مژده ! سیستم پناهندگی آلمان تغییر کرد !

راههای کسب اقامت در آلمان (پناهندگی، کار، ازدواج، سرمایه گزاری و...)
ارسال پست
Alone.boy
پست: 96
تاریخ عضویت: یک شنبه 16 شهریور 1393, 11:07 pm
محل اقامت: Esfhan
تماس:

مژده ! سیستم پناهندگی آلمان تغییر کرد !

پست توسط Alone.boy » دو شنبه 21 مهر 1393, 11:26 am

سلام دوستان بلاخره سیستم پناهندگی المان با اعتراض های زیاد و رای گیری های انجام شده تغییر کرد و آسان تر شد .

اینم متن خبر :

شورای ایالت های آلمان در نشست روز جمعه، 19 سپتامبر 2014 لایحه مصوب پارلمان آلمان در خصوص برخی تغییرات در قوانین مرتبط با پناهندگی را تائید و به این ترتیب آن را لازم الاجرا نمود.

در آلمان برخی از قوانین علاوه بر تصویب پارلمان، نیاز به تصویب شورای ایالت ها دارد. در این شورا، ایالت های شانزده گانه به نسبت جمعیت، حق رای های متفاوت از هم دارند. در این مرحله برای تصویب قوانین، هر ایالت علاوه بر منافع کل کشور، از زاویه منافع ایالت خود نیز موضوع را مورد نظر قرار می دهد. قوانینی که در این شورا به تصویب اکثریت برسد، لازم الجرا خواهند شد.

در نشست فوق تغییرات زیر در امور پناهندگی به تصویب رسید:

1. صربستان، مقدونیه و بوسنی هرزه گوئین کشور امن ثالث: سه کشور صربستان، مقدونیه و بوسنی هرزه گوئین به عنوان کشورهای «امن ثالث» طبقه بندی می شوند. هدف از این قانون مقابله با درخواست پناهندگی اقلیت روما از این کشورها می باشد. با تصویب این قانون، اداره امور پناهندگی می تواند به سرعت درخواست پناهندگی این افراد را با عنوان ناوارد رد کرده و آنها را بلافاصله به کشورشان اخراج نماید.

شهروندان این سه کشور در اساس می توانند با پاس کشور خود برای سه ماه و بدون ویزا به دیگر کشورهای اتحادیه اروپا مسافرت کنند. اخراج آنها می تواند ورود مجدد آنها به آلمان را با مشکل مواجه کند.


طبقه بندی این سه کشور به عنوان «کشور امن ثالث» بدان معنی خواهد بود که پناه جویانِ دیگر کشورها، از جمله پناه جویان ایرانی که از این سه کشور عبور کرده یا در آنجا توقف کرده باشند نیز به آن کشور برگرداننده خواهند شد. کشور امن ثالث، کشوری است که از نظر اداره امور پناهندگی آلمان وقتی پناه جو به آنجا برسد، جانش در امن و امان است و بنابراین می تواند در همانجا درخواست پناهندگی ارائه دهد و نباید الزاما به آلمان بیاید. بر این اساس تمام کشورهای همسایه آلمان و کشورهای عضو اتحادیه اروپا «کشور امن ثالث» به شمار می روند. اینک و با اضافه شدن این سه کشور جدید، این محدوده در پیرامون آلمان باز هم وسیع تر شده است.

2. کوتاه کردن مهلت ارائه درخواست اجازه کار: متقاضیان پناهندگی و خارجیانی که هنوز اقامت دریافت نکرده اند در سه ماه اول اقامت خود در آلمان نمی توانند درخواست اجازه کار بدهند. از ماه چهارم اما می توانند چنین درخواستی ارائه دهند. (تاکنون این مدت 9 ماه بود). همچنین محدودیتی که مطابق آن یک موقعیت شغلی خالی ابتدا به یک آلمانی و اروپائی و افراد با اجازه اقامت تعلق دارد، کوتاه شده و به 15 ماه تقلیل می یابد. این محدودیت به نام «حق تقدم» معروف است.

«حق تقدم» که اینک مدت آن به 15 ماه کاهش پیدا کرده، دسترسی پناه جویان بطور مستقیم به بازار کار را بسیار بسته است. بطوری که در عمل تنها درصد بسیار ناچیزی از پناه جویان می توانند با وجود چنین محدودیتی اجازه کار دریافت کنند.

