پناهندگي در ارمنستان

درخواست پناهندگی از طریق کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل (UN)
تاريخ عضويت: 29 ژوئن 2013, 09:55

پناهندگي در ارمنستان

پستتوسط mrfarnegin » 14 جولاي 2013, 14:42

سلام دوستان - من قصد دارم با كيس مذهبي به un در ارمنستان پناهنده بشوم.

اگر كسي از دوستان اطلاعاتي درمورد وضعيت ايراني ها در ارمنستان و مدت زماني كه براي مصاحبه بايد انتظار بكشيم لطفا توضيح بدهد.

نماد کاربر
تاريخ عضويت: 23 دسامبر 2012, 23:17

Re: پناهندگي در ارمنستان

پستتوسط johnny.depp » 15 جولاي 2013, 12:16

mrfarnegin نوشته است:سلام دوستان - من قصد دارم با كيس مذهبي به un در ارمنستان پناهنده بشوم.

اگر كسي از دوستان اطلاعاتي درمورد وضعيت ايراني ها در ارمنستان و مدت زماني كه براي مصاحبه بايد انتظار بكشيم لطفا توضيح بدهد.

من میخواستم برم ولی نشد . یو ان یه 1 سالی هست اگر اشتباه نکنم دفتر داره .

سازمان ملل دفاتر : خیابان،ایروان، ارمنستان

374 10 560212 •+ 0010
سرچ کنی ادرس و مشخصات دقیق میتوانی گیر بیاری
راحته رفتن به ارمنستان ویزا 3 ماهه میدن اولین بار میتوانی بعدش 1 ساله هم بگیری . میتوانی هم کار کنی . ولی نمی دونم چقدر زمان میبره .

پستتوسط mrfarnegin » 18 جولاي 2013, 07:15

سلام جاني دپ - ميشه توضيح بدين كه چي مانع شد.

من هيچ پولي ندارم كه بتوانم با آن مدتي را سر كنم - و در ايران شرايطتم بحراني شده - سوال من اين هست كه اگر un ارمنستان شرايط مالي من را در نظر بگيره مي تواند به من كمك هزينه و جايي براي خوابيدن بدهد؟

وقتي كه برسم آنجا در un آيا كسي زبان فارسي را مي فهمد؟

تاريخ عضويت: 29 نوامبر 2012, 13:30

پستتوسط darvish » 19 جولاي 2013, 20:10

یوان در تمام کشورها مترجم فارسی زبان داره.در حومه ایروان یک کمپ وجود داره که براساس صلاحدید یوان وتایید پلیس این کشور به اونجا منتقل میشید در مورد کمکهای مالی این موضوع کاملا محرمانست ومقدار وچگونگی پرداخت کمکها مشخص نیست در بعضی از کشورها به بعضی از پناهجویان ماهیانه100 دلار پرداخت میشه روی این کمکها حساب نکنید. در ارمنستان هزینه زندگی ازترکیه ارزونتره بخصوص اجاره بها وهزینه انرژی. برای خوشگذرونی ارزون این کشور حرف نداره.بسختی بتونید تواین کشور کار پیدا کنیدمگر با تخصص.اکثرجوانان(البته آقا) بعد از اتمام تحصیل برای کاربه روسیه و آمریکا مهاجرت میکنن واکٍثرا هم بر نمی گردن. در کل کشور فقیریه وقدرت خرید مردم از ایران هم پایین تره.مردم بسیار مهربونی داره و کلاهبرداری و دزدی در این کشور خیلی کمه و قابل قیاس با ترکیه نیست.در مورد پرونده پناهجویان و اعزام به کشور سوم اطلاعی ندارم چون تازه باز شده و باید بعد از مدتی نتیجه رو دید.یاحق

تاريخ عضويت: 30 جولاي 2012, 09:49

پستتوسط jake » 25 جولاي 2013, 12:30

هنوز مشخص نیست یو ان ارمنستان چقدر طول میکشه جواب بدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
=======================================================
jake1 خودم هستم !
=================================================
freedom

نماد کاربر

پستتوسط johnny.depp » 25 جولاي 2013, 14:25

mrfarnegin نوشته است:سلام جاني دپ - ميشه توضيح بدين كه چي مانع شد.

من هيچ پولي ندارم كه بتوانم با آن مدتي را سر كنم - و در ايران شرايطتم بحراني شده - سوال من اين هست كه اگر un ارمنستان شرايط مالي من را در نظر بگيره مي تواند به من كمك هزينه و جايي براي خوابيدن بدهد؟

وقتي كه برسم آنجا در un آيا كسي زبان فارسي را مي فهمد؟

یو ان ارمنستان خبر دقیق ندارم اندونزی کمپ داره اگر کسی پول نداشته باشه ولی ارمنستان خبر ندارم . همجاه مترجم هست تو ارمنستان هم ایرانی زیاده زبان ارمنی هم سخت نیست .

