تجربیات یک پناهجو در اندونزی

خاطرات تلخ و شیرین مهاجرت و پناهندگی
barad

Re: تجربیات یک پناهجو در اندونزی

پست توسط barad » دو شنبه 3 مهر 1391, 12:04 pm

دوستان
میدونید چرا هنوز 1 ایرانی هم نبردن جزیره های دیگه !!!
بخاطر 1 دلیل اونم میترسن که ایرانی ها شورش کنن
من نمیگم ایونو مزیر مهاجرت گفت

satokay

پست توسط satokay » جمعه 7 مهر 1391, 11:57 am

حال برای همگان روشن است که پناهجویان ایرانی خونشان از سایر ملیت ها رنگین تر نبوده و آنها نیز به جزایر مربوطه منتقل خواهند شد!:

http://www.heraldsun.com.au/news/nation ... 6480719996

متاسفانه خوی خشن ایرانیان نیز همواره سبب میشود که اقداماتی مضاعف بر سایر ملیت ها ، برای ایشان تدارک دیده شود که واقعاً جای بسی تاسف است:
It was the fourth plane carrying asylum seekers to arrive in the past two weeks, but this morning's arrival featured a beefed-up police and security presence.

Police Commissioner Richard Britten, who controlled officers on the tarmac, has said previously that some nationalities and cultures were "more boisterous" than others.
اما بیایید فرض را بر آن بگذاریم که چنین قانونی وجود نداشته و هیچ کس به جزایر انتقال داده نمیشوند؛ بلکه همان پروسه ی پیشین برای همگان اجرا میشود؛ در آنصورت چه؟

1) اگر بخت با شما یار باشد و به سلامت به جزیره کریسمس قدم بگذارید ، در اینصورت در کمپ های موقت اسکان داده میشوید تا مراحل آزمایش های پزشکی و تشکیل پرونده شما تمام شده و پس از آن به یکی از کمپ های داخل خاک استرالیا انتقال داده شوید. این زمان میتواند از 10 تا 40 روز متغیر باشد. توجه نمایید ، کمپ همانند زندان است و از آن نمیتوانید خارج شوید. در حقیقت نام آن Detention center بوده که معادل فارسی آن «زندان» میتواند باشد.

2) پس از انتقال به کمپ های اصلی ، چندین بار توسط افسر امور پناهندگی مورد مصاحبه قرار گرفته و در صورتی که پرونده شما حائز شرایط پناهجویی باشد ، به عنوان پناهنده شناخته خواهید شد. این زمان به طور میانگین برای یک کیس قوی 6 ماه و برای کیس های ضعیف میتواند تا یک سال نیز به طول انجامد. همچنین اگر پرونده شما مورد قبول قرار نگیرد ، ممکن است برای مدت های طولانی جهت رسیدگی به درخواست تجدید نظر در وضعیت بلاتکلیف باقی بمانید. افرادی هستند که بیش از سه سال نیز در Detention center ها در وضعیت بلاتکلیف باقی مانده اند!

3) اگر همه چیز به خوبی پیش رود و شما پس از 6 ماه از کمپ خارج شوید ، به شما ویزای موقت حمایتی (Temporary protection visa) تعلق گرفته و در طول مدت اعتبار این ویزا ، میتوانید در استرالیا اقامت داشته باشید. اما توجه داشته باشید ، با این ویزا اجازه کار ، تحصیل و شرکت در کلاس های زبان انگلیسی را ندارید، بلکه باید به حقوق قریب به 1000 دلاری دولت در یکی از کشور های گران دنیا اکتفا کرده و منتظر آن بمانید تا پاسخ قطعی پرونده شما از سوی اداره مهاجرت روشن گردد. این زمان قالباً قریب به یک سال بوده و در این مدت ممکن است بار ها به دادگاه حاضر شده تا از ادعای پناهندگی خود دفاع نمایید.

4) پس از این یک سال و در صورت مورد قبول واقع شدن پرونده شما از سوی اداره مهاجرت ، ویزای اقامت دائم به همراه مدارک سفر برای شما صادر شده و میتوانید زندگی عادی خود را به عنوان یک فرد مقیم در استرالیا آغاز نمایید. از این پس امکان شرکت در کلاس های رایگان زبان انگلیسی ، بیمه خدمات درمانی ، کار و تحصیل برای شما فراهم میگردد.

5) ویزای اقامت دائم شما از نوع Onshore - Protection بوده و این بدان معنی است که شما ابتدا به طور غیر قانونی قدم در استرالیا گذاشته اید و سپس درخواست پناهندگی خود را اعلام کرده اید. با توجه به اینکه بیش از 95 درصد پناهجویان غیر قانونی از راه کشتی وارد خاک استرالیا شده و این موضوع همواره مساله ای داغ در حوزه سیاسی-اجتماعی استرالیا بوده است ، مردم این کشور دیدگاه خوبی به این دسته از پناهجویان ندارند و آنها را unwelcome یا «بدون خوش آمد» مینامند. لذا نباید توقع آن را داشته باشید که در آینده با روی گشاده در جامعه استرالیا از شما استقبال گردد!

همانطور که میبینید ، علاوه بر ریسک بسیار بالای سفر با کشتی که در پست های پیشین به تفصیل بدان پرداخته شد ، زمان رسیدگی به پرونده شما نیز چندان کوتاه نبوده و شاید قریب به دو سال تا کسب ویزای اقامت دائم ، برای شما زمان بر باشد. حال آنکه میتوانید ، این زمان را در کشور محل ارائه درخواست پناهندگی به سازمان UNHCR صرف کرده و در این مدت نه تنها از آزادی برخوردار بوده ، بلکه به زندگی نرمال روزانه خود بپردازید ، نسبت به تقویت زبان خود اقدام نمایید و ... در پایان نیز محترمانه ، بدون ریسک و با استقبال رسمی وارد کشور مورد پذیرش خود شوید. پس چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی!؟

mikaeel
محل اقامت: istanbul

پست توسط mikaeel » جمعه 7 مهر 1391, 5:55 pm

اقای satakoyعزیز..اقدام از طریق un بسیار زمان بر و پر هزینه است..بین 2 تا 3 سال نرمال کاری طول میکشه و حق کار کردن هم به شما داده نمیشه در حالیکه کمک مالی هم از طرف un به کسی داده نمیشود و فرد پناهنده باید کلیه هزینه ها را به دوش بکشد.ولی در صورت رسیدن به خاک کشور پناهنده پذیر کلیه هزینه ها به عهده دولت متبوعه است از قبیل خورد و خوراک و محل زندگی..پس اقدام از طریق سازمان ملل دیوانگیه..
شما در مدت این 2 سال حداقل 15000 دلار خرج داری در حالیکه با نصف این مبلغ میشه به یک کشور پناهنده پذیر وارد شد تازه این در صورتی است که بعد از 2 سال هم بتونی از طریق سازمان ملل به یک کشور فرستاده بشی..من در ترکیه کسایی را دیدم که بیش از 5 سال است که نتونستند به جایی بروند.حال شما حساب کنید که در این 5 سال چه سرمایه ای هم ار نظر زمان و هم مادی از دست دادهاند و تازه به این نتیجه رسیدند که چه کار احمقانه ای انجام دادهاند...
البته منظور بنده حمایت از رفتن قاچاق نیست ولی اقدام از طریق un هم یک اشتباه است...به نظر من با انتخاب کشور مورد نظر باید به سمت ان رفت و در انجا تقاضا داد .

satokay

پست توسط satokay » شنبه 8 مهر 1391, 9:45 am

mikaeel نوشته شده:اقای satakoyعزیز..اقدام از طریق un بسیار زمان بر و پر هزینه است..بین 2 تا 3 سال نرمال کاری طول میکشه و حق کار کردن هم به شما داده نمیشه در حالیکه کمک مالی هم از طرف un به کسی داده نمیشود و فرد پناهنده باید کلیه هزینه ها را به دوش بکشد.ولی در صورت رسیدن به خاک کشور پناهنده پذیر کلیه هزینه ها به عهده دولت متبوعه است از قبیل خورد و خوراک و محل زندگی..پس اقدام از طریق سازمان ملل دیوانگیه..
شما در مدت این 2 سال حداقل 15000 دلار خرج داری در حالیکه با نصف این مبلغ میشه به یک کشور پناهنده پذیر وارد شد تازه این در صورتی است که بعد از 2 سال هم بتونی از طریق سازمان ملل به یک کشور فرستاده بشی..من در ترکیه کسایی را دیدم که بیش از 5 سال است که نتونستند به جایی بروند.حال شما حساب کنید که در این 5 سال چه سرمایه ای هم ار نظر زمان و هم مادی از دست دادهاند و تازه به این نتیجه رسیدند که چه کار احمقانه ای انجام دادهاند...
البته منظور بنده حمایت از رفتن قاچاق نیست ولی اقدام از طریق un هم یک اشتباه است...به نظر من با انتخاب کشور مورد نظر باید به سمت ان رفت و در انجا تقاضا داد .
دوست گرامی ، از شما بابت شرکت در این بحث سپاسگذارم.

