دوستان با چشم باز بیاین اینجا.من خودم دارم برمیگردم

راههای کسب اقامت در آلمان (پناهندگی، کار، ازدواج، سرمایه گزاری و...)
ارسال پست
mansorabadi

دوستان با چشم باز بیاین اینجا.من خودم دارم برمیگردم

پست توسط mansorabadi » جمعه 1 مرداد 1395, 5:18 pm

سلامی چو بوی خوش وطنم .وطنی که قراره دوباره برگردم بهش.

دوستان سلام.

من یه پست دیگه هم توی سایت بیپناه میزارم تا اقلا اون عده از مخاطبینی که تاپیک منو میبینن و قصد رفتن به آلمانم دارن اقلا اولش این پستو تا ته بخونن بعد تصمیم بگیرن که آیا آلمان کشور آرزوهاشون هست یا خیر.

جونم براتون بگه که من ماه سپتامبر 2015 به همراه دوست دوران دانشجوییم که جفتمونم تحصیل کرده و ارشد مکانیک (با گرایش طراحی و ساخت) هستیم به خیال اینکه توی آلمان (مهد ماشین سازی جهان) میتونیم کاری دست و پا بکنیم با همدیگه راهی آلمان شدیم.

خب اول رفتیم ازمیر و ما رو کردن توی یه قایق بادی (یا تیوبی بزرگ) و به هر شانس و اقبالی که بود ردمون کردن رفتیم توی یونان.اونجا یکی بهمون گفت بگین سوری هستین تا اجازه بدن مسیرو ادامه بدین وگرنه گیر میکنین.....خلاصه اومدن پرچم کشور سوریه را بهمون نشون دادن و بعدشم گفتن چند تا شهرهای سوری را نام ببرین و اسکناس گذاشتن جلوی دستمون تا تشخیص بدن سوری هستیم یا نه...مام از قبل تقلب بهمون رسونده بودن و خودمون جای سوری ها جا زدیم و خیلی راحت از یونان تا آلمان یه کله رفتیم.

بعد از اینکه رسیدیم آلمان ما رو پخش کردن بین دویست تا شهر آلمان (اونم به شکل رندوم) و ما رو انداختن فرانکفورت.....بعدشم بهمون گفتن که زیر 6 ماه مصاحبتون میکنیم ولی بسوزونه پدر دروغگوهای آلمانیو.....از سپتامبر 2015 تا همین الان که دارم این مطلبو مینویسم حتی یه دونه ایمیل یا تکست مسیج یا تماس تلفنی نگرفتن با ما واسه مصاحبه و اینجور که خبر دار شدیم, بچه های کمپ ما بالای یک سال و چند ماه روی شاخشون بوده و هست.

شرایط کمپ هم که مشالا افتضاس.یه غذایی میدن که اصلا سیرمون نمیکنه و باید حتما از جیب خودمون ته بندی درست حسابی بکنیم وگرنه غذای کمپ هم کمه هم کیفیتش پایینه.

اتاقمونم خیلی کوچیکه و اتاقای زندان از اینجا بهتره....ولی خب آدم متاهلا شرایطشون بهتره و بهشون خونه دادن...ولی هر چی جوون بین سن 20-30 ساله را بدترین جا رو بهشون دادن.(توصیه میکنم با خانومتون یا بچتون بیاین یا اینکه سنتون بالا باشه!!!)

من توی یوتیوب هم کانال دارم به نام alireza mansorabadi. چند تا ویدیو اونجا از شرایط زندگی دارم.اونا رو ببینین سعی میکنم روزایبعد هم دوباره ویدیو بزارم.

bookone

Re: دوستان با چشم باز بیاین اینجا.من خودم دارم برمیگردم

پست توسط bookone » شنبه 2 مرداد 1395, 1:21 pm

قابل توجه اون یارو که اومده بود اینجا گفته بود من ۲ ماهه تو آلمان درخواست دادم وقت مصاحبه دادن قبول شدم پاس ابی بهم دادن الان ۶ ماهه هم پاس ابی دارم .

