مراحل پناهندگی در ترکیه بخش سیزدهم

شرایط، مشکلات، مزایا و اطلاعات مفید جهت درخواست پناهندگی در ترکیه و اندونزی
ارسال پست
ماهنامه مرمر ترکیه
پست: 56
تاریخ عضویت: پنج شنبه 21 آبان 1394, 7:12 am
محل اقامت: استانبول
تماس:

مراحل پناهندگی در ترکیه بخش سیزدهم

پست توسط ماهنامه مرمر ترکیه » پنج شنبه 28 آبان 1394, 9:35 pm

http://marmarmagazine.com/
جواب مصاحبه مالی‌ چه مدتی طول خواهد کشید؟

اگر پناهجویی در وضعیت اضطراری باشد، شاید در همان روز نتیجه بگیرند. معمولا جوابها ۲ هفته تا ۶ماه بعد از مصاحبه مالی‌ داده می شود،

ـ اگر فردی که در مصاحبه مالی‌ قبول می شود، چگونه میتواند کمک‌ را دریافت کند؟

متقاضی میتواند کمک مالی‌ را از بانک مورد قرارداد با کمیساریا در شهری که ثبت نام شده اند دریافت کند. در بانک باید کارت شناسایی عکسدار ویا برگه پناهندگی را ارائه شود. هر فرد متقاضی می تواند از تاریخ پرداخت کمک مالی از طریق سایت اینترنتی آگاه شود. در شرایط معمولی‌ کمک‌های مالی‌ در یازدهم هر ماه به مدت ۵ روز پرداخت می شود.

ـ کمک های درمانی

ـ یک فرد بیمار چگونه می تواند از کمکهای بهداشتی بهرمند شود؟

سلسله مراتب کاری از یک شهر به شهر دیگر فرق می‌کند. سلسله مراتب اصلی‌ در این مورد بدین شرح است:

اما، شهرهای زیادی وجود دارد که در آنجا فرد متقاضی می تواند مانند شهروندان دیگر کمک‌های اولیه پزشکی را درکلینیک‌های محل‌ دریافت کنند. این کلینیک‌ها معمولآ به زنان باردار و کودکان نیز کمک میکنند. اگر به مداوای بیشتری احتیاج دارند و پول پرداخت هزینه آنرا ندارند، میتوانند به انجمن کمک‌های اجتماعی و همبستگی. در محل اقامت خود مراجعه کنند. دربعضی از شهرها، در صورت داشتن بیماری جدی، می توانند مستقیمآ به بیمارستان دولتی مراجعه کنند.

با این حال، در بیشتر شهرها به نامه ای از پلیس احتیاج دارند که آنرا ضمیمه درخواست خود نمایند. تصمیم، معمولآ بعد از دیدار ازخانه افراد، ازطرف کمیته ای گرفته می شود. جواب خود را باید معمولآ در عرض ۱-۲ هفته بگیرند. اگر انجمن حاضر به پرداخت مخارج فرد متقاضی باشد، فرد متقاضی میتواند تصمیم گرفته شده را به بیمارستان ارائه دهند.

اگر انجمن تقاظای فرد را رد کند، سعی کنند تقاضای خود را کتبآ انجام بدهد. اگر فکر می‌کند که تصمیم نادرست است، می توانید اعتراض خود را بطور کتبی‌ به انجمن بدهد. کانون وکلا در هر شهر ممکن است بتواند در رابطه با نوشتن این اعتراض به افراد کمک کند. فرد متقاضی میتواند، این تصمیم منفی‌ را همراه با گزارش پزشکی در مورد بیماریش، و هزینه تخمینی درمان را‌ به کمیساریای عالی‌ پناهندگان سازمان ملل متحد بفرستند تا این سازمان بررسی کند که آیا می تواند کمکی بکند یا نه. با توجه به سیستم ترکیه، برای دریافت هرگونه کمک دولتی، باید نزد پلیس ثبت نام کرده و دارای دفترچه اقامت باشید.

ـ برای حل مشکلات روحی روانی‌ چکار باید کرد؟

در بیشتر شهرها باید روانپزشک ویا روانشناس در بیمارستانهای دولتی وجود داشته باشد. برای گرفتن وقت، باید همان مراحلی را که برای گرفتن خدمات پزشکی‌ دیگر طی می شود پیش گرفت. در بعضی‌ مواقع، در شهرها روانشناس هایی در انجمن خدمات اجتماعی و حمایت کودکان (HCEK) نیز موجود می باشد.
http://marmarmagazine.com/

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 28 مهمان