پاسخ به سوالات شما

درخواست پناهندگی از طریق کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل (UN)
ارسال پست
Happy

پاسخ به سوالات شما

پست توسط Happy » پنج شنبه 12 اسفند 1395, 10:33 pm

درود دوستان اگر سوالی دارید در مورد پناهندگی از طریق کمیساریای عالی پناهندگان و نحوه پناهندگی گرفتن از این راه بپرسید پاسخ خواهم داد

hadi641

Re: پاسخ به سوالات شما

پست توسط hadi641 » یک شنبه 6 فروردین 1396, 10:55 am

سلام وقتتون بخیر بنده 31 سال دارم یه نفرو پیدا کردم که منو به المان میرسونه تا اینجا مشکلی ندارم. از لحظه ای که به اونجا رسیدم و میخوام درخواست پناهندگی رو بدم میخواستم بدونم چه کارهایی باید انجام بدم و کجاها برم بعد اینکه میخواستم بدونم پناهندگی برای اخذ اقامت دایم و زندگی و بنده قصد ادامه تحصیل رو دارم من اینجا لیسانس برق دارم میخوام اولین کاری که بعد از اخذ اقامت انجام بدم ادامه تحصیل باشه به نظر شما این روش مناسب هست یا خیر؟ و سختی هایی که توی این مسیر هست رو بگید؟ و چه هزینه هایی در این مسیر باید بکنم؟ ایا نیاز به سرمایه ای میباشد یا خیر؟

ra_ar_66

پست توسط ra_ar_66 » دو شنبه 7 فروردین 1396, 12:08 pm

پیشنهاد من اینه فعلا روی رفتنت به المان متمرکز شی .چون رسیدن به المان خودش از هفت خان رستم سختتره.من خودم هم به نوعی درگیر رد کردن مسافر هستم اما واقعیت اینه الان مثل یه سال پیش نیست.رسیدن تا اتن راحته اما از اونجا به بعد واقعا سخت شده.هم سختی راه که گاهی پیامدجانی به دنبال داره و هم شکست در رسیدن.به همین دلیل از ایران تا اتن و از ایران تا ایتالیا را در خدمت دوستان هستم اما از اتن به اون طرف را فعلا حتی اگر چند برابر هزینه را پیسنهاد بدید نمیتونم کمکتون کنم.
پس فعلا بهتره روی رسیدن به المان متمرکز شید اونجا که رسیدید از طریق ارتباط مستقیم با کسانی که قبل تر از شما اونجا هستن و درگیرگرفتن پناهندگی هستند میتونین از تجربیاتشان به صورت رایگان استفاده کنین.
ایدی تلگرام من:
@ra_ar_66

یا لینک تلگرام زیر:

https://t.me/ra_ar_66

به علت فیلتر تلگرام از طریق وایبر شماره زیر هم میتوانید با من ارتباط برقرار کنید خود شماره خاموش است.
۰۹۳۰۲۵۸۰۳۲۵(فقط از طریق وایبر شماره )

Woxpe

پست توسط Woxpe » پنج شنبه 17 فروردین 1396, 1:41 pm

سلام من قصد دارم از طریق سازمان ملل ترکیه اقدام کنم ولی به دلایلی همسرم نمی تونه باهام بیاد و زمان مصاحبه حضور داشته باشه سوالم اینه که اگر در حالت خوشبینانه با پناهندگی من موافقت شد و من به کشور مقصد رفتم چطور برای اومدن همسرم باید اقدام کنم و چقد طول میکشه یه جا خوندم سه ماه فقط وقت هست یه جا نوشته محدودیت نداره یه جا نوشته باید خونه داشته باشی پناهنده خونه اش کجا بود؟؟. ممنون میشم راهنمایی کنید.

ra_ar_66

پست توسط ra_ar_66 » جمعه 18 فروردین 1396, 6:21 am

شما توی ترکیه نمیتونی برای یک کشور اروپایی ثانی اقدام کنی.فقط میتونی برای اقامت توی همون ترکیه اقدام کنی
ایدی تلگرام من:
@ra_ar_66

یا لینک تلگرام زیر:

به علت فیلتر تلگرام از طریق وایبر شماره زیر هم میتوانید با من ارتباط برقرار کنید خود شماره خاموش است.

