خدماتunدر مالزی

درخواست پناهندگی از طریق کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل (UN)
ارسال پست
198omid

خدماتunدر مالزی

پست توسط 198omid » چهار شنبه 19 مهر 1391, 7:50 pm

سلام.دوستان کسی اطلاع داره کهunتو مالزی یا اندونزی کمپ داره؟

مشاور
Site Admin

Re: خدماتunدر مالزی

پست توسط مشاور » چهار شنبه 19 مهر 1391, 9:47 pm

ایمیل: info@panahandegi.com
تلفن: ۰۰۴۴۲۰۳۲۳۹۳۳۷۳

نمایه کاربر
johnny.depp

پست توسط johnny.depp » یک شنبه 3 دی 1391, 10:11 pm

من مالزی رو رفتم کمپ ندیدم . اندونزی داره . فقط بازداشتی هارو میبرن کمپ بعد هرماه 120 دولار بشون میدن . به هر نفر

نمایه کاربر
johnny.depp

پست توسط johnny.depp » یک شنبه 3 دی 1391, 10:51 pm

اندونزی جمعیت ایرانی ها واقعا زیاده بعضی ها 2 الی 3 سال منتظر موندن . اینجاه شرایط بدی برای زندگی نداره میشه گذاراند . اما با برنامه جلو رفت . کیس خیلی مهمه و از اون مهمتر اعتماد به نفس .

یادتون باشه این مثل کنکوره سراسری هستش . کارشناسانی که از شما سوال می کنن همه خبره این کار هستن . به قول دوستم همشون یه پا لایت من هستن .

soheil.green

پست توسط soheil.green » پنج شنبه 5 بهمن 1391, 8:11 am

un مالزی خیلی شلوغ شده . دوستان من همین دیروز رفتن بهشون وقت دادن برای 1سال و 5ماه دیگه . اینجا پول نمیدن و کمپم نداره

Sanaz8
محل اقامت: لیورپول ( در آینده )

پست توسط Sanaz8 » دو شنبه 6 خرداد 1392, 12:41 pm

johnny.depp نوشته شده:من مالزی رو رفتم کمپ ندیدم . اندونزی داره . فقط بازداشتی هارو میبرن کمپ بعد هرماه 120 دولار بشون میدن . به هر نفر
جانی دپ عزیز یه سوالی دارم. شما گفتی 120 دلار هرماه به پناهنده ها تو اندونزی میدن. اگه من هم بیام و اعلام پناهندگی سازمان ملل کنم من رو هم به کمپ میبرن و ماهانه انقدر میدن؟؟؟ یا فقط کسایی که قاچاقی میخواستن برن میرن اینجا؟؟؟ و این 120 دلار رو تا زمانی که تو این کشور هست میدن؟؟؟
گاهی برای بودن باید رفت - رفتن همیشه رسیدن نیست اما برای رسیدن راهی جز رفتن نیست

نمایه کاربر
johnny.depp

پست توسط johnny.depp » دو شنبه 6 خرداد 1392, 6:58 pm

soheil.green نوشته شده:un مالزی خیلی شلوغ شده . دوستان من همین دیروز رفتن بهشون وقت دادن برای 1سال و 5ماه دیگه . اینجا پول نمیدن و کمپم نداره
بیان اندونزی کمپ داره ولی شلوغ شده میگن 4 ماه مصاحبه میگیرن .

نمایه کاربر
johnny.depp

پست توسط johnny.depp » دو شنبه 6 خرداد 1392, 7:04 pm

Sanaz8 نوشته شده:
johnny.depp نوشته شده:من مالزی رو رفتم کمپ ندیدم . اندونزی داره . فقط بازداشتی هارو میبرن کمپ بعد هرماه 120 دولار بشون میدن . به هر نفر
جانی دپ عزیز یه سوالی دارم. شما گفتی 120 دلار هرماه به پناهنده ها تو اندونزی میدن. اگه من هم بیام و اعلام پناهندگی سازمان ملل کنم من رو هم به کمپ میبرن و ماهانه انقدر میدن؟؟؟ یا فقط کسایی که قاچاقی میخواستن برن میرن اینجا؟؟؟ و این 120 دلار رو تا زمانی که تو این کشور هست میدن؟؟؟
آ یو م : وقتی مسافرهارو میگیرن میبرن انجاه . بعضی از مسافرها که پول ندارن به هر دلیلی قبول میکردن ولی چون تعدادشون زیاد شده قبول نمیکنن . ولی میشه خودتون جا کنید .
یه جزیره هم هست که خودت باید برسونی انجاه و خودت معرفی کنی قبول میکنن .
والا برای انهائی که خانواده دارن خیلی هم خوبه .
طرف خانه بهش دادن در واقع ویلا 4 نفر هم ماهی 500 دلار میگیره خوبه براش . همه خرجش 300 دلار نمیشه بستگی به چطور خرج کردن هم داره .

