آیا منو دیپورت میکنن به اولین کشور امنی که واردش شدم؟

گفتگو در ارتباط با کیس و پرونده پناهندگی
ارسال پست
amir87

آیا منو دیپورت میکنن به اولین کشور امنی که واردش شدم؟

پست توسط amir87 » شنبه 11 آبان 1392, 12:20 pm

سلام.
من میخوام برم کانادا و در این مسیر باید از آلمان عبور کنم ولی میخوام توی آلمان تقاضای پناهندگی نکنم و یه راست برم کانادا.
ولی مسئله اینجاست که میترسم نکنه وقتی رسیدم کانادا بهم بگن که باید توی همون آلمان تقاضای پناهندگی میدادی و منو همون بر گردونن به آلمان.
از آقای چاووشی هم توی پست خصوصی پرسیدم که چه راهی داره که منو به آلمان برنگردونن که ایشون به صورت قطعی بهم گفتن که باید پول پرداخت کیس بدم ایشون تا بهم بگن.
و البته جالب هم اینجاست که هنوز هیچ کدوم از دوستان و همچنین آقای چاووشی به صورت قطعی توی هیچ کدوم از پست های کل این فروم پناهندگی نگفتن که "آیا قطعا فرد بازگردونده میشه به کشور امن اولی یا خیر"

و جالبه برام که توی خیلی از این پستها طرف اومده گفته "نه برنمیگردونن" ولی وقتی توی پیغام خصوصی همونو ازشون میپرسی میگن که بله,برمیگردونن به همون کشور امن اول.
حالا من موندمو این تناقضات !!!!!!
مراقب جانورهایی که پول سفر به خارج از کشور را ندارن و دنبال جمع کردن مسافر برای قاچاقبرها میگردن (تا تخفیف بگیرن از قاچاقبرها) باشین.در ضمن اینم بدونین که عبور از مرز کشورهای اروپایی تقریبا غیرممکنه و شاید قبلنا کسی میتونست ازشون رد بشه ولی تمام مرزهای کشورهای اروپایی امن شدن.(اگرم به عنوان مسافر قاچاقی بگیرنتون, زندانی میشین).نکته ی بعدی هم اینکه 99% قاچاقبرها شما را تا ترکیه میبرن و چون اصلا قادر به رد کردنتون از مرزهای کشورهای بعدی نیستن,توی همون ترکیه رهاتون میکنن و پولتونو میدزدن.

kiani

Re: آیا منو دیپورت میکنن به اولین کشور امنی که واردش شدم؟

پست توسط kiani » شنبه 11 آبان 1392, 12:40 pm

شما نحوه رفتنتون از ایران تا کانادا را کامل بگید تا من به شما بگم که دیپورت می کنن یا نه ؟

amir87

پست توسط amir87 » یک شنبه 12 آبان 1392, 7:01 am

kiani نوشته شده:شما نحوه رفتنتون از ایران تا کانادا را کامل بگید تا من به شما بگم که دیپورت می کنن یا نه ؟
از ایران به صورت قانونی با هواپیما و ویزا برم آلمان (که هواپیما اونجا توقف داشته باشه) و بعد هم از اونجا تا فرودگاه تورنتو در کانادا.
حالا دیپورت میکنن یا نه؟
راه دیپورت نشدن چیه؟
مراقب جانورهایی که پول سفر به خارج از کشور را ندارن و دنبال جمع کردن مسافر برای قاچاقبرها میگردن (تا تخفیف بگیرن از قاچاقبرها) باشین.در ضمن اینم بدونین که عبور از مرز کشورهای اروپایی تقریبا غیرممکنه و شاید قبلنا کسی میتونست ازشون رد بشه ولی تمام مرزهای کشورهای اروپایی امن شدن.(اگرم به عنوان مسافر قاچاقی بگیرنتون, زندانی میشین).نکته ی بعدی هم اینکه 99% قاچاقبرها شما را تا ترکیه میبرن و چون اصلا قادر به رد کردنتون از مرزهای کشورهای بعدی نیستن,توی همون ترکیه رهاتون میکنن و پولتونو میدزدن.

kiani

پست توسط kiani » یک شنبه 12 آبان 1392, 7:24 am

amir87 نوشته شده:
kiani نوشته شده:شما نحوه رفتنتون از ایران تا کانادا را کامل بگید تا من به شما بگم که دیپورت می کنن یا نه ؟
از ایران به صورت قانونی با هواپیما و ویزا برم آلمان (که هواپیما اونجا توقف داشته باشه) و بعد هم از اونجا تا فرودگاه تورنتو در کانادا.
حالا دیپورت میکنن یا نه؟
راه دیپورت نشدن چیه؟
شما با چه پاسپورتی قراره وارد کانادا بشی ؟ آیا اون پاسپورت مشخصات خود شماست ؟ شما قانونی وارد کانادا می شید ؟
اصولا اگر کانادا متوجه نشه که شما چجوری وارد خاک اون کشور شدید، نمی تونه کاری انجام بده. ولی اگر با پاسپورت خودتون وارد شده باشید و مسیرتون هم برای اونها مشخص باشه (قانونی) اون موقع می تونه برای شما مشکل ساز بشه ...
ضمنا شما برای دریافت ویزای آلمان انگشت نگاری می شید ؟

amir87

پست توسط amir87 » یک شنبه 12 آبان 1392, 9:49 am

سلام دوست بزرگوار وممنون از اینکه جواب دادی.

