اطلاعات زنده از هایم و پناهندگی در آلمان

راههای کسب اقامت در آلمان (پناهندگی، کار، ازدواج، سرمایه گزاری و...)
نمایه کاربر
Shayann

Re: اطلاعات زنده از هایم و پناهندگی در آلمان

پست توسط Shayann » سه شنبه 5 فروردین 1393, 1:29 pm

من تمام این مطالب که نوشته بودین رو خوندم. واقعا از آقای وان وان تشکر میکنم که انقدر خوب جواب همه رو داد. دمتون گرم.
یه سوال دارم تو آلمان توی کمپ ها اینترنت مجانی هست؟؟؟ اصلا دسترسی به اینترنت یا پولی هست؟؟ من کارم اینترنت هست و برام خیلی مهمه اینترنت.
استفاده از لپ تاپ و.. تو کمپ ها آزاد هست دیگه آره؟؟ و اینکه به نظرتون من جوون 25 ساله مجرد بیام آلمان بهتره یا ازدواج کنم بیام؟؟
ممنون میشم جواب بدین دمتون گرم. مرسی از همه دوستان که هدفشون کمکه. فداتون

peeter
محل اقامت: EUROPA

پست توسط peeter » چهار شنبه 6 فروردین 1393, 4:59 am

Shayann نوشته شده:من تمام این مطالب که نوشته بودین رو خوندم. واقعا از آقای وان وان تشکر میکنم که انقدر خوب جواب همه رو داد. دمتون گرم.
یه سوال دارم تو آلمان توی کمپ ها اینترنت مجانی هست؟؟؟ اصلا دسترسی به اینترنت یا پولی هست؟؟ من کارم اینترنت هست و برام خیلی مهمه اینترنت.
استفاده از لپ تاپ و.. تو کمپ ها آزاد هست دیگه آره؟؟ و اینکه به نظرتون من جوون 25 ساله مجرد بیام آلمان بهتره یا ازدواج کنم بیام؟؟
لپ تاب گوشی میتونی داشته باشی اینترنت هم اگه رایگان نباشه یه هرماه چند گیگ میدن . زن هم بگیری مشکل رفتن هست اگه ویزا اوکی هست و طرف دوسش داری چرا نه البته این کاملا به خودت بستگی داره که به زن بری یا تنها . به هر حال دوست خوبمون one one بهتر جواب میدن
دو کس رنج بیهوده بردند و سعی بی‌فایده کردند: یکی آن‌که اندوخت و نخورد و دیگر آن‌که آموخت و نکرد.

نمایه کاربر
Shayann

پست توسط Shayann » چهار شنبه 6 فروردین 1393, 9:54 am

peeter نوشته شده:
Shayann نوشته شده:من تمام این مطالب که نوشته بودین رو خوندم. واقعا از آقای وان وان تشکر میکنم که انقدر خوب جواب همه رو داد. دمتون گرم.
لپ تاب گوشی میتونی داشته باشی اینترنت هم اگه رایگان نباشه یه هرماه چند گیگ میدن . زن هم بگیری مشکل رفتن هست اگه ویزا اوکی هست و طرف دوسش داری چرا نه البته این کاملا به خودت بستگی داره که به زن بری یا تنها . به هر حال دوست خوبمون one one بهتر جواب میدن
مرسی پتر فدات. نمیدونم تنها برم یا ازدواج کنم برم. من وابستگی به خانواده ندارم ولی اونجا میترسم از بس کسی نباشه باهاش حرف بزنم افسرده بشم. وگرنه اصلا قصد ندارم ازدواج کنم.

نمایه کاربر
iranian
محل اقامت: Denmark
تماس:

پست توسط iranian » پنج شنبه 7 فروردین 1393, 11:00 pm

Shayann نوشته شده:
peeter نوشته شده:
مرسی پتر فدات. نمیدونم تنها برم یا ازدواج کنم برم. من وابستگی به خانواده ندارم ولی اونجا میترسم از بس کسی نباشه باهاش حرف بزنم افسرده بشم. وگرنه اصلا قصد ندارم ازدواج کنم.
اینترنت وای فا مجانی هست بخوای اینترنت پرسرعت داشته باشی باید پول بدی
مطمنا کیفیت اینترنت مجانی اونجا از اینترنت پولی ایران با لا تر هست
من درست نفهمیدم میخوای ازدواج کنی فقط برای اینکه اونجا تنها نمونی :lol: این چه کاریه چرا با زندگی بقیه میخوای بازی کنی ((واقعا باید به حال این مردم گریه کرد که به زندگی دیگران هیچ اهمیتی نمیدن و فقط به فکر راحتی خودشون هستن برای همینه که وضعیت این مملکت به اینجا کشیده شده))
تو کمپ اینقدر ادم بیکار هست که مشکلی برای حرف زدن نداری ، بهتره به جای فکر کردن به این مسائل جزئی و پیش پا افتاده رو کیس پناهندگیت کار کنی چون اگر با جواب منفی مواجه بشی مدت زیادی باید تو کمپ بمونی و کلا اوارگی و سختی داغونت میکنه
فقط رو کیس تمرکز کن
بقیه مسائل رو ول کن
<p style="text-align: left;">Tanha ID man dar in site faghat hamin hast baghie ID ha &nbsp;jali ast</p>
<p style="text-align: left;">email : xiranianx@gmail.com</p>

