقت ما که حدود 40 روز توش بودیم یه اتاق 24 متری بود با 4 تا خونواده که هر کدوم یه دوتا بچه داشتن و فوق العاده شرایط سختی واسه خونواده ها بود. غذا تو غذا خوری سرو میشد و محیط بیرون و غذاخوری بین متاهل ها و مجرد ها یکی بود. پول خیلی محدود می دادن و .....

قانونی یا غیر قانونی رفتن هرکس و کیسش این ور آب خیلی محرمانه و شخصیه و سعی کنید از کسی نپرسید. اگه سواله مربوز به خودتون دارید من در خدمتم
مدت مصاحبه هم توی پست قبل توضیح دادم
پیروز باشید
اما اين اصلا خوب نيست!

qmarsio

پست توسط qmarsio » یک شنبه 30 تیر 1392, 11:50 am

ممنونم از شما
موفق باشید

Arad II

پست توسط Arad II » یک شنبه 30 تیر 1392, 1:05 pm

سلام
دوست گرامي ممنون كه هستي و كمك ميكني تا بتونيم بروز ترين اطلاعات رو از المان و شرايط پناهندگي دريافت كنيم
شخصي رو پيدا كردم كه بتونه كمك كنه براي خروج از ايران از طريق ويزا
ايشون اول اتريش و بعد المان رو پيشنهاد كرد
حالا موندم بين اتريش و المان با اينكه شنيدم اين دو كشور در بسياري ازموارد تا حدودي شبيه به هم هستند
تو ساير كشور ها كمپ بيشتر 6 ماه نيست البته تو همين سايت خوندم
پس چرا تو المان انقدر زياده ؟!
يعني بايد 12 تا 15 ماه تو كمپ يا هايم باشيم ؟! :o :oops:
خيلي سخته كه
ميشه كمي درباره همين هايم توضيح بديد كه توي شهره ؟ يعني ميشه به شهر رفت يا همش بايد اونجا باشيم
كلا كمي اطلاعات بدي درباره هايم
من فكر ميكردم كه هايم يكسري خونه هستند كه پناهنده ها بعد از مدت موقتي كه در كمپ هستند به اين خونه ها مياند و زندگي ميكنند مثل كشورهاي ديگه كه مثلا 3 ماه تو كمپ هستيم و قبولي ميگيريم و امكاناتي رو در اختيارمون ميزارند
بعد ياد گرفتن زبان الماني چقدر طول ميكشه ؟!
اونوقت اگه درباره اتريش يا كشور ديگه هم اگه اطلاعاتي داري بزاري كه خيلي احتياج دارمو ممنونتم
نميدونم كجا رو انتخاب كنم كه هم موندن در كمپش كم باشه هم امكانات خوبي بده بعد از قبولي
ببخشيد كه سوالم زياد شد :D

