درخواست کمک و چند سوال

درخواست پناهندگی از طریق کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل (UN)
ارسال پست
lost_control

درخواست کمک و چند سوال

پست توسط lost_control » یک شنبه 5 اردیبهشت 1395, 10:09 pm

درود
بنده یک پسر 26 ساله، دارنده ی پاسپورت، ساکن تهران، با اوضاع اقتصادی ضعیف، شاعر و نویسنده و مولف یک کتاب شعر هستم. به دلیل محدودیت های فراوانی که در این سال ها گریبانگیر هنر و زندگی شخصی بنده بوده است، تصمیم جدی به پناهندگی به یک کشور اروپایی گرفته ام. اما در این راه نقاط مبهم و پرسش های زیادی وجود دارند، که خواستم از این طریق با شما در میان بگذارم. اگر لطف بفرمایید و پاسخ پرسش های مرا بدهید بسیار ممنون و سپاسگزار خواهم شد.

1- بنده یک آتئیست (بی خدا) هستم. آیا می توانم از طریق کیس آتئیسم اقدام کنم؟ چطور؟ ( با این توضیح که فعلا به دلیل ترس از عواقب کار در هیچ جا نتوانسته ام عقاید آتئیستی خود را بیان کنم، به همین دلیل مشکلی هم برایم پیش نیامده است. )

2- اگر از راه کیس تغییر دین از شیعه به مسیحیت اقدام کنم راه بهتری نیست تا از طریق آتئیسم؟ ( با این توضیح که هیچ ترسی از رفتن به کلیسا و انجام اقدام های لازم جهت اثبات مسیحی بودن خود ندارم، و با این فرض که اعلام عمومی آتئیست بودن برای من در ایران بسیار خطر آفرین است.)

3- اگر بخواهم از کیس تغییر دین به مسیحیت اقدام کنم در ایران چه کارهایی باید انجام بدهم؟ چه پیشنهاداتی دارید؟ چه مدارکی با خود به همراه بیاورم؟ (مثلا عکس، گواهی غسل تعمید، اخطاریه، احضاریه، حکم دادگاه، و...)

4- کدام را پیشنهاد می کنید؟ الف: با پاسپورت و بدون ویزا به un واقع در ترکیه بروم و از آن جا تقاضای پناهندگی بکنم. ب: مستقیما از طریق ویزای توریستی یا تحصیلی یا کاری یا غیره به یکی از کشورهای اروپایی بروم و آن جا تقاضای پناهندگی بکنم.

5- برای پناهندگی تغییر دین به مسیحیت و برای این که مستقیما به یک کشور اروپایی بروم و تقاضای پناهندگی بکنم کدام کشور اروپایی را بهتر می دانید؟ کدام کشور این کیس ها را بهتر قبول می کند؟ کدام کشور راحت تر ویزا می دهد؟

6- تعلق گرفتن خانه ی مادام العمر و حقوق مادام العمر به پناهندگان پذیرفته شده در کشور های اروپایی حقیقت دارد؟ اگر چنین مزایایی تعلق می گیرد در کدام کشور ها صادق است؟ آمریکا چنین نیست؟

7- اگر حقوق پناهندگی مادام العمر به پناهندگان پذیرفته شده در اروپا تعلق می گیرد این حقوق دقیقا چقدر است؟ آیا برای زندگی بدون کار کافی است؟ (با توجه که شغل اصلی من نویسندگی به زبان فارسی است مهارت کاری دیگری ندارم و ترجیحا دنبال کشوری هستم که از لحاظ مالی من را ساپورت کند در حد ممکن)

8- پس از ورود به یک کشور اروپایی جهت پرکردن فرم پناهندگی به کجا باید بروم؟ چه زمانی باید مدارک مربوط به اثبات کیس را تحویل بدهم و مصاحبه بشوم؟

بسیار ممنونم از توجه و زمانی که برای پاسخگویی می گذارید. مشتاقانه منتظر پاسخگویی تان هستم.