نمایه کاربر
Shayann

پست توسط Shayann » جمعه 8 فروردین 1393, 5:03 pm

iranian نوشته شده:
Shayann نوشته شده:
peeter نوشته شده:
من درست نفهمیدم میخوای ازدواج کنی فقط برای اینکه اونجا تنها نمونی :lol: این چه کاریه چرا با زندگی بقیه میخوای بازی کنی ((واقعا باید به حال این مردم گریه کرد که به زندگی دیگران هیچ اهمیتی نمیدن و فقط به فکر راحتی خودشون هستن برای همینه که وضعیت این مملکت به اینجا کشیده شده))
تو کمپ اینقدر ادم بیکار هست که مشکلی برای حرف زدن نداری ، بهتره به جای فکر کردن به این مسائل جزئی و پیش پا افتاده رو کیس پناهندگیت کار کنی چون اگر با جواب منفی مواجه بشی مدت زیادی باید تو کمپ بمونی و کلا اوارگی و سختی داغونت میکنه
فقط رو کیس تمرکز کن
بقیه مسائل رو ول کن
خدایی خیلی گلی. به خدا من آدم نامردی نیستم که بخوام کسیو به خاطر خودم بدبخت کنم. ماجرای ازدواج من پیچیدس که نمیشه اینجا گفت.
روی کیسم حسابی کار کردم و میخوام به وکیل هم مراجعه کنم تا قویترش کنه. امیدوارم هممون بتونیم موفق باشیم و به آرزوهامون برسیم. :)

نمایه کاربر
iranian
تماس:

پست توسط iranian » جمعه 8 فروردین 1393, 9:59 pm

Shayann نوشته شده:
iranian نوشته شده:
Shayann نوشته شده:
peeter نوشته شده:
فقط رو کیس تمرکز کن
بقیه مسائل رو ول کن
خدایی خیلی گلی. به خدا من آدم نامردی نیستم که بخوام کسیو به خاطر خودم بدبخت کنم. ماجرای ازدواج من پیچیدس که نمیشه اینجا گفت.
روی کیسم حسابی کار کردم و میخوام به وکیل هم مراجعه کنم تا قویترش کنه. امیدوارم هممون بتونیم موفق باشیم و به آرزوهامون برسیم. :)
خواهش میکنم ، من مسائل زندگتو نمیدونم ولی هیچ دلیل منطقی نمیتونه این کارتو توجیحه کنه که بخوای برای سرگرمی و رفاه خودت یک دختر را همراه خودت کنی،تو کمپ زندگی کردن واقعا بعد مدتی خسته کننده میشه ولی برای کسی که هدف داره میشه تحمل کرد ولی برای اون خانم که نه مشکلی داشته و نه هدفی داره واقعا ازار دهنده هست و کلا بعد مدتی میره رو اعصاب ادم ، اصلا ادم عاقل که ازدواح نمیکنه زندگی مجردی خودش خیلی حال میده، (چشمت بیوفته به زنهای اروپایی پشیمون میشی که زن گرفتی این برای یکی از دوستام پیش اومد و تجربه شخصی من نیست برای همین توصیه نمیکنم زن بگیری :D
کیست اوکی باشه زیر یک سال جواب میگیری اون وقت به راحتی میتونی همسرت رو بیاری پیش خودت و زندگیتون رو شروع کنید
موفق باشی شا دوماد ;)
<p style="text-align: left;">Tanha ID man dar in site faghat hamin hast baghie ID ha &nbsp;jali ast</p>

نمایه کاربر
Shayann

پست توسط Shayann » جمعه 8 فروردین 1393, 10:42 pm

iranian نوشته شده:
Shayann نوشته شده:
iranian نوشته شده:
Shayann نوشته شده:
peeter نوشته شده:
فقط رو کیس تمرکز کن
بقیه مسائل رو ول کن
خواهش میکنم ، من مسائل زندگتو نمیدونم ولی هیچ دلیل منطقی نمیتونه این کارتو توجیحه کنه که بخوای برای سرگرمی و رفاه خودت یک دختر را همراه خودت کنی،تو کمپ زندگی کردن واقعا بعد مدتی خسته کننده میشه ولی برای کسی که هدف داره میشه تحمل کرد ولی برای اون خانم که نه مشکلی داشته و نه هدفی داره واقعا ازار دهنده هست و کلا بعد مدتی میره رو اعصاب ادم ، اصلا ادم عاقل که ازدواح نمیکنه زندگی مجردی خودش خیلی حال میده، (چشمت بیوفته به زنهای اروپایی پشیمون میشی که زن گرفتی این برای یکی از دوستام پیش اومد و تجربه شخصی من نیست برای همین توصیه نمیکنم زن بگیری :D
کیست اوکی باشه زیر یک سال جواب میگیری اون وقت به راحتی میتونی همسرت رو بیاری پیش خودت و زندگیتون رو شروع کنید
موفق باشی شا دوماد ;)
خدایی خیلی آقایی دمت گرم. ;)

