درخواست مشاوره

راههای کسب اقامت در سوئد، نروژ، دانمارک، فنلاند (پناهندگی، کار، ازدواج، سرمایه گزاری و...)
ارسال پست
Baary

درخواست مشاوره

پست توسط Baary » جمعه 4 تیر 1395, 9:10 am

با سلام خدمت همه دوستانی که لطف میکنن و تجربیات یا اطلاعات خودشون رو در خصوص پناهندگی اعلام میکنند و موجب راهنمایی امثال بنده میشن.
من 25 سالمه فوق دیپلم الکترونیک دارم و خدمت سربازی هم رفتم و طبیعتا پاسپورت هم دارم...اما چون هزینه مهاجرت به هر روشی به غیر از پناهندگی سرسام اور هست تصمیم گرفتم با استفاده از این قانون مهاجرت کنم...
و پس از جستوجوی فراوان و در نظر گرفتن ملاک های خودم کشور سوئد رو انتخاب کردم، در حال حاضر با توجه به شنیده ها متوجه شدم که اگر کیس مناسب و قابل توجیه نداشته باشیم گرفتن مثبت بسیار سخت هست. خوشبختانه یا شوربختانه من هیچ کیسی ندارم و فقط از طریق بحث مذهبی میخوام اقدام کنم که برای این کار هم شروع به تحقیق کردم که اونجا کاملا بتونم از خودم دفاع کنم...
فقط چند سوال دارم که ممنون میشم پاسخ بدید...
1- با توجه به این که من پاسپورت دارم میدونم که تا ترکیه قانونی میرم ولی از اونجا به بعد باز هم قانونی به کشور مورد نظر بنده رو میبرن؟منظورم این هست که از ترکیه هم هوایی به سمت سوئد قصد دارم برم...در این صورت ویزا جعلیه؟ یا با ترفند شینگن این ویزا رو مهیا میکنند؟
2-اگر با ویزای جعلی من رو راهی کنند در فرودگاه مقصد چه اتفاقی میفته؟در روند پناهندگی تاثیر گذار هست؟
3-به نظر شما این که میخوام هوایی برم تصمیم خوبی هست؟ و اینکه هزینه این کار معمولا چه مقدار میشه؟

kiani

Re: درخواست مشاوره

پست توسط kiani » جمعه 4 تیر 1395, 9:19 am

Baary نوشته شده:با سلام خدمت همه دوستانی که لطف میکنن و تجربیات یا اطلاعات خودشون رو در خصوص پناهندگی اعلام میکنند و موجب راهنمایی امثال بنده میشن.
من 25 سالمه فوق دیپلم الکترونیک دارم و خدمت سربازی هم رفتم و طبیعتا پاسپورت هم دارم...اما چون هزینه مهاجرت به هر روشی به غیر از پناهندگی سرسام اور هست تصمیم گرفتم با استفاده از این قانون مهاجرت کنم...
و پس از جستوجوی فراوان و در نظر گرفتن ملاک های خودم کشور سوئد رو انتخاب کردم، در حال حاضر با توجه به شنیده ها متوجه شدم که اگر کیس مناسب و قابل توجیه نداشته باشیم گرفتن مثبت بسیار سخت هست. خوشبختانه یا شوربختانه من هیچ کیسی ندارم و فقط از طریق بحث مذهبی میخوام اقدام کنم که برای این کار هم شروع به تحقیق کردم که اونجا کاملا بتونم از خودم دفاع کنم...
فقط چند سوال دارم که ممنون میشم پاسخ بدید...
1- با توجه به این که من پاسپورت دارم میدونم که تا ترکیه قانونی میرم ولی از اونجا به بعد باز هم قانونی به کشور مورد نظر بنده رو میبرن؟منظورم این هست که از ترکیه هم هوایی به سمت سوئد قصد دارم برم...در این صورت ویزا جعلیه؟ یا با ترفند شینگن این ویزا رو مهیا میکنند؟
2-اگر با ویزای جعلی من رو راهی کنند در فرودگاه مقصد چه اتفاقی میفته؟در روند پناهندگی تاثیر گذار هست؟
3-به نظر شما این که میخوام هوایی برم تصمیم خوبی هست؟ و اینکه هزینه این کار معمولا چه مقدار میشه؟

