پناهندگي سويد

راههای کسب اقامت در سوئد، نروژ، دانمارک، فنلاند (پناهندگی، کار، ازدواج، سرمایه گزاری و...)
نادر جهانبانی
تماس:

پناهندگي سويد

پست توسط نادر جهانبانی » سه شنبه 13 فروردین 1392, 10:05 pm

دوستان سلام خدمت همه
من در حال حاظر در سويد درخواست پناهندگي دادم .
خواهشم از دوستان اينه كه حتما قبل از اقدام خوب قوانين رو بخونند . متاسفانه سه نفر ايراني كه با ويزاي ايتاليا اومده بودند ظرف پانزده دقيقه بعد از انگشت نگاري تمامي مشخصاتشون در امد و شامل دابلين شدند . هيچ كدامشون حتي اسم دابلين هم به گوششون نخورده بود و براي هر ويزا ده تا بيست ميليون هم پول داده بودند . الان فقط پشيماني و سرخوردگي براشون مانده.
موفق باشيد

shahab_shahab

Re: پناهندگي سويد

پست توسط shahab_shahab » چهار شنبه 14 فروردین 1392, 7:33 am

------------------------
آخرین ويرايش توسط 1 on shahab_shahab, ويرايش شده در 0.

bardia

پست توسط bardia » چهار شنبه 14 فروردین 1392, 8:08 am

ّبا آرزوی موقیت برای شما آقای نادر جهانبانی
Nobody dies a virgin , Life fuck us all

نادر جهانبانی
تماس:

پست توسط نادر جهانبانی » چهار شنبه 14 فروردین 1392, 10:30 am

متشكرم عزيزان
ولي لطفا حتما خوب تحقيق كنيد تا پشيمان نشويد خداي نكرده

mohamad zab
محل اقامت: طهران
تماس:

پست توسط mohamad zab » چهار شنبه 14 فروردین 1392, 12:33 pm

نادر جهانبانی نوشته شده:متشكرم عزيزان
ولي لطفا حتما خوب تحقيق كنيد تا پشيمان نشويد خداي نكرده
با تشکر اقا نادر امیدوارم اینده درخشانی در انتظار شما باشه منم 2سال بفکر استرالیام قبل اینکه بیام اینجا چون قاچاقبر سراغ نداشتم میخواستم باقایق برم ولی ازوقتی با این فروم اشناشدم فهمیدم اگه میرفتم کیسم بسیار ناقص بود و تو دردسر میفتادم و این فروم کمک رایگان و بزرگی هست به پناهجوها
از دوستان فروم یا بقول Elvis 56 فاروم معذرت میخوام بخاطر فحش کاری انجام شده با یه ابله زبون نفهم که مشخص شد هیچ چی تو چنته نداره .اگه از پستای کسی ناراحت هستین یا رو اعصابتونه راحت رو اسمش کلیک کنید و به لیست دشمنان اضافه کنید دیگه هیچ پستی از اون نمیبینید
من ars2رو به لیست دشمنام اضافه کردم :-()

a_nehrir

پست توسط a_nehrir » جمعه 16 فروردین 1392, 8:53 am

با سلام
از اینکه با صبرو حوصله دوستان رو راهنمایی می فرمایید بسیار سپاسگزارم

هدف من پناهنده شدن به کشور سوئد هست...

من به همراه همسرم قصد داریم به واسطه دلال و با انگشت نگاری از سفارت ایتالیا ویزای قانونی شینگن بگیریم اما همانطور که مستحضرید کشور ورود ما بایستی ایتالیا باشد حال آیا می توان با استفاده از پرواز ترانزیت بدین صورت که بلیت ترانزیت تهران ، استکهلم ، رم رو بگیریم و در استکهلم از فرودگاه خارج شویم و در سوئد در خواست پناهندگی دهیم؟ آیا اجازه خروج از فرودگاه رو داریم؟و یا آیا با توجه به داشتن بلیت پرواز به رم می توان در همان فرودگاه در خواست پناهندگی داد؟ و یا مجبور به پرواز به رم هستیم؟

در خصوص کسانی که فرمودید با ویزای ایتالیا اومدن یعنی وارد خاک ایتالیا شده بودن و بعد به سوئد اومدن یا فقط با ویزای ایتالیا به سوئد به عنوان اولین کشور امن وارد شده اند و بخاطر ویزای ایتالیا برگشت داده شده اند...
تا اونجایی که من اطلاع دارم ( اگر اشتباه می کنم راهنمایی کنید) دوبلین میگه به اولین کشور امنی که از حوزه یورو وارد شدی همون جا باید اعلام پناهندگی کنی و اجازه نداری کشورتو خودت انتخاب کنی......
با تشکر

korush.pakzad

پست توسط korush.pakzad » جمعه 16 فروردین 1392, 11:19 am

دوست عزیز, وقتی شما ویزای ایتالیا گرفتید, همه کشورهای اروپایی خبردار میشند که شما این ویزا رو گرفتید. این خودش اولین مشکله. که در گرفتن پناهندگی هم مشکل بزرگ براتون پیش میاد. مشکل دوم اینه که تا اونجایی که من اطلاعات دارم و خودم سالها پیش توی چند تا فرودگاه تعویض پرواز داشتم, نمیشه از ترانزیت خارج بشید و در سوئد درخوست پناهندگی بدید. چون مسیر شما رو در میارن. به احتمال 99 درصد هم به ایتالیا برگشت داده میشید. حتی اگر مدتی هم بتونید در سوئد بمونید, چون ویزای ایتالیا دارید به اونجا برتون میگردونند. البه درصدی هم احتمال داره که این اتفاق نیوفته ولی خیلی احتمالش ضعیفه. با پول و وقتتون اینطور ریسک نکنید. در مورد قانون دوبلین هم همین که نوشتید درسته فقط اینو تصحیح کنم که حوزه یورو که اسم بردید , اشتباهه. کشورهای سوئد و نروژ و دانمارک هم شامل این قانون دوبلین هستند ولی حوزه یورو نیستند. (واحد پولشون یورو نیست).