lost_control

Re: درخواست کمک و چند سوال

پست توسط lost_control » چهار شنبه 8 اردیبهشت 1395, 8:34 am

دوستان
یکی جواب بده..
چند روزه منتظر یک پاسخ حتی کوتاهم!!!
سردرگم و گیجم، کسی نیست کمک کنه؟؟؟

ZeroKZ

پست توسط ZeroKZ » چهار شنبه 15 اردیبهشت 1395, 1:07 am

١. بله ميتوني اما بايد براي اثباتش مدارك كافي و كارهايي كه لازمه براي دينت انجام داده باشي مثل تبليغ دين و ...
٢. از نظر من اين راه بهتره براي اينكه مسيحيت جا افتاده تره و با توجه به وضع الان مسيحيت گزينه خوبيه اما اينو در نظر داشته باش كه توي كيس مذهبي فرقي نميكنه مسيحيت يا چيز ديگه ، مهم طرز بيانه اينكه چطوري تو مصاحبه صحبت ميكني
٣. پناهندگي يعني اينكه جونت تو كشور خودت در خطره پس اگه اينطور نيست بايد وانمود كني كه اينطوريه ، اين چيزايي كه گفتي هركدومشون ميتونه به تقويت كيست كمك كنه و به مثبت گرفتن نزديك
٤.من با un موافق ترم بخاطر اينكه الان راه رسيدن به كشوراي اروپايي سخت شده و دردسر زيادي داره اما un اگه كيس خوبي داشته باشي يعد ٢ سال مستقيم ميتوني بري آمريكا ، كانادا با استراليا حتي اگه ٤ سال هم بموني تركيه ميدوني كه ٤ سال ديگه تو آمريكايي ، وقتي هم كه به اونجا برسي مطمن باش اگه زرنگ باشي پيشرفت ميكني
٥. با توجه به شرايط الان اگه بتونيد به اتريش ، آلمان ، نروژ و ... برسي.
٦. تقريبا همه ي مشورهاي اتحاديه اروپا حمايت خوبي از پناهنده ها ميكنن اما مدامالعمر نيستن و اينكه خود شما هيچموقع بعد از مهاجرت امكان نداره كه تو خونه اي كه دولت بهتون داده زندگي كنيد و دنبال جاي بهتر و حس هاي متفاوت تري ميگردي
٧. آلمان الان ٣٥٠ يورو و اتريش ٢٥٠ يورو ميدن و اگه كم خرج باشي يا بقول معروف يخواي كه سر كني ميشه
٨. ار طريق هر مرزي كه وارد بشي ( زميني ، هوايي ) فرقي نميكنه ميتوني بعد از ورود به مرز درخواست پناهندگي بدي ، مصاحبه هم بستگي داره و هيچ چيز مشخصي نيست كه كي مصاحبه بشي اما زودتر از ٦ ماه نيست
و اينكه اما شرايط un فرق ميكنه ، شما بايد به شهر آنكارا برين و به دفتر كميسياري عالي خودتونو معرفي كنيد ، داشتن مدارك شناسايي ميتونه بهت كمك كنه
در آخر اينكه از استعدادي كه داري استفاده كن هرجوري كه ميتوني بيا بيرون از اونجا متاسفانه كشورمون براي چيزايي كه مغز ما دنبالش هست كافي نيست !
موفق باشي

hami1990

پست توسط hami1990 » جمعه 27 بهمن 1396, 2:47 pm

سلام.من تا چند وقت دیگه میام ترکیه.کسایی که تو ایرانن و همسفر میخوان یا تو ترکیه اند و همخونه میخوان به ایدی تلگرامم پی ام بدند
اطلاعات نسبتا جالبی هم در مورد کیس و روند پناهندگی دارم.ترکی استانبولی هم بلدم
قبلا هم ترکیه بودم و رفتم هلند
این ایدیمه
skypaper@

اونجا تنهایی موندن سخته.هرچه قدر تعداد همخونه ها بیشتر باشه و پشت هم باشیم بهتره و راحت تر میشه پروسه رو گذروند و تبادل اطلاعات کرد
دوستانی که الان ثبت نام شدن یا ترکیه اند خوب میفهمن که جریان چیه
تنهایی نرید که برمیگردید ایران

موفق باشید هم قطارها

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 31 مهمان