راهنمایی درباره قانون دوبلین

راههای کسب اقامت در سوئد، نروژ، دانمارک، فنلاند (پناهندگی، کار، ازدواج، سرمایه گزاری و...)
Nakhoda_UK

راهنمایی درباره قانون دوبلین

پست توسط Nakhoda_UK » سه شنبه 27 فروردین 1392, 10:37 am

درود
دوستان بنده ساکن یکی از کشورهای اروپایی (غیر عضو در اتحادیه و شنگن) هستم و می تونم بدون اثر انگشت ویزای شنگن از لهستان یا ... بگیرم.
بعد من قصد دارم در سوئد یا انگلیس اعلام پناهندگی کنم. با توجه به اینکه ویزای من بدون اثر انگشت هست، چقدر امکانش هست متوجه بشند که از لهستان اومدم و من رو به لهستان بفرستند.

لطفا نیاید بگید امکان نداره بدون اثر انگشت و ... بالا نوشتم که می تونم بدون اثر انگشت ویزا بگیرم
ممنون

korush.pakzad

Re: راهنمایی درباره قانون دوبلین

پست توسط korush.pakzad » سه شنبه 27 فروردین 1392, 12:39 pm

Nakhoda_UK نوشته شده:درود
دوستان بنده ساکن یکی از کشورهای اروپایی (غیر عضو در اتحادیه و شنگن) هستم و می تونم بدون اثر انگشت ویزای شنگن از لهستان یا ... بگیرم.
بعد من قصد دارم در سوئد یا انگلیس اعلام پناهندگی کنم. با توجه به اینکه ویزای من بدون اثر انگشت هست، چقدر امکانش هست متوجه بشند که از لهستان اومدم و من رو به لهستان بفرستند.

لطفا نیاید بگید امکان نداره بدون اثر انگشت و ... بالا نوشتم که می تونم بدون اثر انگشت ویزا بگیرم
ممنون
هیچ فایده ای نداره. 2ثانیه ای اسمت رو در میارن و میفرستن لهستان. مطمئن باش

arashtn1

پست توسط arashtn1 » سه شنبه 27 فروردین 1392, 1:13 pm

korush.pakzad نوشته شده:

ممنون
اقا کورش میگه بدون اثر انگشت چرا میگی اسمت در میاد!!!

korush.pakzad

پست توسط korush.pakzad » سه شنبه 27 فروردین 1392, 2:20 pm

همون 10 سال پیش هم اسم رو راحت در میاوردن. جلوی چشم خودم 4 ایرانی رو دیپورت کردند به ایتالیا و یونان. اومده بودند دانمارک پناهنده بشند. تازه اون موقع خبری از اثر انگشت در سفارت خانه ها هم نبود. الان که دیگه چند ثانیه ای , تمام جد و آباد آدم روی میذارن جلوی میزی که داری مصاحبه میکنی

God.Father

پست توسط God.Father » سه شنبه 27 فروردین 1392, 4:06 pm

ممنون
تا حالا انگشت نگاری شدید شما اونجا؟
باید اسپل اسمت رو تغییر بدی و بدون ویزا و پاس اعلام پناهندگی کنی و بگی قاچاق اومدی.

Nakhoda_UK

پست توسط Nakhoda_UK » سه شنبه 27 فروردین 1392, 6:01 pm

God.Father نوشته شده:

ممنون
باید اسپل اسمت رو تغییر بدی و بدون ویزا و پاس اعلام پناهندگی کنی و بگی قاچاق اومدی.
نه من تا حالا هیچ جا انگشت نگاری نشدم.
دوستی گفت که بعد از رفتنم چند ماه صبر کنم تا اسمم از ایرلاین ها حذف بشه و ویزام هم که تموم بشه اسمم هم حذف می شه چون اثر انگشت هم ندادم نمی فهمند
نمی دونی تا چه حد صحت داره این موضوع؟؟؟

Nakhoda_UK

پست توسط Nakhoda_UK » سه شنبه 27 فروردین 1392, 6:04 pm

arashtn1 نوشته شده:
korush.pakzad نوشته شده:

ممنون
اقا کورش میگه بدون اثر انگشت چرا میگی اسمت در میاد!!!
من عذر میخوام. ولی شما اسم بنده رو از کجا می دونید ؟؟؟؟؟؟؟؟ :O

نادر جهانبانی
تماس:

پست توسط نادر جهانبانی » چهار شنبه 28 فروردین 1392, 9:42 pm

دوست عزيز
اولا وقتي شما ويزا ميگيرين تمامي اطلاعاتتون به سيستم مركزي شينگن ميره
عوض كردن اسپل هم كمكي نميكنه چون از روي تاريخ تولد راحت پيدات ميكنن
عوض كردن شناسنامه هم خيلي خطرناكه چون روز اول برگه امضا ميكني به زبان فارسي كه فقط حقيقت رو بگي و ميدوني كه عوض كردن هويت جرمه و ميتونه منجر به زندان بشه
حتي در مصاحبه از من ، گفتن احتمال داره از سفارت ايران و يا از ايران حويت بنده رو از طريق وكيل سفارت سويد در تهران بررسي و احراز كنن ، ادرس كامل و حتي شماره تلفن ميگيرن
والا از سيستم بسيار پيشرفته اينها كه من واقعا اولين بار بود ميديدم هيچ چيز بعيد نيست ، در ضمن تو خود اميگريشن صدها كارمند ايراني كار ميكنن ، مثلا مسيول كار من يه خانم ايراني هست و وقتي من ميخواستم اسمم رو اسپلش رو تغيير بدم ، مثلا mohammad رو بنويسم mohamed همون لحظه بهت ميگه محمد كه اينطوري نوشته نميشه . اين روش ها قديمي شده و اداره مهاجرا اينها واقعا پيشرفته هست
خودتم خوب ميدوني لهستان اگر بفرستنت نسخه ات پيچيدس براي همين ريسك نكن
در ضمن از كشور شما اگر با ويزاي شينگن بخوايين خارج بشين و اقامت دايم نداشته باشين تو فرودگاه خيلي خيلي بهت گير ميدن حتي ممكنه نزارن خوارج بشي چون اروپا شديدا بهشون اولتيماتوم داده جلوي مهاجران غير قانوني رو بگيرن ، حداقل بايد ي سال ويزاي مولتي داشته باشي
بنده با دونستن كامل زبان و داشتن اقامت دايم اون كشور حدود يك ساعت و نيم در گيت علاف شدم تا استعلام اقامتم رو گرفتن بعد اجازه دادن برم

mohamad zab
محل اقامت: طهران
تماس:

