تجربیات یک پناهجو در اندونزی

خاطرات تلخ و شیرین مهاجرت و پناهندگی
maryy

Re: تجربیات یک پناهجو در اندونزی

پست توسط maryy » پنج شنبه 29 فروردین 1392, 8:00 am

soale lkhosoosi dashte basham baiad che konam? va ye chizi az koja shooroo konam mano doostam do ta dokhtarim ke mikhaym inkaro konim yani kole hazineye 2 salo baiad biarim va emkane ferestadane pool baramoon az iran hast ya na?

نمایه کاربر
exir

پست توسط exir » پنج شنبه 29 فروردین 1392, 10:14 am

maryy نوشته شده:soale lkhosoosi dashte basham baiad che konam? va ye chizi az koja shooroo konam mano doostam do ta dokhtarim ke mikhaym inkaro konim yani kole hazineye 2 salo baiad biarim va emkane ferestadane pool baramoon az iran hast ya na?
شروع کردن از کجا میخوای بدونی؟؟؟
1. داشتن مجوز خروج با اجازه محضری قیم یا ولی (پاسپورت)
2. داشتن هزینه سفر دست کم نفری 20 میلیون تومان
3. خرید بلیط اندونزی از دفاتر مسافرتی
4.داشتن یک نفر به عنوان ادم پرون مطمین
5. داشتن کیس مناسب برای دولت
6.دانستن زبان انگلیسی (الزامی نداره) و لی خیلی موثره

بازم راهنمایی خواستید
yahoo: exir_appear
exir_appear@aol.com
یاهو:exir_appear
بنده قاچاقبر نیستم لطفا سوال نکنید

maryy

پست توسط maryy » پنج شنبه 29 فروردین 1392, 12:51 pm

javabe ye soalamo nagereftam ke mishe az iran baramoon pool befrestan ?

نمایه کاربر
johnny.depp

پست توسط johnny.depp » پنج شنبه 29 فروردین 1392, 1:02 pm

maryy نوشته شده:javabe ye soalamo nagereftam ke mishe az iran baramoon pool befrestan ?
پول به کجاه بفرستن ؟

maryy

پست توسط maryy » پنج شنبه 29 فروردین 1392, 3:56 pm

be jakarta

نمایه کاربر
johnny.depp

پست توسط johnny.depp » پنج شنبه 29 فروردین 1392, 4:21 pm

maryy نوشته شده:be jakarta
صرافی های تهران با شعب که کار میکنن در دبی میتوانند برای شما از طریق صرافی وسترن یونیون جا به جا کنن .
اینجاه معولا مردم چون اشنا زیاد دارن یا میدن کسی از فامیلشون داره میاد براش بیاره و یا اینجاه پول میگیرن از کسی و بعد تو ایران به خانوادش دلار تحویل میدن .
شما لازم نیست زیاد بیارید به اندازه یک سال بیارید تا بعدش هم میشه جاه به جاه کرد . میتوایند دو سال هم بیارید ولی بستگی به خودتان داره چقدر میخواهید خرج کنید .
تو فرودگاه گیر نمیدن به پول . خودتان میدانید .

نمایه کاربر
exir

پست توسط exir » جمعه 30 فروردین 1392, 8:58 pm

اگر کسی از ایران با خودش مبلغ بالایی ببره مثلا (40 هزار دلار) تو فرودگاه ازش بپرسن باید راستشو بگه؟؟؟ ممکنه مبلغ زیادی از این پول رو رشوه بگیرن؟؟؟ و اگر دروغ بگه مثلا بگه 5000 دلار بعد ساک رو بگردن ببینن بیشتره چه اتفاقی میوفته؟؟؟
exir_appear@aol.com

نمایه کاربر
liberal.

پست توسط liberal. » شنبه 31 فروردین 1392, 9:13 am

exir نوشته شده:اگر کسی از ایران با خودش مبلغ بالایی ببره مثلا (40 هزار دلار) تو فرودگاه ازش بپرسن باید راستشو بگه؟؟؟ ممکنه مبلغ زیادی از این پول رو رشوه بگیرن؟؟؟ و اگر دروغ بگه مثلا بگه 5000 دلار بعد ساک رو بگردن ببینن بیشتره چه اتفاقی میوفته؟؟؟
آقا این همه پولو میخوایی نقدی با خودت ببری؟؟؟خوش به حالت چقدر پول داری. :D
باور کنید اصلا به کسی ربطی نداره شما چقدر پول داری.
گیریم حرف دوستان هم درست باشه که میگن باید 5000 دلار داشته باشی تا دیپورت نشی.خوب شما همون مبلغ رو همراهت داشته باش.بقیه پولو از طریق صراف انتقال بده.اصلا با همچین مبلغی از ایران بهت گیر میدن که چرا اینهمه ارز داری بصورت نقد خارج میکنی از مملکت.
از اون گذشته شما با این پول میخوایی دریایی بری؟؟؟ یک سوم این پولو بده و با پاس 2 هوایی برو و از همه دردسر ها خلاص شو
حتی اگر بخوایی با این پولی که داری دریایی بری!!!!! مجبور نیستی از جاکارتا وارد شی.برو از یه جای دیگه وارد کشور اندونزی شو
و دست آخر اینکه اگر برات مشکل انتقال این پول بیا با هم بریم تا من برات پولو بیارم با کمال میل :D :D :D :D :D

نمایه کاربر
exir

پست توسط exir » شنبه 31 فروردین 1392, 10:08 am

liberal. نوشته شده:
exir نوشته شده:اگر کسی از ایران با خودش مبلغ بالایی ببره مثلا (40 هزار دلار) تو فرودگاه ازش بپرسن باید راستشو بگه؟؟؟ ممکنه مبلغ زیادی از این پول رو رشوه بگیرن؟؟؟ و اگر دروغ بگه مثلا بگه 5000 دلار بعد ساک رو بگردن ببینن بیشتره چه اتفاقی میوفته؟؟؟
آقا این همه پولو میخوایی نقدی با خودت ببری؟؟؟خوش به حالت چقدر پول داری. :D
باور کنید اصلا به کسی ربطی نداره شما چقدر پول داری.
گیریم حرف دوستان هم درست باشه که میگن باید 5000 دلار داشته باشی تا دیپورت نشی.خوب شما همون مبلغ رو همراهت داشته باش.بقیه پولو از طریق صراف انتقال بده.اصلا با همچین مبلغی از ایران بهت گیر میدن که چرا اینهمه ارز داری بصورت نقد خارج میکنی از مملکت.
از اون گذشته شما با این پول میخوایی دریایی بری؟؟؟ یک سوم این پولو بده و با پاس 2 هوایی برو و از همه دردسر ها خلاص شو
حتی اگر بخوایی با این پولی که داری دریایی بری!!!!! مجبور نیستی از جاکارتا وارد شی.برو از یه جای دیگه وارد کشور اندونزی شو
و دست آخر اینکه اگر برات مشکل انتقال این پول بیا با هم بریم تا من برات پولو بیارم با کمال میل :D :D :D :D :D
من از صرافی پرسیدم میگن تو مالزی میشه انتقال بدیم ولی به اندونزی صرافی مطمین نیست
exir_appear@aol.com

satokay

پست توسط satokay » چهار شنبه 4 اردیبهشت 1392, 3:00 am

bahal نوشته شده:satokay عزیز هر جای این دنیا که هستی امیدوارم در کمال صحت و سلامت باشی. نمیدونم روزی که این تاپیک رو زدی چه هدفی داشتی ولی میخواستم بدونی با این تاپیک کمک خیلی بزرگی به من و خانوادم کردی. خودم رو مدیون اطلاعاتی که شما در اینجا قراردادین میدونم.راه دیگه ای برا تشکر به ذهنم نرسید با ارسال این پست میخواستم نهایت تشکرم رو از شما. نشون بدم. با ارزوی بهترین ها برات
هدف من تنها روشن ساختن حقایق و دور ساختن توهمات رایج در این مسیر از ذهن خوانندگان بوده است. تلاش کرده ام ، آنچه را که واقعیت بوده ، دیده ام و چشیده ام برای شما دوستان بیان کنم و خوشحالم نوشتار من به شما در تصمیم گیری کمک کرده است.

