کریسمس در ونزوئلا! (هزینه های زندگی 3)

خاطرات تلخ و شیرین مهاجرت و پناهندگی
ارسال پست
ShimaMoradi

کریسمس در ونزوئلا! (هزینه های زندگی 3)

پست توسط ShimaMoradi » یک شنبه 8 دی 1392, 3:46 pm

سلام.

نسبتا مدت زیادی از آخرین باری که نوشتم میگذره. این مدت خیلی این شهر و اون شهر بودم. چند وقته دنبال یه زمین میگردم که برای انبار مناسب باشه، خیلی سعی کردم قبل از سال جدید یه جایی رو پیدا کنم، خیلی از شهرهای اطراف رو گشتم و خیلی زمین دیدم، ولی چیزی که مناسب هدف من باشه و قیمت مناسبی هم داشته باشه "فعلا" پیدا نکردم، ولی مطمئنم چیزی که میخوام رو پیدا میکنم. (جای را مفعولی درسته؟) تا دو سه ماه پیش تصمیم داشتم برای کریسمس برم قبرس پیش یکی از همکلاسی های سابقم، ولی این سفرها رمقی برام باقی نذاشته. تعطیلات رو استراحت میکنم و بعدش دوباره میرم ونزوئلا گردی!

حال و هوای کریسمس خیلی وقته که ونزوئلا رو گرفته، شاید بیشتر از یه ماهه، یه سری عکس از این فضای معنوی و روحانی میذارم که ببینید ما چه میکشیم.

بانک که این روزهای آخر سال به شکل دیوانه کننده ای شلوغه!

یه مرکز خرید تو یکی از شهرهایی که برای دیدن زمین رفته بودم. طبق معمول عکاسی در حرکت!

تو این گشت و گذارها خیلی چیزای جدید یاد گرفتم و مردم ونزوئلا رو خیلی بهتر شناختم، قیمت اجاره و خرید خونه و زمین، خورد و خوراک، هتل و حمل و نقل تو شهرهای دیگه رو هم متوجه شدم (اینجا چطور؟)

کار کردن زنها تو ونزوئلا خیلی جدی تر از ایرانه، بر خلاف تعداد زیادی از خانم های ایرانی، خانم های ونزوئلایی ها فقط در نقش یه کمک خرج نیستن و از نظر مادی (و باقی موارد) کاملا مستقل زندگی میکنن. برام جالب بود صاحبان زمین هایی برای دیدنشون رفتم اصلا از اینکه یه دختر تنها دنبال زمین به منظور سوله ساختن میگرده تعجب نمیکردن و به نظرم به این فکر نمیوفتادن که خب، اینکه دختره، قیمت رو 2-3 برابر بهش بگیم، نمیفهمه میخره. اینجا خانم ها حتی رانندگیشون با خانم های ایرانی فرق میکنه. من هم تو ایران رانندگی کردم و میدونم آقایون چه حسی نسبت به "پارک دوبل" و کلا رانندگی ماها دارن، تو بیشتر موارد هم بهشون حق میدم، اما اینجا یا اروپا خیلی کم پیش میاد از فرم رانندگی کردن یه نفر بشه تشخیص داد که راننده زنه یا مرد! گرچه تو یه مورد امروز از 100 متری فهمیدم راننده یحتمل خانمه و وقتی با ماشینش از بغلم رد شد متوجه شدم که تجربه زندگی تو ایران گاهی به درد آدم میخوره نیشخند

