راه های دور زدن دوبلین 3 و جلوگیری از دیپورت شدن

راههای کسب اقامت در آلمان (پناهندگی، کار، ازدواج، سرمایه گزاری و...)
humanity123

Re: راه های دور زدن دوبلین 3 و جلوگیری از دیپورت شدن

پست توسط humanity123 » پنج شنبه 9 بهمن 1393, 1:29 am

Bazooka نوشته شده:كيس دارم ،اما از اين مساحبه اول و اينكه بگم چجوري اومدم بي اطلاعم
ishoon dorost migeh ,man motavajeh nashodam to ghaanooni Rafti ,,ageh ghanooni rafti 100% diportet mikonand Italy ,yani in hagho darand ... pas behtareh Aslan too mahdoodeh shingeh Taghaza nadi ,ya agaram midi ba ye vakil khoob va Tazmini ,Etmame hojat kon !

humanity123

پست توسط humanity123 » پنج شنبه 9 بهمن 1393, 1:38 am

nilofar نوشته شده:سلام. ممنون از راهنماییتون. یه سوال دیگه دارم. اینکه قانون واسه عدم دیپورتی به یونان
تا 15 ژانویه بوده اگه اشتباه نکنم. آیا تمدید شده؟
و سوال دومم اینکه من دارم با ویزای توریستی به یونان میام و از اونجا به آلمان میخوام بیام
یه مسیر خوب به من معرفی کنید لطفا چون من با بچم که 3 ساله هست میخوام بیام و
مسیر مطمعنا واسم مهمه. باز هم من ممنونم از کلیه کمکهای شما.
Doroud... Aval ke reside yunan ,ye esterahati bokon bano baad ,miri be samteh Marakez foroosh bilit keshti ke be veniz mirand ,(price zire 100 euro hast) baad sab mikoni ta zamanesh bereseh ,say kon hoteleto oon nazdikihaa begiri ... baad ke reside , ye train begir vase Frankfurt , baad Rahat boro beres , Hotel ham nemikhaad begiri ,Trainhaa dar Rooz 3 ta 4 baar Harkat darand be paris ,Roterdam va... (tozih : : ageh mostaghim beri ba havapeyma be Alman ,emkaneh khorooj nadan 50 50 hast va bilit havapeyma ham geroon hast ,makhsoosan dar mahe april be baad ,ageh Tatilaat bashe kechristmas be 300 euro ham mireseh) dar kol man be kesi ghoftaym va injuri raft va asar ham nashod !

panahandegi.europa

پست توسط panahandegi.europa » یک شنبه 12 بهمن 1393, 11:31 pm

nilofar نوشته شده:سلام. ممنون از راهنماییتون. یه سوال دیگه دارم. اینکه قانون واسه عدم دیپورتی به یونان
تا 15 ژانویه بوده اگه اشتباه نکنم. آیا تمدید شده؟
و سوال دومم اینکه من دارم با ویزای توریستی به یونان میام و از اونجا به آلمان میخوام بیام
یه مسیر خوب به من معرفی کنید لطفا چون من با بچم که 3 ساله هست میخوام بیام و
مسیر مطمعنا واسم مهمه. باز هم من ممنونم از کلیه کمکهای شما.
درود
من از وکیل پرسیدم.یونان هنوز مشکلی نداره.بهترین و مطمعن ترین راه برای شما که با بچه هستی بلیط هواپیما هست.و چون ویزای قانونی و توریستی دارید هیچ گونه مشکلی نخواهید داشت.با خیال راحت پرواز بگیرید بیاید.اگر تو آلمان کسی رو دارید که حتما برید اول پیشش.اگر نه بهتره به فکر پیدا کردن فردی باشید که بتونه در موقع ورود به آلمان بهتون کمک کنه.جز این باشه اذیت میشید.البته باز هم شانسیه.اگر جای بد بیوفتید واقعا از اروپا اومدن درد میکشید و چه بسا که مثل خیلی ها زود برگردید.و کلی آه و حصرت بعدش که چاره ای هم نداره.
اما اگر جای خوب بیوفتید خیلی کمک میکنه بهتون.البته تعیین جا اصلا دست شما نیست.اما راههایی هست که بشه کمک کرد و احتمال حضورتون تو یه شهر خاص رو بالا برد.
سوالی بود در خدمتم.
بدرود

immigration.services

پست توسط immigration.services » دو شنبه 13 بهمن 1393, 1:19 pm

دوست عزیز اولا که بهتون تسلیت میگم بعدش چئن شما اتریش تقاضای پناهندگی دادین شما باید دوباره دراتریش باید تقاضای
مجدد بخواین برید اروپا همان اتریش باید پرونده تون رسیدگی بشه انگلستان هم احتمالا به اتریش دیپوورت میکنه مگر اینکه بخواین به کانادا برین

immigration.services

پست توسط immigration.services » دو شنبه 13 بهمن 1393, 1:35 pm

درمورد ویزای توریستی یونان مواردی بوده که ازیونان اجازه خروج نداده چون ویزای ملی یونان رو گرفته بودن و به مشکل خوردن

panahandegi.europa

پست توسط panahandegi.europa » سه شنبه 14 بهمن 1393, 9:50 pm

immigration.services نوشته شده:درمورد ویزای توریستی یونان مواردی بوده که ازیونان اجازه خروج نداده چون ویزای ملی یونان رو گرفته بودن و به مشکل خوردن
درود
باید توی ویزاشون ثبت شده باشه شنگن.املای انگلیسیش رو دقیق نمیدونم.اپا باید خورده باشه.
من تا حالا چیزی راجب ویزای ملی نشنیدم.
اما بچه ها لطفا دقت کنید.اگر چنین چیزی باشه به مشکل میخورید.
به امید موفقیت همگی.

humanity123

پست توسط humanity123 » پنج شنبه 16 بهمن 1393, 12:54 am

panahandegi.europa نوشته شده:
immigration.services نوشته شده:درمورد ویزای توریستی یونان مواردی بوده که ازیونان اجازه خروج نداده چون ویزای ملی یونان رو گرفته بودن و به مشکل خوردن
درود
باید توی ویزاشون ثبت شده باشه شنگن.املای انگلیسیش رو دقیق نمیدونم.اپا باید خورده باشه.
من تا حالا چیزی راجب ویزای ملی نشنیدم.
اما بچه ها لطفا دقت کنید.اگر چنین چیزی باشه به مشکل میخورید.
به امید موفقیت همگی.
همیشه چیزی بگید که عملی‌ باشه ،نه فلانی‌ گفت و فلانی‌ ! اینکه نشد استدلال ،منبع و ماخذ بیارید و بند و قانون ! اینکه گفتم ،با کشتی بره ونیز و از اونجا به... یه حقیقته تجربی‌ و ثابت شدس ،که خودم شاهدش بودم و اینکه بالای ۸۰% یونان به ایرانی‌ها اجازه خروج به کشورهای قویرو نمیده ، چرا ؟ چون طبقه قانون دابلین جدید ،مثلا: آلمان گفته که از یونان اگه هر که مستقیقیم بیاد به آلمان از دابلین معاف است ! این یعنی‌ چی‌ ،یعنی‌ اگه اول بره فرانسه بد آلمان ،دیپورت می‌شه به کشور دوم ! اگه ثابت بشه ،این قانونیش که من گفتم ،ولی‌ در موقع ورود و خروج با کشتی ،چیزی ثبت نمی‌شه به صورت فرودگاهی (البته تا ۲۰۱۴) این از این ! ۲) ویزاها دیگه همه میدونند که به چند دسته تقسیم می‌شه : ا ب س و د ! که نوع س برای توریستی و گشت گذر است ،که اکثر ایرانی‌ها اونو استفاده میکنند ،ویسی‌ ملی‌ که ایشون میگن منظور ویزا نوع ا هست که کلا واسه خوده اون کشور صادر می‌شه نه اتحادیه اروپا !

نمایه کاربر
iranian
محل اقامت: Denmark
تماس:

پست توسط iranian » جمعه 17 بهمن 1393, 10:12 pm

immigration.services کلیه 80 ملیونیت فروش نرفت اومدی سر مردم کلاه بزاری فرزاد :lol:
دوستان در مورد این شخص به این لینک مراجعه کنید
viewtopic.php?f=8&t=4887
<p style="text-align: left;">Tanha ID man dar in site faghat hamin hast baghie ID ha &nbsp;jali ast</p>
<p style="text-align: left;">email : xiranianx@gmail.com</p>

immigration.services

پست توسط immigration.services » جمعه 17 بهمن 1393, 10:26 pm

کاربر ایرانیان عزیز من نه کیانی میشناسم نخ شادمهر سپهری اگه تمایل داشته باشین یه قرار ملاقات باهم میذاریم یه ناهار مهممون مدارک شناسایی خودمو بهت نشون میدم اگه تو جیح شدین تو این سایت باید از من عذارخواهی کنید چون خیلی راحت به دیگرا تهمت میزنید من منتظر روز تعیین روز ملاقات باشما هستم

موفق باشین

humanity123

پست توسط humanity123 » شنبه 18 بهمن 1393, 1:46 am

آهای نهاری ،یه ناهارم به ما بده گشنمونه ! از بس اینجا ۲۴ ساعته کار می‌کنیم... :lol:

نمایه کاربر
iranian
تماس:

پست توسط iranian » شنبه 18 بهمن 1393, 6:52 pm

immigration.services نوشته شده:کاربر ایرانیان عزیز من نه کیانی میشناسم نخ شادمهر سپهری اگه تمایل داشته باشین یه قرار ملاقات باهم میذاریم یه ناهار مهممون مدارک شناسایی خودمو بهت نشون میدم اگه تو جیح شدین تو این سایت باید از من عذارخواهی کنید چون خیلی راحت به دیگرا تهمت میزنید من منتظر روز تعیین روز ملاقات باشما هستم

موفق باشین
تو مال مردم رو نخور نمیخواد نهار مجانی بدی
کارت شناسایی هم مثل نقل نبات میشه جعل کرد
توجیه نمیشم چون نه تو سر قرار میای نه حرفهات قانع کنندس وقتی تو روز روشن میگی کیانی نمیشناسی ولی تو فیسبوک گذاشتی بازم از رو نمیری
<p style="text-align: left;">Tanha ID man dar in site faghat hamin hast baghie ID ha &nbsp;jali ast</p>

نمایه کاربر
iranian
تماس:

پست توسط iranian » شنبه 18 بهمن 1393, 6:53 pm

humanity123 نوشته شده:آهای نهاری ،یه ناهارم به ما بده گشنمونه ! از بس اینجا ۲۴ ساعته کار می‌کنیم... :lol:
:lol:

Kurdish

پست توسط Kurdish » سه شنبه 26 اسفند 1393, 8:34 am

آقا راسته ميگن ايتاليا جديدا پناهنده ها رو پس نميخواد؟
يعني مثلا من كه اومدم آلمان و اثر ايتاليا رو دارم يعني تو ايتاليا گرفتنم. آلمان نامه ميده به ايتاليا كه آيا اين آقا رو پس ميخواين يا نه؟ اونم بگه نه نميخوايم. يعني ميگن جديدا اينجوري شده
واي خدا نميدونم چيكار كنم دارم ديوونه ميشم. وكيلم گرفتم ولي بازم ميترسم در حالي كه كيسم هم خيلي قويه
خواهشا دوستاني كه اطلاع دارن تو اين زمينه و يا كسايي رو ميشناسن كه اثر ايتاليا داشتن ولي موندن بيان جواب بدن
تصویر

مشاوره پناهندگی

پست توسط مشاوره پناهندگی » سه شنبه 26 اسفند 1393, 2:25 pm

دوست عزیز اگه پلیس ایتالیا شمارو گرفته باشه واثرانگشت داده باشین مشکلی نیست چون اون اثرانگشت بخاطر این هست که شما خدای نکرده تروریست یا قتلی انجام دادین ولی اگه تو ایتالیا تقاضای پناهندگی کرده باشین المان برت میگردونه اگه به ایتالیا

مشاوره پناهندگی

پست توسط مشاوره پناهندگی » سه شنبه 26 اسفند 1393, 2:33 pm

نگران نباشین احتمالا پلیس محلی شمارو گرفته اونم بخاطرخودشونه با خیال راحت منتظرجواب باشین یه چیزی کلی بهتون بگم هرکسی به غیر ازیونان با ویزای شینگن بره 100%دیپورت میشه به کشوری که ویزا داده کشورهای اسکاندیناوی (سوئد-نروژ-فنلاند-دانمارک)که اصلا شکی نکنید المان هم تا قبل ازاین جنگهای منطقه نگه میداشتن ولی الان دیگه نگه اثرانگشت دربیاد پلیس شبانه میاد میفرسته به کشور مورد نظر المان هر ایالتش فرق میکنه ولی درکل خیلی سختگیری زیاد شده

موفق باشین

Kurdish

پست توسط Kurdish » سه شنبه 4 فروردین 1394, 8:12 am

آخرش ما نفهميديم تا چند ماه اگر ديپورت نشدي به اون كشوري كه توش اثر دادي ديگه ديپورت نميشي؟
آقاي پناهندگي اروپا لطفا جواب بدين
تصویر

مشاوره پناهندگی

پست توسط مشاوره پناهندگی » سه شنبه 4 فروردین 1394, 9:40 am

شما چند وقته اونجاهستین تاریخ مصاحبهرو بهتون اعلام کردن؟

مشاوره پناهندگی

پست توسط مشاوره پناهندگی » سه شنبه 4 فروردین 1394, 10:40 am

اگربعد از6ماه ازدرخواست المان ازکشوری که اثر انگشت برای اونجاست خبری نشه دیگه نمیتونن کاری کنن شما که فقط یه اثرانگشت پلیس محلی ایتالیا رو داری نگران چیزی نباشین

panahandegi.europa

پست توسط panahandegi.europa » سه شنبه 4 فروردین 1394, 2:06 pm

Kurdish نوشته شده:آخرش ما نفهميديم تا چند ماه اگر ديپورت نشدي به اون كشوري كه توش اثر دادي ديگه ديپورت نميشي؟
آقاي پناهندگي اروپا لطفا جواب بدين
درود.دوست عزیز شما پستهای من رو نمیخونید و باز سوال میکنید.
حالا یک بار دیگه هم میگم.
بعد از این که کشوری که توش اثر داشتی به آلمان میگه میخوامش و برش گردونید یا جواب نمیده که به منزله جواب مثبت در نظر گرفته میشه.از اون موقع به بعد باید شش ماه توی آلمان باشی.اگر نیان ببرنت دیگه موندگاری.
اگر هم فرار کنی یا بعد از اینکه نامه اومد گفتن فلان روز تو اتاق باش میایم دنبالت بری مثلا کلیسا خودت رو معرفی کنی یا بری هرجایی به جز جایی که اونا میدونن اون شش ماه میشه هجده ماه.پس اگر خواستید برید کلیسا قبل اینکه بگن فلان روز میایم دنبالتون برید.
یعنی حد فاصل وقتی که میگن باید برگردونده بشید به ایتالیا مثلا تا زمانی که نامه میدن.قبلش که نیازی نیست.بعدشم به منزله فرار حساب میشه.
در ضمن من جواب دارم.
بدرود

panahandegi.europa

پست توسط panahandegi.europa » سه شنبه 4 فروردین 1394, 2:07 pm

مشاوره پناهندگی نوشته شده:اگربعد از6ماه ازدرخواست المان ازکشوری که اثر انگشت برای اونجاست خبری نشه دیگه نمیتونن کاری کنن شما که فقط یه اثرانگشت پلیس محلی ایتالیا رو داری نگران چیزی نباشین
وقتی آلمان درخواست میده اون کشور سه ماه فرصت داره جواب بده نه 6ماه.
تازه اگرم جواب نده بعد سه ماه طبق قانون دوبلین 3 که الان داره اجرا میشه جواب ندادن به منزله جواب مثبت هست.یعنی آلمان باید طرف رو برگردونه.
اون دوره 6ماه بعد از اونه.

panahandegi.europa

پست توسط panahandegi.europa » سه شنبه 4 فروردین 1394, 2:11 pm

Kurdish نوشته شده:آقا راسته ميگن ايتاليا جديدا پناهنده ها رو پس نميخواد؟
يعني مثلا من كه اومدم آلمان و اثر ايتاليا رو دارم يعني تو ايتاليا گرفتنم. آلمان نامه ميده به ايتاليا كه آيا اين آقا رو پس ميخواين يا نه؟ اونم بگه نه نميخوايم. يعني ميگن جديدا اينجوري شده
واي خدا نميدونم چيكار كنم دارم ديوونه ميشم. وكيلم گرفتم ولي بازم ميترسم در حالي كه كيسم هم خيلي قويه
خواهشا دوستاني كه اطلاع دارن تو اين زمينه و يا كسايي رو ميشناسن كه اثر ايتاليا داشتن ولي موندن بيان جواب بدن
معمولا ایرانی ها رو به ایتالیا بر نمیگردونن.اشتباه برداشت نکنید.نمیگم که افغان ها رو بر مردونن یا عرب ها رو.اما چون ارتباط زیادی ندارم با اونها نمیدونم وضعیت اونا چه طوره.اما من تا حالا ایرانی ای که از ایتالیا اومده باشه رو ندیدم که برش گردونن.
البته وکیل میگیرن، و خیلی کارهای دیگه.
نگران نباش
چشم رو هم بزاری تمومه.
کیس هم که داری پس نیازی به چیز دیگه نداری.جز اینکه موندگار شی.

homayoon112

پست توسط homayoon112 » جمعه 21 فروردین 1394, 8:41 pm

اقا سلام. قانون دوبلین شامل کشوری مثل کرواسی هم میشه که عضو شینگن نیست ? مثلا طرف با ویزا بیاد کرواسی بعد قاچاق بیا المان. ممنون جواب بدید

نمایه کاربر
Shayann

پست توسط Shayann » شنبه 22 فروردین 1394, 4:35 pm

نه کرواسی عضو شینگن نیست. اگه بتونید برسید آلمان بدون اینکه تو راه اثر انگشت بدین

homayoon112

پست توسط homayoon112 » شنبه 29 فروردین 1394, 12:03 pm

شما مطمعن هستید اقا شایان ?

djk1m

پست توسط djk1m » پنج شنبه 3 اردیبهشت 1394, 1:00 pm

سلام من یه سوال مهم دارم لطفا جواب بدین دوستانی که اطلاع دارن
من 6 ماه پیش با ویزای شینگن ایتالیا اومدم ایتالیا از اونجا دوستم اومد دنبالم اومدم سوییس الان 6ماه از انقضای ویزام میگذره و هنوز خونه دوستمم.میخوام با ماشین برم المان معرفی کنم
آیا بگم که ویزای شنگن دارم از ایتالیا و این 6 ماه ایتالیا بودم یا نه (تو سفارت ایتالیا تو ایران برای ویزا اثر انگشت دادم)

panahandegi.europa

پست توسط panahandegi.europa » دو شنبه 14 اردیبهشت 1394, 5:40 pm

djk1m نوشته شده:سلام من یه سوال مهم دارم لطفا جواب بدین دوستانی که اطلاع دارن
من 6 ماه پیش با ویزای شینگن ایتالیا اومدم ایتالیا از اونجا دوستم اومد دنبالم اومدم سوییس الان 6ماه از انقضای ویزام میگذره و هنوز خونه دوستمم.میخوام با ماشین برم المان معرفی کنم
آیا بگم که ویزای شنگن دارم از ایتالیا و این 6 ماه ایتالیا بودم یا نه (تو سفارت ایتالیا تو ایران برای ویزا اثر انگشت دادم)
درود
نگی هم میفهمن.پس بهتره راستش رو بگی.
اون ۶ماهی که میگن اثر پاک میشه یه چیز دیگست.اشتباه کردی موندی خونه دوستت.عقب افتادی و باید بگی که این مدت کجا بودی و چرا؟
روی کیست خیلی کار کن.آیندت بستگی به کیست داره

shahroz

پست توسط shahroz » شنبه 19 اردیبهشت 1394, 5:03 pm

سلام دوستان
من مشکل بزرگی که دارم اثر انگشت ایتالیا هست و از اون بدتر گرفتن وکیل بد من در تاریخ 2014/12/24پوشه
زرد رد شدن برام اومد و به علت تعطیلات و رفتن به مرخصی این پوشه زرد به پست برگشت خورد.و در تاریخ 2015/1/6 به شهرم برگشتم و از پست اون پوشه را دریافت کردم و تا به دست وکیل رسوندم دو هفته اعتراض من رد شد اما وکیل اعتراض رو زد که جواب اعتراض 2015/4/15 اومد.و درتاریخ 2015/5/5 ساعت 5 صبح پلیس بدون اطلاع قبلی و نامه به اتاق اومدن و منو همسرم رو بردند.در کنار این اتفاقا در تاریخ 2014/11/10
در ایستگاه بانهوف شهر عده ای از نازیست ها به من حمله کردن و دعوامون شد و مورد ضرب و شتم قرار گرفتم که پلیس در دادگاه پرونده ای بر علیه اون افراد تشکیل داد.و هنوز هیچ دادگاهی برای اون پرونده صورت نگرفته و از تاریخ 2014/11/10-من و همسرم هر دو چندین بار به دکتر روانشناس رفتیم و چندین اتست از دکتر روانشناس داریم که منو همسرم قابل جابه جایی نیستیم و تحت درمان در المان باید باشیم و اجازه جابه جایی نداده ولی
در تاریخ 2015/5/5 پلیس اومد و ما رو به فرودگاه برلین بردند و از دیدن مدارک پزشکی ما رو باز به شهرمون و به هایم برگردوندن و اداره هوسلندر شهر نامه ای داد که باید پیش دکتر در اداره سوسیال بریم و بعد از معاینه اون پزشک تشخیص پرواز بده.اما دکتر به ما گفت من حتی بگم اجازه پرواز هم ندم از راه زمینی برتون میگردونند و نامه های دکتر روانشناس ما رو هم نگاه کرد و از ان ها کپی کرد و ما الان دو روز است هایم را ترک کردیم و به شف هایم گفتیم که به مرخصی خانه ی یکی از دوستانمان میرویم و دنبال کلیسا برای پناهندگی میگردیم و با توجه به تمام این اتفاق ها ما تا 2015/5/24 ایس وایس داریم.(ایا ترک کردن هایم و برای کلیسا رفتن زمان خوبی است؟ اگر براتون امکان داره ما رو کامل راهنمایی کنید .ممنون

panahandegi.europa

پست توسط panahandegi.europa » شنبه 19 اردیبهشت 1394, 7:51 pm

shahroz نوشته شده:سلام دوستان
من مشکل بزرگی که دارم اثر انگشت ایتالیا هست و از اون بدتر گرفتن وکیل بد من در تاریخ 2014/12/24پوشه
زرد رد شدن برام اومد و به علت تعطیلات و رفتن به مرخصی این پوشه زرد به پست برگشت خورد.و در تاریخ 2015/1/6 به شهرم برگشتم و از پست اون پوشه را دریافت کردم و تا به دست وکیل رسوندم دو هفته اعتراض من رد شد اما وکیل اعتراض رو زد که جواب اعتراض 2015/4/15 اومد.و درتاریخ 2015/5/5 ساعت 5 صبح پلیس بدون اطلاع قبلی و نامه به اتاق اومدن و منو همسرم رو بردند.در کنار این اتفاقا در تاریخ 2014/11/10
در ایستگاه بانهوف شهر عده ای از نازیست ها به من حمله کردن و دعوامون شد و مورد ضرب و شتم قرار گرفتم که پلیس در دادگاه پرونده ای بر علیه اون افراد تشکیل داد.و هنوز هیچ دادگاهی برای اون پرونده صورت نگرفته و از تاریخ 2014/11/10-من و همسرم هر دو چندین بار به دکتر روانشناس رفتیم و چندین اتست از دکتر روانشناس داریم که منو همسرم قابل جابه جایی نیستیم و تحت درمان در المان باید باشیم و اجازه جابه جایی نداده ولی
در تاریخ 2015/5/5 پلیس اومد و ما رو به فرودگاه برلین بردند و از دیدن مدارک پزشکی ما رو باز به شهرمون و به هایم برگردوندن و اداره هوسلندر شهر نامه ای داد که باید پیش دکتر در اداره سوسیال بریم و بعد از معاینه اون پزشک تشخیص پرواز بده.اما دکتر به ما گفت من حتی بگم اجازه پرواز هم ندم از راه زمینی برتون میگردونند و نامه های دکتر روانشناس ما رو هم نگاه کرد و از ان ها کپی کرد و ما الان دو روز است هایم را ترک کردیم و به شف هایم گفتیم که به مرخصی خانه ی یکی از دوستانمان میرویم و دنبال کلیسا برای پناهندگی میگردیم و با توجه به تمام این اتفاق ها ما تا 2015/5/24 ایس وایس داریم.(ایا ترک کردن هایم و برای کلیسا رفتن زمان خوبی است؟ اگر براتون امکان داره ما رو کامل راهنمایی کنید .ممنون
بهتون پیام خصوصی دادم.

Morteza Ebady

پست توسط Morteza Ebady » پنج شنبه 28 خرداد 1394, 12:30 pm

سلام و ممنون از اطلاعاتتون.
من چند ماه پیش از نروژ دیپورت شدم. جوری که تو مدارکم نوشته تا دو سال به حوزه ی شینگن ممنوع الورودم. به نظر شما میتونم ویزای یک کشور عضو شینگن (مثلا لهستان) رو بگیرم قبل از اینکه دو سال تموم بشه؟ خیلی ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی داره بهم بگه.

panahandegi.europa

پست توسط panahandegi.europa » پنج شنبه 28 خرداد 1394, 2:36 pm

Morteza Ebady نوشته شده:سلام و ممنون از اطلاعاتتون.
من چند ماه پیش از نروژ دیپورت شدم. جوری که تو مدارکم نوشته تا دو سال به حوزه ی شینگن ممنوع الورودم. به نظر شما میتونم ویزای یک کشور عضو شینگن (مثلا لهستان) رو بگیرم قبل از اینکه دو سال تموم بشه؟ خیلی ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی داره بهم بگه.
درود
میتونی امتحان کنی.سنگ مفت گنجشک هم مفت.
امتحان کن.ضرر نداره.

اشتباهی که کردی فرار نکردی بری کشور دیگه ای.
حالا دیگه شده.
موفق باشی.
بدرود

Brayan74

پست توسط Brayan74 » دو شنبه 1 تیر 1394, 9:39 pm

سلام دوستان لطف کنین هرکس میتونه اطلاعاتی بهم بده جواب این سوا رو دریغ نکنه.
من20 سالمه میخوام برم خدمت خواستم بدونم میشه قاچاقی نریم و پناهندگی بگیریم؟؟؟مثلا اینجا پاسپورت بگیرم بعد برم اون کشور درخواست پناهندگی بدم؟؟؟
میخوام برم آلمان اما هیچ اطلاعاتی ندارم.لطفا راهنماییم کنین

panahandegi.europa

پست توسط panahandegi.europa » دو شنبه 1 تیر 1394, 10:34 pm

Brayan74 نوشته شده:سلام دوستان لطف کنین هرکس میتونه اطلاعاتی بهم بده جواب این سوا رو دریغ نکنه.
من20 سالمه میخوام برم خدمت خواستم بدونم میشه قاچاقی نریم و پناهندگی بگیریم؟؟؟مثلا اینجا پاسپورت بگیرم بعد برم اون کشور درخواست پناهندگی بدم؟؟؟
میخوام برم آلمان اما هیچ اطلاعاتی ندارم.لطفا راهنماییم کنین
درود
دوست عزیز اگر خیلی دوست داری اطلاعات جمع کنی لطف کن همه ی پستهای من رو بخون.
نمیتونم همه رو دوباره بگم.
ولی میشه آره.
بدرود

Iranian.boy

پست توسط Iranian.boy » سه شنبه 2 تیر 1394, 10:22 am

سلام.
من تقریبا کل مطالب ارسالی شمارو خوندم اما هنوز یکم فکرم درگیره. بهتره شرایط رو واضح توضیح بدم.
من از اتریش ویزای کاری گرفتم. بعدش با پرواز اومدم آلمان. من فقط توی ایران اثر دادم. اونم توی سفارت. الانم 6 ماهه آلمانم. توی این 6 ماه هم اینجا نه گیر افتادم نه اثر دادم. کیس هم نوشتم برا خودم البته با کمک دوستام.
1) اما مشکل اینجاس که میخوام بدونم چقدر باید بگذره تا خودمو معرفی کنم که جزو دوبلین نشم؟
2) میخوام بدونم میتونم برم اسپانیا خودمو معرفی کنم، ترجیجا نمیخوام آلمان باشم؟
3) راهی وجود داره که برم یه کشور دیگه مثلا اسپانیا، و بعد از معرفی منو بر نگردونن اتریش؟
پیشاپیش از جوابهاتون متشکرم.

panahandegi.europa

پست توسط panahandegi.europa » سه شنبه 2 تیر 1394, 10:39 am

Iranian.boy نوشته شده:سلام.
من تقریبا کل مطالب ارسالی شمارو خوندم اما هنوز یکم فکرم درگیره. بهتره شرایط رو واضح توضیح بدم.
من از اتریش ویزای کاری گرفتم. بعدش با پرواز اومدم آلمان. من فقط توی ایران اثر دادم. اونم توی سفارت. الانم 6 ماهه آلمانم. توی این 6 ماه هم اینجا نه گیر افتادم نه اثر دادم. کیس هم نوشتم برا خودم البته با کمک دوستام.
1) اما مشکل اینجاس که میخوام بدونم چقدر باید بگذره تا خودمو معرفی کنم که جزو دوبلین نشم؟
3) راهی وجود داره که برم یه کشور دیگه مثلا اسپانیا، و بعد از معرفی منو بر نگردونن اتریش؟
درود
1.شما تا 5 سال اثرت هست.البته فعلا اینجوریه.یعنی اثر و مشخصات شما تا 5 سال تو سیستمشون هست.شاید دو ماه دیگه تصمیم بگیرن بکننش تا 10سال.کسی نمیدونه.بنابراین چه الان خودت رو معرفی کنی چه 3سال دیگه بازم شمال دوبلین میشی.
2.بله میتونی بری
3.راه که هست.باید بری پیش اهلش که راهنماییت کنه.هرجا رفتی به یه وکیل خوب نیاز داری که نه فقط پول بگیره ازت.و کسی که راه و چاه رو بلد باشه، زبانشون رو بلد باشه و راهنماییت کنه.
خواهش میکنم
بدرود

Iranian.boy

پست توسط Iranian.boy » سه شنبه 2 تیر 1394, 11:47 am

درود
1.شما تا 5 سال اثرت هست.البته فعلا اینجوریه.یعنی اثر و مشخصات شما تا 5 سال تو سیستمشون هست.شاید دو ماه دیگه تصمیم بگیرن بکننش تا 10سال.کسی نمیدونه.بنابراین چه الان خودت رو معرفی کنی چه 3سال دیگه بازم شمال دوبلین میشی.
2.بله میتونی بری
3.راه که هست.باید بری پیش اهلش که راهنماییت کنه.هرجا رفتی به یه وکیل خوب نیاز داری که نه فقط پول بگیره ازت.و کسی که راه و چاه رو بلد باشه، زبانشون رو بلد باشه و راهنماییت کنه.
خواهش میکنم
بدرود
ممنون بابت جواب زود و سریعتان.
شما کسی رو سراغ دارین که واقعا اینی که شما میفرمایید باشه؟ یعنی واقعا بتونه این کارو بکنه؟ میشه اگه سراغ دارین به من معرفی کنید؟
بازم متشکر از کمکتون

panahandegi.europa

پست توسط panahandegi.europa » سه شنبه 2 تیر 1394, 5:18 pm

Iranian.boy نوشته شده:
درود
2.بله میتونی بری
خواهش میکنم
بدرود
ممنون بابت جواب زود و سریعتان.
شما کسی رو سراغ دارین که واقعا اینی که شما میفرمایید باشه؟ یعنی واقعا بتونه این کارو بکنه؟ میشه اگه سراغ دارین به من معرفی کنید؟
بازم متشکر از کمکتون
بهت پیام خصوصی دادم

Batistuta

پست توسط Batistuta » یک شنبه 14 تیر 1394, 3:16 am

سلام دوستان
خیلی سپاسگذارم که اطلاعات مفیدتون رو در اختیار دیگر هموطنانتون قرار میدید
راستش من میخوام خودم رو از طریق بلغارستان به آلمان برسونم و تا اونجا که فهمیدم بلغارستان ویزاش از نوع شنگن نیست و فقط بدرد وارد شدن به خود بلغارستان میخوره . حالا سوالم اینه که آیا این اثر انگشتی که در سفارت بلغارستان گرفته میشه توی یوروداک ثبت میشه یا فقط جنبه استفاده داخلی برای بلغارها رو داره؟
و آیا در هنگام ورود به فرودگاه بلغارستان دوباره اثر انگشت گرفته میشه؟ و اگر گرفته میشه آیا در یوروداک ثبت میشه یا نه ؟
پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

hamidooo

پست توسط hamidooo » شنبه 24 مرداد 1394, 6:37 pm

Batistuta نوشته شده:سلام دوستان
خیلی سپاسگذارم که اطلاعات مفیدتون رو در اختیار دیگر هموطنانتون قرار میدید
راستش من میخوام خودم رو از طریق بلغارستان به آلمان برسونم و تا اونجا که فهمیدم بلغارستان ویزاش از نوع شنگن نیست و فقط بدرد وارد شدن به خود بلغارستان میخوره . حالا سوالم اینه که آیا این اثر انگشتی که در سفارت بلغارستان گرفته میشه توی یوروداک ثبت میشه یا فقط جنبه استفاده داخلی برای بلغارها رو داره؟
و آیا در هنگام ورود به فرودگاه بلغارستان دوباره اثر انگشت گرفته میشه؟ و اگر گرفته میشه آیا در یوروداک ثبت میشه یا نه ؟
پیشاپیش ممنون از راهنماییتون
سلام
دوست عزیز من هم میخوام از بلغارستان برم آلمان فقط میخوام بدونم شما از چه راهی میخواید برید اگر کسی رو میشناسید لطفا معرفی کنید. ممنون میشم

misaq1368

پست توسط misaq1368 » دو شنبه 26 مرداد 1394, 1:47 pm

درود دوست عزیز
من تووضعیت بدی تو ایرانم باید به زودی خارج بشم ولی فقط یکیو میشناسم که ویزای ایتالیا میگیره با اثر. قصد دارم بیام آلمان تصمیممو گرفتم چون راه دیگه ای ندارم. میخواستم بدونم بعد از رسیدن باید چی بگم که زمان بیشتری طول بکشه از دیپرتی؟ بگم از ایتالیا ویزا گرفتم یا بزارم خودشون سرچ کنن؟ تو فرودگاه باید درخواست داد یا بیرون؟ در مورد راه اگه پرسیدن چی بگم؟ ممنون از راهنماییات

panahandegi.europa

پست توسط panahandegi.europa » جمعه 30 مرداد 1394, 3:28 pm

misaq1368 نوشته شده:درود دوست عزیز
من تووضعیت بدی تو ایرانم باید به زودی خارج بشم ولی فقط یکیو میشناسم که ویزای ایتالیا میگیره با اثر. قصد دارم بیام آلمان تصمیممو گرفتم چون راه دیگه ای ندارم. میخواستم بدونم بعد از رسیدن باید چی بگم که زمان بیشتری طول بکشه از دیپرتی؟ بگم از ایتالیا ویزا گرفتم یا بزارم خودشون سرچ کنن؟ تو فرودگاه باید درخواست داد یا بیرون؟ در مورد راه اگه پرسیدن چی بگم؟ ممنون از راهنماییات
درود
همه ی این سوالها بستگی به کیسی داره که میخوای بدی.
موفق باشی

mohammad.ahmadi11

پست توسط mohammad.ahmadi11 » شنبه 31 مرداد 1394, 6:47 am

panahandegi.europa نوشته شده:درود بر دوستان عزیز.منم تا دیشب ساعت 12 شب که به وقت ایران میشه 2 و نیم صبح دیپورتی بودم.اما به کمک خدا همه ی مشکلات حل شد.دیگه دیپورتی در کار نیست.تو این 6ماه دهنم صاف شد.به همه دری زدم که بتونم اینجا بمونم و دیپورتم نکنن.هربار اومدن یکی رو کنار من بردن قلبم اومد تو دهنم.من دیپورتی فرانسه بودم.الانم آلمانم.فرانسه که مثل جهنمه رسما.
تو این مدت خیلی دنبال راهکار و راه حل بودم.خیلی چیزا رو هم فهمیدم.از روستاهای آلمان و دفاتر کمک به بی خانمانها رفتم تا فراکفورت و هامبورگ و وکیل گردن کلفت و این جور چیزها.
اینجا کل قانون دوبلین رو میزارم.بخونیدش.اگر کسی هست که مشکل دوبلین داره بپرسه تا با توجه به موقعیتی که توش هست بهش بگم چه کار کنه.البته تا جایی که تجربم اجازه میده.
دوست ندارم کسی رو برگردونن.همه با یه امیدی میان.

