به سوال شما جواب میدهم در مورده پناهندگی سوئد

راههای کسب اقامت در سوئد، نروژ، دانمارک، فنلاند (پناهندگی، کار، ازدواج، سرمایه گزاری و...)
ارسال پست
rahil

به سوال شما جواب میدهم در مورده پناهندگی سوئد

پست توسط rahil » دو شنبه 4 مهر 1390, 11:55 am

سلام من در سوئد تقاضای پناهندگی دادم.و هر سوالی داشته باشد در مورده مصاحبه یا وکیل یا مرحله کار با کماله میل میتونم راهنمیتون کنم.

mehran_khoramdin

Re: به سوال شما جواب میدهم در مورده پناهندگی سوئد

پست توسط mehran_khoramdin » دو شنبه 4 مهر 1390, 12:50 pm

سلام راحیل میشه خصوصیتو چک کنی

joseph

پست توسط joseph » چهار شنبه 6 مهر 1390, 10:36 pm

سلام راحل جان
من یه چند ماه دیگه میام اسکادیناوی نمی دونم سوئد خوبه یا نروژ یا فنلاند به هرحال چندتا سئوال داشتم امیدوارم جواب بنویسی.
میشه بگی وقتی که تازه به سوئد وارد میشی خودت رو باید کجا معرفی کنی؟ اداره پلیس یا جای دیگه؟
2- هنگام معرفی برخوردشون چطوره و چه سئوالاتی می پرسند؟
3-در بدو ورود چه امکاناتی در اختیار پناهجوها قرار می دهند؟
4-مصاحبه رو اول میگیرند یا بعدا چه مدت بعد از معرفی وقت مصاحبه می دهند؟
5-می پرسند از چه مسیری آمدی و چه مقدار هزینه کردی یانه
6-آیا به پناهجوها اجازه کار هم می دهند یا خیر اگربلی ایا کارفرماها پناهجویان رو استخدام میکنند؟
7-آیا پناهجوها رو به کمپ مهاجرین میفرستند یا به اونا خونه می دهند؟
اگه ایمیلت رو بنویسی اینجا یه کم بیشتر سئوال بپرسم. مرسی

rahil

پست توسط rahil » شنبه 30 مهر 1390, 7:44 pm

۱_اسکاندیناویها نژاد پرستند و سوئد و دانمارک بهتر برخورد میکنن
۲_به مرکز اصلی یا پلیس
۳_معمولا چون زبان نداری اصلا متوجه حرفاشون یا برخورد بدشون نمیشی
۴_اگر پلیس بری میپرسن از کجا آمدی و کاملا باز رسی میشی
۵_در مرکز اصلی هم که بری بعد از انگشت نگاری و یک کارت صادر میکنن به نام ایدی کارت که شماری پناهندگی شما میشه
۶_و بسته به پلیس میفرستن دنبالتون و باید کیس راه اره بدید،که با دقت و ظرافت باید بگی،بدون حتی ۱ سوتی هم نباید داشته باشی از هزینه را میپرسن تا دین تا رنگ ماشین تاهر جا که فکرشو کنی با جزییات کامل کامل
۷_ بعدا کیس راه مینویسی که باید مختصر بدون تاریخ محکم پخته باشه و قابل قبول نه آرتیستی نه دور از عقل
۸_ بعدا لباس بعدا دکتربعدا تقسیم میشید
۹_کار وجود نداره پراکتیک هست که ۲ روز کلاس و ۳ روز پراکتیک بدون حقوق است چون خودشون حقوق میدن
۱۰_اول کمپ بعدا ۱ خونه با چند اتاق که هر اتاق واسه ۱ یا ۲ نفر است واسه مجردها مکان دور میدن از شهر
۱۱_باید آدم محکمی باشی و به معنای واقعی کیس خوب اره کنی هموطن

eb30lon

پست توسط eb30lon » پنج شنبه 5 آبان 1390, 4:09 pm

rahil jan aya hokme dadgah ro estelaam mikonan ya na yani vakili ro too iran daran ke beheshoon bege in hokm gholabiye ya doroste