one-one

پست توسط one-one » دو شنبه 31 تیر 1392, 1:53 pm

Arad II نوشته شده:سلام
دوست گرامي ممنون كه هستي و كمك ميكني تا بتونيم بروز ترين اطلاعات رو از المان و شرايط پناهندگي دريافت كنيم
حالا موندم بين اتريش و المان با اينكه شنيدم اين دو كشور در بسياري ازموارد تا حدودي شبيه به هم هستند
خيلي سخته كه
ميشه كمي درباره همين هايم توضيح بديد كه توي شهره ؟ يعني ميشه به شهر رفت يا همش بايد اونجا باشيم
من فكر ميكردم كه هايم يكسري خونه هستند كه پناهنده ها بعد از مدت موقتي كه در كمپ هستند به اين خونه ها مياند و زندگي ميكنند مثل كشورهاي ديگه كه مثلا 3 ماه تو كمپ هستيم و قبولي ميگيريم و امكاناتي رو در اختيارمون ميزارند
اونوقت اگه درباره اتريش يا كشور ديگه هم اگه اطلاعاتي داري بزاري كه خيلي احتياج دارمو ممنونتم
نميدونم كجا رو انتخاب كنم كه هم موندن در كمپش كم باشه هم امكانات خوبي بده بعد از قبولي
سلام
دوست عزیز اول از همه چیز شما باید اینو یادت باشه که اینجا میای پناهنده میشی یعنی جونتو که در خطر بوده بر میداری میای و اینجا چون زنده هستی خودش بزرگترین موهبته.
من در مورد کشورای دیگه اطلاعات موثق ندارم مثل شما فقط شنیدم و خوندم
در مورد آلمان هم تو این ایالتی که من هستم اینجوریه دیروز یه خونواده ایرانی شیرنی قبولیشونو واسه ما آوردن که بعد از 5سال جواب گرفته بودن
وقت های اینترویو هم اصلا معلوم نیست ولی زیر 1 سال نیست اینجا ماله من هم هنوز مشخص نیست باید منتظر بمونیم هرروز پستمونو چک کنیم. چون یه هفته قبلش نامه میدن که بریم
کمپ اصطلاحا به این معنی جا افتاده اما همونم هایمه ولی با حداقل امکانات مثلا یه ساختمون 3 طبقه که ما توش بودیم تو هر طبقه 10-12 تا اتاق که تو هر اطاق 3-4 تا خونواده زندگی میکنن. که ایشالا به زودی عکساشو واستون میذارم
3تا دوش حموم و 3 تا دستشویی هم تو هر طبقه بود. و این ساختمون دقیقا وسط شهره karlsruhe بود اما این ساختمان و 8-9 تا ساختماون همین شکلی تویه یه محوطه بسته بود که 2تاش فقط خونوادگی بود بقیش مجردی بودن از همه جای دنیا، که ورود و خروجش کنترل میشد. ممنوعیت واسه رفت و آمد نداشتیم فقط کنترل میشدیم. اولش هم که میرسی یه مقدار کم در حد 50-60 یورو پول میدن واسه تو جیبت اما غذارو بهت میدن.
این هایم هایمه موقته و بین 1 ماه تا 3 ماه باید با این وضعیت زندگی کنی. بعد از اینکه اسمتون واسه انتقالی دراومد منتقلتون میکنن به یه هایمه دیگه که یکم به استقلال بیشتری داری. مثلا مثه همین که ما توشیم یه اتاق داریم واسه خودمون ولی توی یه آپارتمان 3 طبقه هست که 6 تا واحد 3 اتاقه داره و تو مجتمع آپارتمانی 15 آپارتمان این شکلی هست که فقط 5 تاش ماله پناهنده هاست بقیش شهروندها توش زندگی می کنن. توی شهره رفت و آمدش به هیچ عنوان کنترل شده نیست هر کاری خواستی می تونی کنی. دورو برمون هم پر فروشگاه و محل های تفریحیه. اینم از هایم هگه بازم سوالی بود در خدمتم
با این چیزای که گفتم یه کم باید ذهنیتتون نسبت پناهندگی و هایم عوض کنین حداقل اگه وضعیت مثه من داشته باشین.
اینجا یه کارت شناسایی داریم که توش نوشته فقط تو این ایالت میتونیم رفت و آمد کنیم ولی تا حالا یه بارم کسی منو چک نکرده و به ایالت های دیگه هم رفتم اما اینو توصیه نمیکنم چون اتفاق یه باره اگه مشکلی پیش بیاد بیمه ما فقط تو این ایالت اعتبار داره و جریمه های سنگین داره. اما میشه رفت به اداره پناهندگی و درخوایت مرخصی واسه مدت محدود کرد. به عنوان مثال میخوام بریم خونه اقوام در شهر برلین که خارج از ایالت ماست میریم و اجازه نامه یه هفته ای میگیریم.
امکانات پول غذا و لباس و پول توجیبی بهون میدن که اضاف هم میاریم. بعد از گذشت یک سال هم اجازه کار داریم بدون محدودیت اگه حقوقمون کفاف بده حتی میتویم خونه اجاره کنیم و از هایم بیایم بیرون.

زبان آلمانی هم ما میریم یه کلاسی که واسش داریم پول میدیم یه ذره سخته اما ما تو این 6 ماه میتونیم از پس کارامون بر بیایم اما نه اینکه فکر کنید عالی!! اما اگه واقعا کسی بخواد یکساله ردیف میشه و دو سالهه دیگه .....
درمورد ویزا هم فقط بگم خیلی حواستون باشه هرکی اثر انگشتش در بیاد بی برو و برگرد میفرستنش اون کشوری که اثر انگشت داده.
در مورد کشوری هم که میخوای انتخاب کنی کمپش زیاد موضوع مهمی نیست به آیندش و امنکاناتش فکر کن.
پیروز باشید
اما اين اصلا خوب نيست!

Sahar
محل اقامت: تهران
تماس:

پست توسط Sahar » دو شنبه 31 تیر 1392, 8:54 pm

به ایتالیا و یونان هم دیپورت میکنن؟
Hey you , Don't help them to bury the light , Don't give in without a fight