a_nehrir

پست توسط a_nehrir » جمعه 16 فروردین 1392, 1:14 pm

ممنونم از اینکه راهنمایی فرمودید.اگر بتونیم از یونان ویزا بگیریم و زمینی خودمون رو به سوئد برسونیم آیا باز هم مشکلی از لحاظ دوبلین داریم ؟
از لحاظ کیس هم کیس خوبی دارم که قانونی اومدن رو میشه باهاش توجیه کرد....
چه راهکاری رو پیشنهاد میکنید واسه رسیدن به سوئد و اعلام پناهندگی؟
آیا شما سوئد رو واسه پناهندگی مناسب می ذونید؟

s.k

پست توسط s.k » جمعه 16 فروردین 1392, 4:39 pm

سلام اقا نادر شما چطری رفتین سوئد ؟ با ویزا یا زمینی؟ چقدر خرجتون شد؟ منم میخوام بیام سوئد دوتا اژانس رفتم که کارشون همینه بهم گفتن پاتو تو سفارت بذاری ازت اثر انگشت میگیرن ولی این اثرانگشتی که میگیرن ربطی به پناهندگی نداره اونجا اثرانگشتت در نمیاد فقط میخوان مطمئن شن سوپیشینه نداری نمیدونم چیکار کنم اگر بخوام انگشت بدم با ویزا کدوم کشور بیام بهتره؟ اونجا وضع پناهندها چطوره؟ وضع کمپ هاشون چطور هست؟ ممنون میشم راهنمایم کنید

korush.pakzad

پست توسط korush.pakzad » جمعه 16 فروردین 1392, 5:02 pm

a_nehrir نوشته شده:ممنونم از اینکه راهنمایی فرمودید.اگر بتونیم از یونان ویزا بگیریم و زمینی خودمون رو به سوئد برسونیم آیا باز هم مشکلی از لحاظ دوبلین داریم ؟
از لحاظ کیس هم کیس خوبی دارم که قانونی اومدن رو میشه باهاش توجیه کرد....
چه راهکاری رو پیشنهاد میکنید واسه رسیدن به سوئد و اعلام پناهندگی؟
آیا شما سوئد رو واسه پناهندگی مناسب می ذونید؟
کلا وقتی که کسی ویزا میگیره, کار پناهندگیش به مشکل برمیخوره ولی اگر فکر میکنید این مشکل رو با کیستون میتونید حل کنید, خودتون میدونید.
اما از نظر اینکه به خاطر مسئله دوبلین شما رو به یونان بر میگردونند یا خیر, الان نمیدونم اوضاع سوئد چطوره چون طیق قانون شخص رو به کشوری که اول واردش شده برمیگردونند. اما پارسال کشور نروژ اعلام کرد که به خاطر شرایط غیر انسانی پناهنده ها در یونان و رفتار نژاد پرستانه دولت و مردم یونان با پناهنده هایی که در خیابانها سرگردان هستند, دولت نروژ این پناهنده ها رو که از یونان اومدند به اونجا برنمیگردونه. دیگه نمیدونم این مسئله هنوز پابرجاست یا خیر و آیا سوئد نسبت به نروژ چه کاری با این پناهنده ها میکنه.
برادر و چند تن از اقوام من در سوئد زندگی میکنند. خیلی بهتر از نروژه و پیشرفته تره. اما کار کمتر پیدا میشه. اما پناهندگی گرفتن در سوئد حتی سختتر از نروژه. سوئد , بعد از انقلاب خیلی پناهنده ایرانی گرفت و بنابر این با زیر و بم کیسهای ایرانی خیلی آشناست و در این مورد از کشورهای دیگه , تجربه شون بیشتره. اگر دست من بود به شما پیشنهاد میدادم که راه دیگه ای جز پناهندگی پیدا کنید. هر چند میدونم راههای دیگه بسته ست یا خیلی دور از دسترسه.

s.k

پست توسط s.k » جمعه 16 فروردین 1392, 5:33 pm

اقای پاکزاد بسیار از شما ممنون هستم تو بحث پناهندگی دانمارک هم چندتا سوال پرسیدم که اینجا جواب چندتاشو گرفتم اگر مابقیشم جواب بدین ممنون میشم

ehsan097

پست توسط ehsan097 » شنبه 17 فروردین 1392, 11:37 am

سلام آقا نادر میشه بگی چطور رفتی سوئد؟ واینکه اگه قاچاقچی مطمئن داری معرفی کنی به من لطفا؟ ممنون میشم عزیزم

God.Father

پست توسط God.Father » شنبه 17 فروردین 1392, 1:58 pm

a_nehrir نوشته شده:با سلام
از اینکه با صبرو حوصله دوستان رو راهنمایی می فرمایید بسیار سپاسگزارم

هدف من پناهنده شدن به کشور سوئد هست...

