راه های دور زدن دوبلین 3 و جلوگیری از دیپورت شدن

راههای کسب اقامت در آلمان (پناهندگی، کار، ازدواج، سرمایه گزاری و...)
panahandegi.europa

راه های دور زدن دوبلین 3 و جلوگیری از دیپورت شدن

پست توسط panahandegi.europa » جمعه 9 خرداد 1393, 4:34 am

درود بر دوستان عزیز.منم تا دیشب ساعت 12 شب که به وقت ایران میشه 2 و نیم صبح دیپورتی بودم.اما به کمک خدا همه ی مشکلات حل شد.دیگه دیپورتی در کار نیست.تو این 6ماه دهنم صاف شد.به همه دری زدم که بتونم اینجا بمونم و دیپورتم نکنن.هربار اومدن یکی رو کنار من بردن قلبم اومد تو دهنم.من دیپورتی فرانسه بودم.الانم آلمانم.فرانسه که مثل جهنمه رسما.
تو این مدت خیلی دنبال راهکار و راه حل بودم.خیلی چیزا رو هم فهمیدم.از روستاهای آلمان و دفاتر کمک به بی خانمانها رفتم تا فراکفورت و هامبورگ و وکیل گردن کلفت و این جور چیزها.
اینجا کل قانون دوبلین رو میزارم.بخونیدش.اگر کسی هست که مشکل دوبلین داره بپرسه تا با توجه به موقعیتی که توش هست بهش بگم چه کار کنه.البته تا جایی که تجربم اجازه میده.
دوست ندارم کسی رو برگردونن.همه با یه امیدی میان.

این قرارداد از ابتدای سال 2014 به اجرا گذاشته شده است.
قرارداد دوبلین 3 شرایط پذیرش و نحوه رسیدگی به درخواست آندسته از پناه جویان را که
درخواست پناهندگیشان را دریک کشور اتحادیه اروپا ارائه داده، اما ویزای یک کشور دیگر را داشته، یا از کشور دیگری عبور کرده یا در کشور دیگری در اتحادیه اروپا قبلا درخواست پناهندگی داده بودند را تعریف، تعیین و مشخص می کند. این قرارداد تعیین می کند که چه کشوری مسئولیت رسیدگی به درخواست پناهندگی را داشته و در چه حالتی یک پناه جو به کشور دیگر عضو اتحادیه اروپا بازگردانده می شود. یک بانک اطلاعاتی ثبت اثر انگشت متقاضیان پناهندگی بنام "اویروداک" نیز وظیفه دارد تا شناسائی متقاضیان پناهندگی که قبلا در کشور دیگری در اتحادیه اروپا درخواست پناهندگی داده بوده اند را تسهیل کند.
مسئولیت رسیدگی به درخواست پناهندگی بر اساس دوبلین 3 با کدام کشور است؟
در صورتی که متقاضی پناهندگی در یک کشور اتحادیه اروپا )مثلا آلمان( درخواست پناهندگی بدهد، وظیفه اداره در آلمان است که ابتدا کنترل نماید آیا فرد متقاضی پناهندگی قبلا در یک کشور دیگر عضو امور پناهندگی اتحادیه اروپا یا عضو پیمان شنگن درخواست پناهندگی داده بوده است. این کنترل از جمله به یکی از چند روش زیر انجام می گیرد:
-کنترل از طریق "اویورو داک"
-کنترل از طریق "ویز"
-سوال از خود فرد متقاضی پناهندگی در مورد مسیر خروج از کشورش و مسیر ورود او به آلمان.همچنین سوال از او در این مورد که آیا پاس داشته است، ویزا داشته است، قبلا در کشور دیگری بوده است و...
بعضا نیز پیش می آید که وسایل شخصی یا محتوای وسایل یا جیب لباس های او مورد بازرسی قرار گرفته تا مشخص شود آیا عکس، کاغذ خرید یا نوشته ای که نشان از حضور یا عبور پناه جو از کشور دیگری باشد، یافت می شود یا نه.
سیستم جدید، امکان کنترل و تبادل اطلاعات مربوط به هویت و مشخصات دریافت کنندگان ویزای شنگن را بین کشورهای عضو بسیار افزایش داده و به پلیس مرزی این امکان را می دهد تا در کنترل پاس، با گرفتن اثر انگشت نسبت دارنده ی پاس به درست بودن ویزا و اینکه ویزا متعلق به دارنده آن می باشد، اطمینان حاصل کند.
همچنین در صورتی که فردی که ویزای شنگن دریافت کرده در یک کشور دیگر اتحادیه اروپا درخواست پناهندگی دهد، اداره امور پناهندگی در آن کشور از طریق کنترل نام و مشخصات و اثر انگشت آن فرد در این بانک اطلاعاتی مشخص خواهد کرد که آیا او قبلا از طریق یکی از سفارتخانه های کشورهای عضو قرارداد شنگن درخواست ویزای شنگن داده است یا نه، و اگر آری، مشخص می شود که کشور صادر کننده ویزا کدام کشور بوده است.
در امور پناهندگی در اتحادیه اروپا هرگاه مشخص گردد که متقاضی پناهندگی ویزای یک کشور دیگرِ عضو پیمان شنگن را داشته اما )مثلا در آلمان( درخواست پناهندگی داده است، به همان کشور صادر کننده ی ویزا بازگردانده خواهد شد. مهم نیست که آیا این فرد در آن کشور بوده یا نبوده است، مهم کشور صادر کننده ویزا می باشد که مطابق قرارداد دوبلین 3 ، همان کشور مسئولیت رسیدگی به درخواست پناهندگی آن فرد را نیز به عهده دارد.
همچنین است اگر فردی حتی ویزای شنگن هم نداشته، اما قبل از ورود به یک کشور عضو شنگن )برای مثال آلمان( از یک کشور امن ثالث دیگر )تمام کشورهای اتحادیه اروپا و عضو پیمان شنگن، کشور امن ثالث تلقی می شوند( عبور کرده است )مرز زمینی( یا توقف داشته است )در ترانزیت فرودگاه(، یا در یک کشور دیگر عضو پیمان شنگن قبلا درخواست پناهندگی داده بوده است، در تمام موارد فوق درخواست پناهندگی تحت عنوان "ناوارد" طبقه بندی شده و ابتدا پرونده و سپس تحت شرایط خاصی خود پناه جو به آن کشور که مسئولیت دارد برگردانده خواهد شد.
در چه شرایطی مطابق قرارداد دوبلین 3 امکان ماندن در مثلا آلمان و
رسیدگی به درخواست پناهندگی وجود دارد؟
1. دلایل خانوادگی و انسانی
)رعایت مواردی که در پی می آید برای کشوری که پرونده را بررسی می کند الزامی می باشد.(
بسیاری از پناه جویان مایلند به دلایل خانوادگی یا به دلیل بیماری های روحی یا جسمی درخواست پناهندگی خود را در کشوری ارائه دهند که در آنجا افراد خانواده، فامیل یا دوستان قابل اعتمادشان زندگی می کنند. اما اگر قرارداد دوبلین 3 شرایط پناهندگی در کشورهای اتحادیه اروپا را اینچنین سفت و سخت محدود کرده است، پس در چه شرایطی هنوز این امکان وجود دارد که بتوان درخواست پناهندگی خود در کشور مورد نظر )در اینجا آلمان(را دنبال نمود؟
در حالت های زیر و بر اساس قرارداد دوبلین 3 می توان به دلایل خانوادگی )تعریف خانواده در ماده 4 حرف "گ" آورده شده است و شامل خواهر و برادر نمی گردد(، با وجود داشتن ویزای شنگن درخواست پناهندگی را ارائه داد. کشور بررسی کننده موظف است به پرونده رسیدگی کرده و نمی تواند پناه جو را به کشور دیگر بفرستد:
الف) بهم پیوستگی به همسر یا شریک زندگی: در صورتی که رابطه از کشور مبداء شکل گرفته بوده باشد.(بر اساس مواد 9 اگر همسر یا شریک زندگی در آن کشور اقامت دارد و بر اساس ماده10 اگر همسر یا شریک زندگی در آن کشور درخواست پناهندگی داده و درخواستش هنوز در حال بررسی می باشد.
ب) بهم پیوستگی به فرزند یا فرزندان زیر18 سال: در صورتی که ازدواج نکرده و مجرد باشند. در مورد
کودکان زیر18 سال علاوه بر پدر و مادر، خواهر و برادر نیز حق پیوستگی دارند. به شرطی که این بهم پیوستگی به ضرر کودک نباشد.
پ) موارد خاص انسانی و خانوادگی
(رعایت این حالت برای کشوری که پرونده را بررسی می کند الزامی می باشد.)
در موارد خاص انسانی و خانوادگی مانند حاملگیِ قبل از تولد نوزاد، یا وجود بیماری های حاد روحی و جسمی که مراقبت دیگر اعضاء خانواده در بهبودی فرد نقش تعیین کننده دارد نیز می توان درخواست بهم پیوستگی به خانواده یا فامیل نمود.
2.مهلت های قانونی:
در صورتی که مهلت های قانونی تعیین شده برای ارجاع پرونده یا بازگرداندن پناه جو به کشور دیگر رعایت نشده یا سپری شده باشد. کشوری که در آنجا درخواست پناهندگی داده شده، موظف به رسیدگی به درخواست پناهندگی می باشد. این مهلت های قانونی عبارتند از:
الف) مهلت سه ماهه پرسش و استعلام: اگر پناه جو در کشوری(مثلا آلمان)، درخواست پناهندگی دهد اما شامل دوبلین 3 گردد، آلمان موظف است که کتبا و رسما درخواست خود را به کشوری که این پناه جو باید به آنجا بازگردانده شود تسلیم کند. این مهلت از زمانی که پناه جو درخواست پناهندگی خود در آلمان را ارائه داده است تا زمانی که آلمان نامه را برای آن کشور ارسال می کند سه ماه می باشد. اگر اثر انگشت متقاضی پناهندگی در سیستم "اویروداک" وجود داشته و تائید گردد، این مهلت دو ماه می باشد.
ب) مهلت دو ماهه پاسخ به پرسش و استعلام: کشوری که از آن درخواست شده است نیز موظف است
در حالت عادی ظرف دو ماه کتبا به این درخواست پاسخ دهد.
در حالت فوری و عاجل این مهلت حداقل یک هفته و حداکثر یک ماه می باشد.
پ) مهلت عملی کردن و اجرای بازگردادن به کشوری که مسئولیت دارد: از زمانی که کشور مورد سوال
قرار گرفته شده اعلام موافقت کند نیز آلمان شش ماه مهلت دارد تا بازگرداندن پناه جو به آن کشور را به اجرا بگذارد. اگر پناه جوئی که قرار است بازگردانده شود در زندان باشد، این مهلت حداکثر یک سال
خواهد بود. و اگر پناه جو مخفی شده، برگه ی قانونی اقامتی نداشته یا بطور رسمی از او هیچ آدرس و
اطلاعاتی در مورد محل سکونتش موجود نباشد، این مهلت 18 ماه خواهد بود.
اگر مهلت های ذکر شده در قرارداد دوبلین 3 رعایت نشده یا سپری شده باشند و در آن مهلت زمانی بازگرداندن پناه جو، یا اخراج او عملی نشده باشد، دیگر، مسئولیت رسیدگی به درخواست پناهندگی با آلمان خواهد بود.
ت) مهلت شش ماهه لغو مسئولیت: در صورتی که متقاضی پناهندگی با ویزای معتبر از یکی از کشورهای عضو شنگن وارد یکی از کشورهای منطقه شنگن شده (مثلا وارد آلمان شده)، و مهلت اعتبار ویزای او شش ماه است که سپری شده است، اما هنوز منطقه شنگن را ترک نکرده است، یا حتی اگر متقاضی پناهندگی قبلا از یکی از کشورهای عضو شنگن، اقامت معتبری دریافت کرده (مثلا ایتالیا) که اکنون حداقل دو سال است که از مهلت اعتبار آن گذشته است، در این حالت ها، کشوری که این فرد اکنون در آنجا درخواست پناهندگی
دهد(مثلا آلمان)، مسئولیت رسیدگی به درخواست را به عهده دارد.
در عین حال اگر معلوم شود فردی غیرقانونی وارد یکی از کشورهای منطقه شنگن شده (مثلا آلمان)، اما آلمان بتواند اثبات کند که متقاضی پناهندگی حداقل پنج ماه را غیر مُنقطع در یک کشور دیگر (مثلا ایتالیا) ساکن بوده است، آن کشوری که او در آنجا سکونت داشته(ایتالیا)، مسئولیت رسیدگی به پرونده را به عهده دارد.
ث) مهلت سه ماهه لغو مسئولیت: در صورتی که پناه جوئی (مثلا در آلمان) درخواست پناهندگی دهد اما قبلا در یک کشور دیگر اتحادیه اروپا بوده یا ویزای یکی از کشور های عضور پیمان شنگن را داشته، یا در یکی از آن کشورها درخواست پناهندگی داده بوده است(مثلا ایتالیا)، اگر خاک آن کشور (در این مثال ایتالیا) را حداقل سه ماه است که ترک کرده است، در این حالت، آلمان مسئولیت رسیدگی به درخواست پناهندگی را به عهده دارد و ایتالیا دیگر مسئولیتی نخواهد داشت. به این شرط که اگر آلمان از ایتالیا در مورد وضعیت آن فرد سوال کند، ایتالیا بتواند اثبات کند که آن شخص حداقل سه ماه است که خاک ایتالیا را ترک کرده است. و به این شرط که آن شخص، دارای اقامتی هنوز معتبر از ایتالیا نباشد.
--حقوق پناه جوئی که قرار است به کشور دیگر بازگردانده شود
الف) مطلع کردن پناه جو: پناه جو، یا وکیل او باید بطور کتبی در مورد نتیجه استعلام از کشوری که قرار است پناه جو به آنجا بازگردانده شود به زبانی که برای او قابل فهم باشد مطلع گردد.
ب) حق شکایت به دادگاه: در صورت صدور حکم بازگرداندن، پناه جو می تواند از طریق وکیلش شکایت فوری به دادگاه ارائه دهد. تا زمان اعلام حکم دادگاه، بازگرداندن پناه جو به تعویق می افتد.
پ) تامین یا تقبل هزینه وکیل: در صورتی که پناه جو نتواند هزینه های پرداخت هزینه وکیل را به عهده بگیرد، هر کشور عضو پیمان دوبلین بر اساس قوانین همان کشور باید هزینه به استخدام گرفتن یک وکیل از سوی پناه جو را به عهده گرفته یا دسترسی پناه جو به وکیل(تسخیری) را تضمین نماید.
(((بر گرفته از سایت انتگراسیون)))