one-one

پست توسط one-one » چهار شنبه 3 اردیبهشت 1393, 2:23 pm

peeter نوشته شده:
سلام ذوستان عزیز
مرسی که هوای تاپبیک دارید
دوست گلم اینترنت نیست حداقل توی هایم ما نیست و من هم از کسی نشنیدم که جایی کمپشون اینترنت بهشون داده باشه.
اما این امکان هست که سیم کارت بخری و از اینترنتش استفاده کنی
اینجا هم تقریبا مثه اینرنت ایرانسله ایرانه فقط با ای نتفاوت که سرعت اینترنتش خیلی بالاتره فقط فرقی که داره اینه، به عنوان مثال من از اینترنت ALDI استفاده می کنم و ماهی 15 یورو میدم و 5 گیگابایت ایننترنت دارم واسه یک ماه. اگه تا آخر ماه همشو استفاده کردی که هیچی اگه نه توی ماه جدید باید از اول پول بدی (تقریبا مشه adsl ) اما اگه روزه 20 ماه همشو استفاده کردی اینترنتت قطع نمیشه بلکه سرعتش میاد بایین و تا اخر ماه اینترنت داری و با این اینترنته همه کاری میتونی کنی ولی خیلی سرعتش بایینه و در حد یه ایمیل چک کردن و فرستادن و از یه نرم افزارای مثه whatsapp viber و ... استفاده کنی

در مورد زن گرفتن و اینا هم من هیچی بیشتر از دوستای دیگه ندارم بگم.
موفق و پیروز باشی
کسانی که مشورت می خواهند، در حقیقت متقاضی تهییج و نظر موافق هستند...
اما اين اصلا خوب نيست!

farazFLH

پست توسط farazFLH » چهار شنبه 3 اردیبهشت 1393, 5:48 pm

سلام وان وان جان ...ممنون از اینکه اطلاعاتتو در اختیار ما هم می زاری ...
من پستاتو دنبال کردم ... و از اطلاعاتت استفاده کردم...
خواستم بپرسم الان که چندین ماه از پناهندگی شما می گزره به کجا رسیدین؟
ایا کاری پیدا کردین ؟ و اینترویو شدین یا خیر ...
ممنون

نمایه کاربر
iranian
تماس:

پست توسط iranian » شنبه 6 اردیبهشت 1393, 8:00 am

one-one نوشته شده:
peeter نوشته شده:
سلام ذوستان عزیز
مرسی که هوای تاپبیک دارید
دوست گلم اینترنت نیست حداقل توی هایم ما نیست و من هم از کسی نشنیدم که جایی کمپشون اینترنت بهشون داده باشه.
اما این امکان هست که سیم کارت بخری و از اینترنتش استفاده کنی
اینجا هم تقریبا مثه اینرنت ایرانسله ایرانه فقط با ای نتفاوت که سرعت اینترنتش خیلی بالاتره فقط فرقی که داره اینه، به عنوان مثال من از اینترنت ALDI استفاده می کنم و ماهی 15 یورو میدم و 5 گیگابایت ایننترنت دارم واسه یک ماه. اگه تا آخر ماه همشو استفاده کردی که هیچی اگه نه توی ماه جدید باید از اول پول بدی (تقریبا مشه adsl ) اما اگه روزه 20 ماه همشو استفاده کردی اینترنتت قطع نمیشه بلکه سرعتش میاد بایین و تا اخر ماه اینترنت داری و با این اینترنته همه کاری میتونی کنی ولی خیلی سرعتش بایینه و در حد یه ایمیل چک کردن و فرستادن و از یه نرم افزارای مثه whatsapp viber و ... استفاده کنی

در مورد زن گرفتن و اینا هم من هیچی بیشتر از دوستای دیگه ندارم بگم.
موفق و پیروز باشی
اقای وان وان شما مطمنی که المان هستی ؟ کشور افغانستان هم نیستی بگم افغانستانی ! چون تو افغانستان سرویس اینترنت 3G و به زودی هم 4G قراره بیاد
در حال حاضر ایران هم سیمکارت های 3G با سرعت های بالای 2 مگابیت ارائه شده
انوقت شما میگی در المان هستی و اینترنت سیمکارتش مثل ایرانسل هست!!! یعنی تو افغانستان اخرین تکنولوژی روز دنیا هست ولی تو المان نیست :lol: :lol:

bulghar

پست توسط bulghar » یک شنبه 7 اردیبهشت 1393, 1:01 pm

دقیقا حرفهای اقای وان وان درسته..من هم الان المان هستم تقریبا 45روزه اینجا هستم...تو المان اینترنت رایگان وجود نداره باید پول بدی ولی در بعضی نقاط شهر مثل فروشگاههای مدیا مارکت میتواتی وای فای رایگان داشته باشی در هیچ کمپی اینتزنت رایگان نیست...در کل المان فقط اسمش قشنگه وقتی بیاید اینجا تازه میفهمید که اینجا هم هیچ خبری نیست من قبلا در یونان و بلغارستان و مجارستان بودم و به نظر من کشورهای شرقی اروپا مردم بهتر و زندگی جذابتری دارند

نمایه کاربر
iranian
تماس:

پست توسط iranian » دو شنبه 8 اردیبهشت 1393, 3:06 am

bulghar نوشته شده:دقیقا حرفهای اقای وان وان درسته..من هم الان المان هستم تقریبا 45روزه اینجا هستم...تو المان اینترنت رایگان وجود نداره باید پول بدی ولی در بعضی نقاط شهر مثل فروشگاههای مدیا مارکت میتواتی وای فای رایگان داشته باشی در هیچ کمپی اینتزنت رایگان نیست...در کل المان فقط اسمش قشنگه وقتی بیاید اینجا تازه میفهمید که اینجا هم هیچ خبری نیست من قبلا در یونان و بلغارستان و مجارستان بودم و به نظر من کشورهای شرقی اروپا مردم بهتر و زندگی جذابتری دارند
شما المان هستی سیمکارتت اینترنت پر سرعت نداره ؟
خوب میشه بگی انتظارت از المان چی بود که خبری نیست ؟ میخواستی دقیقا چه خبری باشه ؟
تو شرق اروپا چی بود که تو المان نیست؟ یکم بیشتر توضیج بده

bulghar

پست توسط bulghar » دو شنبه 8 اردیبهشت 1393, 11:04 am

اقای ایرانیان عزیز..گفتم اینترنت پولیه نگفتم نیست..سیم کارت اینجا میخری 13یورو که 10یورو شارژ داره برا اینترنت هم پول جداگانه میدی بستگی به حجمی که میخ.ای از 150مگ تا 5گیگ میتونی بگیری برای

bulghar

پست توسط bulghar » دو شنبه 8 اردیبهشت 1393, 11:16 am

برای 5گیگ 15یورو باید پیاده شی 1ماه هم بیشتر زمان نداره....البته خطها متفاوتند اما خط من هم مثا اقای وان وان الدی است که شرایطش اینه....خوب المان امکاناتش نسبت به شرق اروپا خیلی بهتره ولی اگه زبان المانی بلد نباشی معمولا کسی باهات حرف نمیزنه و اگر انگلیسی هم صحبت کنی با این که میفهمند ولی به المانی جوابتو میدند کلا ارتباط برقرار کردن اینجا کار راحتی نیست...و در مورد اینترویو باید بهت بگم زیر 1سال کسی را مصاحبه نمیکنند و امسال هم اگه ویزا شنگن داشته باشی ترک خاک میگیری بعد از یه مدت کوتاه...تو کمپ کارلسروهه که بودم تمام کسایی که با ویزا امده بودن تو موقع مصاحبه کیس راه فهمیدند ولی من که قاچاق امده بودم تو مصاحبه فعلا هیچکدوم از اثر انگشتام در نیومد میگن 3ماه طول میکشه در بیاد...

bulghar

پست توسط bulghar » دو شنبه 8 اردیبهشت 1393, 11:28 am

الان هم المان نسبت به پناهجوهای ایرانی خیلی بدبین است چون اکثرا با ویزا امدن و ایرانیها به توریستهای پناهنده تبدیل شدن تو کمپ موقت 2خانواده ایرانی که با ویزای ایتالیا امده بودن وقتی شرایط سخت هایم را دیدن داشتن با گریه التماس میکردند که دیپورتشون کنند متاسفانه فکر کردن میرن هتل..تمام این مسایل باعث میشه که ذهنیت اداره مهاجرت نسبت به ایرانیها تغییر کنه و حتی اون کسایی که واقعا مشکل دارند هم به چوب بقیه بسوزنند و زمانهای اینترویو طولانی مدت یکی از دلایلشه..واما در مورد شرق اروپا چون در بلغار و مجار ایرانی خیلی کمه و همشون هم قاچاق امدن معمولا زیر 5ماه تکلیفت مشخص میشه و مردم خونگرم و مهرونتری نسبت به المان داره و ازادی که در مجار یا بلغار داری را به هیچ وجه در المان پیدا نمیکنی

نمایه کاربر
iranian
تماس:

پست توسط iranian » یک شنبه 14 اردیبهشت 1393, 10:40 pm

عزیز من هم نگقتم پولی نیست !
ولی اینترنت در دسترس همه هست
تو بعضی مراکز رایگان هست پناهجو میتونه بره اونجا وصل بشه یا یک سیم کارت بخره و با کمی هزینه اینترنت پرسرعت داشته باشه
سیمکارت ها دارای قابلیت اینترنت پرسرعت همراه هستن ، با هزینه های مختلف این مبلغی را که شما گفتی من الان دو برابرش را هزینه میکنم چون علاوه بر اینکه باید اینترنت بی کیفیت رو بخرم باید یک وی پی ان هم تهیه کنم که هزینه بیشتر از 15 یورو میشه
اون هم کیفیت و امنیت اینترنت المان رو نداره
با این حساب بازم به نظر من به صرفه هست این هزینه برای پناهجو ها