به نظر من وابسته و یه قدم عقبتر بودن دخترهای ایرانی از تو خونه و بچگیشون شروع میشه، خانواده ها خیلی کم به دخترا فرصت زندگی کردن میدن، دخترا تو بیشتر خونه ها صرفا مصرف کننده بزرگ میشن و بعد چند سال حتی خودشون نمیتونن خودشون رو جدی بگیرن. من فکر میکنم این ریشه خیلی از مشکلاتیه که دخترا تو ایران دارن. کسی که خودش تو اعماق وجودش نمیتونه خودش رو جدی بگیره و تو بهترین حالت فقط ادای این رو درمیاره که من مستقلم و میتونم و چیزی کم ندارم، معلومه که حتی تو محیط کارش نمیتونه از تمام توانایی هایی که مغز یه آدم داره استفاده کنه. یادمه یه بار تو قنادی بی بی میخواستم یه سری شکلات که کیلویی فروخته میشد به تعداد بخرم. یه ساعت به دختر خانمی که اونجا بود میگفتم عزیزم من 150 تا از این نیاز دارم، اونم پاش رو تو یه کفش کرده بود که اینا رو کیلویی میفروشیم و من وقت ندارم اینجا 150 تا شکلات بشمرم بفروشم. تا اینکه یه پسر اومد و 10 تا شکلات وزن کرد و باقیش رو بر اساس اون وزن بهم داد، یکی دو تا هم بیشتر داد که کم نیاد. من و اون دختره هر دو به هم نگاه کردیم و هر دو از خجالت سرخ شدیم که دو نفره نتونسته بودیم مساله به این سادگی رو حل کنیم.

خیلی دخترا به من مسج میدن که کارشناس ارشد فلان رشته هستیم، مهندس فلان چیزیم، دکترای فلان رشته رو داریم، ولی تنهایی نمیتونیم از ایران خارج بشیم، تو کی رو اونجا داشتی که رفتی؟ چندصد هزار دلار با خودت بردی؟ با این پولی که تو بردی که یه دختر تنهایی نمیتونه دووم بیاره. بابات ماهی چقدر برات میفرسته؟ من پول بیارم که کلاه بردار ها ازم میگیرنش. یعنی قبل از اینکه بازی رو شروع بکنن، سه - هیچ باختن. تو بیشتر موارد ما دخترا خودمون هم خودمون رو قبول نداریم، چطور از یه جامعه انتظار داریم ما رو جدی بگیره؟

هتل هایی که من رفتم تمامشون ارزون ترین هتل هایی بود که پیدا کردم. البته هتل ارزون به معنی کثیف بودن یا عدم رسیدگی نیست. اما صبحونه، نهار و شام نداره، به صورت آپارتمانی با اتاقهای تقریبا 12-15 متری و یه تخت دو نفرست و وقتی که بین روز از اتاق خارج بشید هم کسی برای نظافت و مرتب کردن نمیاد و فقط یک بار نظافت و مرتب کردن روزانه دارن که اون هم تو زمانیه که خودتون تو اتاق باشید. تو این مدت دو روز صبح با صدای حرف زدن و خندیدن تو راهرو بیدار شدم. یادمه یه بار تو شمال ایران رفتم یه هتل ارزون و تخت خواب کاملا بوی ادرار میداد. این هتلهایی که من تو این مدت رفتم هر شب در حدود 14-17 دلار قیمتشون بود. اینترنت، دستشویی و حموم با آب داغ، تلویزیون و یخچال هم داشتن و البته خیلی تمیز بودن. همونطور که قبلا هم گفتم کلا ونزوئلایی ها به نظر من خیلی تمیزن، این آشغال ریختن رو هم ترک کنن دیگه بچه های خیلی خوبی میشن.

اینا عکسای یکی از هتل هاییه که تو این مدت بودم

این هم لینک یه هتل تقریبا خوب که مشتریهاش از 5، 4 امتیاز بهش دادن

خونه های دانشجویی تو کاراکاس از 2500 بولیوار در ماه شروع میشه به بالا، پانسیون از حدود 1300 بولیوار. البته کاراکاس گرونترین شهر ونزوئلاست، تو شهرهای دیگه این قیمت ها تا حدود 30 - 40 درصد پایین تره. یه چیزی که بعضی ها نمیدونن اینه که بر خلاف ایران، تو کشورهای پیشرفته تمام امکانات تو پایتخت متمرکز نشده. خیلی ها به من میگن سختت نیست تو یه شهر کوچیک زندگی میکنی، تویی که تو پایتخت بزرگ شدی؟ اما تو ونزوئلا حتی یه شهر 400-500 هزار نفری تمام امکانات مورد نیاز رو داره، از بیمارستان فوق تخصصی مثلا در حد اورتوپت کودکان گرفته تا بار و استخر و سینمای سه بعدی و فروشگاه برند های معروف. از نمایندگی ماشین های خارجی گرفته تا سوپرمارکتهای زنجیره ای یا مراکز خرید با مالکیت بین المللی. اگر هم شهری اونقدر کوچیک باشه که کمبودی توش باشه، حتما تو شهرهای همسایه با فاصله نهایتا یه ساعته میشه هرچیزی پیدا کرد. اصولا شهرهای کوچیک یا دهکده های ونزوئلا تو موقعیت هایی ساخته شدن که توسط یه شهر بزرگتر حمایت بشن. تو شهرهای کوچیک ونزوئلا خیلی خانواده های ثروتمند رو میبینید که شهرهای کوچیک رو برای زندگی انتخاب کردن، ترافیک کمتر، هوای تمیزتر، و هزینه زندگی کمتر در برابر امکانات مساوی با شهرهای بزرگ.