humanity123

Re: راه های دور زدن دوبلین 3 و جلوگیری از دیپورت شدن

پست توسط humanity123 » جمعه 9 خرداد 1393, 12:49 pm

درود... یعنی‌ اگه شخصی‌ با ویزای بدون اثر انگشت از یونان بره ایتالیا و از اونجا بره به آلمان ،بازم برمیگردونند ؟ یا پلیس مرزی ایتالیا ثبت اثر می‌کنه! کلا واسه ویزای بدون اثر یونان چه مسیریرو پیشنهاد می‌کنید تا مشکلی‌ پیش نیاد !؟!

panahandegi.europa

پست توسط panahandegi.europa » جمعه 9 خرداد 1393, 2:04 pm

humanity123 نوشته شده:درود... یعنی‌ اگه شخصی‌ با ویزای بدون اثر انگشت از یونان بره ایتالیا و از اونجا بره به آلمان ،بازم برمیگردونند ؟ یا پلیس مرزی ایتالیا ثبت اثر می‌کنه! کلا واسه ویزای بدون اثر یونان چه مسیریرو پیشنهاد می‌کنید تا مشکلی‌ پیش نیاد !؟!

بهترین مسیر اینه دوست عزیز که بلیط برای یونان بگیری از فرودگاه امام.اما شرکت هواپیمایی که ازش بلیط میگیری نه ایران ایر باشه نه ترکیش نه قطر نه امارات.بلکه هواپیمایی لوفتانزا باشه که ماله آلمانه.
هواپیمایی ترکیه اول میره ترکیه بعد پیاده میشی با یه هواپیما دیگه میبرتت یونان.قطر میره دوحه.امارات میره دبی.معمولا البته.حالا هواپیمایی آلمان میره که لوفتانزا باشه میاد آلمان اول بعد میره یونان.شما اومد آلمان پیاده شدی رفتی تو سالن ترانسفر مثلا دو ساعت دیگه هواپیمات میاد.شما سوار نشو که بری یونان.بمون همونجا.تو دست شویی این بر اون بر.برا خودت بچرخ.خودشون بعد یه روز اینا که اونجا باشی میان میگیرنت.بعدم بهت میگن چرا اینجایی بگو قاچاقچی آوردتم گفته اونجا منتظر باش.من اصلا نمیدونم کجام.
(یه تیکه کیس هم بهت گفتم.حالش رو ببر)
خودت رو معرفی نکن ولی.چون میفهمن برنامه ریزی شده بوده.هواپیماتم که پرید رفت پاست رو پاره کن بریز تو دست شویی.اما نه قبل اینکه وارد فرودگاه شی یا.وقتی اومدی تو سالن ترانزیت بعدش.
این مطمعن ترین راه هست.
که البته گرونتر هم هست.تا جایی که در جرییانم نسبت به بلیط های ارزون قطر و ترکیش باید بین 4تا 6میلیون بیشتر بدی.
فدات
تو آلمان کمک خواستی من هستم

humanity123

پست توسط humanity123 » جمعه 9 خرداد 1393, 11:33 pm

به نظرت اگه بری آتن و از اونجا بری یه کشور حوضه شینگن (البته زمینی‌) و بد بری به سمت مقصد بهتر نیست ! چون از ایران لوفتهانزا نداره واسه یونان ،و اینکه اگه با ترکیش باشه چه عیبی میتون داشته باشه ،،، دیدم بچها ورود زدن البته ۴ ماه پیش و رفتن ... اسیره بهتر نداری؟ :?:

humanity123

پست توسط humanity123 » جمعه 9 خرداد 1393, 11:35 pm

manzooram masireh behtareh ,vainke man nemikham passport iranimo az dast bedam...