انها خانه بهتون میدن ولی اولش باید تو کمپ خودشون باشید که میگن شرایط خوب نیس مخصوصا برای متاهل ها که جداشون میکنن تو کمپ.
و ماهیانه 120 دلار و از این مساعل بگذریم نوبت مصاحبه که زودتر میدن .
انهائی هم که میان و با خرج خودشون زندگی میکنن بعد اینکه قبولی مصاحبه گرفتن میبرنشون جاکارتا و همان 120 بهشون میدن .

Sanaz8

پست توسط Sanaz8 » دو شنبه 6 خرداد 1392, 7:37 pm

پس کلا اندونزی بهتر از ترکیست.
4 ماه اول رو باید با خرج خودمون بگذرونیم؟؟؟
با 120 دلار یه نفر میتونه زندگیش رو بگذرونه؟؟
اجازه کار هست و اصلا میشه بین این همه آدم تو اندونزی کار پیدا کرد؟؟؟
گاهی برای بودن باید رفت - رفتن همیشه رسیدن نیست اما برای رسیدن راهی جز رفتن نیست

نمایه کاربر
johnny.depp

پست توسط johnny.depp » دو شنبه 6 خرداد 1392, 7:50 pm

Sanaz8 نوشته شده:پس کلا اندونزی بهتر از ترکیست.
4 ماه اول رو باید با خرج خودمون بگذرونیم؟؟؟
با 120 دلار یه نفر میتونه زندگیش رو بگذرونه؟؟
اجازه کار هست و اصلا میشه بین این همه آدم تو اندونزی کار پیدا کرد؟؟؟
1- اجازه کار ندارید اینجاه مردم خودشون مشکل دارن . جمعیت اینها 300 میلیون نفر است .
2- گفتم اگر بروید در ان جزیره و گفتن که 4 ماه است اطلاعات دقیقی ندارم باید کامل تحقیق کنم .
هر 100 دلار میشه 970000 روپیه . برای یه زندگی معمولی کافیه . ولی اینو خودشن حساب کردن که میدن .
ولی اگر مثل من بخواهید عمل کنید باید روی پول و پقدر اوردن خوب فکر کنید . اینجاه میتوانید با ماهی 120 بدین برای اجاره خانه 1 خوابه و 100 برای خوراک . می توانید هم 10 برابر این قیمت ها خرج کنید .
مدت اینجاه کمتر شده چون خیلی ها صبر نمیکنن . الان بهتره شده نسبت به ترکیه . ولی خوب ترکیه اجازه کار داری ولی خرجشم گران تره . مالزی هم که هیچی ... البته مالزی هم میتونی کار کنی ولی تبدیل رینگت مالزی فاجعه هستش .

Sanaz8

پست توسط Sanaz8 » سه شنبه 7 خرداد 1392, 7:07 am

مرسی جانی دپ عزیز بابت جواب
چند تا هم سوال دارم.
کلا چند سال طول میکشه تا به کشور سوم فرستاده بشم؟ 2 سال یا کمتر هم میشه؟؟؟
من اگه برم تو اون جزیره من رو میبرن کمپ؟؟؟و 120 تا رو میدن؟؟؟
اسم اون جزیره رو هم اگه میدونی بگو؟؟
ممنون

نمایه کاربر
johnny.depp

پست توسط johnny.depp » سه شنبه 7 خرداد 1392, 7:22 am

Sanaz8 نوشته شده:مرسی جانی دپ عزیز بابت جواب
چند تا هم سوال دارم.
کلا چند سال طول میکشه تا به کشور سوم فرستاده بشم؟ 2 سال یا کمتر هم میشه؟؟؟
من اگه برم تو اون جزیره من رو میبرن کمپ؟؟؟و 120 تا رو میدن؟؟؟
اسم اون جزیره رو هم اگه میدونی بگو؟؟
ممنون
مثل من معمولی اقدام کنی یو ان میگن 2 سال نهایت طول میکشه . ولی امسال روند کاری سرعت دادن شانس بیاریم تو 1.5 رفتیم . به شانس هم بستگی داره که چقدر کارت زود تمام بشه . یوان روند مشخصی نداره .

بری ان جزیره خانه میدن و همان 120 دلار . ولی حق خارج شدن از جزیره ندارید . خوبی این کار انیکه زودتر بهتون نوبت مصاحبه میدن .

