تغییر قوانین پناهندگی در المان

راههای کسب اقامت در آلمان (پناهندگی، کار، ازدواج، سرمایه گزاری و...)
ارسال پست
Mehransmart

تغییر قوانین پناهندگی در المان

پست توسط Mehransmart » جمعه 1 آبان 1394, 1:50 pm

با تصویب طرح دولت آلمان در پارلمان این کشور، قوانین پذیرش پناهنده در آلمان دچار تغییرات گسترده ای شد.
کارشناسان معتقدند قوانین جدید کار را برای پناهجویان مشکل تر می کند. برخی از مهمترین تغییرات این قوانین به شرح زیر است:
* کمپ اولیه پناهجویانی که وارد آلمان میشوند، از ۳ ماه به ۶ ماه افزایش یافت. به این ترتیب دولت آلمان از فرار پناهجویانی که پاسخ منفی می گیرند، جلوگیری می کند.
پناهجویان تا زمانی که نتیجه درخواست شان مشخص شود، باید در این کمپ زندگی کنند. همچنین دولت در این مدت به آنها پولی نخواهد داد و مایحتاج آنها را با توزیع بسته های خوراک یا بن تامین خواهد کرد.
* افرادی که درخواست پناهندگی شان در آلمان مورد پذیرش قرار نگیرد، به سرعت حکم ترک خاک این کشور را دریافت می کنند و در صورتی که حاضر به ترک آلمان نشوند، از همه امکانات و حقوق شهروندی محروم خواهند بود.
* افرادی که با درخواست پناهندگی شان موافقت میشود، باید هر چه سریعتر وارد جامعه و بازار کار شوند. پناهجویان دارای مهارت حرفه ای میتوانند بعد از ۳ ماه اجازه کار موقت دریافت کنند اما بقیه علاوه بر آن یک سال دیگر هم برای دریافت مجوز کار منتظر بمانند.
* در کشورهای اروپایی گروهی از پناهجویان هستند که دولت ها به دلیل محدودیت های قانونی به آنها تسهیلات اقامتی نمی دهند (از جمله افرادی که پیش تر عضو نیروهای مسلح کشورها بوده اند) این افراد در عین حال از کشور اخراج نمی شوند و اصطلاحا حضورشان تحمل میشود که به موجب این قاعده، امکانات چندانی به آنها تعلق نمی گیرد. دولت آلمان در نظر دارد برای این افراد و پناهجویان جدید کلاس های آموزشی برگزار کند تا با شرایط و قوانین جامعه آلمان سریعتر تطبیق پیدا کنند. *با توجه به وضعیت امن در کشورهای یوگسلاوی و حوزه بالکان، درخواست پناهندگی اتباع کشورهایی چون آلبانی، کوزوو و مونته‌نگرو (بجز در موارد خاص)، بررسی نخواهد شد. اتباع این کشورها معمولا به همراه خانواده برای استفاده از امکانات و دریافت کمک های دولتی کشورهای غربی اروپا به این کشورها و از جمله اروپا می آیند و بعد از چند ماه به کشورهایشان باز می گردند. قانون جدید مانع سودجویی این افراد خواهد شد.
دارندگان تابعیت این کشورها از این پس فقط با قرارداد کار و یا به جهت شرکت در دوره های آموزشی میتوانند به عنوان مهاجر به آلمان وارد شوند اما در این مورد هم پرونده دو سال اخیر آنها مورد بررسی قرار خواهد گرفت تا قبلا از تسهیلات پناهجویی استفاده نکرده باشند.
* برای پناه‌جویانی که از بخت بیشتری برای دریافت پاسخ مثبت دولت آلمان برخوردار هستند، دوره‌های آموزش زبان آلمانی برگزار میشود. این قانون به افراد زیر ۱۸ سالی که بدون والدین یا بزرگتر خود به آلمان پناهنده شده اند، امکان میدهد زودتر خود را با شرایط جدید وفق بدهند.

choobin

Re: تغییر قوانین پناهندگی در المان

پست توسط choobin » یک شنبه 3 آبان 1394, 7:49 am

سلام وممنونم از همه که میان اطلاعاتشونو به اشتراک میذارن . یه سوال مهم داشتم و اونم اینکه ایا من درالمان درخواست پناهندگی کنم و به کمپ برم اگه داداشم بعد از چند ماه بعد از من بیاد المان به نظر شما میذارن هردو در یه کمپ باشیم؟ ایا میذارن بیاد پیش من در همون کمپی که من هستم؟

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 94 مهمان