panahandegi.europa

پست توسط panahandegi.europa » شنبه 10 خرداد 1393, 8:47 am

humanity123 نوشته شده:به نظرت اگه بری آتن و از اونجا بری یه کشور حوضه شینگن (البته زمینی‌) و بد بری به سمت مقصد بهتر نیست ! چون از ایران لوفتهانزا نداره واسه یونان ،و اینکه اگه با ترکیش باشه چه عیبی میتون داشته باشه ،،، دیدم بچها ورود زدن البته ۴ ماه پیش و رفتن ... اسیره بهتر نداری؟ :?:
اگر بتونی وارد یونان شی و ازت اثر انگشت نگیرن که عالیه.لو نری که اثر بگیرن ازت.زمینی هم بری خوبه.اما اگر بهت گیر ندن توی ایتالیا و اینا.که معمولا هم نمیدن اگر شک نکنن.اما اگر بگیرنت و بفهمن ویزات جعلیه شک نکن که اثر میگیرن.و هرجا بری برات دردسر ساز میشه.
ترکیه مشکلی نداره اما میبرتت یونان.بعد باید از اونجا بری.

humanity123

پست توسط humanity123 » شنبه 10 خرداد 1393, 10:07 am

نه این ویزا اورجینال هست،و مطمئن هستم که اورجینال هست و بدون اثر هست ،و سؤال من اینه که اگه از مسیرهای دریائی و یا زمینی‌ به مرکز اروپا برویم باز هم رجیستر می‌شه (مثل فرودگاه) یا نه؟ بعدا داستان نشه ؟ و در آخر اگر هم رسیدیم اونجا ،و درخواست پناهندگی بدیم،با توجه به اینکه اثر نداریم ،امکانش هست که ویزا در بیاد؟ (راه حل چیست)>؟

panahandegi.europa

پست توسط panahandegi.europa » شنبه 10 خرداد 1393, 10:19 am

humanity123 نوشته شده:نه این ویزا اورجینال هست،و مطمئن هستم که اورجینال هست و بدون اثر هست ،و سؤال من اینه که اگه از مسیرهای دریائی و یا زمینی‌ به مرکز اروپا برویم باز هم رجیستر می‌شه (مثل فرودگاه) یا نه؟ بعدا داستان نشه ؟ و در آخر اگر هم رسیدیم اونجا ،و درخواست پناهندگی بدیم،با توجه به اینکه اثر نداریم ،امکانش هست که ویزا در بیاد؟ (راه حل چیست)>؟
دوست عزیز ویزای اورجینال یعنی از سفارت اومده.حالا اگر شما مطمعنی اورجینال هست و میگی بی اثر هست یعنی دزدیه.و الان مطمعن باش کل فرودگاه های شنگن اطلاعاتش رو دارن.تا بری اونجا گرفتنت.اینم که میگن یکی دیگه جات بره اثر بده شنیدم من اما نه جدیدا.به هر حال حواست رو جم کن که اینجا اومدی بیچاره نشی.خودت رو آماده کن و گول نزن خودت رو که ویزام اصله.
حالا فرض کنیم اصله اصله و بدون اثر
حتی اگر زمینی هم بری در هنگام ورود به مرز شنگن کنترل میشه ویزات.اوکی؟
نه اگر برسی چون اثر نداری به هیچ عنوان در نمیاد که از کجا اومدی.هیچ جا هم نمیتونن برت گردونن.چون مدرکی ندارنکه از کجا اومدی.فقط پاسپورتت رو نشون نده.نمیخوای هم نابودش کنی بده دست کسی.

humanity123

پست توسط humanity123 » شنبه 10 خرداد 1393, 11:51 am

na man in visaro az sefarat migiram az kharej az iran ,khialam rahateh ,faghat masiro mikham bedoonam ,moshkelam ooneh !

panahandegi.europa

پست توسط panahandegi.europa » شنبه 10 خرداد 1393, 2:54 pm

humanity123 نوشته شده:na man in visaro az sefarat migiram az kharej az iran ,khialam rahateh ,faghat masiro mikham bedoonam ,moshkelam ooneh !
اگر مطمعنی از ویزات که هیچی دیگه.مشکلی نداره که.برو بلیط یونان بگیر.از یونان هم بلیط بگیر برا آلمان.یا با کشتی مسافربری بیا ایتالیا.بعد با قطار بیا آلمان.کسی کاری بهت نداره.به دلتم ترس راه نده اگر مطمعنی که ویزات اصله و مشکلی به هم نمیزنه

humanity123

پست توسط humanity123 » شنبه 10 خرداد 1393, 3:26 pm

ایولله دمت گرم... اتفاقا به فکرم بود که دریای بیام ،ولی‌ نمیدونم تو آتن از کجا بلیط بگیرم و آیا شما میدونی‌ که بلیط تا مثلا ونیز چنده و چند روزه می‌رسه به اونجا ؟ و اگه اطلاعاتی‌ دارید به ما بدید تا استفاده کنیم . (لینک خرید یا معرفی‌ پانسیون ارزون و..) به سپاس

sephardad

پست توسط sephardad » شنبه 10 خرداد 1393, 5:29 pm

humanity123 نوشته شده:ایولله دمت گرم... اتفاقا به فکرم بود که دریای بیام ،ولی‌ نمیدونم تو آتن از کجا بلیط بگیرم و آیا شما میدونی‌ که بلیط تا مثلا ونیز چنده و چند روزه می‌رسه به اونجا ؟ و اگه اطلاعاتی‌ دارید به ما بدید تا استفاده کنیم . (لینک خرید یا معرفی‌ پانسیون ارزون و..) به سپاس
سلام دادش این ویزاتو چطوری بدون اثر گرفتی خواهش میکنم قیمتشو و روش گرفتنشو و اون اشناتون که برات گرفته تو خصوصی بهم معرفی انشالله جبران میکنم خواه شمیکنم منم میخوام برم چیزی برای موندن تو ایران ندارم خواهش میکنم تو رو جان هر که دوست داری کمکم کن
لطفا جوابم رو پیام بدید و این ایمیلمه برای تماس بیشتر kam.shad83@yahoo.com

panahandegi.europa

پست توسط panahandegi.europa » شنبه 10 خرداد 1393, 7:00 pm

humanity123 نوشته شده:ایولله دمت گرم... اتفاقا به فکرم بود که دریای بیام ،ولی‌ نمیدونم تو آتن از کجا بلیط بگیرم و آیا شما میدونی‌ که بلیط تا مثلا ونیز چنده و چند روزه می‌رسه به اونجا ؟ و اگه اطلاعاتی‌ دارید به ما بدید تا استفاده کنیم . (لینک خرید یا معرفی‌ پانسیون ارزون و..) به سپاس
از یونان تا ایتالیا به روز نمیکشه.6،7 ساعت.8ساعت.اگر کشتی تفریحی باشه شاید 10 ساعت.اما روز نمیشه.از ترکیه تا ایتالیا 7،8 روز ایناست
نه نمیدونم قیمت بلیط و اینا چنده.اما اگر انگلیسی بلد باشی میتونی همونجا بپرسی.اما با توجه به موقعیتی که داری از همینجا معلوم کن.
راستی من شنیدم که طرف از همین راه اومده بعد روی کشتی درریا زده شده.استفراغ و اینا.سر همین پلیس شک کرده.شانسش.چکش کردن و گیر افتاده.برش گردوندن یونان.
حواست رو جمع کن راجب این هم
البته این رو فقط شنیدم.همینجوری گفتم.

humanity123

پست توسط humanity123 » شنبه 10 خرداد 1393, 10:15 pm

اگه قراره با ویزا قانونی‌ که از سفارت خودشون میگیری و نوعی س هم هست برگردوند ،دیگه هیچی‌ دیگه ،باید در اداره مهاجرتو گًل گرفت ...! والا اینجوری دیدم رفتند یه زانو شهر ،گفتیم اینجوری ریسکش کمتره راحت تره و رجیستر هم نمی‌شه توی فرودگاه... پس با این حساب یه مسیری باید بریم که توش ریسک نباشه دیگه ... اینجوری که من تحقیق کردم تا آتن مشکلی‌ نداره و زبانم هم خوبه ،و نمی‌خوام بیشتر از ۱،۲ روز در آتن باشم و زود برم... نظرت درباره مسیره مجارستان چیه؟

panahandegi.europa

پست توسط panahandegi.europa » یک شنبه 11 خرداد 1393, 6:46 am

humanity123 نوشته شده:اگه قراره با ویزا قانونی‌ که از سفارت خودشون میگیری و نوعی س هم هست برگردوند ،دیگه هیچی‌ دیگه ،باید در اداره مهاجرتو گًل گرفت ...! والا اینجوری دیدم رفتند یه زانو شهر ،گفتیم اینجوری ریسکش کمتره راحت تره و رجیستر هم نمی‌شه توی فرودگاه... پس با این حساب یه مسیری باید بریم که توش ریسک نباشه دیگه ... اینجوری که من تحقیق کردم تا آتن مشکلی‌ نداره و زبانم هم خوبه ،و نمی‌خوام بیشتر از ۱،۲ روز در آتن باشم و زود برم... نظرت درباره مسیره مجارستان چیه؟
پس برا چیه که اومدن انقدر سخت شده ؟ درکل هم شما هرجا که باشی اگر بهت شک کنن میگیرنت.ویزات رو چک میکنن.همه چیش رو.که 3،4 ساعت 5ساعت هم طول میکشه.بعد میفهمن که سفارت نرفتی و این حرف ها.طبیعی رفتار کن.
اگر از من میشنوی نصف روز هم نمون تو آتن.اولین ثانیه ای که تونستی بزن بیرون.
طرف ده تا ویزای شنگن بوده تو پاسش ولی بازم چون ایرانی بوده گرفتن چکش کردن.البته نتونستن بگیرنش چون غیر قانونی نبوده اما خوب اذیت شده.
بیا آتن مستقیم از اونجا حرکت کن برو سمت ایتالیا.ایتالیا هم واینسا.جهنم پناهنده هاست.جواب میده اما بعد میگه هری.برو بیرون.خبری از پول و جا و اینا نیست.