اسمش چیزی که من شنیدم میگن ماکاسا است . یکی از بچه ها میخواد بره اگر رفت امار میگیرم میگم .
قبل ها ا یو م خانه در همین نزدیکی ما میداد خوب بود براشون هم سطح زندگی و هم اینکه پیش ایرانی ها بودن . ولی دیگه میبرنشون یه جائی که کمتر ارتباط با بیرون داشته باشن .
روند یو ان که من انتخاب کردم اینطوره :
زمان ورود و ثبت نام بهت 1 برگه با اعتبار 2 ماهه میدن .
2 ماه بعد : میری برگه عوض کنی بهت 1 برگه 4 ماه . تا حالا شد 6 ماه .
بعد این 6 ماه : بهت برگه میدن از 2 تا 4ماه که نوبت مصاحبه هم باهاش است .
بعد مصاحبه مه بازهم بستگی داره به افیسر که چقدر زودتر بهت جواب بده ممکن 1 ماه جواب بده ممکن 3 ماه .
بعد برگه سفارت که امد میری کارهای پزشکی انجام مدی و بعد باقی کارها مثل صدور پاس ...

نکته مهم اینجاه هرکس میاد و بخواهد بماند کیس مهم است و اینکه اگر تصمیم گرفتی بمانی دیگه حرف رفتن نباید بزنی اینجاه ادم باید تصمیم جدی بگیره چون همه میان باهات حرف میزنن که بری .

kabotar be ball

پست توسط kabotar be ball » سه شنبه 7 خرداد 1392, 8:35 am

با تشکر از جانی دپ بابت اطلاعات مفیدشون.اقا من چند تا سوال داشتم واون اینکه امار قبولی un تواندونزی وضعیتش خوبه باتوجه به کیس قوی البته؟واون اینکه وقتی وارد جاکارتا شدیم توهمون فرودگاه باید اعلام پناهندگی کنیم یا خارج بشیم بعد خودمونو معرفی کنیم؟به نظر شما با پاس باید خودمونو معرفی کنیم یا پاس تو فرودگاه پاره کنیم ؟درمورد کیس راه چی باید بگیم ؟باید بگیم قاچاقی اومدیم یا قانونی ؟چون اگه بگیم قانونی اومدیم باید توجیه مناسبی براش داشته باشیم.ممنون جانی دپ
دوست دارم رو موتورم باشم وبه خدا فکر کنم تا اینکه تو کلیسا باشم وبه موتورم فکرکنم

Sanaz8

پست توسط Sanaz8 » سه شنبه 7 خرداد 1392, 8:47 am

واقعا ممنون جانی عزیز.
یه سوال دیگه هم این که کیس مذهبی با داشتن تاییدیه کلیسا و اطلاعات کافی از دین به نظرت خوب جواب میده تو اندونزی؟؟

نمایه کاربر
johnny.depp

پست توسط johnny.depp » سه شنبه 7 خرداد 1392, 8:51 am

kabotar be ball نوشته شده:با تشکر از جانی دپ بابت اطلاعات مفیدشون.اقا من چند تا سوال داشتم واون اینکه امار قبولی un تواندونزی وضعیتش خوبه باتوجه به کیس قوی البته؟واون اینکه وقتی وارد جاکارتا شدیم توهمون فرودگاه باید اعلام پناهندگی کنیم یا خارج بشیم بعد خودمونو معرفی کنیم؟به نظر شما با پاس باید خودمونو معرفی کنیم یا پاس تو فرودگاه پاره کنیم ؟درمورد کیس راه چی باید بگیم ؟باید بگیم قاچاقی اومدیم یا قانونی ؟چون اگه بگیم قانونی اومدیم باید توجیه مناسبی براش داشته باشیم.ممنون جانی دپ
امار دقیقی ندارم ولی نسبتا قبولی ها بیشتر . از ان جائی که بیشتر مردم توجه به کیس ندارن و خیلی از اینها نمیدونن کیس چیه :P

تو فرودگاه نمیشه چون همونجاه دیپورتت میکنن . باید بری یو ان ثبت نام کنی .
پاس بعضی ها نشان میدن ولی به نظر من نشان ندین بهتره .
برای پرسیدن اینکه چظور وارد شیدن میتونین بگین قانونی و اینکه پاس دادم به قاچاق بر و دیگه پاس نداریم . تا حالا از کسانی که مصاحبه دادن نشنیدم که در باره چطور امدن سوال کنن . خوب میدونن همه قانونی میان . غیره قانونی
خیلی سخته و بعضی از این افغان ها که پاس ندارن باید تا 14000 دلار بدن تا بیارنشون اینجاه .
امار قبولی یو ان اندونزی خوبه ولی ظرفیت پناهندگان کم است که اینها میتونن زودتر رد کنن یه جائی مثل مالزی الان 8000 پناهنده داره که 4000 قبولی گرفتن . ولی اندونزی کل قبولی هاش در سال 700 تا 900 پرونده هست .

