درخواست پناهندگی از یو ان در تركیه

درخواست پناهندگی از طریق کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل (UN)
ارسال پست
ali42

درخواست پناهندگی از یو ان در تركیه

پست توسط ali42 » چهار شنبه 22 شهریور 1391, 8:23 pm

چه جوری می توان از یو ان در تركیه درخواست پناهندگی كرد ایا در طول مدت در خواست حتما باید در انجا اقامت داشته باشم

معمولا زمان رسیدگی به پروندها چه مدتی طول میكشه

hamedani

Re: درخواست پناهندگی از یو ان در تركیه

پست توسط hamedani » یک شنبه 22 بهمن 1391, 9:51 am

ba salam mikhatam bedonam sharayete panahandegi az tarig un chejori makhsosan az keshvareh torkye khastam bedonam age mikham darkhste panahandgi bedam bayad toy torky bashm ya na lotfan komakam konid merc

God.Father

پست توسط God.Father » یک شنبه 22 بهمن 1391, 5:01 pm

hamedani نوشته شده:ba salam mikhatam bedonam sharayete panahandegi az tarig un chejori makhsosan az keshvareh torkye khastam bedonam age mikham darkhste panahandgi bedam bayad toy torky bashm ya na lotfan komakam konid merc
وضعیت un ترکیه هم خیلی خرابه.
یه سر به سایت بی پناه بزن جواب تمام سوالاتت رو میگیری
bipanah.com

vahid azade

دعوت از چند همراه برای شروع رفتن از ایران و سفر به ترکیه

پست توسط vahid azade » شنبه 28 اردیبهشت 1392, 8:07 pm

من تا آخر خرداد ماه 92 به ترکیه می رم اگه چند نفر هم پبدا بشن که بخوان بیان خیلی خوبه چون به سرعت اونجا خونه اجاره می کنیم که هزینه هامون کمتر بشه .تحقیقات زیادی رو هم کردم و اول اردیبهشت ماه هم چند روز رفتم استانبول که خیلی چیزا رو فهمیدم .هدف اصلی گرفتن یک خونه هست که شب یه جا برای خواب داشته باشیم . فقط دوستانی که می خوان اعلام آمادگی کنن این شرایط رو بخونن
حداقل تعهد برای اجاره خونه باید 6 ماه باشه یعنی تا 6 ماه باید تضمین کنی که اجاره ات رو پرداخت کنی
همه می تونن و باید از نظر ،تجربه و پیشنهادات هم استفاده کنن ولی اونجا می خوای چی کار کنی به خودت مربوطه
شرایط زیر هم باید داشته باشن :
عدم اعتیاد-عدم دو جنسه بودن- سالم بودن و...
یه خلاصه هم از نظر خودم در مورد ترکیه و شروع رفتن می گم
تو ترکیه کار برای همه هست حتی قاچاق اما شرایطی داره .اونجا سیاهپوستای زیادی در حال کار کردن و زندگی کردن به همین روش هستن اما هم پشت همدیگه ان هم کاری!از سالن کاری رستوران تا فروش عینک - ساعت و...روی جعبه تو خیابون.اگه زبان بلد باشی خیلی راحت کار گیر میاد که منم بلد نیستم فقط چون اصلیتاً ترک هستیم دست و پا شکسته هم متوجه می شم هم حرف می زدم .
من خودم این روش رو می خوام انجام بدم .اول یه کاری برای پول دراوردن انجام می دم بعد شرایط رو بیشتر ارزیابی می کنم اگه پولی به عنوان پس انداز جمع بشه از همون برای رفتن به کشوری دیگه استفاده می کنم .اگه هم نه که unبررسی می کنم .
ترک آدم های خوب و با شعور بالایی هستن فقط باید ادم مقابل شون هم با شعور باشن .اینو دوست ندارم بگم ولی باید بگم تو این چند روزی که رفتم فهمیدم ایرانی ها بلانسبت کره خر بدنیا میان خر از دنیا میرن حالا چی عامل اشه بماند.
تنها ادمی هایی که به نحوه های مختلف به ترکا و دیگر توریستا بی احترامی می کردن همین ایرانی ها بودن که چند صحنه اش و ما دیدیم واقعاً متاسف شدیم .سیاه پوستا اونجا با هم خونه گرفته بودن و کار هم می کردن استانبول اقتصاد بی نظیر و رو به رشدی داره که خیلی برای زندگی هم مناسبه .
ایرانی ها هم اونجا زیاد هستن که به صورت قانونی کار می کنن اگه unبخوای ثبت نام کنی فقط باید قاچاقی کار کنی .اگه هم مشکل پولی نداری که چه بهتر.
من اهل تهران ام
27 سالمه
تخصص های زیرم دارم:طراحی سایت -حسابداری - فروش و... چند وقتی هم با بوی غذا دست و پنجه نرم کردم .
اگه سئوالی هم بود بفرمایید .
با آرزوی موفقیت برای تمام انسان ها و خصوصاً انسانی هایی که به هیچ وجه از شروع دوباره نمی ترسن