حرف شما کاملاً متین و منطقی است. همانطور که من نیز در پست های پیشین مکتوب کردم ، اقدام از طریق سازمان UNHCR مستلزم طی زمانی حدود دو تا سه سال میباشد و در این زمان اجازه کار برای فرد پناهجو یا پناهنده در اندونزی وجود ندارد. لذا شما باید از پس انداز امرار معاش کنید و هزینه های تقریبی را نیز در پست های پیشین مکتوب کردم. اما در این میان استثناء وجود دارد:

1) در صورتی که فرد پناهجو فاقد استطاعت مالی باشد ، میتواند با معرفی خود به سازمان IOM از تسهیلات آن سازمان نظیر اسکان رایگان در کمپ های پناهجویی و حقوقی معادل 130 دلار در ماه بهره مند گردد. همچنین مقداری مایحتاج اولیه زندگی نیز در ماه از سوی IOM به شما به صورت بلاعوض داده میشود. اما این نیز مستلزم مصائب خود بوده و لازم است شما تابع تصمیمات IOM برای محل زندگی ، آداب زندگی و مواردی از این دست باشید که آزادی را از زندگی شما سلب مینماید. لذا این گزینه برای افرادی که از شرایط مالی خوب برخوردار هستند ، توصیه نمیگردد.

2) پس از تبدیل وضعیت از پناهجویی به پناهندگی ، از سوی IOM به فرد پناهنده و خانواده اش ، حقوق تعلق میگیرد. این حقوق معادل همان 130 دلار در ماه برای افراد بالغ و نیمی از این مبلغ برای کودکان میباشد.

3) بنده با شما در باب «رساندن خود به کشور پناهنده پذیر» کاملاً هم داستان هستم ولی نه با ریسک بالای سفر دریایی!! اینکه چه خطراتی میتواند فرد پناهجو و خانواده اش را در این سفر تحدید نماید ، پیش تر به تفصیل بیان شده است. اگر فردی میتواند خود را به روش امن و مطمئن نظیر سفر هوایی به کشور پناهنده پذیر برساند ، هیچ منعی برای کار ایشان وجود ندارد.

4) متاسفانه موردی که در میان پناهجویان و پناهندگان بسیار شایع بوده و از دیدگاه من خطایی بزرگ است ، مقایسه وضعیتشان با یکدیگر است: «چرا فلان کس 2 ساله رفته ، من 5 سال است که مانده ام!؟» ، «چرا فلان کس جواب قبولی را 4 ماهه گرفته اما من پس از گذشت یک سال همچنان بلاتکلیف هستم!؟» و سئوالاتی مشابه که به گمانم طرحشان خطایی فاحش بوده و جز نا امیدی دیگر پناهجویان ، چیز دیگری به همراه ندارد. همانطور که گفتم ، شرایط شخصی یک پناهجو ، سهم به سزایی در روند بررسی پرونده او دارد. مواردی از قبیل کسب اطمینان از هویت واقعی شما که میتواند توسط ارائه مدارک شناسایی متعدد به سازمان ، بر طرف گردد ، کیس ارائه شده از سوی پناهجو و مدارک و شواهد ارائه شده جهت اثبات حقیقت آن ، شرایط فردی نظیر سن ، تحصیلات ، آگاهی به زبان های خارجی ، سوابق کیفری ، وجود پرونده قضایی بر علیه شما در کشوری که هم اکنون سکونت دارید و ... همگی در روند و سرعت بررسی پرونده شما بسیار حیاتی هستند. برای مثال ، افرادی هستند که هیچگونه مدارک شناسایی به سازمان ارائه نمیکنند و پس از مدتی با غم بسیار برای دیگران ناله سر میدهند که «به پرونده من رسیدگی نمیشود و پس از گذشت زمان طولانی ، جواب روشنی به آن داده نشده است!». حال خودتان قضاوت کنید که چگونه میتوان مطمئن شد که فردی با شرایط اینچنینی در کشور خود مرتکب جنایت نشده و حالا با هویت جعلی در کشور دیگری درخواست پناهندگی نموده است!؟ کما اینکه از این موارد بسیار است.

5) در پایان من با شما در باب «دیوانگی خواندن» اقدام از طریق سازمان UNHCR هم داستان نیستم. برای افرادی که توان مالی ، شواهد کافی و نیاز مبرم به آن دارند ، این گزینه میتواند مناسب باشد. اما اگر کسی میتواند خود را بدون خطر و ریسک جانی به کشور پناهنده پذیر برساند ، مطمئناً اقدام از این طریق و درخواست پناهندگی از کشور پناهنده پذیر به صورت مستقیم ، گزینه بسیار بهتری است. کما اینکه آن نیز با مصائب خود نظیر زندگی اجباری در کمپ های پناهجویی ، حضور و غیاب اجباری و مسائلی از این دست همراه است.

در کل پناهندگی ، روش مناسبی برای مهاجرت نیست ، مگر آنکه نیاز مبرم به آن وجود داشته و یا به اصطلاح ، «جان فرد به لب رسیده باشد!».

mikaeel
محل اقامت: istanbul

پست توسط mikaeel » یک شنبه 9 مهر 1391, 3:09 pm

افای satakoyعزیز......ابتدا به خاطر اطلاع رسانی خوب از شما تشکر میکنم...بنده هم در این زمینه کاملا با شما موافقم به قول معروف به دریا رفته میداند مصیبتهای دریا را...بنده هم نظرم اینه که جون انسان خیلی بیشتر از اینها می ارزه که به خاطر رسیدن به به ناکجا اباد به خطر بیوفته..حالا باز اگه استرالیا نگه میداشت شاید ارزششو داشت ولی دیگه گینه نو رفتن که ارزش این حرفها را نداره...
البته اندونزی هم جای مناسبی برای پناهندگی نیست در صورت تمکن مالی از مالزی یا ترکیه اقدام کنید.لااقل وضع این 2 تا کشور از ایران بهتره ولی اندونزی که خودشون نون ندارند بخورند صد رحمت به ایران خودمون

ariyan

پست توسط ariyan » شنبه 15 مهر 1391, 6:09 pm

Satokaye عزیز:چقدر خوب بود بدون توجه به بعضی گفت وشنود ها مثل قبل به راهنماییهاتون ادامه میدادین چون کمک خیلی خوبی بود.لطفا ادامه دهید.

satokay

پست توسط satokay » چهار شنبه 19 مهر 1391, 11:02 pm

mikaeel نوشته شده:افای satakoyعزیز......ابتدا به خاطر اطلاع رسانی خوب از شما تشکر میکنم...بنده هم در این زمینه کاملا با شما موافقم به قول معروف به دریا رفته میداند مصیبتهای دریا را...بنده هم نظرم اینه که جون انسان خیلی بیشتر از اینها می ارزه که به خاطر رسیدن به به ناکجا اباد به خطر بیوفته..حالا باز اگه استرالیا نگه میداشت شاید ارزششو داشت ولی دیگه گینه نو رفتن که ارزش این حرفها را نداره...
البته اندونزی هم جای مناسبی برای پناهندگی نیست در صورت تمکن مالی از مالزی یا ترکیه اقدام کنید.لااقل وضع این 2 تا کشور از ایران بهتره ولی اندونزی که خودشون نون ندارند بخورند صد رحمت به ایران خودمون
سپاس از شما دوست گرامی.