این قرارداد از ابتدای سال 2014 به اجرا گذاشته شده است.
قرارداد دوبلین 3 شرایط پذیرش و نحوه رسیدگی به درخواست آندسته از پناه جویان را که
درخواست پناهندگیشان را دریک کشور اتحادیه اروپا ارائه داده، اما ویزای یک کشور دیگر را داشته، یا از کشور دیگری عبور کرده یا در کشور دیگری در اتحادیه اروپا قبلا درخواست پناهندگی داده بودند را تعریف، تعیین و مشخص می کند. این قرارداد تعیین می کند که چه کشوری مسئولیت رسیدگی به درخواست پناهندگی را داشته و در چه حالتی یک پناه جو به کشور دیگر عضو اتحادیه اروپا بازگردانده می شود. یک بانک اطلاعاتی ثبت اثر انگشت متقاضیان پناهندگی بنام "اویروداک" نیز وظیفه دارد تا شناسائی متقاضیان پناهندگی که قبلا در کشور دیگری در اتحادیه اروپا درخواست پناهندگی داده بوده اند را تسهیل کند.
مسئولیت رسیدگی به درخواست پناهندگی بر اساس دوبلین 3 با کدام کشور است؟
در صورتی که متقاضی پناهندگی در یک کشور اتحادیه اروپا )مثلا آلمان( درخواست پناهندگی بدهد، وظیفه اداره در آلمان است که ابتدا کنترل نماید آیا فرد متقاضی پناهندگی قبلا در یک کشور دیگر عضو امور پناهندگی اتحادیه اروپا یا عضو پیمان شنگن درخواست پناهندگی داده بوده است. این کنترل از جمله به یکی از چند روش زیر انجام می گیرد:
-کنترل از طریق "اویورو داک"
-کنترل از طریق "ویز"
-سوال از خود فرد متقاضی پناهندگی در مورد مسیر خروج از کشورش و مسیر ورود او به آلمان.همچنین سوال از او در این مورد که آیا پاس داشته است، ویزا داشته است، قبلا در کشور دیگری بوده است و...
بعضا نیز پیش می آید که وسایل شخصی یا محتوای وسایل یا جیب لباس های او مورد بازرسی قرار گرفته تا مشخص شود آیا عکس، کاغذ خرید یا نوشته ای که نشان از حضور یا عبور پناه جو از کشور دیگری باشد، یافت می شود یا نه.
سیستم جدید، امکان کنترل و تبادل اطلاعات مربوط به هویت و مشخصات دریافت کنندگان ویزای شنگن را بین کشورهای عضو بسیار افزایش داده و به پلیس مرزی این امکان را می دهد تا در کنترل پاس، با گرفتن اثر انگشت نسبت دارنده ی پاس به درست بودن ویزا و اینکه ویزا متعلق به دارنده آن می باشد، اطمینان حاصل کند.
همچنین در صورتی که فردی که ویزای شنگن دریافت کرده در یک کشور دیگر اتحادیه اروپا درخواست پناهندگی دهد، اداره امور پناهندگی در آن کشور از طریق کنترل نام و مشخصات و اثر انگشت آن فرد در این بانک اطلاعاتی مشخص خواهد کرد که آیا او قبلا از طریق یکی از سفارتخانه های کشورهای عضو قرارداد شنگن درخواست ویزای شنگن داده است یا نه، و اگر آری، مشخص می شود که کشور صادر کننده ویزا کدام کشور بوده است.
در امور پناهندگی در اتحادیه اروپا هرگاه مشخص گردد که متقاضی پناهندگی ویزای یک کشور دیگرِ عضو پیمان شنگن را داشته اما )مثلا در آلمان( درخواست پناهندگی داده است، به همان کشور صادر کننده ی ویزا بازگردانده خواهد شد. مهم نیست که آیا این فرد در آن کشور بوده یا نبوده است، مهم کشور صادر کننده ویزا می باشد که مطابق قرارداد دوبلین 3 ، همان کشور مسئولیت رسیدگی به درخواست پناهندگی آن فرد را نیز به عهده دارد.
همچنین است اگر فردی حتی ویزای شنگن هم نداشته، اما قبل از ورود به یک کشور عضو شنگن )برای مثال آلمان( از یک کشور امن ثالث دیگر )تمام کشورهای اتحادیه اروپا و عضو پیمان شنگن، کشور امن ثالث تلقی می شوند( عبور کرده است )مرز زمینی( یا توقف داشته است )در ترانزیت فرودگاه(، یا در یک کشور دیگر عضو پیمان شنگن قبلا درخواست پناهندگی داده بوده است، در تمام موارد فوق درخواست پناهندگی تحت عنوان "ناوارد" طبقه بندی شده و ابتدا پرونده و سپس تحت شرایط خاصی خود پناه جو به آن کشور که مسئولیت دارد برگردانده خواهد شد.
در چه شرایطی مطابق قرارداد دوبلین 3 امکان ماندن در مثلا آلمان و
رسیدگی به درخواست پناهندگی وجود دارد؟
1. دلایل خانوادگی و انسانی
)رعایت مواردی که در پی می آید برای کشوری که پرونده را بررسی می کند الزامی می باشد.(
بسیاری از پناه جویان مایلند به دلایل خانوادگی یا به دلیل بیماری های روحی یا جسمی درخواست پناهندگی خود را در کشوری ارائه دهند که در آنجا افراد خانواده، فامیل یا دوستان قابل اعتمادشان زندگی می کنند. اما اگر قرارداد دوبلین 3 شرایط پناهندگی در کشورهای اتحادیه اروپا را اینچنین سفت و سخت محدود کرده است، پس در چه شرایطی هنوز این امکان وجود دارد که بتوان درخواست پناهندگی خود در کشور مورد نظر )در اینجا آلمان(را دنبال نمود؟
در حالت های زیر و بر اساس قرارداد دوبلین 3 می توان به دلایل خانوادگی )تعریف خانواده در ماده 4 حرف "گ" آورده شده است و شامل خواهر و برادر نمی گردد(، با وجود داشتن ویزای شنگن درخواست پناهندگی را ارائه داد. کشور بررسی کننده موظف است به پرونده رسیدگی کرده و نمی تواند پناه جو را به کشور دیگر بفرستد:
الف) بهم پیوستگی به همسر یا شریک زندگی: در صورتی که رابطه از کشور مبداء شکل گرفته بوده باشد.(بر اساس مواد 9 اگر همسر یا شریک زندگی در آن کشور اقامت دارد و بر اساس ماده10 اگر همسر یا شریک زندگی در آن کشور درخواست پناهندگی داده و درخواستش هنوز در حال بررسی می باشد.
ب) بهم پیوستگی به فرزند یا فرزندان زیر18 سال: در صورتی که ازدواج نکرده و مجرد باشند. در مورد
کودکان زیر18 سال علاوه بر پدر و مادر، خواهر و برادر نیز حق پیوستگی دارند. به شرطی که این بهم پیوستگی به ضرر کودک نباشد.
پ) موارد خاص انسانی و خانوادگی
(رعایت این حالت برای کشوری که پرونده را بررسی می کند الزامی می باشد.)
در موارد خاص انسانی و خانوادگی مانند حاملگیِ قبل از تولد نوزاد، یا وجود بیماری های حاد روحی و جسمی که مراقبت دیگر اعضاء خانواده در بهبودی فرد نقش تعیین کننده دارد نیز می توان درخواست بهم پیوستگی به خانواده یا فامیل نمود.
2.مهلت های قانونی:
در صورتی که مهلت های قانونی تعیین شده برای ارجاع پرونده یا بازگرداندن پناه جو به کشور دیگر رعایت نشده یا سپری شده باشد. کشوری که در آنجا درخواست پناهندگی داده شده، موظف به رسیدگی به درخواست پناهندگی می باشد. این مهلت های قانونی عبارتند از:
الف) مهلت سه ماهه پرسش و استعلام: اگر پناه جو در کشوری(مثلا آلمان)، درخواست پناهندگی دهد اما شامل دوبلین 3 گردد، آلمان موظف است که کتبا و رسما درخواست خود را به کشوری که این پناه جو باید به آنجا بازگردانده شود تسلیم کند. این مهلت از زمانی که پناه جو درخواست پناهندگی خود در آلمان را ارائه داده است تا زمانی که آلمان نامه را برای آن کشور ارسال می کند سه ماه می باشد. اگر اثر انگشت متقاضی پناهندگی در سیستم "اویروداک" وجود داشته و تائید گردد، این مهلت دو ماه می باشد.
ب) مهلت دو ماهه پاسخ به پرسش و استعلام: کشوری که از آن درخواست شده است نیز موظف است
در حالت عادی ظرف دو ماه کتبا به این درخواست پاسخ دهد.
در حالت فوری و عاجل این مهلت حداقل یک هفته و حداکثر یک ماه می باشد.
پ) مهلت عملی کردن و اجرای بازگردادن به کشوری که مسئولیت دارد: از زمانی که کشور مورد سوال
قرار گرفته شده اعلام موافقت کند نیز آلمان شش ماه مهلت دارد تا بازگرداندن پناه جو به آن کشور را به اجرا بگذارد. اگر پناه جوئی که قرار است بازگردانده شود در زندان باشد، این مهلت حداکثر یک سال
خواهد بود. و اگر پناه جو مخفی شده، برگه ی قانونی اقامتی نداشته یا بطور رسمی از او هیچ آدرس و
اطلاعاتی در مورد محل سکونتش موجود نباشد، این مهلت 18 ماه خواهد بود.
اگر مهلت های ذکر شده در قرارداد دوبلین 3 رعایت نشده یا سپری شده باشند و در آن مهلت زمانی بازگرداندن پناه جو، یا اخراج او عملی نشده باشد، دیگر، مسئولیت رسیدگی به درخواست پناهندگی با آلمان خواهد بود.
ت) مهلت شش ماهه لغو مسئولیت: در صورتی که متقاضی پناهندگی با ویزای معتبر از یکی از کشورهای عضو شنگن وارد یکی از کشورهای منطقه شنگن شده (مثلا وارد آلمان شده)، و مهلت اعتبار ویزای او شش ماه است که سپری شده است، اما هنوز منطقه شنگن را ترک نکرده است، یا حتی اگر متقاضی پناهندگی قبلا از یکی از کشورهای عضو شنگن، اقامت معتبری دریافت کرده (مثلا ایتالیا) که اکنون حداقل دو سال است که از مهلت اعتبار آن گذشته است، در این حالت ها، کشوری که این فرد اکنون در آنجا درخواست پناهندگی
دهد(مثلا آلمان)، مسئولیت رسیدگی به درخواست را به عهده دارد.
در عین حال اگر معلوم شود فردی غیرقانونی وارد یکی از کشورهای منطقه شنگن شده (مثلا آلمان)، اما آلمان بتواند اثبات کند که متقاضی پناهندگی حداقل پنج ماه را غیر مُنقطع در یک کشور دیگر (مثلا ایتالیا) ساکن بوده است، آن کشوری که او در آنجا سکونت داشته(ایتالیا)، مسئولیت رسیدگی به پرونده را به عهده دارد.
ث) مهلت سه ماهه لغو مسئولیت: در صورتی که پناه جوئی (مثلا در آلمان) درخواست پناهندگی دهد اما قبلا در یک کشور دیگر اتحادیه اروپا بوده یا ویزای یکی از کشور های عضور پیمان شنگن را داشته، یا در یکی از آن کشورها درخواست پناهندگی داده بوده است(مثلا ایتالیا)، اگر خاک آن کشور (در این مثال ایتالیا) را حداقل سه ماه است که ترک کرده است، در این حالت، آلمان مسئولیت رسیدگی به درخواست پناهندگی را به عهده دارد و ایتالیا دیگر مسئولیتی نخواهد داشت. به این شرط که اگر آلمان از ایتالیا در مورد وضعیت آن فرد سوال کند، ایتالیا بتواند اثبات کند که آن شخص حداقل سه ماه است که خاک ایتالیا را ترک کرده است. و به این شرط که آن شخص، دارای اقامتی هنوز معتبر از ایتالیا نباشد.
--حقوق پناه جوئی که قرار است به کشور دیگر بازگردانده شود
الف) مطلع کردن پناه جو: پناه جو، یا وکیل او باید بطور کتبی در مورد نتیجه استعلام از کشوری که قرار است پناه جو به آنجا بازگردانده شود به زبانی که برای او قابل فهم باشد مطلع گردد.
ب) حق شکایت به دادگاه: در صورت صدور حکم بازگرداندن، پناه جو می تواند از طریق وکیلش شکایت فوری به دادگاه ارائه دهد. تا زمان اعلام حکم دادگاه، بازگرداندن پناه جو به تعویق می افتد.
پ) تامین یا تقبل هزینه وکیل: در صورتی که پناه جو نتواند هزینه های پرداخت هزینه وکیل را به عهده بگیرد، هر کشور عضو پیمان دوبلین بر اساس قوانین همان کشور باید هزینه به استخدام گرفتن یک وکیل از سوی پناه جو را به عهده گرفته یا دسترسی پناه جو به وکیل(تسخیری) را تضمین نماید.
(((بر گرفته از سایت انتگراسیون)))
سلام دوستان وادمین عزیز من ومادرم الان یک ماهه تو سوئیس هستیم واثر انگشت ومصاحبه اول از ما گرفتن وسن من 16 هست اما برادم 15 هست والان تو المان ازش اثر انگشت گرفتن .الان من ومادرم میتونیم از طریق قانونی بریم المان پیش برادرم اونجا درخواست پناهندگی بدیم یا اگه غیر قانونی بریم اثر انگشت سوئیس بالا بیاد بخان ما رو برگردونن سوئیس بیاد چیکار کنیم تشکر از همگی.