3. لغو محدودیت ترک محدوده: پناه جویان در سه ماه اول اقامت در آلمان همچنان با محدودیت ترک محل زندگی مواجه هستند. اما از ماه چهارم این محدودیت برداشته می شود و پناه جو می تواند در سراسر آلمان رفت و آمد داشته باشد.

آن دسته از پناه جویان یا خارجیانی که مرتکب جرم شده و یا پرونده جنائی یا جزائی از آنها در جریان باشد مشمول لغو این محدودیت نمی شوند.

لازم به توضیح است که از سال 2010 برخی از ایالت ها در محدوده داخلی خود این محدودیت را لغو کرده بودند. لغو آن بطور سراسری و برای کل آلمان، پیوسته یکی از خواسته های پناه جویان و سازمان های حقوق بشری بوده است.

4. لغو سیستم کوپنی و پرداخت جنسی کالا: در سه ماه اول و تا زمانی که پناه جو در هایم (کمپ) پذیرش اولیه ساکن است، مواد غذائی یا وسایل مورد نیاز او بصورت جنسی به وی تحویل داده می شود. از بعد از این مدت پرداخت جنسی به پناه جویان لغو و پول نقد به آنها پرداخت می شود.

توضیح آنکه در حال حاضر در برخی از ایالت ها و شهرداری ها به پناه جویان جیره غذائی داده می شود. یا بجای پرداخت تمام پولِ ماهیانه به پناه جویان، به آنها کوپن داده می شود تا مواد مورد نیاز خود را از مغازه های مخصوصی تهیه کنند. این سیستم سالها به عنوان یک روش تبعیض آمیز و تحقیر آمیز مورد انتقاد قرار داشته است.

تصویب تغییرات فوق از سوی مدافعان حقوق پناهندگی با انتقاد ربرو شده است. آنان بر این باورند اقلیت روما در کشورهایشان بطور فردی و گروهی با تبعیض روبرو هستند و باید بتوانند مطابق کنوانسیون ژنو در آلمان درخواست پناهندگی بدهند. آنان همچنین به کشتار و قتل عام نیم میلیون نفر از این اقلیت توسط آلمان هیتلری اشاره کرده و تاکید می کنند که آلمان در قبال دفاع از این اقلیت یک وظیفه و مسئولیت اخلاقی- تاریخی عهده دار است و با تصویب چنین قانونی از این مسئولیت فرار می کند.

مدافعان حقوق پناهندگان در آلمان اگر چه تغییرات دیگر را مثبت می دانند، اما آنها را ناکافی ارزیابی می کنند و از جمله خواهان آن هستندکه قانون ویژه تامین اجتماعی پناه جویان لغو گردد.

سخنرانی های انجام شده در این جلسه حاوی نکات بسیار روشنگری می باشند. بویژه سخنرانی وزیر اول ایالت شلسویگ هولشتاین (Torsten Albig) به خوبی نشان می دهد که سیاست پناهندگی در آلمان بر اساس تقسیم کردن پناه جویان به «آدم خوب و آدم بد» استوار شده است. سیاستی که منافع اقتصادی و میزان بازدهی و راندمان آدم ها را اصل قرار می دهد. با این نگاه، حق برخورداری از حمایت، همان حقی که هر پناه جو باید مطابق کنوانسیون ژنو از آن برخوردار شود، عملا تنها به حرف زیبائی بر روی کاغذ باقی می ماند.


منبع : http://www.if-id.de

ترجمه شده توسط : http://panahandegy.wordpress.com/

humanity123
پست: 560
تاریخ عضویت: یک شنبه 13 بهمن 1392, 10:21 pm

Re: مژده ! سیستم پناهندگی آلمان تغییر کرد !

پست توسط humanity123 » دو شنبه 21 مهر 1393, 10:04 pm

لغو تامین اجتماعی پناهجویان یعنی‌ چه؟؟؟ یعنی‌ دیگه از سوشی یال خبری نیست !

königs
پست: 28
تاریخ عضویت: پنج شنبه 15 خرداد 1393, 7:36 pm

Re: مژده ! سیستم پناهندگی آلمان تغییر کرد !

پست توسط königs » دو شنبه 21 مهر 1393, 11:12 pm

Az sale 2012 in ghavanin bood albate be joz ejazeh kar. Aval 1 saleh bood, bad 2013 gharar shod beshe 9 mahe ke moteasefane nashod. Sakenin on 3 keshvar ham bade 3 mah ya be zaboone khosh miran ya dolat diporteshoon mikone ke aksariateshoon koli o bikhaneman hastand, ya baraye modavaye bimari mian alman. To iyalat azadeh rafto amad, ama be ye ostane dg bayad az bundesamt ejazeh gerefto raft, ke on ham bayad adress jaee ro ke mikhahid berid ro bayad begin. Dar kol alan vaziat javab gereftan dar alman baraye irani ha ziad jaleb nist. Age soali darbareh inja dashtin beporsin, ta onjaee ke betoonam va bedoonam javab midam. Omid varam ke movafagh bashid

humanity123
پست: 560
تاریخ عضویت: یک شنبه 13 بهمن 1392, 10:21 pm

Re: مژده ! سیستم پناهندگی آلمان تغییر کرد !

پست توسط humanity123 » سه شنبه 22 مهر 1393, 12:28 am

با درود به شما دوسته عزیز ... سالی‌ که ذهنم مشغول کرده بود ،این بود که پناهجویانی که با ویزا شینگن (مثلاً مجارستان) میان آلمان و تقاضا میدان ،اینکه میگن ۷۰۰،۸۰۰ یورو میب وکیل و مارو نگاه میدارن در آلمان ،آیا واقعاً اینطور است؟ می‌خواستم تجربتونو بدونم که از نزدیک نظاره گر‌ هستید و سوال دوم اینکه : آیا با همچین کیس راهی‌ درصد قبولی چقدره و چیزیرو که خودتون اونجا شاهدش بودید و راه حالی‌ که وکیل توصیه میکنه چیه ؟؟؟ با سپاس

königs
پست: 28
تاریخ عضویت: پنج شنبه 15 خرداد 1393, 7:36 pm

Re: مژده ! سیستم پناهندگی آلمان تغییر کرد !

پست توسط königs » سه شنبه 22 مهر 1393, 4:46 pm

Ba salam. Dooste aziz moteasefaneh bar migardoonan majarestan ya az har keshvar ozve shingen ke visa gereftin va angosht dadin.
Man khodam az turkey raftam younan bad italy o franc badesh sweess va dar akhar alman. To interview ham daghigh hamaro goftam , case raham rad shod vali case aslim jahate panahandegi ghabool shod. In ra ham begam ke bedoone visa va gheire ghanooni omadeh boodam. Vakil shayad inja negahetoon dare, ama koli vaghtetoon talaf mishe. Chon dolate alman agar parvandat dorost bashe o bedoone visa omade bashio caset ham khoob bashe, inghadr moatal mikone adamo ke adam khasteh mishe o . .mikhad bargarde ta berese be inke ye jaye karet ham belange

königs
پست: 28
تاریخ عضویت: پنج شنبه 15 خرداد 1393, 7:36 pm

Re: مژده ! سیستم پناهندگی آلمان تغییر کرد !

پست توسط königs » سه شنبه 22 مهر 1393, 4:51 pm

Az man agar mishnavin dar ebteda vakil nagirin. Aval berin Interview bedin badesh vakil begirin ke donbale javabetoon bere. Chon ghanoonan 3 mah bade Interview mitoonid az ghazitoun peygire parvandatoon bashin. Ama ghable Interview raftan kheili roo casetoon kar konid va ta mitoonid az onhaee ke vaghean tajrobdh daran, rahnamaee begirin.

humanity123
پست: 560
تاریخ عضویت: یک شنبه 13 بهمن 1392, 10:21 pm

Re: مژده ! سیستم پناهندگی آلمان تغییر کرد !

پست توسط humanity123 » سه شنبه 22 مهر 1393, 11:55 pm

آخه طبقه قانون آلمان اگه ۶ ماه تو اون کشور بمونید ،دولت آلمان مجبوره شمارو قبول کنه (اگه با ویزا وارد شید) بعدش هم من یه خانواده میشناسم که با ویزا یک کشوره دیگه وارد آلمان شدن و چون کیسشون قوی بود قبول شدن ،حالا ! در کلّ الان بچهای اونجا اکثرا زمینی‌ میا‌‌ن از مسیر ترک یا هوایی و غیره !؟! مشکل بیشتر بچه‌های این فروم اومدن هست تا کیس و این داستان‌ها ...

königs
پست: 28
تاریخ عضویت: پنج شنبه 15 خرداد 1393, 7:36 pm

Re: مژده ! سیستم پناهندگی آلمان تغییر کرد !