من میخوام به صورت قانونی برم کانادا و لاجرم هواپیما برای سوخت گیری باید یه توقف در آلمان داشته باشه و من چون توی اون مدت توقف هواپیما در آلمان از محوطه ی فرودگاه فرانکفورت آلمان بیرون نمیرم پس در نتیجه نیازی هم به داشتن ویزای آلمان ندارم.

سوال من چیز دیگری بود و اونم اینکه آیا با اون وضعیتی که توضیح دادم آیا موقع رسیدن به کانادا منو دیپورت میکنن آلمان یا خیر

من آخرش نفهمیدم یه کسی توی این فروم پیدا نمیشه که جواب قاطع بده به این سوال.
بعضی از پستهای مرتبط را که خوندم دیدم بعضیا با قاطعیت گفتن "به طور کلی دیپورت نمیکنن پناهجو رو" یه جاهایی هم دیدم و تحقیق کردم که انگار مثل اینکه احتمال دیپورت خیلی زیاده حتی با وجود دلیل آوردن.
من اصلا گیج شدم و نمیدونم که کدوم حرفو باور بکنم.

kiani

پست توسط kiani » یک شنبه 12 آبان 1392, 10:05 am

سلام
متاسفانه شما اطلاعاتی کاملی نمی دید ...
من از توضیحات شما اینطور برداشت کردم که شما با پاسپورت ایرانی خودتون و با ویزایی که گرفتید اون هم از سفارت کانادا می خواهید برید کانادا ؟ درسته ؟ اگر شما با ویزای قانونی برید کانادا اون هم از ایران و بعدش هم وارد خاک کانادا بشید، می تونید اونجا با گرفتن وکیل پناهندگی بگیرید. این موضوع که هواپیما در مسیر تو چه کشوری توقف می کنه، اصلا مهم نیست ... ولی اگر شما اول می رفتید کشور آلمان و بعد از مدتی قانونی از آلمان می رفتید کانادا اون موقع امکان داشت که به مشکل بخورید (اون هم فقط با یک پاسپورت یعنی توی پاسپورتتون مشخص باشه که مدتی آلمان بودید و حالا رفتید کانادا)
موضوع خیلی واضح است ... مگر اینکه شما از راه دیگری بروید ...

kiani

پست توسط kiani » یک شنبه 12 آبان 1392, 10:13 am

اگر بعضی مسایل را نمی توانید در اینجا مطرح کنید ... پیام خصوصی برای من ارسال کنید ...

amir87

پست توسط amir87 » یک شنبه 12 آبان 1392, 3:36 pm

kiani نوشته شده:سلام
متاسفانه شما اطلاعاتی کاملی نمی دید ...
من از توضیحات شما اینطور برداشت کردم که شما با پاسپورت ایرانی خودتون و با ویزایی که گرفتید اون هم از سفارت کانادا می خواهید برید کانادا ؟ درسته ؟ اگر شما با ویزای قانونی برید کانادا اون هم از ایران و بعدش هم وارد خاک کانادا بشید
دقیقا همین کارو میخوام بکنم.
و بسیار ممنون از اینکه "صراحتا و با قاطعیت" جواب دادین.
راستی یه پیغام خصوصی هم ارسال کردم برات بخونش

God.Father.

پست توسط God.Father. » دو شنبه 18 آذر 1392, 5:21 pm

اون مطالبی که شما میگید بعضیا گفتن: میفرستن کشور امن اول و بعضیا گفتن نمیفرستن، مربوط به شینگن هست
Just Afg

نمایه کاربر
only_england

پست توسط only_england » دو شنبه 25 آذر 1392, 10:54 am

دوست عزیز هیچ هواپیمایی مستقیم از ایران به کانادا پرواز نداره که بخواد توی المان بشینه و سوخت گیری کنه!

این چیزی که شما میگید یعنی پرواز ترانزیت ! یعنی از ایران با لوفت هانزا یا ایران ایر میرید فرانکفورت و از اونجا بدون اینکه بارتون رو بگیرید میرین تو سالن ترانزیت و سوار هواپیمای مقصد کانادا میشید.!
جامعه گوسفندی لایق حکومت گرگان است

farbod5654

پست توسط farbod5654 » چهار شنبه 27 آذر 1392, 5:45 pm

سلام.. من میخوام برم کانادا یا آلمان.. ولی مثلا مقصدم از ایران ونزولا یا هایتی باشه... که با لوفتانزا برم آلمان بمونم... میخوام بدونم ویزای ترانزیت میخواد یا نه؟ میگفتن خود لوفتانزا ویزارو میگیره.. ولی امروز زنگ زدم به خود شرکت گفت باید خودت بری سفارت آلمان ویزارو بگیری که اصلا فکرشو از سرت بیرون کن..حالا یا برم استانبول با پرواز ایر کانادا به مقصد ونزولا یا هایتی بگیرم که تو فرودگاه تورنتو پیاده بشم... اونجا باز تو استانبول باید برم ویزای ترانزیت بگیرم یا نه؟ لطفن اطلاعات درست بدید ممنون

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 42 مهمان