کار و سفر پناهندگان سوئد

راههای کسب اقامت در سوئد، نروژ، دانمارک، فنلاند (پناهندگی، کار، ازدواج، سرمایه گزاری و...)
ارسال پست
mhrdd

کار و سفر پناهندگان سوئد

پست توسط mhrdd » پنج شنبه 29 مهر 1389, 5:11 pm

سلام
- پرونده ی محکمی دارم که برای پناهندگی قابل ارایه است و از شرح آن میگذرم.
- قصد پناهندگی دارم. فعلا سوئد را انتخاب کردم چون میتوانم از ایران برای ویزای تفریحی آن اقدام کنم و ظاهرا در برخورد با پناهجویان منصف تر هستند.
- اما میدانم که در کشورهای دیگر مثل انگلیس و آلمان به دلیل شغل و زبانم شرایط بهتری در یافتن کار خواهم داشت.
- سوالم این است که اگر سوئد به من پناهندگی بدهد می توانم برای کار به کشورهای دیگر سفر کنم؟
- اصولا شرکت های سوئدی و یا اروپایی به پناهندگان کار می دهند؟
- اگر سفر کنم می توانم باز به سوئد برگردم و از خانه و دیگر مزایای پناهندگی ام استفاده کنم؟
- و اینکه پناهندگی در سوئد دایمی است یا خیر؟ و چه شرایطی آن را لغو می کند؟
- اکر پناهنده بشوم آیا روزی خواهد رسید که سوئد به من حق شهروندی بدهد یا خیر؟ و اگر بلی٫ شرایط خاصی را باید کسب کنم؟
ممنونم.
به امید روزی که هیچ ایرانی ای مجبور به پناهندگی نشود.

نمایه کاربر
Admin
Site Admin
محل اقامت: لندن
تماس:

Re: کار و سفر پناهندگان سوئد

پست توسط Admin » یک شنبه 2 آبان 1389, 6:23 am

سلام.
- ما هم همچون شما آرزومندیم که کشور ما محل امنی برای افراد بی پناه باشد و هیچ یک از هموطنان مجبور به درخواست پناهندگی در سایر کشورها نباشند.
- با دریافت پناهندگی در سوئد حق مسافرت به سایر کشورهای اروپایی را خواهید داشت ولی تا زمانی که شهروند سوئد شوید مدت زمان ماندن شما در خارج از سوئد نباید بیش از ۶ ماه در سال باشد.
- مطابق قوانین جاری در کشورهای اروپایی، شرکتها و کارفرمایان حق اعمال هیچ گونه تبیعض بین مهاجران و سایر شهروندان اروپایی جهت پیدا کردن شغل را ندارند. چنانچه مشخص شود شرکتی در این زمینه مرتکب خلاف شده است این موضوع قابل پیگیری است و معمولا برخوردهای سختی با کارفرمایان متخلف صورت میگیرد. شرایط کار برای مهاجران در سوئد راضی کننده است و مهاجران بسیاری موفق به کسب شغلهای مهم و مناسب شده اند.
- تا زمانی که به عنوان پناهنده شناخته شوید میتوانید از مزایای موجود برای پناهندگان استفاده کنید و مسافرت کردن دلیلی بر از دست دادن مزایا نیست.
- پناهندگی در سوئد -بسته به کیس و پرونده پناهجو- میتواند دائمی یا موقت باشد. به طور کلی اکثریت پناهندگیها در سوئد دائمی است.
- هر مهاجر یا پناهجو این حق را دارد که پس از مدتی زندگی کردن در سوئد درخواست شهروندی نماید. شرایط شهروند شدن بسته به نوع پناهندگی متفاوت است. به طور کلی پناهجویان سیاسی پس از ۴ سال زندگی در سوئد و پناهجویان غیر سیاسی پس از ۵ سال میتوانند شهروند سوئد شوند. پس از شهروند شدن، کلیه محدودیتهای مسافرت و... از بین میرود.
موفق باشید
چاوشی
با درود فراوان.
چاوشی، مدیر سایت.
ایمیل: info@panahandegi.com
تماس مستقیم (دفتر): 00442032393373
تلگرام، واتساپ، وایبر، لاین: 00447481749300
کانال تلگرام: www.telegram.me/panahandegi
اسکایپ: panahandegi

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 56 مهمان