Arad II

پست توسط Arad II » دو شنبه 31 تیر 1392, 9:36 pm

one-one نوشته شده:
Arad II نوشته شده:سلام
خيلي سخته كه
سلام
دوست عزیز اول از همه چیز شما باید اینو یادت باشه که اینجا میای پناهنده میشی یعنی جونتو که در خطر بوده بر میداری میای و اینجا چون زنده هستی خودش بزرگترین موهبته.
من در مورد کشورای دیگه اطلاعات موثق ندارم مثل شما فقط شنیدم و خوندم
در مورد آلمان هم تو این ایالتی که من هستم اینجوریه دیروز یه خونواده ایرانی شیرنی قبولیشونو واسه ما آوردن که بعد از 5سال جواب گرفته بودن
وقت های اینترویو هم اصلا معلوم نیست ولی زیر 1 سال نیست اینجا ماله من هم هنوز مشخص نیست باید منتظر بمونیم هرروز پستمونو چک کنیم. چون یه هفته قبلش نامه میدن که بریم
کمپ اصطلاحا به این معنی جا افتاده اما همونم هایمه ولی با حداقل امکانات مثلا یه ساختمون 3 طبقه که ما توش بودیم تو هر طبقه 10-12 تا اتاق که تو هر اطاق 3-4 تا خونواده زندگی میکنن. که ایشالا به زودی عکساشو واستون میذارم
3تا دوش حموم و 3 تا دستشویی هم تو هر طبقه بود. و این ساختمون دقیقا وسط شهره karlsruhe بود اما این ساختمان و 8-9 تا ساختماون همین شکلی تویه یه محوطه بسته بود که 2تاش فقط خونوادگی بود بقیش مجردی بودن از همه جای دنیا، که ورود و خروجش کنترل میشد. ممنوعیت واسه رفت و آمد نداشتیم فقط کنترل میشدیم. اولش هم که میرسی یه مقدار کم در حد 50-60 یورو پول میدن واسه تو جیبت اما غذارو بهت میدن.
این هایم هایمه موقته و بین 1 ماه تا 3 ماه باید با این وضعیت زندگی کنی. بعد از اینکه اسمتون واسه انتقالی دراومد منتقلتون میکنن به یه هایمه دیگه که یکم به استقلال بیشتری داری. مثلا مثه همین که ما توشیم یه اتاق داریم واسه خودمون ولی توی یه آپارتمان 3 طبقه هست که 6 تا واحد 3 اتاقه داره و تو مجتمع آپارتمانی 15 آپارتمان این شکلی هست که فقط 5 تاش ماله پناهنده هاست بقیش شهروندها توش زندگی می کنن. توی شهره رفت و آمدش به هیچ عنوان کنترل شده نیست هر کاری خواستی می تونی کنی. دورو برمون هم پر فروشگاه و محل های تفریحیه. اینم از هایم هگه بازم سوالی بود در خدمتم
با این چیزای که گفتم یه کم باید ذهنیتتون نسبت پناهندگی و هایم عوض کنین حداقل اگه وضعیت مثه من داشته باشین.
اینجا یه کارت شناسایی داریم که توش نوشته فقط تو این ایالت میتونیم رفت و آمد کنیم ولی تا حالا یه بارم کسی منو چک نکرده و به ایالت های دیگه هم رفتم اما اینو توصیه نمیکنم چون اتفاق یه باره اگه مشکلی پیش بیاد بیمه ما فقط تو این ایالت اعتبار داره و جریمه های سنگین داره. اما میشه رفت به اداره پناهندگی و درخوایت مرخصی واسه مدت محدود کرد. به عنوان مثال میخوام بریم خونه اقوام در شهر برلین که خارج از ایالت ماست میریم و اجازه نامه یه هفته ای میگیریم.
امکانات پول غذا و لباس و پول توجیبی بهون میدن که اضاف هم میاریم. بعد از گذشت یک سال هم اجازه کار داریم بدون محدودیت اگه حقوقمون کفاف بده حتی میتویم خونه اجاره کنیم و از هایم بیایم بیرون.

زبان آلمانی هم ما میریم یه کلاسی که واسش داریم پول میدیم یه ذره سخته اما ما تو این 6 ماه میتونیم از پس کارامون بر بیایم اما نه اینکه فکر کنید عالی!! اما اگه واقعا کسی بخواد یکساله ردیف میشه و دو سالهه دیگه .....
درمورد ویزا هم فقط بگم خیلی حواستون باشه هرکی اثر انگشتش در بیاد بی برو و برگرد میفرستنش اون کشوری که اثر انگشت داده.
در مورد کشوری هم که میخوای انتخاب کنی کمپش زیاد موضوع مهمی نیست به آیندش و امنکاناتش فکر کن.
پیروز باشید
داداشي ازت ممنونم كه جوابمو دادي
واقعا مفيد بود و اينكه درباره كمپ از چند نفر ديگه هم سوال كرده بودم اما نتونستم جوابي درست دريافت كنم گويا من سوال رو درست نميپرسيدم يا اونها درست متوجه نميشدند اما شما دقيقا جوابه سواله منو داديد
پس اون كمپي كه بايد منتظر باشيم و خيلي شرايط سختي داره 1 تا 3 ماهه ؟ و بعد ميريم به كمپ يا همون ساختمان هايي كه عرض كرديد اونجا هم اگه پول داشته باشيم ميتونيم بريم و براي خودمون زندگي كنيم و ازاد هستيم
پس 1 تا 3 ماه طول ميكشه
اونوقت اگه قبول بشيم به اين ساختمان ها كه فرموديد ميريم يا نه كلا تو همون مراحل پناهندگي انتقال ميدن مارو ؟!
يعني وقتي مثبت ميگيريم و پناهندگيمون قبول ميشه از كمپ اوليه ميايم بيرون و بايد ديگه به عنوان يك پناهنده تو اين ساختمان ها باشيم و زندگي كنيم يا اينكه قبل از اينكه پناهندگي بگيريم و هنوز تو مراحل هستيم و منتظر جواب مارو به اين ساختمان ها انتقال ميدند ؟!

اخه همين شخصي كه قرار باهاش هماهنگ كنم ميگفت كه چند ماه پيش ( حدودا 8 ماه ) شخصي رو كه فرستاده بوده طرف با يه كيس خوب 30 روزه موفق شده و از كمپ بيرون اومده :|
درباره كمپ كه فرمودي زياد مهم نيست كلا ادمي نيستم كه تحمل هر شرايطي رو داشته باشم سريع كلافه ميشم ميترسم نتونم دوام بيارم واسه همين نگرانم

qmarsio

پست توسط qmarsio » دو شنبه 31 تیر 1392, 11:19 pm

اگه مجردی پی اینو به تنت بمال که با چند تا سومالی -افغانی و عرب هو اتاق بشی

اونا اصولا مثل ایرانی ها تمیز نیستند...