حتما الانم داره تو خصوصی کیسشو میفروشه.

kerim sooske

پست توسط kerim sooske » جمعه 8 مرداد 1395, 1:01 am

من نزدیک یک سال المان هستم. گول قاچاقچيان رانخورید و الکی اروپانیاید. اوضاع اینجااصلا خوب نیست. ازما گفتن بود

irani023

پست توسط irani023 » جمعه 15 مرداد 1395, 11:03 am

kerim sooske نوشته شده:

من نزدیک یک سال المان هستم. گول قاچاقچيان رانخورید و الکی اروپانیاید. اوضاع اینجااصلا خوب نیست. ازما گفتن بود

یک ساله اینجام- گول قاچاقچیان رو نخورید - الکی اروپا نیاید - اوضاع اصلا خوب نیست - فقط گفتم بدونید- اینا چی بود گفتی؟ 

قشنگ بیا چهارتا عکس بذار. ببینم کمپتون چجوریه. من که ترکیه هستم باید جلوی نور افتاب سوزان کار کنم همش سه روزه کار کردم صورتم جوش زده 

حالا شما که تو کمپی دیگه چرا داغ کردی عزیز. مگه غذا بهتون نمیدن؟ کمپ خودش خیلیه عزیز. من دارم از جیب خودم خرج میکنم. در ضمن تو توو ایران بودی چکار میکردی؟ 

girliran

پست توسط girliran » سه شنبه 16 شهریور 1395, 10:50 pm

پ ن پ فکر کردید چون مهندسی خوندین فوری بهتون شغل خوب خونه خوب اقامت زود میدن
دکترا شم بیان همینه
بله کمپ با کلی عرب با کلی دعوا و...
وضعیت جواب دادن کلا دادگاهی از یک سال و نیم به بالاست
تازه کسایی هستند یک سال اومدن هنوز انگشت نگاری نشدن
مگر طرف مستقیم هوایی بیاد المان و تو فرودگاه اعلام پناهندگی کنه سریع به درخواستش رسیدگی میکنن

s.k

پست توسط s.k » دو شنبه 10 آبان 1395, 7:40 pm

دقیقا همینجوریه پناهنده ای که از طریق هوایی وارد میشه رو زود به درخواستش رسیدگی میکنن و البته جای بهتری هم بهش میدن

mehrdad_1989

پست توسط mehrdad_1989 » جمعه 28 آبان 1395, 6:14 pm

عجب سختيايي هم داره ، واقعا تشكر ميكنم كه جواب واضح مي ديد.

arischerperser
محل اقامت: برلین

پست توسط arischerperser » شنبه 16 بهمن 1395, 1:06 am

درود، وقتت بخیر داداش
من برلین هستم البته و اینطور که مشخصه شرایط تو هرجای آلمان متفاوته
طبق گفته قدیمی ها ما تو وضعیت خیلی خوبی هستیم از لحاظ پناهندگی امروز، اتفاقا دوست عزیزی دارم از کردستان که بهتر از شما نباشن خیلی تو ماشین کاری و سی ان سی تخصص و تجربه داره، امروز پیش شرکت زیمنس در حال پرکتیکوم گذروندنش هست...بنظر من مهم نیست کی جواب یا خود مصاحبه صورت می گیره...
اگر بنا به توصیه باشه بنظر من باید توصیه کرد آدم هایی که تو زندگی هدفی رو دنبال می کنند اینجا بدردشون می خوره، کسی که با زبان، پرکتیکوم یا آوسبیلدونگ مشغول باشه کلاً دغدغه ای برای اینجا موندن یا اخراج شدن نداره، چون حتی طرف منفی بیاره با شرایط جدید بوسیله تحصیل و زیان می تونه بمونه...
بازهم می گم شاید شرایط شما اونجا سخت باشه، اما من در برلین بعد از یکسال در کمپ بودن که البته بهتون کاملا حق می دم شرایط بدی هست تونستم یک و.گ. یا همون خونه اشتراکی پیدا کنم، گاهی اوقات برمی گردم کمپ باورم نمیشه یکسال تونستم اونجا بمونم، اصلش انگیزه و هدفه بنظر من