panahandegi.europa

پست توسط panahandegi.europa » شنبه 31 مرداد 1394, 11:37 am

mohammad.ahmadi11 نوشته شده:
panahandegi.europa نوشته شده:درود بر دوستان عزیز.منم تا دیشب ساعت 12 شب که به وقت ایران میشه 2 و نیم صبح دیپورتی بودم.اما به کمک خدا همه ی مشکلات حل شد.دیگه دیپورتی در کار نیست.تو این 6ماه دهنم صاف شد.به همه دری زدم که بتونم اینجا بمونم و دیپورتم نکنن.هربار اومدن یکی رو کنار من بردن قلبم اومد تو دهنم.من دیپورتی فرانسه بودم.الانم آلمانم.فرانسه که مثل جهنمه رسما.
تو این مدت خیلی دنبال راهکار و راه حل بودم.خیلی چیزا رو هم فهمیدم.از روستاهای آلمان و دفاتر کمک به بی خانمانها رفتم تا فراکفورت و هامبورگ و وکیل گردن کلفت و این جور چیزها.
اینجا کل قانون دوبلین رو میزارم.بخونیدش.اگر کسی هست که مشکل دوبلین داره بپرسه تا با توجه به موقعیتی که توش هست بهش بگم چه کار کنه.البته تا جایی که تجربم اجازه میده.
دوست ندارم کسی رو برگردونن.همه با یه امیدی میان.