یعنی با این دید برو جلو و خدا خدا کن که با آدم درست حسابی هم اتاق بشی

one-one

پست توسط one-one » چهار شنبه 9 مرداد 1392, 11:02 am

Sahar نوشته شده:به ایتالیا و یونان هم دیپورت میکنن؟
سلام به یونانو که مطمعنم فعلا نه اما ایتالیا اگه انگشت نگاری شده باشی احتمالش زیاده
اما اين اصلا خوب نيست!

one-one

پست توسط one-one » چهار شنبه 9 مرداد 1392, 2:17 pm

Arad II نوشته شده:
one-one نوشته شده:
Arad II نوشته شده:
واقعا مفيد بود و اينكه درباره كمپ از چند نفر ديگه هم سوال كرده بودم اما نتونستم جوابي درست دريافت كنم گويا من سوال رو درست نميپرسيدم يا اونها درست متوجه نميشدند اما شما دقيقا جوابه سواله منو داديد
پس اون كمپي كه بايد منتظر باشيم و خيلي شرايط سختي داره 1 تا 3 ماهه ؟ و بعد ميريم به كمپ يا همون ساختمان هايي كه عرض كرديد اونجا هم اگه پول داشته باشيم ميتونيم بريم و براي خودمون زندگي كنيم و ازاد هستيم
پس 1 تا 3 ماه طول ميكشه
اونوقت اگه قبول بشيم به اين ساختمان ها كه فرموديد ميريم يا نه كلا تو همون مراحل پناهندگي انتقال ميدن مارو ؟!
يعني وقتي مثبت ميگيريم و پناهندگيمون قبول ميشه از كمپ اوليه ميايم بيرون و بايد ديگه به عنوان يك پناهنده تو اين ساختمان ها باشيم و زندگي كنيم يا اينكه قبل از اينكه پناهندگي بگيريم و هنوز تو مراحل هستيم و منتظر جواب مارو به اين ساختمان ها انتقال ميدند ؟!

اخه همين شخصي كه قرار باهاش هماهنگ كنم ميگفت كه چند ماه پيش ( حدودا 8 ماه ) شخصي رو كه فرستاده بوده طرف با يه كيس خوب 30 روزه موفق شده و از كمپ بيرون اومده :|
درباره كمپ كه فرمودي زياد مهم نيست كلا ادمي نيستم كه تحمل هر شرايطي رو داشته باشم سريع كلافه ميشم ميترسم نتونم دوام بيارم واسه همين نگرانم
سلام فکر کنم یکم پیچوندیش خیلی سادس

مرحله اول هایم موقت که بین 1ماه تا 3 ماه اونجایی تا کارای اولیه مثل درخواست پناهندگی و بیمه و ... آماده شه و یه جای خالی تو هایم دائم واست پیدا شه
از وقتی درخواستتو دادی دیگه باید منتظر وقت اینترویو باشی و وقتی مصاحبه شدی منتظر جواب باشی. در طول این مدت اینا اگه جای خالی پیدا شد انتقالت میدن به هایم یا کمپ دائم با شرایط خودش.
در مورد اینکه گفتی میری و آزاد زندگی میکنی من همچین چیزی نگفتم بعد از یکسال اگر سر کار رفتی و درآمد خوبی داشتی و از همه مهمتر متاهل باشی میتونی بری خونه بگیری.
دوست خوبمون qmarsio هم خیلی واضح یه سری چیزارو توضیح داد که شهر با شهر و هایم با هایم فرق می کنه اینجای که ما هستیم ملیت هارو باهم میندازن ولی افغانی و پاکستانی و ایرانیارو یه زبون میدونن
و یه توصیه کوچیک و برادرانه خیلی به حرفای که آدم پرونا میزنن درمورد اینور اعتماد نکن. نمیگم دروغ می گن اما غلو (قلو نمیدونم دقیقا چجوری مینویسن :D) میکنن!!!

پیروز باشید
اما اين اصلا خوب نيست!

aliarabi

پست توسط aliarabi » سه شنبه 29 مرداد 1392, 1:36 pm

سلام یه سوال اکه فامیل بیاد ضمانت کنه میزارن بیرون هایم باشی تا کارات انجام بشه

one-one

پست توسط one-one » سه شنبه 29 مرداد 1392, 5:35 pm

aliarabi نوشته شده:سلام یه سوال اکه فامیل بیاد ضمانت کنه میزارن بیرون هایم باشی تا کارات انجام بشه
سلام بسته به شرايط ايالت بله اينجايي كه من هستم آره امكانش هست ولي خب يه سري محدوديت هايي تو پرداخت پول ماهيانه در نظر ميگيرن
اما اين اصلا خوب نيست!

aliarabi

پست توسط aliarabi » چهار شنبه 30 مرداد 1392, 10:04 am

ببخشید من ماه دیگه پرواز دارم به هابورگ با همسرم از همون روز اول فامیل ما میتونه بیاد ضمانت کنه که ما رو هایم نبرن ؟

one-one

پست توسط one-one » چهار شنبه 30 مرداد 1392, 10:29 am

aliarabi نوشته شده:ببخشید من ماه دیگه پرواز دارم به هابورگ با همسرم از همون روز اول فامیل ما میتونه بیاد ضمانت کنه که ما رو هایم نبرن ؟
سلام دوست عزيز اگر ويزاتون اعتبار داره تو فرودگاه خودتون معرفي نكنيد پيگيره يه وكيل خوب بشين تو همون روزاي اول كه راهنمايي عاي لازم رو بهتون ارايه بده
بعد كه خودتون معرفي ميكنيد بسته به شهر و ايالتي كه تقسيم ميشين بايد از مسولين همونجا در مورد ضمانت و زندگي نكردن تو هايم باهاشون صحبت كنيد
از وكيل هم ميتونيد كمك بگيرين اگر موافقت نكردن
پيروز باشيد
اما اين اصلا خوب نيست!

