سوال دارم لطفا راهنماییم کنین

راههای کسب اقامت در آلمان (پناهندگی، کار، ازدواج، سرمایه گزاری و...)
ارسال پست
alman13

سوال دارم لطفا راهنماییم کنین

پست توسط alman13 » شنبه 22 آذر 1393, 10:30 pm

سلام به دوستان و ادمین.من اطلاعات کمی درزمینه پناهندگی و اثر انگشت دارم.قبل از پرسیدن سوالاتم این مطلبو بخونین

اجرایی شدن دیپورت پناهجویان از اروپا به ترکیه

اتحادیه اروپا و ترکیه روز چهارشنبه 1-10-2014 توافقنامه ای را امضا کردند که به موجب آن پناهجویانی که از خاک ترکیه وارد اتحادیه اروپا می شوند به این کشور بازگردانده خواهند شد. این توافق از روز چهارشنبه اول اکتبر به اجرا گذاشته می شود.

به گزارش سایت «weden today «بر مبنای این توافق پناهجویانی که به نحوی خود را از طریق مرز ترکیه به یکی از 28 کشور عضو اتحادیه اروپا برسانند، دوباره به ترکیه بازگردانده خواهند شد.

همچنین در این توافقنامه مقرر گردید که ورود شهروندان ترکیه به اتحادیه اروپا بدون اخذ روادید صورت گیرد.

در اثر جنگ داخلی سوریه طی سه سال گذشته، بیش از یک و نیم ملیون نفر از مردم این کشور به ترکیه پناه برده اند. پناه بردن این تعداد سوری به ترکیه، این کشور را به بزرگترین میزبان پناهندگان در جهان تبدیل کرده است .

این در حالی است که در پی حملات جدید دولت اسلامی عراق و شام «داعش»به روستاهای کردنشین کوبانی در نزدیکی مرز میان سوریه و ترکیه، به تعداد پناهندگان سوری در ترکیه افزوده می شود.

سازمان های حقوق بشری وابسته به سازمان ملل متحد از برخی کشورهای اروپایی مانند یونان و ایتالیا به دلیل بازگرداندن پناهجویان به کشورهای مبداء این پناهندگان به شدت انتقاد کردند.

در سال جاری بیش از 2500 پناهجو برای فرار از فقر، جنگ، آزار و فشار سیاسی در تلاش برای رسیدن به اروپا از طریق دریا جان خود را از دست دادند.

گفتنی است که ترکیه و اتحادیه اروپا این توافقنامه را در ماه دسامبر سال گذشته امضا کرده اند و در ماه ژوئن گذشته توسط پارلمان ترکیه تصویب شد و از اول اکتبر ماه جاری به اجرا درآمد.

من ویزای شنگن رو بدون اثر انگشت (یا با اثر اگشت شخصه دیگه دقیقا نمیدونم اما اونجور که گفتن بدونه اثر)میگیرم یه مدت کوتاه دیگه.قبل از به تصویب رسیدنه این قانون من اقدام کردم و تازه اینو خوندم.از طریقه ترکیه میرم المان.همش هوایی نه زمینی.ویزامم کوتاه مدته.میخواستم بدونم اونا متوجه میشن من از ترکیه وارده المان شدم یا به همون کیس راهی که میدم بستگی داره؟من تو سایت بی بی سی یه خبر مشابه همین خوندم که نوشته بود 3ساله دیگه به اجرا در میاد.ایا اصن خبرش درسته؟این قانون شامله کسایی که بدونه اثر وارد میشن هم هستن؟من به محضه اینکه رفتم ترکیه اونجا اثر انگشت دیگه ای میگیرن؟و اگه اینکارو کنن بعد از رفتن به المان طبق این قانون به ترکیه دیپورت میشم؟اینکه بدون اثر انگشت ویزا رو میگیرن و راهی میشن یا اینکه با اثره انگشته تقلبی وارد میشن فرقی میکنه؟چه تفاوتی دارن؟بچه ها لطفا راهنماییم کنین.ممنونتون میشم..این سوالات میدونم واسه اکثرتون پیش پا افتادس اما هر کسی از اولش نمیدونه مثه من...بازم ممنون

alman13

Re: سوال دارم لطفا راهنماییم کنین

پست توسط alman13 » شنبه 22 آذر 1393, 10:48 pm

اینم جزییاته همین خبر از بی بی سی که نوشته تا 3سال دیگه این قانون اجرا میشه.لطفا جواب سوالامو بدین راهنماییم کنین...

ترکیه و اتحادیه اروپا امروز توافق کردند طی سه سال امکان سفر مردم ترکیه به اروپا را بدون نیاز به ویزا فراهم کنند. در عوض اروپا می تواند مهاجران غیرقانونی را که از راه ترکیه به اروپا می روند، به ترکیه برگرداند. سه سال پیش، در پی توقف مذاکرات برای پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا، روابط دو طرف سرد شد، اما مقامهای ترک توافق امروز را نقطه عطفی در این رابطه می دانند.
این خبر از چند جهت قابل بررسی است.
اروپا همواره با پناهجویانی روبرو بوده که بصورت زمینی یا هوایی خود را به کشور های غربی رسانده و استارت سفر خود را از ترکیه زده اند ولی اروپا توانایی قانونی جهت دیپورت انان را نداشته است که با امضای این توافقنامه اروپا مشکلی در دیپورت پناهجویان به ترکیه نخواهد داشت اما این توافق چه سودی برای ترکیه داشته است؟
چون ترکیه فقط بعنوان اقامتگاه موقت پناهجویان تا تعیین تکلیف انان می باشد و بعد از قبولی پناهجو به کشور ثالث فرستاده می شود با تصویب این قانون ،دیگر کشور ثالثی وجود نخواهد داشت و پناهجویان پس از قبولی ،پناهندگی ترکیه را دریافت خواهند نمود و به این صورت ترکیه خواهد توانست جلوی سیل پناهجویان ایرانی و افغانی را که رویای اروپا را در سر می پرورانند بگیرد همچنین توافق شد که ترکیه با کمک های مالی اروپا، پناهجویان دیپورت شده از اروپا را در کمپ هایی مستقر کند و به انها حقوق و مایحتاج زندگی بدهد ،اروپا دقیقا سیاست استرالیا را در قبال پناهجویان در پیش گرفت یعنی ارسال پناهجویان به خارج از مرزها،همانطور که استرالیا توانست با فرستادن پناهجویان به گینه و اعطای کمک مالی به گینه و همچنین اعطای اقامت گینه به پناهجویان در صورت قبولی،توانست جلوی پناهجویان را بگیرد اروپا نیز با سیاستی مشابه قصد ارسال پناهجویان به خارج از مرزهای اروپا (ترکیه) و ارسال کمک مالی به ترکیه و دادن اقامت ترکیه در صورت قبولی پناهجو، می خواهد جلوی سیل پناهجویان را بگیرد.

منبع:بی بی سی

humanity123

پست توسط humanity123 » شنبه 22 آذر 1393, 11:43 pm

alman13 نوشته شده:سلام به دوستان و ادمین.من اطلاعات کمی درزمینه پناهندگی و اثر انگشت دارم.قبل از پرسیدن سوالاتم این مطلبو بخونین

اجرایی شدن دیپورت پناهجویان از اروپا به ترکیه

اتحادیه اروپا و ترکیه روز چهارشنبه 1-10-2014 توافقنامه ای را امضا کردند که به موجب آن پناهجویانی که از خاک ترکیه وارد اتحادیه اروپا می شوند به این کشور بازگردانده خواهند شد. این توافق از روز چهارشنبه اول اکتبر به اجرا گذاشته می شود.

