رفتن به فرانسه و اسپانیا با قطار و کنترل قطار

راههای کسب اقامت در فرانسه، ایتالیا و اسپانیا (پناهندگی، کار، ازدواج، سرمایه گزاری و...)
ارسال پست
shahcar

رفتن به فرانسه و اسپانیا با قطار و کنترل قطار

پست توسط shahcar » سه شنبه 12 بهمن 1395, 8:44 pm

با سلام
من میخام از ترکیه برم ایتالیا و بعد با قطار به صورت تیکه تیکه خودم را برسانم به فرانسه و بعد اسپانیا و شاید کشور های مجاور
سوال من این است که از دوستانی که الان اروپا هستد و با شرایط سال 2017 اشنا هستند جواب بدهند که:
1 - کنترل قطار ها چونکه است و ایا می توان یا یک بلیت و زبان بلد بودن ازادانه با قطار سفر کرد
2- مقررات و نحوه خرید pass ( پاس) یا همون بلیط های تخیف دار قطار چه هست و چطوری می توان ان را خرید؟؟؟

hamid999

Re: رفتن به فرانسه و اسپانیا با قطار و کنترل قطار

پست توسط hamid999 » چهار شنبه 13 بهمن 1395, 11:52 am

shahcar نوشته شده:با سلام
من میخام از ترکیه برم ایتالیا و بعد با قطار به صورت تیکه تیکه خودم را برسانم به فرانسه و بعد اسپانیا و شاید کشور های مجاور
سوال من این است که از دوستانی که الان اروپا هستد و با شرایط سال 2017 اشنا هستند جواب بدهند که:
1 - کنترل قطار ها چونکه است و ایا می توان یا یک بلیت و زبان بلد بودن ازادانه با قطار سفر کرد
2- مقررات و نحوه خرید pass ( پاس) یا همون بلیط های تخیف دار قطار چه هست و چطوری می توان ان را خرید؟؟؟
در مورد کنترل میگن شانسیه و ولی ریسک اتوبوس به قطار کمه با یکی از دوستان تو این سایت که صبحت میکردم می گفت تو مرکز میلان قاچاقچی هست که هر جا بخوای می برنت میگفت پره اونجا. اگه زبونت خوب باشه شاید بتونی hitchhikin(مفتی سواری) کنی یا با bla bla car بری البته اون هم کارت اعتباری می خواد . در مورد قیمت بلیط قطار و اتوبوس و کجاها ایستگاه دارند می تونی تو این سایت جستجو کنی. https://www.rome2rio.com/s/Milan/Madrid

bookone

پست توسط bookone » چهار شنبه 13 بهمن 1395, 3:42 pm

چه اصراریه‌ هی اطلاعات غلط بدید به ملت؟؟؟
هی میگن میگن ، الکی حرف چرت از دهنتون در نیاد اینجا چون اینجا یه سری جونه گرفتار میان که به هر شکلی شده میخوان بزنن بیرون پیه یه امیده نازه .
حالا چهارتا ولمو با بیژامه نشیتن زیره کرسی یه موبایلم گرفتن دستشون درباره مرزای ایتالیا نظر میدن.
اسکولا من خوذم ایتالیا بوذم میدونم چطوریه ، اولا هر چی از جنوب به طرف شمال بیای بگیرو ببند بیشتر میشه چون اونجا خط مقدم ورود آفریقایا به اروپاست .دوم اینکه اگه مدرک معتبر نداشته باشی اصلا شرکته اتوبوسرانیه بلیط بهت نمیفروشه ، اگر ویزا کارت یا حساب پی پال داشته باشی میتونی بلیط اتوبوس یه شرکت خاصی رو بخری و کد کیو ارش میاد توی گوشیت ، ولی بعد اگه بازم مدرک معتبر نداشته باشی که راننده اتوبوسه اصلا سوارت نمیکنه به هیچ عنوان ، این از بلیط اتوبوس ، هواپیما هم که وقتی پاسو ویزا هم نداشته باشی که نمیشه که اینم هیچی. فقط میمونه قطار که توی همین ایتالیا میتونه ادم بره داخله ایستگاه قطار برای فرانسه بلیط بگیره از دستگاههایی که مثل ATM که اونم وقتی میخوای بری جلوی سکوی قطار مثل گیت هواپیمایی وایسادن اگر مدرک نداشته باشی سر سکو هم نمیتونی بری چه برسه توی قطار ، توی همون میلان جلوی ایستگاه مرکزی قطار نزدیک به ۱۰۰ نفر افریقایی و پاکستانیو افغانی خوابیده بودن تا شاید یکی بیاد از ایتالیا ببرشون فرانسه البته اونا قاچاقی نبودن بلکه پناهنده شده بودن به ایتالیا ولی چون وضعشون خیلی خراب بود و مثلا باید میرفتن هفته ای ۲۰ یورو پول میگرفتن برا هزینه ها جا خوابم مثل تویله مدرسه یا پارکینگ مخروبرو تشک انداخته بودن که بشه جای خواب حالا کدوم حروم زاده ای بود گفت ایتالیا ۳۰۰ ۴۰۰ یورو ماهیانه پول میدن نمیدونم. توی همون میدون چنتا افغانی بودن ۴۰۰ تا میگرفتن از همشهریاشون رد میکردن فرانسه که دیدم پناهندها به خونشونشون تشنه بودن شدیدم دنبالشون بودن چون کلا بردار بودن ، کارشونم این بود که تیکه تیکه میبردن یه شهری اونور تورین اونجا تاکسی میگرفتن برای یهشهری توی فرانسه و پولو میگرفتنو مسافرو راهی میکردن بعدم مسافر میامد سزچر مرز یه جایی بود مثل عوارضی تهران قم اونجا گیر پلیس میفتادنو میبردنشون. اینم از قاچاقچی، پلیس المان یکی از بهترین نیروهای ‌پلیس دنیاست ، چند وقت پیش یه تونسی اینحا با تریلی رفت توی جمعیتو فرار کرد ، پلیس المان نتونست بگیرش ، تا اینکه توی ایتالیا با تیر زده بودنشو کشتنش، قابل توجه اونابی که فکر میکنن ایتالیا عشقو حاله، حالا اگه چهار تا بچه کونیه ترگل ور گل میان اینجا هی میگن میگن میکنن خوب حتما درست میگن همین فرمونو برید جلو درسته

hamid999

پست توسط hamid999 » پنج شنبه 14 بهمن 1395, 11:13 am

در مورد کنترل مدارک شناسایی در اتوبوس یا قطار چقدر دقت می کنند منظورم اینکه یه نگاه ساده می کنند یا نه استعلام و این چیزا می گیرن ؟ شما که این راه رو رفتید به نظرت بهترین راه برای بیرون اومدن از ایتالیا چیه ؟

shahcar

پست توسط shahcar » جمعه 15 بهمن 1395, 8:03 am

bookone
اقا شما که این قدر زرنگ و دنیا دیده هستید و هیچ کس به شما نمی رسه خودت چطور ردی از ایتالیا و فرانسه ....
راه پیشنهادی ات چه است حالا با این سخنرانی طولانی.....

hamid999

پست توسط hamid999 » جمعه 15 بهمن 1395, 3:24 pm

اقای shahcar تو رو به خدا بیخیال شو . دوست عزیز bookone من فقط خواستم از تجربیاتت استفاده کنم اگه امکانش هست کمی در مورد عبور از ایتالیا توضیح بده .ID کارتو موقع خرید بلیط یه نگاه ساده می کنن یا نه مثلا استعلام و این چیزا می گیرن ؟ واقعا برام مهمه

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 13 مهمان