aliarabi

پست توسط aliarabi » چهار شنبه 30 مرداد 1392, 7:35 pm

salam dostan man tanha mosh.geli ke daram ine ke nemidonam bad az omadan be alman che keysi ro konam va hich madareki nadaram mikham bedonam dostani ke mesle man hastan che kari anjam dadan

ben10

پست توسط ben10 » چهار شنبه 30 مرداد 1392, 8:09 pm

aliarabi نوشته شده:salam dostan man tanha mosh.geli ke daram ine ke nemidonam bad az omadan be alman che keysi ro konam va hich madareki nadaram mikham bedonam dostani ke mesle man hastan che kari anjam dadan
دوست عزیز نا امیدت نکنم ولی با اطلاع رسانی که اینجا شده آلمان هم درهاشو به روی پناهندگان ایرانی داره میبنده وشرایط برای گرفتن جواب سختتر میشه آلمان بعد از انتخابات 88 و حوادث آن هم راحت جواب نمیداد وای به حال الان که رییس جمهور جدید قراره مذاکره هم بکنه و از همین الان دعوت و نامه نگاری را شروع کردند و روابط با دول غربی هم داره رو به بهبودی میره

one-one

پست توسط one-one » پنج شنبه 31 مرداد 1392, 7:27 am

aliarabi نوشته شده:salam dostan man tanha mosh.geli ke daram ine ke nemidonam bad az omadan be alman che keysi ro konam va hich madareki nadaram mikham bedonam dostani ke mesle man hastan che kari anjam dadan
برادر تو اين فروم اطلاعات خوبي ميتوني پيدا كني يكم بايد وقت بذاري زيرو روش كني
اما اگر يه چيزه كلي بخواي تو آلمان در حال حاضر سياسي و مذهبي فقط خوب جواب ميده با حرفي كه دوستمونم هم زد تا حدودي موافقم تو ايران الان شرايط نامناسبي نيست كه بشه از توش كيس درآورد، اما بهرحال ذهن ايراني جماعت خلاقه هميشه يه راهي پيدا ميكنه :D
اما اين اصلا خوب نيست!

aliarabi

پست توسط aliarabi » پنج شنبه 31 مرداد 1392, 12:52 pm

سلام دوستان این مدارک مستندی که دولت المان از پناهنده میخواد باید به چه صورتی باشه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

one-one

پست توسط one-one » پنج شنبه 31 مرداد 1392, 2:26 pm

aliarabi نوشته شده:سلام دوستان این مدارک مستندی که دولت المان از پناهنده میخواد باید به چه صورتی باشه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.
سلام
مداركي كه صحت مواردي كه در كيس شما بيان شده ، ثابت كنه
فقط اگه جعلي چيزي درست ميكنيد خواااااهشا پرينت نكنيد مهراشو اينجا ٣ سوت ميفهمن
اما اين اصلا خوب نيست!

shahin zx

Re: سوال

پست توسط shahin zx » پنج شنبه 31 مرداد 1392, 4:29 pm

اقا اگه پاسپورت رو بهشون ندم و ردمو نتونن بزنن که از چه مسیری اومدم در صورت جواب رد باز هم دیپورت می کنند یا نه؟اونوقت چطور میشه؟

one-one

Re: سوال

پست توسط one-one » پنج شنبه 31 مرداد 1392, 7:40 pm

shahin zx نوشته شده:اقا اگه پاسپورت رو بهشون ندم و ردمو نتونن بزنن که از چه مسیری اومدم در صورت جواب رد باز هم دیپورت می کنند یا نه؟اونوقت چطور میشه؟
داداشم آلمان تا اينجايي كه من ديدم كسيو ديپورت نميكنه مگر اينكه خراب كاري كرده باشه
پاسپورت نبايد بدي تا همون اول قبل از اينكه درخواستتو بدي به بهونه هاي مختلف برت نگردونن چون ايران بدون پاس كسيو قبول نميكنه
اما شما بايد يه كارت شناسايي ايراني معتبر داشته باشي غير از اينجا يه علامت تو برگ اقامتت ميزنن كه تو هيلي چيزا تاثير گذاره پس بهتره بيخيال تعويض اسم هم باشيم
اما اين اصلا خوب نيست!

shahin zx

یه سوال دیگه

پست توسط shahin zx » جمعه 1 شهریور 1392, 3:28 am

دادا بنظرت المان پناهندگی های اجتماعی رو جواب می ده؟و ایا راهی هست که موقع تقسیم خودمو بندازم تو شهر مورد علاقم؟ضمنا تو المان کسی رو ندارم.