ali.akbari

پست توسط ali.akbari » دو شنبه 16 آبان 1390, 2:28 pm

بهترین کشور از نظر پناهندگی به نظرتون همون سوئد هست؟؟

swedn

پست توسط swedn » پنج شنبه 15 دی 1390, 10:57 pm

آقای راحیل خواهشن ایمیلتو بزار من هم مثل شما قست سفر به سوئد رو دارم .می خوام از تجربه شما استفاده کنم خواهشن اگر امکانش هست ایمیلتون بزارید برام مرسی

soheilkhan

پست توسط soheilkhan » چهار شنبه 17 خرداد 1391, 9:56 pm

با سلام
یه سوال داشتم ممنون میشم اگه راهنمایی کنین
من بخاطر شرکت در یه مهمانی در ماه صفر ... دستگیر شدم و با توجه به اینکه در ماه حرام بوده و شکی نیست که قراره شلاق بخورم و 3ماه زندان با وثیقه بیرون هستم ... و در پرونده ای دیگر که بسیجی ها برام درست کردن و در ان ادعا می کنن که با انها درگیر شدیم و مورده ضرب و شتم قرار دادیم ... ایا این می تواند کیسی قوی باشد ؟؟؟ من مدارک فقط رسیدهای دادگاه هارو دارم که با وثیقه بیرون هستم تا زمان دادگاهی ... ایا می توان از این طریق پناهنده شد ؟؟؟

soheilkhan

پست توسط soheilkhan » پنج شنبه 18 خرداد 1391, 11:51 pm

ببین دوستان عزیز ...
من تو کاغذام چیزی ننوشته... فقط رسید وثیقه هست ...
و من نامه های تهدید امیز از بسیج هم دارم ...
و اونا بغیر از ان نامه ها برام پرونده سازی کردن چون میدانند که من در وبلاگم تبلیغ دین بهائی می کنم ... و خود نیز درباره دین در حال تحقیق هستم ...
بخاطر اطمینان به یه دوست بسیجی که درباره کارام باهاش صحبت کردم این مشکل برام پیش اومده ... حالا نمیدونم که چی کار باید بکنم ؟؟؟
ایا می تواننم پناهنده شم ؟ الان در حال حاضر با وثیقه بیرون هستم ...

reallife0002

پست توسط reallife0002 » جمعه 19 خرداد 1391, 9:46 pm

rahil نوشته شده:سلام من در سوئد تقاضای پناهندگی دادم.و هر سوالی داشته باشد در مورده مصاحبه یا وکیل یا مرحله کار با کماله میل میتونم راهنمیتون کنم.

سلام اگه ممکنه آی دی یا ایمیلتون رو برام خصوصی کنید ،منم تا 2 ماه دیگه قانونی میام سوئد

sweden
تماس:

پست توسط sweden » یک شنبه 21 خرداد 1391, 7:18 pm

soheilkhan نوشته شده:ببین دوستان عزیز ...
من تو کاغذام چیزی ننوشته... فقط رسید وثیقه هست ...
و من نامه های تهدید امیز از بسیج هم دارم ...
و اونا بغیر از ان نامه ها برام پرونده سازی کردن چون میدانند که من در وبلاگم تبلیغ دین بهائی می کنم ... و خود نیز درباره دین در حال تحقیق هستم ...
بخاطر اطمینان به یه دوست بسیجی که درباره کارام باهاش صحبت کردم این مشکل برام پیش اومده ... حالا نمیدونم که چی کار باید بکنم ؟؟؟
ایا می تواننم پناهنده شم ؟ الان در حال حاضر با وثیقه بیرون هستم ...
تو پست قبلی جوابتون دادم

raha62

پست توسط raha62 » چهار شنبه 24 خرداد 1391, 2:25 pm

rahil نوشته شده:سلام من در سوئد تقاضای پناهندگی دادم.و هر سوالی داشته باشد در مورده مصاحبه یا وکیل یا مرحله کار با کماله میل میتونم راهنمیتون کنم.
salam,mito0nam azatoon beporsam norway behtare ya danmark?kodomeshoon be taghazaye panahandegi sari tar javab midan?

Farzad

پست توسط Farzad » پنج شنبه 25 خرداد 1391, 8:41 am

raha62 نوشته شده:
salam,mito0nam azatoon beporsam norway behtare ya danmark?kodomeshoon be taghazaye panahandegi sari tar javab midan?