یعنی شانس قبولی برای کسایی که با ویزا اومدن زیاد نیست درسته ؟

همه اینها درست ولی وضعیت کار تو المان بهتر از شرق اروپا هست

bulghar

پست توسط bulghar » شنبه 20 اردیبهشت 1393, 11:07 am

اگه با ویزا بیای شانست خیلی کمه اقامت بگیری..سال 2014سخت تر شده ولی سالهای قبل میشد با وکیل ردیفش کرد...البته تقریبا 95درصد ایرانیهای اینجا با ویزا امدن و همه هم بلا تکلیفند...ولی همه دست به دامن کلیسا هستند.تا بتونند بمونند ....خدایی اگه این کلیسا نبود ایرانیها هیچ کیس دیگه ای نداشتند

نمایه کاربر
iranian
تماس:

پست توسط iranian » یک شنبه 21 اردیبهشت 1393, 9:41 pm

bulghar نوشته شده:اگه با ویزا بیای شانست خیلی کمه اقامت بگیری..سال 2014سخت تر شده ولی سالهای قبل میشد با وکیل ردیفش کرد...البته تقریبا 95درصد ایرانیهای اینجا با ویزا امدن و همه هم بلا تکلیفند...ولی همه دست به دامن کلیسا هستند.تا بتونند بمونند ....خدایی اگه این کلیسا نبود ایرانیها هیچ کیس دیگه ای نداشتند
با ویزا بری صد در صد منتفی پناهندگی
اینجور که معلومه احتمالا تا چند وقت دیگه کیس مسیحیت تو المان مثل سوئد دیگه جواب نده

نمایه کاربر
amiraaaaaa

پست توسط amiraaaaaa » دو شنبه 22 اردیبهشت 1393, 2:39 am

bulghar نوشته شده:برای 5گیگ 15یورو باید پیاده شی 1ماه هم بیشتر زمان نداره....البته خطها متفاوتند اما خط من هم مثا اقای وان وان الدی است که شرایطش اینه....خوب المان امکاناتش نسبت به شرق اروپا خیلی بهتره ولی اگه زبان المانی بلد نباشی معمولا کسی باهات حرف نمیزنه و اگر انگلیسی هم صحبت کنی با این که میفهمند ولی به المانی جوابتو میدند کلا ارتباط برقرار کردن اینجا کار راحتی نیست...و در مورد اینترویو باید بهت بگم زیر 1سال کسی را مصاحبه نمیکنند و امسال هم اگه ویزا شنگن داشته باشی ترک خاک میگیری بعد از یه مدت کوتاه...تو کمپ کارلسروهه که بودم تمام کسایی که با ویزا امده بودن تو موقع مصاحبه کیس راه فهمیدند ولی من که قاچاق امده بودم تو مصاحبه فعلا هیچکدوم از اثر انگشتام در نیومد میگن 3ماه طول میکشه در بیاد...
یعنی واقعا اینطوری شده؟یعنی هر کسی با ویزای قانونی بیاد آلمان ترک خاک میگیره؟لطفا دوستان دیگه ای که در آلمان هستن بیان و بگن این چیزی که این دوستمون میگه واقعیت داره؟ اگه اینطور باشه که دیگه هیچی................... :cry:

panahandegi.europa

پست توسط panahandegi.europa » چهار شنبه 24 اردیبهشت 1393, 3:08 pm

فقط یه چیزی رو بگم.اینجوری نیستش که زیر یک سال کسی اینترویو نشه.بستگی به جا داره و شرایط خود کسی که میره و شرایط هایم.
به عنوان مثال:
یه نفر با اثر انگشت آلمان میره فنلاند.فنلاند ازش اثر انگشت میگیره.با سیستم آیرودیک کنترل میکنه.اثرتون در میاد.بعد به شما خبر میده که اثرتون در اومده.و بعد به آلمان نامه میزنن که این فرد اینجاست.میخوایش یا نه؟بعد به شما خبر میدن که این کار رو کردن.تا اینجا حدود یک ماه طول میکشه.
بعد آلمان مدت سه ماه فرصت داره که به فنلاند جواب بده.اگر بگه نمیخوام که پرونده شما توی فنلاند عملا باز میشه و فنلاند باید به پروندتون رسیدگی کنه.اگر آلمان بگه آره میخوام که فنلاند تا 6ماه فرصت داره که شما رو برگردونه.اگر برتون نگردونه خودش باز باید به شما رسیدگی کنه.
حالا این 1ماه اول و 3ماهی که آلمان باید جواب بده و 6ماهی که باید صبر کنی میشه 10ماه.بعدشم یکی 2ماهی طول میکشه تا برات اینترویو بزارن.پس اینجوری میشه یه سال.
باید دید طرفی که میگه یک سال به پایین امکان نداره رو چه حسابی میگه؟اگر 4نفر رو ببینی اینجوری باشن دلیل نمیشه که برا همه و همه جای آلملن باشه.شاید یکی از اونا همین مشکلی که من گفتم داشته اما چون اعتماد نکرده چیزی نگفته.
یا اینکه بعضی وقتها پناهنده زیاد میاد.مثل این روزا که پناهنده سوریه ای زیاد میاد.چون جوابم میگیرن دیگه همه ی عرب ها میان میگن ما ماله سوریه هستیم.البته جوابشون فرق داره با جوابی که به ایرانی ها میدن.اکثرا البته.
و سر همین زیاد بودن تعداد مصاحبه اولی طول میکشه.
البته اینم نا گفته نماند که بله در بعضی جاهای آلمان کلا طول میکشه مصاحبه بشی.شاید حتی تا دو سال.که البته تو این مدت بیکار نشنستن اینا.تمام فعالیت های شما رو زیر نظر دارن.
که دیگه الان حوصلم نمیشه توضیح بدم.
اما یکی از دوستام که یک ماه پیش حدودا رفت مصاحبه بهش اینجوری گفته خود قاضیه.همه چیز رو ازش پرسیده.بعد این دوستم فهمیده که همه ی کارایی که کرده رو میدونستند و خوب وقتی قاضی پرسیده حتما مهم بوده.