one-one

Re: یه سوال دیگه

پست توسط one-one » جمعه 1 شهریور 1392, 8:56 am

shahin zx نوشته شده:دادا بنظرت المان پناهندگی های اجتماعی رو جواب می ده؟و ایا راهی هست که موقع تقسیم خودمو بندازم تو شهر مورد علاقم؟ضمنا تو المان کسی رو ندارم.
سلام
برادر يه لينك ميذارم سعي كنيد اينو چك كنيد هر از گاهي
http://www.dw.de/%D8%AF%D9%88%DB%8C%DA% ... 7/s-100637
اجتماعي تا چجور باشه اگه بتوني يكم طعم سياسي قاطيش كني ميشه بهش فكر كرد اما الان بخاطر اينكه سيل پناهنده ها بخصوص ايرانيا زياد شده اونا اولويت ها رو ميدن به اوناي كه جونشون در خطره و سياسي هستن
اما اين اصلا خوب نيست!

aliarabi

پست توسط aliarabi » جمعه 1 شهریور 1392, 10:58 am

salam doste gerami az in ke rahnamayi mikoni azat kheyli mamnonam mikhastam bedonam to shahre hamburg ham haym dare ya na?
bad ham gofti ke kasi mitone zamen beshe az haym biay biron dar kodom eyalata injori hast?

one-one

پست توسط one-one » جمعه 1 شهریور 1392, 12:56 pm

aliarabi نوشته شده:salam doste gerami az in ke rahnamayi mikoni azat kheyli mamnonam mikhastam bedonam to shahre hamburg ham haym dare ya na?
bad ham gofti ke kasi mitone zamen beshe az haym biay biron dar kodom eyalata injori hast?
سلام خواهش ميكنم اين وظيفه هممونه كه اطلاعاتچيز و ناچيزمون به اشتراك بذاريم
متاسفانه مناطلااعي ندارم در مورد هامبورگ
توي ايالت بادن وورتنبرگ من خيلي هارو ميشناسم كه خانوادشون نزديك و دور ميان و ضمانت ميكنن اما هم شرايط شخص ضامن و هم شرايط شخص مضمون بايد مناسب باشه مثلا ضامن بايد يه درآمد مناسب داشته باشه
اما اين اصلا خوب نيست!

qmarsio

پست توسط qmarsio » جمعه 1 شهریور 1392, 1:06 pm

دوستی که اسمتون رو نمیدونم one_one

ممنون از اطلاعات

آیا از کمپ خارج بشن حقوق ماهیانه دیگه پرداخت نمیشه ؟

shahin zx

جواب رد

پست توسط shahin zx » جمعه 1 شهریور 1392, 2:04 pm

ممنون که جواب سوال منو میدی.
من بطور غیر قانونی(بدون پاسپورت)میام و با مشخصات واقعی و مدارک هویتی بجز پاسپورت خودمو معرفی می کنم در صورت دریافت جواب رد چه اتفاقی برایم می افتد؟
من منظورت رو از اینکه گفتی المان دیپورت نداره متوجه نمی شم پس اگه جواب رد بگیرم چطور می شه؟(با توجه به اینکه پاسمو نمی دم)؟
بازم مرسی که جواب می دی.

qmarsio

پست توسط qmarsio » جمعه 1 شهریور 1392, 7:33 pm

الان کسایی هستن تو همون آلمان که 10 ساله جواب نگرفتن یعنی منفی گرفتن...

یه جوونه ایرانی از افسردگی خودکشی کرد که دولت آلمان 5000 یورو میخواد که جسدشو بفرسته به خانوادش تو ایران که خانوادش ندارن که بدن...

توصیه اکید میکنم هیچکس بدون کیس نره حتما کار کنید رو کیس الکی نگید میرم اونجا یه چیزی میشه....

مهاجر کوچولو
محل اقامت: زندان بزرگ:ایران
تماس:

پست توسط مهاجر کوچولو » شنبه 2 شهریور 1392, 7:48 am

تو المان بشون اجازه نمیدن از کمپ خارج بشن و برن کار پیدا کنن که از طریق اون اقامت بگیرن؟؟

شاید هجرت سرابی باشد و بس ولی برای ما امید دوباره برای فردایی بهتر است...
الا توان همه عاشقان در ایران...الا توان همه عاشقان درتبعید
کشتی در ساحل امن تره...ولی برای این کار ساخته نشده

shahin zx

Re: ا

پست توسط shahin zx » شنبه 2 شهریور 1392, 3:38 pm

دادا یه پی ام خصوصی بهت دادم ،کارم گیره.

one-one

پست توسط one-one » شنبه 2 شهریور 1392, 5:32 pm

qmarsio نوشته شده:دوستی که اسمتون رو نمیدونم one_one

ممنون از اطلاعات

آیا از کمپ خارج بشن حقوق ماهیانه دیگه پرداخت نمیشه ؟
سلام داداش
چرا بهشون حقوق میدن اما یه مقدار کمتر
خیلی ها که نزدیک شهر آشناهاشون هستن اصلا نمیگن ما میریم و هفته یه بار میان پستون چک می کنن و ماهی یه بار میان امضا میزنن واسه پول ماهیانشون
اما اين اصلا خوب نيست!