humanity123

پست توسط humanity123 » یک شنبه 11 خرداد 1393, 11:36 am

اگه بخوأیم نصف روز بزنیم بیرون شک میکنند ،حداقل باید ۲ روز اونجا باشی‌ تا طبیعی جلوه کنه ! بد من مقصدم ایتالیا نیست ،آلمان هست و مشکل اینجاست که موقع خروج از آتن به مشکل نخوریم ،چون حالا آدم تیکت برگشت و رزرو هتل را اوکی میکنه ،ولی‌ چون خودم در سفارت حضور نداشتم ،و ویزا هم از اکراین در اومده و مطمئن هستم که سفارت صادر کرده ، ولی‌ چون اثر نداریم و مللیتمون هم که ۲ زارییییی هست ،از اون یه مقدار نگرانم ... باز یه آمار بگیر ببین آخرین مسیری که بچها رفتن و مشکلی‌ پیش نیومده کجاست... سپاس

panahandegi.europa

پست توسط panahandegi.europa » یک شنبه 11 خرداد 1393, 4:05 pm

humanity123 نوشته شده:اگه بخوأیم نصف روز بزنیم بیرون شک میکنند ،حداقل باید ۲ روز اونجا باشی‌ تا طبیعی جلوه کنه ! بد من مقصدم ایتالیا نیست ،آلمان هست و مشکل اینجاست که موقع خروج از آتن به مشکل نخوریم ،چون حالا آدم تیکت برگشت و رزرو هتل را اوکی میکنه ،ولی‌ چون خودم در سفارت حضور نداشتم ،و ویزا هم از اکراین در اومده و مطمئن هستم که سفارت صادر کرده ، ولی‌ چون اثر نداریم و مللیتمون هم که ۲ زارییییی هست ،از اون یه مقدار نگرانم ... باز یه آمار بگیر ببین آخرین مسیری که بچها رفتن و مشکلی‌ پیش نیومده کجاست... سپاس
تا جایی که من پرسیدم هر مسیری بری خطر خودش رو داره.هر مسیری.اما بهترینش به تجربه دوستانی از یونان اینه:
میری آتن 4تا دفتر مسافرتی میبینی.بعد یه تور یکی دو روزه آتن گردی یا یونان گردی بر میداری.باهاشون میری.از قبل هم یه تور مثلا اروپا گردی.یا ایتالیا یا آلمان بر میداری.با تور اروپایی میری.هزینت یه کم زیاد میشه اما بهترین راه هست.هرچند که 100% نیست اما بهتره.
اینم یه نفر بهم گفت.

babakps

پست توسط babakps » جمعه 16 خرداد 1393, 12:11 pm

dooste azizam lotfan rahnamai kon
man alan dar majarestan hastam va angoshte inja ro daram
yani panahandegi dadam
alan mikham be alman ya englis beram
az tarighe rahe otrish
chikar bayad konam ta diport nasham
kodoom eyalate alman behtare va az otrish chetor mishe resid be oon eyalat

mamnoon

habib6281

پست توسط habib6281 » جمعه 16 خرداد 1393, 12:50 pm

babakps نوشته شده:dooste azizam lotfan rahnamai kon
yani panahandegi dadam
az tarighe rahe otrish

mamnoon
سلام ..کاربر bulghar دقیقا به همین صورت از مجار رفت آلمان حتما میتونه کمکت کنه
memberlist.php?mode=viewprofile&u=3598

panahandegi.europa

پست توسط panahandegi.europa » جمعه 16 خرداد 1393, 3:18 pm

yani panahandegi dadam
az tarighe rahe otrish

mamnoon

درود بر شما
دوست عزیز بهترین راه برا اومدنت به آلمان استفاده از سایت mitfahrgelegenheit.de هستش.یه ماشین بگیر بابقیه مسافرها بیا.راهت.اینجا اومدی من میتونم بیام جلوت و کمکت کنم.اگر نه دیگه خود دانی.
اما برا جلوگیری از دیپورت شدن.
اول که تا 3ماه اول مطمعن باش کسی نمیاد برت گردونه.بدشم یه دوره 6ماه باید باشی که حل شه و اینجا بمونی.توی پست اول بخونی میفهمی.
توی این 6ماه مهلتت اینجوری میگذره
1ماه که طول میکشه تا خود آلمان بهت نامه بده بگه مجارستان قبولت کرده باید برگردی.مثلا مجارستان 25 ژانویه میگه برش گردونید اما آلمان حدودای 25 فوریه میگه اونا موافقت کردن و شما دیپورت میشی.
خوب میمونه 5ماه.
2 هفته مهلت اعتراض زدن هست که تو این دو هفته هم نمیان.
میشه 4.5 ماه.
بعد از این شما وکیل میگیری.تا نامه اعتراض بزنه.و تا جوابش بیاد در سریع ترین حالت ممکن دو هفته میگذره.
که این میشه 4ماه.
حالا یا جوابشون باز جای اعتراض و طول دادن داره که یک ماه حداقل طول میکشه که میمونه 3ماه.
حالا تو این 3 یا 4 ماه باقی مونده میتونن بیان ببرنت.
بعضی ایالت ها نامه میدن قبلش بعضی جاها نه.
اگر نامه دادن که شما روز قبله اینکه بیان خودت رو زخمی کن ببرنت بیمارستان.اگر نه وقتی که اومدن یه هویی دنبالت.
یه بار که پلیس نتونه ببرتت به شرطی که فرار نکرده باشی دیگه نمیاد و حله.در واقع تا بره و بگه به فلان علت نتونستیم ببریمش و بعد اونا بررسی کنن و حالا بخوان دوباره حکم بدن دیگه شک نکن که دوره 6ماهت تموم شده.
حالا اگر نمیخوای بکشه به روز آخر باید خودت رو بزنی به مریضی روحی که بری بیمارستان.یکی دو هفته که بودی نامه میگیری از دکترت.دیگه وکیل نامه نگاری میکنه.و اینکه انقدری معتل میشن که برت نگردونن.
جزعیات زیاد داره این کار اگر خواستی 100 % بیای بگو که بیشتر توضیح بدم.

babakps

پست توسط babakps » جمعه 16 خرداد 1393, 4:21 pm

panahandegi.europa نوشته شده:
yani panahandegi dadam
az tarighe rahe otrish

mamnoon

درود بر شما
دوست عزیز بهترین راه برا اومدنت به آلمان استفاده از سایت mitfahrgelegenheit.de هستش.یه ماشین بگیر بابقیه مسافرها بیا.راهت.اینجا اومدی من میتونم بیام جلوت و کمکت کنم.اگر نه دیگه خود دانی.
اول که تا 3ماه اول مطمعن باش کسی نمیاد برت گردونه.بدشم یه دوره 6ماه باید باشی که حل شه و اینجا بمونی.توی پست اول بخونی میفهمی.
1ماه که طول میکشه تا خود آلمان بهت نامه بده بگه مجارستان قبولت کرده باید برگردی.مثلا مجارستان 25 ژانویه میگه برش گردونید اما آلمان حدودای 25 فوریه میگه اونا موافقت کردن و شما دیپورت میشی.
خوب میمونه 5ماه.
میشه 4.5 ماه.
بعد از این شما وکیل میگیری.تا نامه اعتراض بزنه.و تا جوابش بیاد در سریع ترین حالت ممکن دو هفته میگذره.
که این میشه 4ماه.
حالا یا جوابشون باز جای اعتراض و طول دادن داره که یک ماه حداقل طول میکشه که میمونه 3ماه.
اگر نامه دادن که شما روز قبله اینکه بیان خودت رو زخمی کن ببرنت بیمارستان.اگر نه وقتی که اومدن یه هویی دنبالت.
یه بار که پلیس نتونه ببرتت به شرطی که فرار نکرده باشی دیگه نمیاد و حله.در واقع تا بره و بگه به فلان علت نتونستیم ببریمش و بعد اونا بررسی کنن و حالا بخوان دوباره حکم بدن دیگه شک نکن که دوره 6ماهت تموم شده.
حالا اگر نمیخوای بکشه به روز آخر باید خودت رو بزنی به مریضی روحی که بری بیمارستان.یکی دو هفته که بودی نامه میگیری از دکترت.دیگه وکیل نامه نگاری میکنه.و اینکه انقدری معتل میشن که برت نگردونن.
mamnoon dooste aziz az rahnamayi khoobetoon
payam dadam

panahandegi.europa

پست توسط panahandegi.europa » جمعه 16 خرداد 1393, 4:49 pm

babakps نوشته شده:
yani panahandegi dadam
az tarighe rahe otrish

mamnoon

درود بر شما
خوب میمونه 5ماه.
میشه 4.5 ماه.
که این میشه 4ماه.
mamnoon dooste aziz az rahnamayi khoobetoon
payam dadam