azady33

پست توسط azady33 » پنج شنبه 23 خرداد 1392, 3:58 pm

چقدر پول لزم هست

mrfarnegin

پست توسط mrfarnegin » پنج شنبه 27 تیر 1392, 5:31 am

سلام به همه

من مشكل كيس مذهبي را دارم.

هنوز در ايران مشكلي برام پيش نيامده و لي اگر نرم 100% برام پيش مي آيد.

من از طريق يك آشنا يك كار قانوني با ويزاي يك ساله در تركيه پيدا كرده ام.

سوال من اين هست:

آيا در تركيه وقتي به UN اعلام پناهندگي بكنم و شرايطم را توضيح بدهم - آنها از (ويزاي يك ساله من و داشتن شغل قانوني و خروج قانوني من از ايران) اشكال مي گيرند؟

من مدارك كافي براي اثبات كيس مذهبي خودم دارم ولي از نحوه برخورد UN اطلاع ندارم - لطفا اگر كسي اطلاعاتي دارد دراختيارم بگذاره.

Danesh

پست توسط Danesh » یک شنبه 30 تیر 1392, 12:31 pm

درود عزیزان
من یکی از پناهجویان در ترکیه هستم و قبولی کشور کانادا را دارم و منتظر تاریخ پرواز به کانادا هستم... در مورد UN ترکیه و شرایطش با کمال میل در خدمتتان هستتم برای پاسخگویی به سوالات شما عزیزان

موفق و پیروز باشید

نمایه کاربر
johnny.depp

پست توسط johnny.depp » یک شنبه 30 تیر 1392, 4:33 pm

Danesh نوشته شده:درود عزیزان
من یکی از پناهجویان در ترکیه هستم و قبولی کشور کانادا را دارم و منتظر تاریخ پرواز به کانادا هستم... در مورد UN ترکیه و شرایطش با کمال میل در خدمتتان هستتم برای پاسخگویی به سوالات شما عزیزان

موفق و پیروز باشید
jake

پست توسط jake » یک شنبه 30 تیر 1392, 7:15 pm

دوست من یکم در مورد شرایط زندگی در ترکیه بگو @
کدوم شهر بودی کلاً چقدر طول میکشه بهت جواب بدن
تو این مدت چیکار باید کرد
این مهاحران سوری الان چقدر تاثیر گذاشتن در روند
و خلاصه یک مقدار بیشتر مارو راهنمایی کن
=======================================================
jake1 خودم هستم !
=================================================
freedom