پست توسط mohamad zab » چهار شنبه 28 فروردین 1392, 10:32 pm

نادر جهانبانی نوشته شده:دوست عزيز
اولا وقتي شما ويزا ميگيرين تمامي اطلاعاتتون به سيستم مركزي شينگن ميره
عوض كردن اسپل هم كمكي نميكنه چون از روي تاريخ تولد راحت پيدات ميكنن
عوض كردن شناسنامه هم خيلي خطرناكه چون روز اول برگه امضا ميكني به زبان فارسي كه فقط حقيقت رو بگي و ميدوني كه عوض كردن هويت جرمه و ميتونه منجر به زندان بشه
حتي در مصاحبه از من ، گفتن احتمال داره از سفارت ايران و يا از ايران حويت بنده رو از طريق وكيل سفارت سويد در تهران بررسي و احراز كنن ، ادرس كامل و حتي شماره تلفن ميگيرن
والا از سيستم بسيار پيشرفته اينها كه من واقعا اولين بار بود ميديدم هيچ چيز بعيد نيست ، در ضمن تو خود اميگريشن صدها كارمند ايراني كار ميكنن ، مثلا مسيول كار من يه خانم ايراني هست و وقتي من ميخواستم اسمم رو اسپلش رو تغيير بدم ، مثلا mohammad رو بنويسم mohamed همون لحظه بهت ميگه محمد كه اينطوري نوشته نميشه . اين روش ها قديمي شده و اداره مهاجرا اينها واقعا پيشرفته هست
خودتم خوب ميدوني لهستان اگر بفرستنت نسخه ات پيچيدس براي همين ريسك نكن
در ضمن از كشور شما اگر با ويزاي شينگن بخوايين خارج بشين و اقامت دايم نداشته باشين تو فرودگاه خيلي خيلي بهت گير ميدن حتي ممكنه نزارن خوارج بشي چون اروپا شديدا بهشون اولتيماتوم داده جلوي مهاجران غير قانوني رو بگيرن ، حداقل بايد ي سال ويزاي مولتي داشته باشي
بنده با دونستن كامل زبان و داشتن اقامت دايم اون كشور حدود يك ساعت و نيم در گيت علاف شدم تا استعلام اقامتم رو گرفتن بعد اجازه دادن برم
خوبه یه اقانادر و اقا کوروش داریم رفتن با کلی سختی کل اتحادیه اروپارو دور زدن الان جلومون سورومورگنده جلومون واستادن :D
از دوستان فروم یا بقول Elvis 56 فاروم معذرت میخوام بخاطر فحش کاری انجام شده با یه ابله زبون نفهم که مشخص شد هیچ چی تو چنته نداره .اگه از پستای کسی ناراحت هستین یا رو اعصابتونه راحت رو اسمش کلیک کنید و به لیست دشمنان اضافه کنید دیگه هیچ پستی از اون نمیبینید
من ars2رو به لیست دشمنام اضافه کردم :-()

نادر جهانبانی
تماس:

پست توسط نادر جهانبانی » چهار شنبه 28 فروردین 1392, 10:42 pm

والا من خودم تازه درخواست دادم دوست عزيز و منتظر هستم
من هدفم اين هست كه دوستان با اگاهي اقدام بكنن
مثلا همين قضيه اسپل اسم واقعا ابروي من رو برد ، همه ميگن اسپل عوض بكن ولي نميدونم چرا كسي نميگه در كشورهايي مثل سويد موقع تحويل درخواست مسيول تحويل گيرنده از همون كشوري هست كه شما ادعاي شهرونديش رو ميكنيد و ظرف دو سوت ميگه چرا اسپل اسم شما اينطوري هست ؟ فارسيش رو برام بنويس و خودش درستش ميكنه و يا از لحجه ميفهمه درست ميگي يا نه
چون خيلي افغاني اومدن ميگن ايراني هستن و شناسنامه خريدن
جالبه بدونيد اداره مهاجرت لابراتوار تشخيص اثناد داره مثلا در چد دقيقه ميگن اين شناسنامه جعلي هست و يا اصل
حتي اگر اصل رو هم بديد و شك كنن باز هم از ايران استعلام ميگيرن
يكي از دوستان ميگفت شناسنامه جعلي بگير كه خدا رو شكر كه كسي رو پيدا نكردم ....!!!

mohamad zab
تماس:

پست توسط mohamad zab » چهار شنبه 28 فروردین 1392, 10:50 pm

نادر جهانبانی نوشته شده:والا من خودم تازه درخواست دادم دوست عزيز و منتظر هستم
من هدفم اين هست كه دوستان با اگاهي اقدام بكنن
مثلا همين قضيه اسپل اسم واقعا ابروي من رو برد ، همه ميگن اسپل عوض بكن ولي نميدونم چرا كسي نميگه در كشورهايي مثل سويد موقع تحويل درخواست مسيول تحويل گيرنده از همون كشوري هست كه شما ادعاي شهرونديش رو ميكنيد و ظرف دو سوت ميگه چرا اسپل اسم شما اينطوري هست ؟ فارسيش رو برام بنويس و خودش درستش ميكنه و يا از لحجه ميفهمه درست ميگي يا نه
چون خيلي افغاني اومدن ميگن ايراني هستن و شناسنامه خريدن
جالبه بدونيد اداره مهاجرت لابراتوار تشخيص اثناد داره مثلا در چد دقيقه ميگن اين شناسنامه جعلي هست و يا اصل
حتي اگر اصل رو هم بديد و شك كنن باز هم از ايران استعلام ميگيرن
يكي از دوستان ميگفت شناسنامه جعلي بگير كه خدا رو شكر كه كسي رو پيدا نكردم ....!!!
اقا نادر گل شیفته شدم از ابتدا تا الان در مورد پناهندگیتون بدونم جای تو فروم هست مراجعه کنم؟
از دوستان فروم یا بقول Elvis 56 فاروم معذرت میخوام بخاطر فحش کاری انجام شده با یه ابله زبون نفهم که مشخص شد هیچ چی تو چنته نداره .اگه از پستای کسی ناراحت هستین یا رو اعصابتونه راحت رو اسمش کلیک کنید و به لیست دشمنان اضافه کنید دیگه هیچ پستی از اون نمیبینید

نمایه کاربر
only_england

پست توسط only_england » پنج شنبه 29 فروردین 1392, 7:25 am

mohamad zab نوشته شده:
نادر جهانبانی نوشته شده:
اقا نادر گل شیفته شدم از ابتدا تا الان در مورد پناهندگیتون بدونم جای تو فروم هست مراجعه کنم؟
من هم خیلی شیفته داستان شما هستم "نادر" خان.
:arrow:
جامعه گوسفندی لایق حکومت گرگان است

نادر جهانبانی
تماس:

پست توسط نادر جهانبانی » پنج شنبه 29 فروردین 1392, 11:09 am

والا اين تازه اول داستان هست ....!
همه توي اين انجمن ميگفتمد برو اسپل اسم عوض كن ، باورتون نميشه روي برگه اسپل عوضي و تاريخ تولد جلوتر نوشتم
وقتي نوبت من شد ديدم يه خانم ايراني داره مداركم رو تحويل ميگيره
گفت خوب فارسيشم بنويس ، به خدا از خجالت اب شدم ، خودش پوز خندي زد و اسپل درستش رو نوشت تازه از روي شناسنامم تاريخ تولد رو نگاه كرد و با يك اپليكيشن تو ايفونش ( اسمش تقويم بود) كه تاريخ خورشيدي رو به ميلادي تبديل ميكرد تاريخ دقيق ميلادي رو در اورد و تصيح كرد
من اونجا :shock:
اون خانم :-)
بچه هاي فروم :-o
عمه بچه هاي فروم در ذهن من :twisted:

God.Father

پست توسط God.Father » پنج شنبه 29 فروردین 1392, 2:58 pm

Nakhoda_UK نوشته شده:
God.Father نوشته شده:

ممنون
نه من تا حالا هیچ جا انگشت نگاری نشدم.
دوستی گفت که بعد از رفتنم چند ماه صبر کنم تا اسمم از ایرلاین ها حذف بشه و ویزام هم که تموم بشه اسمم هم حذف می شه چون اثر انگشت هم ندادم نمی فهمند
نمی دونی تا چه حد صحت داره این موضوع؟؟؟
فک کنم خودم بودم اینو گفتم خیلی هم مطمئن نبودم فقط شنیده بودم.
بدبختی به هویت ایرانی ها خیلی گیر میدن و حتما باید مدارک شناسایی ارائه بدن و هویتشون رو ثابت کنن ولی به افغانی ها در این زمینه خیلی گیر نمیدن.

korush.pakzad

پست توسط korush.pakzad » پنج شنبه 29 فروردین 1392, 3:15 pm

اسمتون از ایرلاین هم حذف بشه, تا ابد اسمتون در سیستم سفارتخانه ای که ازش ویزا گرفتید باقی میمونه.

Farzad

پست توسط Farzad » پنج شنبه 29 فروردین 1392, 7:50 pm

نادر جهانبانی نوشته شده:والا اين تازه اول داستان هست ....!
همه توي اين انجمن ميگفتمد برو اسپل اسم عوض كن ، باورتون نميشه روي برگه اسپل عوضي و تاريخ تولد جلوتر نوشتم
گفت خوب فارسيشم بنويس ، به خدا از خجالت اب شدم ، خودش پوز خندي زد و اسپل درستش رو نوشت تازه از روي شناسنامم تاريخ تولد رو نگاه كرد و با يك اپليكيشن تو ايفونش ( اسمش تقويم بود) كه تاريخ خورشيدي رو به ميلادي تبديل ميكرد تاريخ دقيق ميلادي رو در اورد و تصيح كرد

توصیه های که در هر فرمی میشه جنبه قانونی و راهنما ای از طرف وکیل شما نیست

هیچ کس هم اینجا وکیل مهاجرت نیست و مسولیتی نداره

وکیل ها هم برای دادن راهنمایی قانونی قرارد اد با شما امضا میکنند که اون قرارداد
وکیل رو مسول قرار میده ، افرادی که در مغازه یا سر پمپ بنزین یا حمام عمومی یا قهوه خانه یا هر فرمی
به شما راهنمای میکنند ،راهنمایی ایشان ارزش قانونی و اعتبار لازم رو نداره ، اگر شما بیمار بشید
به دکتر مراجعه میکنید نه به یک فرم که معلوم نیست چه کسی تایپ میکنه !!

قوانین مهاجرتی مرتبا در حال تغیر میباشند شما الان یک مطلب رو مینویسید با توجه
به تجربه یی که داشتید و کس دیگری با همین قضیه مواجه میشه میبینه که پروسه تغیر کرده
این وظیفه خود طرفه که از مرجع معتبر قوانین و نحوه اجرای ان رو به تاریخ روز در بیاره

در مورد اسپلینگ قانونی وجود نداره و به تصویب نرسیده که اسمها ی افراد باید به شکل
خاص نوشته بشند اگر کسی ان رو بشما تحمیل کرده داستان دیگری میباشه

در زبان لاتین اسمهای افراد میتوانند به شکلهای متفاوت که همون تلفظ رو دارند نوشته بشند

به عنوان مثال خیلی از عربها اسم Ali رو به صورت Aly مینویسند ، یا اسم Hossein به
چندین اسپلینگ مختلف نوشته میشه Hussain, Husseyn و ...
از نظر قانونی کسی نمیتونه ثابت کنه که کدام صحیح میباشه

شما مدت زیادیست که خارج هستید و بهتر میدونید که مسائل مهم رو باید از وکیل مربوطه باید راهنما ای بگیرید
نه از هر کسی در هر جایی

نادر جهانبانی
تماس:

پست توسط نادر جهانبانی » پنج شنبه 29 فروردین 1392, 8:07 pm

درسته فرزاد جان
من اين ها رو بازگو ميكنم كه دوستان بفهمن تو سويد لااقل به اين راحتي ها هم نيست
تغيير حويت اينجا جرم محسوب ميشه و اگر بفهمند نسختون پيچيدس

Nakhoda_UK

پست توسط Nakhoda_UK » جمعه 30 فروردین 1392, 11:39 am

ممنون از جواب های همه
مخصوصا آقای جهانبانی و آرش و کوروش پاکزاد

والا من گیر کردم.نمی دونم چکار کنم از کجا ویزا بگیرم و که به مشکلی بر نخورم
ولی چیزی که هست چند تا از دوستان من از همین مسیر رفتن و انگلیس و هلند پناهنده شدند و مشکلی واسشون پیش نیومده

korush.pakzad

پست توسط korush.pakzad » جمعه 30 فروردین 1392, 3:06 pm

Nakhoda_UK نوشته شده:ممنون از جواب های همه

ولی چیزی که هست چند تا از دوستان من از همین مسیر رفتن و انگلیس و هلند پناهنده شدند و مشکلی واسشون پیش نیومده
دوست عزیز
چیزایی که ما نوشتیم, مسائل و تجربیاتیه که اینجا از نزدیک دیدیم و ممکنه که چند درصد هم این اتفاقاتی که ما نوشتیم, جور دیگه ای رقم بخوره. ولی قاعده کلی این هست که کسی که با ویزای قانونی بیاد, مشکل میتونه اقامت بگیره. حدود 12 سال پیش پسرخاله من با زنش ویزای دانمارک گرفتند و اونجا پناهنده شدند ولی اونا تغییر دادند و مسیحی شدند. یعنی غسل تعمید دادند و رسما مسیحی شدند. بعد از یک سال هم اقامت گرفتند. منظورم اینه که این جور اتفاقات هم افتاده. ولی اون ثابت کردند که واقعا مسیحی شدند. همراه با اونا عده دیگری بودند که اونا هم با ویزا اومدند و بعضی هاشون هم کیس مسیحی دادند ولی جواب رد گرفتند و دیپورت شدند ایران. به هر حال امیدوارم راهی براتون پیدا بشه و بیاید. من آرزو دارم اینجا پر از ایرانی بشه. فقط باید از راهی نیاید که پشیمونی به بار بیاره.

Nakhoda_UK

پست توسط Nakhoda_UK » جمعه 30 فروردین 1392, 5:45 pm

خب موضوعی که هست من گفتم که ایران نیستم. و اگر با ویزا هم بخوام برم پروازم از ایران نخواهد بود و کشوری هم که هستم پناهنده پذیر نیست. اونطوری جریانش چی میشه؟ باز کیسم رو ضعیف میکنه؟ چون میگم جونم ایران در خطره و قانونی اومدنم هم واسه اینه که ایران نبودم

نادر جهانبانی
تماس:

پست توسط نادر جهانبانی » جمعه 30 فروردین 1392, 6:35 pm

دوست عزيز كي گفته كه كشوري كه شما در ان هستيد پناهنده پذير نيست ؟
اين كشور حدود ده ساله پيمان نامه رو امضا كرده و دفتر سازمان ملل در ان فعال هست و من خودم ده ها ايراني پناهنده رو ميشناسم

arashtn1

پست توسط arashtn1 » شنبه 31 فروردین 1392, 8:17 am

Nakhoda_UK نوشته شده:ممنون از جواب های همه

داداش ساده هستیا دوست من ویزا گرفت پارسال اونم ویزای اسپانیا بعد الان المان پناهنده شده با اسم رسم خودش هیچیم کسی نفهمیدند اگه بخوان بفهمند از شانس بده این با اسپانیا تبادل اطلاعات کنند که به احتمال 90% نشدنی اون 10% کاف خود مسافر هست شما که دارسی از لهستان میگیری چه مشکلی داری!!

alireza25

پست توسط alireza25 » شنبه 31 فروردین 1392, 10:43 am

دوستان یکی که اطلاع داره بیاد توضیح بده مثلا انگلیس میاد کلیه ویزا ها رو چک میکنه ؟ و از همه کشور ها استعلام میکنه که طرف با ویزا آمده یا خیر؟
در انگلیس چقدر طول میکشه که بفهمن و طرف رو بفرستند کشور صادر کننده ویزا؟

نادر جهانبانی
تماس:

پست توسط نادر جهانبانی » شنبه 31 فروردین 1392, 11:22 am

دوست عزيز
تمام كشور هاي عضو اتحاديه اروپا يك سيستم مركزي ثبت مشخصات براي ويزا دارند
شما از هر جا ويزا بگيريد بقيه به اون دسترسي كامل دارند

arashtn1

پست توسط arashtn1 » شنبه 31 فروردین 1392, 5:52 pm

خدا امواتتو بیامرزه اگه اینطور بود که اثر انگشت نمیذاشتن!!تو ویزا بدون اثر انگشت بده ببین میتونند امار منو در بیارن بجز اینکه تو خوده اون کشور نرم درخواست بدم :roll:

نادر جهانبانی
تماس:

پست توسط نادر جهانبانی » شنبه 31 فروردین 1392, 7:17 pm

بله دوست عزيز
سيستم يورو داك هم كشك هست كه صدها ميليون دلار خرجش شده
موفق باشيد

korush.pakzad

پست توسط korush.pakzad » شنبه 31 فروردین 1392, 7:43 pm

arashtn1 نوشته شده:
خدا امواتتو بیامرزه اگه اینطور بود که اثر انگشت نمیذاشتن!!تو ویزا بدون اثر انگشت بده ببین میتونند امار منو در بیارن بجز اینکه تو خوده اون کشور نرم درخواست بدم :roll:
آقا جان, وقتی من در نروژ سالها پیش مصاحبه پناهندگی داشتم, ازم پرسید ایا درخواست ویزای کشوری رو کردی؟ توجه کن... فقط پرسیدند درخواست. نه اینکه ویزا گرفته باشم. گفتم بله یکبار درخواست ویزای سوئد کردم چون خواهرم اونجا زندگی میکنه ولی بهم جواب رد دادند. اون زما هم انگشت نگاری در سفارت خبری نبود. اون اقایی که باهام مصاحبه میکرد, تمام برگه های مربوط به درخواستم رو که مال چند سال پیش بود و در خواست ویزای سوئد کرده بودم, پیشش بود. اگر دروغ میگفتم, کارم تموم بود. تازه در نروژ , پلیس با پناهنده ها مصاحبه نمیکنه.مثل سوئد نیست. در اینجا کارمندان اداره مهاجرت این کار رو میکنند که پلیس به حساب نمیان و خیلی انسانی برخورد میکنند. ولی مو رو از ماست بیرون میکشند.

نمایه کاربر
Australia

پست توسط Australia » شنبه 31 فروردین 1392, 8:15 pm

نادر جهانبانی نوشته شده:بله دوست عزيز
موفق باشيد
;-)
--
-
شعری زیبا از رابرت لی فراست!

راهی را برخواهم گزید که کمتر کسی پا در آن گذاشته است!رفتن به راهی که توسط دیگران

آزموده شده هنر چندانی نیست!راهی متفاوت خواهم رفت برای ماندگاری!!!

فروش ویژه تخم مرغ و جوجه 1 روزه
آدرس : نائورو/ درخت نارگیل قدیمی/ چادر 007
راه ارتباطی : کفتر طوقی جلد میدون شوش/ نائورو/سیدنی

arashtn1

پست توسط arashtn1 » دو شنبه 2 اردیبهشت 1392, 8:08 am

korush.pakzad نوشته شده:
arashtn1 نوشته شده:
آقا جان, وقتی من در نروژ سالها پیش مصاحبه پناهندگی داشتم, ازم پرسید ایا درخواست ویزای کشوری رو کردی؟ توجه کن... فقط پرسیدند درخواست. نه اینکه ویزا گرفته باشم. گفتم بله یکبار درخواست ویزای سوئد کردم چون خواهرم اونجا زندگی میکنه ولی بهم جواب رد دادند. اون زما هم انگشت نگاری در سفارت خبری نبود. اون اقایی که باهام مصاحبه میکرد, تمام برگه های مربوط به درخواستم رو که مال چند سال پیش بود و در خواست ویزای سوئد کرده بودم, پیشش بود. اگر دروغ میگفتم, کارم تموم بود. تازه در نروژ , پلیس با پناهنده ها مصاحبه نمیکنه.مثل سوئد نیست. در اینجا کارمندان اداره مهاجرت این کار رو میکنند که پلیس به حساب نمیان و خیلی انسانی برخورد میکنند. ولی مو رو از ماست بیرون میکشند.
اقا من ویزا بدن اثر بگیرم کسی نمیتونه بفهمه در ضمن همه مثل شما نمیتونند راستگو باشند در موقعیتش

arashtn1

پست توسط arashtn1 » دو شنبه 2 اردیبهشت 1392, 8:10 am

موفق باشيد
یوروداک بله ولی اثر انگشت ندی تا با اون کشور تبادل نکنند نمیتونند بفهمند عزیز