جهت اطلاع من همچنان در اندونزی هستم. مصاحبه من پس از 11 ماه از تاریخ ثبت نام انجام شد و یک ماه پس از آن گواهی پناهندگی ام را دریافت کردم. حال منتظر معرفی به سفارت و ادامه ی پروسه هستم. امید آن دارم که با شرایط فعلی ، در خوشبینانه ترین حالت ، پیش از سال نو و در بدبینانه ترین حالت در برج یک یا دو سال 2014 به کشور مقصد اعزام شوم. به این ترتیب کل پروسه میشود قریب به دو سال که زمان مناسبی است.

satokay

پست توسط satokay » چهار شنبه 4 اردیبهشت 1392, 3:56 am

بسیاری از کاربران در طول این تاپیک و در پیام خصوصی با من در باب نحوه ی انتقال پول به اندونزی پرسش هایی مطرح کرده بوده اند. من در این نوشتار سعی خواهم کرد که به طور کامل توضیحاتی را ارائه نمایم.

در قدم اول ، ساده ترین روش میتواند انتقال پول از طریق مسافران مطمئن که از ایران عازم هستند انجام گردد. گرچه این نیز ریسک خود را دارد. ممکن است ماموران فرودگاه ایران یا اندونزی به وجود پول زیاد پی ببرند و فرد حامل پول را به اصطلاح تلکه کنند! با این حال اگر مسافر شما موفق به عبور بدون دردسر شود ، یکی از کم هزینه ترین روش های موجود است.

در قدم دوم ، متاسفانه صرافی فعال و مطمئن که با ایران رابطه ی مالی داشته باشد ، در جاکارتا وجود ندارد. امکان انتقال پول توسط Western Union از کشور های دیگر فراهم میباشد. با توجه به اینکه وسترن یونیون یک کمپانی آمریکایی میباشد و بنا به تحریم های مالی ایالات متحده امکان ارائه خدمات به شهروندان ایرانی را ندارد ، لذا امکان دریافت پول با پاسپورت ایرانی به دور از ذهن میرسد. اما فرد پناهجو یا پناهنده از هر کشوری که باشد (حتی ایران) میتواند با گواهی پناهجویی یا پناهندگی خود صادره از سازمان UNHCR نسبت به دریافت پول اقدام نماید. روش کار به این ترتیب است که آشنای شما در کشور دیگری به یکی از شعب وسترن یونیون مراجعه میکند و مبلغ مورد نظر را به کشور اندونزی به نام شما ارسال میکند. شعبه مورد نظر در جواب یک کد منحصر به فرد را به آشنای شما اعلام میکند. آشنای مربوطه با شما تماس گرفته و کد مورد نظر را در اختیار شما قرار میدهد. شما در اندونزی با به همراه داشتن گواهی پناهجویی یا پناهندگی خود به نزدیک ترین شعبه ی وسترن یونیون مراجعه کرده و با ارائه کدی که پیشتر از آشنای خود دریافت کرده اید و همچنین گواهی UNHCR خود ، مبلغ را دریافت میکنید. باید مد نظر داشته باشید ، انتقال از طریق وسترن یونیون یکی از روش هایی است که مستلزم پرداخت کارمزد بالاتری نسبت به دیگر روش ها میباشد. نرخ تعرفه خدمات این شرکت را میتوانید در وب سایت آن دریافت نمایید:

http://www.westernunion.com

یک خبر خوب این است که بسیاری از صرافی های ایرانی و شرکت های خدمات ارزی در ایران ، امکان انتقال از طریق وسترن یونیون را برای شما فراهم میکنند. میتوانید از خانواده خود بخواهید که از طریق این شرکت ها ، نسبت به انتقال ارز توسط وسترن یونیون برای شما اقدام نمایند. جهت پیدا کردن اینگونه شرکت ها ، جستجو در گوگل میتواند کمک حال شما باشد.

روش سوم ، انتقال از طریق صرافی های کشور های خارجی است. توجه نمایید در این روش که به خصوص از دوبی به جاکارتا رایج است ، آشنای شما با مراجعه به صرافی ، میتواند روپیه اندونزی برای شما حواله نماید. سپس شما میتوانید با کد منحصر به فرد به ارگان طرف قرارداد صرافی مزبور (که قالباً بانک ها میباشند) مراجعه کرده و وجه خود را دریافت نمایید. نکته مهم در این انتقال عدم استفاده از ارز های دلار آمریکا و یورو میباشد. به دلیل تحریم های مالی ایالات متحده و اتحادیه اروپا علیه شهروندان ایران ، امکان معامله و نقل و انتقال این دو ارز برای شهروندان ایران وجود ندارد. لذا از آشنای خود بخواهید که تنها روپیه اندونزی برای شما حواله کند.

روش چهارم تهیه یک کارت پیش پرداخت بانکی (Pre-paid) متصل به یکی از شبکه های مالی ویزا یا مستر میباشد. این کارت های پیش پرداخت به هیچ حساب بانکی متصل نبوده و از یک سقف موجودی برخوردار هستند. شما میتوانید کارت خود را تا سقف موجودی آن شارژ کرده و وجه خود را با قراردادن کارت در کلیه عابر بانک ها که لوگوی Visa یا Mater بر روی آن به چشم میخورد (تقریباً تمامی عابر بانک ها) دریافت نمایید.متاسفانه هم اکنون امکان تهیه این کارت ها برای ایرانیان با هویت ایرانی نیز بسیار مشکل شده است ، با این حال هنوز هستند شرکت های ثالثی که با استفاده از شرایطی خاص این کارت ها را برای شما با هویت خارجی صادر میکنند. یکی از گزینه های خوب میتواند تهیه ویزا و مستر کارت های پیش پرداخت صادره از موسسات مالی مالزی باشد. این کارت ها که دارای سقف 10000 رینگیت مالزی معادل 3250 دلار آمریکا میباشند ، به نام شما و بدون نیاز به ارائه مدارک شناسایی صادر میشوند. لذا فردی که در مالزی به عنوان رابط شما مراحل ثبت نام و دریافت کارت را انجام میدهد ، تنها باید مراقب باشد که هویت شما را در هنگام ثبت نام ، غیر ایرانی ثبت نماید. پس از دریافت کارت ، میتوانید به کرات کارت خود را تا سقف 10000 رینگیت از طریق صرافی های ایرانی که در مالزی فعالیت میکنند ، شارژ نمایید و به راحتی با قرار دادن کارت خود در عابر بانک های اندونزی وجه خود را به روپیه دریافت نمایید. این نیز یکی از مطمئن ترین و تمیز ترین روش های ممکن جهت انتقال پول میباشد. به این ترتیب شما صاحب یک کارت پیش پرداخت نیز میشوید که امکان استفاده از آن در فروشگاه ها ، رستوران ها ، مراکز خرید ، فروشگاه های اینترنتی و ... وجود داشته و نیاز شما به حمل پول نقد و یا نگهداری آن در منزل را نیز کاهش میدهد.

ویزا کارت های مالزی با اعتبار 5 ساله صادر شده و مستر کارت ها دارای اعتبار 3 ساله میباشند. همچنین با قرار دادن پول خود در این کارت و خرج کردن از آن ، امتیاز (point) کسب مینمایید و بعد ها میتوانید این امتیاز ها را به مواردی نظیر بلیط هواپیما به مقاصد مختلف تبدیل نمایید.

نمایه کاربر
Australia

پست توسط Australia » چهار شنبه 4 اردیبهشت 1392, 9:29 pm

اقای satokay چرا شما یک کتابچه نمینویسن درباره اندونزی
شما واقعا یک نویسنده هستید
--
-
شعری زیبا از رابرت لی فراست!

راهی را برخواهم گزید که کمتر کسی پا در آن گذاشته است!رفتن به راهی که توسط دیگران

آزموده شده هنر چندانی نیست!راهی متفاوت خواهم رفت برای ماندگاری!!!