خواهش میکنم وظیفست

königs

پست توسط königs » دو شنبه 19 خرداد 1393, 6:52 pm

Bayad darnazar begirin ke faghat omadan mohem nist. Javab gereftan ham kheili mohemeh, bekhosoos alman. 1 sal ke aslan ejazeh kar nadari be ehtemal ziad to dehat ha mindazanetoon, onam to kamp. Adamhaee soragh daram ke diport nashodan va moondan, ama javab nemidan ta khasteh shi bargardi. Sale 2012 va 13, hodoodan 4650 irani inja panahandeh shodan, ke faghat 240 nafar javab gereftan. Ghabl az har kari besiar besiar barresi konid bad harekat konid.

panahandegi.europa

پست توسط panahandegi.europa » دو شنبه 19 خرداد 1393, 9:54 pm

königs نوشته شده:Bayad darnazar begirin ke faghat omadan mohem nist. Javab gereftan ham kheili mohemeh, bekhosoos alman. 1 sal ke aslan ejazeh kar nadari be ehtemal ziad to dehat ha mindazanetoon, onam to kamp. Adamhaee soragh daram ke diport nashodan va moondan, ama javab nemidan ta khasteh shi bargardi. Sale 2012 va 13, hodoodan 4650 irani inja panahandeh shodan, ke faghat 240 nafar javab gereftan. Ghabl az har kari besiar besiar barresi konid bad harekat konid.

دوست عزیز با توجه به کدام منبع این رو میگی؟
چون من خیلی هارو سراغ دارم که ننداختنشون تو دهات.این که هیچ.زیر یک سال هم خونه دان بهشون.
اینم که میگم 100% مطمعنم.چون خودم یکیشونم.
البته جاهایی هست که بد شانسی بیاری.
بنابراین همه ی دوستان توجه داشته باشن که فقط و فقط شانسیه.اصلا معلوم نیست
اما همونجورکه دوستمون گفت جواب گرفتن هم خیلی مهمه.
اما اجازه کار بالای یک سال قانون کلی همه جای آلمانه.

königs

پست توسط königs » سه شنبه 20 خرداد 1393, 8:40 pm

Dorood. Man ham alman hastam. Doostane besiar ziadi dar bundesamt daram ke be onvane motarjem va yeki ham be onvan ghazi parvandeh mashghoole kar hastand. Tamame alman ghanoone kar bad az 1 sal hast. Bastegi dare ke shans dashteh bashi to heim shahr bioftin ya biroon ke 80 darsad to dehato biroon shahr mindazan. Ghanoon jadid ham ke hafteh pish be tore mahrameneh elam kardan ine ke be tamame iraniha ke az salhaye ghabl omadan va montazere javab hastan ya onhaee ke tazeh omadan ke aslan bayad bikhiale javab bashan, aslan javab nadan, ta taklif mozakerat iran roshan she. Faghat case hamjens bazi javab mide darhale hazer. Baghye felan hichi

panahandegi.europa

پست توسط panahandegi.europa » سه شنبه 20 خرداد 1393, 11:30 pm

königs نوشته شده:Dorood. Man ham alman hastam. Doostane besiar ziadi dar bundesamt daram ke be onvane motarjem va yeki ham be onvan ghazi parvandeh mashghoole kar hastand. Tamame alman ghanoone kar bad az 1 sal hast. Bastegi dare ke shans dashteh bashi to heim shahr bioftin ya biroon ke 80 darsad to dehato biroon shahr mindazan. Ghanoon jadid ham ke hafteh pish be tore mahrameneh elam kardan ine ke be tamame iraniha ke az salhaye ghabl omadan va montazere javab hastan ya onhaee ke tazeh omadan ke aslan bayad bikhiale javab bashan, aslan javab nadan, ta taklif mozakerat iran roshan she. Faghat case hamjens bazi javab mide darhale hazer. Baghye felan hichi
آقای محترم چرا ترس میندازی تو دل این دوستان؟
این همه ایرانی اینجا دارن جواب میگیرن.
اول اینکه ایرانی قاضی نداریم اینجا اصلا.دوم اینکه اگرم حالا باشه یه دونه یا شما با قاضی آلمانی دوست باشی خودت داری میگی که محرمانه بوده بعد میان به تو میگن.
گوز چه ربطی داره به شقیقه.مذاکرات ایران چه ربطی داره به کسایی که مثلا مسیحی شدن؟یا سیاسی ها؟
حکم مسیحیت تو ایران مرگه.اعدامه.حالا هرکس که میخوات باشه.هر موقع.قرارنیست بعداز مذاکره چیزی عوض شه که.
تمام اونایی که بالای یک سال بودن دارن جواب میگیرن.حالا هم مثبت و هم منفی.جدید ها هم خیلی ها رو از نزدیک میشناسم که جواب گرفتن.نه از هفته پیش تا حالا اما خوب.
حالا بازم اگرکسی پیدا کردم که جواب گرفته بود به همه اطلاع میدم.

توصیه منم به همه ی عزیزانی که میان تو این فروم ها.اصلا به حرف های یک نفر گوش نکنید.منم ایران که بودم همینجوری بود.تا یکی میومد میگفت اینجوره اون جوره سریع باور میکردم.مثلا میگفتن که سیاه پوستها با سفید پوستا بدن.ببخشیدا اما مزخرفه.
اگرکسی واقعا از ایران نبریده نیاد.اما اگر بریده مطمعن باشید که اینجا بهشته.
مثل خیلی های دیگه هم نمیگم نیاید اینجا خوب نیست.بیاید اما یا فکر و درست که اینجا کمتر سختی بکشید.
در ضمن دهات و روستایی که خیلی ها ازش دم میزنند فکرنکنید مثل روستاهای ایرانه.تمیز و مرتب هست.همه جور امکاناتی هم داره.یک هزارم درصد هم شک نکنید.اما کوچیکه.جمعیت کمه
حالا اگر موقعیت پیش اومدکه رفتم حتما عکس میگیرم میام میزارم همینجا.

mortezanl

پست توسط mortezanl » سه شنبه 20 خرداد 1393, 11:49 pm

königs نوشته شده:Dorood. Man ham alman hastam. Doostane besiar ziadi dar bundesamt daram ke be onvane motarjem va yeki ham be onvan ghazi parvandeh mashghoole kar hastand. Tamame alman ghanoone kar bad az 1 sal hast. Bastegi dare ke shans dashteh bashi to heim shahr bioftin ya biroon ke 80 darsad to dehato biroon shahr mindazan. Ghanoon jadid ham ke hafteh pish be tore mahrameneh elam kardan ine ke be tamame iraniha ke az salhaye ghabl omadan va montazere javab hastan ya onhaee ke tazeh omadan ke aslan bayad bikhiale javab bashan, aslan javab nadan, ta taklif mozakerat iran roshan she. Faghat case hamjens bazi javab mide darhale hazer. Baghye felan hichi
برادر من با آدم پرونی که ساکن اروپا بود اومد هلند و با کیسی هم که از قبل تو ایران تهیه کرده بود جواب گرفت الان شرایط هلند یک کمی سخت شده ولی نسبت به آلمان هم زودتر جواب میده و هم کمپهاش خوبه در کل سعی کنید همیشه با یک انتخاب درست درخواست پناهندگی بدهید که بعدا پشیمون نشید به نظر من هم مذاکرات هیچ تاثیر خاصی نداره همیشه ایران به عنوان یک کشوری که برای جهان یک تهدید محسوب می شود شناخته شده و این شانس برای درخواست پناهندگی هست شما هم حرف چرتو پرت مثل افراد بخیل و بدبخت که فکر می کنند بقیه میان جاشونو تنگ می کنند نزنید

königs

پست توسط königs » چهار شنبه 21 خرداد 1393, 7:03 am

Vaghean baratoon moteasefam ke intori fekr mikonid. Harki biad inja jaye mano tang nemikone ama man migam inja chekhabare ta hamvatanham betoonan tasmim dorost begiran. To post bala goftam ke chand nafar ghabool shodan 2012 va 2013. Man khodam bahai hastam va ghavitar az case man fekr nakonam chizi bashe. Ama doostane bahai ke 6 mah pish omadan chandtashoon rad shodan. Weblog nevisiam javab nemide. Faghat case hamjens bazi.

panahandegi.europa

پست توسط panahandegi.europa » چهار شنبه 21 خرداد 1393, 9:37 am

königs نوشته شده:Vaghean baratoon moteasefam ke intori fekr mikonid. Harki biad inja jaye mano tang nemikone ama man migam inja chekhabare ta hamvatanham betoonan tasmim dorost begiran. To post bala goftam ke chand nafar ghabool shodan 2012 va 2013. Man khodam bahai hastam va ghavitar az case man fekr nakonam chizi bashe. Ama doostane bahai ke 6 mah pish omadan chandtashoon rad shodan. Weblog nevisiam javab nemide. Faghat case hamjens bazi.

