اقدام اعتراضی افغان ها به بلاتکلیفی هزاران پناهجوی افغان در

شرایط، مشکلات، مزایا و اطلاعات مفید جهت درخواست پناهندگی در ترکیه و اندونزی
ارسال پست
pagan
پست: 298
تاریخ عضویت: سه شنبه 5 دی 1391, 1:58 pm

اقدام اعتراضی افغان ها به بلاتکلیفی هزاران پناهجوی افغان در

پست توسط pagan » چهار شنبه 7 خرداد 1393, 4:40 pm

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
-
-
آکسیون‌های اعتراضی و اعتصابات پراکنده پناهجویان افغانی در مقابل دفترسازمان ملل در ترکیه همچنان ادامه دارد. حرکت‌های اعتراضی پناهجویان افغانی از سال دو هزار و یازده دامنه وسیع تری یافته است

به گفته فعالین امور پناهجویان معترض، هزاران پناهجوکه در وضعیت نامناسبی در انتظار تصمیم مسئولین کمیساریای پناهندگان سازمان ملل در ترکیه اقامت گزیده‌اند به کمترین خدمات اجتماعی دسترسی ندارند، اطفال از رفتن به مکتب محروم‌اند و در حل مشکلات سلامتی شان نیز عاجز‌اند، این پناهجویان خواهان هرچه عاجل‌تر رسیدگی به مشکلات آنان‌اند.

تیم هماهنگ کننده مهاجرین با ارسال نامه‌ای به رئیس کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل تصریح می‌کند: افغان‌های پناهجو، دومین گروه بزرگ از پناهجویان در ترکیه را بعد از پناهجویان سوری تشکیل می‌دهند که اکثرشان به خاطر جنگ‌های خانمان‌سوز از کشورشان فرار کرده‌اند.

دراین نامه گفته شده است که شمار افغان‌های پناهجو در ترکیه در سال گذشته خورشیدی به بیست هزار نفر بالغ می‌شده است.

در این قطعنامه‌ای که در این رابطه صادر شده است فعالین امور مهاجرین از مسئولین کمیساریای عالی پناهندگان خواسته‌اند تا توضیح داده شود که چرا پرونده‌های پناهجویان که قبلاً به عنوان پناهجو شناخته شده‌اند به صورت طولانی بدون سرنوشت باقی مانده‌اند.

به علت عدم پاسخگویی مسئولین سازمان ملل اکنون هفته هاست که در انکارا پناهجویان افغان گروه گروه به اعتصابیون و متعرضین در مقابل دفتر سازمان ملل در پایتخت ترکیه می‌پیوندند.

یک بانوی افغان که به علت دشواری‌ها و عدم پاسخگوئی مقامات کمیساریای عالی لبهای خود به عنوان یک اقدام اعتراضی دوخته بود، بامداد امروز به علت وخامت وضع جسمی با کمک امداگران به بیمارستان انتقال یافت تا بتوان سلامتی وی را از خطرنجات داد.

علی حکمت از فعالین و از هماهنگ کنندگان حرکت اعتراضی پناه جویان افغان در ترکیه در گفت‌و‌گو با رادیو بین المللی فرانسه به وضعیت نابسامان و رنج آور پناهجویان بلا تکلیف در شهرهای مختلف ترکیه می‌پردازد.

وی درباره وضع عمومی هزاران پناهجوی هم وطن پراکنده خود در شهرهای ترکیه می‌گوید: گوش کنید.

http://www.persian.rfi.fr/%D8%A7%D9%82% ... 8%A7%D9%81
پیش چشم آدم آواره گل هم بوی کاهگل می دهد
**زندگی دور از وطن طعم هلاهل می دهد**

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 24 مهمان