نماد کاربر

پستتوسط johnny.depp » 25 جولاي 2013, 14:29

jake نوشته است:هنوز مشخص نیست یو ان ارمنستان چقدر طول میکشه جواب بدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سوال منم هم هست . :P :P :P :P
هیچ راهی نداره باید یه نفر برود ارمنستان از پناهنده ها بپرسه . البته چون تازه باز شد شاید روند کاری معلوم نباشه اگر اشتباه نکنم هنوز 1 سال نشده که باز شده یو ان .

تاريخ عضويت: 30 جولاي 2012, 09:49

پستتوسط jake » 25 جولاي 2013, 16:41

مسئله همین جاست جانی
اگه یک سال باز شده باید پناهجو ها رو یک مقدارسریعتر بفرستند !!!
ترکیه ای که اون همه پناهجو داره باید با ارمنستان یک مقدار تفاوت داشته باشه.
=======================================================
jake1 خودم هستم !
=================================================
freedom

تاريخ عضويت: 29 نوامبر 2012, 13:30

پستتوسط darvish » 26 جولاي 2013, 18:42

کلا2854 نفر تاحالا به یو ان این کشور درخواست دادن اینم لینکش http://www.unhcr.org/cgi-bin/texis/vtx/ ... &submit=GO این یه قانونه تو هر کشوری در خواست بدیدشما رو حداقل باید یکسال و نیم نگه دارن مگر اینکه شرایط خاصی داشته باشید

پستتوسط mrfarnegin » 27 جولاي 2013, 12:21

سلام دوستان - ممنونم از پاسخ هايي كه دادين.

خودم هم در حال تحقيق هستم - اگر اطلاعاتي بدست آوردم حتما با شما به اشتراك مي گذارم.

تاريخ عضويت: 12 اکتبر 2013, 13:57

پستتوسط golchinfar » 12 اکتبر 2013, 14:19

در ارمنستان یو ان تقاضای پناهندگی را قبول نمی کند. چون ارمنستان کشور پناهنده پذیری است، باید درخواست پناهندگی بطور مستقیم به اداره مهاجرت این کشور ارائه شود. اگر درخواست پناهندگی شما مورد پذیرش قرار گیرد، تنها می توانید در ارمنستان بمانید و امکان رفتن به کشورهای اروپایی بسیار ضعیف است.
در کل به کسانی که به امید رسیدن به اروپا، امریکای شمالی یا اقیانوسیه درخواست پناهندگی می دهند، کشور ارمنستان توصیه نمی شود. در این وبسایت اطلاعات دقیقی راجع به پناهندگی در ارمنستان آمده است: http://ghafghazestan.wordpress.com/

تاريخ عضويت: 10 ژانويه 2014, 13:11

پستتوسط armeniafarshbaf.com » 10 ژانويه 2014, 13:13

وضعیت پناهنده و پناهندگی در ارمنستان

http://armeniafarshbaf.mihanblog.com/post/1533

تاريخ عضويت: 31 جولاي 2014, 00:49

پستتوسط rezadavood » 31 جولاي 2014, 00:57

دوستان در کشور ارمنستان ایرانیانی هستند که ادعا می کنند با دریافت پول میتوانند در پروسه پناهندگی شما اعمال نفوذ کنند. هوشیار باشید که این افراد کلاهبردارانی بیش نیستند. در اولین برخورد با این افراد از آنها بخواهید که کارت اقامت خودشان در ارمنستان را به شما ارائه کنند، آنگاه متوجه خواهید شد که خودشان هم اقامت این کشور را ندارند و بطور قاچاقی در ارمنستان زندگی می کنند.
خنده دار است کسی که خودش قاچاقی در کشوری زندگی می کند به شما وعده میدهد که میتواند برای شما اقامت بگیرد یا اینکه شما را به اروپا یا امریکا بفرستد :D

آنلاين
تاريخ عضويت: 02 اکتبر 2014, 16:23

پستتوسط aein.jab » 02 اکتبر 2014, 16:27

دوستان میشه رفت یوان ارمنستان و درخواست پناهدنگی برای کشور ثالث رو داد؟ یا مثل ترکیه نیست و باید فقط برا خود موندن تو ارمنستان درخواست بدیم؟
زمان رسیدگی هم مثل ترکیه 3-4 سال طول میکشه یا ارمنستان کمتره؟

تاريخ عضويت: 05 اکتبر 2014, 01:38

پستتوسط مارکوپولو » 05 اکتبر 2014, 02:30

بله میشه در ارمنستان درخواست پناهندگی برای کشور ثالث داد زمان رسیدگی هم تقریبا مشابه همه جا هست ولی من خودم تجربه ارمنستان رو دارم ولی کار نیست چون همه مردان ارمنستان در روسیه کارمیکنند و اونایی که اونجا هستند یا پولدارن یا راننده تاکسی هستند یا خانوم جا به جا میکنند همه چیز هم گرونه و اصلا بدرد اعلام پناهندگی به یو ان نمی خوره