Danesh

پست توسط Danesh » یک شنبه 30 تیر 1392, 8:09 pm

jake نوشته شده:دوست من یکم در مورد شرایط زندگی در ترکیه بگو @
کدوم شهر بودی کلاً چقدر طول میکشه بهت جواب بدن
تو این مدت چیکار باید کرد
این مهاحران سوری الان چقدر تاثیر گذاشتن در روند
و خلاصه یک مقدار بیشتر مارو راهنمایی کن
درود برشما
ببین دوست عزیزم اصلا قصد ندارم که تو دلتو خالی کنم و بترسونمت ولی میخوام بلایی که سر خودم و خانواده ام آمد سرشما و خانواده ات نیفته و واقعیتها را نباید نادیده بگیری یا سرسری از روش رد بشی و هدفت فقط از ایران بیرون آمدن باشه!!... دوست عزیز قبل از آمدن به ترکیه باید 2 مورد خیلی مهم را حتما مد نظر بگیری : 1) کیسی را که میخوای بدی به یو.ان 2) شرایط سخت زندگی پناهندگی
خب با این شرایط و و ضعیت بد اخذ پناهندگی UN ترکیه حداقل باید روی 2.5 تا 3 سال حساب باز کنی که باید در ترکیه بمانی و این در صورتیست که شما جواب قبولی را در همان مصاحبه اول یگیری وگرنه مدت طولانیتر خواهد شد...دراینجا انتخاب شهرمحل زندگی دست شما نیست بلکه در اختیار یو.ان و پلیس ترکیه است و همچنین اجازه کار قانونی به یک پناهنده را نمیدهند که عموما باید بصورت سیاه(قاچاقی) کارهای بسیار پیش پا افتاده با حقوق بسیار پایین که گاهن هم صاحب کارها پول شخص را نمیدهند ..البته اگر به زبان ترکی اینجا آشنایی داشته باشی پیدا کردن کار بهترخواهد بود...خب شرایط زندگی در اینجا سخته از یک طرف مشکلات مالی و از طرف دیگه فشارهای روحی و روانی و استرسهای زیاد ناشی از روند پروسه پناهندگی و طولانی شدنش که حقیقتا آدم را مستاصل و کلافه میکنه مخصوصا برای بچه ها که از یک زندگی حداقل معمولی وارد یک زندگی سخت و مشکل میشن !! برای شروع یک زندگی بسیار ساده و اجاره خانه و خرید لوازم دست چندم برای 4 نفر حداقل باید 3000 تا 4000 دلار همراه داشته باشی... اگه بازم نیاز به توضیحات بیشتر هست در خدمتم

jake

پست توسط jake » یک شنبه 30 تیر 1392, 8:39 pm

خوش بختانه میتونم کار کنم اونم بدون اینکه برم کارگری و... حالا کار به این ندارم
از لحاظ کیفیت زندگی به نظرت یوان کدوم کشور بهتر هستش !؟!
هزینه معمولی در ماه برای یک فرد با احتساب کمی ریخت و پاش چقدر در میاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟
میشه اتومبیل خرید یا درخواست گواهینامه کرد؟؟؟؟؟؟
ممنون دوست من
=======================================================
jake1 خودم هستم !
=================================================
freedom

Danesh

پست توسط Danesh » دو شنبه 31 تیر 1392, 10:29 am

jake نوشته شده:خوش بختانه میتونم کار کنم اونم بدون اینکه برم کارگری و... حالا کار به این ندارم
ممنون دوست من
فعلا یو.ان ترکیه فعالترو بهتر از همه کشورهاست و بعضی از دوستان که در مالزی بودن به ترکیه آمدن...حقوق یک کارگر عادی روزی 25 تا 30 لیر است(بر حسب روزهای که کار میکند شخص) البته باز بستگی به شهری داره که میفتید ، مثلا خب شرایط کارو حقوق در شهرهای بزرگ خیلی بهتر است..گرچه که غیر قانونی هست..هزینه یک ماه برای یک شخص مجرد خب بستگی به طریقه خرج کردنش ولی معمولش حداقل 600 لیر است و این در شرایطیست که شما با کسی همخانه شوید وگرنه اگر خودت بخوای خانه مستقل داشته باشی خب طبیعطن باید میزان درآمدت بیشتر باشه...در اینجا قیمت ماشین و بنزین بسیار گران است ودولت اجازه خرید ماشین را به شما نمیدهد بجز یک سری ماشینهای اوراق و عموما باید به اسم یک کسی بخرید که اقامت ترکیه را داشته باشد...در خواست کواهینامه هم نمیتوانید بکنید..یادتان باشد که شما به ترکیه مهاجرت نمیکنید بلکه بعنوان پناهنده و یک پناهنده از خیلی امکانات اجتماعی محروم است در اینجا(در واقع تبعیدگاه است)..فقط میتوانید با گواهینامه بین امللی تا وقتیکه اعتبار دارد ماشین اجاره کنید که خب اجاره ماشین نیز بسیار بالاست