قانون پناهندگی سوئد عوض شده و دیگه اقامت دائم نمی ده. سوئد رو بی خیال بشید.

http://www.asriran.com/fa/news/476146/% ... 8%A6%D8%AF

اگر تصمیم دارید حتما برید و بدنبال کشور عالی در این زمینه هستید، من کانادا رو پیشنهاد می کنم. از هر نظر عالیه.

فقط دو تا راه داره برای رفتن به کانادا :
یکی اینکه ویزای قانونی توریستی کانادا بگیری از همین آژانس های مسافرتی توی ایران و بعدش که رسیدی اعلام پناهندگی بکنی. قیمتش هم حدود 50 تا 70 میلیون تومن هست که ضمنا باید کیس قوی ای هم جور کنی.
دوم هم اینکه بری ترکیه اونجا با پاسپورت یک کشور دیگه بفرستنت هوایی کانادا که توی هواپیما پاست رو پاره کنی و توی فرودگاه اعلام پناهندگی کنی. قیمت اون هم از 10 تا 20 هزار دلاره (هر چقدر بتونن بچاپن)

مزیت ها اولی اینه که آژانس توی ایرانه و حداقل خیالت از این نظر که احتمال کلاهبرداری کمتره، راحته و ویزای قانونی می گیری ولی عیبش اینه که نیاز به کیس خیلی قوی داری تا بتونی پناهندگی بگیری چون قانونی رفتی.
عیب دومی اینکه توی ترکیه پر کلاهبرداره و امکان اینکه پولت رو بخورن خیلی بالاست. ضمنا اون پاسی هم که بهت می دن تا باهاش بری امکان داره هزارتا مشکل داشته باشه و توی فرودگاه گیر کنی. ولی مزیتش اینه که اگر بتونی بپری بری کانادا اونجا کیس خیلی قوی ای نیاز نداری و راحتر می تونی پناهندگی بگیری.

در کل با توجه به خطراتی که وجود داره راه اول نسبتا بهتره.

Baary

پست توسط Baary » جمعه 4 تیر 1395, 10:33 am

واقعا ممنون از راهنمایی شما...
ولی من واقعا شوکه شدم، تاریخ این خبر واسه دیروزه...تموم آرزوهام به باد رفت!
من نسبت به کشور کانادا هیچ آشنایی ندارم، فقط شنیدم راحتی اروپا رو نداره...
یکی از مزیت های سوئد این بود که بعد از گرفتن اقامت دولت واقعا بها میداد...
ولی کانادا گویا اینجوری نیست باید حتما فن یا حرفه ای خوب بلد باشی تا از سطح زندگی خوبی برخوردار شی...
اگر به سوئد برم و موفق بشم اقامت موقت بگیرم با ازدواج صوری هم نمیشه اقامت دائم گرفت؟
یه جواریی خودم دارم به خودم دلداری میدم نمیخوام باور کنم هیچ راهی نداره...من تازه میخواستم واسه زبان سوئدی اقدام کنم چون خیلی از این کشور خوشم میومد.
راهکاری که شما فرمودید بسیار عالی بود و من هم نظرم روی گزینه اول هست...