نادر جهانبانی
تماس:

پست توسط نادر جهانبانی » دو شنبه 2 اردیبهشت 1392, 9:36 am

كدوم كشور ؟ عزيز من شما ويزاي شينگن دريافت ميكنيد ، يعني ويزاي كل اتحاديه اروپا و هيچ كشوري سيستم خودش رو نداره ، تمامي اتحاديه اروپا به يورو داك متصل هستند ، مگر ميشه يونان ويزايي رو صادر كنه كه شخص بتونه با اون به تمامي اتحاديه اروپا قانوني سفر كنه و بقيه كشورها از اون بي خير باشن و يا قابل رهگيري نباشه ، تو كامپيوتر ميزنن اسمت رو سه دقيقه در ميارن ، تازه مرز باني ها هم به اين سيستم متصل هستند
واقعا داستان سرايي هم حدي داره
شما لطفا برين بگيرين اميدوارم براي شما در نياد

korush.pakzad

پست توسط korush.pakzad » دو شنبه 2 اردیبهشت 1392, 3:25 pm

arashtn1 نوشته شده:
korush.pakzad نوشته شده:
arashtn1 نوشته شده:
اقا من ویزا بدن اثر بگیرم کسی نمیتونه بفهمه در ضمن همه مثل شما نمیتونند راستگو باشند در موقعیتش
این چیزای غلط رو از چه دانشمندانی شنیدید؟ اثر انگشت توی سفارتخانه برای این نیست که بفهمند شما از چه کشوری به کشور دیگه میرید. این برای موارد تروریستی و این حرفها ست وگرنه از سالها پیش اسم رو راحت در میاوردند. اصلا کاری نداره براشون. تمام جد و آباد آدم رو میذارن جلوی میزی که دارن باهات مصاحبه میکنند. خوش خیال نباش. اگر هم باور نمیکنی, بسیار خوب... امتحان کن عزیز

korush.pakzad

پست توسط korush.pakzad » دو شنبه 2 اردیبهشت 1392, 3:28 pm

arashtn1 نوشته شده:
موفق باشيد
یوروداک بله ولی اثر انگشت ندی تا با اون کشور تبادل نکنند نمیتونند بفهمند عزیز
اثر انگشت؟؟؟؟ شما اثر انگشت هم ندی, با .ویزایی که گرفتی, هر کشور اروپایی بری و دروغ بگی, با همون پتویی که شب باهاش خوابیدی, میپیچند و می فرستند کشور اول.

نادر جهانبانی
تماس:

پست توسط نادر جهانبانی » دو شنبه 2 اردیبهشت 1392, 4:12 pm

كوروش جان واقعا بعضي وقت ها ادم شاخ :D درمياره
شما حسابش رو بكن ، شما يك ويزايي رو گرفتي كه با اون ميتوني به تماظم كشورهاي اتحاديه اروپا سفر كني ، بعد اون كشور ها خودشون بيخبرند از صدور چنين ويزايي ، اون هم اتحاديه اروپا و كشورهايي مثل المان و يا سويد كه ديگه اخر اخر تكنولوژي هستند ، اگر اينطوري بود كه در امنيت و اطلاعات اتحاديه اروپا رو بايد تخته ميكردن ، ديگه كشورهاي جهان سوم هم ، حتي ايران ، انقدر در پيت و گشاد نيستن ، همين ايران شما ميخوايين از فرودگاه خارج بشين اطلاعات كاملتون حتي عكستون مياد رو مانيتور مامور فرودگاه ، بعد يارو ميخواد با ويزاي اتحاديه اروپا بره بگه من غير قانوني اومدم :D

نادر جهانبانی
تماس:

پست توسط نادر جهانبانی » دو شنبه 2 اردیبهشت 1392, 4:12 pm

امان از دست يه مشت دلال كه براي فروش تو پاچه كردن يه ويزا چه چرت و پرت هايي كه به هم نميبافن

korush.pakzad

پست توسط korush.pakzad » دو شنبه 2 اردیبهشت 1392, 4:23 pm

نادر جهانبانی نوشته شده:كوروش جان واقعا بعضي وقت ها ادم شاخ :D درمياره
شما حسابش رو بكن ، شما يك ويزايي رو گرفتي كه با اون ميتوني به تماظم كشورهاي اتحاديه اروپا سفر كني ، بعد اون كشور ها خودشون بيخبرند از صدور چنين ويزايي ، اون هم اتحاديه اروپا و كشورهايي مثل المان و يا سويد كه ديگه اخر اخر تكنولوژي هستند ، اگر اينطوري بود كه در امنيت و اطلاعات اتحاديه اروپا رو بايد تخته ميكردن ، ديگه كشورهاي جهان سوم هم ، حتي ايران ، انقدر در پيت و گشاد نيستن ، همين ايران شما ميخوايين از فرودگاه خارج بشين اطلاعات كاملتون حتي عكستون مياد رو مانيتور مامور فرودگاه ، بعد يارو ميخواد با ويزاي اتحاديه اروپا بره بگه من غير قانوني اومدم :D
کاملا درست میگی نادر جان
اینا فکر میکنند همه از دنیا بی خبرند. وقتی من در نروژ مصاحبه داشتم, ازم پرسیدند, آیا تا به حال تقاضای ویزای کشوری رو کردی؟ من دو بار تقاضای ویزای سوئد کرده بودم چون اونجا خواهرم زندگی میکنه. اما هر دو بار جواب رد گرفتم.شاید حدود 13 سال پیش این تقاضا رو کردم. ولی من در مصاحبه گفتم , یکبار تقاضا کردم. در آخر اون شخصی که باهام مصاحبه کرد گفت مثل اینکه شما دو بار تقاضا داده بودی؟ رنگ و روم پرید. بهش گفتم... بله بله... چون مال خیلی وقت پیشه, یادم رفته بود ببخشید. خلاصه به خیر گذشت. ولی منظورم اینه که همه چیزو میدونستند. مخصوصا در مور من که از دانمارک جواب دیپورت گرفته بودم و اونجاهم پرونده داشتم و همه پرونده م رو از دانمارک خواسته بودند. خیلی میترسیدم که به دانمارک برگشت داده بشم ولی خوشبختانه نشد. البته حالا ممکنه تو یا خیلی ها بگن , چطور شامل قانون دوبلین نشدم. زمانی که من جواب رد گرفتم و به اصطلاح ترک خاک بهم دادند, با پرس و جو و سوال از وکیلم, فهمیدم که اگر کسی ترک خاک و جواب آخر منفی رو گرفته باشه, یعنی پروسه پناهندگی رو تا آخرطی بکنه و جواب دیپورت بگیره, در صورتی که 6 ماه درسیستم نباشه, دوباره میتونه تقاضای پناهندگیش رو در یک کشور دیگه بده. من این شش ماه رو توی سوئد مخفی بودم. وبعد به نروژ رفتم و البته گفتم که از دانمارک جواب منفی گرفتم ولی نگفتم که در سوئد مخفی بودم ;) , گفتم که در همون دانمارک , 6 ماه زندگی مخفیانه داشتم. نه تنها من, خیلی از افرادی که جواب دیپورت از دانمارک و سوئد گرفته بودند, با همین طریق, در نروژ موندگار شدند و بعضیهاشون جواب گرفتند ولی بعضی هنوز منتظرند.

