پناهندگي در ارمنستان

درخواست پناهندگی از طریق کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل (UN)

پناهندگي در ارمنستان

پستتوسط mrfarnegin » 14 جولاي 2013, 14:42

سلام دوستان - من قصد دارم با كيس مذهبي به un در ارمنستان پناهنده بشوم.

اگر كسي از دوستان اطلاعاتي درمورد وضعيت ايراني ها در ارمنستان و مدت زماني كه براي مصاحبه بايد انتظار بكشيم لطفا توضيح بدهد.
mrfarnegin

تاريخ عضويت: 29 ژوئن 2013, 09:55

Re: پناهندگي در ارمنستان

پستتوسط johnny.depp » 15 جولاي 2013, 12:16

mrfarnegin نوشته است:سلام دوستان - من قصد دارم با كيس مذهبي به un در ارمنستان پناهنده بشوم.

اگر كسي از دوستان اطلاعاتي درمورد وضعيت ايراني ها در ارمنستان و مدت زماني كه براي مصاحبه بايد انتظار بكشيم لطفا توضيح بدهد.

من میخواستم برم ولی نشد . یو ان یه 1 سالی هست اگر اشتباه نکنم دفتر داره .

سازمان ملل دفاتر : خیابان،ایروان، ارمنستان

374 10 560212 •+ 0010
سرچ کنی ادرس و مشخصات دقیق میتوانی گیر بیاری
راحته رفتن به ارمنستان ویزا 3 ماهه میدن اولین بار میتوانی بعدش 1 ساله هم بگیری . میتوانی هم کار کنی . ولی نمی دونم چقدر زمان میبره .
نماد کاربر
johnny.depp

تاريخ عضويت: 23 دسامبر 2012, 23:17

پستتوسط mrfarnegin » 18 جولاي 2013, 07:15

سلام جاني دپ - ميشه توضيح بدين كه چي مانع شد.

من هيچ پولي ندارم كه بتوانم با آن مدتي را سر كنم - و در ايران شرايطتم بحراني شده - سوال من اين هست كه اگر un ارمنستان شرايط مالي من را در نظر بگيره مي تواند به من كمك هزينه و جايي براي خوابيدن بدهد؟

وقتي كه برسم آنجا در un آيا كسي زبان فارسي را مي فهمد؟
mrfarnegin

پستتوسط darvish » 19 جولاي 2013, 20:10

یوان در تمام کشورها مترجم فارسی زبان داره.در حومه ایروان یک کمپ وجود داره که براساس صلاحدید یوان وتایید پلیس این کشور به اونجا منتقل میشید در مورد کمکهای مالی این موضوع کاملا محرمانست ومقدار وچگونگی پرداخت کمکها مشخص نیست در بعضی از کشورها به بعضی از پناهجویان ماهیانه100 دلار پرداخت میشه روی این کمکها حساب نکنید. در ارمنستان هزینه زندگی ازترکیه ارزونتره بخصوص اجاره بها وهزینه انرژی. برای خوشگذرونی ارزون این کشور حرف نداره.بسختی بتونید تواین کشور کار پیدا کنیدمگر با تخصص.اکثرجوانان(البته آقا) بعد از اتمام تحصیل برای کاربه روسیه و آمریکا مهاجرت میکنن واکٍثرا هم بر نمی گردن. در کل کشور فقیریه وقدرت خرید مردم از ایران هم پایین تره.مردم بسیار مهربونی داره و کلاهبرداری و دزدی در این کشور خیلی کمه و قابل قیاس با ترکیه نیست.در مورد پرونده پناهجویان و اعزام به کشور سوم اطلاعی ندارم چون تازه باز شده و باید بعد از مدتی نتیجه رو دید.یاحق
darvish

تاريخ عضويت: 29 نوامبر 2012, 13:30

پستتوسط jake » 25 جولاي 2013, 12:30

هنوز مشخص نیست یو ان ارمنستان چقدر طول میکشه جواب بدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
=======================================================
jake1 خودم هستم !
=================================================
freedom
jake

تاريخ عضويت: 30 جولاي 2012, 09:49

پستتوسط johnny.depp » 25 جولاي 2013, 14:25

mrfarnegin نوشته است:سلام جاني دپ - ميشه توضيح بدين كه چي مانع شد.

