وضعیت جدید ثبت نام و پذیرش آلمان 27-5-94

راههای کسب اقامت در آلمان (پناهندگی، کار، ازدواج، سرمایه گزاری و...)
ارسال پست
Mojahed

وضعیت جدید ثبت نام و پذیرش آلمان 27-5-94

پست توسط Mojahed » سه شنبه 27 مرداد 1394, 1:05 am

خوب من میخواستم این پست رو تو ادامه این مبحث ثبت کنم که خیلی شلوغ شده بود:
viewtopic.php?f=19&t=4075
گفتم مبحث جدید باز کنم که کاربران اطلاعات بیشتری بدست بیارن

دوستان این مسئله واقعیت داره من همین امشب یا بگم نصفه شب با شخصی که تازه گی رفته (حدود 3تا5 نصفه شب 27-5-94) از وضعیت اونجا صحبت کردم همین حرفا رو زد و گفت مصاحبه و پذیرش اول با سوریه ای ها و بعد باقی کشورا.
حقوق یا همون سوسیال از 200 یورو به 140 یورو کاهش پیدا کرده و تو مرحله اول فقط یه مشخصات ازت میگیرن همین.اگه کسی رو داشته باشی اونجا که میفرستن خونه اون شخص اگه نه مجبور هستند برات جا بدن و کمکهایی مثل کفش یا لباس و غذا یعنی از خداشونه کسی رو داشته باشی که دردسر نگهداریت براشون کم بشه

خوب این بدی ها رو میشه خوب دید برا اینکه وقتی تعداد پناهجو بالا میره بلاتکلیفی تعداد زیاد پناهجو برنامه اسکان و تمام مراحل پذیرش کندتر پیش میره و در نتیجه مشکلاتی به خودی خود در سطح شهری و یا حتی کشوری به وجود میاره که مسئولین اداره مهاجرت خودتون بهتر میدونید باید سیستم ثبت نام و پروسه دقیق و سختگیرانه ش رو آسونتر کنن تا تعداد بیشتری ثبت نام بشن و از اونجایی که هر روز یه تعداد پناهجو جدید وارد میشن این وضعیت داره تاثیر مستقیم روی پذیرش میزاره.
وخبر خوبتر از اینا اینکه:
اونایی رو هم که ثبت نام کردن قبل از اینترویو خصوصا خانواده ها رو به محض ثبت نام برگه 2 ساله دارن میدن که هم میتونن کار کنن هم میتونن بیمه بشن.این برنامه با صحبتهایی که شد تا آخر 2015 ادامه داره اما قبلش برمیگرده به ورود پناهجوها به آلمان(یعنی الان که هوا گرمه و پناهجو داره میره) که ارتباط مستقیم داره به نوشته های بالا و تعداد زیاد پناهجو.
با صحبتهایی که شد کمپهای موقت جا ندارن برای پناهجوهای جدید که مراحل ثبت نام و تقسیم (کدوم شهر ) و اجازه کار و بیمه شدن خیلی سریع داره پیش میره تا اندازه ای که به همین سرعت اجازه 2 سال موندن رو هم پناهجوها قبل از اینترویو بدست میارن(یعنی پناهجو هایی بودن که قبل از اینترویو یه مدرک 2ساله بهشون دادن که هم اجازه کار دارن و هم بیمه میشن) و معلوم نیست کی بخوان برا اینترویو (یعنی مصاحبه) حاضر بشن.

اینم خبر خوب و امیدوار کننده برید حالشو ببرید.
moj4hed@gmail.com

Ho30i

Re: وضعیت جدید ثبت نام و پذیرش آلمان 27-5-94

پست توسط Ho30i » جمعه 30 مرداد 1394, 1:41 am

دمت گرم،ممنون از اطلاعاتی که دادی، ولی یه سئوال،تا چه حد از این اطلاعات مطمئنی؟؟؟
چقدر موثقه؟ ممنون میشم اگر توضیح بدی،میدونی که هستن آدمای که نزده میرقصند!!!!!