فروش ویژه تخم مرغ و جوجه 1 روزه
آدرس : نائورو/ درخت نارگیل قدیمی/ چادر 007
راه ارتباطی : کفتر طوقی جلد میدون شوش/ نائورو/سیدنی

mohamad zab
محل اقامت: طهران
تماس:

پست توسط mohamad zab » پنج شنبه 5 اردیبهشت 1392, 7:32 am

تشکر satokayعزیز .چیزی که گفتین یعنی کارشما مدت 2سال طول میکشه و به کشور سوم میرین .سوالم درمورد کیس شماست واقعی بود ؟یا قسمتشو عوض کردین؟ از 20چند به خودتون میدین تو مصاحبه دادن؟ تشکر
از دوستان فروم یا بقول Elvis 56 فاروم معذرت میخوام بخاطر فحش کاری انجام شده با یه ابله زبون نفهم که مشخص شد هیچ چی تو چنته نداره .اگه از پستای کسی ناراحت هستین یا رو اعصابتونه راحت رو اسمش کلیک کنید و به لیست دشمنان اضافه کنید دیگه هیچ پستی از اون نمیبینید
من ars2رو به لیست دشمنام اضافه کردم :-()

satokay

پست توسط satokay » پنج شنبه 5 اردیبهشت 1392, 9:25 am

mohamad zab نوشته شده:تشکر satokayعزیز .چیزی که گفتین یعنی کارشما مدت 2سال طول میکشه و به کشور سوم میرین .سوالم درمورد کیس شماست واقعی بود ؟یا قسمتشو عوض کردین؟ از 20چند به خودتون میدین تو مصاحبه دادن؟ تشکر
مدت زمان دو سال را از روی روند پرونده ی شخص خودم و تجربه مشابه دیگر دوستان عرض میکنم و هیچ معیار قطعی و مشخصی برای آن وجود ندارد.

بله کیس من کاملاْ حقیقی بود و مدارک و شواهد کافی به مامور مربوطه ارائه کردم. من در مصاحبه مشکلی نداشتم و با اعتماد به نفس کامل حاضر شدم. مامور مربوطه چندین بار سئوال های گمراه کننده از من پرسید که خوشبختانه همه را به دقت جواب دادم. مصاحبه ی شما معمولا بر این روند پیش میرود که دوگانگی یا تضاد در حرف های شما پیدا کنند. بسیار باید مراقب این مسائل باشید. گاه فرد مصاحبه کننده یک سئوال را که پیش تر به آن پاسخ داده اید ، مجددا و به نحوی دیگر مطرح میکند تا به قولی مچ شما را بگیرد!

باز هم تاکید میکنم ، ارائه ی مدارک هویتی به نحوی که ایشان از هویت شما به طور کامل کسب اطمینان نمایند ، بسیار مهم است. همچنین تا حد امکان مدارک فیزیکی و شفاهی کامل جهت ارائه آماده نمایید. کوچک ترین مساله ای که فکر میکنید ناقض آزادی و امنیت شما در کشورتان شده است را بیان دارید. اگر لطمه ای به واسطه ی فعالیتی که داشته اید ، متوجه شما شده است ، حتما اعلام نمایید.

پس از انجام مصاحبه ، و در مسیر بازگشت به خانه ، روند مصاحبه را دوره نموده و تمام آن را بر روی کاغذ ثبت نمایید. ممکن است شما برای مصاحبه ی دیگری حاضر شوید. از دوستان بوده اند که حتی برای سه مرتبه مورد مصاحبه قرار گرفته اند. به خصوص اعداد و ارقام ، تاریخ ها ، نام مکان ها و مسائلی از این دست بسیار مهم هستند. همه را بر روی کاغذ ثبت نمایید که در صورت نیاز مجددا دوره نمایید.

mohamad zab
تماس:

پست توسط mohamad zab » پنج شنبه 5 اردیبهشت 1392, 6:38 pm

باتشکر بصورت زیر دیپلم خیلی واضح توضیح دادین .تو روند کیسی که شخصی تحت تعقیب بخاطر مسائل ضد دینی و سیاسی تحت تعقیب بوده بیشتر سوالها مربوط به چی میشه بنظر شما کجاهاش براشون مهمه .؟سوالها رو چطور جواب بدیم که بیشتر به هدفمون نزدیک بشیم ؟شرمنده اگه سوالام زیاد بشه .بقیه دوستان مثل جانی اقا نادر اقا کوروش هرکی اینارو دید نظرشو بگه با تشکر از همه
از دوستان فروم یا بقول Elvis 56 فاروم معذرت میخوام بخاطر فحش کاری انجام شده با یه ابله زبون نفهم که مشخص شد هیچ چی تو چنته نداره .اگه از پستای کسی ناراحت هستین یا رو اعصابتونه راحت رو اسمش کلیک کنید و به لیست دشمنان اضافه کنید دیگه هیچ پستی از اون نمیبینید

hero

پست توسط hero » پنج شنبه 5 اردیبهشت 1392, 7:26 pm

دوست به نظرتون شلاق به همراه مدارکش کیس قوی محسوب میشه ؟
ممنون میشم پاسخ دهید

نمایه کاربر
Australia

پست توسط Australia » پنج شنبه 5 اردیبهشت 1392, 7:47 pm

شلاق به جرم چی ؟
مدارکش چی هست ؟
اقای satokay ایا مدارک از un استعلام میشود.
میفهمند که جعلی است با خیر ؟

ایا بگیم اندونزی قانونی اومدیم یا غیر قانونی ؟
همه میگن اگه یفهمند که قانونی از کشور خارج شدیم میگویند چطور ممنوع خروج نشدین
اگه مشکل داشتین تو ایران

من گیج شدم
--
-

راهی را برخواهم گزید که کمتر کسی پا در آن گذاشته است!رفتن به راهی که توسط دیگران

mohamad zab
تماس:

پست توسط mohamad zab » جمعه 6 اردیبهشت 1392, 9:24 pm

seyed.amir5 نوشته شده:برای سفر از راه دریا در خدمتم تماس بگیرید
از هزینش بگین .شرایط پرداخت؟

satokay

پست توسط satokay » شنبه 7 اردیبهشت 1392, 4:40 am

هرگز هیچکونه اطلاعاتی از کشوری که از آن فرار کرده اید ، استعلام گرفته نمیشود. همچنین هیچگونه اطلاعاتی مبنی بر پناهندگی شما به کشور مبدا داده نمیشود. استعلام تنها از پلیس بین الملل و همچنین پلیس و اداره مهاجرت کشورهایی انجام میگردد که در طول مسیر از مبدا تا کشور محل درخواست از آن عبور کرده اید.

در صورتی که با پاسپورت حقیقی خود و ویزا وارد کشوری شده اید و قصد ارائه درخواست پناهندگی به شعبه UNHCR در آن کشور را دارید ، عدم ارائه پاسپورت به سازمان ، حماقت محض است! این سازمان با اداره مهاجرت کشور در تماس بوده و در صورت استعلام میتوانند به راحتی درخواست شما را رد نمایند چون از همان ابتدا بنا را بر دروغ نهاده اید. لطفاً پیش از عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه ، کمی منطقی به قضایا بیاندیشید. بهترین پاسخ میتواند فرار شما از کشور پیش از ممنوع الخروج شدنتان باشد و یا اینکه پس از خروج از کشور ، مشکلی بر شما حادث شده و تحت پیگرد قرار گرفته اید ، لذا هم اکنون نمیتوانید به کشور خود بازگردید. دیگر جزئیات داستان با خودتان است.

روند مصاحبه با کسب اطمینان از شهروندی کشوری آغاز میشود که از آن فرار کرده اید. اگر ادعا کرده اید که ایرانی هستید باید با شرایط عمومی ایران آشنا باشید. پس از اینکه در این باب کسب اطمینان نمودند ، مشخصات فردی شما را به تفصیل جویا میشوند. سپس به مرحله اصلی وارد میشوند که لازم است شرح داستان فرار و نحوه ی رسیدنتان به کشور محل درخواست را با جزئیات شرح دهید و اینکه چه اتفاقی میافتد اگر که به کشورتان بازگردید. سعی کنید همه چیز را بر اساس واقعیت بیان دارید. تنها به سئوالی پاسخ دهید که از شما پرسیده میشود. اگر شواهد و مستندات فیزیکی برای ارائه دارید حتماً ارائه دهید. سعی کنید برای هر ادعایی که میکنید مدارکی جهت ارائه داشته باشید. به صرف شرایط بد سیاسی و اجتماعی کشور ، اقلیت دینی بودن شما ، سابقه ی فعالیت سیاسی و مواردی از این دست به شما پناهندگی داده نخواهد شد. باید ثابت نمایید که جان و ازادی شما در کشوری که از آن فرار کرده اید در خطر افتاده است و هرگز نمیتوانید به آن کشور بازگردید.