این مدت که دنبال زمین بودم به این نتیجه رسیدم که اینجا زمین خیلی ارزونه و برخلاف بیشتر کشورهای دنیا که به خصوص زمین کشاورزی رو به خارجی ها نمیفروشن، اینجا با دو سه هزار دلار میشه حدود هزار متر زمین خرید. البته معلومه که شهر به شهر و منطقه با منطقه فرق میکنه، ولی در کل قیمت خرید زمین عجیب غریب پایینه. در طی همین مدت این رو هم کشف کردم که اینجا خونه هایی وجود داره که قسمت های اصلیشون آمادست و شرکت های ساخت و ساز میان با قیمت مناسب تو محل شما منتاژشون میکنن که اون هم بسته به شرکت ساختمون سازی و متریال مورد نظر از حدود 4-5 هزار دلار برای یه خونه 60-70 متریه که بیان زمین رو بکنن، فوندیشن بریزن و ساختمون رو بسازن. فکر میکنم تو کمتر از 6 ماه یه خونه یکی دو طبقه رو تحویل میدن. قراره بعد از تعطیلات برام یه کاتالوگ بیاد، حتما اطلاعات بیشتر رو اینجا مینویسم.

جاتون خالی دیروز یک و نیم کیلو میگو خریدم و آه از نهادم بلند شد؛ کیلویی 300 بولیوار پول میگو دادم. کره نیم کیلویی خریدم 28 بولیوار، هویج کیلویی 15 و ران مرغ کیلویی 47 بولیوار، ران خوک کیلویی 90 بولیوار، پنیر خامه ای نیم کیلویی 54 بولیوار. برنج همچنان 7 بولیوار، و یه کیلو لیمو ترش 17 بولیوار. پاستا مخصوص لازانیا دو نفره (برای دو وعده ها، حرف در نیارید برام) 30 بولیوار و نودل 25 بولیوار، اسفناج کیلویی 28 بولیوار و گز فوق العاده خوشمزه آمریکایی 57 بولیوار!

گز آمریکایی. البته دورش اینجوری داغون نبوده ها، خودم گاز گازش کردم!