alireza9707

پست توسط alireza9707 » شنبه 4 مرداد 1393, 6:34 pm

سلام
ممنون از اطلاعات واقعا مفیدت جناب one
بسیاری از سوالام حل شد
دو سوال باقی مونده :
1- من می خوام با یه قاچاقبر به صورت هوایی بیام آلمان ، به گفته خودش و دوستانم که باهاش رفتن ار فرودگاه خارج می شی بعد می ری توی شهر تقاضا می دی - حالا سوال من اینه که اگر توی وسایلم لپ تاپ هم باشه مشکلی پیش میاد ؟ ( وسایلم یه کیف کولی کوچیکه که یه دست لباس هست ، ریش تراش و شارژ موبایل )
2- اگر مقداری پول ( مثلا 1000 یورو ) همرام باشه ، اونه ازم می گیرن و به عنوان حقوق بهم می دن ؟ یا اینکه پولم رو نمی گیرن حقوق هم می دن ؟
پیشا پیش ممنونم ازت

panahandegi.europa

پست توسط panahandegi.europa » شنبه 4 مرداد 1393, 7:48 pm

alireza9707 نوشته شده:سلام
ممنون از اطلاعات واقعا مفیدت جناب one
بسیاری از سوالام حل شد
دو سوال باقی مونده :
1- من می خوام با یه قاچاقبر به صورت هوایی بیام آلمان ، به گفته خودش و دوستانم که باهاش رفتن ار فرودگاه خارج می شی بعد می ری توی شهر تقاضا می دی - حالا سوال من اینه که اگر توی وسایلم لپ تاپ هم باشه مشکلی پیش میاد ؟ ( وسایلم یه کیف کولی کوچیکه که یه دست لباس هست ، ریش تراش و شارژ موبایل )
2- اگر مقداری پول ( مثلا 1000 یورو ) همرام باشه ، اونه ازم می گیرن و به عنوان حقوق بهم می دن ؟ یا اینکه پولم رو نمی گیرن حقوق هم می دن ؟
پیشا پیش ممنونم ازت
خوشم میاد ده جا هم سوالات رو میپرسیا.
ایول

Saeid12345

پست توسط Saeid12345 » جمعه 18 مهر 1393, 9:19 am

با سلام ،
ميخواستم شرايط رفتن به آلمان ،مستقيم، و اينكه بعد از رسيدن به اونجا بايد چيكار كرد واسه اقامت،بعدشم هزينه هاي رفتن،چقد اولش بايد پرداخت كرد،وشانس موندن بعد از رسيدن چقدره،با تشكر،
بهترين راه و اينكه هزينه هاش نسبتا خوب باشه و ارزش خرج كردن داشته باشه،حتي اگه مجبور باشه بيشتر خرج كنه آدم،
ممنونم ازتون

bow84202

پست توسط bow84202 » چهار شنبه 19 آذر 1393, 6:00 am

amiraaaaaa نوشته شده:من خیلی دوست دارم بیام آلمان.ولی هر کس یه حرفی میزنه.واقعا آدم گیج میشه.
1-به نظرت کسی که در حال حاضر می یاد آلمان نهایتا چقدر طول میکشه تا جواب بگیره.الان جواب سخت میدن؟چه جوری دقیقا.چه کیسی الان به نظرت جواب میده.؟آیا جواب مثبت گرفتن به شانس هم بستگی داره.میزان تحصیلات.تیپ.قیافه.شغل.آیا به این چیزام بستگی داره؟آیا فقط میشه اونارو با حرف زدن قانع کرد.یعنی بدون هیچ مدرک کتبی.آیا گرفتن وکیل تاثیری در پرونده و جواب مثبت گرفتن داره؟مردم آلمان واقعا نژاد پرستن یا نه.آخه بعضیا میگن زیاد با پناهندها خوب نیستن.آیا این حرف درست؟آیا امسال سال بهتری برای پناهنده های جدید؟به نظرت از صد در صد چند درصد امکان گرفتن جواب مثبت وجود داره؟
ممنون دوست عزیز اگه پاسخ بدی به سوالاتم.
اگه ایران مشکلی نداری نیا، ما تو هامبورگ هستیم و سر ۲ ماه اینترویو شدیم البته نه جایی اثر انگشت داشتیم و نه با ویزا اومدیم، ولی کسایی که با ویزا اومدن بی برو برگرد ویزا در اومده یا اثر انگشت در اومده، کسایی هستن تو اینجا که آدم پرون تضمینی آورده ولی الان دوبلین بهشون خرده، توهامبورگ چون مهاجر زیاده کمتر نژاد پرستن ولی نژاد پرستی به وفور دیده میشه
کیس که معلوم نمی کنه بستگی به قاضی داره ولی اگرم جواب منفی بگیری میتونی با کار و مالیات ۲ ساله جواب مثبت بگیری
اما، اگر مشکل نداری نیا، اینجا پر سوری هست و اوضا اصلن خوب نیست، جدی میگم نیا، اینو کسی میگه که عاشق زندگی در خارج ایران بوده و با زن و بچه اومده و واقعا پشیمونه