مدارک شلاق و آثار آن به تنهایی کافی نیست اما گواهی از آن است که شما مشکلات عمیقی را با دستگاه حاکمه داشته اید. لذا میتوانید با توصل به آن و اثبات این حقیقت که به دلیل سابقه ی پیشین شما و فعالیت های کنونی تان ، مجدداً مورد آزار و اذیت و پیگرد قرار گرفته اید ، یک پرونده خوب برای خودتان درست کنید.

نمایه کاربر
Australia

پست توسط Australia » شنبه 7 اردیبهشت 1392, 8:46 am

اقای satokay به نظر من شما بک کتابچه پناهندگی
در اندونزی بنویسد باور کنید پشیمون نمیشوید.
--
-

oxin

پست توسط oxin » شنبه 7 اردیبهشت 1392, 10:19 am

اون افسر اگه بپرسه شما که جونتو برداشتی و فرار کردی کی وقت کردی این مدارکو مستندات رو جمع اوری کنی !
هر کی ترسید،افتادو مرد

نمایه کاربر
exir

پست توسط exir » شنبه 7 اردیبهشت 1392, 10:24 am

oxin نوشته شده:اون افسر اگه بپرسه شما که جونتو برداشتی و فرار کردی کی وقت کردی این مدارکو مستندات رو جمع اوری کنی !
منم همینو تو ذهنم داشتم ..آورین آورین
exir_appear@aol.com

mohamad zab
تماس:

پست توسط mohamad zab » شنبه 7 اردیبهشت 1392, 10:30 am

خخخخ یعنی تو جواب اینطور سوالا مشکل دارین؟خب میگین مدارک نگه داشته بودم واسه دادگاه یا اصن خود پناهندگی یا اینکه مدارک اداری و غیره که کسی دور نمیریزه .کیه که مدارک دادگاهشو یا زندان یا.... رو بریزه تو سطل زباله ؟؟؟؟؟

satokay

پست توسط satokay » شنبه 7 اردیبهشت 1392, 12:54 pm

oxin نوشته شده:اون افسر اگه بپرسه شما که جونتو برداشتی و فرار کردی کی وقت کردی این مدارکو مستندات رو جمع اوری کنی !
دوست عزیز ، برای خودتان دغدقه ی خاطر ایجاد نکنید. پاسخ سئوالات اینچنینی کاملاً روشن است. کسی از شما در این باب نخواهد پرسید که چرا مدارک به همراه آورده اید. گیرم هم از شما پرسیدند ، پاسخ میتواند هر کدام از موارد زیر باشد:

1) من همواره مدارک ام را به همراه دارم.

2) خانواده ام برایم پست کرده اند.

3) فردی به همراه خودش مدارک ام را آورده است.

...

به قولی مسائل را جنایی نکنید. تمرکزتان را بر روی یک کیس مشخص و قوی قرار دهید.

رمضان علی

پست توسط رمضان علی » دو شنبه 23 اردیبهشت 1392, 8:42 am

با سلام و عرض ادب تشکر از اینکه معلومات را درخدمت دوستان قرارمیدهید. من از افغانستان هستم و حدود 12 سال در ایران زنده گی کردم فعلا دربحیث جیالوج در یکی از کمپنی های خارجی در افعانستان کار مینمایم ولی از وضعیت که در کشورم جاری است خسته شدم متاسفانه سفارت اندونزی در افغانستان برای تبعه افغانی ویزه صادر نمیکند و افغانها چاقی با پول بسیار زیاد از خود افغانستان الی اندونزی میروند لطفآ اگر راه های بهتروجود دارد راهنمائیم کنید و ایا من میتوانم ازکشور ایران ویزه اندونیزیا را اخذ نمایم. تشکر از مهربانی شما

mohamad zab
تماس:

پست توسط mohamad zab » دو شنبه 23 اردیبهشت 1392, 9:07 am

نه رمضون عزیز ویزا رو فقط باید از کشور خودت بگیری .مگه اینکه اول شناسنامه ایرانی بعدم پاس بگیری و بری کار سختی نیس یکی از اشناهامون شناسنامه خودشو گم کرد رف دباره گرفت شناسنامه رو یه افغانی برده بود کارت ملی گرفته بود بعدم ازدواج و حساب بانکی و ... .سریارانه که واسه اشنامون نمیومد پیگیر شد دید بله یارو با هویتش زندگی دست و پا کرده و یکسال یارانه هم گرفته .فقط عکس عوض کرده بود افغانی و کارت ملی و ادامه داستان

God.Father.

پست توسط God.Father. » چهار شنبه 25 اردیبهشت 1392, 7:10 pm

رمضان علی نوشته شده:با سلام و عرض ادب تشکر از اینکه معلومات را درخدمت دوستان قرارمیدهید. من از افغانستان هستم و حدود 12 سال در ایران زنده گی کردم فعلا دربحیث جیالوج در یکی از کمپنی های خارجی در افعانستان کار مینمایم ولی از وضعیت که در کشورم جاری است خسته شدم متاسفانه سفارت اندونزی در افغانستان برای تبعه افغانی ویزه صادر نمیکند و افغانها چاقی با پول بسیار زیاد از خود افغانستان الی اندونزی میروند لطفآ اگر راه های بهتروجود دارد راهنمائیم کنید و ایا من میتوانم ازکشور ایران ویزه اندونیزیا را اخذ نمایم. تشکر از مهربانی شما
چقد خرجش میشه از افغانستان ویزای اندونزی بگیری؟
با پاس پاکستانی میشه بدون ویزا رفت اندونزی؟
با پاس ایرانی میشه بدون ویزا رفت اندونزی ولی باید یکی رو اینجا داشته باشی برات ردیف کنه.
Just Afg