راستی شب یلدا با چند تا از دوستام تا دیروقت بیرون از خونه بودیم و اونها رو به جشن ایرانیمون دعوت کرده بودم. البته نه آجیل داشتیم و نه هندونه وسط بار، ولی مهم این بود که یه خورده بهشون از شب یلدا گفتم. البته خودشون پرسیدن که مناسبت دعوت امشب چیه؛ خوب یا بد من عادت ندارم مغز دوستای غیر ایرانیم رو کار بگیرم و از آداب و رسوممون براشون بگم، شاید کار خوبی نمیکنم، ولی راستش دوست ندارم دوستام فکر کنن که دارم چیزی رو به رخشون میکشم. آره، شاید کاراکاس یه شهر 400-500 ساله باشه و نه ده میلیار ساله، ولی فعلا پایتخت کشوریه که من امکانات و فرهنگش رو به ایران و تمدن پونصد میلیارد سالمون ترجیح دادم. من فکر میکنم مهمتر از افتخار کردن به تاریخمون باید شرمنده باشم از بیماری ناخواسته روانی بعضی از جوونای ایرانی وقتی دوستام راجع به ایران تو اینترنت سرچ میکنن و قیافه های بعضی هاشون رو میبینن و میان از من راجع بهشون میپرسن. همیشه راجع به پسرا میگم، امروز میخوام اینها رو هم بگم که سوء تفاهم نشه، دخترا هم از نظر روانی سالم نیستن. خوش تیپ بودن با اِروتیک بودن فرق داره. من وقتی عکس یه سری از دخترای تو ایران رو میبینم واقعا ناراحت میشم که بیماریشون تا این اندازه پیشرفت کرده. کسایی که خیلی هاشون حتما خانواده های درست حسابی و تحصیل کرده دارن. ولی شکلی که از خودشون میسازن صرفا برای مرتب و زیبا بودن نیست. اینجا خیلی وقتها دخترارو میبینی که غیر از لباس زیرشون، بالاتنه فقط یه تور تنشونه و مطلقا هم جلب توجه نمیکنه، هم فرهنگشون متفاوت از ماست و هم سلامت روحیشون. وقتی به بدن آدم ویتامین نرسه حتما بعد یه مدت مریض میشه، روان آدم هم همینطوره. خیلی خوشحالم که من قبل از بیمار شدن از اون جو خارج شدم، و متاسفم که فکر خیلی از جوون ها به طاعونی گرفتار شده که خودشون هم هیچ تصمیمی برای درمان خودشون ندارن و هنوز درگیر اجازه دادن به خواهرشون برای اینجوری بیرون رفتن یا اونجوری بیرون رفتنن یا دخترهایی که هنوز تعریفی از مرز بین دوستی و رابطه عاشقانه و همکلاسی و دوست پسر ندارن. همه جای دنیا دختر ها و پسر ها (ای که همجنسگرا نباشن) به فکر جلب کردن توجه جنس مخالفشون هستن، حتی تو هلند! تو هلند تو مهمونی ها پسرای هلندی شیرین بازی درمیووردن تا خودشون رو جلوی دخترا جذاب جلوه بدن، یا دخترا به قول معروف با دست پس میزدن و با پا پیش میکشیدن (اگه درست بگم)، ولی والا به خدا این رفتار قریضی و عادی و با بیماری فرق میکنه. کسایی که مدت زیادی بیرون از ایران بودن حرف من رو بهتر میفهمن، چون شکل های دیگه زندگی رو دیدن و تجربه کردن. اما یه چیز که بهم روحیه میده اینه که انگار این بیماری خیلی زود به درمان جواب میده. از دو هفته قبل چند قسمت از برنامه بفرمایید شام رو رو یوتوب دیدم، دیدم پسرای جوون ایرانی که 2-3 سال بود تو اروپا زندگی میکردن چقدر چشماشون پاک شده بود. یه دختر خیلی راحت میتونه فرق هیزی و جلوی دوربین ادای چشم پاکی دراوردن رو با چشم واقعا پاک تشخیص بده. من برنامه های دو سه تا گروه مختلف رو دیدم و خیلی خوشحال بودم که به نظرم تمام مردا و پسرایی ایرانی که مدتی خارج از ایران بودن واقعا چشم و دل سیر شدن.

از دو نفر دوستی که تو این مدتی که ننوشتم لطف کردن و پیگیر حال من بودن خیلی خیلی ممنونم. دیدن مسجاشون واقعا خوشحالم کرد.

یه دوست ناشناس خیلی خوب هم دارم که بعد از هر پست لطف میکنه اشکالات دستوری و املایی فارسیم رو میگیره، همینطور دوستی که من رو راهنمایی های خیلی خوبی در زمینه وبلاگ نویسی میکنه. دوست دارم اینجا جلوی همه دستشون رو ببوسم، چون وقتشون رو خرج میکنن تا من یه چیز جدید یاد بگیرم. ماچ لطفا بدونید که اگه من وقت میزارم و جواب مسجا رو میدم و تجربه هام رو با بقیه قسمت میکنم، کسایی هم هستن که با کلی محبت به من کمک میکنن که بتونم زودتر به جاهایی که میخوام برسم.