نمایه کاربر
johnny.depp

پست توسط johnny.depp » سه شنبه 7 خرداد 1392, 9:01 am

Sanaz8 نوشته شده:واقعا ممنون جانی عزیز.
یه سوال دیگه هم این که کیس مذهبی با داشتن تاییدیه کلیسا و اطلاعات کافی از دین به نظرت خوب جواب میده تو اندونزی؟؟

باید خوب به مساعل دینی اشنا باشید . البته اینجاه به اندازه کافی وقت دارید که به کلیسا بروید . هرجاه باشه جواب میده به شرطی که مدارک و گفته شما افیسر قانع کنه .
خوب این هم هست که مسیحی شدن یکم زیاد شده و خیلی ها سوتی میدادن .
ولی بهائیت بیشتر جواب میده و اقلیت های مذهبی که ایران بیشتر بهشون گیر میده مثل همین بهائیت . ولی خبر ندارم چطوره شرایط اینها. بعضی از این دینها کسی تو دینشون راه نمیدن و از روی فامیلی طرف هم میتونن متوجه بشن که
عضو این دین هست یا نه . ولی مسیحیت چون خیلی بزرگ هست نمیشه امار دقیقی در بیارن .
دوستان کسی تشکر نکنه . لازم نیست . :P

Sanaz8

پست توسط Sanaz8 » سه شنبه 7 خرداد 1392, 9:15 am

این جزیره که گفتین اینه ؟
http://en.wikipedia.org/wiki/Makassar
http://allindonesiatravel.com/images/in ... si-map.jpg
مرسی
تشکر تنها کاریه که از دستمون بر میاد بکنیم.

نمایه کاربر
johnny.depp

پست توسط johnny.depp » سه شنبه 7 خرداد 1392, 9:36 am

Sanaz8 نوشته شده:این جزیره که گفتین اینه ؟
http://en.wikipedia.org/wiki/Makassar
http://allindonesiatravel.com/images/in ... si-map.jpg
مرسی
تشکر تنها کاریه که از دستمون بر میاد بکنیم.
خودم ندیدم ماکاسا . ولی میپرسم دقیق کجاست . همینجاه میگم . اگر این دوستم رفت باید بلیت بگیره مشخص میشه دقیق کجاست .

Sanaz8

پست توسط Sanaz8 » سه شنبه 7 خرداد 1392, 11:23 am

پس من منتظرم که شما خبرش رو برامون بیارین.

Sanaz8

پست توسط Sanaz8 » سه شنبه 7 خرداد 1392, 11:31 am

پس من منتظرم که شما خبرش رو برامون بیارین.
راستی جانی عزیز سرعت اینترنت اونجا چطوره؟؟؟ تو کمپ ها دسترسی به اینترنت هست؟؟ سرعتش به نظر باید پایین باشه آره؟؟

ben10

پست توسط ben10 » سه شنبه 7 خرداد 1392, 2:44 pm

Sanaz8 نوشته شده:پس من منتظرم که شما خبرش رو برامون بیارین.
راستی جانی عزیز سرعت اینترنت اونجا چطوره؟؟؟ تو کمپ ها دسترسی به اینترنت هست؟؟ سرعتش به نظر باید پایین باشه آره؟؟
ساناز دیروز یکی از پناهجویان ایرانی تو مالزی خودکشی کرده بود یک خواننده جوان ایرانی بوده که از بلاتکلیفی دست به این کار زده بود از ساختمانی خودشو به پایین پرت کرده بود که به خاطر مشکلات مالی بوده مالزی با وجود اینکه کشور قشنگیه ولی هزینهاش بالاست من فکر میکنم اندونزی با این اوصافی که میگن واسه تو بهتر باشه حداقل با پولی که بهت میدن میتونی گذران زندگی کنی

Sanaz8

پست توسط Sanaz8 » سه شنبه 7 خرداد 1392, 2:59 pm

آره ben10 منم قصدم اندونزیه. غیر قانونی که نمیشه جایی رفت بهترین کار اینه که آدم بره سازمان ملل اعلام پناهندگی کنه که اندونزی به نظرم بهتر از بقیست.
تو این مدت هم اونجا زبان انگلیسی رو یاد میگیرم. فقط مشکلم اینه که نمدونم کدوم کشور من رو میفرستن. میشه خودمون کشور سوم رو انتخاب کنیم؟؟؟ من چند تا آشنا و دوست تو انگلیس دارم میشه بگم که منو بفرستن انگلیس؟؟؟ البته آشنای نزدیک نیست.

نمایه کاربر
johnny.depp

پست توسط johnny.depp » سه شنبه 7 خرداد 1392, 3:05 pm

Sanaz8 نوشته شده:پس من منتظرم که شما خبرش رو برامون بیارین.
سرعت اینترنت خوبه . 512 ماهیانه 350000 روپیه میشه .
ولی سیم کارت های تلکامسل هست میتونین از انها استفاده کنین. هرچی باشه بهتره ایران :lol: :lol: :lol:
کمپ خبر ندارم ولی بستگی داره . ببین کمپ 2 مرحله داره اولش اینکه میروید یه جاه که براتون تشکیل پرونده بدن و بعد اینکه کارهاتون انجام دادن و خانه تهیه کردن دیگه راحت میشوید .

vahid azade

پست توسط vahid azade » چهار شنبه 19 تیر 1392, 12:07 pm

من دارم میرم مالزی درخواست پناهندگی بدم تو un،اگر کسی میاد خبر بده اونجا با م خونه بگیرم

نمایه کاربر
only_england

پست توسط only_england » جمعه 28 تیر 1392, 7:25 pm

این ماکاسار کجا هستش؟

فکر کنم همون لینکی هستش که Sanaz8 داده.
جامعه گوسفندی لایق حکومت گرگان است

نمایه کاربر
johnny.depp

پست توسط johnny.depp » جمعه 28 تیر 1392, 8:50 pm

only_england نوشته شده:این ماکاسار کجا هستش؟

فکر کنم همون لینکی هستش که Sanaz8 داده.
اره همانجاست

نمایه کاربر
amiraaaaaa

پست توسط amiraaaaaa » یک شنبه 5 آبان 1392, 8:44 pm

با سلام

johnny.depp شما کارت درست شد؟قبول شدی؟
یه راهنمایی ازت می خوام اگر بگی ممنونت می شم.
والا من میخوام ویزای شینگن بگیرم برم اروپا.کیسم دارم جور میکنم.
ولی تو فکرم اگر تو اروپا برم جواب رد بشنوم .این پولیم که با هزارتا زحمت جور کردم بپره.بد الان تو فکر اینم که بیام اندونزی.شما که اندونزی تشریف داری به نظرت چه جوریه.واقعا می ارزه بیام اونجا یا مستقیم برم اروپا.چقدر طول می کشه تا جوابم بگیرم.چون من 33 سالم می خوام زودتر برم یه کشور غربی زندگیم از نو بسازم.وقتم کمه.شما که اونجایی چی صلاح میبینی.بیام نیام. خیلی آقایی
ممنون

ممنون

ایمانی

پست توسط ایمانی » دو شنبه 13 آبان 1392, 9:55 am

اونایی که قبولی گرفتن میشه بگن چقدرطول کشیده وبه کدوم کشور فرستادنشون

lawyer

پست توسط lawyer » شنبه 16 آذر 1392, 5:53 am

دوستان عزيزي كه مالزي هستين من يه نفر رو ميشناسم كه ٤ هفته اي ميبره المان. از مالزي به تركيه و المان. من و همسرم الان مالزي هستيم. دوستام ٢ ماه پيش رفتن و ما هم داريم ٣ هلته ديگه ميريم. خيلي بهتر از un هست چون اصلا ارزش نداره. تازه كيس با مدرك هم بهمون داده. پاس و مداركمون هم تو. ستمون هست. خرج بليط هواپيمامون هم داده.

maninima

پست توسط maninima » یک شنبه 26 آذر 1396, 2:08 pm

سلام دوستان.کسی ادرس الکترونیکی .ایمیل یو ان مالزی را میدونه؟ممنون میشم اگه کمکم کنید

Hossein ok

پست توسط Hossein ok » پنج شنبه 13 اردیبهشت 1397, 10:34 am

سلام.ببخشید یه سوال داشتم.برای رفتن به کشور اندونزی باید ویزا داشته باشیم از یه طرف ویزا گرفتن سخته از یه طرف دیگه شرایط اندونزی نسبت به مالزی خیلی بهتره البته با توجه به کامنتایی که گذاشته شده حالا با توجه به شرایط موجود و راحت تر بودن مسیر مالزی چه باید کرد

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Mustafa123 و 24 مهمان