در مورد دانمارک این رو تو وب سایتی خوندم که اگر قبولی بگیرید دولت شهرتون رو انتخاب میکنه

reallife0002

پست توسط reallife0002 » دو شنبه 19 تیر 1391, 1:59 pm

کسانی که از طریق آقای چاوشی کیس تهیه کردن لطفا منو راهنمایی کنید
ID Yahoo : reallife0002

Hunter

پست توسط Hunter » چهار شنبه 7 فروردین 1392, 12:33 pm

با سلام و تشکر از پاسخ های مفیدی که اینجا به همه دادین
سوال من اینه که اگر کسی با ویزای زیارت وارد سوئد بشه(،یعنی ویزای که برای دیدن خواهر و یا برادر گرفته می شه) میتونه برای پناهندگی اقدام کنه و کیس ارائه بده !
البته این و هم می دونم که قانونی و مستقیم از کشور خارج شدن و وارد شدن به کشور سوئد می تونه برای کمیسر پناهندگی خیلی سوال برانگیز باشه !
اما فرض بر این بزاریم که بعد از خروج متوجه این شده باشید که مورد تعقیب هستین و یا اینکه با پرداخت پول تونستین از گیت ایران خارج بشین منظورم رشو بوده !
سوال دیگم اینه اگر کسی ممنوع الخروج باشه آیا سفارت سوئد در ایران اصلا بهش ویزا می ده یا مطلع از این موضوع هست !
ممنون می شم اگر یه توضیحی به من بدین
با تشکر فراوان

korush.pakzad

پست توسط korush.pakzad » چهار شنبه 7 فروردین 1392, 9:31 pm

دوست عزیز
اگر کسی با ویزا وارد سوئد یا هر کدوم از کشورهای اسکاندیناوی بشه, امکان جواب اقامت تقریبا صفر هست. همونطور که خودتون نوشتید, این مسئله برای اداره مهاجرت کشورهای اروپایی, سوال برانگیزه.
حتی اگر شما مطرح کنید که به تازگی تحت تعقیب قرار گرفتید و حتی حکم جلبتون در ایران صادر شده و دیگه نمیتونید برگردید ایران, اونها حرفتون رو باور نمیکنند چون به قدری این کار از طرف ایرانی ها انجام شده, که دیگه کسی باورش نمیشه.
سفارتخانه ها کاری به این ندارند که کسی ممنوع الخروج هست یا نیست. اونا اطلاعی از این قضیه ندارند. شما میتونید خیلی چیزها به ماموری که با شما مصاحبه میکنه بگید. مثلا بگید که مبلغ زیادی پرداخت کردید تا از گیت فرودگاه در ایران, خارج شدید ولی مسدله اینه که اونها این حرفها رو سخت باور میکنند

mohamad zab
محل اقامت: طهران
تماس:

پست توسط mohamad zab » چهار شنبه 7 فروردین 1392, 10:37 pm

واسه ویزا گواهی عدم سوء پیشینه میخواد سفارت و وقتی ممنوع الخروج باشی یعنی اون گواهی نداری و به طبع مشکل داری .رشوه دادن با وجود پلیس و اون همه نظارت کار نشدنیه .شما اگه فامیل درجه 1داری بگو واست یه زن پیدا کنن اونجا یه پولی بهش بدین و بعد 2یا 3سال بهت اقامت میدن بی دردسر مگه دور از جون تخته هات کمه بخوای این کارو بکنی که اخرش به احتمال زیاد رد شی
از دوستان فروم یا بقول Elvis 56 فاروم معذرت میخوام بخاطر فحش کاری انجام شده با یه ابله زبون نفهم که مشخص شد هیچ چی تو چنته نداره .اگه از پستای کسی ناراحت هستین یا رو اعصابتونه راحت رو اسمش کلیک کنید و به لیست دشمنان اضافه کنید دیگه هیچ پستی از اون نمیبینید
من ars2رو به لیست دشمنام اضافه کردم :-()

bardia

پست توسط bardia » پنج شنبه 8 فروردین 1392, 5:34 am

واقعا چطور ميشه خروج قانوني از كشور رو توجيه كرد؟!!!
Nobody dies a virgin , Life fuck us all

