اقدام از طریق UN یا مستقیم به کشور مقصد؟

ویزای ارزان، کیس پناهندگی، اقامت از طریق ازدواج، مشاوره و...
ارسال پست
NoMansLand

اقدام از طریق UN یا مستقیم به کشور مقصد؟

پست توسط NoMansLand » جمعه 28 اردیبهشت 1397, 9:27 pm

سلام
راستش من هیچ راهی جز پناهندگی برام باقی نمونده و یکم در این سایت و سایت های مشابه گشته ام ولی هنوز به نتیجه کاملی نرسیدم راجع به پناهندگی،ممنون میشم اگه از دوستان کسی پاسخ سوالاتم رو بده:

1-اینکه به ترکیه بریم و از طریق UN اعلام پناهجویی بکنیم بهتره یا اینکه مستقیم بریم به کشور مقصد؟
چون شنیده پروسه ترکیه بشدت طولانی هستش و حتی درصورت قبولی ممکنه کشور دلخواهت نری! ولی خب عوضش شنیدم که هزینه اش خیلی خیلی کمتره.

2- اینکه بصورت قانونی (مثلا پاسپورت توریستی) بری کشور مقصد اعلام پناهندگی کنی مهمتره یا غیرقانونی وارد بشی؟

3-من 31 سالمه و هیچ مشکل سیاسی،مذهبی یا جنسی خاصی ندارم چجوری میتونم یه کیس مناسب که قابل باور باشه تهیه کنم؟!

4- و درپایان اینکه بهترین کشور از نظر قبولی برای پناهندگی کجاست؟ خودم کشورهای انگلیسی زبان رو ترجیح میدم که مشکلی بابت زبان نداشته باشم.

ممنون از کسانی که وقت میگذارند.

اسد الله

Re: اقدام از طریق UN یا مستقیم به کشور مقصد؟

پست توسط اسد الله » یک شنبه 30 دی 1397, 11:19 am

اقدام از طریق UN

hm13862007

Re: اقدام از طریق UN یا مستقیم به کشور مقصد؟

پست توسط hm13862007 » یک شنبه 30 دی 1397, 10:46 pm

NoMansLand نوشته شده:
جمعه 28 اردیبهشت 1397, 9:27 pm
سلام
راستش من هیچ راهی جز پناهندگی برام باقی نمونده و یکم در این سایت و سایت های مشابه گشته ام ولی هنوز به نتیجه کاملی نرسیدم راجع به پناهندگی،ممنون میشم اگه از دوستان کسی پاسخ سوالاتم رو بده:

1-اینکه به ترکیه بریم و از طریق UN اعلام پناهجویی بکنیم بهتره یا اینکه مستقیم بریم به کشور مقصد؟
چون شنیده پروسه ترکیه بشدت طولانی هستش و حتی درصورت قبولی ممکنه کشور دلخواهت نری! ولی خب عوضش شنیدم که هزینه اش خیلی خیلی کمتره.

2- اینکه بصورت قانونی (مثلا پاسپورت توریستی) بری کشور مقصد اعلام پناهندگی کنی مهمتره یا غیرقانونی وارد بشی؟

3-من 31 سالمه و هیچ مشکل سیاسی،مذهبی یا جنسی خاصی ندارم چجوری میتونم یه کیس مناسب که قابل باور باشه تهیه کنم؟!

4- و درپایان اینکه بهترین کشور از نظر قبولی برای پناهندگی کجاست؟ خودم کشورهای انگلیسی زبان رو ترجیح میدم که مشکلی بابت زبان نداشته باشم.

ممنون از کسانی که وقت میگذارند.
سلام دوست عزیز
وقت بخیر

چون قبلا 4 ماه پیش ، خودم یکبار به کشورهای جنوب اروپا مسافرت داشته ام و به دلیل مشکلی که برام پیش اومده ، برگشتم ایران ، از حیث دانش شخصی ، نکاتی رو خدمت شما میگم ، الان ایرانم و برای پناهندگیم احتمالا عازم میشم در آینده به ترکیه تا در اونجا ثبت نام کنم .