مرسی،

شیما :)

منبع: http://apassengertovenezuela.persianblog.ir/
لینک فیس بوک من: https://www.facebook.com/shhimamoradi

dariush 83

Re: کریسمس در ونزوئلا! (هزینه های زندگی 3)

پست توسط dariush 83 » یک شنبه 15 دی 1392, 4:22 pm

انگلستان منو یاد اقا زاده ها میندازه،درست عین ونزوئلا!
تصویر
قبیله یعنی یک نفر

نمایه کاربر
amiraaaaaa

پست توسط amiraaaaaa » دو شنبه 16 دی 1392, 3:03 pm

آخه بچه جون ونزوئلا شد جا تو رفتی براش وبلاگ زدی.تاپیک زدی.همه ما اینجا دنبال رفتن اروپا.آمریکا.کاناداییم.اونوقت هی میای میگی ونزوئلا.هی تعریف میکنی ونزوئلا خوب که یواش یواش بیای مشتری جمع کنی.پول از مردم بگیری شرکت ثبت کنی.ویزا درست کنی.وگرنه تو دلت واسه کسی نسوخته.اکثر کسایی که می یان تو این سایت.دنبال آینده روشن و تضمین شده میگردن.حالا بیان ونزوئلا چی کار کنن.تو یه مشت هفتیر کش.حالا بیایم بشیم زبان اسپانیایی یاد بگیریم.خداوکیلی کشور قحطی بود تو رفتی اونجا.برو بابا خدا روزیتو جای دیگه دیگه بده.خیال نکن خیلی زرنگی.بچه های این سایت از تو خیلی هفت خط ترن.چهارتا عکس از خیابوناش انداختی.خیال میکنی اینجا همه ندید بدیدن.نه خواهر من برو خدا روزیتو جای دیگه حواله کنه. برو بابا
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

moorad

پست توسط moorad » سه شنبه 17 دی 1392, 9:25 am

دقیقا با آقای داریوش موافقم همین الان که ما بدبختا دربدر دنبال پناهندگی می گردیم خیلی از آقازاده ها دارن با میلیاردها پول توی کشورهای دیگه به عناوین و القاب مختلف عشق و حال می کنن.البته درباره این خانم نظری ندارم.

ali reza

پست توسط ali reza » سه شنبه 17 دی 1392, 12:07 pm

تو تو فیسبوکم هر روز این پستا رو داری میزاری هیشکیم جدیش نمیگیره
آخه مگه بلا نسبت مردم خرن از چاله در بیان بیفتن تو چاه برن به یک کشور عقب افتاده ای مثل ونزوئلا

نمایه کاربر
iranian
محل اقامت: Denmark
تماس:

پست توسط iranian » پنج شنبه 10 بهمن 1392, 12:36 pm

دوستان چکار به مردم دارین همین که این خانم از وضعیت ونزوئلا برای ما مینویسه و عکس میزاره و به اطلاعات ما اضافه میکنه خیلی هم خوبه قرار نیست که حتما بریم جایی تا در موردش تحقیق کنیم! شاید ما هرگز ونزوئلا نریم ولی بالاخره اطلاعاتی داشته باشیم بد نیست
درضمن از رنگ پوست وچهره این خانم مشخص هست که احتمالا یک دو رگه ایرانی ونزئلایی هستن طبیعی هس که به این کشور علاقه داشته باشه
خانم شیما ممنون از اطلاعاتی که میزاری
<p style="text-align: left;">Tanha ID man dar in site faghat hamin hast baghie ID ha &nbsp;jali ast</p>
<p style="text-align: left;">email : xiranianx@gmail.com</p>

rezaranjbaran

پست توسط rezaranjbaran » پنج شنبه 10 بهمن 1392, 6:43 pm

سلام.
پیرو صحبتهای پروانه ای ! که یوزر شیما انجام داده بود میخواستم نکاتی را با ذکر منبع و با دلایل محکم عرض کنم تا اقلا دوستان با چشم باز راجع به کشوری جهان سومی مثل ونزوئلا تصمیم بگیرن :
مورد اول :
Venezuela has one of the highest inflation rates in the world averaging %29.1
معنی فارسی :
ونزوئلا یکی از بالاترین نرخ های تورم دنیا را داراست که 29.1 درصد میباشد.
منبع:
en.wikipedia.org/wiki/Economy_of_Venezuela
(تورم در ایران 33% و در امریکا 1.5% و در انگلستان 2% و در کانادا 1.2% میباشد که میتونین خیلی راحت با جستجو کردن عبارت مثلا :U.S inflation rate توی کادر همون گوگل خوتون ملاحضه بفرمایید میزان تورم امریکا و حتی جاهای دیگه ی دنیا را)