sasan1989

پست توسط sasan1989 » پنج شنبه 7 تیر 1397, 9:23 pm

@سلام به همه
دوستان کسی هست منو راهنمایی کنه در خصوص پناهندگی؟
دو بچه زیر7 سال داریم بهمون گفتن نفری 45 بدین و یچه هامون هم هرکدوم نصف 45 ، تقریبا 135 میشه چهار نفرمون
وکیل گفته از صفر تا صد کار باهامون هست و قرارداد میبنده
میخوام بدونم واقعا میشه بدون دردسری پناهنده شی و شهروند قانونی المان بشی؟
زن و بچه ادیت نمیشن؟؟؟؟
ممنون میشم کسی جواب بده

نوشین.فرهنگ

پست توسط نوشین.فرهنگ » شنبه 16 تیر 1397, 1:33 am

Arad II نوشته شده:
یک شنبه 30 تیر 1392, 1:05 pm
سلام
دوست گرامي ممنون كه هستي و كمك ميكني تا بتونيم بروز ترين اطلاعات رو از المان و شرايط پناهندگي دريافت كنيم
شخصي رو پيدا كردم كه بتونه كمك كنه براي خروج از ايران از طريق ويزا
ايشون اول اتريش و بعد المان رو پيشنهاد كرد
حالا موندم بين اتريش و المان با اينكه شنيدم اين دو كشور در بسياري ازموارد تا حدودي شبيه به هم هستند
تو ساير كشور ها كمپ بيشتر 6 ماه نيست البته تو همين سايت خوندم
پس چرا تو المان انقدر زياده ؟!
يعني بايد 12 تا 15 ماه تو كمپ يا هايم باشيم ؟! :o :oops:
خيلي سخته كه
ميشه كمي درباره همين هايم توضيح بديد كه توي شهره ؟ يعني ميشه به شهر رفت يا همش بايد اونجا باشيم
كلا كمي اطلاعات بدي درباره هايم
من فكر ميكردم كه هايم يكسري خونه هستند كه پناهنده ها بعد از مدت موقتي كه در كمپ هستند به اين خونه ها مياند و زندگي ميكنند مثل كشورهاي ديگه كه مثلا 3 ماه تو كمپ هستيم و قبولي ميگيريم و امكاناتي رو در اختيارمون ميزارند
بعد ياد گرفتن زبان الماني چقدر طول ميكشه ؟!
اونوقت اگه درباره اتريش يا كشور ديگه هم اگه اطلاعاتي داري بزاري كه خيلي احتياج دارمو ممنونتم
نميدونم كجا رو انتخاب كنم كه هم موندن در كمپش كم باشه هم امكانات خوبي بده بعد از قبولي
ببخشيد كه سوالم زياد شد :D
سلام ، صحبتای اون دوستمون درسته ، ولی من هم خواستم تجربه ی خودم و بگم خدمتتون ، اولا که اتریش اصلا واسه پناهندگی خوب نیست ، خیلی حقوق کم و شرایطکمپ ها سخته ، دوستای ما چند تا اومدن که متاسفانه بعد چند ماه خودشون و دیپورت کردن ، نمیدونم چقدر میخواین بدین و چجوری بیاین ولی اگه خواستین چند تا از آشناها از ایران به آلمان تو امسال اومدن میتونم معرفی کنم ، بعد اینکه درسته همونطور که این خانوم گفتن ایالت با ایالت فرق میکنه ، بسته به شانستونه کجا بیوفتین ، من سره 6 ماه دادگاهم شد وبعد از دو ماهم قبولی گرفتم ، البته اون خانوم حقوقی که میگن خیلی کمه ، من تا اونجا که میدونم تا زمانی که توی کمپ هستین هفتگی برای پول تو جیبی بهتون میدن که حدود 30تا 35 یورو هست ،و غذا و یه سری چیزام که رایگانه ، مثله دکتر و دارو و لوازم بهداشتی و اینها ، بعدشم که میفرستنتون خونه vg یا همون خونه مشترک که در واقع پخت و پز ایناتون باخودتون میشه برایهر فرد مجرد حقوقتون حدود 320یوروهست که به کارت بانکیتون ریخته میشه ، اینم بگم بسته به جاییه که میوفتین ، اگه مثلا تو شهرای بزرگ باشین اجازه خونه گرفتن هم بهتون میدن ، مثلا برای هر فرد مجرد تا 50متر و مثلا 450یورو ماهانه اجاره میکن پیدا کن ما میدیم ، ولی توی شهرای کوچیک اطراف نه باید همون خونه مشترک بمونی بعد از قبولی اجازه خونه داری ، در مورد رفت و آمد و اینهام کاری باهات ندارن ، توی کمپ فقط یه کارت شناسایی بهت میدن و کنترلمیکنن ورود و خروجتو ، ولی هر کمپی یه سری قوانینم داره ، مثلا مشروب داخل نیارین و ... اگه سئوال دیگه هم داشتین تا جایی که بدونم جواب میدم