arashtn1

پست توسط arashtn1 » دو شنبه 2 اردیبهشت 1392, 9:32 pm

والا ما نه از دانشمند شنیدیم نه اقای نادر خان داستان سرا هستیم گفتم دوسته من با ویزای اسپانیا رفت المان کسیم نفهمید گفت غیر قانونی امدم!!حرفش قبول کردند الان درگیر کارهاشه
شما شکی داری؟؟شمارشو بگو پ خ کنم!!دیگه جایه بحث چیه
حالا اون کسی که میگه مهندس من ویزای بدون انگشت نگاری میخوام کسیو سراغ داری هرچیم شد پایه خودم ایراد نداره!!والا دربدر دنبالشم!!اقا کورش شما که میگی 10 ساله قبول شدید والا تعجب داره حرفاتون!
اگه قراره حرف شما رو کرسی باشه اقایون ببخشید ما سوال یه بنده خدارو جواب دادیم و چیزی که دیدم اون اقا خواست شمارشم میدم!همینطور ایمیلش!!!
خلاصه نادر جان ببخشید کاری کردم شاخ هم در بیاری.

arashtn1

پست توسط arashtn1 » دو شنبه 2 اردیبهشت 1392, 9:35 pm

نادر جهانبانی نوشته شده:امان از دست يه مشت دلال كه براي فروش تو پاچه كردن يه ويزا چه چرت و پرت هايي كه به هم نميبافن
میشه یه دلال به ما معرفی کحنی ویزا بدون انگشت نگاری بگیره ایراد نداره چرت پرتش پایه خودمون شما نگران ما نباش؟

korush.pakzad

پست توسط korush.pakzad » دو شنبه 2 اردیبهشت 1392, 9:48 pm

arashtn1 نوشته شده:والا ما نه از دانشمند شنیدیم نه اقای نادر خان داستان سرا هستیم گفتم دوسته من با ویزای اسپانیا رفت المان کسیم نفهمید گفت غیر قانونی امدم!!حرفش قبول کردند الان درگیر کارهاشه
حالا اون کسی که میگه مهندس من ویزای بدون انگشت نگاری میخوام کسیو سراغ داری هرچیم شد پایه خودم ایراد نداره!!والا دربدر دنبالشم!!اقا کورش شما که میگی 10 ساله قبول شدید والا تعجب داره حرفاتون!
اگه قراره حرف شما رو کرسی باشه اقایون ببخشید ما سوال یه بنده خدارو جواب دادیم و چیزی که دیدم اون اقا خواست شمارشم میدم!همینطور ایمیلش!!!
ببخشید... من کجا گفتم 10 ساله جواب گرفتم؟ من بعد از 10 ماه جواب گرفتم. کامنتها رو کمی با دقت بخون. این چیزی هم که در مورد دوستت نوشتی امکان نداره. یعنی چی در گیر کاراشه؟ جواب گرفته؟

mohamad zab
تماس:

پست توسط mohamad zab » دو شنبه 2 اردیبهشت 1392, 9:59 pm

arashtn1 نوشته شده:والا ما نه از دانشمند شنیدیم نه اقای نادر خان داستان سرا هستیم گفتم دوسته من با ویزای اسپانیا رفت المان کسیم نفهمید گفت غیر قانونی امدم!!حرفش قبول کردند الان درگیر کارهاشه
اقا بالاخره کسی از این اثر انگشت و ویزا شنگن سر در نیاورد؟یکی با ویزا کشوری رفته جای دیگه تقاظا داده ولی نفهمیدن یکی هم سه سوت پروندش درومده و دیپورت .حالا نمیشه از حرفاتون به هم اعتماد کنید و به یه جمع بندی برسین و بحث ادامه بدین یا هنوز حرف خودشو هرکی قبول داره

God.Father

پست توسط God.Father » سه شنبه 3 اردیبهشت 1392, 10:13 am

ویزای بدون اثر انگشت گرفته بوده این دوستتون؟ اگه بدون اثر انگشت گرفته بوده احتمالا یا اسپل اسمش رو تغییر داده یا کلا یه اسم دیگه گفته و مدارک شناسایی جعلی داده و یا یه اسم دیگه گفته و بدون مدارک شناسایی اعلام پناهندگی کرده.

دوستان خواهشا دیگه کل کل نکنید اگه امکانش هست.

نادر جهانبانی
تماس:

پست توسط نادر جهانبانی » سه شنبه 3 اردیبهشت 1392, 10:19 am

خدا پدرتون رو بيامرزه ماداريم يه هفته بحث ميكنيم اقا اخرش ميگه دوستم درگير كاراشه
عزيز من درگير كاراش يعني چي ؟ ديپورت كردن به كشوري كه از اون ويزا گرفته بعضي وقت ها ممكنه تا سه سال طول بكشه
ممكنه دوست شما با ويزاي بدون انگشت نگاري رفته باشه و مدارك جعلي داده باشه و يا كلا حويتش رو عوض كرده باشه ، در اين صورت بله درست ميفرماييد
ولي اگه با ويزاي انگشت نگاري شده رفته صد در صد تو المان منتظر ديپورت به اسپانيا هست و شايد اداره محاجرت هنوز بهش رسما نگفته
مثل يكي از دوستان كه با ويزاي ايتاليا اومده اينجا العان حدود دو ماهه تو كمپه حتي باهاش تماس نگرفتن
اقا شما بريد المان و هر جاي ديگه من براي شما ارزوي موفقيت ميكنم ولي ميخوام چند تا بدبخت ديگه رو بدبخت تر نكنيد با اين حرفاتون
شما اگه تازه ميخوايين اقدام كنيد و دوستاتون اقدام كردن ، من العان اينجا هستم و درخواستمم دادم و منتظر جوابم
اتحاديه اروپا كه افغانستان نيست انقدر در پيت باشه كه با ويزاي اسپانيا بره المان ، اون هم المان فوق پيشرفته اونها هم نفهمن....!

God.Father

پست توسط God.Father » سه شنبه 3 اردیبهشت 1392, 10:39 am

Farzad نوشته شده:
نادر جهانبانی نوشته شده:والا اين تازه اول داستان هست ....!

