تجربیات یک پناهجو در اندونزی

خاطرات تلخ و شیرین مهاجرت و پناهندگی
satokay

Re: تجربیات یک پناهجو در اندونزی

پست توسط satokay » جمعه 25 مرداد 1392, 4:39 am

*Bahman* نوشته شده:درود برش ما
آقا این کسکسان که میگویید دقیقا چیه من متوجه نمیشم .
کسکسان در اندونزی در حقیقت مشابه مسافرخانه در ایران میباشد. با این حال کسکسان مکانی است مناسب برای اقامت طولانی مدت که در صورت انتخاب یک نمونه ی مطلوب دارای امکانات زیر میباشد:

- آب گرم
- نظافت هفتگی اتاق شما و تعویض روتختی و روبالشی
- شستشوی البسه
- شستشوی ظروف
- اینترنت
- تلویزیون کابلی
- نگهبانی
- پارکینگ
- صبحانه
- خدمتکار جهت تهیه اقلام مورد نیاز از بیرون

همگی موارد فوق معمولاً در هنگام کرایه ی اتاق ارائه میشود. در مواردی ممکن است برای اینرتنت یا شستشوی لباس به تعداد نا محدود در هفته مبلغی افزون بر اجاره ی ماهانه را از شما طلب کنند. با این حال برای اجاره ی یک کسکسان با امکانات فوق ، بسته به محل آن ، باید مبلغی حدود 300 تا 500 دلار در ماه بپردازید.

به نظر من ، کسکسان بر اقامت افراد مجرد ، گزینه ای بسیار مناسب میباشد.

roshankhah

پست توسط roshankhah » جمعه 24 آبان 1392, 10:46 am

سلام دو ستان عزیز من 15 ساله هستم از افغانستان که15 روز قبل برای دعوت نامه ام 2500دالر به یک شخص که اهل این کار است و خیلی روش حساب میکنم
وقراره 15 روز دیگه دعوت نامه ام بیاد ومن به مالیزی و از آنجا به اندونیزی بروم
مخام بدونم در اندونیزی برای درخواست به یو ان چی کار ها را انجام بدم

dariush 83

پست توسط dariush 83 » جمعه 24 آبان 1392, 5:31 pm

وطندار سلام
تو همون مالزی هم می تونی درخواست بدی ولی اکثرا اندونزی زودتر جواب درخواستها رو میده.
برو دفتر unhcr در جاکارتا اونجا یه کاغذ بهت میدن که زمان مصاحبه رو نوشته و یه جورایی کارت موقتت هم محسوب میشه و اگه پلیس بهت گیر داد اون کاغذرو نشونشون میدی.
تصویر
قبیله یعنی یک نفر

satokay

پست توسط satokay » شنبه 25 آبان 1392, 7:31 pm

roshankhah نوشته شده:سلام دو ستان عزیز من 15 ساله هستم از افغانستان که15 روز قبل برای دعوت نامه ام 2500دالر به یک شخص که اهل این کار است و خیلی روش حساب میکنم
وقراره 15 روز دیگه دعوت نامه ام بیاد ومن به مالیزی و از آنجا به اندونیزی بروم
مخام بدونم در اندونیزی برای درخواست به یو ان چی کار ها را انجام بدم
همین تاپیک را از ابتدا مطالعه کنید ، پاسخ سئوالات خود را خواهید یافت.

موفق باشید.

emperor

پست توسط emperor » دو شنبه 5 اسفند 1392, 6:19 am

دوستان گرامی این مطلب رو مینویسم که سعی کنیم رفتارمون رو اصلاح کنیم.قصد اهانت به کسی ندارم.فقط معایبی از ایرانیها که در اندونزی دیدم مینویسم.همین معایب باعث شده که همه نسبت به ایرانی بدبین باشند.
اگر دیدید شخصی یک قوطی آبجو در دست دارد و چند دختر در طرفین وی با ژست ها مختلف ایستاده اند شک نکنید طرف ایرانیه.البته ایرانیها رو میتوان از نوع پوشش لباسی هم تشخیص داد.رکابی و شلوارک لباس دائمی آنها هست.یعنی هر کی ندونه فکر میکنه اینا کلا با رکابی شلوارک به دنیا اومدند.
توی کشورهای دیگه رسم بر این هست که مثلا وقتی میخواید یک اداره ای برید باید با لباس رسمی برید.اما توی یو ان که میرید ایرانیها همچنان با رکابی شلوارک و یک دمپایی یا صندل قابل تشخیص هستند.
همچنین ایرانیها دائما در حال گوش دادن به موسیقی هستند.فکر کنم بتهون هم ایرانی بوده!جا و مکان فرق نداره.باید آهنگ گوش بدهند.
یکی از رفتارهای زشت ایرانیها که اینجا میبینید خودبزرگ بینی و نژادپرستی هست.تقریبا همه ایرانیها به زبان فارسی به این بندگان خدا فحش میدهند.همیشه در تعریف از اندونزیایی ها از این کلمات استفاده میکنند: اینا تازه از درخت اومدن پایین.این اسکولها.اینا فرق ... و گوش کوبیده رو تشخیص نمیدن و .....
آیا واقعا ما نژادی بهتر از اینها هستیم؟آیا واقعا ما پیشرفته تر از اینها هستیم؟یا کشور ما بهتر بوده؟
در اینجا بسیاری از ایرانیها دنبال کارهای غیرقانونی هستند.از قاچاق مواد مخدر و انسان گرفته تا....
پسرهای ایرانی به خاطر یک شب به دختران اندونزیایی قول ازدواج میدن.به همین دلیل شما وقتی که توی خیابون با یک نفر سلام و علیک کنید و بپرسه کجایی هستید و بگید ایرانی قطعا با کلمه :اوه اوه مواجه می شوید.
ایرانیهایی که شامل کمک های انساندوستانه یو ان واقع شده اند به این کمک ها بسنده نمیکنند و میرن از 4-5 تا کلیسا هم کمک(گدایی) میگیرند.به همین دلیل اخیرا خیلی سخت کمک میکنند.بابا اومدید اینجا پناهندگی بگیرید یا بیزینس راه انداختید؟
به هیچ وجه به ایرانیها پول قرض ندید.چون پول برنمیگرده.
ایرانیها همیشه مشغول حاشیه سازی و دروغ و شایع پراکنی هستند.نمونه این دروغ ها و شایعات که اینجا شنیدم رو براتون مینویسم:
یو ان اچ سی آر میخواد تعطیل بشه.میخوان با هواپیما بیان همه رو ببرن استرالیا.
پرونده افغانیها 1 ماهه رسیدگی میشه.
فلانی 2 ماهه رفت استرالیا
استرالیا میخواد حقوق نفری 1200 دلار بهمون بده.
چون معمولا ایرانیها وقت آزاد زیاد دارند میشینند این اراجیف رو سر هم میکنند و پخش میکنند.
ایرانیهای اندونزی اینجا هم دنبال دعوا هستند.
دوستان عزیز این مسائل باعث بدنامی ایرانی شده.این که دیگه تقصیر دولت آخوندها نیست.این بی آبرویی ها رو خودمون میکنیم.
از دوست عزیز satokay هم تشکر میکنم بابت مطالب مفیدشون.

deathgirl

پست توسط deathgirl » سه شنبه 8 مهر 1393, 12:44 pm

سلام شما فقط از اجاره خونه صحبت میکنید اما من شنیدم که اندونزی کمپ داره و با کسی که در این کمپ هست صحبت کردم شما چرا کمپ رو پیشنهاد نمیکنید؟ وهمچنین اینکه میخوام بدونم شما از اینکه چطور میشه به کمپ رفت اطلاع دارید یا نه ؟ کسی که میره کمپ مزیتی نسبت به کسی که خرج خودش رو میده داره ؟

daniel58

پست توسط daniel58 » یک شنبه 14 آبان 1396, 8:56 pm

با سلام... یک سؤال دارم... به نظر شما بهتر نیست به منظور سفر به اندونزی برای پناهندگی در آغاز با تور سفر کنیم تا در چند روز مورد نظر راه و چاه را بفهمیم؟

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 9 مهمان