مورد دوم :
ونزوئلا دارای بیشترین میزان قتل یا همون homicide در جهان میباشد با 13080 نفر قتل در سال.(که با توجه به جمعیت نه چندان زیادش آمار خیلی زیادی محسوب میشه).
منبع:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_co ... icide_rate
در این آمار کشور ایران با 75 میلیون نفر جمعیت فقط سالیانه حدود 2215 نفر بر اثر قتل از دنیا میرن ولی ونزوئلا با 30 میلیون جمعیت آمارش 13080 نفره.(یعنی چیزی توی مایه های امریکایی که با بیش از 300 میلیون نفر جمعیت , 14612 نفر قتل سالیانه اتفاق میفته تازه اونم با 300 میلیون جمعیت نه 30 میلیون )

مورد سوم:
راجع به این ارزونی هم که شیما خانوم داره خیلی مانور میده روش باید عرض کنم که طبق سایت معتبر زیر که نتایج آماریش به دلیل اینکه از فیدبک های مردم واقعی ساکن در هر کشوری گرفته شده :
http://www.numbeo.com/cost-of-living/co ... =Venezuela

که برای ما ایرانیا هزینه ی یک ماه زندگی اجاره نشینی توی ونزوئلا اونطوری که من بعضی از هزینه ها را حساب کردم, حدود 2000-1500 دلار در میاد در ماه.یعنی به ریال میشه 4.5 تا 6 میلیون ریال.
در پایین همون چارت نوشته :
These data are based on 1294 entries in the past 18 months from 101 different contributors.
معنی فارسی:
این اطلاعات بر پایه ی 1294 ورودی اطلاعاتی هست که در 18 ماه گذشته از 101 نفر همکاری کننده به دست آمده.

خانم شیما دیگه لطفا ......................
آره.

نمایه کاربر
iranian
محل اقامت: Denmark
تماس:

پست توسط iranian » پنج شنبه 10 بهمن 1392, 7:17 pm

rezaranjbaran نوشته شده:سلام.
پیرو صحبتهای پروانه ای ! که یوزر شیما انجام داده بود میخواستم نکاتی را با ذکر منبع و با دلایل محکم عرض کنم تا اقلا دوستان با چشم باز راجع به کشوری جهان سومی مثل ونزوئلا تصمیم بگیرن :
مورد اول :
معنی فارسی :
منبع:
(تورم در ایران 33% و در امریکا 1.5% و در انگلستان 2% و در کانادا 1.2% میباشد که میتونین خیلی راحت با جستجو کردن عبارت مثلا :U.S inflation rate توی کادر همون گوگل خوتون ملاحضه بفرمایید میزان تورم امریکا و حتی جاهای دیگه ی دنیا را)

مورد دوم :
ونزوئلا دارای بیشترین میزان قتل یا همون homicide در جهان میباشد با 13080 نفر قتل در سال.(که با توجه به جمعیت نه چندان زیادش آمار خیلی زیادی محسوب میشه).
منبع:
در این آمار کشور ایران با 75 میلیون نفر جمعیت فقط سالیانه حدود 2215 نفر بر اثر قتل از دنیا میرن ولی ونزوئلا با 30 میلیون جمعیت آمارش 13080 نفره.(یعنی چیزی توی مایه های امریکایی که با بیش از 300 میلیون نفر جمعیت , 14612 نفر قتل سالیانه اتفاق میفته تازه اونم با 300 میلیون جمعیت نه 30 میلیون )

مورد سوم:
راجع به این ارزونی هم که شیما خانوم داره خیلی مانور میده روش باید عرض کنم که طبق سایت معتبر زیر که نتایج آماریش به دلیل اینکه از فیدبک های مردم واقعی ساکن در هر کشوری گرفته شده :

