تقاضای راهنمایی سفر از ایران به ترکیه بعد یونان و آلمان

راههای کسب اقامت در آلمان (پناهندگی، کار، ازدواج، سرمایه گزاری و...)
ارسال پست
reza.kavir

تقاضای راهنمایی سفر از ایران به ترکیه بعد یونان و آلمان

پست توسط reza.kavir » جمعه 22 آبان 1394, 9:55 am

با سلام،
در انجمن پناهندگی دات کام مطالب مختلفی را خواندم اما در جایی ندیدم که کسی توضیح دهد چگونه و از طریق چه مرزی و یا با کمک چه کسانی و با چه مبلغی میشه از ترکیه خارج شد و به یونان رسید و نهایتا از یونان به آلمان رفت؟
راستش من مثل خیلی های دیگه اونقدری پول ندارم که از راه هوایی و گرون بتونم به آلمان برم "" اما اخیرا یکی از فامیلهای دورمون از راه زمینی از ایران قانونی رفته به ترکیه و سپس از ترکیه (قطعا به صورت قاچاقی و احتمالا با قایق) خودش رو رسونده به یونان و الان با خانواده اش در ایران تماس گرفته که برام پول بفرستید میخوام برم آلمان. ""
راستش همین موضوع من رو خیلی کنجکاو کرده که اگه بشه من هم از این طریق برم.
البته همونطور که گفتم چون اون بنده خدایی که رفته از بستگان دورمون هست و خیلی با هم صمیمی نیستم نمی تونم از خودش بپرسم که چطوری رفته و از یونان چطور می خواد به آلمان برسه؟

m.j.e

Re: تقاضای راهنمایی سفر از ایران به ترکیه بعد یونان و آلمان

پست توسط m.j.e » جمعه 22 آبان 1394, 4:46 pm

این سوالو منم دارم کسی نیست جواب بده

fariborz_etra
محل اقامت: آلمان
تماس:

پست توسط fariborz_etra » چهار شنبه 11 آذر 1394, 1:37 am

ببخشید با تاخیر زیاد منم داشتم همینجوری میخوندم بعضی نوشته ها رو چشمم خورد. کاری به این ندارم که الان وقت مناسب چنین سفری هست یا نه اما در جواب شما مسیر سفر خودم رو میگم. از استانبول شروع کردم. به یه قاچاقبر 1500 یورو دادم که البته خیلی ازم گرفت! با نصف اینم بعضیا رد شدن. از ساحل ازمیر طی یک اقدام جنون آمیز مثل خودکشی سوار قایق شدیم 45 نفر توی قایق بادی. 2 ساعت بعد رسیدم یکی از جزایر یونان. اونجا بعداز دو روز خوابیدن توی کمپ برگه تردد گرفتم و با 60یورو بلیط خریدم سوار کشتی شدم بسوی آتن. آتن 30 یورو اتوبوس تا مقدونیه. مقدونیه تاکسی نفری 25 یورو تا صربستان. صربستان اتوبوس 40 یورو تا مجارستان. مجارستان قطار مجانی تا مرز اطریش. مرز اتوبوس رایگان تا وین. وین 48 یورو بلیط قطار تا سالزبورگ که بالاخره پلیس در ایستگاه بازداشتمون کرد با کلی احترام که فرهنگشون رو نشون میده. طی مراحلی خودشون رسوندنم به مرز آلمان. آلمان تحویل گرفت و فرستاد کمپ اولیه در فرانکفورت و توی این مسیر تنها جایی که اثر انگشت دادم جزیره یونان بود برای گرفتن برگه تردد. اونم تاثیری نداره

baddanger49

پست توسط baddanger49 » چهار شنبه 11 آذر 1394, 6:34 am

سلام دوست عزیز ممنون از توضیح کاملتون،یه سوالی داشتم کسانی ک در حال حاضر میخان حرکت کنن با توجه به اینکه ایرانیا هارو اجازه رد شدن به مقدونیه و مرزهای بعدی نمیدن،چطور باید این کشورها رو طی کرد تا به کشور مقصد رسید؟؟؟

reza.kavir

پست توسط reza.kavir » چهار شنبه 11 آذر 1394, 7:56 am

راستش من هم این سوال رو دارم، در حال حاضر که کشورهای بالکان پناهجوها رو بر حسب ملیت فیلتر می کنن ایرانیها با چه روش یا ترفندی میتونن رد بشن و به آلمان یا سایر کشورها برسن؟

fariborz_etra
تماس:

پست توسط fariborz_etra » چهار شنبه 11 آذر 1394, 10:57 am

سلام باآرزوی موفقیت برای همگی. راستش منم شنیدم این مسیر بسته شده. سه شب پیش شنیدم باز یه عده دارن میان اکثرا عراقی. گویا از ترکیه و ایتالیا وارد میشن! ولی ایتالیا حسابی حواسش جمع که پناهجو بگیره و فوری انگشت نگاری کنه. باید مواظبشون بود

baddanger49

پست توسط baddanger49 » چهار شنبه 11 آذر 1394, 11:54 am

ممنون از شما دوست عزیز،با این حساب باید کل مسیرو با قاچاقبر بریم یا کسی که راه بلد باشه.در هر صورت اروپا دیر یا زود دست به همچین کاری میزد و شایدم این شرایطی ک فقط سوری عراقی و افغان ها از مرز رد میشن تا پایان سال 2015 باشه و بعد از اون به کل مسیرها بسته شه.در ضمن کسی اطلاع داره ک تو یونان قاچاقبره مطعن میشه پیدا کرد یا ن؟؟

fariborz_etra
تماس:

پست توسط fariborz_etra » چهار شنبه 11 آذر 1394, 6:12 pm

خواهش میکنم امیدوارم یه راه مطمئن پیدا کنید. کاشکی زودتر دست بکار میشدید. در ضمن قاچاقبر مطمئن باوجدان وجود نداره هیچوقت 100%اعتماد نکنید به قول هاشون. از ترکیه اگه بتونید رد بشید و به آتن برسید توی پارک ویکتوریا پر از قاچاقبره. ازشون یه ID card درست حسابی بخرید حدود 300 یورو 400 یورو. اگه منصف باشه کارت سالم بده میتونی باهاش بلیط قطار بخری تا یه جاهایی برسی

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: s.k و 92 مهمان