دوست عزیزم ، من با شما در باب گرسنه خواندن مردم اندونزی هم داستان نیستم. به تمامی دوستانی که در باب اندونزی اینگونه میاندیشند ، پیشنهاد میکنم حداقل یک سفری تفریحی به این کشور داشته باشید تا خود شاهد شرایط حاکم بر اجتماع باشید.

اگر بخواهم پایتخت دو کشور را با یکدیگر مقایسه نمایم ، هر دو شهر تهران و جاکارتا در کل در شرایط یکسانی قرار دارند. چه بسا در جاکارتا ساختمان های زیبای سر به فلک کشیده را خواهید دید که با نام های تجاری کمپانی های داخلی و خارجی مزین شده اند و نمونه آن را هرگز در تهران نخواهید یافت. حال آنکه توسعه زیرساخت حمل و نقل در تهران بسیار بهتر از جاکارتا میباشد ، لذا جاکارتا به ترافیک سرسام آورش در جهان مشهور است! بسیاری از رستوران های بین المللی و داخلی با نام های تجاری مختلف را خواهید دید که نمونه های آن به سختی در تهران یافت میشود. به هر حال اندونزی کشوری است که روابط حسنه ای با جهان غرب داشته و به جهت آنکه کشوری در حال توسعه است ، فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری های خارجی است. با شرایط کنونی ایران و تصمیم های مدیران ارشد آن ، مطمئن باشید کشور اندونزی خیلی زود از ما پیشی خواهد گرفت!

در دوران ریاست جمهوری آقای خاتمی ، ارزش ریال ایران از روپیه اندونزی بیشتر بود به طوری که ایرانیان ساکن اندونزی هر ریال ایران را به صورت تقریبی برابر یک روپیه اندونزی میخواندند و با حذف یک صفر از روپیه ، مقدار پول را به تومان میان یکدیگر بیان میکردند. این عادت هنوز هم میان ایرانیان رایج است اما هم اکنون هر روپیه تقریباً 3 ریال ایران است. اگر قیمت امروز مورخ 19 مهر ماه 1391 را مرجع قرار دهیم ، نرخ تبدیل دلار به ریال و روپیه به شرح زیر میباشد:

1 دلار آمریکا = 30500 ریال ایران
1 دلار آمریکا = 9500 روپیه اندونزی

در اینجا نیز ، قشر متوسط رو به بالا از دیدگاه اقتصادی در حال افزایش بوده و مردم از راه فعالیت های اقتصادی در حال بهبود شرایط معیشتی خود هستند. بیش از 95 درصد اتوموبیل های در حال تردد در جاکارتا را خودرو های ساخت ژاپن تشکیل میدهند. ارزانترین این خودرو ها ، حداقل 10 تا 12 هزار دلار ارزش دارند و حال آنکه به طور متوسط اکثر خودرو ها در رنج 20 هزار دلار میباشند. حال آنکه در ایران اگر اتوموبیل پراید را مرجع قرار دهید ، با نرخ دلار کنونی تنها 4000 دلار ارزش داشته و کیفیت این کجا و آن کجا!

از مثال های فوق بسیار است و دلایل آن نیز کاملاً مشخص میباشد. حال آنکه اندونزی کشوری است با 300 میلیون نفر جمعیت و ایران 80 میلیون نفر! همچنین ایران دومین دارنده ذخایر گاز طبیعی و چهارمین دارنده ذخایر نفت جهان است.

به گمانم هم اکنون نیز ما باید کشور خود را از دیدگاه معیشتی اندکی فقیر تر از اندونزی قلمداد نماییم!

ariyan

پست توسط ariyan » پنج شنبه 20 مهر 1391, 9:15 am

با سلام:اگر ممکنه راهنمایی کنید که در بدو ورود کجا هتل با قیمت مناسب میشود پیدا کرد.نزدیک UN .الان اطلاع دارید وقت مصاحبه را چند وقته میدهند.

borna

پست توسط borna » پنج شنبه 20 مهر 1391, 5:38 pm

salam....man taghriban 1 maho 1 hafte jakartam...baed az koli masaeli ke baramun oftad...ke baedan mofasal migam baratun... alan vaghean ba ye nafare aali hamrah shodim...harekate ma dige nazdike nazdike....zamani ke residim age khoda bekhad christmas baratun pm mizaram...ba hamin id...khabaretun mikonam ba in taraf biyain...tu iran pool blocke nakonid be kasi pool nadin .in vasat dalalaye bi sharafi hastan..... tasviye hesab injast....inja kheyli oza vaghean bade movazeb bashid ...hamvatanaye khodetun mesle gorgi tu poste baran..adame bi vejdan ziyad shode....ma tu jasaze in tarafim.... inja khanevadeh ba bachehaye ziyadi hastan... kheyli aaliye ensafan....rasti bachehaye hamin sitam ba man hamrah hastan...

worldforex

پست توسط worldforex » جمعه 21 مهر 1391, 11:02 am

با سلام خدمت شما satoky عزیز
واقعا ممنونم از وقتی که میزارید و صادقانه ما رو راهنمایی میکنید.
من روز سه شنبه 16 اکتبر دارم به همراه همسر و فرزند 10 ماهه ام به جاکارتا می آیم.
اسکایپ شما رو هم ادد کردم.به نام علی...
میخوام بدونم به نظر شما وقتی وارد جاکارتا شدم از طریق یو ان اقدام کنم.... و اگر جواب شما بله هست آیا میتونم به IOM خودم را در همین زمان یا مثلا یک ماه بعد معرفی کنم؟ چون شرایط مالی خوبی ندارم و فکر نمیکنم بتونم بیشتر از یک ماه از جیب خرج کنم...شنیدم کسانی را IOM قبول میکنه که حتما از طریق پلیس روی آب دستگیر شده باشند و به کمپ رفته باشند و بعد از این مراحل پناهجو را زیر نظر میگیرد؟آیا این حرف درسته؟

ممنون میشم سریعتر جواب بدین

Sia

پست توسط Sia » جمعه 21 مهر 1391, 7:11 pm

Salam bar hameye doostan aziz.man ham az bachehaiee hastam k ba Borna va Tom hamsafar hastam va alan dar hale hazer dar Jakarta hastim.Doostan chanta tosiyeh baratoon daram.aval az hame inke khaheshan harkari mikonid moragheb bashid chon kheili az afradi k inja hastan dalaland va aslan kareshoon eghfal kardan va chapidane mardom hast,pas say konid ta mitoonid inja be kasi etemad nakonid magar inke tahotuye hame chizo dar biarid.agar baraye Australia mikhayd eghdam konid dar Tehran be hich kas pool nadahid chon vaghti omadid inja mifahmid k on pool ro faghat ezafi be Dalal dadid va ghachaghchi kamtar az on migire mesle kheili az doostane ma k inja omadan va bad az fahmidane in mozoo depres shodan.age mikhayd harekat konid zudtar be fekr bashid chon dg zamane safare daryaiee be dalile vaziyate bade abo havaieeye Oghyanoos dare be ham mirize va ta khordad mah dg mosafer nemifrestan.tosiyeye man be shoma in hast k sabr konid ta ma beresim Christmas Island chon zamane harekate ma nazdik hast,va bad az on man ba jorate tamam mitoonam esm va shomareye ghachaghbaremoono baratoon befrestam ta shoma ham mostaghiman bedoone polle ezafi eghdam be omadan konid.ta hala k sharayete khubi az lahaze ja va makane zendegi dar jakarta ba ghachaghchi dashtim va bad az residane ma hame chi mosalam mishe.montazere khabare ma bashid.baramoon 2a konid.khoda negahdar

satokay

پست توسط satokay » شنبه 22 مهر 1391, 1:50 pm

worldforex نوشته شده:با سلام خدمت شما satoky عزیز
واقعا ممنونم از وقتی که میزارید و صادقانه ما رو راهنمایی میکنید.
من روز سه شنبه 16 اکتبر دارم به همراه همسر و فرزند 10 ماهه ام به جاکارتا می آیم.
اسکایپ شما رو هم ادد کردم.به نام علی...
میخوام بدونم به نظر شما وقتی وارد جاکارتا شدم از طریق یو ان اقدام کنم.... و اگر جواب شما بله هست آیا میتونم به IOM خودم را در همین زمان یا مثلا یک ماه بعد معرفی کنم؟ چون شرایط مالی خوبی ندارم و فکر نمیکنم بتونم بیشتر از یک ماه از جیب خرج کنم...شنیدم کسانی را IOM قبول میکنه که حتما از طریق پلیس روی آب دستگیر شده باشند و به کمپ رفته باشند و بعد از این مراحل پناهجو را زیر نظر میگیرد؟آیا این حرف درسته؟