kiani

پست توسط kiani » جمعه 4 تیر 1395, 12:58 pm

Baary نوشته شده:واقعا ممنون از راهنمایی شما...
ولی من واقعا شوکه شدم، تاریخ این خبر واسه دیروزه...تموم آرزوهام به باد رفت!
من نسبت به کشور کانادا هیچ آشنایی ندارم، فقط شنیدم راحتی اروپا رو نداره...
یکی از مزیت های سوئد این بود که بعد از گرفتن اقامت دولت واقعا بها میداد...
ولی کانادا گویا اینجوری نیست باید حتما فن یا حرفه ای خوب بلد باشی تا از سطح زندگی خوبی برخوردار شی...
اگر به سوئد برم و موفق بشم اقامت موقت بگیرم با ازدواج صوری هم نمیشه اقامت دائم گرفت؟
یه جواریی خودم دارم به خودم دلداری میدم نمیخوام باور کنم هیچ راهی نداره...من تازه میخواستم واسه زبان سوئدی اقدام کنم چون خیلی از این کشور خوشم میومد.
راهکاری که شما فرمودید بسیار عالی بود و من هم نظرم روی گزینه اول هست...
کلاً ازدواج همیشه سریع ترین و راحترین راه برای دریافت اقامت هست ولی پیدا کردن آدمی که بشه باهاش ازدواج کرد (چه حقیقی و چه صوری) کار سختیه. اگر نیتت ازدواج حقیقی باشه باید حتما آدم درست و مناسبی برای زندگی باشه و اگر قصدت صوری باشه سختر چون باید مواظب باشی که تا موقعی که اقامتت رو نگرفتی این ازدواج بهم نخوره و ضمنا تو این مدت یارو کلی تلکت نکنه !
به هر حال اگر گزینه مناسب سراغ دارید، بی درنگ اقدام کنید.

در خصوص کانادا من خیلی تحقیق کردم، در حال حاضر با توجه به قوانین کشورها برای پناهندگی، بهترین گزینه است.
من خودم هم قصد دارم که بزودی با ویزای قانونی برم کانادا ... حالا تا خدا چی بخواد ...

Baary

پست توسط Baary » شنبه 5 تیر 1395, 7:20 pm

مرسی داداش از راهنماییت...من دلم به حال اون بنده خداهایی میسوزه که الان اونجا هستند و مشمول این قانون میشن.

mohamad ahwazi

پست توسط mohamad ahwazi » جمعه 5 شهریور 1395, 12:51 am

سلام داداشا 

می خواستم بدونم اگه به سوئد برم با ازدواج اقامت دائم بم میدن؟

Tinaa

پست توسط Tinaa » دو شنبه 29 شهریور 1395, 11:30 pm

من الان ٢ساله سوئد هستم، اولا اينكه اقامت ميده سوئد ولي اول اقامت موقت وبعد از دو سال دائم اگه ازدواجي اقدام كني نزديك دو سال ميكشه چون بايد برگردي كشور خودت و منتظر جواب باشي و اين با توجه به تعداد زياده پناهنده ها نزديك ٢ سال ميكشه و اينكه كيس ازدواجت اگه اشنا نباشه هم مالي تلكه ميكنتت هم تو فاصله ٢سال اجازه اقامت موقتت اگه بزنه زير همه چي تورو بر ميگردونن ايران
اگه با پاس وارد هر كشوري ميشي همونجا اقدام كن كه پاست مهر ميخوره
چون مثلا اكه از طريق ايتاليا بيايي سويد و پاست تو ايتاليا مهر بخوره، وقتي تو سوئد بري خودتو معرفي كني ويزات جزو ويزاي دوبل حساب ميشه و برت ميگردونن ايتاليا و تو اونجوري ٣راه داري،يا برگردي ايران يا بري ايتاليا يا مثل من ١٨ ماه قايم شي بدون هيچ هويتي تازه بعد ١٨ ماه كه بري اداره مهاجرت اونوقت پروندت ميافته دست بررسي
ازدواج راحته واي با توجه به ٥٠٠٠٠ پناهنده كه وارد سوئد شده اولا اولويت با اوناييه كه كشور جنگ زده دارن
درضمن از من ميشنوي اولا قانوني وارد نشو چون پاس رو كني به سرعت نور برت ميگردونن چون ميفهمن مشكل خاصي تو كشورت نداري كه راحت با پاس خارج شدي
بده تو ايران واست پرونده بسازن كه فعاليت مذهبي داشتي
مثلا تغيير دين ميخوايي بدي و ايران اينو اعدام ميكنه
اينجوري يكي از هم اتاقياي من تو كمپ گفته بود و تا جايي كه من ازش چند ماه پيش خبر داشتم اجازه اقامت موقت بعد از ١١ ماه گرفته بود