کیس وبلاگ نویسی که از همون اولم خیلی قوی نبود.یکیش میگرفت ده تاش نمیگرفت.بهاییتم مثل مسیحیت.یا هرکیس دینی دیگه هست.بستگی به داستان کیست داره.اینکه چه مشکلی برات به وجود اومده تو ایران.چقدر در خطر بودی و اینکه اگر برگردی چه خطری تهدیدت میکنه.اگر زندان در حد 2 یا سه سال و کلا کم باشه که ردت میکنن.اما زندان طولانی مدت،شکنجه و مرگ باعث میشه جواب بدن بهت.همون بهاییت هم باید اطلاعات کافی داشته باشید.داستان کیستون قوی باشه.مثلا چی شد که تغییردین دادید؟چرا از اسلام برگشتی؟مثلما هیچ انسانی دو روزه یا یک ساله نمیتونه همه ی اعتقادات قبلیش رو به کل عوض کنه.این پروسه از لحاظ روانشناسی چندین سال طول میکشه حداقل.نشون به اون نشون که همه ی کسایی که اومدن گفتن نمیدونم دو ساله با مسیح آشنا شدم و کلا یه مدت کوتاه گفتن بلا استثنا رد شدن.حتی کسی که مدرک غسل تامید ازکلیسای ایران داشت.پس فقط ربطی به بهاییت و مسیحیت نداره.
حالا اگر مدرک داشته باشی که دیگه خیلی خیلی بهترهست.

königs

پست توسط königs » چهار شنبه 21 خرداد 1393, 11:59 am

Dooste aziz mesle inke poste mano kamel nakhoondi. Man dinamo avaz nakardam ke bekham tazeh yad begiram. Man bahai boodamo hastam va kole khanevadeh o familham. Ta 2013 bedoone estesna be hameh aheba mosbat midadan ama alan kamabish darand rad mikonan bekhatere ozae siasi iran. Hala man harchi begam, tebghe mamool ma iraniha be jaye inke fekr konim,
bahs mikonim, shoma ham goosh nakonid. Omr va zendegie khodetan az beyin mire. Khosh bashin.a

panahandegi.europa

پست توسط panahandegi.europa » چهار شنبه 21 خرداد 1393, 1:28 pm

königs نوشته شده:Dooste aziz mesle inke poste mano kamel nakhoondi. Man dinamo avaz nakardam ke bekham tazeh yad begiram. Man bahai boodamo hastam va kole khanevadeh o familham. Ta 2013 bedoone estesna be hameh aheba mosbat midadan ama alan kamabish darand rad mikonan bekhatere ozae siasi iran. Hala man harchi begam, tebghe mamool ma iraniha be jaye inke fekr konim,
bahs mikonim, shoma ham goosh nakonid. Omr va zendegie khodetan az beyin mire. Khosh bashin.a
شما کاملا درست میگید.
دوستان اصلا حرفهای من رو گوش نکنید.حرف این آقا یا خانم کاملا درسته.

خوش باشید.

peeter
محل اقامت: EUROPA

پست توسط peeter » پنج شنبه 22 خرداد 1393, 4:11 pm

königs نوشته شده:Vaghean baratoon moteasefam ke intori fekr mikonid. Harki biad inja jaye mano tang nemikone ama man migam inja chekhabare ta hamvatanham betoonan tasmim dorost begiran. To post bala goftam ke chand nafar ghabool shodan 2012 va 2013. Man khodam bahai hastam va ghavitar az case man fekr nakonam chizi bashe. Ama doostane bahai ke 6 mah pish omadan chandtashoon rad shodan. Weblog nevisiam javab nemide. Faghat case hamjens bazi.

کیس وبلاگ نویسی که از همون اولم خیلی قوی نبود.یکیش میگرفت ده تاش نمیگرفت.بهاییتم مثل مسیحیت.یا هرکیس دینی دیگه هست.بستگی به داستان کیست داره.اینکه چه مشکلی برات به وجود اومده تو ایران.چقدر در خطر بودی و اینکه اگر برگردی چه خطری تهدیدت میکنه.اگر زندان در حد 2 یا سه سال و کلا کم باشه که ردت میکنن.اما زندان طولانی مدت،شکنجه و مرگ باعث میشه جواب بدن بهت.همون بهاییت هم باید اطلاعات کافی داشته باشید.داستان کیستون قوی باشه.مثلا چی شد که تغییردین دادید؟چرا از اسلام برگشتی؟مثلما هیچ انسانی دو روزه یا یک ساله نمیتونه همه ی اعتقادات قبلیش رو به کل عوض کنه.این پروسه از لحاظ روانشناسی چندین سال طول میکشه حداقل.نشون به اون نشون که همه ی کسایی که اومدن گفتن نمیدونم دو ساله با مسیح آشنا شدم و کلا یه مدت کوتاه گفتن بلا استثنا رد شدن.حتی کسی که مدرک غسل تامید ازکلیسای ایران داشت.پس فقط ربطی به بهاییت و مسیحیت نداره.
اقا تشکر بابت اطلاع رسانی (panahandegi.europa)
دو کس رنج بیهوده بردند و سعی بی‌فایده کردند: یکی آن‌که اندوخت و نخورد و دیگر آن‌که آموخت و نکرد.

panahandegi.europa

پست توسط panahandegi.europa » پنج شنبه 22 خرداد 1393, 7:47 pm

peeter نوشته شده:

اقا تشکر بابت اطلاع رسانی (panahandegi.europa)
خوش حال میشم کمک کنم.

homayoon112

پست توسط homayoon112 » پنج شنبه 22 خرداد 1393, 9:56 pm

از دوستان که اونجا هستن یه سوال دارم. کیس همجنسبازی چی باید گفت? اگه بیایم الکی بگیم همجنسبازیم قاضی چجوری باور میکنه? میبرن با پسر ازمایشت میکنن یا چیز دیگه ای ? :-)

peeter
محل اقامت: EUROPA

پست توسط peeter » پنج شنبه 22 خرداد 1393, 10:59 pm

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
homayoon112 نوشته شده:از دوستان که اونجا هستن یه سوال دارم. کیس همجنسبازی چی باید گفت? اگه بیایم الکی بگیم همجنسبازیم قاضی چجوری باور میکنه? میبرن با پسر ازمایشت میکنن یا چیز دیگه ای ? :-)
بیخیال پسر کار به تست عملی نکشه :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ازمایش پزشکی شاید که اونم اطلاع ندارم ولی تست عملی نداره :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
دو کس رنج بیهوده بردند و سعی بی‌فایده کردند: یکی آن‌که اندوخت و نخورد و دیگر آن‌که آموخت و نکرد.

homayoon112

پست توسط homayoon112 » جمعه 23 خرداد 1393, 6:20 am

هرکس دقیق اطلاع داره جواب بده چون اگه تو همجنسباز فاعل باشی از ازمایش پزشکی معلوم نمیشه که.

panahandegi.europa

پست توسط panahandegi.europa » جمعه 23 خرداد 1393, 6:48 am

homayoon112 نوشته شده:هرکس دقیق اطلاع داره جواب بده چون اگه تو همجنسباز فاعل باشی از ازمایش پزشکی معلوم نمیشه که.
من به چشم ندیدم و کسی رو نمیشناسم که این کیس رو داده باشه.اینجا هم حرف زیاد میزنن.من چیزایی که شنیدم رو میگم.
1.چندین و چند نفر رو بهتون معرفی میکنن که یکیشون رو انتخاب کنی و باهاش باشی.زندگی کنی و این جور کارا.یا برا یه مدت کوتاه.انقدر هم کیس میارن برات که دیگه یکی رو انتخاب کنی.بعد از یه مدتی از هردوتاتون یا فقط از شما یه تست میگیرن.که فعالیت مورد علاقش چی بود و چه کار میکردید و یه سری سوال که نشون بده شما باهم بودید.مثل ازدواج زن و مرد که بعضی وقتها این کار رو میکنن راجبشون.
2.یه سری تست روان شناسی میگیرن ازت.که مشخص میکنه
3.آزمایش پزشکی میگیرن که کامل معلوم میشه.مثلا بهت یه سنسور های وصل میکنن که عملکرد قلبت و مغزت رو نشون میده.و بعد بهت فیلم گی نشون میدن.یا عکس.یا یه داستان گی میدن میگن بخون یا این جور چیزا.
4.از تجربه های سکسیت میپرسند و حال و حسی که داشتی.
چیزای دیگه هم شنیدم اما اینا بیشتر بوده.
حالا اگر چیز محکم تری فهمیدم میام میگم همینجا

نمایه کاربر
gholam

پست توسط gholam » جمعه 23 خرداد 1393, 2:26 pm

دوست عزیز پناهندگ :) ی اروپا دوتا سوال دارم 1- بنده نامزدی دارم که متاسفانه بنا به دلایلی نمیتونم عقد کنم و برم فقط نامزدیم . بعدا چطوری باید به من ملحق بشه ؟؟2- تو کشوری مثل المان چقد طول میکشه که بتونی به ترکیه سفر کنی برای دیدن خانواده یا عقد و ....
بازم ممنون بخاطر جواب دادنتون
یه جاهایی ادم توصیه میکنه از اینترنت برای پیدا کردن قاچاقبر و همسفر استفاده نکنید بعد یه کسخل پیدا میشه میگه اره موافقم ولی قاچاقبر تلفنشو دارم که تضمینی رد میکنه و پول و جون مسافرش براش خیلی مهمه :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) کلا بدون شرح
تصویر

homayoon112

پست توسط homayoon112 » جمعه 23 خرداد 1393, 6:04 pm

دمت گرم پس اگه واقعا همجنسباز نباشی اذیت میشی. من فکرشو کردم بالا اوردم :-) . حالا خوب جواب میگیره?

panahandegi.europa

پست توسط panahandegi.europa » جمعه 23 خرداد 1393, 8:37 pm

gholam نوشته شده:دوست عزیز پناهندگ :) ی اروپا دوتا سوال دارم 1- بنده نامزدی دارم که متاسفانه بنا به دلایلی نمیتونم عقد کنم و برم فقط نامزدیم . بعدا چطوری باید به من ملحق بشه ؟؟2- تو کشوری مثل المان چقد طول میکشه که بتونی به ترکیه سفر کنی برای دیدن خانواده یا عقد و ....
بازم ممنون بخاطر جواب دادنتون
درود.وظیفست آقا
1.وقتی جواب گرفتی یا باید بری یه کشوری اونم بیاد عقد کنید بعد مدارک و این چیزا رو بیاری اینجا نشون بدی و بخوای از دولت آلمان که بهش ویزا بدن.چون قبل از اومدنت زنت نبوده خیلی سخت میشه اما شدنیه.
2.بستگی به شانست هست.وقتی جواب بگیری یعنی نامه بیاد که قبول شدی تا 6 هفته جا داره که مدارکت بیاد.بعد باید تو یه شهری اسمت رو ثبت کنی و کارات رو بکنی که طول میکشه.معمولا بعد جواب گرفتن خیلی زرنگ باشی سه ماه گیری.بعدش میتونی بری.
توصیه:
دوست عزیز اگر دوست دخترت و خانواده نمیدونند تا جایی که میتونی عکس و فیلم و مدارک جمع کن که نشون بده باهم نامزدید.با دوستاتون برید بیرون خودتون و خیلی چیزای دیگه.تا جایی که میتونی.
اگر خانواده ها هم میدونن که بهتر.با خانواده ها کلی عکس و فیلم جور کن.شده سفر برید باهم.عوس و فیلم بگیر.روزی که له کمک خدا خواست بره سفارت که بهش ویزا بدن میگن مدارکی نشون بده که باهاش بودی.که عاشقشی.هیچی مثل یه دنیا عکس و فیلم قانعشون نمیکنه.
تجربه ای بود که به چشم دیدم.مدارک دیگه هم میخوان اما مهمترینش اینه که ثابت کنی با طرف رودی.ازدواج جعلی نیست

panahandegi.europa

پست توسط panahandegi.europa » جمعه 23 خرداد 1393, 9:08 pm

homayoon112 نوشته شده:دمت گرم پس اگه واقعا همجنسباز نباشی اذیت میشی. من فکرشو کردم بالا اوردم :-) . حالا خوب جواب میگیره?

ابنجا بهش میگن کیس طلایی
آره خیلی

نمایه کاربر
gholam

پست توسط gholam » جمعه 23 خرداد 1393, 9:27 pm

اگه اشتباه میکنم تصحصح کنید . 15 ماه معمولا مصاحبه (حالا اگه بیشترش نکنن) 6 ماه بزاریم برای جواب در حالت خیلی خوشبینانه این میشه 21 ماه سه ماه برای تهیه مدرک برای سفر و .... حدودا بعد از 2 تا 2.5 سال میشه اقدام کرد درسته یعنی دو یا سه سال حد اقعل طولمیکشه اقامت داشته باشی و بتونی سفر کنی
یه جاهایی ادم توصیه میکنه از اینترنت برای پیدا کردن قاچاقبر و همسفر استفاده نکنید بعد یه کسخل پیدا میشه میگه اره موافقم ولی قاچاقبر تلفنشو دارم که تضمینی رد میکنه و پول و جون مسافرش براش خیلی مهمه :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) کلا بدون شرح
تصویر

königs

پست توسط königs » شنبه 24 خرداد 1393, 6:51 am

Kamelan dorost migi. Hadeaghal 2.5 sal tool mikeshe, albateh adam haee ham boodan ke 8 mahe ya kamtar javab gereftan, ama adamhaee ham boodan ke 7 saleh be bala javab gereftan. Dar bareh case hamjens bazi az 3 rah mifahmand ke rast migi. 1. Sheklo zaheret va aamalo raftaro harf zadanet neshoon bede va bazpors mojab she. 2. Pishe ravanshenas miferestand . 3. Ye test zhenetik migiran. Didam kasaee ro ke ferestadan dr. Badesh ye azmayesh gereftan badesh goftan ok hast ya na. Az babate inke khastid namzadetoon ro biarin behtarin kar ine ke aval khodet biyay va be inja shenasnameh eraeh nadi. Faghat ye kart meli kafie, bazi az doostan migan age madrak shenasaee bedin javab rsd midan ke aslan hamchin chizi nist ke ono to ye poste dg migam ke nadadan kart shenasaee tebgh ghavanin jadid che dardesar haee ro be hamrah dare. To iran boro akasi va ba namzadet aks ba lebas aroos va koli ham ba khoonevadeh hatoon invaro onvar begirin ke be nazare man inham vajeb nist. Shoma bayad kasio peyda koni ke roozi roozegari javab gerefti, ghiabi aghdet kone onham be tarikh ghable raftanet, ontori hameh chi hal mishe. Vaghtiam ke javab migiri ghanoonan 3mahe mitooni zan va bache va dar bazi halatha baradar va khahare zire senetoon ro ham biarin. Bayad hameh enerzhitoon ro faghat bezarin roo case. On kasi ke miad bshatoon mosahebeh kone vase na goftan miad, bayad mojabesh konid ke joone shoma darkhatar boode. Alman ham aslan omoure panahandegish hesabo ketab nadare. Har ostan har shekli ke bekhad raftar mikone. Ama hame zire nazare bundesamt markaz berlin, edareh mishan onham jahat eemale ghavanin jadid. Weblog o mazhabi ham felan javab nemigire, bekhosoos ba omadane rohani. Zamane khatami ham kheili irani omad alman ama natoonestand javab begiran, balaye 7 sal javab gereftan. Dg basteh be shanso caseo baghye chizha dare.

panahandegi.europa

پست توسط panahandegi.europa » شنبه 24 خرداد 1393, 8:06 am

gholam نوشته شده:اگه اشتباه میکنم تصحصح کنید . 15 ماه معمولا مصاحبه (حالا اگه بیشترش نکنن) 6 ماه بزاریم برای جواب در حالت خیلی خوشبینانه این میشه 21 ماه سه ماه برای تهیه مدرک برای سفر و .... حدودا بعد از 2 تا 2.5 سال میشه اقدام کرد درسته یعنی دو یا سه سال حد اقعل طولمیکشه اقامت داشته باشی و بتونی سفر کنی

هیچ قانون مشخصی نیست.روزی که من تو کمپ اول بودم یارو بعد از 4 روز مصاحبه شد.بعد یک هفته تو همون کمپ جوابش اومد.در صورتی که خیلی ها یک ماه مصاحبه شدن منم الان بعد از 9ماه هنوز هیچی البته من مشکل دوبلین داشتم
دوست عزیز اینجا همه جور چیزی میشه.اصلا روندش معلوم نیست

