پناهندگی آلمان ( قانون دابلین)

راههای کسب اقامت در آلمان (پناهندگی، کار، ازدواج، سرمایه گزاری و...)
ارسال پست
Mahso

پناهندگی آلمان ( قانون دابلین)

پست توسط Mahso » سه شنبه 3 اسفند 1395, 4:58 pm

سلام،
من یک سوال دارم ممنون میشم اگر کسی بتونه بهم کمک کنه. من ویزای شنگن از لهستان گرفتم. ورودم به آلمان هست و اصلا وارد لهستان نمیشم. میخواستم بدونم اگر در آلمان تقاضای پناهندگی کنم منو بر میگردونن لهستان؟
من یک بار رفتم و برگشتم، اونجا چند نفر بهم گفتن که احتمالا به لهستان به طور استثنا دیپورت نمیکنن چون وضع پناهنده ها مناسب نیست. ممنون میشم جواب بدین 🙏

نمایه کاربر
Admin
Site Admin
محل اقامت: لندن
تماس:

Re: پناهندگی آلمان ( قانون دابلین)

پست توسط Admin » پنج شنبه 5 اسفند 1395, 5:01 am

درود بر شما!
طبق قانون دوبلین کشور صادر کننده ویزا مسول رسیدگی به درخواست پناهندگی است. اما جهت اجرا شدن این قانون همکاری هر ۲ کشوری که درگیر این ماجرا هستند -شامل کشور صادر کننده ویزا و همچنین کشوری که پناهجو در ان درخواست پناهندگی داده است- مورد نیاز است. اما لهستان بدلیل اینکه به یکی از مسیرهای اصلی عبور پناهجویان به سایر کشورهای اروپایی تبدیل شده است از اجرای قانون دوبلین سر باز میزند و سال گذشته اعلام نمود که قانون دوبلین را اجرا نخواهد کرد.

موفق باشید
چاوشی
با درود فراوان.
چاوشی، مدیر سایت.
ایمیل: info@panahandegi.com
تماس مستقیم (دفتر): 00442032393373
تلگرام، واتساپ، وایبر، لاین: 00447481749300
کانال تلگرام: www.telegram.me/panahandegi
اسکایپ: panahandegi

Maryam760

پست توسط Maryam760 » یک شنبه 21 خرداد 1396, 11:06 am

سلام خسته نباشید
من و همسر و پسر ۴ساله ام با دعوتنامه ای که از طرف خواهرم از کشور یونان فرستاده میشه ،با ویزای شینگن،قصد پناهندگی در کشور المان رو داشتیم.من همسرم در المان متولد شده و کاملا مسلط به زبان المانی هست ،تا ۸سالگی کلن بودند و در حال حاضر عموی همسرم کلن هستند و از شرایط مالی خوبی برخوردارن.با توجه به این شرایط
۱.برای خواهرم در کشور یونان چه مشکلاتی بوجود میاد؟
۲.قانون دوبلین شامل حال ما میشه؟امکان داره که مارو به یونان برگردونن؟
۳.کیسی که بتونه ورود قانونی ما رو توجیه کنه چیه؟
۴.عموی همسرم میتونه کمکی در روند پرونده ما داشته باشه یا اینکه ما به جای کلن شهر خلوت تری رو انتخاب کنیم؟

نمایه کاربر
Admin
Site Admin
محل اقامت: لندن
تماس:

پست توسط Admin » جمعه 24 آذر 1396, 3:45 am

سلام،
۱- از نظر حقوقی مشکلی برای خواهرتان ایجاد نمیشود. ایشان مسول برگشتن شما به ایران و یا عدم درخواست پناهندگی شما در اروپا نیستند. تنها موضوعی که ممکن است بوجود بیاید این است که اگر در آینده ایشان فرد دیگری را از ایران دعوت کنند ممکن است به دعوتنامه ارسالی ایشان اهمیت چندانی داده نشود و فرد دعوت شده ویزا دریافت نکند. درواقع اعتبار ایشان جهت دعوت افراد جدید ممکن است خدشه دار شود.
۲- یونان از قانون دوبلین مستثنی هست.
۳- با توجه به خروج قانونی شما از ایران کیس بایستی به نحوی باشد که نشان دهد علی رغم خروج قانونی، امنیت شما در ایران در خطر است. میتوان کیس را به نحوی تنظیم کرد که نشان دهد امنیت شما پس از خروج از ایران به خطر افتاده است و یا کیس به نحوی باشد که نشان دهد بلافاصله پس از اینکه شرایط امنیتی شما در ایران به خطر افتاد و قبل از اینکه پروسه اداری جهت دستگیری شما و یا ممنوع الخروجی شما انجام شود موفق به خروج از کشور شدید.
۴- اقوام شما در آلمان نمیتوانند هیچگونه تاثیری در روند پرونده پناهندگی شما داشته باشند اما در زمینه کمکهای انسانی همچون اسکان اولیه، راهنمایی، مترجمی و... میتوانند با شما همکاری کنند.

موفق باشید
چاوشی
با درود فراوان.
چاوشی، مدیر سایت.
ایمیل: info@panahandegi.com
تماس مستقیم (دفتر): 00442032393373
تلگرام، واتساپ، وایبر، لاین: 00447481749300
کانال تلگرام: www.telegram.me/panahandegi
اسکایپ: panahandegi

Rsprsp

پست توسط Rsprsp » جمعه 22 تیر 1397, 10:36 pm

با سلام
میخواستم بدونم آیا در این تاریخ 14. July.2018 همچنان یونان از قانون دوبلین مستثننی هست؟ با اطمینان میشود از یونان به المان رفت و تقاضای پناهندگی داد بدون نگرانی از دیپورت شدن به یونان؟

alishirazi66

پست توسط alishirazi66 » چهار شنبه 1 خرداد 1398, 5:48 am

سلام
اگر کسی‌ سال ۲۰۱۰ تقاضا ی پناهندگی در نروژ داده باشد و بعد از ۹سال زندگی‌ در کمپ در سال ۲۰۱۹ به آلمان برود و دوباره تقاضا ی پناهندگی دهد در صورتی‌ که اثر انگشت نروژ در آلمان بالا نیاد
آیا شامل قوانین دوبلین میشود

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Exabot [Bot] و 99 مهمان