پست توسط königs » پنج شنبه 24 مهر 1393, 4:16 pm

Bale,omadan vaghean sakhte. Albate doreh ma ham sakht bood, alan ke kheili sakht tar shode. Mitoonid ba visa berin younan, onja passport . bekharin o vase canada try konid

humanity123
پست: 560
تاریخ عضویت: یک شنبه 13 بهمن 1392, 10:21 pm

Re: مژده ! سیستم پناهندگی آلمان تغییر کرد !

پست توسط humanity123 » پنج شنبه 24 مهر 1393, 11:18 pm

کوو پاسپورت زنده... ! به طرف میگی‌ یه پاس زنده می‌خوام ،پول بکارت خواهرشو می‌خواد ازت بگیره ،از قاچاقچی‌های یونان و ترک بی‌ ناموس تر خودشونن،،، (بلا نسبت خوبشون که تک و توکن) خلاصه ریسک هست و ما هم توان ریسک نداریم...

meymah
پست: 31
تاریخ عضویت: جمعه 11 مهر 1393, 5:40 pm

Re: مژده ! سیستم پناهندگی آلمان تغییر کرد !

پست توسط meymah » دو شنبه 28 مهر 1393, 10:09 am

اگه با ویزا قانونی بدونه ار انگشت بیایم یونان و ازونجا بخایم هوای کاملا قانونی بیایم جلومونو نمیگیرن که چرا با ویزای یونان ورود میکنی به المان ؟؟؟؟ و سوال بعدی بین المان و دانمارک و سوئد و نروژ با فرانسه کدومکشور زودتر جواب میده واسه ایرانی ها ؟؟؟ و پاسپورت کدوم یک از این کشورها قویتر هست؟؟؟

Alone.boy
پست: 96
تاریخ عضویت: یک شنبه 16 شهریور 1393, 11:07 pm
محل اقامت: Esfhan
تماس:

Re: مژده ! سیستم پناهندگی آلمان تغییر کرد !

پست توسط Alone.boy » دو شنبه 28 مهر 1393, 3:58 pm

meymah نوشته شده:اگه با ویزا قانونی بدونه ار انگشت بیایم یونان و ازونجا بخایم هوای کاملا قانونی بیایم جلومونو نمیگیرن که چرا با ویزای یونان ورود میکنی به المان ؟؟؟؟ و سوال بعدی بین المان و دانمارک و سوئد و نروژ با فرانسه کدومکشور زودتر جواب میده واسه ایرانی ها ؟؟؟ و پاسپورت کدوم یک از این کشورها قویتر هست؟؟؟

اگر دلایل قانع کننده ایی داشته باشید به یونان دیپورت نمیشید چون یونان از قانون دابلین بخاطره نقض حقوق بشر حذف شده .

اونطوری که بقیه میگن مثل اینکه کشور های دانمارک و سوئد شرایط بهتری در جواب دهی دارن مخصوصا دانمارک ولی در کل اروپا خیلی سخت جواب میده و باید مدارک معتبری داشته باشید .

humanity123
پست: 560
تاریخ عضویت: یک شنبه 13 بهمن 1392, 10:21 pm

Re: مژده ! سیستم پناهندگی آلمان تغییر کرد !

پست توسط humanity123 » سه شنبه 29 مهر 1393, 1:21 am

عزیز جان از یونان تقریباً محال است که بتونی‌ با ویزا بری این کشورأی که گفتی ،مستقیم ۹۰% احتمال خروج نداری ،(به غیر از فرانسه) ،در ضمن چیزی هم به اسم ویزا بدون اثر وجود نداره ۱۰۰۰۰۰۰۰ بار ! دنمر و نروژ ،همینجوری میری ،دیپورتت میکنند ،چه برسه قانونی با ویزا بری ! یه مقدار واقع بین باشید ! اگه هم خواستی‌ بری از یونان ،به کشتیهای تفریحی برو ونیز و....

meymah
پست: 31
تاریخ عضویت: جمعه 11 مهر 1393, 5:40 pm

Re: مژده ! سیستم پناهندگی آلمان تغییر کرد !

پست توسط meymah » چهار شنبه 30 مهر 1393, 4:33 pm

من 2سال پیش رفتم یونان بدونه اینکه سفارت برم . البته از طریق ویزای ورزشی . امسال و نمیدونم احتمالا نرم سفارت .پس برم ایتالیا و از ایتالیا برم بلژیک یا دانمارک مشکلی نداره ؟؟؟

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 96 مهمان