panahandegi.europa

پست توسط panahandegi.europa » شنبه 24 خرداد 1393, 8:17 am

königs نوشته شده:Kamelan dorost migi. Hadeaghal 2.5 sal tool mikeshe, albateh adam haee ham boodan ke 8 mahe ya kamtar javab gereftan, ama adamhaee ham boodan ke 7 saleh be bala javab gereftan. Dar bareh case hamjens bazi az 3 rah mifahmand ke rast migi. 1. Sheklo zaheret va aamalo raftaro harf zadanet neshoon bede va bazpors mojab she. 2. Pishe ravanshenas miferestand . 3. Ye test zhenetik migiran. Didam kasaee ro ke ferestadan dr. Badesh ye azmayesh gereftan badesh goftan ok hast ya na. Az babate inke khastid namzadetoon ro biarin behtarin kar ine ke aval khodet biyay va be inja shenasnameh eraeh nadi. Faghat ye kart meli kafie, bazi az doostan migan age madrak shenasaee bedin javab rsd midan ke aslan hamchin chizi nist ke ono to ye poste dg migam ke nadadan kart shenasaee tebgh ghavanin jadid che dardesar haee ro be hamrah dare. To iran boro akasi va ba namzadet aks ba lebas aroos va koli ham ba khoonevadeh hatoon invaro onvar begirin ke be nazare man inham vajeb nist. Shoma bayad kasio peyda koni ke roozi roozegari javab gerefti, ghiabi aghdet kone onham be tarikh ghable raftanet, ontori hameh chi hal mishe. Vaghtiam ke javab migiri ghanoonan 3mahe mitooni zan va bache va dar bazi halatha baradar va khahare zire senetoon ro ham biarin. Bayad hameh enerzhitoon ro faghat bezarin roo case. On kasi ke miad bshatoon mosahebeh kone vase na goftan miad, bayad mojabesh konid ke joone shoma darkhatar boode. Alman ham aslan omoure panahandegish hesabo ketab nadare. Har ostan har shekli ke bekhad raftar mikone. Ama hame zire nazare bundesamt markaz berlin, edareh mishan onham jahat eemale ghavanin jadid. Weblog o mazhabi ham felan javab nemigire, bekhosoos ba omadane rohani. Zamane khatami ham kheili irani omad alman ama natoonestand javab begiran, balaye 7 sal javab gereftan. Dg basteh be shanso caseo baghye chizha dare.
مطمعنم اصلا هیچی از پناهندگی نمیدونی.
اصلا معلوم نیست چند وقته جواب بگیری.
چرا میای الکی میترسوننی اینا رو.
حداقل بگو که همه 15 ماه اینترویو نمیشن.این همه که 1ماه یا چند روز کمتر و بیشتر مصاحبه شدن چیه پس؟
شما دو نفر رو تو این شرایط دیدی که دلیل نمیشه همه جای آلمان و همه ی آدم ها اینجوری باشن که.

نمایه کاربر
gholam

پست توسط gholam » شنبه 24 خرداد 1393, 9:53 am

gholam نوشته شده:اگه اشتباه میکنم تصحصح کنید . 15 ماه معمولا مصاحبه (حالا اگه بیشترش نکنن) 6 ماه بزاریم برای جواب در حالت خیلی خوشبینانه این میشه 21 ماه سه ماه برای تهیه مدرک برای سفر و .... حدودا بعد از 2 تا 2.5 سال میشه اقدام کرد درسته یعنی دو یا سه سال حد اقعل طولمیکشه اقامت داشته باشی و بتونی سفر کنی

هیچ قانون مشخصی نیست.روزی که من تو کمپ اول بودم یارو بعد از 4 روز مصاحبه شد.بعد یک هفته تو همون کمپ جوابش اومد.در صورتی که خیلی ها یک ماه مصاحبه شدن منم الان بعد از 9ماه هنوز هیچی البته من مشکل دوبلین داشتم
تشکر . خب پس میشه زمان رو کم کرد . فک کنم یکی از دلایل این که این زمان کم بشه و از همون اول کار رو روال خوبی بیفته داشتن مدرک شناسایی خوب هست مث کارت پایان خدمت یا ملی و داشتن وکیل. کلا چکار کنیم که کار ما به گیر گور نخوره و چکار کنیم که کار با سرعت بهتر و کلا ریسک کار بیاد پایین .
یه چیزهایی هست که خودم تا الان فهمیدم من میگم اگه لازم بود نکاتی رو اضافه کنید . موقع ورود اول با یک وکیل صحبت کنیم . موقع ورود مدارک شناسایی معتبر داشته باشیم . موقع ورود و زمان پیش مصاحبه دلایل شرح کاملی از داستان داشته باشیم و چند تا مدرک(نه همه مدارک) هم مبنی بر مشکلات در ایران داشته باشیم که تا حدودی صحت ادعای مارو تائید کنه .
تصویر

panahandegi.europa

پست توسط panahandegi.europa » شنبه 24 خرداد 1393, 10:48 am

gholam نوشته شده:

تشکر . خب پس میشه زمان رو کم کرد . فک کنم یکی از دلایل این که این زمان کم بشه و از همون اول کار رو روال خوبی بیفته داشتن مدرک شناسایی خوب هست مث کارت پایان خدمت یا ملی و داشتن وکیل. کلا چکار کنیم که کار ما به گیر گور نخوره و چکار کنیم که کار با سرعت بهتر و کلا ریسک کار بیاد پایین .
یه چیزهایی هست که خودم تا الان فهمیدم من میگم اگه لازم بود نکاتی رو اضافه کنید . موقع ورود اول با یک وکیل صحبت کنیم . موقع ورود مدارک شناسایی معتبر داشته باشیم . موقع ورود و زمان پیش مصاحبه دلایل شرح کاملی از داستان داشته باشیم و چند تا مدرک(نه همه مدارک) هم مبنی بر مشکلات در ایران داشته باشیم که تا حدودی صحت ادعای مارو تائید کنه .
زمان مصاحبه هیچ ربطی به مدرک تحویل دادن نداره.اما برا جواب گرفتن مثلما تاثیر خواهد داشت.
و اینکه این رو از من کوچکتر بشنوید.اصلا رو زمان حساب نکنید.چون واقعا معلوم نیست.همه جوره پیش میاد.
اما وقت مصاحبه تا جایی که من فهمیدم ربط زیادی هم به جایی داره که میوفتید.

نمایه کاربر
iranian
محل اقامت: Denmark
تماس:

پست توسط iranian » یک شنبه 15 تیر 1393, 3:08 am

gholam نوشته شده:

زمان مصاحبه هیچ ربطی به مدرک تحویل دادن نداره.اما برا جواب گرفتن مثلما تاثیر خواهد داشت.
و اینکه این رو از من کوچکتر بشنوید.اصلا رو زمان حساب نکنید.چون واقعا معلوم نیست.همه جوره پیش میاد.
به کیس هم ربط داره
معمولا کیس های در پیت دیرتر رسیدگی میشن به این علت چون میدونن این اشخاص مشکل خاصی ندارن هر چقدر دیر تر مصاحبه بشن ممکنه به علت انتطار زیاد انصراف بدن و برگردن کشورشون
اونهایی که جون سخت باشن تحمل میارن تا اینکه جواب بگیرن
انهایی هم که تحمل ندارن میزارن میرن
در پیش مصاحبه اگر کیس خوبی ارائه بدی احتمالا زمان رسیدگی به درخواستت کوتاه تر است
واسه همینه همش میگیم اگر کیس درست حسابی نداری نه وقت خودتو بگیر نه وقت دیگران رو
یا اگر میخوای بری کیس درست حسابی جور کن که زود جواب بگیری یا بی خیال رفتن شو!
<p style="text-align: left;">Tanha ID man dar in site faghat hamin hast baghie ID ha &nbsp;jali ast</p>
<p style="text-align: left;">email : xiranianx@gmail.com</p>

panahandegi.europa

پست توسط panahandegi.europa » یک شنبه 15 تیر 1393, 7:31 am

iranian نوشته شده:
gholam نوشته شده:

به کیس هم ربط داره
معمولا کیس های در پیت دیرتر رسیدگی میشن به این علت چون میدونن این اشخاص مشکل خاصی ندارن هر چقدر دیر تر مصاحبه بشن ممکنه به علت انتطار زیاد انصراف بدن و برگردن کشورشون
اونهایی که جون سخت باشن تحمل میارن تا اینکه جواب بگیرن
انهایی هم که تحمل ندارن میزارن میرن
در پیش مصاحبه اگر کیس خوبی ارائه بدی احتمالا زمان رسیدگی به درخواستت کوتاه تر است
واسه همینه همش میگیم اگر کیس درست حسابی نداری نه وقت خودتو بگیر نه وقت دیگران رو
یا اگر میخوای بری کیس درست حسابی جور کن که زود جواب بگیری یا بی خیال رفتن شو!
تا جایی که منم میدونم کاملا درسته.البته بازم بستگی به شعبه ای داره که بررسی میشه پروندت.که چقدر طول بکشه حالا.اما در کل همینه.

lufthansa

پست توسط lufthansa » جمعه 20 تیر 1393, 2:54 pm

سلام دوستان
من حدود 3ماه بود که در کشور اتریش درخواست پناهندگی دادم ولی در هفته گذشته پدرم فوت شدن :oops: ومجبور شدم به ایران برگردم.الان میخواستم بدونم من که درخواست پناهندگی در اتریش دادم(در واقع انگشت نگاری اتریش)را دارم برگشتم ایران انگشت نگاری من از سیستم پاک شده؟؟؟؟
یعنی من میتونم برم انگلیس یا یه کشور دیگه درخواست پناهندگی از اول بدم؟؟؟(یعنی کشور جدید من را به اتریش دیپورت میکنه یا نه؟؟؟) چون جدای از مصیبتی که واسم پیش اومد و من پدرم را از دست دادم کشور اتریش برای پناهندگی جای خوبی نبود در مقایسه با گفته افراد که میگفتند انگلیس و آلمان جاهای مناسب هستند.
لطفا من را راهنمایی کنید
با تشکر

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 63 مهمان