Mojahed

پست توسط Mojahed » جمعه 30 مرداد 1394, 8:39 pm

اینجا من مطلبی از سایتی نمینویسم که قبلش خونده باشم و کپی کنم
اطلاعاتم از اشخاصی هست که باهاشون در ارتباطم و شرایط روز اونجا رو برام توضیح میدن
افرادی که به تازه گی رسیدن اونجا تو کمپ هستند.
moj4hed@gmail.com

Ho30i

پست توسط Ho30i » شنبه 31 مرداد 1394, 12:55 pm

فرقی نمیکنه مطالبت از کجاست،مهم اینه که اطلاعات خوبی بدی که وااسه دیگرون بدرد بخور باشه.بازم دستت درد نکنه.

kabotar be ball

پست توسط kabotar be ball » شنبه 31 مرداد 1394, 4:21 pm

دوست عزیز حقوق بین ۲۶۰تا۳۲۰ یرو بسته به ایالت هستش .در ضمن دوساله هم به کسی نمیدن به ایرانی ها ۳ ماهه میدن وتمدید میشه ،افغان ها هم ۶ماهه میگیرن وسوری ها هم یه دفعه بیشتر اینترویو نمیشن و ۵ماهه پاس پناهندگی دریافت میکنن.در کل همه کسانی که جواب گرفتن یا نگرفتن اجازه کار دارن ،چون دولت از خداشه که سریعتر شما رو از پوشش خودش خارج کنه .این قانون رو چند ماه پیش تصویب کردن .کمک غذایی و پوشاک هم نمیدن همه چی تو همون حقوق که بین ۲۶۰تا ۳۲۰یرو هست خلاصه میشه.کلا پروسه اخذ پناهندگی برای ایرانی ها بین ۱/۵تا ۲سال زمان میبره.برای سوری ها این زمان ۶ماه هست.
دوست دارم رو موتورم باشم وبه خدا فکر کنم تا اینکه تو کلیسا باشم وبه موتورم فکرکنم

Mojahed

پست توسط Mojahed » دو شنبه 2 شهریور 1394, 12:39 pm

دوست عزیز "کبوتر بی بال"
اول اینکه اگه شما اطلاعاتت زیاده یا فعلا ساکن اونجا هستید منم اطلاعاتم زیاده و مطالبم که برا اطلاع رسانی هست بیشتر از شما نباشه کمم نیست. هیچ دلیلی نمیبینم که نرخ سوسیال رو شما متغییر بنویسید و یا شرایط پذیرش بسته به ملیت رو آمارشو چیزی دیگه ای بنویسید که نشون بدید اطلاعات من اشتباهه و برای شما درست.
اطلاعاتی که شما دارید ازش مطلب مینویسید شبیه نوشته های منه با کمی تغییر جزیی و این دلیل نمیشه که بجای تایید بیایی بگی نه 140 نیست 260 یورو هست یا پذیرش برا سوریه ای روالش اینه برا ایرانی یا افغانی اینجوریه

دلیل نوشتن این پست اصلا چیز دیگه س دلیلش شرایط جدید پذیرش پناهجو هست تو آلمان که خیلی از پناهجوها که تو این فرم سر میزنن مطلع باشن که قانون پذیرش عوض شده و شرایط سخت گذشته رو نداره.
حرف من اینه که آلمان وقتی به یه تبعه ایرانی 3ماه و قابل تمدید داره اقامت میده این یعنی که پروسه مصاحبه و اینترویو فرمالیته س یعنی شما وارد خاک آلمان شدی دیگه خودت رو مال اونجا بدون.

خیلیا ترس از انگشت مجارستان دارن که آلمان نپذیره یا ایتالیا اما با توجه به شرایط جدید پذیرش اثر انگشت تاثیری تو پذیرش فعلا نداره تا جایی هم که از چند نفر شنیدم این طرح تا آخر 2015 ادامه داره.