که برای ما ایرانیا هزینه ی یک ماه زندگی اجاره نشینی توی ونزوئلا اونطوری که من بعضی از هزینه ها را حساب کردم, حدود 2000-1500 دلار در میاد در ماه.یعنی به ریال میشه 4.5 تا 6 میلیون ریال.
These data are based on 1294 entries in the past 18 months from 101 different contributors.
معنی فارسی:
این اطلاعات بر پایه ی 1294 ورودی اطلاعاتی هست که در 18 ماه گذشته از 101 نفر همکاری کننده به دست آمده.

آره.
این اطلاعات رو من قبلا میدونستم
تازه به این ها ابو هوای بد ونزوئلا رو هم اضافه کن خیلی شرجی و گرم تو فصل تابستونه
اصلا یکم فکر کنید میبینید اگر ونزوئلا جای خوبی بود که به پاسپورت ایران بدون ویزا اجازه ورود نمیداد!!:d
معلومه وضع ایران خیلی از ونزوئلا خوبه که اینجوریه
<p style="text-align: left;">Tanha ID man dar in site faghat hamin hast baghie ID ha &nbsp;jali ast</p>
<p style="text-align: left;">email : xiranianx@gmail.com</p>

نمایه کاربر
amiraaaaaa

پست توسط amiraaaaaa » یک شنبه 13 بهمن 1392, 11:43 am

rezaranjbaran نوشته شده:سلام.
مورد اول :
معنی فارسی :
منبع:

مورد دوم :
منبع:

مورد سوم:

معنی فارسی:

آره.
ممنون از شما دوست عزیز.بله دقیقا ونزوئلا یک همچین جایی.کسی مگه خل شده بلند شه بره یک همچین کشوری.بمونه تو ایران به نفعشه.در ضمن توی کاراکاس پایتخت ونزوئلا دور تا دور تمام خونه های حیاط دار سیم با جریان برق کشیدن.همه خونه ها.خب معلوم یک همچین کشوری چیه دیگه.در ضمن به نوشته چند سایت.ونزوئلا بزرگترین تولید کننده کوکایین در جهان.
شیما خانم بی خیال این بچه ها شو.والا اینا از تو خیلی زرنگترن.دنبال یه زندگی نسبتا خوب و آروم و با کلاس میگردن.حال و حوصله هفت تیر کشیم ندارن.بی خیال ما و این وب سایت شو.
ونزوئلا :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

نمایه کاربر
amiraaaaaa

پست توسط amiraaaaaa » سه شنبه 15 بهمن 1392, 1:32 pm

خانم شیما مرادی پس چرا تشریف نمیاری اینجا جواب بدی.کجایی.بیا دلایل منطقی خودت بیان کن لطفا.

rezaranjbaran

پست توسط rezaranjbaran » چهار شنبه 16 بهمن 1392, 7:59 am

دلیلش واضحه.ایشون یکی از عمال رژیم ج.ا تشریف دارن که با متمایل کردن اذهان عمومی به سمت ونزوئلا میخوان همه برن اونجا (که در صورت اعلام پناهندگی در کشور دوست و برادر ونوزئلا !) سریع برگشتشون بزنن توی ایران.
من اون پستو فقط بخاطر کم کردن روی ایشون و ج.ا اینجا دادم.همون رژیمی که باعث بدبختی و بیکاری و بیگاری خیلی از من و شماهاست و من اول مخالفش نبودم اما الان حتی اگه بتونم یه مو از تن این ج.ا بکنم و یه ذره دستشونو رو کنم انگار دنیا را بهم دادن چون بدبختم کردن.

خاطرم هست این خانم شیما مرادی در یکی از فرازهای ! خطبه هایی که اینجا میخوندن ,راجع به چشم پاکی و چه میدونم دخترای ونزوئلایی که با یه تور بالا تنشونو میپوشونن صحبت میکردن و منو به این فکر انداخت که ایشون از اون سپاهی هایی تشریف دارن که خیلی از ممه و سینه خوششون میاد.مخصوصا اگه سن طرف هم کم باشه و مثلا زیر سن قانونی و 18 سالگی باشه.(تا حس تجاوز به اون دختر کم و سن و سال بیچاره بیشتر بشه).
یعنی خوشم میاد خوب تو دهنی ای خوردن با اون پاسخ 3 بندی من.