hamid999

پست توسط hamid999 » شنبه 16 بهمن 1395, 7:21 am

arischerperser نوشته شده:درود، وقتت بخیر داداش
من برلین هستم البته و اینطور که مشخصه شرایط تو هرجای آلمان متفاوته
طبق گفته قدیمی ها ما تو وضعیت خیلی خوبی هستیم از لحاظ پناهندگی امروز، اتفاقا دوست عزیزی دارم از کردستان که بهتر از شما نباشن خیلی تو ماشین کاری و سی ان سی تخصص و تجربه داره، امروز پیش شرکت زیمنس در حال پرکتیکوم گذروندنش هست...بنظر من مهم نیست کی جواب یا خود مصاحبه صورت می گیره...
اگر بنا به توصیه باشه بنظر من باید توصیه کرد آدم هایی که تو زندگی هدفی رو دنبال می کنند اینجا بدردشون می خوره، کسی که با زبان، پرکتیکوم یا آوسبیلدونگ مشغول باشه کلاً دغدغه ای برای اینجا موندن یا اخراج شدن نداره، چون حتی طرف منفی بیاره با شرایط جدید بوسیله تحصیل و زیان می تونه بمونه...
بازهم می گم شاید شرایط شما اونجا سخت باشه، اما من در برلین بعد از یکسال در کمپ بودن که البته بهتون کاملا حق می دم شرایط بدی هست تونستم یک و.گ. یا همون خونه اشتراکی پیدا کنم، گاهی اوقات برمی گردم کمپ باورم نمیشه یکسال تونستم اونجا بمونم، اصلش انگیزه و هدفه بنظر من
سلام دوست عزیز آوسبیلدونگ همون دوره کار اموزی هستش ؟ چه رشته هایی میشه گذروند ؟

Aliemperator

پست توسط Aliemperator » دو شنبه 15 خرداد 1396, 4:31 pm

اگه توى فرودگاه يك شهر به خصوص اعلام پناهندگى كنى امكانش هست كه همون شهر بيوفتى؟؟

هرکول

پست توسط هرکول » یک شنبه 9 مهر 1396, 9:17 pm

پس دوستانی که توی آلمان هستن گوش کنند توی ایران اوضاع خیلی خرابه من یک جوان مجرد سی ساله هستم و مهندس مکانیک هستم ولی بیکارم چون کار گیر نمیاد اوضاع همه جوانها توی ایران خرابه پس دودستی بچسبید به آلمان و برنگردید چون اگر برگردید حتماً پشیمون میشید زندگی توی ایران فقط برای پولدارهاست

نوشین.فرهنگ

پست توسط نوشین.فرهنگ » جمعه 28 اردیبهشت 1397, 10:57 am

bookone نوشته شده:
شنبه 2 مرداد 1395, 1:21 pm
قابل توجه اون یارو که اومده بود اینجا گفته بود من ۲ ماهه تو آلمان درخواست دادم وقت مصاحبه دادن قبول شدم پاس ابی بهم دادن الان ۶ ماهه هم پاس ابی دارم .
حتما الانم داره تو خصوصی کیسشو میفروشه.
اقا ایالتا متفاوته ،بله خیلیا هم دو ماهه دادگاه رفتن و یک ماه بعد قبولی گرفتن ،فرانکفورت جزو ایالتی هست که دیر جوابگویی داره و دیر رسیدگی میشه به پرونده ها ،اگه در مورد چیزی اطلاعات کامل ندارین لطفا انگ دروغگویی نزنین، اینجا خیلی متفاوت هست شرایط ها یکی براش همه چی عالی پیش میره یکی نه

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 93 مهمان