امیدوارم متوجه اصل جریان شده باشی دوست من
moj4hed@gmail.com

jeneralferanko

پست توسط jeneralferanko » شنبه 9 آبان 1394, 3:56 pm

با کمال تاسف حقوق شده 133 یورو برای هر نفر که از این مقدار باید 35 یورو برای خرید ماهیانه کارت مترو و اتوبوس پرداخت کنی... به افغانها هم تاریخ اینترویو اولیه شش ماهه میدن و در مرحله اول ثبت نام فقط یک سئوالاتی در مورد کیس راه می پرسند

rezadatis

پست توسط rezadatis » سه شنبه 17 آذر 1394, 5:26 pm

داداش آخر ما نفهمیدیم چی به جیه حقوق 133 تا هس 320 الان واسه اقامت ایرانی ها اسون تر شده یا سخت تر لطفا" هر چه سریعتر جواب درست رو بدید.من میخوام تو چند روز اینده از ایران قاچاق برم به المان حتی خروجم از ایران هم قاچاقی عست چون پاس ندارم.

rezadatis

پست توسط rezadatis » چهار شنبه 18 آذر 1394, 1:44 pm

کسی نیست جواب ما رو بده؟؟؟

MiladeR

پست توسط MiladeR » پنج شنبه 19 آذر 1394, 3:46 am

rezadatis نوشته شده:کسی نیست جواب ما رو بده؟؟؟
تا اونجایی که اطلاع دارم حقوق و دو هفته یک بار میدن 143 یورو

که ماهیانه میشه 286 یورو البته اینی که من میگم کمپ موقتی هست که دوستم توشه نزدیک فرانکفورت

rezadatis

پست توسط rezadatis » پنج شنبه 19 آذر 1394, 9:48 am

الان من برم واسه پناهندگی خوبه اوضاع؟آخه میگن خیلی شلوغ شده کمپها

MiladeR

پست توسط MiladeR » جمعه 20 آذر 1394, 6:57 am

rezadatis نوشته شده:الان من برم واسه پناهندگی خوبه اوضاع؟آخه میگن خیلی شلوغ شده کمپها

شلوغ که 100% اونجور که من شنیدم 700 نفر رو توی یه سالن ورزشی قرار دادن برای خواب
بقیه کشورهام همین شکلی هست اما اگه کسی قصد سفر داشته باشه باید این سختی ها رو به جون بخره فعلا هم که مرز یونان مقدونیه به روی ایرانی ها و کلا پناهنده های اقتصادی بسته شده مگر اینکه ادم پروندت کار بلد باشه

راستی شما کی قصد رفتن دارید و نحوه رفتنتون چه شکلیه ؟

rezadatis

پست توسط rezadatis » جمعه 4 دی 1394, 12:09 am

تو همین ماه 100% رفتم قاچاق میرم ترکیه ترکیه یونان ....بعدم آلمان.یه نفر هست تظمینی میبره وقتی رسیذی آلمان زنگ میزنی پول رو بش میدن.ای دی یاهو رو میزارم کسی خواست هم سفر بشیم پی ام بده
1992_ID YaHoo: reza_datis

girliran

پست توسط girliran » سه شنبه 16 شهریور 1395, 12:39 am

میگن اواز دوقول از دور خوش است
شهر به شهر که همه چی برای پناهنده ها فرق داره
تازه مجرد باشی هم که شرایط برات سخت تره
دیگه هرکی از جاش بلند شده پا شده اومده المان
از معتادش بگیر تا کبوتر بازش اوه چه شود المان چه نخبه هایی وارد شدن
اخه من موندم اینجور ادما واقعا چطور به سرشون زده اومدن
البته اینجور ادما چیزی هم برای از دست دادن نداشتن ندارن همینا دوباره میبینیم خوذشون دیپورت میکنن
فکر کردن فرش قرمز میندازن. براشون
خبری از خونه دادنم نیست حقوقی هم که میدنم هواسشون هست چقدر بدن که که فقط باهاش خورد خوراک کمی پوشاکت تهیه کنی
جدیدا هم که میخوان کمپ ها جمع بشه و به جاش کانکس درست کردن جای پرت خارج از شهر اصلی و خارج تر از دهکده هابدون تلویزیون اینترنت
المانی ها هم خونه به پناهجو نمیدن
تازه به خانواده هایی هم که خونه میدن تو خونه هایی که همه پناهنده ها اونجان و اطراف شهر اصلی
اینجا المان چیزی جز کمپ های خیلی بد در انتظار پناهنده ها نیست
به قولی صبر ایوب میخواهد.

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 74 مهمان