سـوال در رابــطه با پــناهـــندگی آلــمان

راههای کسب اقامت در آلمان (پناهندگی، کار، ازدواج، سرمایه گزاری و...)
ارسال پست
mwiliam

سـوال در رابــطه با پــناهـــندگی آلــمان

پست توسط mwiliam » دو شنبه 25 خرداد 1394, 8:14 am

ســلام به همه ی دوسـتان عزیز ایـن وبسایت
من یک پســر 18 ساله هستم که در ایران دانشجـوی رشـــته ی معماری در دانـــشگــاه ازاد هستم
یکی از اقوام من در آلمان ســاکنه در Mönchengladbach
می خواستم از دوســتانی که پــناهنده هســـتن در رابطه با شرایــط و سخــتی های پناهندگی برای کم سن و سال و مجرد پرسـش کنم
آیــا من در ایران بمونم یا به آلمان بیام و پناهنده بشم ؟

panahandegi.europa

Re: سـوال در رابــطه با پــناهـــندگی آلــمان

پست توسط panahandegi.europa » دو شنبه 25 خرداد 1394, 12:27 pm

mwiliam نوشته شده:ســلام به همه ی دوسـتان عزیز ایـن وبسایت
من یک پســر 18 ساله هستم که در ایران دانشجـوی رشـــته ی معماری در دانـــشگــاه ازاد هستم
یکی از اقوام من در آلمان ســاکنه در Mönchengladbach
می خواستم از دوســتانی که پــناهنده هســـتن در رابطه با شرایــط و سخــتی های پناهندگی برای کم سن و سال و مجرد پرسـش کنم
آیــا من در ایران بمونم یا به آلمان بیام و پناهنده بشم ؟
درود
همه چیز بستگی به خودت و روحیت داره.به اینکه چه چیزایی برات سخته چه چیزایی نیست و اینکه چقدر تحمل سختی رو داری.
در کل این سوالی نیست که کسی بتونه بهت جواب بده و بگه این کار رو بکن یا اون کار رو.
اما از اونجایی که من میفهمم منظور سوالت چیه باید بگم که به اونم نمیشه با اطمینان کامل جواب داد.تو میخوای بدونی شرایط زندگی اینجا و کمپ و پول و اینا چیه؟
خوب پولش که مشخصه.حدود 330یورو در ماه.بعضی جاها کمتر و بیشتر میشه.درحد 20 تا 30یورو.بعضی جاها ماهی 250تا میدن و هر 6ماه یه بار یه کپن میدن که بری باهاش لباس بخری فقط.بعضی جاها ماهی 200تا میدن و 120، 30 تا کپن خوراکی.یعنی فقط با این برگه ها میتونی بری از فروشگاه ها خرید کنی و خوراکی بخری.که البته مشروبات الکلی هم جزوش نیست.خلاصه که هرجا یه جوری هست اما در کل حدود 330تا اینا میدن بهت.
اما اینکه شرایط کمپ چی باشه و چقدر کارت طول بکشه و آیا خونه بدن بهت یا نه؟یه اینکه کی بدن؟ کلاس زبان چه طوریه؟ وکیل چقدر میگیره؟اصلا نیاز داری یا نه؟ و و و
و صدها سوال دیگه همه ی اینها بستگی داره کجای آلمان بیوفتی.
خیلی ها میگن اگر شرق آلمان بیوفتی بد بخت میشی.نیا.اگر افتادی شرق برگرد.پر از نژاد پرست هست. و اینجور چیزها.اما من توی شرق جایی رو میشناسم که 6ماه بهت خونه میده.2000یورو حدودا میده بهت که وسایل بخری.کلاس زبان رایگان هست حتی قبل از جواب گرفتن.البته باید 3، 4 ماهی تو نوبت باشی.اونم بستگی داره چقدر ثبت نام کرده باشن و خیلی چیزهای دیگه.
پس این رو بدون بستگی داره به جایی که میوفتی.مثل قرعه کشیه
یه کارهایی میشه کرد که احتمال افتادنت تو شهرهای اینجوری بیشتر بشه اما موضوع اینه که 100% نیست.

جمع بندی:
اگر تو ایران از نظر مالی مشکلی نداری، خانوادت بهت گیر نمیدن که در نتیجش خفقان اجتماعی حاکم برات خیلی کمرنگ تر میشه، پس بمون و نیا.

اگر بر عکس اون چیزیه که گفتم و علاوه بر اون هدفت چیزیه که تو ایران بهش نمیرسی پس بیا.

بازم میگم، این جواب من نمیتونه یه جواب کامل باشه.خیلی چیزهای دیگه هست که باید راجبش بحث بشه تا بتونی جوابت رو بگیری.

منم یه روز مثل تو بودم.حسابی جستجو کن و جواب سوالات رو پیدا کن.بی گدار به آب نزن.
پستهای من تو دو تا تایپیک دیگه ای که زدم رو هم کامل بخون.

به امید موفقیتت دوست من
بدرود

mwiliam

پست توسط mwiliam » دو شنبه 25 خرداد 1394, 12:57 pm

خــیلی ممــنون رفیق
معلومه که آدم خــوش قلبی هستی

مـــن فقط و فقـط به دلیــیل تحصیلات میخوام ایــن کارو انجام بدم تو ی سایــت داشتم میخوندم اگر فامیل داشتــه باشی خیلی راحتــ تره ایــنطور نیست؟
به نظـــرت این پورسه در بد ترین حالت چقدر طول میکشه؟
شما الان ساکن اروپایی؟

panahandegi.europa

پست توسط panahandegi.europa » دو شنبه 25 خرداد 1394, 10:41 pm

mwiliam نوشته شده:خــیلی ممــنون رفیق
معلومه که آدم خــوش قلبی هستی

مـــن فقط و فقـط به دلیــیل تحصیلات میخوام ایــن کارو انجام بدم تو ی سایــت داشتم میخوندم اگر فامیل داشتــه باشی خیلی راحتــ تره ایــنطور نیست؟
به نظـــرت این پورسه در بد ترین حالت چقدر طول میکشه؟
شما الان ساکن اروپایی؟
درود دوباره،
اگر فامیلت بهت کمک کنه خوب معلومه که راحت تری.اما اینکه بگن چون فامیلت اینجاست راحت تر میتونی بیای یا این امکانات رو بهت میدیم.نه اصلا اینجوری نیست.
پروسه پناهندگی به نظر من بدترین حالتش 2سال.البته اگر دنبالش باشی.ولی باور کن نمیشه گفت چقدر.2سالم رو هوا حدس زدم.وگرنه بیشتر از دوسال هم میشه.اما در طول این دو سال شما داری زندگی میکنی.خونه میدن بهت.زبان یاد میگیری.در خصوص این جور راهنمایی ها پستهای دیگه من رو بخون.
بله من ساکن اروپا هستم.
بدرود

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Exabot [Bot] و 99 مهمان