من به همراه همسرم قصد داریم به واسطه دلال و با انگشت نگاری از سفارت ایتالیا ویزای قانونی شینگن بگیریم اما همانطور که مستحضرید کشور ورود ما بایستی ایتالیا باشد حال آیا می توان با استفاده از پرواز ترانزیت بدین صورت که بلیت ترانزیت تهران ، استکهلم ، رم رو بگیریم و در استکهلم از فرودگاه خارج شویم و در سوئد در خواست پناهندگی دهیم؟ آیا اجازه خروج از فرودگاه رو داریم؟و یا آیا با توجه به داشتن بلیت پرواز به رم می توان در همان فرودگاه در خواست پناهندگی داد؟ و یا مجبور به پرواز به رم هستیم؟

در خصوص کسانی که فرمودید با ویزای ایتالیا اومدن یعنی وارد خاک ایتالیا شده بودن و بعد به سوئد اومدن یا فقط با ویزای ایتالیا به سوئد به عنوان اولین کشور امن وارد شده اند و بخاطر ویزای ایتالیا برگشت داده شده اند...
تا اونجایی که من اطلاع دارم ( اگر اشتباه می کنم راهنمایی کنید) دوبلین میگه به اولین کشور امنی که از حوزه یورو وارد شدی همون جا باید اعلام پناهندگی کنی و اجازه نداری کشورتو خودت انتخاب کنی......
با تشکر
شما اگه با پرواز ترانزیت هم بتونید مستقیم برید سوئد و اصلا پاتون هم به ایتالیا نرسه باز هم این ریسک وجود داره که شما رو دیپورت کنن به ایتالیا چون قوانین پناهندگی میگه کسی که قاچاق اومده اولین کشور امنی که وارد شده باید تقاضای پناهندگی کنه ولی کسی که با ویزا اومده کشور صادر کننده ی ویزا وظیفه داره به پرونده اش رسیدگی کنه. هیچ کسی نمیتونه صد در صد تضمین کنه که شما رو دیپورت نمیکنن ایتالیا.

نادر جهانبانی
تماس:

پست توسط نادر جهانبانی » یک شنبه 18 فروردین 1392, 5:07 pm

متاسفانه اگه با ويزاي ايتاليا وارد بشين سريعا ظرف پانزده دقيقه همونطور كه خودم شاهد بودم اثر انگشت شما در مياد و روز بعدش كليه اطلاعات شما رو پرينت ميكنن و بهتون ميدن و بايد منتظر برگشت به ايتاليا باشيد
در مورد خودم هم من فعلا راهي رو كه وارد شدم رو نميخوام بگم .

gazalle

پست توسط gazalle » سه شنبه 20 فروردین 1392, 5:50 pm

سلام
میشه توضیح بدید پروسه گرفتن اقامت بعد از پیدا کردن کار در سوئد چقدر طول میکشه ؟
البته منظورم پیدا کردن کار و استخدام شدن یک پناه جو که بعد از مدتها کار پیدا کرده ... حالا چقدر زمان میبره تا بتونه اقامت بگیره و واسه دیدن ایران بیاد ؟ :geek:

نادر جهانبانی
تماس:

پست توسط نادر جهانبانی » سه شنبه 20 فروردین 1392, 8:52 pm

در صورت گرفتن اقامت شما اجازه استخدام شدن در همه جا مثل يك سويدي رو داريد

arashtn1

پست توسط arashtn1 » پنج شنبه 22 فروردین 1392, 10:42 am

نادر جهانبانی نوشته شده:در صورت گرفتن اقامت شما اجازه استخدام شدن در همه جا مثل يك سويدي رو داريد
داداش ویزای یونان داشته باشه چی؟

نادر جهانبانی
تماس:

پست توسط نادر جهانبانی » پنج شنبه 22 فروردین 1392, 7:15 pm

با ويزاي يونان ميتونيد در سويد درخواست پناهندگي بديد ولي بفهمند با ويزا امديد خيلي درصد قبولي مياد پايين
اجازه كار فقط بعد از دريافت اقامت چه دايم و چه موقت داريد . با ويزا جايي نميتونيد كار كنيد

qmarsio

پست توسط qmarsio » پنج شنبه 29 فروردین 1392, 8:56 pm

نادر جهانبانی نوشته شده:دوستان سلام خدمت همه
من در حال حاظر در سويد درخواست پناهندگي دادم .
خواهشم از دوستان اينه كه حتما قبل از اقدام خوب قوانين رو بخونند . متاسفانه سه نفر ايراني كه با ويزاي ايتاليا اومده بودند ظرف پانزده دقيقه بعد از انگشت نگاري تمامي مشخصاتشون در امد و شامل دابلين شدند . هيچ كدامشون حتي اسم دابلين هم به گوششون نخورده بود و براي هر ويزا ده تا بيست ميليون هم پول داده بودند . الان فقط پشيماني و سرخوردگي براشون مانده.
موفق باشيد
اگر در 15 دقیقه تکلیفشون رو روشن کنن باید برن خدا رو شکر کنن که چند ماه معطل نموندن
گویا چندین ماه طول میکشه تا دیپورت بشن به ایتالیا

