خبر جدید

راههای کسب اقامت در آلمان (پناهندگی، کار، ازدواج، سرمایه گزاری و...)
ارسال پست
Chistagirl
پست: 5
تاریخ عضویت: سه شنبه 28 بهمن 1393, 8:15 am

خبر جدید

پست توسط Chistagirl » سه شنبه 18 اسفند 1394, 9:17 am

دوناد توسک رئیس شورای اروپا: این پیام روشنی است که مهاجرت غیر قانونی به اروپا پایان یافته است. دقایقی پس از نیمه شب منتهی به سه شنبه، سران اتحادیه اروپاو احمد داود اوغلو نخست وزیر ترکیه بر سر بازگرداندن مهاجران غیر قانونی که از طریق این کشور وارد اروپا می شوند با اتحادیۀ اروپا موافقت کردند.

توافق نیمه شب گذشته واژه جدیدی را نیز وارد فرهنگ سیاست پناهندگی اروپا نمود «پناهنجویان غیر قانونی» که اینک به آن دسته از پناهجویانی تلقی می شود که تلاش می کنند خود را با کمک قاچاقچیان به اروپا برسانند. آنگلا مركل صدراعظم آلمان دقایقی پس از نیمه شب گذشته به رسانه ها گفت که همه «پناهجویان غیر قانونی» که خود را با استفاده از قاچاقچی از ترکیه به یونان می رسانند براساس توافق صورت گرفته از سوی ترکیه پذیرفته خواهند شد، چه پناهجویانی باشند که بواسطه جنگ از کشور خود گریخته اند و چه مهاجرین اقتصادی. مرکل گفت:

- اگر ترکیه این را به اجرا بگذارد اتحادیه اروپا شرایط ویزای ورود به اتحادیه برای اتباع ترکیه را در ماه ژوئن تسهیل خواهد نمود.

دیوید کامرون نیز گفت که برداشت او از توافق صورت گرفته در ساعات پایانی روز دوشنبه با ترکیه این است که «همه مهاجران آینده به ترکیه بازگردانده خواهند شد.»

استفان لوفن نخست وزیر سوئد نیز توافق صورت گرفته مابین اتحادیه اروپا و ترکیه جهت بازگرداندن افرادی که بصورت غیر قانونی خود را از طریق ترکیه به جزایر یونان می رسانند را همزمان روشی برای پایان دادن به سفرهای پر مخاطره ای برای پناهجوبان دانست که تنها برنده آن قاچاقچیان انسان بوده اند. نخست وزیر سوئد گفت:

- این نخستین گام برای عبور از یک مهاجرت کنترل نشده به یک مهاجرت کنترل شده تر و امن تر است.

متوقف کردن مهاجران در ترکیه و مسدود کردن آنچه که به راه بالکان معروف شده است، یکی از اهداف اصلی اتحادیۀ اروپا از این توافق بوده است.

بر اساس این توافق علاوه بر کنترل دریای اژه برای جلوگیری از ورود مهاجران غیر قانونی به جزایر یونانی، تمام پناهجویان از جمله پناهجویان سوری که وارد یونان بشوند به ترکیه برگردانده خواهند شد تا پس از ثبت نام و بررسی پروندۀ آنها در اردوگاههای این کشور در صورت داشتن شرایط پناهندگی به دیگر کشورهای اروپا اعزام شوند.

این توافق تاریخی از طریق ارائه کمکهای مالی و امتیازات سیاسی کلان به ترکیه در مقابل موافقت ترکیه جهت پذیرش مهاجران غیر قانونی که وارد اروپا می شوند بدست آمد. ۶ میلیارد یورو کمک مالی که تا سال ۲۰۱۸ به ترکیه پرداخت خواهد شد، لغو ویزای سفر به اروپا برای ۷۵ میلیون تبعه ترکیه و فراهم آوردن مقدمات پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا امتیازات سیاسی کلانی است که در این رابطه به ترکیه داده شده است.

آنگلا مرکل در عین حال گفت که پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا در حال حاضر در دستور کار اتحادیه اروپا قرار ندارد و مانع اصلی عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا را مقاومت ترکیه در رابطه با حل مسئله قبرس عنوان نمود.

دونالد توسک، رئیس شورای اروپا با استقبال از این موافقت اولیه برای مسدود کردن راه ورود غیرقانونی مهاجران گفت: «نخست وزیر ترکیه در این نشست پذیرفت که تمامی مهاجرانی که از طریق ترکیه وارد یونان می شوند و به محافظت بین المللی نیازی ندارند دوباره به ترکیه پس فرستاده شوند. اتحادیۀ اروپا همچنین با پیاده کردن یک سیستم بازگشت سریع مهاجران به ترکیه از یونان حمایت خواهد کرد. تمام تصمیمات گرفته شده حامل این پیام روشن است که مهاجرت غیرقانونی به اروپا پایان یافته است.»

احمد داوود اوغلو، نخست وزیر ترکیه نیز دربارۀ این توافق گفت: «هدف ما این است که با تضعیف مهاجرت غیرقانونی بتوانیم جلوی قاچاقچیان انسان را بگیریم. این روش به ما این امکان را می دهد تا به افرادی که از مجراهای قانونی به اروپا می آیند کمک کنیم.»

ترکیه بدنبال این توافق بنوعی نقشی را که پاپوآ گینه نو در رابطه با پناهنگان و استرالیا ایفا می کند در برابر اروپا ایفا خواهد کرد.

قرار است برای جزییات این توافق مذاکرات بیشتری میان ترکیه و کشورهای عضو اتحادیۀ اروپا صورت بگیرد. ادامۀ این مذاکرات برای نهایی کردن این توافق به روزهای هفدهم و هجدهم مارس موکول شده است.

ukr visa
پست: 66
تاریخ عضویت: پنج شنبه 8 آبان 1393, 1:38 pm

Re: خبر جدید

پست توسط ukr visa » سه شنبه 18 اسفند 1394, 11:06 pm


ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 78 مهمان