رفتن به سوئد با ویزای شینگن سوئد و گرفتن اقامت

راههای کسب اقامت در سوئد، نروژ، دانمارک، فنلاند (پناهندگی، کار، ازدواج، سرمایه گزاری و...)
ارسال پست
arsi_waters

رفتن به سوئد با ویزای شینگن سوئد و گرفتن اقامت

پست توسط arsi_waters » یک شنبه 8 آذر 1394, 4:18 pm

سلام به تمام دوستان،خواستم در مورد ویزای شینگن سوال بپرسم،اگر من با ویزای شینگن به اسم خودم به صورت مستقیم وارد سوئد بشم،میتونم اونجا اعلام پناهندگی کنم؟چجوری میتونم ثابت کنم که جونم در خطر بوده و فرار کردم در صورتی که قانونی و با پرواز به سوئد رفتم؟
لطفا کمکم کنید باید خیلی زود تصمیم گیری کنم...

korush.pakzad

Re: رفتن به سوئد با ویزای شینگن سوئد و گرفتن اقامت

پست توسط korush.pakzad » یک شنبه 8 آذر 1394, 7:10 pm

دوست عزیز با ویزا معمولا شانس گرفتن پناهندگی کم هست. همونطور که خودتونم گفتید, اگر کسی جونش در خطر باشه, باید ممنوع الخروج هم باشه و از مرز هوایی نمیتونه عبور کنه. شما باید یک کیس بسازید و بر اساس اون کیس, ویزا گرفتن و خروج از ایران رو توجیح کنید. هر چند شانس زیادی ندارید و ریسک جواب منفی, خیلی زیاده.

arsi_waters

پست توسط arsi_waters » دو شنبه 9 آذر 1394, 10:57 am

دوست عزیز ممنونم از پاسختون،در این صورت چه راهی هست که بتونم به اروپا برم؟اگر با شینگن سوئد برم،توی کشورای دیگه با توجه به قانون دوبلین نمیتونم اقامت بگیرم،درسته؟
فقط پاسپورت تقلبی میمونه که ریسکش خیلی بالاست؟
راه دیگه ای سراغ دارین؟

Armin71

پست توسط Armin71 » دو شنبه 9 آذر 1394, 11:40 am

کی گفته اگه با ویزا برین بهتون پناهندگی نمیدن هیچ جا قانون پناهندگی نگفتن اگه طرف ویزا داشته باشه حق پناهندگی نداره واگه قاچاقی هم برین یا هر طریق دیگه دلیل نمیشه که به شما اقامت بدن کلا بستگی به کیس داره
با داشتن یه کیس قوی {خفن } اگه از هر طریقی به مقصد برسی همه چی حله ؟!

arsi_waters

پست توسط arsi_waters » دو شنبه 9 آذر 1394, 1:03 pm

آرمین جان وقتی توی دیتابیس کشور مقصد ورود قانونی شما از مرز هوایی با مشخصات خودتون باشه،خب خیلی سخت میشه ثابت کرد که توی کشور خودم مشکل داشتم و جونم در خطر بوده.کیس داستانه که باید خیلی واقعی باشه،اما با توجه به چنین گیرایی نوشتن این داستان یکمی سخت میشه

Armin71

پست توسط Armin71 » دو شنبه 9 آذر 1394, 4:41 pm

اره سخت میشه اما کار نشد نداره در مورد کیس هم وقتی با ویزا رسیدی اونور میتونی چند ماه صبر کنی با چند وکیل که تو این زمینه فعالیت دارن مشورت کنی و یه کیس قوی جور کنی و درخواست پناهندگی بدی
یا شاید خواستی یه زن سوئدی بگیری که دیگه کار به پناهندگی نکشه

korush.pakzad

پست توسط korush.pakzad » دو شنبه 9 آذر 1394, 7:52 pm

من ننوشتم با داشتن ویزا اصلا پناهندگی نمیدن ولی احتمالش زیاد نیست و باید کیس خیلی خوبی داشته باشید. خیلی چیزها در قانون پناهندگی قید نشده ولی عملا داره اجرا میشه. مثلا قانون کنوانسیون ژنو میگه که هر کسی به خاطر تبعیض ار نظر قومی, مذهبی و عقیده در کشورش مورد آزار قرار بگیره ( نه اینکه حتما جونش در خطر باشه) مشمول اقامت پناهندگی میشه. ولی عملا هیچ کشور اروپایی به این مسئله اهمیت نمیده. اینکه کسی بخواد چند ماه صبر کنه و وکیل بگیره , چیزی رو عوض نمیکنه. چون اسم شما از سیستم پاک نمیشه و وکیل در اروپا , دستش برای این کارها بسته ست. ازدواج هم به این راحتی نیست. خیلیها این کار رو کردند ولی اداره مهاجرت بهشون گفته باید برگردن کشورشون و از اونجا برای ازدواج اقدام کنن.

korush.pakzad

پست توسط korush.pakzad » دو شنبه 9 آذر 1394, 8:01 pm

جناب arsi_waters درسته که کم خرجترین و کم خطر ترین راه, اومدن با ویزا و راه قانونیه. ولی واقعیت اینه که وقتی شما خروج قانونی از ایران داری, باید اداره مهاجرت رو متقاعد کنی که الان یعنی بعد از خروجت از ایران , مشکلی برات درست شده که دیگه نمیتونی برگردی. نمیدونم چه کیسی, ولی باید کیسی در این رابطه بسازید که اونها رو قانع کنه. خانمی 3 سال پیش با ویزا به نروژ اومد و بعد درخواست پناهندگی کرد. کیسش هم تغییر مذهب بود. یعنی مسیحی شد و بعد از دو سال جواب اقامت گرفت. اما به این سادگی نبود که فقط بگه مسیحی شدم. کلی فعالیت کلیسایی کرد و به اداره مهاجرت ثابت کرد که دینش رو از ته دل عوض کرده و واقعا مسیحی شده. این رو با فعالیتهای دو ساله ش به اونا نشون داد. کسانی هم بودند که با ویزا اومدند و اونها هم همین کیس رو دادند ولی جواب منفی و دیپورت گرفتند. امثال اون خانم, خیلی کم دیدم که با ویزا, بتونن اقامت بگیرن. پس باید برای هر چیزی خودتو آماده کنی.

Armin71

پست توسط Armin71 » دو شنبه 9 آذر 1394, 9:41 pm

درسته این کار یه ادم زرنگ می خواد باید پیه همه چیو به تنت بمالی و واسه همه چی اماده باشی ولی با توجه شرایط حال حاضر اروپا ویزا بهترین راهه

arsi_waters

پست توسط arsi_waters » سه شنبه 10 آذر 1394, 7:26 am

دوستان عزیز سپاسگزارم از پاسختون اما در شرایط فعلی و با توجه به مسائلی که خودتون عنوان کردین و تجربتون میگه،بهترین راه رفتن به سوئد چیه ؟ در حال حاضر

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 59 مهمان