توصیه های که در هر فرمی میشه جنبه قانونی و راهنما ای از طرف وکیل شما نیست

هیچ کس هم اینجا وکیل مهاجرت نیست و مسولیتی نداره

وکیل ها هم برای دادن راهنمایی قانونی قرارد اد با شما امضا میکنند که اون قرارداد
وکیل رو مسول قرار میده ، افرادی که در مغازه یا سر پمپ بنزین یا حمام عمومی یا قهوه خانه یا هر فرمی
به شما راهنمای میکنند ،راهنمایی ایشان ارزش قانونی و اعتبار لازم رو نداره ، اگر شما بیمار بشید
به دکتر مراجعه میکنید نه به یک فرم که معلوم نیست چه کسی تایپ میکنه !!

قوانین مهاجرتی مرتبا در حال تغیر میباشند شما الان یک مطلب رو مینویسید با توجه
به تجربه یی که داشتید و کس دیگری با همین قضیه مواجه میشه میبینه که پروسه تغیر کرده
این وظیفه خود طرفه که از مرجع معتبر قوانین و نحوه اجرای ان رو به تاریخ روز در بیاره

در مورد اسپلینگ قانونی وجود نداره و به تصویب نرسیده که اسمها ی افراد باید به شکل
خاص نوشته بشند اگر کسی ان رو بشما تحمیل کرده داستان دیگری میباشه

در زبان لاتین اسمهای افراد میتوانند به شکلهای متفاوت که همون تلفظ رو دارند نوشته بشند

به عنوان مثال خیلی از عربها اسم Ali رو به صورت Aly مینویسند ، یا اسم Hossein به
چندین اسپلینگ مختلف نوشته میشه Hussain, Husseyn و ...
از نظر قانونی کسی نمیتونه ثابت کنه که کدام صحیح میباشه

شما مدت زیادیست که خارج هستید و بهتر میدونید که مسائل مهم رو باید از وکیل مربوطه باید راهنما ای بگیرید
نه از هر کسی در هر جایی
Like

arashtn1

پست توسط arashtn1 » سه شنبه 3 اردیبهشت 1392, 11:05 am

نادر جهانبانی نوشته شده:خدا پدرتون رو بيامرزه ماداريم يه هفته بحث ميكنيم اقا اخرش ميگه دوستم درگير كاراشه
عزيز من درگير كاراش يعني چي ؟ ديپورت كردن به كشوري كه از اون ويزا گرفته بعضي وقت ها ممكنه تا سه سال طول بكشه
ممكنه دوست شما با ويزاي بدون انگشت نگاري رفته باشه و مدارك جعلي داده باشه و يا كلا حويتش رو عوض كرده باشه ، در اين صورت بله درست ميفرماييد
ولي اگه با ويزاي انگشت نگاري شده رفته صد در صد تو المان منتظر ديپورت به اسپانيا هست و شايد اداره محاجرت هنوز بهش رسما نگفته
مثل يكي از دوستان كه با ويزاي ايتاليا اومده اينجا العان حدود دو ماهه تو كمپه حتي باهاش تماس نگرفتن
اقا شما بريد المان و هر جاي ديگه من براي شما ارزوي موفقيت ميكنم ولي ميخوام چند تا بدبخت ديگه رو بدبخت تر نكنيد با اين حرفاتون
شما اگه تازه ميخوايين اقدام كنيد و دوستاتون اقدام كردن ، من العان اينجا هستم و درخواستمم دادم و منتظر جوابم
اتحاديه اروپا كه افغانستان نيست انقدر در پيت باشه كه با ويزاي اسپانيا بره المان ، اون هم المان فوق پيشرفته اونها هم نفهمن....!
چرا میخوای حرف خودتو بزنی!!!
من گفتم درگیر کارهاشه یعنی داره دیپورت میشه!!الله اکبر شما دیگه کی هستید
بابا من نوکرتونم هر جور راحتید فکر کنید اصلا شما رئیس اتحادیه اروپا :lol:
ماشاالله ما گفتیم چیکار کرده شما نقشه شم کشیدی باشه داداش حرفه شما درسته شما کارشناس
ما چیزی که دیدیم گفتیم شما چیزی که میگی قانونه گوش زد میکنی دمت گرم :D
ولی خدایشش من میخوام بدبخت اواره بشم نگران من نباش کسیو میشناسی ویزای بدون انگشت بگیره؟بگو دیگه من میخوام بدبخت بشم 1000 تا دیگه هم سراغ دارم مثل من دنبال همین ویزا هستند
سراغ داری بگو شما بلاخره المان هستید ما کشور اوگاندا بیا دستمونو بگیر خدا از برادری کمت نکنه

arashtn1

پست توسط arashtn1 » سه شنبه 3 اردیبهشت 1392, 11:10 am

korush.pakzad نوشته شده:
ببخشید... من کجا گفتم 10 ساله جواب گرفتم؟ من بعد از 10 ماه جواب گرفتم. کامنتها رو کمی با دقت بخون. این چیزی هم که در مورد دوستت نوشتی امکان نداره. یعنی چی در گیر کاراشه؟ جواب گرفته؟
یعنی منتظر جوابشه!مصاحبه هم شده برلین یه خونه گرفته با زنو بچشه!همین
بلاخره هرکی نظری داره ولی من رو چیزی که دیدمو گفتم تازه اینکه چیزی نیست پسر عموم با زنو بچش رفت ویزای ایتالیا گرفت و بعدم از فرانسه رفت انگلیس تقاضا داد جوابشم گرفت داره زندگیشو میکنه!!حالا یکی دوستام با ویزای انگشت نگاری از ایتالیا رفته المان داره دیپورت میشه!!
مگه مسابقه هست که بخوام حرفم رو رو کرسی بشونم!عجبا :roll:

arashtn1

پست توسط arashtn1 » سه شنبه 3 اردیبهشت 1392, 11:15 am

korush.pakzad نوشته شده:
داداش منظورم اینه گفتید 10 ساله اروپا میگی بودی و....که اینجا فرمودید