موفق باشید

sam11

پست توسط sam11 » جمعه 15 شهریور 1392, 3:29 pm

Danesh نوشته شده:
jake نوشته شده:خوش بختانه میتونم کار کنم اونم بدون اینکه برم کارگری و... حالا کار به این ندارم
ممنون دوست من
فعلا یو.ان ترکیه فعالترو بهتر از همه کشورهاست و بعضی از دوستان که در مالزی بودن به ترکیه آمدن...حقوق یک کارگر عادی روزی 25 تا 30 لیر است(بر حسب روزهای که کار میکند شخص) البته باز بستگی به شهری داره که میفتید ، مثلا خب شرایط کارو حقوق در شهرهای بزرگ خیلی بهتر است..گرچه که غیر قانونی هست..هزینه یک ماه برای یک شخص مجرد خب بستگی به طریقه خرج کردنش ولی معمولش حداقل 600 لیر است و این در شرایطیست که شما با کسی همخانه شوید وگرنه اگر خودت بخوای خانه مستقل داشته باشی خب طبیعطن باید میزان درآمدت بیشتر باشه...در اینجا قیمت ماشین و بنزین بسیار گران است ودولت اجازه خرید ماشین را به شما نمیدهد بجز یک سری ماشینهای اوراق و عموما باید به اسم یک کسی بخرید که اقامت ترکیه را داشته باشد...در خواست کواهینامه هم نمیتوانید بکنید..یادتان باشد که شما به ترکیه مهاجرت نمیکنید بلکه بعنوان پناهنده و یک پناهنده از خیلی امکانات اجتماعی محروم است در اینجا(در واقع تبعیدگاه است)..فقط میتوانید با گواهینامه بین امللی تا وقتیکه اعتبار دارد ماشین اجاره کنید که خب اجاره ماشین نیز بسیار بالاست

موفق باشید

hamta99

پست توسط hamta99 » یک شنبه 31 شهریور 1392, 10:14 pm

سلام دوست عزیز
ببخشید که مزاحمتون می شم.. چون خودتون عرض کردین که می تونید در مورد پناهندگی یو ان کمک کنید مزاحم شدم.. من در سال 88 به علت یه دلیل مسخره که در مورد دین در دانشگاه بحث کردم دو ماه بازداشت موقت بودم و مدارکم رو دارم و در سال 91 برای من دو سال به اتهام تبلیغ علیه دین اسلام و تحریک ضد دینی حکم دادند. و در حال حاضر هم دارم بازداشتم رو سپری می کنم و تاریخ آزادی ام نوروز 93 می باشد و هر دو ماه یک هفته مرخصی دارم .البته با وثیقه 200 میلیونی میام مرخصی.. می خوام مدارکمو ببرم یوان به نظرتون چقدر شانس قبولی دارم... از اداره گذرنامه پرسیدم ممنوع الخروج هم نیستم چون وثیقه دارم ... البته اینم بگم که همسرم بعد از بازداشت من اقدام به ضرب و جرح من نمود و منو مجبور به طلاق کرد و به قاضی هم نوشته که بخاطر عقاید ضد دینی حاضر نیست با من زندگی کنه... به نظر خودم مدارکم کاملن و دروغی ندارم که بگم... من مهندسی شهرسازی می خونم و این هفته پایان نامه ام تحویل میدم اگه هم تا حالا صبر کردم بخاطر درسم بود... ولی واقعا وقتی می یام مرخصی و دوباره بر می گردم خیلی حالم بد می شه.. ضمنا من دچار مشکلات روحی شدید شده بودم و پرونده بستری در بیمارستان رو هم دارم ... راستش از دیدن زنهای قاتل و قاچاقچی و .... خودتون که متوجهین چی می گم خسته شدم... هر روز آرزوی مرگ می کنم.. به نظر شما من تو یوان چی باید بگم؟ ببخشید سرتون رو درد آوردم.. اگه ممکنه جوابمو تا دو روز دیگه بدین ... چون 5 شنبه مرخصی ام تموم میشه و تا دو ماه بیرون نیستم .. ممنون

نمایه کاربر
Admin
Site Admin
محل اقامت: لندن
تماس:

پست توسط Admin » یک شنبه 7 مهر 1392, 1:16 pm

سلام،
مدارکی که در دست دارید مناسب هستند، تنها مساله خروج قانونی شما است که اگر از طریق سازمان ملل در ترکیه درخواست پناهندگی دهید متوجه خروج قانونی شما از کشور خواهند شد.
البته توصیه ما این است در صورت امکان خود را به یکی از کشورهای اروپایی، کانادا و... برسانید و در آنجا درخواست پناهندگی نمایید. در این صورت شانس موفقیت شما بسیار بیشتر خواهد شد و در طی پروسه بررسی پرونده نیز از امکانات مناسبی برخوردار خواهید شد. رسیدگی به درخواست پناهندگی در ترکیه معمولا طولانی است و کمکهای خاصی نیز به پناهجو داده نمیشود.
به هنگام درخواست پناهندگی بایستی بتوانید نشان دهید امنیت شما همچنان در خطر است. اگر بررسی کنندگان پرونده به این نتیجه برسند که خطر رفع شده است و هم اکنون مشکلی در ایران ندارید ممکن است با درخواست شما مخالفت کنند. مدارکی که نشان دهنده فعالیت شما (تبلیغ علیه اسلام، مخالفت با حکومت و...) باشد میتواند کمک بسیار زیادی به تقویت پرونده نماید.
در صورت خروج قانونی سعی کنید مدتی پس از خروج از کشور درخواست خود را ارائه دهید و کیس را طوری تنظیم نمایید که نشان دهد پس از خروج از کشور اتفاقاتی در ارتباط با شما افتاده است که برگشت به کشور را برایتان خطرناک نموده است.
در صورت نیاز به کمک در زمینه کیس یا خروج از کشور میتوانید از ما کمک بگیرید.

موفق باشید
چاوشی
با درود فراوان.
چاوشی، مدیر سایت.
ایمیل: info@panahandegi.com
تماس مستقیم (دفتر): 00442032393373
تلگرام، واتساپ، وایبر، لاین: 00447481749300
کانال تلگرام: www.telegram.me/panahandegi
اسکایپ: panahandegi

meymah

پست توسط meymah » یک شنبه 13 مهر 1393, 10:07 am

مگه به همین راحتیاست ویزا گرفتن من کلی مقام ورزشی و جهانی دارم بهم ویزا نمیدن ....... اگه میشهواسه من بگیرید اما بعد اتمام کار پولو میدم مرحله ایم نمیدم . آخرش 2 برابر میدم اگر برای من ویزا بگیرید ممنون .....

meymah

پست توسط meymah » یک شنبه 13 مهر 1393, 10:18 am

دوستان عزیز من درمورد ترکیه اطلاعات زیادی دارم . این که میگن شرایط پناهجو سخته دروغه بستگی به خوده پناهجو داره اونجا خیلی کار زیاده و شرایط اقتصادی بسیار قوی تر از ایرانه . درسته بعضی مواقع جاهای که کار میکنی پولو نمیدن اما ادمای خوب و بد دارن . حقوق در ترکیه از 700 شروع تا 3000 . که بهش میگن کارای سیاه از تولیدی لباس و پارچه گرفته تا حمالی ... من اونجا بودم و خیلی خوبه آخر کشور موقته خداییش. میگن شهرو یوان برات انتخاب میکنه دروغه . اونجا بهت میگن کدوم شهر میخای بری هرجا خاستی میری . اما بعضی مواقع اون شهر بستست و باید 1 شهر دیگه انتخاب کنی . اونجا به همه جور ادم میشه اعتماد کرد جز ایرانی ها. فقط مرد کار باید باشی بری اونجا وگرنه امنیتش در حد لالیگاست ساعت2 شب با زنو بچت بیا بیرو احدی باهات کار نداره . اولین چیزی که ترکیه میخاد کیس عالی بعد همت برای کار و بقیش خدا درست میکنه . دوستان ترکیه از پسر و دختر 15 ساله کار میکنن تا پیرمرد و پیرزن های 60 ساله . فکر کنم من 1 ماه اومدم همه چیو با چشام دیدم نگرانی به دلتون راه ندید . اولین کیسایی که اینجا جواب میدن
1.همجنسگرایان که بین 6 ماه تا 1 سال .
2-مسائل مذهبی که از 2 سال تا 3 ساله
3.سیاسی و نژادی

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 21 مهمان