ra_ar_66

پست توسط ra_ar_66 » یک شنبه 14 خرداد 1396, 5:24 pm

IS_1981 نوشته شده:
یک شنبه 14 خرداد 1396, 10:16 am
ra_ar_66 نوشته شده:
دو شنبه 7 فروردین 1396, 12:08 pm
پیشنهاد من اینه فعلا روی رفتنت به المان متمرکز شی .چون رسیدن به المان خودش از هفت خان رستم سختتره.من خودم هم به نوعی درگیر رد کردن مسافر هستم اما واقعیت اینه الان مثل یه سال پیش نیست.رسیدن تا اتن راحته اما از اونجا به بعد واقعا سخت شده.هم سختی راه که گاهی پیامدجانی به دنبال داره و هم شکست در رسیدن.به همین دلیل از ایران تا اتن و از ایران تا ایتالیا را در خدمت دوستان هستم اما از اتن به اون طرف را فعلا حتی اگر چند برابر هزینه را پیسنهاد بدید نمیتونم کمکتون کنم.
پس فعلا بهتره روی رسیدن به المان متمرکز شید اونجا که رسیدید از طریق ارتباط مستقیم با کسانی که قبل تر از شما اونجا هستن و درگیرگرفتن پناهندگی هستند میتونین از تجربیاتشان به صورت رایگان استفاده کنین.
اخه کسی از تو سوال پرسید نکبت تو برو مسافراتو جمع کن اره حتما بیاد تو بفرستیش المان خر خودتی عمو :lol:
تو که اصلا تکلیفت با خودتم روشن نیست.
هر دفعه با یه ایدی تلگرام میای از من سوال میپرسی و میای سایت دنبال بدو بیراه گفتن به این و اون و اینکه همه کلاهبردار هستن و فقط تو میتونی منجی همه افراد باشی
بیچاره من توی تلگرام هیچکدوم از گفتگوها را پاک نمیکنم حداقل وقتی دوباره با یه هویت دیگه میای سوال میکنی که اطلاعات بگیری با یه ایدی تلگرام دیگه بیا خنگ خدا
میدونی من از توهین و بی ادبی سه گروه جماعت ناراحت نمیشم یکی بچه ها دوم دیوونه ها و سوم ادم های بی همه چیز.و تو در گروه سوم هستی
انشاالله خدا شفات بده is_1981 عزیز
ایدی تلگرام من:
@ra_ar_66

یا لینک تلگرام زیر:

mahasti

لطفا راهنماییم کنید!!

پست توسط mahasti » شنبه 3 تیر 1396, 12:24 pm

سلام.من یه زن تنها بایه بچه ی سه ساله توی اصفهان زندگی میکنم.هیچکسی هم ندارم اینجا.جایی رو هم بلدنیستم.میخواستم ازتون راهنمایی بگیرم که چطور میتونم ازطریق سازمان ملل درخواست پناهندگی بدم؟ حتی نمیدونم آدرس سازمان ملل دقیقا کجاست؟ لطفا راه و روش دقیق و قانونی رو برام توضیح بدین.ممنون میشم

IS_1981
تماس:

Re: لطفا راهنماییم کنید!!

پست توسط IS_1981 » یک شنبه 11 تیر 1396, 8:15 pm

mahasti نوشته شده:
شنبه 3 تیر 1396, 12:24 pm
سلام.من یه زن تنها بایه بچه ی سه ساله توی اصفهان زندگی میکنم.هیچکسی هم ندارم اینجا.جایی رو هم بلدنیستم.میخواستم ازتون راهنمایی بگیرم که چطور میتونم ازطریق سازمان ملل درخواست پناهندگی بدم؟ حتی نمیدونم آدرس سازمان ملل دقیقا کجاست؟ لطفا راه و روش دقیق و قانونی رو برام توضیح بدین.ممنون میشم
سلام باید برید آنکارا ترکیه بوان اونجا ثبت نام کنید و وقت مصاحبه بهتون میدن طی این مدت هم باید اونجا زندگی کنید تا جواب بگیرید سه تا چهار سال شاید هم بیشتر طول میکشه

تجربه شخصی من :قاچاقی هیچ راهی نیست گول قاچاقبرهای این سایت و بیرون از سایت را نخورید . هیچ راهی نیست .ایدی تلگرام
IS_1981@

بی بال و پر

Re: لطفا راهنماییم کنید!!

پست توسط بی بال و پر » یک شنبه 11 تیر 1396, 9:47 pm

IS_1981 نوشته شده:
یک شنبه 11 تیر 1396, 8:15 pm
mahasti نوشته شده:
شنبه 3 تیر 1396, 12:24 pm
توضیح اینکه توی همه کشورها ارگانی به نام un هست.توی همین ایران خودمون هم وجود داره ولی نه برای ما ایرانیها
مثلا یه افغانی میتونه خیلی راحت توی ایران درخواست بده ولی اگه ما ایرونیها پامون به جلوی در اونجا برسه کلی بازخواست میشیم که چرا از جلوی در اونجا رد شدیم
برای ایرونیها ترکیه بهترین گزینه است.چون هم ویزا نمیخواد و هم راحتتر میشه رفت
در هر صورت این روش هم یکی از روشهای پناهندگیه که سختیهای خیلی زیادی هم داره که شاید خیلی از مردها جرئت ریسکشو ندارن چه برسه به زنها اونهم با بچه
اگه کسی رو توی ترکیه دارید که میتونه ساپورتتون کنه راه حل بدی نیست.البته اونهم در زمان کنونی که سوری ها و آفریقاییها گند زدن به هر چی پناهندگیه
با اطلاعات بیشتری اقدام کنید

سلام باید برید آنکارا ترکیه بوان اونجا ثبت نام کنید و وقت مصاحبه بهتون میدن طی این مدت هم باید اونجا زندگی کنید تا جواب بگیرید سه تا چهار سال شاید هم بیشتر طول میکشه

f.ch.f

پست توسط f.ch.f » جمعه 16 تیر 1396, 6:24 am

سلام میخاستم بدونم وقتی با کیس تغییر دین بتونیم اقامت یه کشور اروپایی رو بگیریم اونوقت میتونیم بعداز گرفتن اقامت به کشورم ایران رفتو امد داشت,ممنمون از جوابتون

IS_1981
تماس:

پست توسط IS_1981 » پنج شنبه 22 تیر 1396, 7:49 pm

f.ch.f نوشته شده:
جمعه 16 تیر 1396, 6:24 am
سلام میخاستم بدونم وقتی با کیس تغییر دین بتونیم اقامت یه کشور اروپایی رو بگیریم اونوقت میتونیم بعداز گرفتن اقامت به کشورم ایران رفتو امد داشت,ممنمون از جوابتون
کسی نمیدونه تو چه کیسی داشتی اگر ایران مشکلی نداشته باشی بعد گرفتن اقامت و پاسپورت اروپایی میری سفارت ایران پاس ایرانی رو میگیری بر میگردی ایران البته بعد سیتیزن شدن .

تجربه شخصی من :قاچاقی هیچ راهی نیست گول قاچاقبرهای این سایت و بیرون از سایت را نخورید . هیچ راهی نیست .ایدی تلگرام
IS_1981@

شایان 82

پست توسط شایان 82 » دو شنبه 20 فروردین 1397, 10:13 am

با عرض سلام و خسته نباشید
من فوق لیسانس دارم (36 سالمه) و نویسنده یک کتاب تخصصی توی رشته خودم هستم و 6 تا هم مقاله دارم و دو جا هم کار کردم اگر پناهنده اجتماعی بشم خود دولت پناهنده پذیر به من کار میده و بعد از پذیرش پناهندگی اجتماعیم خواهرم را نیز می توانم به این کشور دعوت و برای او اقامت بگیرم؟بعد از چند سال از پذیرش پناهندگی اجتماعی به ایران می توان بازگشت؟

ممنونم
منظر جواب شما هستم

Jeffy

پست توسط Jeffy » سه شنبه 21 فروردین 1397, 6:45 am

سلام من مهاجر افغانستانی هستم تو ایران هستم. از بیماری خانوادگی رنج می‌بریم. پدرم پنجاه رو رد کرده. چهار تا فرزند هستیم. دکتر سازمان ملل تشخیص نتونست بده. نامه کشور ثالث نوشت برامون حدود چهار سال پیش یک ماه بعد سازمان ملل گفت کشورهای ثالث درخواست شما رو رد کردن. الان دکترمون گفته پیگیر کاراتون هستم فقط بایدکشور ثالث درخواست بده به نظرتون چی میشه؟ کسی میتونه کمک کنه؟ اگه کسی پارتی داره یا کاری میتونه برام به تلگرامم پیام بده. ممنون آیدی تلگرام :Jimmy_jax@

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 21 مهمان