cody

پست توسط cody » یک شنبه 5 خرداد 1392, 4:51 am

سلام دوستان عزیز:
بنده مدت 7 سال در کشور اندونزی زندگی کردم و هم اکنون نیز در این کشور اقامت دارم هدفم از ثبت نام در این فروم اطلاع رسانی به شما ایرانیان عزیز است در ابتدا باید عرض کنم اطلاعات این دوست عزیزمان satokay تقریبا کامل و جامع می باشد در باره اندونزی
چند نکته از طرف اینجانب:
1- در شهر جاکارتا به هیچ کس اطمینان نکنید به علت این که بیشترین ساکنان این شهر کارگرانی هستند که از سایر جزایر اندونزی به این شهر آمده اند
2- در مورد هزینه های زندگی شما در مدت 2 سالی که اینجا هستید باید عرض کنم به غیر از هزینه اجاره خانه یا آپارتمان اگر فردی صرفه جو باشید با ماهیانه 500 دلار می توانید زندگی روز مره خود را بگذرانید
چند نکته در مورد اجاره خانه :
اگر آپارتمان یا خانه اجاره می کنید سعی کنید خانه یا آپارتمان شما مبله باشد زیرا خانه های خالی نیاز به خرید وسایل خانه می باشد که یک هزینه اضافه می باشد خانه مبله کمی گران تر می باشد که در نهایت به صرف شماست اگر خانه اجاره می کنید حتما در داخل مجمتمع مسکونی باشد که به مانند شهرک های داخل ایران می باشد مزیت آن هم وجود پست کنترل در ورودی آن است در ضمن از نظر نظافت داخل خیلی بهتر می باشد.
یک راه دیگر برای اقامت شما وجود دارد بعضی از هتل های درجه 3 یا 2 هستند که با شما قرارداد می بندند و اجاره اتاق در آن ها به قیمت پایین تر ممکن می باشد
در مورد تنظیم اجاره خانه حتما موارد اجاره را مطالعه کنید کارت شناسیی مالک را رویت کنید ویک کپی از آن را داشته باشید کارت شناسایی شهروندان اندونزیایی به نام KTP است در پایین قرارداد شما حتما باید از یک تمبر که به آن matteri گفته میشود استفاده شود این تمبر مثل تمبر هایی است که در مورد ترجمه مدارک شما استفاده میشود و وجود آن قرار داد شما را قانونی میکند در ضمن در زمان تحویل پول هم رسید دریافت کنید که به آن koetansi گفته می شود که در زیر آن از همان تمبر استفاده میشود
**** توحه داشته باشید در این کشور امضا شما یک سند رسمی محسوب می شود و اهمیت دارد سعی کنید امضای شما دقیقا مشابه امضای داخل پاسپورت شما باشد
3- اگر قصد اقامت برای حداقل 2 سال را دارید سعی کنید زبان رسمی این کشور را تا حدودی یاد بگیرید زیرا زبان انگلیسی در اینجا زیاد استفاده نمی شود البته در جاکارتا وضع کمی بهتر است ولی در نهایت شما نیاز به کمی فرا گیری زبان دارید
4- هر جایی که اقامت گزیدید حد المکان با هسایه های خود رابطه نزدیک برقرار نکنید در حد سلام و و احترام باشد ولی به هیچ عنوان رابطه نزدیک برقرار نکنید
5- به هیچ عنوان دلایل اقامت و مسایل خوصوصی خود را با همه به اشتراک نگذارید
6-پلیس این کشور بسیار فاسد می باشد ولی توجه داشته باشید این دلیلی بر بی احترامی شما نسبت به پلیس نمی شود شما ابتدا حقوق قانونی خود را بدانید و پای خود را فراتر از محدوده قانونی خود نگذاربد در قبال هر گونه خواسته غیر قانونی پلیس در نهایت احترام حقوق قانونی خود را به آنها گوشزد کنید
7- در جایی که اقامت دارید سر و صدا نکنید و باعث آزار همسایه های خود نشوید
8-در این دوسال یا هر زمانی که منتظر جواب خود هستید به فراگیری زبان انگلیسی بپردازید
10- برای داشتن کانال های ماهواره باید مشترک شوید و ماهیانه مبلغی حدود 30 دلا برای فول کانال یا کمتر بپردازید دو سرویس معمول آن Indosat و aora TV می باشد
11- برای دسترسی به اینترنت ارزان ترین سرویس ها را شرکت smartfren در این کشور ارایه میکند انتظار اینترنت پر سرعت را نداشته باشید و لی با پرداخته ماهیانه 5 دلار بابت ارزانترین سرویس دسترسی شما به اینترنت فراهم میشود
12-بنده در جاکارتا اقامت نداردم ولی بنا به توصیه بنده لطفا در نحوه انتخاب دوستان ایرانی در جاکارتا دقت فرمایید باتوجه به شبکه های قاچاق مواد مخدر و قاجاق انسان شما به هدف خود یعنی رفتن به استرالیا از طریق قانونی و UNCHR فکر کنید
13- بنده از خلق و خوی هموطنان خود آگاه هستم لطفا انزجار خود را از دین اسلام در این کشور بروز ندهید

cody

پست توسط cody » یک شنبه 5 خرداد 1392, 5:11 am

و چند خبر برای دوستانی که مشتاق رفتن به استرالیا از طریق دیا هستند
1-پلیس اندونزی 30 تبعه خارجی عراقی افغانی و ایرانی و نیجریه ای که به طور غیر قانونی در این کشور اقامت داشتند را بازداشت کرد به علت این که در آپارتمان محل سکونت خود با برپایی پارتی و سر صدا باعث مزاحمت همسایه های خود شده بودند پس از مراجعه پلیس و کنترل مدارک همه آنها را بازداشت و برای سیر قانونی دیپورت به اداه ایمیگریشن فرستاده شدن به نظر بنده این عده منتظر بودند که قاچقبر پیدا کنند
2- 32 ایرانی در نزدیکی شهر سوکابومی که برای رقتن به استرالیا به صورت غیر قانونی آماده حرکت بودند بازداشت شدند

*** دوستان من نه شما را توصیه میکنم که غیر قانونی بروید یا نروید فقط لطفا توجه داشته باشید این فصل بارندگی در اینجاست در ضمن اقیانوس بسیار متالطم و مواج است لطف کنید به سایت های هوا شناسی مراجعه کنید و اوضاع جوی و آب و هوای اقیانوس را چک کنید

*** بعضی از شهرهای کوچک اندونزی به هیچ عنوان توریستی نمی باشد اگر قاچق بر شما را به راحتی داخل شهر برده مطمان باشید پلیس شما را دسگیر خواهد کرد زیرا شهری که نه توریستی است نه جاذبه توریستی دارد جایی برای 32 نفر ایرانی ندارد پس لطفا جان و مال خود را در اختیار هر نابخردی نگذارید

satokay

پست توسط satokay » دو شنبه 6 خرداد 1392, 3:06 am

چقدر عالی توضیح دادند دوست عزیز cody. از شما کمال تشکر را دارم.

حادثه ای را هم که فرمودند کاملاً صحیح هست. متاسفانه ایرانیان ، حداقل آن قشری که اینجا حضور پیدا میکنند از فرط خالکوبی ، نقطه ای سفید به تن ندارند! استروئید هم که در ایران ارزان قیمت ، لذا بدن ها همگی تنومند! رکابی هم به تن میکنند و اینجا را با سه راه آذری و خزانه بعضاً اشتباه میگیرند. خط و خطوط تیغ و چاقو هم بر صورت ، آب جو دم دست و دختران اندونزیایی نیز در نزدیکی! میشود فرصتی مناسب برای الواتی و همان حرکت های زشت که در ایران به مردانگی و داش مشتی گری میشناسند!

غافل از اینکه تمامی اینها برای مردم جز مزاحمت ، رعب و وحشت و در کل سلب آرامش چیزی ندارد. نتیجه میشود گزارش های متوالی به اداره ی مهاجرت که «گروهی خارجی بالاخص ایرانی آسایش را از ما صلب کرده اند و بیایید تکلیف ما را با اینها روشن کنید!»

آن وقت میشود که یک عده مامور ایمیگریشن می آیند کل شهرک را زیر و رو میکنند و تمامی خارجی ها را دستگیر کرده ، مدارک هویتی شان را رویت و مصاحبه ای نیز با اایشان برگذار میکنند تا هدف حضور این دسته از خارجیان را در شهرکی اندونزیایی نشین بدانند. همچنین از مردم جویا میشوند که اگر ایرانی و نیجریه ای دیدید فوراً به ما اطلاع دهید! و البته ایرانیان فاقد مدارک ، ویزا های منقضی شده و ... را هم سوار اتوبوس میکنند تا برای رسیدگی و دیپورت به زندان منتقل کنند!

نکنید!! خواهشاً اگر به اینجا سفر میکنید ، سر به زیر باشید ، حداقل برای چند روز تا زمان حرکت تان فرا برسد و راهی شوید. فراموش نکنید ، شما معرف نام کشورتان هستید. اگر رفتار زشتی از شما سر بزند ، در نهایت نام ایرانی است که به بدی خواهد ماند. این دیگر آخوند و نظام جمهوری اسلامی و فلان و بهمان نمیشناسد. حداقل چهره ای از ایرانی بسازید که فردای روزی اگر برای تفریح به این کشور یا هر نقطه از جهان بازگشتید ، مردم با شنیدن ملیت واقعی تان از شما فراری نباشند. اگر هم قصد ماندن دارید ، به یاد داشته باشید شما حداقل باید دو سال در میان این مردم زندگی کنید. محترمانه و متشخصانه برخورد کنید تا از شما با روی گرم و احترام استقبال کنند.

این هم لینک خبر:

http://www.metrotvnews.com/metronews/re ... ibata-City

و

http://www.beritasatu.com/aktualitas/11 ... kabur.html

cody

پست توسط cody » دو شنبه 6 خرداد 1392, 10:15 am

با عرض سلام خدمت دوستان و جناب satokay عزیز:

متاسفانه بنده در این مدت زمانی که در کشور اندونزی اقامت داشته ام خبرهای از این قبیل را بسیار شنیده ام این مطلبی هم که هم اکنون در حال نگارش آن هستم دردل بنده با هموطنان گرامی است دوستان اینجانب و یا شاید خیلی از ایرانیان دیگر که در این کشور به صورت قانونی اقامت داریم با هر یک از ندانم کاری های شما هموطنان گرامی روزی چند بار در غربت دچار استرس و ناراحتی میشویم یک مثال ساده برای شما بیان می کنم تا شما کمی به عمق ماجرا واقف شوید اینجانب تا به امروز به هر شکل ممکن از حیثیت و آبروی ایران و ایرانی در هر جمع و مکانی دفاع کردم با توجه به همه کم و کاستی هایی که همه ما از آن باخبر هستیم ولی به هیچ عنوان به خودم اجازه نداده ام سخن نسنجیده ای در مورد ایران و ایرانیان به زبان برانم با این اوصاف شما یک فردی را مثال بنده در نظر بگیرید در سر میز شام به همراه دوستان نشسته ایم و تلوزیون روشن است از شبکه های خبری(TVone ,metrotv شبکه های خبری این کشور) خبری را با تیتر درشت و همراه تصاویری از هم وطنان ایرانی نشان می دهند که به جرم حمل مقادیری زیادی مواد مخدر در فرودگاه دستگیر شده اند (البته این مورد چند ماهی کاهش داشته) ویا مهاجران غیر قانونی ایرانی که به همراه زن و بچه دسگیر شده اند و جالب تر اینجاست پس از دستگیر در حال دعوا و بگو و مگو با پلیس هستند و یا اینکه افرادی بازداشت شده ایرانی از زندان فرار کرده اند و.... خوب با این تفاصیل شما هموطن گرامی اگر به جای بنده بودید چه حالی می شدید ؟؟؟
یک اپیزود دیگر از عمق فاجعه ای که شما هموطن گرامی با ندانم کاریتان برای امثال بنده بوجود آوردید مادر بنده در ایران هستند و هر از گاهی برای دیدار بنده زحمت این مسافرت طولانی را می کشند و برای دیدار بنده به اندونزی می آیند آیا رواست بنا به رفتار غیر معقولانه شما هموطن گرامی یک زن میان سال که شرایط جسمی نه چندان مناسبی دارد با توجه به این که حتی بنده کارهای ویزای ایشون را در ایران انجام داده ام و مشکل ویزا ندارند ساعت ها در امیگریشن مورد بازجویی و تفتیش قرار بگیرد و خوشحالی دیدار با فرزندش در همان لحطات ورود با تلخی تحقیر و سرخوردگی همراه شود؟؟؟
اینجانب و بسیاری دیگر از ایرانیان که در جای جای این کره خاکی اقامت گزیده ایم معرف شما دوست عزیزی هستیم که در ایران هستید و رفتار بنده میتواند شناسه ای از شما باشد که اگر روزگاری از این دیار گذر کردید و گفتید ایرانی هستید دیگران نه به چشم یک قاچاچی مواد مخدر نه به چشم یک فردفراری بلکه به چشم یک ایرانی آبرومند به شما بنگرند

در انتها یک توصیه دوستانه به همه شما عزیزان دارم اگر حتی سر سوزنی به اینجانب و حرف های بنده اهمیت میدهید الان فصل بارندگی همچنان ادامه دارد و در کل نیم کره جنوبی زمین فصول سال بر عکس نیم کره شمالی است به طور مثال اگر در ایران تابستان باشد در استرالیا زمستان و هوای سرد و هر چه به فصول گرما در ایران نزدیک شوید دریا در این نیمکره مواج تر می باشد و امسال هم به طور عجیبی اینجا فصل بارندگی طولانی تر شده اگر به خبرها توجه کنید جاکارتا در ماهای اخیر دچار سیل و آبگرفتگی های شدید میشود پس لطفا به حرف های آدم های قاچق بر که می گویند این فصل دریا رفتن است گوش نکنید آنها در این زمان بیشتر از ترس این که دلار در ایران گران تر شود شما را ترغیب به رفتن می کنند زیرا با افزایش قیمت دلار می بایست قدرت خرید دلار در میان اقشار جامعه کاهش یابد و مشتری این قاچاق برها هم به نسبت کم می شود در ضمن هیچ اندونزییایی هم در این شرایط جوی جرات رفتن به دریا با این قایق های فرسوده را ندارد بنده از آنجایی که علاقه شدیدی به ماهگیری دارم حداقل هفته ای یک بار به همراه دوستانم به دریا میرویم باور کنید این یک ماه اخیر دریا چنان مواج بود که حتی قایق ما که قایقی مجهز و به روز میباشد بیشتر از 2 کیلومتر از ساحل دور نشد به هرحال این توصیه برادرانه بنده به شما عزیزان بود.

موفق و پیروز باشید

ben10

پست توسط ben10 » دو شنبه 6 خرداد 1392, 4:18 pm

cody نوشته شده:با عرض سلام خدمت دوستان و جناب satokay عزیز:

متاسفانه بنده در این مدت زمانی که در کشور اندونزی اقامت داشته ام خبرهای از این قبیل را بسیار شنیده ام این مطلبی هم که هم اکنون در حال نگارش آن هستم دردل بنده با هموطنان گرامی است دوستان اینجانب و یا شاید خیلی از ایرانیان دیگر که در این کشور به صورت قانونی اقامت داریم با هر یک از ندانم کاری های شما هموطنان گرامی روزی چند بار در غربت دچار استرس و ناراحتی میشویم یک مثال ساده برای شما بیان می کنم تا شما کمی به عمق ماجرا واقف شوید اینجانب تا به امروز به هر شکل ممکن از حیثیت و آبروی ایران و ایرانی در هر جمع و مکانی دفاع کردم با توجه به همه کم و کاستی هایی که همه ما از آن باخبر هستیم ولی به هیچ عنوان به خودم اجازه نداده ام سخن نسنجیده ای در مورد ایران و ایرانیان به زبان برانم با این اوصاف شما یک فردی را مثال بنده در نظر بگیرید در سر میز شام به همراه دوستان نشسته ایم و تلوزیون روشن است از شبکه های خبری(TVone ,metrotv شبکه های خبری این کشور) خبری را با تیتر درشت و همراه تصاویری از هم وطنان ایرانی نشان می دهند که به جرم حمل مقادیری زیادی مواد مخدر در فرودگاه دستگیر شده اند (البته این مورد چند ماهی کاهش داشته) ویا مهاجران غیر قانونی ایرانی که به همراه زن و بچه دسگیر شده اند و جالب تر اینجاست پس از دستگیر در حال دعوا و بگو و مگو با پلیس هستند و یا اینکه افرادی بازداشت شده ایرانی از زندان فرار کرده اند و.... خوب با این تفاصیل شما هموطن گرامی اگر به جای بنده بودید چه حالی می شدید ؟؟؟
یک اپیزود دیگر از عمق فاجعه ای که شما هموطن گرامی با ندانم کاریتان برای امثال بنده بوجود آوردید مادر بنده در ایران هستند و هر از گاهی برای دیدار بنده زحمت این مسافرت طولانی را می کشند و برای دیدار بنده به اندونزی می آیند آیا رواست بنا به رفتار غیر معقولانه شما هموطن گرامی یک زن میان سال که شرایط جسمی نه چندان مناسبی دارد با توجه به این که حتی بنده کارهای ویزای ایشون را در ایران انجام داده ام و مشکل ویزا ندارند ساعت ها در امیگریشن مورد بازجویی و تفتیش قرار بگیرد و خوشحالی دیدار با فرزندش در همان لحطات ورود با تلخی تحقیر و سرخوردگی همراه شود؟؟؟
اینجانب و بسیاری دیگر از ایرانیان که در جای جای این کره خاکی اقامت گزیده ایم معرف شما دوست عزیزی هستیم که در ایران هستید و رفتار بنده میتواند شناسه ای از شما باشد که اگر روزگاری از این دیار گذر کردید و گفتید ایرانی هستید دیگران نه به چشم یک قاچاچی مواد مخدر نه به چشم یک فردفراری بلکه به چشم یک ایرانی آبرومند به شما بنگرند

در انتها یک توصیه دوستانه به همه شما عزیزان دارم اگر حتی سر سوزنی به اینجانب و حرف های بنده اهمیت میدهید الان فصل بارندگی همچنان ادامه دارد و در کل نیم کره جنوبی زمین فصول سال بر عکس نیم کره شمالی است به طور مثال اگر در ایران تابستان باشد در استرالیا زمستان و هوای سرد و هر چه به فصول گرما در ایران نزدیک شوید دریا در این نیمکره مواج تر می باشد و امسال هم به طور عجیبی اینجا فصل بارندگی طولانی تر شده اگر به خبرها توجه کنید جاکارتا در ماهای اخیر دچار سیل و آبگرفتگی های شدید میشود پس لطفا به حرف های آدم های قاچق بر که می گویند این فصل دریا رفتن است گوش نکنید آنها در این زمان بیشتر از ترس این که دلار در ایران گران تر شود شما را ترغیب به رفتن می کنند زیرا با افزایش قیمت دلار می بایست قدرت خرید دلار در میان اقشار جامعه کاهش یابد و مشتری این قاچاق برها هم به نسبت کم می شود در ضمن هیچ اندونزییایی هم در این شرایط جوی جرات رفتن به دریا با این قایق های فرسوده را ندارد بنده از آنجایی که علاقه شدیدی به ماهگیری دارم حداقل هفته ای یک بار به همراه دوستانم به دریا میرویم باور کنید این یک ماه اخیر دریا چنان مواج بود که حتی قایق ما که قایقی مجهز و به روز میباشد بیشتر از 2 کیلومتر از ساحل دور نشد به هرحال این توصیه برادرانه بنده به شما عزیزان بود.

موفق و پیروز باشید
با شما هم عقیده هستم چون از یک جامعه بسته وارد یک جامعه باز می شوند و یک دفعه چشمشون به این چیزا میخوره اختیار از دست میدن تازه جالبه اندونزی یک کشور افراطی اسلامی هست ولی خوب یک دهم آزادی که مردم اونجا دارند ایرانیها ندارند

satokay

پست توسط satokay » جمعه 14 تیر 1392, 10:43 am

همین دیشب اتفاق افتاد:

http://megapolitan.kompas.com/read/2013 ... aki.Maling.

علت:

- شب نشینی تا پاسی از بامداد و ایجاد مزاحمت و رعب و وحشت برای همسایگان

- فریاد کشیدن در شب هنگام و سلب آرامش از همسایگان

- مست کردن در محیط های عمومی و آزار و اذیت مردم

- آزار و اذیت زنان و دختران

12 نفر را نیز با خود به جرم نداشتن مدارک قانونی بردند. باز هم تشریف بیاورید! تشریف که می آورید لات بازی را هم فراموش نکنید! آبرو نمانده است برایمان! انشالله که به زودی اندونزی «ویزا در بدو ورود» را برای ایرانیان کنسل کند و همگی راحت شویم!

http://english.peopledaily.com.cn/90777/7756726.html

jake

پست توسط jake » جمعه 14 تیر 1392, 1:58 pm

ای بابا بردادر من این عده از حیوانات (در صورتی که به حیوان توهین میشود.)
بابا اخه تا کی باید ایرانی بودنتون رو به خر همدیگه بکشید ؟؟ یک ایرانی احممق به تمام معنا یک ماه پیش در جورجیای امریکا شب وارد استریپ کلاب میشه و یک رقص از دوستش به عنوان هدیه مهمون میشه وسط کار با نهایت بی شرمی دختر بیچاره رو میزنه زیر خودش و با دیدن این صحنه گارد امنیتی میان و با اوردنگی بیرونش میکنند.

اخه خب تو که فرهنگ این کار رو نداری غلط میکنی میری این جور جاها ! صحبت های این دوستمون کاملاً درست بعضی از ایرانی ها واقعاً بویی از ادمیت نبردن و عرب ها ده برابر از اینها بهترن به خدا
=======================================================
jake1 خودم هستم !
=================================================
freedom

نمایه کاربر
johnny.depp

پست توسط johnny.depp » جمعه 14 تیر 1392, 2:38 pm

jake نوشته شده:ای بابا بردادر من این عده از حیوانات (در صورتی که به حیوان توهین میشود.)
بابا اخه تا کی باید ایرانی بودنتون رو به خر همدیگه بکشید ؟؟ یک ایرانی احممق به تمام معنا یک ماه پیش در جورجیای امریکا شب وارد استریپ کلاب میشه و یک رقص از دوستش به عنوان هدیه مهمون میشه وسط کار با نهایت بی شرمی دختر بیچاره رو میزنه زیر خودش و با دیدن این صحنه گارد امنیتی میان و با اوردنگی بیرونش میکنند.

اخه خب تو که فرهنگ این کار رو نداری غلط میکنی میری این جور جاها ! صحبت های این دوستمون کاملاً درست بعضی از ایرانی ها واقعاً بویی از ادمیت نبردن و عرب ها ده برابر از اینها بهترن به خدا
عرب ها رو قبول دارم : :lol: :lol: :lol: :lol: :lol
اخه میدونی بعضی ها برای اولین بار میان خارج از کشور خوبه اول نرفتن بالی !!! :lol: :lol: :lol: اقا ما شب اول رفتیم تو بالی کلی با باقی اندونزی فرق داره انگار رفتی کنسرت مایکل
:lol: :lol: :lol:
بچه فکر میکنن باید از حالا شروع کنن به خوش گذرونی باید بدونن هرجائی یه قانون و رسمی داره تو اندونزی هرچی بخواهید هست ولی نه هرجائی .
اینهائی هم که گرفتنشون خود اندونزی ها باهاشون لج کردن و خودشون هم زیاده روی کردن . عرب ها اینجاه همه کار میکنن 100 برابر ایرانی ها قانون اینجاه پول ! عرب ها هم که خدا داده نفت .
البته هرچی میریم جلو تر اندونزی ها روی خوشی نشون نمیدن به مهاجر ها و فکر میکنن دولتشون به مهاجر ها کمک میکنه اخه دیوث دماغتون بگریم که می میرین :lol: نمیدونن که همین حقوق پناهند ها رو یو ان میده یا نمیخوان بفهمن . با اینکه تمام اقتصاد این منطقه ها با مهاجر میچرخه . جون فقط دارن خرج میکنن براشون از اجاره خانه گرفته تا خوراک و غیره . عقاید مسخره ای دارن مثل زمان انقلاب خودمون تازه با اسلام ناب محمدی اشنا شدن :lol: :lol: :lol: هنوز چوبشو نخوردن :?: :lol: :lol: :lol:

jake

پست توسط jake » جمعه 14 تیر 1392, 6:27 pm

johnny.depp نوشته شده: ........................
عقاید مسخره ای دارن مثل زمان انقلاب خودمون تازه با اسلام ناب محمدی اشنا شدن :lol: :lol: :lol: هنوز چوبشو نخوردن :?: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
=======================================================
jake1 خودم هستم !
=================================================
freedom

satokay

پست توسط satokay » جمعه 28 تیر 1392, 6:51 am

به نظر میرسد ، داستان سفر با قایق نیز به انتهای خود نزدیک میشود:

http://www.abc.net.au/news/2013-07-18/i ... ns/4829434

پرزیدنت SBY با درخواست کوین راد مبنی بر سخت تر کردن شرایط ویزای اندونزی برای ایرانیان موافقت کرده است. در این راستا وزیر عدالت اندونزی نامه ای را امضاء کرده است که به عنوان فرمانی از سوی وزیر ابلاغ شده است. این فرمان ایرانیان را از دریافت «ویزا در بدو ورود» منع میدارد. به گمانم به زودی ، نام ایران از لیست تسهیلات «ویزا در بدو ورود» خارج خواهد شد.

همچنین امروز کوین راد سیاست جدید دولت خود در برابر پناهجویان غیر قانونی را اعلام خواهد کرد. به احتمال بسیار به جای آنکه پرونده مسافران کشتی در پاپوآ گینه نو بررسی شود ، پاپوآ گینه نو به عنوان کشوری برای اسکان مجدد آنان در نظر گرفته خواهد شد. لذا این دسته از پناهجویان به جای اسکان در استرالیا در پاپوآ گینه نو اسکان داده شده و در صورت احراز شرایط ، از این کشور پناهندگی دریافت خواهند کرد.

همچنین ظرفیت اسکان پناهجویان در جزیره مانوس نیز به 3000 نفر افزایش یافته و قرار است به مرکز اصلی پردازش پناهجویان غیر قانونی تبدیل شود.

در ادامه کوین راد تلاش هایی را برای اصلاح پیمان جهانی پناهندگی مصوب 1951 آغاز کرده تا تعریف و مفهوم پناهجو و پناهنده مورد بازنگری قرار گیرد؛ گرچه شانس او برای تحقق چنین امری بسیار کم قلمداد میگردد.
آخرین ويرايش توسط 1 on satokay, ويرايش شده در 0.

satokay

پست توسط satokay » جمعه 28 تیر 1392, 7:21 am

خبر رسماً اعلام شد:

http://www.theaustralian.com.au/nationa ... 6681830019

استرالیا و پاپوآ گینه نو موافقت نامه جدیدی را امضاء کرده اند که این امکان را فراهم می آورد تا پناهجویان در کشور پاپوآ گینه نو اسکان مجدد داده شوند (از کشور پاپوآ گینه نو پناهندگی دریافت نمایند).

"از این پس هر پناهجویی که با قایق به استرالیا برسد ، شانسی برای اسکان مجدد در استرالیا به عنوان پناهنده نخواهد داشت". کوین راد

پناهجویانی که به جزیره ی کریسمس میرسند ، به مراکز پردازش پناهجویان در مانوس و پاپوآ گینه نو منتقل خواهند شد تا به وضعیت پناهندگی آنان رسیدگی شود.

"اگر مسلم شود که آنها پناهندگان حقیقی هستند ، در پاپوآ گینه نو اسکان مجدد داده خواهند شد." کوین راد

این تصمیم برای 12 ماه آتی عملی بوده و سال به سال تمدید خواهد شد.

sina.ansarifard

پست توسط sina.ansarifard » جمعه 28 تیر 1392, 7:52 am

Yanii HAr Kii Ghasde Raftan DaRe 1 Mah ee AyanDe NAre DiiGe ? !!!

tara1251z@yahoo.com

پست توسط tara1251z@yahoo.com » جمعه 28 تیر 1392, 8:01 am

این اخبار برای همین امروزه یعنی کسانی که تازه رفتن

satokay

پست توسط satokay » جمعه 28 تیر 1392, 8:09 am

sina.ansarifard نوشته شده:Yanii HAr Kii Ghasde Raftan DaRe 1 Mah ee AyanDe NAre DiiGe ? !!!
این اخبار شامل افرادی میشود که از تاریخ 19 جولای 2013 به صورت غیر قانونی ، قدم در خاک استرالیا میگذارند.

sina.ansarifard

پست توسط sina.ansarifard » جمعه 28 تیر 1392, 8:19 am

Man Video ee RasmiiShoo Negah KArdam Rajebe EmrooZ GhanooNii TasViiB NAkardaN FaghaT Gof Ke Barname Ayande NazdiiKe .... HamiN KAshTii eee EmrooZ Ham Hame AdamaSh oo FeresTadaN ChristmaS !

satokay

پست توسط satokay » جمعه 28 تیر 1392, 8:23 am

sina.ansarifard نوشته شده:Man Video ee RasmiiShoo Negah KArdam Rajebe EmrooZ GhanooNii TasViiB NAkardaN FaghaT Gof Ke Barname Ayande NazdiiKe .... HamiN KAshTii eee EmrooZ Ham Hame AdamaSh oo FeresTadaN ChristmaS !
From now on, any asylum-seeker who arrives in Australia by boat will have no chance of being settled in Australia as refugees,” Mr Rudd said in Brisbane at a press conference with PNG Prime Minister Peter O'Neill.

از این لحظه به بعد ...

شما کدوم ویدیو رسمی رو دیدید!؟

افراد ابتدا به کریسمس منتقل میشوند برای بازرسی امنیتی و آزمایش های پزشکی و پس از آن به جزایر منتقل خواهند شد.

sina.ansarifard

پست توسط sina.ansarifard » جمعه 28 تیر 1392, 8:26 am

Are Hagh BA ShomasT .. Man 5 ShanBe BiliT Daram Be AndoneSi Yanii NAraM ? ! :(

satokay

پست توسط satokay » جمعه 28 تیر 1392, 8:31 am

sina.ansarifard نوشته شده:Are Hagh BA ShomasT .. Man 5 ShanBe BiliT Daram Be AndoneSi Yanii NAraM ? ! :(
هیچ معلوم نیست که پنج شنبه اصلاً «ویزا در بدو ورود» برایتان صادر بشود! همانطور که در متن خبر دیدید ، وزیر عدالت اندونزی نیز دستور لغو تسهیلات ویزا برای ایرانیان را صادر کرده و احتمالاً در روزهای آتی اجرایی میشود.

فریب این قاچاق بر ها را نخورید دوست عزیز!

Cyrus.iran

پست توسط Cyrus.iran » شنبه 29 تیر 1392, 7:33 am

hashembest2002

پست توسط hashembest2002 » دو شنبه 31 تیر 1392, 12:04 pm

سلام
من قصد دارم تو چند روز آینده بیام مالزی و از اونجا به صورت قاچاقی بیام اندونزی حالا چندتا سوال هست
این راه چطوره؟
اگه تو اندونزی خودمونو به unhcr معرفی کنیم بازم میریم گینه نو یا استرالیا
هزینه ها تو اندونزی چقدره بالا رفته یا مث قبل هست
اگه تو همون مالزی برم به unhcr چطوره
من برای مالزی ویزا دارم و تا اونجا رو هوایی میام ممنون میشم راهنمایی کنید

نمایه کاربر
johnny.depp

پست توسط johnny.depp » دو شنبه 31 تیر 1392, 1:48 pm

hashembest2002 نوشته شده:سلام
من قصد دارم تو چند روز آینده بیام مالزی و از اونجا به صورت قاچاقی بیام اندونزی حالا چندتا سوال هست
این راه چطوره؟
یو ان اندونزی بهتر است . بیشتر پرونده ها فرستاده میشن استرالیا مگر اینکه خودتان یه کشور را اعلام کنید .

*Bahman*

پست توسط *Bahman* » چهار شنبه 9 مرداد 1392, 12:09 pm

درود برش ما
آقا این کسکسان که میگویید دقیقا چیه من متوجه نمیشم .

satokay

پست توسط satokay » جمعه 25 مرداد 1392, 4:28 am

johnny.depp نوشته شده:
hashembest2002 نوشته شده:سلام
این راه چطوره؟
یو ان اندونزی بهتر است . بیشتر پرونده ها فرستاده میشن استرالیا مگر اینکه خودتان یه کشور را اعلام کنید .
دوست گرامی ، بر خلاف تصور رایج ، شما قادر به انتخاب کشور مقصد نخواهید بود. انتخاب کشور مقصد به عهده ی سازمان UNHCR بوده و بر اساس عوامل زیر انتخاب میگردد:

1) وجود بستگان قادر به حمایت از شما در کشور مقصد: در روزی که شما را برای امضاء برگه ی Declaration of Resettlement فرا میخوانند ، از شما خواهند خواست تا بستگان و آشنایان خود را در کشور های خارجی لیست کنید. در صورت تمایل میتوانید نام آنان به همراه اطلاعات تماس ایشان را در اختیار سازمان قرار دهید. برای مثال کسی که تعدادی از بستگانش در سوئد زندگی میکنند ، به احتمال بسیار زیاد به سفارت سوئد جهت اسکان مجدد ارجاع داده خواهد شد.

2) توافقات منطقه ای و وجود پارامترهای استراتژیک برای کشور های واسط

3) میزان تمایل کشور های پناهنده پذیر به جذب پناهندگان

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 18 مهمان