one-one

Re: جواب رد

پست توسط one-one » شنبه 2 شهریور 1392, 5:37 pm

shahin zx نوشته شده:ممنون که جواب سوال منو میدی.
من بطور غیر قانونی(بدون پاسپورت)میام و با مشخصات واقعی و مدارک هویتی بجز پاسپورت خودمو معرفی می کنم در صورت دریافت جواب رد چه اتفاقی برایم می افتد؟
من منظورت رو از اینکه گفتی المان دیپورت نداره متوجه نمی شم پس اگه جواب رد بگیرم چطور می شه؟(با توجه به اینکه پاسمو نمی دم)؟
بازم مرسی که جواب می دی.
خواهش می کنم
همونجور که دوستمون qmarsio گفت شما اینجا میتونی با جواب رد زندگی تو هایمو ادامه بدی اما مجوزت بجای 6 ماهه به هفتگی یا 2هفتگی تغییر می کنه و هفته یه بار باید بری و ... خیلی مسایل دیگه و بهش می گن دولدونگ یعنی به دلایل انسانی شما رو تحمل می کنن به کشورت برنمیگردونن
اما شما موقعیت اینکه کار پیدا کنی و شروع کنی به پرداخت مالیات و خودتو نشون بدی داری و بعد از 5 سال میتونی با کمک وکیل درخواست اقامت کنی
اما اين اصلا خوب نيست!

one-one

پست توسط one-one » شنبه 2 شهریور 1392, 5:39 pm

مهاجر کوچولو نوشته شده:تو المان بشون اجازه نمیدن از کمپ خارج بشن و برن کار پیدا کنن که از طریق اون اقامت بگیرن؟؟
بله همونجور که گفتم میتونی اما بعد از یکسال و این یکسال یکم تحملش سخته و اگه واقعا آدم محکمی باشی شاید بتونی وقتتو با چیزای دیگه مثل زبان یاد گرفتن کنی اما ...
نمیخوام روضه بخونم ولی خواهشا (منظورم شما نیستی به همه کسایی که این مقاله هارو می خونن) همه چیزو در نظر بگیرین
اما اين اصلا خوب نيست!

مهاجر کوچولو
تماس:

پست توسط مهاجر کوچولو » یک شنبه 3 شهریور 1392, 8:09 am

یه سوال دیگه.هر کاری باشه اقامت میدن؟؟
به چه کارهایی اقامت میدن؟مثلا ارایشگری یا کارکردن تو یه کارواش یا رستوران هم شامل میشه؟

one-one

پست توسط one-one » یک شنبه 3 شهریور 1392, 4:22 pm

مهاجر کوچولو نوشته شده:یه سوال دیگه.هر کاری باشه اقامت میدن؟؟
به چه کارهایی اقامت میدن؟مثلا ارایشگری یا کارکردن تو یه کارواش یا رستوران هم شامل میشه؟
مهم نیست فقط باید حقوقش انقدری باشه که از زیر منت پول دولتی بیای بیرون و همه هزینه هاتو خودت بدی مثل اجاره کردن خونه و پول برق و ....
اما اين اصلا خوب نيست!

مهاجر کوچولو
تماس:

پست توسط مهاجر کوچولو » سه شنبه 5 شهریور 1392, 8:19 am

یکی میگفت نباید کار سیاه باشه

one-one

پست توسط one-one » سه شنبه 5 شهریور 1392, 10:23 am

مهاجر کوچولو نوشته شده:یکی میگفت نباید کار سیاه باشه
هر كسي گفته كاملا درسته
معني كار سياه اينه كه شما بدون اجازه كار كني و به اداره مهاجرت نگي كار ميكني و هم حقوق دولت رو بگيري هم حقوق كارت
پس كار كردن تو رستوران ميتونه هم سياه باشه هم سفيد، اگه به دولت بگي داري كار ميكني اين سفيده و ميشه اونچيزي كه من منظورم بود

پيروز باشيد
اما اين اصلا خوب نيست!

shahin zx

Re:وکیل

پست توسط shahin zx » سه شنبه 5 شهریور 1392, 1:12 pm

ادرس و اسم وکلای هر شهر المانو چه جوری میشه پیدا کرد؟

one-one

Re: Re:وکیل

پست توسط one-one » سه شنبه 5 شهریور 1392, 3:32 pm

shahin zx نوشته شده:ادرس و اسم وکلای هر شهر المانو چه جوری میشه پیدا کرد؟
سلام داداش تو اين لينك ميتوني يه سري فارسي زبونا رو ببيني
فقط در مورد كيس نوشتن نبياد توقع داشته باشي ازشون اما اگه خودت يه كيسي داشته باشي كمكت ميكنن كه محكمترش كني
وكيلاي آلماني هم كه اصلا حرفشو نزن اما اگه آدرساي اونام خواسي بگو واست پيدا ميكنم
http://www.parsian.eu/main_comp.php?sea ... sid=47&L=1

پيروز باشي
اما اين اصلا خوب نيست!

Arad.3

پست توسط Arad.3 » سه شنبه 5 شهریور 1392, 9:10 pm

one-one نوشته شده:
Arad II نوشته شده:
one-one نوشته شده:
Arad II نوشته شده:
پس 1 تا 3 ماه طول ميكشه