من هيچ پولي ندارم كه بتوانم با آن مدتي را سر كنم - و در ايران شرايطتم بحراني شده - سوال من اين هست كه اگر un ارمنستان شرايط مالي من را در نظر بگيره مي تواند به من كمك هزينه و جايي براي خوابيدن بدهد؟

وقتي كه برسم آنجا در un آيا كسي زبان فارسي را مي فهمد؟

یو ان ارمنستان خبر دقیق ندارم اندونزی کمپ داره اگر کسی پول نداشته باشه ولی ارمنستان خبر ندارم . همجاه مترجم هست تو ارمنستان هم ایرانی زیاده زبان ارمنی هم سخت نیست .
نماد کاربر
johnny.depp

پستتوسط johnny.depp » 25 جولاي 2013, 14:29

jake نوشته است:هنوز مشخص نیست یو ان ارمنستان چقدر طول میکشه جواب بدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سوال منم هم هست . :P :P :P :P
هیچ راهی نداره باید یه نفر برود ارمنستان از پناهنده ها بپرسه . البته چون تازه باز شد شاید روند کاری معلوم نباشه اگر اشتباه نکنم هنوز 1 سال نشده که باز شده یو ان .
نماد کاربر
johnny.depp

پستتوسط jake » 25 جولاي 2013, 16:41

مسئله همین جاست جانی
اگه یک سال باز شده باید پناهجو ها رو یک مقدارسریعتر بفرستند !!!
ترکیه ای که اون همه پناهجو داره باید با ارمنستان یک مقدار تفاوت داشته باشه.
=======================================================
jake1 خودم هستم !
=================================================
freedom
jake

تاريخ عضويت: 30 جولاي 2012, 09:49

پستتوسط darvish » 26 جولاي 2013, 18:42

کلا2854 نفر تاحالا به یو ان این کشور درخواست دادن اینم لینکش http://www.unhcr.org/cgi-bin/texis/vtx/ ... &submit=GO این یه قانونه تو هر کشوری در خواست بدیدشما رو حداقل باید یکسال و نیم نگه دارن مگر اینکه شرایط خاصی داشته باشید
darvish

تاريخ عضويت: 29 نوامبر 2012, 13:30

پستتوسط mrfarnegin » 27 جولاي 2013, 12:21

سلام دوستان - ممنونم از پاسخ هايي كه دادين.

خودم هم در حال تحقيق هستم - اگر اطلاعاتي بدست آوردم حتما با شما به اشتراك مي گذارم.
mrfarnegin

پستتوسط golchinfar » 12 اکتبر 2013, 14:19

در ارمنستان یو ان تقاضای پناهندگی را قبول نمی کند. چون ارمنستان کشور پناهنده پذیری است، باید درخواست پناهندگی بطور مستقیم به اداره مهاجرت این کشور ارائه شود. اگر درخواست پناهندگی شما مورد پذیرش قرار گیرد، تنها می توانید در ارمنستان بمانید و امکان رفتن به کشورهای اروپایی بسیار ضعیف است.
در کل به کسانی که به امید رسیدن به اروپا، امریکای شمالی یا اقیانوسیه درخواست پناهندگی می دهند، کشور ارمنستان توصیه نمی شود. در این وبسایت اطلاعات دقیقی راجع به پناهندگی در ارمنستان آمده است: http://ghafghazestan.wordpress.com/
golchinfar

تاريخ عضويت: 12 اکتبر 2013, 13:57

پستتوسط armeniafarshbaf.com » 10 ژانويه 2014, 13:13

وضعیت پناهنده و پناهندگی در ارمنستان

http://armeniafarshbaf.mihanblog.com/post/1533
armeniafarshbaf.com

تاريخ عضويت: 10 ژانويه 2014, 13:11

بازگشت به درخواست پناهندگی از طریق کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل (UN)

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: habib6281 و 6 مهمان

درباره پناهندگی دات کام

در سالهای اخیر شاهد هستیم که هموطنان بسیاری در کشور های مختلف درخواست پناهندگی نموده و اغلب با جواب منفی روبرو شده اند. از طرفی بسیاری از پناهجویانی که جواب منفی گرفته اند به حق دارای مشکلات اساسی در ایران هستند و امنیت آنها به صورت جدی در خطر است. تجربیات ما طی سالهای گذشته نشان داده است که اکثر این پناهجویان در دادن کیس مناسب مشکل داشته اند، ای بسا که اگر آنها کیس خود را به نحو مناسبتری ارائه میدادند و یا اطلاعات بیشتری در مورد شرایط و قوانین پناهندگی داشتند به چنین سرنوشتی دچار نمیشدند.
مهمترین و اساسی ترین مرحله در درخواست پناهندگی داشتن یک پرونده قوی و مناسب است. چنانچه پناهجو کیس مناسب داشته باشد و بتواند نشان دهد که جان و امنیت او در کشورش در خطر است میتوان پیش بینی نمود که درخواست پناهندگی موفقیت آمیز خواهد بود. اما خیل عظیم پناهجویانی که درخواست پناهندگی آنها رد شده و سالهای زیادی از عمر خود را در حالت بلاتکلیفی به سر میبرند نشان میدهد که ارائه یک پرونده مناسب و قوی پناهندگی کار آسانی نیست.