amin_a

پست توسط amin_a » پنج شنبه 8 شهریور 1397, 5:05 pm

نوشین.فرهنگ نوشته شده:
شنبه 16 تیر 1397, 1:33 am
Arad II نوشته شده:
یک شنبه 30 تیر 1392, 1:05 pm
سلام ، صحبتای اون دوستمون درسته ، ولی من هم خواستم تجربه ی خودم و بگم خدمتتون ، اولا که اتریش اصلا واسه پناهندگی خوب نیست ، خیلی حقوق کم و شرایطکمپ ها سخته ، دوستای ما چند تا اومدن که متاسفانه بعد چند ماه خودشون و دیپورت کردن ، نمیدونم چقدر میخواین بدین و چجوری بیاین ولی اگه خواستین چند تا از آشناها از ایران به آلمان تو امسال اومدن میتونم معرفی کنم ، بعد اینکه درسته همونطور که این خانوم گفتن ایالت با ایالت فرق میکنه ، بسته به شانستونه کجا بیوفتین ، من سره 6 ماه دادگاهم شد وبعد از دو ماهم قبولی گرفتم ، البته اون خانوم حقوقی که میگن خیلی کمه ، من تا اونجا که میدونم تا زمانی که توی کمپ هستین هفتگی برای پول تو جیبی بهتون میدن که حدود 30تا 35 یورو هست ،و غذا و یه سری چیزام که رایگانه ، مثله دکتر و دارو و لوازم بهداشتی و اینها ، بعدشم که میفرستنتون خونه vg یا همون خونه مشترک که در واقع پخت و پز ایناتون باخودتون میشه برایهر فرد مجرد حقوقتون حدود 320یوروهست که به کارت بانکیتون ریخته میشه ، اینم بگم بسته به جاییه که میوفتین ، اگه مثلا تو شهرای بزرگ باشین اجازه خونه گرفتن هم بهتون میدن ، مثلا برای هر فرد مجرد تا 50متر و مثلا 450یورو ماهانه اجاره میکن پیدا کن ما میدیم ، ولی توی شهرای کوچیک اطراف نه باید همون خونه مشترک بمونی بعد از قبولی اجازه خونه داری ، در مورد رفت و آمد و اینهام کاری باهات ندارن ، توی کمپ فقط یه کارت شناسایی بهت میدن و کنترلمیکنن ورود و خروجتو ، ولی هر کمپی یه سری قوانینم داره ، مثلا مشروب داخل نیارین و ... اگه سئوال دیگه هم داشتین تا جایی که بدونم جواب میدم
سلام دوست عزیز من راه اومدنو پیدا کردم کیس مشکل دارم که مسئله اصلی هستش شما که الان هایم هستی و کلی آدم دیدید و حتما کلی کیس میشه یکم منو راهنمایی کنید خوب اونطوری که من شنیدم کیس های چند دسته هستند مثل جنسی مذهبی سیاسی ازدواج، آیا مدل دیگه ای وجودد ارد ؟ چه چیز هایی برای تکمیل کیس نیاز هست ؟ مثلا آیا باید در مدل مذهبی سیاسی جنسی حتما جان شما در خطر بوده باشه ؟
چطور باید این کیس رو ساخته و پرداخته کرد تا جواب مثبت بگیریم، حالا آمدیم و این مقدمات را چیدیم و درست شد مثلا برفرض یک نفر ادعای کیس مذهبی میکنه اگه در اون مدت داخل کلیسا حاضر نشه هر هفته موقع مصاحبه که بشه نمیگن شما چطور مسیحی شدی که هر هفته در کلیسا حاضر نشدی یا مالیات کلیسا رو ندادی ؟ یکم در مورد کیس کمکم کنید ممنون اگه اینجا هم نمیتوانید راهنماییم کنید خصوصی پیغام بدید یا با ایدی تلگرامم
bestdiamondi
یا واتس آپ ام
+79852464263
با من تماس بگیرید
با سپاس

farhad ravan

پست توسط farhad ravan » شنبه 24 شهریور 1397, 7:38 am

ناموسن دمش خیلی گرمه.
منو راحت آورد هوایی
نظامیم هست مطمئن
فقط با این بیاین