سلام فکر کنم یکم پیچوندیش خیلی سادس

مرحله اول هایم موقت که بین 1ماه تا 3 ماه اونجایی تا کارای اولیه مثل درخواست پناهندگی و بیمه و ... آماده شه و یه جای خالی تو هایم دائم واست پیدا شه
از وقتی درخواستتو دادی دیگه باید منتظر وقت اینترویو باشی و وقتی مصاحبه شدی منتظر جواب باشی. در طول این مدت اینا اگه جای خالی پیدا شد انتقالت میدن به هایم یا کمپ دائم با شرایط خودش.
در مورد اینکه گفتی میری و آزاد زندگی میکنی من همچین چیزی نگفتم بعد از یکسال اگر سر کار رفتی و درآمد خوبی داشتی و از همه مهمتر متاهل باشی میتونی بری خونه بگیری.
دوست خوبمون qmarsio هم خیلی واضح یه سری چیزارو توضیح داد که شهر با شهر و هایم با هایم فرق می کنه اینجای که ما هستیم ملیت هارو باهم میندازن ولی افغانی و پاکستانی و ایرانیارو یه زبون میدونن
و یه توصیه کوچیک و برادرانه خیلی به حرفای که آدم پرونا میزنن درمورد اینور اعتماد نکن. نمیگم دروغ می گن اما غلو (قلو نمیدونم دقیقا چجوری مینویسن :D) میکنن!!!

پیروز باشید
دوسته عزيز تشكر بخاطر اينكه اين اطلاعات رو در اختيار من گذاشتي و كمكم كردي
موفق باشي [/quote]
شخصیت من اولین حرف در زندگی من هست
پس نه با بیسواد بحث میکنم نه جواب ابلح رو میدهم ...

مهاجر کوچولو
تماس:

پست توسط مهاجر کوچولو » چهار شنبه 6 شهریور 1392, 6:54 am

این وکیل ها اگه پول نداشته باشیم چی میشه؟سازمانی چیزی هست کمک کنه واسه قوی ترکردن کیس؟؟

مهاجر کوچولو
تماس:

پست توسط مهاجر کوچولو » چهار شنبه 6 شهریور 1392, 6:59 am

راستی شما که یک ساله اونجا هستید مکصاحبه شدید؟ و کلا پروندتون الان در چه مرحله ای هست؟

one-one

پست توسط one-one » چهار شنبه 6 شهریور 1392, 7:34 am

مهاجر کوچولو نوشته شده:این وکیل ها اگه پول نداشته باشیم چی میشه؟سازمانی چیزی هست کمک کنه واسه قوی ترکردن کیس؟؟
سلام داداش
آره هستن فارسي زبونم توشون هست كه حسابي تجربه دارن ولي همونجور كه گفتم بايد يه كيس سالم داشته باشي اونا فقط كمكت ميكنن و راهنماييت مي كنن
منظورم اينه كه كيست نوشته شده باشه و كاملا واست خودت روشن باشه همه چيزش
اكثر وكيلا اين گزينرو بهت ميدن كه قسطي پرداخت كني مثل من ماهيانه ٥٠ تا ميدم البته ماله من يكم گرونتر از وكيلاي معمولي شد و ١٠٠٠ تا دادام معمولا رو پايه ٦٠٠ تا ٨٠٠ البته بدون مشاوره كيس كه اونم خودش حدودا ٤٠٠ تا ٦٠٠ ميشه
داشتن وكيل هم يه سري محاسن داره يكيش اينه كه دولت رو شما يه حساب ديگه باز ميكنه و مثل بقيه پناهنده هاي داغونه كشوراي داغون رفتار نميكنه
يجوري مثل مترسك عمل ميكنه :D
در جواب سوال بعدتونم من ٦ ماهه مه اينجام و اينجا زير يك سال به كسي وقت اينترويو ندادن ( تو ٢ سال اخير) و همچنان منتظريم :(
اما اين اصلا خوب نيست!

shahin zx

Re: تشکر

پست توسط shahin zx » چهار شنبه 6 شهریور 1392, 3:20 pm

داداش دمت گرم لینک مفیدی بود.

مهاجر کوچولو
تماس:

پست توسط مهاجر کوچولو » چهار شنبه 6 شهریور 1392, 3:28 pm

مرسی دادا.یعنی تقریبا پول وکیل هزار یورو میشه که ماهیانه 50 یورو قسطی میشه پرداخت کرد.
من کیسم پایه و اساس داره فقط باید بهش شاخ و برگ بدم.هنوز نمیدونم چه مدارکی منظورشونه؟
مثلا ایمیلی که از یه سازمان سیاسی دارم یا وبلاگ مدرک حساب میشه؟؟

مهاجر کوچولو
تماس:

پست توسط مهاجر کوچولو » چهار شنبه 6 شهریور 1392, 3:31 pm

یه سوالم درمورد زندگی تو کمپ.اونجا اوقات فراغت رو چکار میکنید؟کلاس زبانی؟باشگاهی؟گردشی؟چیزی هست و اگرهست رایگانه این خدمات یا پولی.
چون ادم حوصلش سرمیره تو کمپ فقط غذا بخوره و بخوابه اونم 2سال و بیشتر

qmarsio

پست توسط qmarsio » چهار شنبه 6 شهریور 1392, 4:29 pm

شما که با وکیل صحبت کردید یه سوال دارم ازتون
البته وکیل رایگانی که اداره مهاجرت میده منظورم نیست

میشه باهاشون راحت بود و گفت کیس ساختگیه ؟کمک میکنن که قوی کنیم از پایه ؟و اینکه قابل اعتماد هستند ؟

چون وکیلی که اداره مهاجرت میده اگر بگیم کیس غیر واقعی هست مسلما مشکل ساز میشه....

مرسی
آخرین ويرايش توسط 1 on qmarsio, ويرايش شده در 0.

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 78 مهمان