خارجی ها و خرید ملک در ونزوئلا!

خاطرات تلخ و شیرین مهاجرت و پناهندگی
ارسال پست
ShimaMoradi

خارجی ها و خرید ملک در ونزوئلا!

پست توسط ShimaMoradi » پنج شنبه 10 بهمن 1392, 1:37 am

سلام.

امشب بعد از کلی چرخیدن تو ونزوئلا برگشتم خونه و البته با دست پر! بالاخره زمینی که مد نظرم بود رو پیدا کردم، تو مسیر کاراکاس به مرکز ونزوئلا، زمین مسطح و با اجازه ساخت. البته قرار نیست چیز زیادی ساخته بشه و فقط یه سوله 800 متری تمام برنامه ایه که دوستان چینیم برای اینجا دارن، از دو هفته دیگه کار ساخت شروع میشه. چند تا عکس از زمین میزارم.

این بخشی که سیم خاردار داره تا دیوار آقای همساده زمین منه!

ویلای زیبای یکی از همساده ها!

قرار بود جمعه گذشته مراسم با شکوه سند زدن انجام بشه که دفترخونه به یه سری از مدارکم ایراد گرفت، آقای راهنما فرداش اومد، مشکلات برطرف شد و دوشنبه مدارک رو بردیم و سند رو ثبت کردیم. زمین من 25 در 40 متره و یه قراره یه سوله 800 متری توش ساخته بشه.

بر خلاف بیشتر کشورهای دنیا تو ونزوئلا تمام خارجی هایی که اقامت قانونی دارن اجازه خرید و فروش نا محدود هر چیزی رو دارن. این مورد معامله میتونه ماشین، خونه و حتی زمین های کشاورزی باشه. سند صد در صد به اسم شخص میخوره و تا هر وقتی که بخواد میتونه موضوع معامله رو در اختیار خودش داشته باشه. البته علاوه بر اقامت قانونی، داشتن کد اقتصادی هم برای خرید و فروش به شدت لازمه.

تو سفرهای این چند وقته چند تا عکس جدید هم از یکی از شهرهای مسیر گرفتم که اینجا میبینیدشون.

من عاسق این ابرهای تپل ونزوئلا هستم

اینجا یکی از محله های متوسط و خلوت این شهر بود

این هم یار و یاور من تو این سفرها. بالشی که تو اتوبوس پشت سرم میذاشتم میخوابیدم!

تو ونزوئلا ارزون ترین و ناجورترین محله ها معمولا محله های تو حاشیه جاده ها هستن، وقتی تو ونزوئلا به صورت زمینی سفر میکنی خیلی خونه های زشت و کثیف زیاد دیده میشن. جوری که واقعا تو ذوق آدم میخوره. جاده ها معمولا از وسط دهکده های کوچیک رد میشن که تازه تو همون دهکده ها هم ارزونترین خونه ها لب جاده هستن. برخلاف اروپا که وقتی با قطار سفر میری بیشتر مسیر رو از تو دل طبیعت رد میشی و جاهای بکر رو میبینی، تو سفر های زمینی ونزوئلا خیلی پیش نمیاد که برای یه مدت طولانی از یه روستا رد نشی.

این شصت-هفتاد روز به خاطر سفر خیلی کم رسیدم که بنویسم، این مدت کوتاهی که تا شروع ساخت و ساز پروژه مونده رو سعی میکنم بیشتر بنویسم که وقتی دوباره میرم سر زمین و تو غیبت مجدد، خیلی عذاب وجدان نداشته باشم. به هر حال این وبلاگ قطعا حالا حالاها ادامه داره، فقط ممکنه به خاطر گرفتاری پست ها کمی با فاصله ارسال بشن.

مرسی :)

شیما
منبع: http://apassengertovenezuela.persianblog.ir/
لینک فیس بوک من https://www.facebook.com/shhimamoradi

نمایه کاربر
amiraaaaaa

Re: خارجی ها و خرید ملک در ونزوئلا!

پست توسط amiraaaaaa » یک شنبه 13 بهمن 1392, 12:09 pm

بسه دختر خانم.انقدر جفنگیات اینجا ننویس.کدوم رفاه.کدوم ارزونی.بسه دیگه.
ونزوئلا بزرگترین تولید کننده کوکایین در جهان
ونزوئلا بیشترین آمار قتل در جهان
ونزوئلا دارنده بالاترین تورم در جهان
ونزوئلا دارنده فاسدترین سیستم اداری و پلیس در جهان
ونزوئلا دارنده مخوف ترین باند های قاچاق در جهان
ونزوئلا یکی از کشورهایی است که دزدی در اونجا کاملا مسلحانه انجام میشه.حتی دزدی یک گوشی موبایل.یعنی اسلحه رو میزاره دم پیشونیت میگه گوشی رد کن بیاد.به همین راحتی.کل دزدیا در اونجا اینطوری انجام میشه.
لطفا برای صحت حرفهای من برید در وب سایت یوتوب ببینید چه خبر.
خانم شیما اینجا دنبال مشتری لطفا نگردید.دوستان و بچه های این وب سایت همه یا دنبال اروپا .کانادا.یا آمریکا رفتن هستن.دنبال زندگی با کلاس و آینده روشن میگردن تا خودشون و خانوادشون در آرامش زندگی کنن.اینجا از شما خیلی زرنگترن.برو خواهر من.خدا روزیت .....
ونزوئلا...........................................

نمایه کاربر
amiraaaaaa

پست توسط amiraaaaaa » یک شنبه 13 بهمن 1392, 12:16 pm

دوستان مواظب کلاهبردارها و شیادها باشید.
ممنون :evil:

نمایه کاربر
amiraaaaaa

پست توسط amiraaaaaa » سه شنبه 15 بهمن 1392, 1:30 pm

خانم شیما مرادی پس چرا نمیای اینجا جواب بدی

rezaranjbaran

پست توسط rezaranjbaran » چهار شنبه 16 بهمن 1392, 7:57 am

دلیلش واضحه.ایشون یکی از عمال رژیم ج.ا تشریف دارن که با متمایل کردن اذهان عمومی به سمت ونزوئلا میخوان همه برن اونجا (که در صورت اعلام پناهندگی در کشور دوست و برادر ونوزئلا !) سریع برگشتشون بزنن توی ایران.
من اون پستو فقط بخاطر کم کردن روی ایشون و ج.ا اینجا دادم.همون رژیمی که باعث بدبختی و بیکاری و بیگاری خیلی از من و شماهاست و من اول مخالفش نبودم اما الان حتی اگه بتونم یه مو از تن این ج.ا بکنم و یه ذره دستشونو رو کنم انگار دنیا را بهم دادن چون بدبختم کردن.

خاطرم هست این خانم شیما مرادی در یکی از فرازهای ! خطبه هایی که اینجا میخوندن ,راجع به چشم پاکی و چه میدونم دخترای ونزوئلایی که با یه تور بالا تنشونو میپوشونن صحبت میکردن و منو به این فکر انداخت که ایشون از اون سپاهی هایی تشریف دارن که خیلی از ممه و سینه خوششون میاد.مخصوصا اگه سن طرف هم کم باشه و مثلا زیر سن قانونی و 18 سالگی باشه.(تا حس تجاوز به اون دختر کم و سن و سال بیچاره بیشتر بشه).
یعنی خوشم میاد خوب تو دهنی ای خوردن با اون پاسخ 3 بندی من.

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 20 مهمان