qmarsio

پست توسط qmarsio » پنج شنبه 8 فروردین 1392, 6:07 pm

korush.pakzad نوشته شده:دوست عزیز
اگر کسی با ویزا وارد سوئد یا هر کدوم از کشورهای اسکاندیناوی بشه, امکان جواب اقامت تقریبا صفر هست. همونطور که خودتون نوشتید, این مسئله برای اداره مهاجرت کشورهای اروپایی, سوال برانگیزه.
حتی اگر شما مطرح کنید که به تازگی تحت تعقیب قرار گرفتید و حتی حکم جلبتون در ایران صادر شده و دیگه نمیتونید برگردید ایران, اونها حرفتون رو باور نمیکنند چون به قدری این کار از طرف ایرانی ها انجام شده, که دیگه کسی باورش نمیشه.
سفارتخانه ها کاری به این ندارند که کسی ممنوع الخروج هست یا نیست. اونا اطلاعی از این قضیه ندارند. شما میتونید خیلی چیزها به ماموری که با شما مصاحبه میکنه بگید. مثلا بگید که مبلغ زیادی پرداخت کردید تا از گیت فرودگاه در ایران, خارج شدید ولی مسدله اینه که اونها این حرفها رو سخت باور میکنند
اصلا اینطور نیست که شما گفتید
هیچ آفیسری در هیچ کجای دنیا حتی UN ترکیه با ذهنیت منفی مصاحبه نمیکنه
همه اونها میدونن که ایران پر از مشکله و امکان داره هرکسی مشکلی داشته باشه و جونش در خطر باشه

خیلی از دوستان هستند که مشکلات واقعی دارند
آخرین ويرايش توسط 1 on qmarsio, ويرايش شده در 0.

shahab_shahab

پست توسط shahab_shahab » پنج شنبه 8 فروردین 1392, 7:42 pm

-------------------
آخرین ويرايش توسط 1 on shahab_shahab, ويرايش شده در 0.

qmarsio

پست توسط qmarsio » پنج شنبه 8 فروردین 1392, 7:49 pm

shahab_shahab نوشته شده:qmarsio جان اینقدر زود جبهه نگیر من پستای تو را میخونم آدم منطقی بودی.
به نظر من این آقا کوروش داره درست حرف میزند.
از تجربه این افراد باید استفاده کرد.
به نظر من از این افراد باید بیشتر توضیح خواست نه اینکه از خودمان برنجونیمشان.
این افراد به ما بدهکار نیستد در حد توانشان دارن کمک میکنند.
کجا رفت محمد 59 چرا از فرزاد خبری نیست
یکم فضای اینجا را دوستانه تر کنیم.
شهاب جان من اصلا وارد بحث های بی مورد نمیشم چون واسه مسخره بازی و وقت تلف کردن اینجا نمیام

والا بخدا حرفم بیجا نبود

هیچ آفیسری با ذهنیت منفی از ایرانی ها مصاحبه نمیکنه هر شهروندی اینجا مشکلاتی داره و اونها هم خوب این چیزا رو میدونن و بهش واقف هستند
یعنی اگر بخوان بی مورد کسی رو رد کنن و در اخر دیپورت بشه و براش مشکلی درست بشه در داخل ایران , اون کشور باید پاسخگو باشه به سازمانهای مربوطه...

و پیشنهاد میدم بجای تبادل اطلاعات با ایمیل پابلیک و عمومی بگن تا همه هموطنان ببینن بجای یه نفر

موفق باشید

shahab_shahab

پست توسط shahab_shahab » پنج شنبه 8 فروردین 1392, 8:10 pm

------------------------
آخرین ويرايش توسط 1 on shahab_shahab, ويرايش شده در 0.

mohamad zab
تماس:

پست توسط mohamad zab » پنج شنبه 8 فروردین 1392, 8:15 pm

shahab_shahab نوشته شده:qmarsio جان اینقدر زود جبهه نگیر من پستای تو را میخونم آدم منطقی بودی.
درسته شهاب جان ولی بعضی ها نظر و علایق شخصی خودشون با تجربیاتشون بیان میکنن که درست نیست منم حتی بعضی وقتا دیدم بد حرف زدم و جوابایی مثل ایرانیا ارزش کمک ندارن و هر جا بریم اونجارو به گند میکشیم دریافت کردم به زبون ساده یکی گفتم و ده تا تحویل گرفتم .بنظر من کسانی که تجربه دارن باید تو یه مجموعه قرار بگیرن با وجود این مجموعه کسی نه میتونه کلاهبرداری کنه ،نه میتونه اختلاف بندازه ،کسی که برای اولین بار میاد و تجربه ای نداره و دنبال راه خوب هست با اولین سوال به کلی تجربه دست پیدا میکنه اگه همه یا نصف با تجربه ها جواب کوچیک بدن ،باتجربه جدید هم با جو دوستانه مواجه میشه و تجربه بیشتر
از دوستان فروم یا بقول Elvis 56 فاروم معذرت میخوام بخاطر فحش کاری انجام شده با یه ابله زبون نفهم که مشخص شد هیچ چی تو چنته نداره .اگه از پستای کسی ناراحت هستین یا رو اعصابتونه راحت رو اسمش کلیک کنید و به لیست دشمنان اضافه کنید دیگه هیچ پستی از اون نمیبینید

shahab_shahab

پست توسط shahab_shahab » پنج شنبه 8 فروردین 1392, 8:41 pm

------------------
آخرین ويرايش توسط 2 on shahab_shahab, ويرايش شده در 0.

mohamad zab
تماس:

پست توسط mohamad zab » پنج شنبه 8 فروردین 1392, 9:03 pm

shahab_shahab نوشته شده:mohamad zab جان شما هم روز به روز پخته تر میشی روز اول کجا الان کجا.مطمئن هستم راه درست را پیدا میکنی.
ماها فرصت اشتباه دیگه نداریم اگه به هم کمک کنیم شاید از این منجلاب در بیایم به سلامت.
حرفت کاملا درست است
مرسی عزیزم .از روزای اول گفتی بزار بهت بگم هنوز قسمت خنده دارشو نگفتم پشت میز کامپیوترتون از خنده پخش و پلا بشین:-(

God.Father

پست توسط God.Father » پنج شنبه 8 فروردین 1392, 10:24 pm

من تقریبا با حرف korush.pakzad موافقم. قبولی گرفتن تو اروپا و کشور های اسکاندیناوی به این راحتی ها هم نیست دوستان عزیز. گذشت اون دوران که هر کی میرفت اروپا یه سناریو واسه خودش درست میکرد و سریع قبولی میگرفت. هر کی میخواد بره اروپا باید خیلی خیلی رو کیس اش کار کنه.

korush.pakzad

پست توسط korush.pakzad » جمعه 9 فروردین 1392, 12:54 am

qmarsio نوشته شده:
korush.pakzad نوشته شده:دوست عزیز
اصلا اینطور نیست که شما گفتید
هیچ آفیسری در هیچ کجای دنیا حتی UN ترکیه با ذهنیت منفی مصاحبه نمیکنه
همه اونها میدونن که ایران پر از مشکله و امکان داره هرکسی مشکلی داشته باشه و جونش در خطر باشه

خیلی از دوستان هستند که مشکلات واقعی دارند
دوست عزیز, شما میتونی با من موافق نباشی ولی اینایی که نوشتم, واقعیته . من در مصاحبه بو ان نبودم ولی تجربه پناهندگی در هلند, دانمارک, سوئد و نروژ رو داشتم. پوستم کنده شد تا جواب اقامت گرفتم. حالا شما داری به من میگی هیچ افسری در هیچ کجای دنیا با ذهنیت منفی مصاحبه نمیکنه!!! اون مامور اداره مهاجرت یا به قول شما افسر, اونجا نشسته که جواب منفی به پناهنده بده. کاملا با دید منفی به پناهنده نگاه میشه. 20 سال پیش اینطور نبود ولی الان دیگه از اون خبرا نیست. اونا میدونند که ایران پر از مشکله ولی این رو هم خوب میدونند که همه جونشون در خطر نیست. خودتون هم این رو خوب میدونید. خیلی از کسانی که مشکلات واقعی در ایران داشتند و اینجا در نروژ پناهنده شدند, به زور پناهندگی گرفتند چه برسه به افرادی که کیسهای دروغ ارائه میدند.