ممنون میشم سریعتر جواب بدین
دوست گرامی ، پس از ورود به جاکارتا دو راه پیش روی شما میباشد:

1) ثبت نام از طریق سازمان UNHCR و پیگیری پروسه ی پناهندگی از طریق این سازمان

2) ترک اندونزی با کشتی به مقصد جزیره کریسمس به شیوه غیر قانونی و از راه دریا

به هر دو مقوله به تفصیل پرداخته شده و تصمیم با خودتان میباشد.

بله ، پس از ثبت نام در سازمان UNHCR و با در دست داشت برگه گواهی پناهجویی (asylum seeker certification) ، میتوانید به ساختمان Sampoerna واقع در Kuningan مراجعه کرده و خود را به سازمان IOM به عنوان پناهجوی فاقد استطاعت مالی معرفی نمایید. IOM مراحل اسکان شما در کمپ های پناهجویی را ترتیب خواهد داد. حتی به نظر میرسد ، توجه سازمان UNHCR به افرادی که در کمپ ها زندگی میکنند بیش از سایر افراد است. اما باید مد نظر داشته باشید ، با اسکان شما در کمپ های پناهجویی که در شهرستان های اندونزی واقع هستند ، امکان خروج شما از شهر محل اسکان وجود نداشته و تا پایان رسیدگی به پرونده شما ، باید تابع IOM بوده و در شهری که برای شما در نظر گرفته میشود ، مشغول زندگی شوید. در صورت خروج بدون اجازه از شهر محل اقامت ، پلیس میتواند شما را دستگیر نموده و به زندان منتقل نماید.
آخرین ويرايش توسط 1 on satokay, ويرايش شده در 0.

satokay

پست توسط satokay » شنبه 22 مهر 1391, 1:56 pm

ariyan نوشته شده:با سلام:اگر ممکنه راهنمایی کنید که در بدو ورود کجا هتل با قیمت مناسب میشود پیدا کرد.نزدیک UN .الان اطلاع دارید وقت مصاحبه را چند وقته میدهند.
دوست گرامی ، ایده ی خاصی برای اقامت در هتل به خصوصی ندارم. میتوانید در هر کدام از هتل های جاکارتا اقامت داشته باشید؛ حداقل برای یک یا دو شب تا با شرایط آشنا شده و برای اجاره آپارتمان آماده شوید. حتی میتوانید یک هتل از ایران و از طریق آژانس های گردشگری برای خود رزرو نمایید تا پس از ورود به جاکارتا بدون درسر به هتل رزرو شده مراجعه نمایید.

قالباً آژانس های گردشگری در ایران ، میتوانند مطابق با بودجه شما ، گزینه های متعددی را به شما پیشنهاد دهند.

198omid

پست توسط 198omid » یک شنبه 23 مهر 1391, 9:59 am

سلام.میگم تو مالزی هم کمپiomهست؟

worldforex

پست توسط worldforex » دو شنبه 24 مهر 1391, 8:31 am

بله ، پس از ثبت نام در سازمان UNHCR و با در دست داشت برگه گواهی پناهجویی (asylum seeker certification) ، میتوانید به ساختمان Sampoerna واقع در Kuningan مراجعه کرده و خود را به سازمان IOM به عنوان پناهجوی فاقد استطاعت مالی معرفی نمایید. IOM مراحل اسکان شما در کمپ های پناهجویی را ترتیب خواهد داد. حتی به نظر میرسد ، توجه سازمان UNHCR به افرادی که در کمپ ها زندگی میکنند بیش از سایر افراد است. اما باید مد نظر داشته باشید ، با اسکان شما در کمپ های پناهجویی که در شهرستان های اندونزی واقع هستند ، امکان خروج شما از شهر محل اسکان وجود نداشته و تا پایان رسیدگی به پرونده شما ، باید تابع IOM بوده و در شهری که برای شما در نظر گرفته میشود ، مشغول زندگی شوید. در صورت خروج بدون اجازه از شهر محل اقامت ، پلیس میتواند شما را دستگیر نموده و به زندان منتقل نماید.[/quote]

با سپاس و تشکر فراوان از شما دوست عزیز
ممنون میشم که شماره موبایلتون را برام پی ام کنید.
با سپاس

worldforex

پست توسط worldforex » چهار شنبه 26 مهر 1391, 9:29 am

سلام دوستان
من دیشب وارد اندونزی شدم با هزار بدبختی با زن و بچه....
پلیس نامرد اونجا ازم 2000 دلار خواست که من ندادم... یعنی نداشتم که بدم...
خلاصه مارو دیپورت کردن به ایران...
الانم توی فرودگاه دوحه هستم...
گفتم عزیزانی که میخوان از طریق اندونزی برن حواسشون به پلیس باجگیر اونجا باشه.

satokay

پست توسط satokay » چهار شنبه 26 مهر 1391, 10:55 am

worldforex نوشته شده:سلام دوستان
دوست عزیز ، واقعاً از شنیدن این خبر متاسف شدم. به گمانم کمی کم کاری کرده اید! تقریباً 99 درصد ایرانی ها موفق به عبور از مرحله صدور ویزا میشوند. باید 200 دلار نشانشان میدادید و میگفتید همین را دارید ، مطمئناً به همان هم راضی میشدند. من در پست های پیشین به تفصیل این موضوع را بیان کرده بودم. یک سئوال ، مهر دیپورت در پاسپورت شما درج کردند یا خیر؟

خوشبختانه این اتفاق برای من رخ نداد. در همان باجه صدور ویزا ، کمی من را مورد پرس و جو قرار دادند و به این جهت که به زبان انگلیسی مسلط هستم ، به راحتی موفق به دریافت ویزا شدم و تنها همان 25 دلار هزینه بابت صدور ویزا را پرداختم.

اما بعد ها با افرادی آشنا شدم که هر کدام مبالغ مختلفی از 50 تا 500 دلار نیز پرداخته اند. این تجربه باشد برای دیگر دوستان که رشوه گیری گمرک اندونزی را مد نظر داشته باشند.

barad

پست توسط barad » چهار شنبه 26 مهر 1391, 5:39 pm

worldforex نوشته شده:سلام دوستان
واقعا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
از بالی میرفتی
اونجا پلیس هاش باج گیر نیستن
و در ضمن رئیس اپوزیسیون مهاجرت الان اندونزی ( برای جلوگیری از قاچاق ) شاید به همین دلیل تو مرز این مقدار دلار ازت خواستن
چون منم تا حالا ندیدم اینقدر باج بخوان

worldforex

پست توسط worldforex » جمعه 28 مهر 1391, 7:38 am

با سلام و تشکر از بابت همدردی تمام دوستان
ما الان تهران هستیم و در بدو ورود به اینجا ازمون بازجویی کردن و پاسپورتهای ما دست پلیس هست.پلیس اینجا به ما گفت 2 روز دیگه برین اداره گذرنامه برای بازجویی دوباره.راستش ما از وقتی رسیدیم اندونزی و برگشتمون دادن هنوز پاسپورتهامون رو ندیدیم که مهر دیپورت خورده یا نه.حتی من حاظر بودم 600 تا بدم اما اونها اصلا قبول نکردن و خیلی سریع دیپورت کردن.حتی من برگه رزرو هتل توی بالی به مدت یک هفته رو نشون دادم اما فرقی نکرد.من کلا 1400 داشتم.400 تا توی جیبم بود و 1000 تا رو قاییم کرده بودم داخل لباس زیرم!!! اونها من رو داخل اتاق لخت کردن و پولها رو هم پیدا کردن... تمام وسایل و چمدونهامون رو کامل گشتند...و گفتند اگر میخوای وارد خاک ما بشی باید 2000 تا بدی...من گفتم ندارم و اون هم گفت پس همه پولت رو باید بدی..من هرچی خواهش کردم که من با بچه کوچیک توی این شهر غریب بدون پول چیکار کنم فایده نکرد...نمیدونم باید چیکارکنم...خیلی ناراحتم...
ناگفته نماند یک خانواده دیگه هم داخل هواپیما با ما بود که اونها 2000 تا رو دادند و رد شدند....

satokay

پست توسط satokay » جمعه 28 مهر 1391, 12:28 pm

worldforex نوشته شده:با سلام و تشکر از بابت همدردی تمام دوستان
ما الان تهران هستیم و در بدو ورود به اینجا ازمون بازجویی کردن و پاسپورتهای ما دست پلیس هست.پلیس اینجا به ما گفت 2 روز دیگه برین اداره گذرنامه برای بازجویی دوباره.راستش ما از وقتی رسیدیم اندونزی و برگشتمون دادن هنوز پاسپورتهامون رو ندیدیم که مهر دیپورت خورده یا نه.حتی من حاظر بودم 600 تا بدم اما اونها اصلا قبول نکردن و خیلی سریع دیپورت کردن.حتی من برگه رزرو هتل توی بالی به مدت یک هفته رو نشون دادم اما فرقی نکرد.من کلا 1400 داشتم.400 تا توی جیبم بود و 1000 تا رو قاییم کرده بودم داخل لباس زیرم!!! اونها من رو داخل اتاق لخت کردن و پولها رو هم پیدا کردن... تمام وسایل و چمدونهامون رو کامل گشتند...و گفتند اگر میخوای وارد خاک ما بشی باید 2000 تا بدی...من گفتم ندارم و اون هم گفت پس همه پولت رو باید بدی..من هرچی خواهش کردم که من با بچه کوچیک توی این شهر غریب بدون پول چیکار کنم فایده نکرد...نمیدونم باید چیکارکنم...خیلی ناراحتم...
ناگفته نماند یک خانواده دیگه هم داخل هواپیما با ما بود که اونها 2000 تا رو دادند و رد شدند....
پس به احتمال 99% مهر دیپورت را در پاسپورت شما درج کرده اند و مدارک را تحویل مقامات ایرانی داده اند. شما نیز برای بازجویی در باب علت مسافرت به اندونزی و چرایی دیپورت شدنتان از سوی مقامات ایران مورد پرس و جو قرار خواهید گرفت. خونسرد باشید و پاسخ شما مسافرت تفریحی و توریستی باشد.

متاسفانه اگر دیپورت شدن شما صحت داشته باشد ، تا 6 ماه قادر به ورود به اندونزی نخواهید بود.

بله، از ماست که بر ماست! زمانی که 99% ایرانیان مرتکب خلاف هایی نظیر خروج غیر قانونی ، حمل مواد و ... میشوند و همچنین مملکت ما نیز در جامعه جهانی کشوری منزوی و عاجز جلوه میکند ، دیگر بهتر از این نباید انتظار داشت. پیش تر نیز ایرانیان ، ماموران اداره مهاجرت را به حد کافی بد عادت کرده اند؛ هر چه خواسته اند داده اند. این رشوه ها از 50 دلار شروع شده و حالا به 2000 تا رسیده! فردا اگر 4000 تا هم بشود ، مردم میپردازند تا از گیت عبور کنند!

به هر حال از شنیدن این خبر متاسف شدم. به شما پیشنهاد میکنم ، به ارمنستان تشریف ببرید و مراحل پناهندگی را از طریق سازمان UNHCR در آن کشور دنبال نمایید.

barad

پست توسط barad » جمعه 28 مهر 1391, 2:22 pm

درسته به احتمال زیاد دیپورت شدید وپا سختون هم باید توریستی باشه
حتی میتونید از سفارت اندونزی در ایران شکایت کنید که چرا دیپورت تون کردن و حتی خسارت هم بگیرید و بگید که من اصلا (مثلا ) 4000 دلار داشتم اون ها به زور گرفتن ازم ( چون پلیس اونجا رو همه میشنسن که رشوه گیر و زور گیرن)
یه حالت دیگه هم اینه که اگر خواستی بری جزیره کریسمس بری مالزی ( ولی 1-دور تر شرایط چند روزی که ممکنه بمونی برای قاچاق بیشتر 2- قاچاق برش کمه -3- قاچاق چیااش گرون تر میگیرن )

امید وارم هر جا میری پیروز باشی

hiddenman

پست توسط hiddenman » شنبه 29 مهر 1391, 9:16 am

به احتمال زیاد شما وسایلی همراهتون بوده که اونا رو به شک انداخته که مطمئن شدن که شما برای مهاجرت به استرالیا وارد خاک اندونزی شدید ! یکی از دوستان من که پارسال رفت استرالیا میگفت توی فرودگاه اندونزی من رو بردن داخل اتاق که ازم باج بگیرن ولی من زیر بار نرفتم و خیلی عصبانی باهاشون برخورد کردم ! میگفت اونا داشتن کم کم دست از پافشاری برمیداشتن تا اینکه من و بازجویی کردن و وسایلم رو گشتن و 3 تا شل تن ماهی تو ساکم پیدا کردن و مطمئن شدن که من اومدم که برم استرالیا ! پلیس ها بهش گفته بودن تو چجور توریستی هستی که برای 3 روز اقامت توی هتل اینجا 3 شل تن ماهی با خودت آوردی ؟..... و در آخر 300 دلار داده بود تا گذاشته بودن بره .... ولی شما

worldforex

پست توسط worldforex » شنبه 29 مهر 1391, 11:15 am

من با بچه بودم و یک چمدون و هیچ نوع خوراکی یا لباسی هم همراهمون نبود و قرار بود از همونجا این موارد رو تهیه کنیم و ما هم واقعا قصد نداشتیم برم استرالیا....
زمان برگشتن به فرودگاه تهران هم ماموری که مارو بازجویی کرد گفت از افراد قبل از شما هم همین مبلغ رو طلب کردن.... یعنی قیمت رفته بالا!!!!!

ariyan

پست توسط ariyan » شنبه 29 مهر 1391, 8:54 pm

با سلام:اگر امکان داره راهنمایی میخواستم برای اجاره آپارتمان محل مطمن با اجاره مناسب.چون هر جا میرم خیلی گرونه.آیا برای بستن قرارداد چیزی هست که بدونیم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

barad

پست توسط barad » شنبه 29 مهر 1391, 9:39 pm

worldforex نوشته شده:من با بچه بودم و یک چمدون و هیچ نوع خوراکی یا لباسی هم همراهمون نبود و قرار بود از همونجا این موارد رو تهیه کنیم و ما هم واقعا قصد نداشتیم برم استرالیا....
زمان برگشتن به فرودگاه تهران هم ماموری که مارو بازجویی کرد گفت از افراد قبل از شما هم همین مبلغ رو طلب کردن.... یعنی قیمت رفته بالا!!!!!
یا قیمت رفته بالا که احتمالش کمه
یا ... بخاطر استرالیاست که همه جوره فشار اورده که کلا از (ایرانی - سریلانکیایی و عراقی) باج زیاد بگیرن که نداشته باشن و برگردن و یا به طور مستقیم دیپورت کنند

satokay

پست توسط satokay » یک شنبه 30 مهر 1391, 1:09 am

ariyan نوشته شده:با سلام:اگر امکان داره راهنمایی میخواستم برای اجاره آپارتمان محل مطمن با اجاره مناسب.چون هر جا میرم خیلی گرونه.آیا برای بستن قرارداد چیزی هست که بدونیم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید
اگر میخواهید با ایرانیان زیادی در تماس باشید ، آپارتمان های مدیترانه 1 و 2 در منطقه Tanjung Duren در Jakarta Barat پیشنهاد میگردد. اما با پولی کمتر از اجاره این آپارتمان ها ، میتوانید در آپارتمان های Kalibata City واقع در منطقه Jakarta Selatan یک آپارتمان کوچک برای خودتان اجاره نمایید. هزینه اجاره آپارتمان تقریباً 3500 تا 4000 دلار در سال میباشد.

اگر میخواهید بیشتر هزینه نمایید ، آپارتمان هایی نظیر راسونا ، سودیرمان پارک و باتاویا پیشنهاد میگردد که سالیانه بیش از 5000 دلار هزینه اجاره آن است.

در هنگام عقد قرارداد ، حتماً روش های پرداخت هزینه آب و برق را جویا شوید. در آپارتمان ها ، قالباً Customer service میتواند به شما در زمینه اطلاع از مبلغ قابل پرداخت برای هر ماه اطلاعات کافی دهد. از ایشان نیز میتوانید روش پرداخت را جویا شوید.

اگر عیوب فیزیکی در آپارتمان میبینید ، حتماً با آژانس مسکن طرف قرارداد طی نمایید که پیش از نقل مکان به آپارتمان ، عیوب ذکر شده بر طرف گردد.

امیدوارم از دوران اقامت خود در اندونزی لذت ببرید 8-)

ariyan

پست توسط ariyan » یک شنبه 30 مهر 1391, 6:40 am

ممنون از راهنمایی.میتونم برای امشب اسکایپ بیام.ساعت را خودتون بذارید.

ariyan

پست توسط ariyan » دو شنبه 1 آبان 1391, 3:06 pm

سلام وخسته نباشید: میخواستم بدونم شما منطقه موگور را میشناسید. چه جوریه؟

ario

پست توسط ario » یک شنبه 7 آبان 1391, 10:15 pm

barad نوشته شده:دوستان
اگه کمی بیشتر سایت های مربوط به اخبار پناهجویان استرالیا را مطالعه فرمایید میبینید که در سری دوم پناهندگانی که به آن جزایر فرستاده اند تعدادی ایرانی هم وجود داشتند :|

ario

پست توسط ario » یک شنبه 7 آبان 1391, 10:24 pm

یه سوال : اگه یه نفر بر روی قایق در سواحل کشور اندونزی باشه و پلیس اندونزی دستگیرش کنه چه میشود ؟ بازداشت میشود ؟ برای چه مدت بازداشت میشود و چگونه میتواند آزاد بشود و برگردد دوباره به ایران؟!
barad

پست توسط barad » دو شنبه 8 آبان 1391, 3:12 pm

ario نوشته شده:
barad نوشته شده:دوستان
اگه کمی بیشتر سایت های مربوط به اخبار پناهجویان استرالیا را مطالعه فرمایید میبینید که در سری دوم پناهندگانی که به آن جزایر فرستاده اند تعدادی ایرانی هم وجود داشتند :|
این صحبت من برای 1و2 ماه پیش و ان زمان یک ایرانی رو هم نبرده بودن
و اخیرا هم که تو نارو تظاهرات شده (هفته پیش ) بیشتر ایرانی ها بودند که ترتیب دادند تا تظاهرات بشه
1 نفر از همون کسانی که به نارو رفته دوست خود من است

yeki202

پست توسط yeki202 » جمعه 10 آذر 1391, 11:42 pm

satokay نوشته شده:حال برای همگان روشن است که پناهجویان ایرانی خونشان از سایر ملیت ها رنگین تر نبوده و آنها نیز به جزایر مربوطه منتقل خواهند شد!:

متاسفانه خوی خشن ایرانیان نیز همواره سبب میشود که اقداماتی مضاعف بر سایر ملیت ها ، برای ایشان تدارک دیده شود که واقعاً جای بسی تاسف است:
It was the fourth plane carrying asylum seekers to arrive in the past two weeks, but this morning's arrival featured a beefed-up police and security presence.

Police Commissioner Richard Britten, who controlled officers on the tarmac, has said previously that some nationalities and cultures were "more boisterous" than others.
اما بیایید فرض را بر آن بگذاریم که چنین قانونی وجود نداشته و هیچ کس به جزایر انتقال داده نمیشوند؛ بلکه همان پروسه ی پیشین برای همگان اجرا میشود؛ در آنصورت چه؟

واقعا چرا بعضیا فکر میکنن به ایرانیا امتیازات ویژه میدن یا ایرانیا رو خیلی تحویل میگیرن
امام از تبلیغات تلوزیون جمهوری اسلامی

1) اگر بخت با شما یار باشد و به سلامت به جزیره کریسمس قدم بگذارید ، در اینصورت در کمپ های موقت اسکان داده میشوید تا مراحل آزمایش های پزشکی و تشکیل پرونده شما تمام شده و پس از آن به یکی از کمپ های داخل خاک استرالیا انتقال داده شوید. این زمان میتواند از 10 تا 40 روز متغیر باشد. توجه نمایید ، کمپ همانند زندان است و از آن نمیتوانید خارج شوید. در حقیقت نام آن Detention center بوده که معادل فارسی آن «زندان» میتواند باشد.

2) پس از انتقال به کمپ های اصلی ، چندین بار توسط افسر امور پناهندگی مورد مصاحبه قرار گرفته و در صورتی که پرونده شما حائز شرایط پناهجویی باشد ، به عنوان پناهنده شناخته خواهید شد. این زمان به طور میانگین برای یک کیس قوی 6 ماه و برای کیس های ضعیف میتواند تا یک سال نیز به طول انجامد. همچنین اگر پرونده شما مورد قبول قرار نگیرد ، ممکن است برای مدت های طولانی جهت رسیدگی به درخواست تجدید نظر در وضعیت بلاتکلیف باقی بمانید. افرادی هستند که بیش از سه سال نیز در Detention center ها در وضعیت بلاتکلیف باقی مانده اند!

3) اگر همه چیز به خوبی پیش رود و شما پس از 6 ماه از کمپ خارج شوید ، به شما ویزای موقت حمایتی (Temporary protection visa) تعلق گرفته و در طول مدت اعتبار این ویزا ، میتوانید در استرالیا اقامت داشته باشید. اما توجه داشته باشید ، با این ویزا اجازه کار ، تحصیل و شرکت در کلاس های زبان انگلیسی را ندارید، بلکه باید به حقوق قریب به 1000 دلاری دولت در یکی از کشور های گران دنیا اکتفا کرده و منتظر آن بمانید تا پاسخ قطعی پرونده شما از سوی اداره مهاجرت روشن گردد. این زمان قالباً قریب به یک سال بوده و در این مدت ممکن است بار ها به دادگاه حاضر شده تا از ادعای پناهندگی خود دفاع نمایید.

4) پس از این یک سال و در صورت مورد قبول واقع شدن پرونده شما از سوی اداره مهاجرت ، ویزای اقامت دائم به همراه مدارک سفر برای شما صادر شده و میتوانید زندگی عادی خود را به عنوان یک فرد مقیم در استرالیا آغاز نمایید. از این پس امکان شرکت در کلاس های رایگان زبان انگلیسی ، بیمه خدمات درمانی ، کار و تحصیل برای شما فراهم میگردد.

5) ویزای اقامت دائم شما از نوع Onshore - Protection بوده و این بدان معنی است که شما ابتدا به طور غیر قانونی قدم در استرالیا گذاشته اید و سپس درخواست پناهندگی خود را اعلام کرده اید. با توجه به اینکه بیش از 95 درصد پناهجویان غیر قانونی از راه کشتی وارد خاک استرالیا شده و این موضوع همواره مساله ای داغ در حوزه سیاسی-اجتماعی استرالیا بوده است ، مردم این کشور دیدگاه خوبی به این دسته از پناهجویان ندارند و آنها را unwelcome یا «بدون خوش آمد» مینامند. لذا نباید توقع آن را داشته باشید که در آینده با روی گشاده در جامعه استرالیا از شما استقبال گردد!

همانطور که میبینید ، علاوه بر ریسک بسیار بالای سفر با کشتی که در پست های پیشین به تفصیل بدان پرداخته شد ، زمان رسیدگی به پرونده شما نیز چندان کوتاه نبوده و شاید قریب به دو سال تا کسب ویزای اقامت دائم ، برای شما زمان بر باشد. حال آنکه میتوانید ، این زمان را در کشور محل ارائه درخواست پناهندگی به سازمان UNHCR صرف کرده و در این مدت نه تنها از آزادی برخوردار بوده ، بلکه به زندگی نرمال روزانه خود بپردازید ، نسبت به تقویت زبان خود اقدام نمایید و ... در پایان نیز محترمانه ، بدون ریسک و با استقبال رسمی وارد کشور مورد پذیرش خود شوید. پس چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی!؟

yeki202

پست توسط yeki202 » جمعه 10 آذر 1391, 11:48 pm

yeki202 نوشته شده:
satokay نوشته شده:حال برای همگان روشن است که پناهجویان ایرانی خونشان از سایر ملیت ها رنگین تر نبوده و آنها نیز به جزایر مربوطه منتقل خواهند شد!:

ممنون از راهنمایی شما
دوست عزیز دیگه صحبتش هست تا همین ویزای اقامت دایم هم بعد از چند سال اعطا شود
و پناهجویان با حداقل امکانات در شهرهای گران استرالیا زندگی کنند
هیچ امتیاز ویژه ای هم برای ایرانیها نیست

yeki202

واقعا چرا بعضیا فکر میکنن به ایرانیا امتیازات ویژه میدن یا ایرانیا رو خیلی تحویل میگیرن
امام از تبلیغات تلوزیون جمهوری اسلامی

نمایه کاربر
johnny.depp

پست توسط johnny.depp » شنبه 9 دی 1391, 5:31 am

وقتی مطالب را میخواندم به این فکر میکردم جرا اینها دارن اینجور حرف میزنن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

امیدوارم دوستان به فکر اندوختن تجربه و استفاده هرجه بیشتر از مطالب صیحح این سایت باشند .

panah

پست توسط panah » یک شنبه 22 بهمن 1391, 10:48 am

satokay نوشته شده:چرا نباید به روش دریایی و به شیوه غیر قانونی وارد استرالیا شویم:

1) سفر شما توسط یک قایق ماهیگیری پوسیده که توسط تعداد بسیار زیادی [به اصطلاح] پناهجو پر شده است ، انجام خواهد گرفت. لذا ریسک غرق شدن در اقیانوس ، درگیری های فیزیکی میان پناهجویان (قالباً میان قومیت های مختلف) و مسائلی از این دست بسیار است. لذا این سفر ممکن است آخرین سفر زندگی شما باشد! برای خانوده ها ، فرض را بر این بگذارید که در این مسیر بلایی بر سر همسر یا فرزندان شما بیاید. اگر حتی در بهترین کشور جهان نیز زندگی کنید ، آیا تا ابد غم این واقعه شما را رها خواهد کرد!؟

2) تمام اطمینان شما به فردی است که او را قاچاقچی انسان مینامند. از نامش پیدا است که چندان قابل اطمینان است! بنابراین هر لحظه ممکن است پول شما را نوش جان کرده و متواری شود! شما میمانید و مملکت غریب و اندکی پول در جیبتان که شاید کفاف یک هفته زندگی شما را دهد! بنابراین سنجیده قدم بردارید.

3) هر لحظه ممکن است در میانه راه توسط پلیس دستگیر شوید. همچنین بسیاری از قاچاقچیان خودشان به قصد ، محل اختفای پناهجویان یا مسیر حرکت ایشان را به پلیس گزارش میدهند تا به قولی از شرشان خلاص شوند و پول ایشان را هاپولی کنند!

4) در طول سفر ، خفت و خاری را متحمل خواهید شد ، که هرگز در زندگی تان نچشیده اید! زندگی دسته جمعی با سایر پناهجویان ، هم کلام شدن با هر کس و ناکس ، زندگی در کثافت ، بیماری های واگیر دار ، عدم دسترسی به سرویس بهداشتی ، ترس از دستگیری توسط پلیس ، تلاش های مکرر جهت سوار شدن در کشتی که در بسیاری از موارد بدون نتیجه مانده و مجدد به ویلا بازگردانده میشوید. در حقیقت برای یک مدت طولانی خواب و خوراک و آرامش از زندگی شما رخت خواهد بست!

5) هیچ تضمینی برای سفر زمان بندی شده شما وجود ندارد. قاچاقچیان همواره قول 2 تا 3 روز سفر دریایی را به شما میدهند ، حال آنکه ممکن است این سفر برای روزهای متوالی به طول بیانجامد و با مواردی نظیر اتمام آب آشامیدنی ، خوراک اولیه و ... روبرو شوید. در این شرایط ریسک مرگ به خصوص برای زنان و کودکان بسیار بالا است. یکی از دوستان را به یاد دارم ، که 13 روز بر روی آب بود و میگفت تمام کودکان حاضر در قایق برای جرعه ای آب فریاد میکشیدند و پدرانشان برای اینکه کمی عتش ایشان را فرو نشانند ، بدنشان را در آب اقیانوس میزدند! :|

6) حتی اگر به سلامت به جزیره کریسمس یا دیگر مناطق استرالیا برسید ، دیگر خبری از کمپ های داخل خاک استرالیا نخواهد بود! بنا بر قانون مصوب 14 آگوست 2012 ، کلیه پناهجویانی که پس از این تاریخ و به شیوه دریایی قدم در خاک استرالیا میگذارند ، پس از مدت کوتاهی در کمپ های دولت استرالیا در جزایر نائورو و پاپوآ گینه نو (خارج از خاک استرالیا) اسکان داده شده و در آنجا به سازمان UNHCR معرفی میشوند. سازمان مربوطه وظیفه بررسی درخواست پناهندگی ایشان را به عهده داشته و در صورت قبولی ، به یکی از کشور های پناهنده پذیر معرفی میشوند. پروسه ی سازمان UNHCR نیز همانند سایر کشور ها زمان بر بوده و بین دو تا سه سال به طول خواهد انجامید! قابل ذکر است ، هیچ استثناء برای افراد نیز وجود ندارد؛ کلیه پناهجویان اعم از زن ، مرد ، کودک ، زیر سن قانونی ، پیر و جوان باید در جزایر اسکان داده شوند.

7) حتی اگر خفت زندگی در جزایر را نیز به گردن بگیرید و در پایان توسط دولت استرالیا به عنوان پناهنده پذیرفته شوید ، امکان انتقال دیگر اعضاء خانواده به استرالیا برای شما وجود نخواهد داشت! به خصوص برای آقایان متاهلی که به صورت فردی قصد این سفر را دارند ، باید به یاد داشته باشید که امکان انتقال همسر و فرزندان شما به استرالیا در آینده غیر ممکن است. این تبصره ای است که از سوی دولت استرالیا به قانون 14 آگوست افزوده شده و امکان انتقال اعضای خانواده برای آن دسته از پناهجویان که به روش دریایی قدم در خاک استرالیا میگذارند را غیر ممکن میسازد. خانواده از دیدگاه دولت استرالیا شامل همسر ، فرزندان زیر 18 سال و والدین میباشد. همچنین آن دسته از افراد مجرد که در آینده قصد ازدواج با یک تبعه از کشور خودشان را دارند نیز توسط این قانون از انتقال همسر آینده خود به استرالیا محروم میشوند.

8) بیماری های روانی که پس از این سفر ممکن است به آن دچار شوید. دوستی دارم که مدت ها در استرالیا تحت نظر روانپزشک در حال درمان است. علت آن است که در هنگام سفر ، کشتی ایشان با طوفان مواجه شد و ترس از غرق شدن ، هنوز هم ایشان را در خواب رها نمیکند!

پس به سفر دریایی نه بگویید و در هر کشوری که هستید از طریق سازمان UNHCR درخواست پناهندگی خود را دنبال نمایید. فریب چرب زبانی های قاچاقچیان و بسیاری از افرادی که خود را در این انجمن ، مسافر معرفی میکنند (در حالی که قاچاقچی هستند) را نخورید. به جرات میتوانم بگویم بیش از 95 درصد این قاچاقچیان خود پناهچو یا پناهنده بوده و با مجوز سازمان UNHCR در این کشور ساکن هستند. آیا تا به حال با خود اندیشیده اید که چرا خوشان سوار کشتی نمیشوند!؟ چرا خانواده شان را از این مسیر راهی نمیکنند!؟
پس با این اوصاف باید بریم بمیریم دیگه؟! قاچاقی که اینهمه مشکل داره، برای سازمان مللم چقدر باید هزینه کنیم آخرشم معلوم نیست چه جوابی بدن. ویزا گرفتنم که از همه پردردسرتر. پس چه باید کرد؟! همینجا تحت ذلت زندگی کنیم؟

scut

پست توسط scut » سه شنبه 24 بهمن 1391, 3:43 pm

من نمی دونم چرا اینقدر اینجا دوستان فقط می یان آیه یاس می خوانن
حضار گرامی دوست من4ماه قبل رفت مجرد بود 3ماه تو کریس مس بود الانم تو کمپ پرت بعد از سال میلادی هم نزدیک 1000 نفر رفتن درسته که امکان فرستادن به جزایر دیگه هست اما نه همه را

mohamad amin masoodi

پست توسط mohamad amin masoodi » یک شنبه 20 اسفند 1391, 4:30 pm

salam dost azizi k az iran mosafer hamahan g mikone vase bordan dost aziz ma 2 nafarem va amade raftan ?in telfon mane lotfan ba man tamas begered 09364668186 montazeram mamnon

mohamad amin masoodi

پست توسط mohamad amin masoodi » یک شنبه 20 اسفند 1391, 4:41 pm

salam dost aziz khedmat eton goftam ma 2 nafar hastim va mojaradim pas ham darem va pol ham be megdar monaseb darem fagat donbal ye adam motmaen megardim agar k mosafer mibaren ma amde sfarem shomaram am mezaram vasaton montazer tamaseton hastam ba tashakor 09364668186

bahal

پست توسط bahal » دو شنبه 12 فروردین 1392, 2:12 am

satokay عزیز هر جای این دنیا که هستی امیدوارم در کمال صحت و سلامت باشی. نمیدونم روزی که این تاپیک رو زدی چه هدفی داشتی ولی میخواستم بدونی با این تاپیک کمک خیلی بزرگی به من و خانوادم کردی. خودم رو مدیون اطلاعاتی که شما در اینجا قراردادین میدونم.راه دیگه ای برا تشکر به ذهنم نرسید با ارسال این پست میخواستم نهایت تشکرم رو از شما. نشون بدم. با ارزوی بهترین ها برات

danial R10

پست توسط danial R10 » چهار شنبه 21 فروردین 1392, 9:32 am

اقایون این صحت داره ک میگن اگه صب برسی اندونزی جاکارتا کارمندا و پلیسای صبش منصف تر هستن تا شب ؟ و حداقل با پونصتا راضی میشن

نمایه کاربر
exir

پست توسط exir » چهار شنبه 21 فروردین 1392, 9:43 am

danial R10 نوشته شده:اقایون این صحت داره ک میگن اگه صب برسی اندونزی جاکارتا کارمندا و پلیسای صبش منصف تر هستن تا شب ؟ و حداقل با پونصتا راضی میشن
خب اگه بلیط هتل و برگشت داشته باشی دیگه رشوه نمیخواد و فکر کنم از 500 دلار کمتر میشه
exir_appear@aol.com
یاهو:exir_appear
بنده قاچاقبر نیستم لطفا سوال نکنید

danial R10

پست توسط danial R10 » چهار شنبه 21 فروردین 1392, 9:46 am

exir نوشته شده:
danial R10 نوشته شده:اقایون این صحت داره ک میگن اگه صب برسی اندونزی جاکارتا کارمندا و پلیسای صبش منصف تر هستن تا شب ؟ و حداقل با پونصتا راضی میشن
خب اگه بلیط هتل و برگشت داشته باشی دیگه رشوه نمیخواد و فکر کنم از 500 دلار کمتر میشه
من تو متن بالا خوندم ک طرف واسه سفر رفته بوده برگه رزو هتل بیلیط رفتو برگشت همراه خانواده بوده ولی ازش دوهزااااااار دلار خواستن 1!!!! جنگ مگه؟

danial R10

پست توسط danial R10 » چهار شنبه 21 فروردین 1392, 9:47 am

و واقعا هم همین طور اون اقا لاف نمیزنه

maryy

پست توسط maryy » سه شنبه 27 فروردین 1392, 8:29 pm

salam mikhastam bedoonam ke man baiad az koja shooroo konam in karo va pishe che kasi beram babate case khoob chon ghasde anjame inkaro daram va hichkasam nemishnasam vase inkar

mohamad zab
محل اقامت: طهران
تماس:

پست توسط mohamad zab » سه شنبه 27 فروردین 1392, 8:36 pm

maryy نوشته شده:salam mikhastam bedoonam ke man baiad az koja shooroo konam in karo va pishe che kasi beram babate case khoob chon ghasde anjame inkaro daram va hichkasam nemishnasam vase inkar
شما باید کل انجمن زیررو کنید با تمام جوانب کار اشنا میشین
از دوستان فروم یا بقول Elvis 56 فاروم معذرت میخوام بخاطر فحش کاری انجام شده با یه ابله زبون نفهم که مشخص شد هیچ چی تو چنته نداره .اگه از پستای کسی ناراحت هستین یا رو اعصابتونه راحت رو اسمش کلیک کنید و به لیست دشمنان اضافه کنید دیگه هیچ پستی از اون نمیبینید
من ars2رو به لیست دشمنام اضافه کردم :-()

maryy

پست توسط maryy » سه شنبه 27 فروردین 1392, 8:50 pm

chera texti ke gozashtam chan min pish dobare pak shode va nist

maryy

پست توسط maryy » سه شنبه 27 فروردین 1392, 8:50 pm

kodoom anjoman lotfan rahnamyim konid bishtar

نمایه کاربر
johnny.depp

پست توسط johnny.depp » سه شنبه 27 فروردین 1392, 8:54 pm

maryy نوشته شده:kodoom anjoman lotfan rahnamyim konid bishtar
هیمنو میگه دیگه البته اگه بشه اسم انجمن گذاشت .

oxin

پست توسط oxin » سه شنبه 27 فروردین 1392, 8:58 pm

مگه کامل تر از این انجمن هم داریم ! ماشالا هزار ماشالا رابط زیاد پیدا میشه اینجا :D
هر کی ترسید،افتادو مرد

mohamad zab
محل اقامت: طهران
تماس:

پست توسط mohamad zab » سه شنبه 27 فروردین 1392, 9:01 pm

maryy نوشته شده:kodoom anjoman lotfan rahnamyim konid bishtar
کل مطالب کاربرارو بخون بعد خودت میفهمی که چطوری کیس درست کنی قاچاقبر چطور پیدا کنی و .... بعد اگه سوالی داشتی بپرس .واسه کیس اتفاقاتی که درطول زندگیت بادولت داشتی سرهم کن یه جاهاشو عوض کن مدرک جعل کن با کمی خلاقیت میشه کیس که جونت تو ایران در خطره
از دوستان فروم یا بقول Elvis 56 فاروم معذرت میخوام بخاطر فحش کاری انجام شده با یه ابله زبون نفهم که مشخص شد هیچ چی تو چنته نداره .اگه از پستای کسی ناراحت هستین یا رو اعصابتونه راحت رو اسمش کلیک کنید و به لیست دشمنان اضافه کنید دیگه هیچ پستی از اون نمیبینید
من ars2رو به لیست دشمنام اضافه کردم :-()

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 19 مهمان