پوریا

پست توسط پوریا » شنبه 19 فروردین 1396, 10:28 pm

سلام دوست عزیز من نزدیک دوساله به طور غیر قانونی به دانمارک رفتم بعد از نزدیک به یک سال که اینجام با یکی آشنا شدم تو کمپ بعد اونم غیر قانونی اومده بعد از مدتی مسیحی شدیم و الان صاحب یک پسر و تو کلیسا ازدواج کردیم خواستم بدونم به جواب ما کمک میکنه ممنون میشم که جوابمو بدی .

ava.rst

پست توسط ava.rst » دو شنبه 21 فروردین 1396, 11:38 am

ببخشید شما که گفتین تو کمپ دانمارکید میشه راجبه شرایط کمپ بگید?وضعیتش خوبه?از چه کشورایی بیشتر پناهنده داره?در کل میشه شرایط اونجا رو بگید چون ماهم دانمارک مد نظرمونه ممنون میشم

Mazhan

پست توسط Mazhan » دو شنبه 21 فروردین 1396, 10:11 pm

سلام بنده پدرم سیاسی بوده و اعضای حزب توده بوده ودرستل 62 از آموزش وپرورش اخراج شدن.خودم هم به شدت دارای اعتقادات آتییستی بوده ود اینجا از دگر اندیشان مطرود محسوب میشم در ضمن یک پسر 9 ساله دارم که تازگی ها خانواده ی شوهرم با آگاه شدن از اعتقدات من به یختی تصمیم به جدا کردن پسرم از من گرفتند.این ادعا ها چطوری میتونه یه کیس مناسب بشه لطفا راهنمایی کنید مدرک یا مستنداتی میخواد؟

ghanbar
محل اقامت: سوئد

پست توسط ghanbar » سه شنبه 22 فروردین 1396, 2:08 pm

دوست عزیز من به این پست توجه کن من به طور کامل در آن نوشته ام:
http://forum.panahandegi.com/viewtopic.php?f=21&t=6915
قوانین بصورت در حال تغییر می باشد دوستان من هم خانواده و هم مجرد در هفته های گذشته بعد از ۱۶ الی ۹ ماه همگی مثبت گرفته اند چه اونهای که با پاسپورت خودشان قانونی آمده اند و ویزا مستقیم با هواپیما از تهران چه آنهای که از آب و خشکی و ... آمده اند.
روند کاهش ورود پناهنده به دلیل سختگیری های سوئد موثر بوده به همین دلیل پرونده ها بصورت داره برسی می شود چون دیگر اقامت دايم در کار نسیت خبری از گرفتم پول بیکاری در زمان انتطار نیست حق کار در صورتی داری که پاسپورت بدهی در غیر اینصورت حق نداری . حق شرکت در کلاس های پایه زبان سوئدی را نداری و ........ .
بهترین کاری که می توانی انجام دهی در ایران باش برای خودت یک کیس قوی داشته باش و قانونی مثل آقا ها پاشو بیا با ویزا و پاسپورت که کارت رو به راه باشه ولی اگر می خواهی غیر قانونی و بیایی و با کیس آبکی بری جلو بسیار هم از نظر مالی و هم از نطر روحی لطمه خواهی دید .
ابن لینک سایت اداره مهاجرت است بخوان در آن تماما به زبان فارسی درج شده کلی فیلم دارد به فارسی. زبان دری هم که برای افغان ها است را مطالعه کن چون هم کاملتر است مهاجر بیشتری داشته و هم اینکه به فارسی نوشته شده است قوانین جدید و به روز شده است . با قوانین آشنا شو قبل از هر اقدامی شاید نظرت برگشت و کشور دیگری را انتخاب کردی یا با درک درست از قوانین راهی میانبر پیدا کردی.

https://www.migrationsverket.se/Other-l ... -swyd.html

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 37 مهمان