korush.pakzad

پست توسط korush.pakzad » جمعه 9 فروردین 1392, 1:15 am

qmarsio نوشته شده:
شهاب جان من اصلا وارد بحث های بی مورد نمیشم چون واسه مسخره بازی و وقت تلف کردن اینجا نمیام

والا بخدا حرفم بیجا نبود

هیچ آفیسری با ذهنیت منفی از ایرانی ها مصاحبه نمیکنه هر شهروندی اینجا مشکلاتی داره و اونها هم خوب این چیزا رو میدونن و بهش واقف هستند
یعنی اگر بخوان بی مورد کسی رو رد کنن و در اخر دیپورت بشه و براش مشکلی درست بشه در داخل ایران , اون کشور باید پاسخگو باشه به سازمانهای مربوطه...

و پیشنهاد میدم بجای تبادل اطلاعات با ایمیل پابلیک و عمومی بگن تا همه هموطنان ببینن بجای یه نفر

موفق باشید
به هیچ وجه چنین چیزی نیست. دولتهای اروپایی کوچکترین اهمیتی نمیدند که اگر کسی رو به ایران دیپورت کنند, چه اتفاقی براش میفته. به هیچکس هم جواب پس نمیدن. زمانی که در هلند پناهنده بودم, در کمپی که ساکن بودم, با 3 نفر هم اتاق بودم. یکی از آنها جواب دیپورت گرفته بود و اعتصاب غذا کرد. بعد از 3 روز, پلیس وارد اتاق شد و با زور با همان رخت خوابی که این بیچاره توش خوابیده بود بردنش بازداشتگاه فرودگاه آمستردام و روز بعد با همون حال, به ایران دیپورتش کردند. بعدا از برادرش در ایران خبر گرفتیم که توی ایران دستگیرش کردند. ما فکر میکردیم که این بنده خدا فقط کیس ساخته ولی به هر حال دستگیرش کردند چون غیر قانونی از ایران خارج شده بود. البته 6 ماه زندان بود و بعد آزاد شد. ولی دولت هلند ککش هم نگزید. یک مامور اداره مهاجرت هلند در تلویزیون گفت,ما صدها ایرانی روبه ایران دیپورت کردیم وتا به حال هرگز پیش نیامده که ما کسی رو به ایران برگردونیم و اتفاقی براش بیفته. البته این حرف اون اقا بود

qmarsio

پست توسط qmarsio » جمعه 9 فروردین 1392, 9:53 am

بنده ادعایی بر سخت یا اسون بودن نداشتم و ندارم
تنها نکته ای که بود بهش اشاره کردم و قصدم کل کل نبود و نیست
در مورد دیپورت هم پروسه طولانی داره و به همین سادگیا هم نیست چون دیپورت حرکت غیر انسانی هست
کشورها با هم تفاوت دارند در پذیرش یا دیپورت
مثلا همین هلند و سوئد فرقشون از زمین تا اسمونه که نیازی به گفتن نداره...

آقای محمد59 بهتر میدونن این چیزا رو

mohammad63

پست توسط mohammad63 » شنبه 10 فروردین 1392, 9:53 pm

دوستان میشه ازتون بپرسم که آیا برای پناهندگی میشه به آقای چاوشی اعتماد کرد یا خیر ؟
با تشکر

Hunter

پست توسط Hunter » دو شنبه 12 فروردین 1392, 6:28 pm

با تشکر از دوستان که جواب دادین !
آیا کسی این جا هست که یه راهنمایی بتون بکنه که چطور میشه این پناهندگیو گرفت ! چون این بحث ازدواج هم به این سادگیا که نیست که بشه به کسی اعتماد کرد !

Hunter

پست توسط Hunter » دو شنبه 12 فروردین 1392, 6:29 pm

mohammad63 نوشته شده:دوستان میشه ازتون بپرسم که آیا برای پناهندگی میشه به آقای چاوشی اعتماد کرد یا خیر ؟
با تشکر
کسی اینجا هست که بتون به این سوال دوستمون جواب بده چون منم همین سوال رو دارم !

mohamad zab
تماس:

پست توسط mohamad zab » دو شنبه 12 فروردین 1392, 11:10 pm

دوستان قالب سوالتون درست نیست فک کنم .اگه از من میپرسیدید میگفتم نه اگه نمیتونید واسه خودتون کیس درست کنید میتونید امتحان کنید و دوستانی بودن که میگن این کار اصلا شدنی نیست و یسری گفتن کارایی بصورت عملی انجام بدین که وقتی طرف مصاحبه کنه شمارو مو رو از ماست میکشه بیرون و اگه کیس دروغ باشه طرف راحت میفهمه .ولی چیز مشخص اینه خیلیا با داستان سازی از خودشون تونستن پناهندگی بگیرن .این نظر منه .موفق باشید

korush.pakzad

پست توسط korush.pakzad » سه شنبه 13 فروردین 1392, 4:12 pm

این درسته که خیلی ها با داستانسازی , اقامت گرفتند اما این موضوع مربوط به سالها پیش میشه. مثلا شاید 15 سال پیش میشد داستان ساخت. 10 سال پیش که من مدتی درسوئد بودم, همه پناهنده ها و بقیه مردم, بر این عقیده بودن که پناهندگی در سوئد و کلا اروپا, دیگه به آخر خط رسیده و فقط به 98 درصد ایرانی ها جوابا قامت میدند. در تمام این سالها, تر و خشک با هم سوختند. یعنی اون عده خیلی معدودی هم که در ایران مشکل داشتند و کیس واقعی داشتند, حرفاشون رو باور نمیکردند و جواب رد میگرفتند چه برسه به کسانی که کیسهای ساختگی و ضعیف داشتند. من با سختی زیاد اقامت گرفتم ولی اگر الان یکی ازم بپرسه که اگر این شرایط رو میدونستم, آیا بازم حاضر میشدم پناهنده بشم؟ خیر. سعی میکردم راه دیگه ای جز پناهندگی پیدا کنم.

mohamad zab
تماس:

پست توسط mohamad zab » سه شنبه 13 فروردین 1392, 6:46 pm

korush.pakzad نوشته شده:این درسته که خیلی ها با داستانسازی , اقامت گرفتند اما این موضوع مربوط به سالها پیش میشه. مثلا شاید 15 سال پیش میشد داستان ساخت. 10 سال پیش که من مدتی درسوئد بودم, همه پناهنده ها و بقیه مردم, بر این عقیده بودن که پناهندگی در سوئد و کلا اروپا, دیگه به آخر خط رسیده و فقط به 98 درصد ایرانی ها جوابا قامت میدند. در تمام این سالها, تر و خشک با هم سوختند. یعنی اون عده خیلی معدودی هم که در ایران مشکل داشتند و کیس واقعی داشتند, حرفاشون رو باور نمیکردند و جواب رد میگرفتند چه برسه به کسانی که کیسهای ساختگی و ضعیف داشتند. من با سختی زیاد اقامت گرفتم ولی اگر الان یکی ازم بپرسه که اگر این شرایط رو میدونستم, آیا بازم حاضر میشدم پناهنده بشم؟ خیر. سعی میکردم راه دیگه ای جز پناهندگی پیدا کنم.
خیلی ممنون که جواب سوالای مارو میدین و باعث میشین یه عده بخاطر زندگی بهتر خودشون تو دردسر نندازن و بیچاره خانوادش تو ایران.امیدوارم موفق باشید

armin.bihes

پست توسط armin.bihes » شنبه 27 خرداد 1396, 10:14 pm

دوستان من قانونی با ویزا وارد سوئد شدن.. بعد ۲ سال هم اقامت گرفتن...

علیرضا ب

پست توسط علیرضا ب » یک شنبه 15 مرداد 1396, 5:36 pm

سلام من عباسم... تقاضای پناهندگی اقلیت جنسی میخواهم بدم... بعد از رفتن به یونان بخاطر داشتن ویزای شنگن برم سوئد و اونجا درخواستمو بدم.. بنظرتون کار منطقی هست این تصمیمم

1995Jigili

پست توسط 1995Jigili » شنبه 11 شهریور 1396, 9:39 pm

سلام
ميشه ايميلتونو بديد ك بصورت خصوصي باهاتون چت كنم
خواهش ميكنم :cry:

1995Jigili

پست توسط 1995Jigili » شنبه 11 شهریور 1396, 9:44 pm

بشدت نياز ب همفكري دارم

abdolqaderparkeh

پست توسط abdolqaderparkeh » یک شنبه 12 شهریور 1396, 7:06 am

1995Jigili نوشته شده:
شنبه 11 شهریور 1396, 9:39 pm
سلام
ميشه ايميلتونو بديد ك بصورت خصوصي باهاتون چت كنم
خواهش ميكنم :cry:
دوست عزیز ایمیل من :
abdolqaderparkeh@gmail.com
در خدمت هستم

SAHAR69

پست توسط SAHAR69 » جمعه 31 شهریور 1396, 12:47 pm

سلام من به همراه برادرم ۳ماهه سوئد هستیم البته قبل از اون مقصد انگلیس بود که تو فرودگاه سوئد گیر افتادیم_ حالا چون من قبلا ویزای فرانسه داشتم میخوان منو برگردونن فرانسه ولی به پناهندگی برادرم سوئد رسیدگی میشه. من نمیدونم باید چکار کنم شرایط پناهندگی فرانسه برای یه دختر اونم تنها به چه صورته؟ خیلی شرایط سختی دارم لطفا هرکی میدونه راهنمایی کنه

SAHAR69

پست توسط SAHAR69 » جمعه 31 شهریور 1396, 12:51 pm

rahil نوشته شده:
دو شنبه 4 مهر 1390, 11:55 am
سلام من در سوئد تقاضای پناهندگی دادم.و هر سوالی داشته باشد در مورده مصاحبه یا وکیل یا مرحله کار با کماله میل میتونم راهنمیتون کنم.
سلام من به همراه برادرم ۳ماهه سوئد هستیم البته قبل از اون مقصد انگلیس بود که تو فرودگاه سوئد گیر افتادیم_ حالا چون من قبلا ویزای فرانسه داشتم میخوان منو برگردونن فرانسه ولی به پناهندگی برادرم سوئد رسیدگی میشه. من نمیدونم باید چکار کنم شرایط پناهندگی فرانسه برای یه دختر اونم تنها به چه صورته؟ خیلی شرایط سختی دارم لطفا هرکی میدونه راهنمایی کنه

fariba3xy

پست توسط fariba3xy » جمعه 31 شهریور 1396, 2:14 pm

SAHAR69 نوشته شده:
جمعه 31 شهریور 1396, 12:51 pm
rahil نوشته شده:

salam sahar
sharayete france aslan xub nist man 6 mah shahre nice budam france
waziyat bade
hamun swed bemun unja taqaza bede
ama be nazare man ta dir nashode ba yek nafar ke eqamate swed dare ezdewaj kon
tuye safheye swed hast 2 nafar
in behtarin rahe

Lester

پست توسط Lester » چهار شنبه 1 آذر 1396, 1:05 am

rahil نوشته شده:
درود بر شما
بنده به تازگی موفق به گرفتن اقامت پناهندگی مذهبی در سوئد شده ام با اینکه بی نهایت مشکل شده است ولی کیس من واقعی و به همراه مدارکی که سالها جمع آوری شده بود که به اداره مهاجرت اثبات شد که من واجد شرایط اقامت هستم ولی مشکل اینجاس که من حتما باید به ایران بروم و سوالاتی از شما بزرگواران دارم تا کمکم کنید لطفا اگر اطلاع به روز دارید بگید خواهشا...

1. به من یک کارت اقامت 3 ساله به همراه پاسپورت مسافرتی موقتی داده شده و من چگونه میتونم پاس ایرانی داشته باشم؟
2. من به صورت کاملا قانونی از ایران خارج شدم و به سوئد آمدم ولی پاسپورت من در اختیار اداره مهاجرت سوئد میباشد راهی برای پس گرفتن هست؟
3. من چگونه میتوانم به ایران برم و برگردم بدونه اینکه سوئد متوجه بشه تا اقامته منو باطل نکنه؟
4. آیا در ایران ممکنه منو بازجویی کنن و زندانی به علت تغییر مذهب و یا هر چیزه دیگری؟
5. به نظره شما دولت سوئد چگونه میتونه مسافرت مردم را رصد کنه که به کجا میروند و می آیند در هواپیما یا قطار یا اتوبوس؟
6. از کجا میشه فهمید که اتحادیه اروپا چه قوانینه جدیدی میزاره که کاره رفت و آمدو برای ما سخت کنه ؟

سپاس از شما

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 31 مهمان