نادر جهانبانی
تماس:

پست توسط نادر جهانبانی » پنج شنبه 29 فروردین 1392, 10:52 pm

دوست عزيز
اين دوستامون فقط شامل دابلين شدن بخاطر اينكه اثر انگشتي كه تو سفارت داده بودند ظرف پانزده دقيقه درامد ، و در حال حاظر در كمپ منتظر جواب ايتاليا هستند كه ممكنه يك تا چند سال طول بكشه ، بعد از جواب ديپورت ميشن

qmarsio

پست توسط qmarsio » جمعه 30 فروردین 1392, 7:10 am

نادر جهانبانی نوشته شده:دوست عزيز
اين دوستامون فقط شامل دابلين شدن بخاطر اينكه اثر انگشتي كه تو سفارت داده بودند ظرف پانزده دقيقه درامد ، و در حال حاظر در كمپ منتظر جواب ايتاليا هستند كه ممكنه يك تا چند سال طول بكشه ، بعد از جواب ديپورت ميشن
بله گویا ایتالیا خیلی طول میکشه تا قبولشون کنه
خیلی وضعیت بدیه این حالت

نمایه کاربر
Australia

پست توسط Australia » جمعه 30 فروردین 1392, 7:12 pm

اقا نادر خسته شدیم از بس از شرایط رفتن اینجا حرف زدن باز سوالات تکراری میپرسند.
من که اروپا نمیحوام برم همه چی رو فهمیدم ولی باز یکی دیگه میاد سوال تکراری میپرسه :-)

یکی نمیپرسه چه سوالاتی تو مصاحبه میپرسند
رو چه چیزهایی زوم میکنند
چه چیزهایی رو میتوانند استعلام کنند
که اون را دوروغ نگیم چون بعد میفهمند
چه چیزهایی نمیتوانند استعلام بگیرند
ایا کسی هست مدرک از دادگاه آورده باشه
بدون مدرک هم به حرف آدم توجه میکنند
اونجا بیشتر چه کیس هایی از سراسر دنیا میگویند
به چه چیرهایی بیشتر توجه میکنند
به نظر شما چی بگیم بهتر است
چی نگیم بهتر است.
راهنایی در مورد کیس و روند ان هم بکنید
باز میان میگن اگه از ایتالیا ویزا بگیریم دیپورت میشیم ایتالیا یا نه :-)
ویزا بدون اثر انگشت فلانی گفته میگیره :-)
--
-
شعری زیبا از رابرت لی فراست!

راهی را برخواهم گزید که کمتر کسی پا در آن گذاشته است!رفتن به راهی که توسط دیگران

آزموده شده هنر چندانی نیست!راهی متفاوت خواهم رفت برای ماندگاری!!!

فروش ویژه تخم مرغ و جوجه 1 روزه
آدرس : نائورو/ درخت نارگیل قدیمی/ چادر 007
راه ارتباطی : کفتر طوقی جلد میدون شوش/ نائورو/سیدنی

نمایه کاربر
Australia

پست توسط Australia » جمعه 30 فروردین 1392, 7:29 pm

2 تا سوال دیگه هم داشتم

از ناورو تا استکهلم چقدر راه است ؟ :-) :-)
تو سوید کانگرو هم هست :-):-)
--
-

راهی را برخواهم گزید که کمتر کسی پا در آن گذاشته است!رفتن به راهی که توسط دیگران

parsa78

پست توسط parsa78 » جمعه 30 فروردین 1392, 8:56 pm

salam agha korosh.shoma norway hasid? man mikham biam norway.mikhastam bedonam age javabe mosbat begiram cheghad tol mikeshe khonevadamo biaram?

korush.pakzad

پست توسط korush.pakzad » جمعه 30 فروردین 1392, 10:46 pm

parsa78 نوشته شده:salam agha korosh.shoma norway hasid? man mikham biam norway.mikhastam bedonam age javabe mosbat begiram cheghad tol mikeshe khonevadamo biaram?
بله من نروژ هستم. اگر جواب اقامت بگیرید, معمولا مشکلی برای آمدن زن و فرزند پیش نمیاد. مدت زمانش برای همه فرق میکنه و من دقیق نمیدونم. البته دوستی داشتم که حدود 8 ماه طول کشید تا زن و فرزندش رو آورد. فکر میکنم به یک سال نرسه. فقط حتما باید در ابتدای تقاضای پناهندگی, اسم و مشخصات کامل همسر و فرزندان را تسلیم کنید.

نادر جهانبانی
تماس:

پست توسط نادر جهانبانی » شنبه 31 فروردین 1392, 11:11 am

كاملا با شما موافقم دوست عزيز
يكي نميپرسه تو مصاحبه چي ميگن ؟ چي ميپرسن ؟رو چي زوم ميكنن؟
به چي گير ميدن؟
جالبه بدونيد تازه از مصاحبه پنج ساعته برگشتم
والا به پير به پيغمبر اومدن تنها ٥ درصده بله پنج درصد ، موندن مهمه
اگر بفهمن كيس ندارين يا فقط همينطوري اومديد و يا خدمت سربازي نرفتيد و خلاصه چرت و پرت بگيد واقعا با اولين پرواز تهرانيد و اگر هم نگه تون دارن تا بازگشت توي يه جنگل كه تا شهر يك ساعت راهه نگه تون ميدارن
العان به شدت جا كم هست و اولويت با پناهنده هاي سوري هست كه روزانه صدها نفرشون داره وارد ميشن
مامور اداره محاجرت هم واقعا مغز به تمام معني هست و واقعا كسي كه تمام زندگيش رو درس خونده ، خلاصه تيز هوش واقعي كه شايد براي اولين بار چنين كسي رو ميبينيد و شايد اصلا به حرفاتون گوش نكنه فقط از روي حركاتتون و احساساتتون بفهمه دروغ ميگيد يا نه و شايد هم مدرك بخواد
متاسفانه دوستاني كه بدون مدرك رسمي و عكس وفيلم و خلاصه كامل بيان حتي فكر قبولي رو هم از سرشون مخصوصا تو سويد بيرون كنند
حرف يك مشت ادم پرون كه برين اونجا فرش قرمز پهن كردن و يا بيا بهت كيس بفروشم بخون برو باور نكنيد امتحان دبيرستان كه نيست
اون افسر اداره محاجرت خودش ختم اين كاراس و دو سوت مچتون رو ميگيره
اون افسر روزي ده تا مصاحبه به مدت ده سال داشته و از هر كسي يه چيزي ياد گرفته باشه الان خودش فيلسوفه
خلاصه كيس بخرم و برم مصاحبه رو فراموش كنيد
ببينيد مصاحبه حداقلش پنج ساعته و پوستتون رو ميكنه
سوالي بود بگيد دوستان

نمایه کاربر
Australia

پست توسط Australia » شنبه 31 فروردین 1392, 11:31 am

نادر خان راهنمایی بکنی چه سوالاتی پرسیدن
رو چی زوم کردن
چطور طرف میخوات مچه آدم رو باز کنه
میپرسه مدرکت کو تا ثابت کنی
خلاصه هر چی که فکر میکنی مهم است
واسه ما تشریح کن
تمام این سایت یک طرف تجربه شما هم یک طرف
ممنون :-)
--
-

qmarsio

پست توسط qmarsio » شنبه 31 فروردین 1392, 1:24 pm

دیگه بالاخره اون افسر روزی 100 تا مثل ما میبینه باید هم روانشناس شده باشه هم حرفه ای و شاید مسائل کشور ما رو از خودمون هم بهتر بدونه

ولی یه موردی که هست یکسری مسائل و مشکلاتی برای هموطنان اتفاق افتاده و میفته که هیچ کیسی در اختیار ندارند و تا الان هم تونستن ثابت کنند

ارائه اسناد در بیشتر شرایط میتونه به ضرر طرف تموم بشه اگر جعلی باشه چون کار زیاد سختی نیست فهمیدنش برای اونا

و مورد دیگه اونها از ایران نمیتونن استعلامی داشته باشند که بطور مثال آقای اصغر در ایران چه مشکل سیاسی داشته... اینکار خلاف هست و موقعیت و جان اون شخص و خانوادش در ایران به خطر میفته

شاید ادرس و شماره ای که داده میشه برای گرفتن اطلاعات تماسی با محل سکونت اون فرد داشته باشن که بنده نمیدونم

و یک سوال از اقای نادر

شما چند روز منتظر مصاحبه بودید ؟ دوستان میگفتند 3 ماه طول میکشه ولی گویا شما خیلی زودتر مصاحبه شدید

نادر جهانبانی
تماس:

پست توسط نادر جهانبانی » شنبه 31 فروردین 1392, 1:58 pm

سلام دوست عزيز
بنده دو هفته بعد از دادن درخواست پناهندگي وقت مصاحبه بهم دادن
دوستان من خيلي شنيده بودم كه وكيل خودش عامل اداره محاجرت هست ولي باور نداشتم ولي واقعا تمامي وكلا همكاري كامل با اداره محاجرت دارن
دوستان پيشنهاد بنده اين هست اگر واقعا مشكلي نداريد و يا اگر كيستون شديدا قدرتمند نيست براي سويد اقدام نكنيد
هر كي هم ميگه بدون مدارك ميشه پناهندگي گرفت دروغ كامل هست
در ابتداي مصاحبه اون مصاحبه گر دقيقا به شما ميگه كه بايد حرفحاتون رو اثبات بكنيد يعني ثند و مدرك نشون بديد
و ميگه در حال حاظر پناهندگي اجتماعي ( مشكلات اقتصادي ، مشكلات اجتماعي و ....) به ايراني ها داده نميشه و يا خيلي سخت داده ميشه، منظورش اين هست كه بيخودي وقت ما رو نگير اگر كيست چرت و پرته
بعد شروع ميشه به پرسيدن كه شما چطور اومديد
اگر قانوني اومده باشيد و نگفته باشيد بعد از گفتن دروغ هاتون برگه اخذ ويزاتون رو ميزاره روي ميز ، همين اتفاق چند روز پيش براي يه بنده خدايي افتاده بود
واقعا بايد حقيقت رو بگيد و ثابت كنيد ، افسر توجه ويژه اي به حركات چشم و دست و پاهاتون و تن صداتون داره واقعا ميشه گفت يه روانشناس حرفه اي هست
به بنده هم گفتن حقيقت رو بگو تا كمكت بكنيم و بنده هم حقيقت كامل رو با اينكه قصد داشتم قسمت هايي رو نگم ، گفتم
دوباره وقت مصاحبه براي من گذاشتن يك ماه ديگه و بعش جواب ميدن
البته دوستان بنده كيسم سياسي واقعي و با ثند دليل و فيلم و عكس هست ولي باز هم اميد صد در صد ندارم
اون افسر واقعا مسايل ايران رو بهتر از شما ميدونه و حتي اسم كوچك و فاميل اكثر فرمانده هاي ارشد سپاه و ارتش و پليس رو ميدونه چه برسه به سيستم و چيزاي ديگه
در ضمن خود افسر ميگه در صورت شك كردن به هويتتون از سفارت سويد تو تهران ميتونن پيگيري واقعي و يا غير واقعي بودن حويتتون رو بكنند ، البته فقط هويتتون ، ما بقي كه شما مشكل سياسي يا هر چيزي داشتي به ما ربطي نداره و ما استعلام نميكنيم چون نه وقتش رو داريم نه بودجش رو ، اين وظيفه شما هست كه به ما اثبات بكنيد و ثند ارايه بديد
چون خيلي افغاني با شناسنامه ايراني اومده اينجا و خودشون رو ايراني معرفي كردن و اينها تجربش رو دارن
خلاصه اداره اگاهي تهران بايد بياد پيش اينها درس ياد بگيره ، شما خودتون رو براي هر چيزي اماده بكنيد ، چون با يك اداره شديدا پيشرفته و قدرتمند سر و كار داريد
اين ها رفتارشون تا وقتي خوبه كه بدونند باهاشون همكاري كامل ميكنيد و اگر به هويتتون شك كنن. و يا بفهمن شناسنامه جعلي دارين ميتونند به اداره ضد اطلاعات معرفيتون بكنند

qmarsio

پست توسط qmarsio » شنبه 31 فروردین 1392, 2:56 pm

ممنونم از شما

نمایه کاربر
Australia

پست توسط Australia » شنبه 31 فروردین 1392, 3:33 pm

نادر خان من سوالی به ذهنم نمیاد
ولی به نظر من مبتونی به ما خیلی
از این تجربه جدیدت کمک کنی :-)
هر چی خودت به نطرت میاد بگو :-)
مثل اینکه خودت هم ریاد راضی نیستی
ار مصاحبت
--
-

نادر جهانبانی
تماس:

پست توسط نادر جهانبانی » شنبه 31 فروردین 1392, 4:12 pm

حقيقتش برعكس بنده خيلي راضي بودم و مصاحبه خيلي موفقي داشتم ، البته بنده گفتم كه بنده صدها صفحه مدارك ، عكس و حتي فيلم داشتم و مشكل سربازي و حويتي كلا نداشتم
ولي من از اين ميترسم كه درخواستم رد بشه چون ميبينم كه تقريبا به ايراني ها پناهندگي نميدن

نادر جهانبانی
تماس:

پست توسط نادر جهانبانی » شنبه 31 فروردین 1392, 4:20 pm

من فقط به دوستان ميگم با كمال صداقت به مصاحبه برن چون اون طرف واقعا نميشه بهش دروغ گفت ، واقعا نميشه
اسپل اسم رو به هيچ وجه عوض نكنن ، چون اداره محاجرت ده ها كارمند زن و مرد ايراني داره كه به خوبي ميدونند اسپل ها چطور نوشته ميشه
ببينيد در ايران سيستم امكان نداره يكي رو بنويسه mohammad و يكي رو mohamed ، چون سيستم ايران هم كامپيوتري هست و همه اين رو ميدونند
به حرف و چرت و پرت هاي ادم پرو و غيره اصلا توجه نكنيد ، به هيچ عنوان
حقيقت رو بگيد
خيلي كم پيش مياد كسي كه با ويزا ، حتي انگشت نگاري نشده بياد و اسمش رو پيدا نكنن ، حتي اگر اسپل عوض بشه از روي تاريخ تولد راحت پيدا ميكنن
حتي اگر تاريخ تولد رو پس و پيش بنويسيد از روي تقويم درستش رو خودشون چك ميكنن
حقيقت رو بگيد
اگر كيس خريديد واقعا خودتون رو براي يك مصاحبه سنگين اماده كنيد ، خيلي سنگين
خلاصه براي من هم دعا كنيد چون واقعا راهي به غير از اين راه در زندگيم برام باقي نمونده بود و مجبور شدم اين كار رو بكنم
چون نه مشكل مالي ، نه تحصيلي ، نه مداركي ، نه سربازي و..... داشتم

qmarsio

پست توسط qmarsio » شنبه 31 فروردین 1392, 5:06 pm

نادر جهانبانی نوشته شده:من فقط به دوستان ميگم با كمال صداقت به مصاحبه برن چون اون طرف واقعا نميشه بهش دروغ گفت ، واقعا نميشه
اسپل اسم رو به هيچ وجه عوض نكنن ، چون اداره محاجرت ده ها كارمند زن و مرد ايراني داره كه به خوبي ميدونند اسپل ها چطور نوشته ميشه
ببينيد در ايران سيستم امكان نداره يكي رو بنويسه mohammad و يكي رو mohamed ، چون سيستم ايران هم كامپيوتري هست و همه اين رو ميدونند
به حرف و چرت و پرت هاي ادم پرو و غيره اصلا توجه نكنيد ، به هيچ عنوان
حقيقت رو بگيد
خيلي كم پيش مياد كسي كه با ويزا ، حتي انگشت نگاري نشده بياد و اسمش رو پيدا نكنن ، حتي اگر اسپل عوض بشه از روي تاريخ تولد راحت پيدا ميكنن
حتي اگر تاريخ تولد رو پس و پيش بنويسيد از روي تقويم درستش رو خودشون چك ميكنن
حقيقت رو بگيد
اگر كيس خريديد واقعا خودتون رو براي يك مصاحبه سنگين اماده كنيد ، خيلي سنگين
خلاصه براي من هم دعا كنيد چون واقعا راهي به غير از اين راه در زندگيم برام باقي نمونده بود و مجبور شدم اين كار رو بكنم
چون نه مشكل مالي ، نه تحصيلي ، نه مداركي ، نه سربازي و..... داشتم
آقا نادر اگر از رو اسم یا تاریخ تولد پیدا میکردن شما الان باید دیپورت میشدید به اوکراین !

نادر جهانبانی
تماس:

پست توسط نادر جهانبانی » شنبه 31 فروردین 1392, 5:12 pm

دوست من بنده كيس راه واقعيم رو گفتم و خودم اطلاعات كامل در اختيارشون گذاشتم
بعد هم عزيزم بنده كه اوكرايني نيستم ديپورت شم اوكراين .... :D
بنده پاسپورتم ايراني هست و شهروند ايران هستم ، اوكراين هم عضو نه اتحاديه اروپاست و نه شينگن
ببنيد به نظر من دروغ گفتن رو بايد فراموش كنيد
اين افسر پرونده هست كه اگر دوست داشته باشه بهتون اقامت ميده ، ولي حال نكنه شما هزار تا عكس و مدرك و فيلم هم بياري بهت اقامت نميده
آخرین ويرايش توسط 1 on نادر جهانبانی, ويرايش شده در 0.

qmarsio

پست توسط qmarsio » شنبه 31 فروردین 1392, 5:17 pm

سخته دیگه
یه پروسه طاقت فرساس

حالا خدا رو شکر که مثل ترکیه 4سال 5 سال ادمو علاف نمیکنن

فکر کنم هلند رکورد زنی کرده تو جواب دادن من شنیدم 1 ماهه مصاحبه شده و جوابشم زود گرفته ولی همین هلند از سوئد خیلی سخت گیر تره

نادر جهانبانی
تماس:

پست توسط نادر جهانبانی » شنبه 31 فروردین 1392, 5:23 pm

اي بابا
شما هم دوست عزيز هر چي ميشنويد باور ميكنيد
اين يارو سفير ايران بود يا كنسول كه به نروژ پناهنده شد دو سه ماه به پروندش رسيدگي ميشد
اين اشناي شما احتمالا پسر خامنه اي بوده :lol:

milad115

پست توسط milad115 » شنبه 31 فروردین 1392, 5:33 pm

سلام نادر جان اميدوارم به زودي جواب مثبت بدن يه سوال داشتم الان وضعيت كمب براي متاهل ها ججوره ممنون ميشم يه توضيح مختصر بدي

نادر جهانبانی
تماس:

پست توسط نادر جهانبانی » شنبه 31 فروردین 1392, 5:43 pm

والا يك خانواده سوري با من بودن كه به انها خانه مجزا دادن
به همه خانواده ها خانه مجزا ميدن

milad115

پست توسط milad115 » شنبه 31 فروردین 1392, 5:52 pm

يعنى تو كمب با مجردها يكجا نيستن؟ به نظر شما متاهلها امنيت دارن اونجا

gipsy_1978

پست توسط gipsy_1978 » شنبه 31 فروردین 1392, 6:23 pm

نادر جهانبانی نوشته شده:دوست من بنده كيس راه واقعيم رو گفتم و خودم اطلاعات كامل در اختيارشون گذاشتم
بنده پاسپورتم ايراني هست و شهروند ايران هستم ، اوكراين هم عضو نه اتحاديه اروپاست و نه شينگن
اين افسر پرونده هست كه اگر دوست داشته باشه بهتون اقامت ميده ، ولي حال نكنه شما هزار تا عكس و مدرك و فيلم هم بياري بهت اقامت نميده
خیر با زیرکانه بتونی دروغ بگیر و داستان سازی کنی..!

کشورهای اسکاندیناوی سخت گیر ترین کشورها هستن ؛ اکثر ایرانیها که بدون مشکل و پرونده میرن خوب اگر قرار باشه راستش رو بگن که درجا رد میشن ..!

qmarsio

پست توسط qmarsio » شنبه 31 فروردین 1392, 6:26 pm

نادر جهانبانی نوشته شده:اي بابا
اين يارو سفير ايران بود يا كنسول كه به نروژ پناهنده شد دو سه ماه به پروندش رسيدگي ميشد
والا من دو نفرو دیدم که در عرض 3ماه تو هلند مصاحبه شدن
احتمالا منظور از مصاحبه واسه کیس راه بوده گفت 2 هفته بعد 4 ساعت مصاحبه طول کشید

نادر جهانبانی
تماس:

پست توسط نادر جهانبانی » شنبه 31 فروردین 1392, 7:11 pm

milad115 نوشته شده:يعنى تو كمب با مجردها يكجا نيستن؟ به نظر شما متاهلها امنيت دارن اونجا
امنيت ؟
دوست عزيز شما دارين در مورد يكي از امن ترين كشور هاي جهان صحبت ميكنيد
سويد همچنين يكي از كشورهايي هست كه بالاترين سطح رفاه رو در جهان داره ( كشور سوم يا چهارم )
مگه ميخوايين برين خزرشهر كه در مورد امنيت خانواده صحبت ميكنيد
واقعا بعضي دوستان هنوز نميدونند كجا ميخوان برن ، سوال هايي ميكنن كه ادم چهار تا شاخ بالا سرش در مياد

نادر جهانبانی
تماس:

پست توسط نادر جهانبانی » شنبه 31 فروردین 1392, 7:13 pm

qmarsio نوشته شده:
نادر جهانبانی نوشته شده:اي بابا
والا من دو نفرو دیدم که در عرض 3ماه تو هلند مصاحبه شدن
احتمالا منظور از مصاحبه واسه کیس راه بوده گفت 2 هفته بعد 4 ساعت مصاحبه طول کشید
دوست من همه همون سه ماه اول مصاحبه ميشن ، اين كه مبني بر گرفتن اقامت نيست....!!!
بعد هم همون مصاحبه اول شامل كيس راه ، مشكلتون ، و اتفاقي كه در صورت برگشتتون براتون اتفاق ميفته ميشه

نادر جهانبانی
تماس:

پست توسط نادر جهانبانی » شنبه 31 فروردین 1392, 7:15 pm

gipsy_1978 نوشته شده:
نادر جهانبانی نوشته شده:دوست من بنده كيس راه واقعيم رو گفتم و خودم اطلاعات كامل در اختيارشون گذاشتم

کشورهای اسکاندیناوی سخت گیر ترین کشورها هستن ؛ اکثر ایرانیها که بدون مشکل و پرونده میرن خوب اگر قرار باشه راستش رو بگن که درجا رد میشن ..!
شما حتما برين با زيركيتون دروغ بگين ، اون افسر هم كه روزي ده نفر مثلٌ شما از زير دستش رد ميشن هم خر
موفق باشيد

gipsy_1978

پست توسط gipsy_1978 » شنبه 31 فروردین 1392, 7:21 pm

نادر جهانبانی نوشته شده:
gipsy_1978 نوشته شده:

شما حتما برين با زيركيتون دروغ بگين ، اون افسر هم كه روزي ده نفر مثلٌ شما از زير دستش رد ميشن هم خر
موفق باشيد
دروغ درست و یک جورایی سناریو سازی ..!

کسی که تواناییش را داشته باشه داستان میسازد ؛ کسی ندارد خوب کیس میخرد ..!

5سال پیش ساده بودم کیس من از نیوزلند رد شد ؛ ولی دوست من نیز به تازگی نیوزلند آمد با یک سناریو سازی در حد 10خط ..! قبول شد ؛ البته مصاحبه دوم

kabotar be ball

پست توسط kabotar be ball » شنبه 31 فروردین 1392, 7:46 pm

باسلام خدمت اقانادر.می خواستم بدونم سوید تا چند بار منفی میده ؟اگه کسی در خواست پناهندگی اش رد بشه می تونه از طریق ازدواج سوری موفق به اخذاقامت بشه؟ممنون
دوست دارم رو موتورم باشم وبه خدا فکر کنم تا اینکه تو کلیسا باشم وبه موتورم فکرکنم

نمایه کاربر
Australia

پست توسط Australia » شنبه 31 فروردین 1392, 8:15 pm

نادر جهانبانی نوشته شده:
gipsy_1978 نوشته شده:

موفق باشيد
;-)
--
-

God.Father

پست توسط God.Father » سه شنبه 3 اردیبهشت 1392, 10:38 am

دوست عزیز نادر جهانیانی تو پست های بلا گفته بودی خیلی از افغانیا با شناسنامه ی ایرانی میان خودشون رو ایرانی معرفی میکنن! اشتباه نمیکنی؟
90% پناهنده ها تو اروپا کیس دروغ دارن میدن کسی که لیاقتش رو داشته باشه میتونه جواب مثبت بگیره خیلی ها حتی نمیدونستن کیس چیه رفتن جواب گرفتن خودتون احتمالا بهتر میدونید. قبول دارم "خیلی سخته" ولی غیر ممکن نیست. موفق باشید

arashtn1

پست توسط arashtn1 » سه شنبه 3 اردیبهشت 1392, 11:16 am

God.Father نوشته شده:دوست عزیز نادر جهانیانی تو پست های بلا گفته بودی خیلی از افغانیا با شناسنامه ی ایرانی میان خودشون رو ایرانی معرفی میکنن! اشتباه نمیکنی؟
90% پناهنده ها تو اروپا کیس دروغ دارن میدن کسی که لیاقتش رو داشته باشه میتونه جواب مثبت بگیره خیلی ها حتی نمیدونستن کیس چیه رفتن جواب گرفتن خودتون احتمالا بهتر میدونید. قبول دارم "خیلی سخته" ولی غیر ممکن نیست. موفق باشید
like :roll:

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 53 مهمان