[/quote]خواهر عزیز هرگز این کار رو نکنید. من در دانمارک پناهنده بودم. شرایط خیلی سختی داره و جوابهای انتظار خیلی طولانی مدته. حدود 10 سال پیش که من آنجا بودم, وضع برای پناهنده های ایرانی خراب بود. فکر نمیکنم الان بهتر شده باشه. در کل دولت دانمارک, یک دولت نژاد پرسته و تمایلی به گرفتن پناهنده ها نداره. شاید عده ای هم جواب اقامت بگیرند ولی اینقدر درصدشون کمه که نباید روش حساب کرد. نسبتا شرایط بهتری برای خانمها برای زندگی در کمپها وجود داره ولی مسئله اصلی همون افسدگی, تحقیر و مسائل حاشیه ای در پناهندگیه که خیلی ها طاقتش رو ندارند . اما از این لحاظ که به خاطر زن بودن و اینکه مردی همراه شما نیست, زودتر به کارتون رسیدگی بشه, خیر چنین چیزی نیست. هر شخصی با شخص دیگه فرق میکنه. من 3 سال اونجا بودم و در آخرهم جواب رد گرفتم و به نروژ اومدم و اینجا اقامت گرفتم.
برای اینکه در دانشگاه درس بخونید, باید زبان دانمارکی بدونید که این تا چند سال, عملی نیست. بیشتر این امکان رو دارید که کلاس زبان دانمارکی برید که اون هم زیاد کلاسهای جدی نیست برای اینکه دولت نمیدونه شما اقامت خواهید گرفت یا نه بنابراین زیاد سرمایه و هزینه روی پناهنده هایی که منتظر جواب هستند نمیگذارند.
این تجربیات و مشاهدات من از دانمارک بود که لازم میدونستم بگم. شاید برای کسان دیگه, جور دیگه ای بوده باشه. اینکه شنیده اید پناهنده ها افسرگی شدید میگیرند کاملا درسته. در همه کشورها, پناهنده ها افسرگی میگیرند برای اینکه مدتهای مدید وضعیت نامعلوم دارند و بلتکلیف هستند. گاهی هم که خبر دیپورت هم وطنانشون در همون کمپ محل اقامتشون رو میفهمند, وضع روحی شون بدترمیشه. در کل زندگی در کمپهای پناهندگی مخصوصا برای خامها در دانمارک خیلی خیلی سخته.[/quote]

korush.pakzad

پست توسط korush.pakzad » سه شنبه 3 اردیبهشت 1392, 2:50 pm

arashtn1 نوشته شده:
korush.pakzad نوشته شده:
داداش منظورم اینه گفتید 10 ساله اروپا میگی بودی و....که اینجا فرمودید

خواهر عزیز هرگز این کار رو نکنید. من در دانمارک پناهنده بودم. شرایط خیلی سختی داره و جوابهای انتظار خیلی طولانی مدته. حدود 10 سال پیش که من آنجا بودم, وضع برای پناهنده های ایرانی خراب بود. فکر نمیکنم الان بهتر شده باشه. در کل دولت دانمارک, یک دولت نژاد پرسته و تمایلی به گرفتن پناهنده ها نداره. شاید عده ای هم جواب اقامت بگیرند ولی اینقدر درصدشون کمه که نباید روش حساب کرد. نسبتا شرایط بهتری برای خانمها برای زندگی در کمپها وجود داره ولی مسئله اصلی همون افسدگی, تحقیر و مسائل حاشیه ای در پناهندگیه که خیلی ها طاقتش رو ندارند . اما از این لحاظ که به خاطر زن بودن و اینکه مردی همراه شما نیست, زودتر به کارتون رسیدگی بشه, خیر چنین چیزی نیست. هر شخصی با شخص دیگه فرق میکنه. من 3 سال اونجا بودم و در آخرهم جواب رد گرفتم و به نروژ اومدم و اینجا اقامت گرفتم.
برای اینکه در دانشگاه درس بخونید, باید زبان دانمارکی بدونید که این تا چند سال, عملی نیست. بیشتر این امکان رو دارید که کلاس زبان دانمارکی برید که اون هم زیاد کلاسهای جدی نیست برای اینکه دولت نمیدونه شما اقامت خواهید گرفت یا نه بنابراین زیاد سرمایه و هزینه روی پناهنده هایی که منتظر جواب هستند نمیگذارند.
این تجربیات و مشاهدات من از دانمارک بود که لازم میدونستم بگم. شاید برای کسان دیگه, جور دیگه ای بوده باشه. اینکه شنیده اید پناهنده ها افسرگی شدید میگیرند کاملا درسته. در همه کشورها, پناهنده ها افسرگی میگیرند برای اینکه مدتهای مدید وضعیت نامعلوم دارند و بلتکلیف هستند. گاهی هم که خبر دیپورت هم وطنانشون در همون کمپ محل اقامتشون رو میفهمند, وضع روحی شون بدترمیشه. در کل زندگی در کمپهای پناهندگی مخصوصا برای خامها در دانمارک خیلی خیلی سخته.[/quote][/quote]

korush.pakzad

پست توسط korush.pakzad » سه شنبه 3 اردیبهشت 1392, 2:51 pm

ببین دوست عزیز, برای اینکه اینقدر خودشو ناراحت نکنی, به حرف همون دوستات که با 500 تا ویزا رفتن و اقامت گرفتند, گوش کن و تو هم همین کار رو بکن. چرا دیگه توی این سایتها سرک میکشی و شک داری ؟ برو به سلامت :lol: :lol: :lol:

arashtn1

پست توسط arashtn1 » سه شنبه 3 اردیبهشت 1392, 7:04 pm

korush.pakzad نوشته شده:ببین دوست عزیز, برای اینکه اینقدر خودشو ناراحت نکنی, به حرف همون دوستات که با 500 تا ویزا رفتن و اقامت گرفتند, گوش کن و تو هم همین کار رو بکن. چرا دیگه توی این سایتها سرک میکشی و شک داری ؟ برو به سلامت :lol: :lol: :lol:
اره به خدا من مونده بودم شما که کارشناس هستی اینو بگی راه بیوفتم!!وای عجبا خوبه گفتی!!دمت گرم!!خخخخخ :lol:
بابا لامثب ویزا کجابدون انگشت نگاری میدن که من موندم به نظرت!خدا وکیلی خدا به کی شانس میده!!شکر چی بگیم
بیخیال حاجی :geek:

korush.pakzad

پست توسط korush.pakzad » سه شنبه 3 اردیبهشت 1392, 8:01 pm

arashtn1 نوشته شده:
korush.pakzad نوشته شده:ببین دوست عزیز, برای اینکه اینقدر خودشو ناراحت نکنی, به حرف همون دوستات که با 500 تا ویزا رفتن و اقامت گرفتند, گوش کن و تو هم همین کار رو بکن. چرا دیگه توی این سایتها سرک میکشی و شک داری ؟ برو به سلامت :lol: :lol: :lol:
اره به خدا من مونده بودم شما که کارشناس هستی اینو بگی راه بیوفتم!!وای عجبا خوبه گفتی!!دمت گرم!!خخخخخ :lol:
بابا لامثب ویزا کجابدون انگشت نگاری میدن که من موندم به نظرت!خدا وکیلی خدا به کی شانس میده!!شکر چی بگیم
بیخیال حاجی :geek:
اگه خودت چیزی از این دو خط بالا که نوشتی میقهمی, به ما هم بگو بفهمیم :lol: اینایی که نوشتی فارسیه؟ :lol:

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 56 مهمان