جانی دپ عزیز

پست توسط جانی دپ عزیز » چهار شنبه 16 بهمن 1392, 6:30 pm

سلام دوستان

باید بگم که ایشون صرفا فقط تجربه های خودشون در مسافرت ها مینویسن و هیچ منظوری دیگری ندارن .

ایشون به چندین کشور سفر کردن و هر چند وقت شرایط کنونی ان کشور ها را در وبلاگ درج مکینند .

اگر دوستان فکر میکنن که گفته های ایشون واقعیت نداره مطالب در سایر وبلاگ ها مقایسه کنند.

به هرحال اطلاع رسانی جرم نیست .

جانی دپ عزیز

پست توسط جانی دپ عزیز » چهار شنبه 16 بهمن 1392, 6:36 pm

دوستی که گفتن نرخ تورم در ایرن 33 % ایا شما در ایران زندگی میکنید ؟

شما به امار های ایرانی توجه میکنید یعنی اینها راست میگن ؟

تورم از مرز 50% خیلی وقت گذشته .

هیچ سازمان اقتصادی حق حضور در ایران نداره برای ارائه یک گذارش درست .

یو اف از بیرون ایران میگه امسال رشد اقتصادی ایران منفی 4 است میدونی یعنی چی !!!!!!

اگر بیاد ایران متوجه میشه منفی 10!!!!!

بیشتر بانک ها با وام یا همون پول سودی سرپا ایستادن .

اگر همچی درست بشه تا 10 سال دیگه هم باید ارزو داشته باشیم رونق اقتصادی برگرده به دوران خاتمی که رشد اقتصادی 4تا5 % بود .

rezaranjbaran

پست توسط rezaranjbaran » چهار شنبه 16 بهمن 1392, 6:57 pm

آقای جانی دپ عزیز ,اولا بحث راجع به ایران نیست و راجع به ونزوئلاست.(اصلا کشور ایرانو آب برده.اصلا فکر کن تورمش 3000 درصده !)

بحث راجع به ونزوئلاست و منم تعجب میکنم که شما چطوری سنگ ایشونو به سینه میزنه و اینجوری از ایشون طرفداری میکنی.
من فکر نمیکنم اون آماری که راجع به ونزوئلا دادم (با ذکر منبع) جای هیچ بحثیو باقی گذاشته باشه.
شمام هی سعی کن پاراگراف های جملاتتو با فاصله ی زیاد بنویسی تا اون پست من گم بشه.(خیلی تابلوئه که داری چی کار میکنی).
اینم بهت بگم هر دفعه بیای جواب بدی منم دوباره همون آمارمو به عنوان پاسخ میذارم تا خاری باشه توی چشم کسانیکه میخوان با دروغ مردمو به کشورای خطرناکی مثل ونزوئلا ببرن.

مورد اول :
معنی فارسی :
منبع:

مورد دوم :
منبع:

مورد سوم:

معنی فارسی:

جانی دپ عزیز

پست توسط جانی دپ عزیز » پنج شنبه 17 بهمن 1392, 9:16 pm

اول اینکه لحن حرف زدنتو درست کن .

دوم اینکه از کسی حمایت نکردم گفتم شما از امار واقعی تورم ایران خبر نداری کار یبه ان کشور نداشتم چه 1% باشه چه 3000% .

بعد هم من دوست دارم با فاصله پیام بذارم به شما که هیچی به چاوشی هم ربطی نداره .

هرکسی هرطور ی دوست داشت فکر کنه .

تو جامعه همه نوع ادم هست خر هم زیاده .

میخوان برن ونز....

یا برن جزایر قناری

یا برن قبرستون تصمیم با خود فرد

نترس منم خوراک جواب دادن ولی جواب دادن منتطقی .

هرکسی هم جانی میشناسه میدونه دنبال چیزی نیست پس الکی جو نده

خخخخخخخخخخخخخ

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 15 مهمان