به گزارش سایت «weden today «بر مبنای این توافق پناهجویانی که به نحوی خود را از طریق مرز ترکیه به یکی از 28 کشور عضو اتحادیه اروپا برسانند، دوباره به ترکیه بازگردانده خواهند شد.

همچنین در این توافقنامه مقرر گردید که ورود شهروندان ترکیه به اتحادیه اروپا بدون اخذ روادید صورت گیرد.

در اثر جنگ داخلی سوریه طی سه سال گذشته، بیش از یک و نیم ملیون نفر از مردم این کشور به ترکیه پناه برده اند. پناه بردن این تعداد سوری به ترکیه، این کشور را به بزرگترین میزبان پناهندگان در جهان تبدیل کرده است .

این در حالی است که در پی حملات جدید دولت اسلامی عراق و شام «داعش»به روستاهای کردنشین کوبانی در نزدیکی مرز میان سوریه و ترکیه، به تعداد پناهندگان سوری در ترکیه افزوده می شود.

سازمان های حقوق بشری وابسته به سازمان ملل متحد از برخی کشورهای اروپایی مانند یونان و ایتالیا به دلیل بازگرداندن پناهجویان به کشورهای مبداء این پناهندگان به شدت انتقاد کردند.

در سال جاری بیش از 2500 پناهجو برای فرار از فقر، جنگ، آزار و فشار سیاسی در تلاش برای رسیدن به اروپا از طریق دریا جان خود را از دست دادند.

گفتنی است که ترکیه و اتحادیه اروپا این توافقنامه را در ماه دسامبر سال گذشته امضا کرده اند و در ماه ژوئن گذشته توسط پارلمان ترکیه تصویب شد و از اول اکتبر ماه جاری به اجرا درآمد.

من ویزای شنگن رو بدون اثر انگشت (یا با اثر اگشت شخصه دیگه دقیقا نمیدونم اما اونجور که گفتن بدونه اثر)میگیرم یه مدت کوتاه دیگه.قبل از به تصویب رسیدنه این قانون من اقدام کردم و تازه اینو خوندم.از طریقه ترکیه میرم المان.همش هوایی نه زمینی.ویزامم کوتاه مدته.میخواستم بدونم اونا متوجه میشن من از ترکیه وارده المان شدم یا به همون کیس راهی که میدم بستگی داره؟من تو سایت بی بی سی یه خبر مشابه همین خوندم که نوشته بود 3ساله دیگه به اجرا در میاد.ایا اصن خبرش درسته؟این قانون شامله کسایی که بدونه اثر وارد میشن هم هستن؟من به محضه اینکه رفتم ترکیه اونجا اثر انگشت دیگه ای میگیرن؟و اگه اینکارو کنن بعد از رفتن به المان طبق این قانون به ترکیه دیپورت میشم؟اینکه بدون اثر انگشت ویزا رو میگیرن و راهی میشن یا اینکه با اثره انگشته تقلبی وارد میشن فرقی میکنه؟چه تفاوتی دارن؟بچه ها لطفا راهنماییم کنین.ممنونتون میشم..این سوالات میدونم واسه اکثرتون پیش پا افتادس اما هر کسی از اولش نمیدونه مثه من...بازم ممنون
khodet dari migi ghabl az in tarikh eghdaam kardi ! vali in aslan melaak nist ,melaak zamani hast ke visa sader mishe !!! hala nemidoonam az koja mikhay visaro begiri vali ehtemalesh kheyli ziadeh ke too foroodghahe alman azat asar begiran ,ageh visaro gheyr az jaee turkey migiri ,boro masalan Armenia bad az oonja boland sho ke bahoooneh ham nadashteh bashand ya az iran ! a

DrDemocrat

پست توسط DrDemocrat » دو شنبه 1 دی 1393, 9:23 pm

ترکیه مشکوک ترین مسیر پروازی برای مامورین فرودگاهی هستش مخصوصا الان که از برگشتن اروپایی های عضو داعش میترسن. بسیار مراقب باشید.

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 95 مهمان