این قرارداد از ابتدای سال 2014 به اجرا گذاشته شده است.
قرارداد دوبلین 3 شرایط پذیرش و نحوه رسیدگی به درخواست آندسته از پناه جویان را که
درخواست پناهندگیشان را دریک کشور اتحادیه اروپا ارائه داده، اما ویزای یک کشور دیگر را داشته، یا از کشور دیگری عبور کرده یا در کشور دیگری در اتحادیه اروپا قبلا درخواست پناهندگی داده بودند را تعریف، تعیین و مشخص می کند. این قرارداد تعیین می کند که چه کشوری مسئولیت رسیدگی به درخواست پناهندگی را داشته و در چه حالتی یک پناه جو به کشور دیگر عضو اتحادیه اروپا بازگردانده می شود. یک بانک اطلاعاتی ثبت اثر انگشت متقاضیان پناهندگی بنام "اویروداک" نیز وظیفه دارد تا شناسائی متقاضیان پناهندگی که قبلا در کشور دیگری در اتحادیه اروپا درخواست پناهندگی داده بوده اند را تسهیل کند.
مسئولیت رسیدگی به درخواست پناهندگی بر اساس دوبلین 3 با کدام کشور است؟
در صورتی که متقاضی پناهندگی در یک کشور اتحادیه اروپا )مثلا آلمان( درخواست پناهندگی بدهد، وظیفه اداره در آلمان است که ابتدا کنترل نماید آیا فرد متقاضی پناهندگی قبلا در یک کشور دیگر عضو امور پناهندگی اتحادیه اروپا یا عضو پیمان شنگن درخواست پناهندگی داده بوده است. این کنترل از جمله به یکی از چند روش زیر انجام می گیرد:
-کنترل از طریق "اویورو داک"
-کنترل از طریق "ویز"
-سوال از خود فرد متقاضی پناهندگی در مورد مسیر خروج از کشورش و مسیر ورود او به آلمان.همچنین سوال از او در این مورد که آیا پاس داشته است، ویزا داشته است، قبلا در کشور دیگری بوده است و...
بعضا نیز پیش می آید که وسایل شخصی یا محتوای وسایل یا جیب لباس های او مورد بازرسی قرار گرفته تا مشخص شود آیا عکس، کاغذ خرید یا نوشته ای که نشان از حضور یا عبور پناه جو از کشور دیگری باشد، یافت می شود یا نه.
سیستم جدید، امکان کنترل و تبادل اطلاعات مربوط به هویت و مشخصات دریافت کنندگان ویزای شنگن را بین کشورهای عضو بسیار افزایش داده و به پلیس مرزی این امکان را می دهد تا در کنترل پاس، با گرفتن اثر انگشت نسبت دارنده ی پاس به درست بودن ویزا و اینکه ویزا متعلق به دارنده آن می باشد، اطمینان حاصل کند.
همچنین در صورتی که فردی که ویزای شنگن دریافت کرده در یک کشور دیگر اتحادیه اروپا درخواست پناهندگی دهد، اداره امور پناهندگی در آن کشور از طریق کنترل نام و مشخصات و اثر انگشت آن فرد در این بانک اطلاعاتی مشخص خواهد کرد که آیا او قبلا از طریق یکی از سفارتخانه های کشورهای عضو قرارداد شنگن درخواست ویزای شنگن داده است یا نه، و اگر آری، مشخص می شود که کشور صادر کننده ویزا کدام کشور بوده است.
در امور پناهندگی در اتحادیه اروپا هرگاه مشخص گردد که متقاضی پناهندگی ویزای یک کشور دیگرِ عضو پیمان شنگن را داشته اما )مثلا در آلمان( درخواست پناهندگی داده است، به همان کشور صادر کننده ی ویزا بازگردانده خواهد شد. مهم نیست که آیا این فرد در آن کشور بوده یا نبوده است، مهم کشور صادر کننده ویزا می باشد که مطابق قرارداد دوبلین 3 ، همان کشور مسئولیت رسیدگی به درخواست پناهندگی آن فرد را نیز به عهده دارد.
همچنین است اگر فردی حتی ویزای شنگن هم نداشته، اما قبل از ورود به یک کشور عضو شنگن )برای مثال آلمان( از یک کشور امن ثالث دیگر )تمام کشورهای اتحادیه اروپا و عضو پیمان شنگن، کشور امن ثالث تلقی می شوند( عبور کرده است )مرز زمینی( یا توقف داشته است )در ترانزیت فرودگاه(، یا در یک کشور دیگر عضو پیمان شنگن قبلا درخواست پناهندگی داده بوده است، در تمام موارد فوق درخواست پناهندگی تحت عنوان "ناوارد" طبقه بندی شده و ابتدا پرونده و سپس تحت شرایط خاصی خود پناه جو به آن کشور که مسئولیت دارد برگردانده خواهد شد.
در چه شرایطی مطابق قرارداد دوبلین 3 امکان ماندن در مثلا آلمان و
رسیدگی به درخواست پناهندگی وجود دارد؟
1. دلایل خانوادگی و انسانی
)رعایت مواردی که در پی می آید برای کشوری که پرونده را بررسی می کند الزامی می باشد.(
بسیاری از پناه جویان مایلند به دلایل خانوادگی یا به دلیل بیماری های روحی یا جسمی درخواست پناهندگی خود را در کشوری ارائه دهند که در آنجا افراد خانواده، فامیل یا دوستان قابل اعتمادشان زندگی می کنند. اما اگر قرارداد دوبلین 3 شرایط پناهندگی در کشورهای اتحادیه اروپا را اینچنین سفت و سخت محدود کرده است، پس در چه شرایطی هنوز این امکان وجود دارد که بتوان درخواست پناهندگی خود در کشور مورد نظر )در اینجا آلمان(را دنبال نمود؟
در حالت های زیر و بر اساس قرارداد دوبلین 3 می توان به دلایل خانوادگی )تعریف خانواده در ماده 4 حرف "گ" آورده شده است و شامل خواهر و برادر نمی گردد(، با وجود داشتن ویزای شنگن درخواست پناهندگی را ارائه داد. کشور بررسی کننده موظف است به پرونده رسیدگی کرده و نمی تواند پناه جو را به کشور دیگر بفرستد:
الف) بهم پیوستگی به همسر یا شریک زندگی: در صورتی که رابطه از کشور مبداء شکل گرفته بوده باشد.(بر اساس مواد 9 اگر همسر یا شریک زندگی در آن کشور اقامت دارد و بر اساس ماده10 اگر همسر یا شریک زندگی در آن کشور درخواست پناهندگی داده و درخواستش هنوز در حال بررسی می باشد.
ب) بهم پیوستگی به فرزند یا فرزندان زیر18 سال: در صورتی که ازدواج نکرده و مجرد باشند. در مورد
کودکان زیر18 سال علاوه بر پدر و مادر، خواهر و برادر نیز حق پیوستگی دارند. به شرطی که این بهم پیوستگی به ضرر کودک نباشد.
پ) موارد خاص انسانی و خانوادگی
(رعایت این حالت برای کشوری که پرونده را بررسی می کند الزامی می باشد.)
در موارد خاص انسانی و خانوادگی مانند حاملگیِ قبل از تولد نوزاد، یا وجود بیماری های حاد روحی و جسمی که مراقبت دیگر اعضاء خانواده در بهبودی فرد نقش تعیین کننده دارد نیز می توان درخواست بهم پیوستگی به خانواده یا فامیل نمود.
2.مهلت های قانونی:
در صورتی که مهلت های قانونی تعیین شده برای ارجاع پرونده یا بازگرداندن پناه جو به کشور دیگر رعایت نشده یا سپری شده باشد. کشوری که در آنجا درخواست پناهندگی داده شده، موظف به رسیدگی به درخواست پناهندگی می باشد. این مهلت های قانونی عبارتند از:
الف) مهلت سه ماهه پرسش و استعلام: اگر پناه جو در کشوری(مثلا آلمان)، درخواست پناهندگی دهد اما شامل دوبلین 3 گردد، آلمان موظف است که کتبا و رسما درخواست خود را به کشوری که این پناه جو باید به آنجا بازگردانده شود تسلیم کند. این مهلت از زمانی که پناه جو درخواست پناهندگی خود در آلمان را ارائه داده است تا زمانی که آلمان نامه را برای آن کشور ارسال می کند سه ماه می باشد. اگر اثر انگشت متقاضی پناهندگی در سیستم "اویروداک" وجود داشته و تائید گردد، این مهلت دو ماه می باشد.
ب) مهلت دو ماهه پاسخ به پرسش و استعلام: کشوری که از آن درخواست شده است نیز موظف است
در حالت عادی ظرف دو ماه کتبا به این درخواست پاسخ دهد.
در حالت فوری و عاجل این مهلت حداقل یک هفته و حداکثر یک ماه می باشد.
پ) مهلت عملی کردن و اجرای بازگردادن به کشوری که مسئولیت دارد: از زمانی که کشور مورد سوال
قرار گرفته شده اعلام موافقت کند نیز آلمان شش ماه مهلت دارد تا بازگرداندن پناه جو به آن کشور را به اجرا بگذارد. اگر پناه جوئی که قرار است بازگردانده شود در زندان باشد، این مهلت حداکثر یک سال
خواهد بود. و اگر پناه جو مخفی شده، برگه ی قانونی اقامتی نداشته یا بطور رسمی از او هیچ آدرس و
اطلاعاتی در مورد محل سکونتش موجود نباشد، این مهلت 18 ماه خواهد بود.
اگر مهلت های ذکر شده در قرارداد دوبلین 3 رعایت نشده یا سپری شده باشند و در آن مهلت زمانی بازگرداندن پناه جو، یا اخراج او عملی نشده باشد، دیگر، مسئولیت رسیدگی به درخواست پناهندگی با آلمان خواهد بود.
ت) مهلت شش ماهه لغو مسئولیت: در صورتی که متقاضی پناهندگی با ویزای معتبر از یکی از کشورهای عضو شنگن وارد یکی از کشورهای منطقه شنگن شده (مثلا وارد آلمان شده)، و مهلت اعتبار ویزای او شش ماه است که سپری شده است، اما هنوز منطقه شنگن را ترک نکرده است، یا حتی اگر متقاضی پناهندگی قبلا از یکی از کشورهای عضو شنگن، اقامت معتبری دریافت کرده (مثلا ایتالیا) که اکنون حداقل دو سال است که از مهلت اعتبار آن گذشته است، در این حالت ها، کشوری که این فرد اکنون در آنجا درخواست پناهندگی
دهد(مثلا آلمان)، مسئولیت رسیدگی به درخواست را به عهده دارد.
در عین حال اگر معلوم شود فردی غیرقانونی وارد یکی از کشورهای منطقه شنگن شده (مثلا آلمان)، اما آلمان بتواند اثبات کند که متقاضی پناهندگی حداقل پنج ماه را غیر مُنقطع در یک کشور دیگر (مثلا ایتالیا) ساکن بوده است، آن کشوری که او در آنجا سکونت داشته(ایتالیا)، مسئولیت رسیدگی به پرونده را به عهده دارد.
ث) مهلت سه ماهه لغو مسئولیت: در صورتی که پناه جوئی (مثلا در آلمان) درخواست پناهندگی دهد اما قبلا در یک کشور دیگر اتحادیه اروپا بوده یا ویزای یکی از کشور های عضور پیمان شنگن را داشته، یا در یکی از آن کشورها درخواست پناهندگی داده بوده است(مثلا ایتالیا)، اگر خاک آن کشور (در این مثال ایتالیا) را حداقل سه ماه است که ترک کرده است، در این حالت، آلمان مسئولیت رسیدگی به درخواست پناهندگی را به عهده دارد و ایتالیا دیگر مسئولیتی نخواهد داشت. به این شرط که اگر آلمان از ایتالیا در مورد وضعیت آن فرد سوال کند، ایتالیا بتواند اثبات کند که آن شخص حداقل سه ماه است که خاک ایتالیا را ترک کرده است. و به این شرط که آن شخص، دارای اقامتی هنوز معتبر از ایتالیا نباشد.
--حقوق پناه جوئی که قرار است به کشور دیگر بازگردانده شود
الف) مطلع کردن پناه جو: پناه جو، یا وکیل او باید بطور کتبی در مورد نتیجه استعلام از کشوری که قرار است پناه جو به آنجا بازگردانده شود به زبانی که برای او قابل فهم باشد مطلع گردد.
ب) حق شکایت به دادگاه: در صورت صدور حکم بازگرداندن، پناه جو می تواند از طریق وکیلش شکایت فوری به دادگاه ارائه دهد. تا زمان اعلام حکم دادگاه، بازگرداندن پناه جو به تعویق می افتد.
پ) تامین یا تقبل هزینه وکیل: در صورتی که پناه جو نتواند هزینه های پرداخت هزینه وکیل را به عهده بگیرد، هر کشور عضو پیمان دوبلین بر اساس قوانین همان کشور باید هزینه به استخدام گرفتن یک وکیل از سوی پناه جو را به عهده گرفته یا دسترسی پناه جو به وکیل(تسخیری) را تضمین نماید.
(((بر گرفته از سایت انتگراسیون)))
سلام دوستان وادمین عزیز من ومادرم الان یک ماهه تو سوئیس هستیم واثر انگشت ومصاحبه اول از ما گرفتن وسن من 16 هست اما برادم 15 هست والان تو المان ازش اثر انگشت گرفتن .الان من ومادرم میتونیم از طریق قانونی بریم المان پیش برادرم اونجا درخواست پناهندگی بدیم یا اگه غیر قانونی بریم اثر انگشت سوئیس بالا بیاد بخان ما رو برگردونن سوئیس بیاد چیکار کنیم تشکر از همگی.

درود
دوست عزیز نفهمیدم سوال کردی که میتونید از راه قانونی به آلمان برید یا گفتی که میتونید؟!
اما طبق تجربه من چون داداشت زیر سن قانونی هست باید بگه که مادر و برادرم در سوئیس هستند.خود آلمان میفرستتش پیش شما.
بهترین راه اینه.چون اگر شما برید اونجا داستان اثر انگشت پیش میاد و دردسر میشه براتون.
البته راه هایی که من میدونم میتونه کمک کنه که در آلمان بمونید اما سری که درد نمیکنه دستمال نمیبندن.
فکر کیس باشید و به داداشت بگید اعلام کنه شما هم تو اروپا هستید که بفرستنش اونجا.
موفق باشید
بدرود

s.k

پست توسط s.k » شنبه 31 مرداد 1394, 6:50 pm

جناب پناهندگی اروپا شنیدم که مجارستان از دوبلین خارج شده مثل یونان میخواستم بپرسم صحت داره این موضوع ؟
مچکر

panahandegi.europa

پست توسط panahandegi.europa » شنبه 31 مرداد 1394, 7:09 pm

s.k نوشته شده:جناب پناهندگی اروپا شنیدم که مجارستان از دوبلین خارج شده مثل یونان میخواستم بپرسم صحت داره این موضوع ؟
مچکر
درود
ماه پیش یه مورد داشتم که مشکل داشت به دلیل اثر مجارستانش.
من اومدم مسکو برای کار یه نفر، نیستم که بدونم.برگشتم اگر چیز جدیدی فهمیدم حتما اینجا میگم.

Amir22

پست توسط Amir22 » جمعه 6 شهریور 1394, 4:03 pm

سلام
با ویزای توریستی که از سفارت یونان گرفته میشه میتونم به آلمان بیام؟
بعضی از دوستان تو این تاپیک اشاره کردند که پلیس یونان به ایرانی ها این اجازه رو نمیده آیا این درسته؟
مطلب بعد هم در مورد بند ت دوبلین 3 هست
اگه تو آلمان 6 ماه خودم رو معرفی نکنم بعدش دیگه این قانون شامل حالم نمیشه؟

panahandegi.europa

پست توسط panahandegi.europa » شنبه 7 شهریور 1394, 12:06 am

Amir22 نوشته شده:سلام
بعضی از دوستان تو این تاپیک اشاره کردند که پلیس یونان به ایرانی ها این اجازه رو نمیده آیا این درسته؟
درود
1.نمیدونم.فقط شنیدم.باید بیینی مشکلی دارن یا ویزاشون نوعی هست که بهشون اجازه نمیدن یا چیز دیگه.ایرانی ها یه چیزی که میبینن زود نسبت میدن به همه.اما شایدم باشه واقعا.خیلی دقت کن که به مشکل نخوری.متاسفانه راجب این مورد اطلاعات دقیقی ندارم.یه سری شنیده هست که به درد نمیخوره.
2.اگر منظورت از بند ت قانون دوبلین اینه که میگه 6ماه بمونی اثرت دیگه تاثیری نداره.اشتباه میکنی.
پستهای من رو بخون میفهمی.
بالای 40،50 نفر این سوال رو تو خصوصی هم پرسیدن ازم.توروخدا بخونید پستهای من رو.
حالا وقت کردم یه مطلب جدا میزنم کامل توضیح میدم این مطلب رو.

موفق باشید
بدرود

Amir22

پست توسط Amir22 » شنبه 7 شهریور 1394, 5:33 pm

Amir22 نوشته شده:سلام
درود
1.نمیدونم.فقط شنیدم.باید بیینی مشکلی دارن یا ویزاشون نوعی هست که بهشون اجازه نمیدن یا چیز دیگه.ایرانی ها یه چیزی که میبینن زود نسبت میدن به همه.اما شایدم باشه واقعا.خیلی دقت کن که به مشکل نخوری.متاسفانه راجب این مورد اطلاعات دقیقی ندارم.یه سری شنیده هست که به درد نمیخوره.
2.اگر منظورت از بند ت قانون دوبلین اینه که میگه 6ماه بمونی اثرت دیگه تاثیری نداره.اشتباه میکنی.
پستهای من رو بخون میفهمی.
بالای 40،50 نفر این سوال رو تو خصوصی هم پرسیدن ازم.توروخدا بخونید پستهای من رو.
حالا وقت کردم یه مطلب جدا میزنم کامل توضیح میدم این مطلب رو.

موفق باشید
بدرود
ممنون از جوابتون منظورم دقیقا این جمله هست اگه میشه در موردش توضیح بدید
مهلت شش ماهه لغو مسئولیت: در صورتی که متقاضی پناهندگی با ویزای معتبر از یکی از کشورهای عضو شنگن وارد یکی از کشورهای منطقه شنگن شده (مثلا وارد آلمان شده)، و مهلت اعتبار ویزای او شش ماه است که سپری شده است، اما هنوز منطقه شنگن را ترک نکرده است،

sam_acd

پست توسط sam_acd » یک شنبه 8 شهریور 1394, 1:29 am

salam mano masaram va 2 farzandam mikhaim ba visa az kordestane aragh be alman berim soalam eineke nemikham alman taghdime panahandegi konam mikham beram swiss aya vaghti ke be alman beresim azamoon asare angosht migiran ya na agar residim alman va asare angosht nagereftano raftim swiss ounja mifahman ma az alman omadim lotfan javab bedid mer30

arashtn1

پست توسط arashtn1 » یک شنبه 8 شهریور 1394, 6:39 am

sam_acd نوشته شده:salam mano masaram va 2 farzandam mikhaim ba visa az kordestane aragh be alman berim soalam eineke nemikham alman taghdime panahandegi konam mikham beram swiss aya vaghti ke be alman beresim azamoon asare angosht migiran ya na agar residim alman va asare angosht nagereftano raftim swiss ounja mifahman ma az alman omadim lotfan javab bedid mer30
یه چیز ذهنمو مشغول کرده!!!
اینایی که قاچاقی داارن میرن دیپورت میشن شما چه امیدی داری با ویزا بری دیپورت نشی!!!!

panahandegi.europa

پست توسط panahandegi.europa » یک شنبه 8 شهریور 1394, 9:02 am

sam_acd نوشته شده:salam mano masaram va 2 farzandam mikhaim ba visa az kordestane aragh be alman berim soalam eineke nemikham alman taghdime panahandegi konam mikham beram swiss aya vaghti ke be alman beresim azamoon asare angosht migiran ya na agar residim alman va asare angosht nagereftano raftim swiss ounja mifahman ma az alman omadim lotfan javab bedid mer30
این که تو فرودگاه آلمان اثر بگیرن شانسیه.بعضی وقتها میگیرن بعضی وقتها نمیگیرن.
اگر نگرفتن و رفتی سوئیس خودت نگو که از آلمان اومدم.نمیتونن بفهمن.
موفق باشید.

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 65 مهمان