احتراما حقیر نه اطلاعی از کیس ها و نگارش آن دارم و راهی برای خروج بلدم و صرفا جهت کمک به شما ، مطالبی رو خدمت شما میگم :

پاسخ 1 - از جهتی ترکیه بهتر هستش ، فقط ثبت نام نزد مرکز un رو قطع کرده سازمان ملل در ترکیه و باید حتما و فقط در هر یک از شهرهای کوچکتر ترکیه که جز شهرهای اصلی و مهم و شلوغش نیست ، هر نفر شخصا بره و در اداره مهاجرت اون شهر ، ثبت نام اولیه کنه خودش رو . ازش چند تا سوال میپرسن و بعدش یه کاغذ بهش میدن که روش تاریخ میلادی درج شده است و اون تاریخ زمان ، مصاحبه اصلی سازمان ملل شماست . مصاحبه با حضور نماینده اداره مهاجرت ترکیه در همان شهر ، نماینده un در اون شهر و نماینده پلیس امنیت همان شهر و با حضور یک مترجم به زبان دلخواه شما انجام میشه که کیس خطر و اصلی شما باید در این مرحله ارائه بشه توسط خودتون .
اما در کشور مقصد ، میتوانید بدون در نظر گرفتن این محدودیت تردد و ثبت نام ، مستقیما اقدام کنید با زمانی کمتر وقت مصاحبه اصلی شما فرا برسه .
بستگی به شما داره که بخواید کدام راه رو انتخاب کنید . ضمنا رفتن به ترکیه و ثبت نام کردنش بسیار بسیار هزینه کمتری داره براتون تا برید کشور مقصد ، چه با ویزا و چه غیرقانونی ، ولی زمان میبره تا نوبت بدن بهتون برای اخذ کیملیک سفید پناهندگی در ترکیه (کارت اقامت قانونی پناهندگان) و بعدش هم مصاحبه اصلی و کشوری شما .. البته خبر خوب اینکه شنیده شده کارمندان اداره مهاجرت در تمامی شهرهای ترکیه دارن زیاد میشن و کیملیک دادن موقت داره تسریع پیدا میکنه و همچنین ، پرسنل مصاحبه کننده سازمان ملل هم دارن با برنامه ریزی که هنوز هیچ اطلاعات خاصی ازش منتشر نشده ، بیشتر میشن تا مصاحبه ها تسریع بشه و یکمی از این بار ترافیک شلوغ شهرها کم بشه . امیدواریم .

پاسخ 2 - کاملا بستگی به بدنه کیس شما داره و هیچ کس نمیتونه بگه که قطعا افرادی که با پاس میرن و تحویل میدن ، رد خواهند شد بعدا و دیپوریت قطعی است ، خیر . همش بستگی به داستان کیس شما و کیس راهتون داره . کاملا روی این قضیه تحقیق کنید حتما قبلش که سنجیده عمل کنید . احتمالا من شخصا به دلیل کیس خودم ، پاسم رو تحویل نمیدم به اداره مهاجرت .

پاسخ 3 - برای مثال بنده 32 سال دارم و کیسم ، داستان واقعی زندگی خودم هستش و مستند میباشد . شما هم باید بتوانید سناریویی را برای زندگی خودتون با مشورت صحیح گرفتن از دیگران تهیه و تدوین کنید . روی این مورد خیلی خیلی کار کنید . کیس سوخته نباشه ، مستند و مستدل باشه و با دلائل محکمه پسند باشه که بعدا باعث مشکل نشه براتون . حتما از افراد امین و سالم کمک بگیرید در مورد مشورت کیس شما .

4 - از دید بنده ، آلمان ، هلند ، نروژ خوب هستند . ولی شخصا چون مسیر هوایی و بعدش زمینی رو به جنوب اروپا رفته ام و دیگه نمیخوام برم این کشورها رو ، ممکنه اگر به نتیجه برسم ، در آینده برم کشور ترکیه .

با سپاس

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 65 مهمان