آنلاين

پستتوسط aein.jab » 09 اکتبر 2014, 13:04

من شنیدم که ارمنستان نمیزاره برا کشور ثالث اقدام کنی و برا پناهندگی خود ارمنستان باید اقدام کرد. به نظرم اجاره خانه و خورد و خوراک تو ارمستان از ترکیه پایین تره. چون یه مدت اونجا زندگی میکردم.
حالا شما مطمئنی میشه از ارمنستان برا کشور ثالث اقدام کرد؟

تاريخ عضويت: 05 اکتبر 2014, 01:38

پستتوسط مارکوپولو » 12 اکتبر 2014, 02:07

aein.jab نوشته است:من شنیدم که ارمنستان نمیزاره برا کشور ثالث اقدام کنی و برا پناهندگی خود ارمنستان باید اقدام کرد. به نظرم اجاره خانه و خورد و خوراک تو ارمستان از ترکیه پایین تره. چون یه مدت اونجا زندگی میکردم.

خیر ارمنستان پناهنده نمیگیره شما از طریق یو ان تقاضای پناهندگی برای کشور ثالث میدید.ارمنستان واحد پولش درام هست که الان حدود هفت هزارتومان باید بدی تا هزاردرام بگیری یعنی یه پاکت سیگار معمولی حدودا پانزده هزار تومان در میاد و مخارج زندگی بالاست

آنلاين

پستتوسط aein.jab » 12 اکتبر 2014, 02:35

مارکوپولو نوشته است:
aein.jab نوشته است:من شنیدم که ارمنستان نمیزاره برا کشور ثالث اقدام کنی و برا پناهندگی خود ارمنستان باید اقدام کرد. به نظرم اجاره خانه و خورد و خوراک تو ارمستان از ترکیه پایین تره. چون یه مدت اونجا زندگی میکردم.

خیر ارمنستان پناهنده نمیگیره شما از طریق یو ان تقاضای پناهندگی برای کشور ثالث میدید.ارمنستان واحد پولش درام هست که الان حدود هفت هزارتومان باید بدی تا هزاردرام بگیری یعنی یه پاکت سیگار معمولی حدودا پانزده هزار تومان در میاد و مخارج زندگی بالاست

پس مطمئن باشیم که بریم Un ارمنستان میتونیم برای کشور ثالث اقدام کنیم؟ نریم اونجا مجبور بشیم که برای موندن تو خاک ارمنستان درخواست بریم!!!!
چون اونجا 2 سال زندگی کردم از نظر من مخارح تو ارمنستان از ترکیه کمتره!

تاريخ عضويت: 12 اکتبر 2013, 13:57

پستتوسط golchinfar » 13 اکتبر 2014, 11:47

فکر کنم باید این موضوع را تکرار کنم که در ارمنستان سازمان ملل تقاضای پناهندگی را قبول نمی کند و شما باید از اداره مهاجرت این کشور درخواست پناهندگی کنید. در این مرحله اگر صحبتی راجع انتقال به کشور ثالث کنید تقاضا پذیرفته نمی شود یا رد می گردد. اداره مهاجرت ظرف مدت سه ماه بشما پاسخ می دهد. اگر قبول شدید و به شما اجازه داده شد که در این کشور بعنوان پناهنده زندگی کنید آنگاه می توانید به کمیساریای سازمان ملل مراجعه کنید و درخواست انتقال به کشور دیگری را بدهید. مسلم است که پروسه انتقال به کشور ثالث طولانی خواهد بود و باید چندین سال منتظر بمانید.
دوستی هم که دنبال کمک از دولت ارمنستان است توجه کند که در این کشور دولت تعهدی ندارد که خوابگاه در اختیار پناهجو قرار بدهد. اگر محل خالی در خوابگاه پناهجویان وجود داشت، جایی بشما میدهند در غیر اینصورت خودتان باید منزل اجاره کنید. برای خوابگاه هم خانواده ها و کسانی که فرزند کودک دارند در اولویت هستند. الان با این اوضاع که پناهجویان از سوریه و عراق سرازیر شده است، گمان نمی کنم شانسی برای بدست آوردن خوابگاه باشد.
با یک تشریفات طولانی و پیچیده اداری ممکن است بتوانید کمک هزینه دریافت کنید ولی رقم کمک هزینه ماهانه کفاف صرف یکبار غذا با مخلفات در رستوران را میدهد. اغلب پناهجویان ترجیح میدهند که وقت خود را برای کمک هزینه تلف نکنند.

بازگشت به درخواست پناهندگی از طریق کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل (UN)

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان