اخبار كشور كانادا

اخبار، قوانین و اطلاعات مرتبط با پناهندگی
ارسال پست
Arad Avanesian
پست: 96
تاریخ عضویت: یک شنبه 17 دی 1391, 6:06 pm

اخبار كشور كانادا

پست توسط Arad Avanesian » شنبه 7 بهمن 1391, 9:58 pm

اداره مهاجرت کانادا برخی برنامه های جدید خود را از ابتدای سال 2013 آغاز کرده است. پس از تغییرات اخیر، اهمیت دارا بودن مهارت زبان انگلیسی و یا فرانسه بیشتر شده است. از جمله این برنامه ها می توان به برنامه مهاجرت به کانادا از طریق نیروی ماهر فدرال ، نیروی ماهر فدرال شاخه فنی و حرفه ای و مهاجرت استانی اشاره کرد.
مهارت زبان انگلیسی و یا فرانسه توسط CLB که سیستم ارزیابی مهارت زبان در کانادا میباشد در 4 مهارت شنیداری ، مکالمه ، نوشتن و خواندن متقاضیان را ارزیابی می کند. سیستم ارزشگذاری و نمره دهی در
CLB از 1 تا
12 و به این صورت است :
از 1 تا 4 : سطح مقدماتی
از 5 تا 8 : سطح متوسط
از 9 تا 12 : سطح پیشرفته
اما متقاضیان می توانند توسط آزمونهای مشخصی مهارت زبان خود را ارزیابی و به عنوان مدرک مورد قبول به اداره مهاجرت کانادا ارائه کنند.
در زبان انگلیسی :
1- امتحان IELTS : که در سراسر دنیا برگزار می شود
2- امتحان CELPIP : این آزمون تنها در کانادا برگزار میشود.
در زبان فرانسه، آزمون TEF برای ارزیابی سطح زبان فرانسه در برنامه های مهاجرتی فدرال کانادا مورد قبول می باشد.
لازم به یادآوری است که داشتن مهارت در هر دو زبان انگلیسی و فرانسه در اکثر برنامه های مهاجرتی می تواند امتیاز شما را بیشتر و در نتیجه پروسه پذیرش شما را نیز سریعتر کند....
فکر میکردم تو همدردی!
ولی نه!
تو هم دردی

Arad Avanesian
پست: 96
تاریخ عضویت: یک شنبه 17 دی 1391, 6:06 pm

اخبار _ اقامت كانادا به پناهندگان ايرانی و عراقی

پست توسط Arad Avanesian » شنبه 7 بهمن 1391, 10:01 pm

وزارت مهاجرت كانادا اعلام كرد تصميم دارد تا سال 2018 به حدود 5000 پناهنده ايرانی و عراقی كه هم اكنون در تركيه هستند اقامت كانادا بدهد.

جيسون كنی وزير اداره مهاجرت كانادا، ضمن تقدير از كشور تركيه به علت بازگذاشتن مرزهای اين كشور و پذيرفتن مهاجران ايرانی و عراقی و سوری، برای كمك به تركيه و كاهش فشاری كه در مرزهای اين كشور وجود دارد تصميم به اعطای اقامت به پناهندگان گرفته است.

وزير اداره مهاجرت همچنين يادآور شد كه كانادا بنا به تعهدی كه در قبال پناهدگان داشته است، در سالهای 2009 و 2010 به حدود 20000 پناهنده عراقی و تا كنون نيز به حدود 12000 پناهنده سوری اجازه اقامت در كشور كانادا را داده است. لازم به ذكر است كه كانادا يكی از چند كشوری است كه متعهد شده است تا به پناهندگان سوری اقامت دهد..........
فکر میکردم تو همدردی!
ولی نه!
تو هم دردی

Arad Avanesian
پست: 96
تاریخ عضویت: یک شنبه 17 دی 1391, 6:06 pm

اخبار كشور كانادا _ گرفتن عكس و اثر انگشت

پست توسط Arad Avanesian » شنبه 7 بهمن 1391, 10:29 pm

به منظور قانونی تر کردن سفر به کانادا، ملیت های 29 کشور از جمله ایران باید برای ورود به کشور کانادا تحت بررسی سیستم های امنیتی بیومتریک قرار بگیرند.
جیسون کنی اظهار داشته است : سیستمهای امنیتی بیومتریک یکی از موثر ترین راههای شناسایی افرادی است که وارد کشور کانادا می شوند.
با شروع سال 2013 از افرادی که با ویزای ویزیتور، تحصیلی و یا کاری وارد کانادا می شوند، عکس و اثر انگشت گرفته می شود. این سیستم امنیتی فقط برای افرادی است که از کشورهای زیر وارد کانادا می شوند : افغانستان، آلبانی، الجزایر، بنگلادش، برمه، کامبوج، کلمبیا، کنگو، مصر، اریتره، هایتی، ایران، عراق، جاماییکا، اردن، لائوس، لبنان، لیبی ، نیجریه، پاکستان، فلسطین، عربستان صعودی
سومالی، سریلانکا، سودان، سوریه، تونس، ویتنام و یمن
گفتنی است که برای شهروندان و کسانی که اقامت دائم کانادا دارند، افراد زیر 14 سال و بالاتر از 79 سال، دیپلمات هایی که به طور رسمی به کانادا سفر کرده اند و خانواده هایشان لزومی به انجام عمل بیومتریک نیست.
سیستم حفاظتی بیومتریک در کشورهای زیادی مانند آمریکا، انگلیس، استرالیا، نیوزیلند، کشورهای اروپایی عضو اتحادیه شینگن، ژاپن، کره جنوبی، امارات متحده عربی، اندونزی، مالزی و عربستان صعودی نیز رواج دارد.
فکر میکردم تو همدردی!
ولی نه!
تو هم دردی

Arad Avanesian
پست: 96
تاریخ عضویت: یک شنبه 17 دی 1391, 6:06 pm

كشور كانادا و سرد شدن بازار خريد ملك

پست توسط Arad Avanesian » یک شنبه 8 بهمن 1391, 12:26 pm

یکی از تحلیل گران بانک CIBC می گوید که کاهش ارزش املاک در کانادا به زوجهای جوان و بازنشسته هایی که می خواهند به ونکوور بروند کمک خواهد کرد تا مسکن دلخواه خود را بخرند.اگرجه اقتصاد کانادا از کاهش قیمتها در بازار مسکن آسیبهایی دیده است ولی هستند افرادی که از این اتفاق سود ببرند. اکنون در شهرهایی مثل تورنتو و ونکوور بسیاری از مهاجران و بازنشسته ها قادر به خرید مسکن شده اند.
البته کاهش فروش خانه در کانادا از جنس بحران آمریکا و یا ایرلند نیست، سردی بازار مسکن در کانادا به علت بحران اقتصادی نبوذه و بیشتر به علت یک موج از عدم پرداخت وامهای دریافتی از طرف برخی از خریداران بوده است.
این تحلیلگر افزوده است که بانکهای کانادایی به شدت آمریکا به افراد کم درآمد واهای سنگین نداده است. تنظیم تدریجی بازار مسکن به مراتب بهتر از سقوط آراد قیمتها می باشد و اقتصاد کانادا ظرف دو سال آینده توسط رشد جهانی اقتصاد حمایت بیشتری خواهد شد.
در چند ماه اخیر رشد قیمتها در بازار مسکن کانادا متوقف شده است و میزان ساخت وساز انبوه نیز در کانادا کاهش چشمگیری داشته است. در این بین بانکها و مسئولین پولی کانادا شرایط سخت تری برای دریافت وام مسکن در نظر گرفته اند ولی نرخ بهره همجنان در سطح پایین و بین 3 - 4% برای وامهای متعارف قرار دارد.
فکر میکردم تو همدردی!
ولی نه!
تو هم دردی

Arad Avanesian
پست: 96
تاریخ عضویت: یک شنبه 17 دی 1391, 6:06 pm

Re: اخبار كشور كانادا

پست توسط Arad Avanesian » سه شنبه 10 بهمن 1391, 12:46 pm

خواهش ميكنم دوست عزيز و خوشحالم كه مطالب مفيد بوده :D
من هر مطلبي رو كه مربوط به طريقه و شرايط اقامت و پناهندگي كشور كاناداست رو اينجا قرار ميدم تا دوستان همه بتونند استفاده كنند .
فکر میکردم تو همدردی!
ولی نه!
تو هم دردی

Arad Avanesian
پست: 96
تاریخ عضویت: یک شنبه 17 دی 1391, 6:06 pm

پناهندگی کسی در کانادا قبول می شود كه .....

پست توسط Arad Avanesian » سه شنبه 10 بهمن 1391, 12:51 pm

پناهندگی کسی در کانادا قبول می شود که دلیل قانع کننده ای دال بر ترس از شکنجه و آزار بر اساس عقاید مذهبی، ملیتی، عقاید سیاسی یا عضویت در گروه های اجتماعی خاص ارائه نماید. این دلایل باید به نحوی باشد که دادگاه کانادا را راضی نماید که شخص متقاضی پناهندگی نمیتواند به کشورش بازگردانده شود زیرا مثلا خطر مرگ یا شکنجه او را تهدید میکند. در غیر اینصورت درخواست متقاضی پناهندگی رد شده و شخص متقاضی به کشورش برگردانده میشود.
فکر میکردم تو همدردی!
ولی نه!
تو هم دردی

Arad Avanesian
پست: 96
تاریخ عضویت: یک شنبه 17 دی 1391, 6:06 pm

Re: اخبار كشور كانادا

پست توسط Arad Avanesian » چهار شنبه 11 بهمن 1391, 1:55 pm

بله حتما هر مطلبي كه درمورد اسكان و شرايط كمك كشور كانادا به پناهجو باشه رو ميزارم تا شما و ساير دوستان استفاده كنيد .
من هم مثل شما و خيلي هاي ديگه تو اين سايت در حال انجام كارهاي مربوطه هستم تا بتونم كه اقدام كنم براي كانادا اما چند روزي هستش كه مطالبي رو از سايت هاي معتبر دريافت ميكنم دال بر سخت تر شدنه شرايط پناهندگي در كشور كانادا
مثلا طولاني تر شدن شرايط گرفتن شهروندي كانادا از 5 سال رسيد به 9 سال و واقعا اين عذاب اوره به نظره من و خيلي چيز هاي ديگه و من كم كم دارم به كشور ديگه اي مثل سوئد فكر ميكنم نميدونم هنوز تصميم قاطع نگرفتم اما براي كانادا كمي نسبت به قبل ترديد دارم و ........
اميدوارم شرايط بدتر نشه
در ضمن تمامي اين مطالب رو از سايت هاي روز و معتبر تهيه ميكنم و ميزارم
فکر میکردم تو همدردی!
ولی نه!
تو هم دردی

Arad Avanesian
پست: 96
تاریخ عضویت: یک شنبه 17 دی 1391, 6:06 pm

شهروندي كشور كانادا از 5 سال به 9 سال !!!!!

پست توسط Arad Avanesian » چهار شنبه 11 بهمن 1391, 2:03 pm

ایرانتو: بررسیهای مطرح شده توسط اتاوا برای جلوگیری از تقلب دراخذ شهروندی کانادا به این معنی است که هزاران نفر از مهاجران برای تبدیل شدن به شهروند کامل باید به مدت نه سال منتظر بمانند.تا همین اواخر، مهاجرین دارای اقامت دائم باید سه سال قبل از ارائه درخواست شهروندی منتظر می ماندند، که پس از ارائه درخواست، پردازش و رسیدگی به آن نیز حدود ۲۱ ماه طول می کشید که در مجموع حدود پنج سال به طول می انجامید.
از ماه می سال گذشته دولت فدرال ، پرسشنامه اقامتی دقیق تری را برای برخی از متقاضیان فراهم کرد و ارسال نمود که منظور از آن ایجاد اطمینان ازاینکه آنان به واقع درآن مدت درکانادا حضور داشته اند. از متقاضیان خواسته شد چهار صفحه فرم را با جزئیات و همراه با مدارک مثبته مانند اظهارنامه مالیاتی، فیش حقوقی، و بلیط هواپیما حتی برای غیبتهای کوتاه، ارائه کنند و اذعان گردید که زمان پردازش این پروسه ۱۵ ماه طول می کشد.
اما در این ماه، متاسفانه متقاضیانی تجربه کردند که باید چهارسال بیشتر صبر کنند تا پرونده هایشان مورد ارزیابی قرارگیرد.
مانا گلنازی، مهندس در تورنتو ، که در سال ۲۰۰۸ از ایران آمده است ، این روند رسیدگی را خسته کننده و نا امید کننده می داند.
او می گوید، ما احساس می کنیم به وسیله دولت گروگان گرفته شده ایم.
گلنازی ۳۳ ساله بعد از قبول شدن در آزمون شهروندی ماه جولای برای پر کردن پرسشنامه فراخوانده شده بود و از اینکه باید درخواست خود را به روز کند و ۴۸ ماه منتظر بماند، بسیار متعجب شد.
گلنازی ، تحلیلگر IT میگوید، من اینجا مدرسه رفتم. سخت کار می کنم. مالیات می دهم. من داوطلبانه در این جامعه هستم. من یک شهروند مفید و خوب هستم. پس حقوق من بعد این سالها کجاست؟
من نمی توانم در این سیستم رای بدهم و مشارکتی هم نمی توانم در آن داشته باشم. من مانند یک شهروند خوب عمل میکنم اما آنها نمی خواهند یک حقوق برابر به من بدهند.
بسیاری از متقاضیان شهروندی دغدغه های مشابهی دارند و از تاخیرهای موجود عصبی هستند.
گلنازی از شرکت کنندگان داوطلبانه برنامه تری فاکس ، میگوید از زمانی که وارد کانادا شده ام فقط دوبار و در مجموع ۲۸ روز از کانادا خارج شده ام . او برای ملاقات مادرش که به بیماری سرطان مبتلاست، برای تعطیلات به انگلستان رفته بود.
متقاضیان می توانند به خارج کانادا مسافرت کنند اما باید با پاسپورت کشور خودشان ویزا بگیرند که این موضوع می تواند پردردسر و پرهزینه باشد.
با توجه به گزارش اداره مهاجرت، حدود ۶۰۰۰۰ تقاضای شهروندی برای بررسیهای بیشتر بین ۷ می و ۲۸ سپتامبر 2012 ارجاع داده شده است که از این میان حدود ۱۱۰۰۰ نفر برای پرکردن پرسشنامه فراخواند شده اند.
سخنگوی وزارت مهاجرت Paul Northcott گفت، پرسشنامه اقامتی و تحقیقات و رسیدگیهای دقیق یک امر روتین و معمول نیست که ما بخواهیم زمان مشخص برای آن تعیین کنیم و این زمان از یک کیس به کیس دیگر متغیر است.
و افزود مقامات نمی توانند مسیر زمانی مشخصی را برای رسیدگی به این موارد داشته باشند.
مقامات در مورد چگونگی پرکردن پرسشنامه ها توسط متقاضیان و آمار میزان پذیرفته شدگان و رد شدگان نمی توانند چیزی بگویند.
سخنگوی جیسون کنی، وزیر مهاجرت، Alexis Pavlich گفت: دولت محافظه کار اذعان کرده است تعداد بیشتری از تقاضاهای اقامت دائمی، نسبت به دولت لیبرال قبلی وجود دارد، که این موضوع بر روی بار پروسه زمانی شهروندی فشار آورده است.
وی طی یک ایمیل گفت دولت ما برآن است که از ارزش شهروندی کانادا محافظت کند به همین خاطر با اخذ اقامت و شهروندی متقلبانه به شدت مقابله و آن را سرکوب می کند.
این افزایش بررسیهای موشکافانه منجر به طولانی شدن پروسه زمانی رسیدگی در برخی از موارد می شود اما در طولانی مدت، یک سیستم پاکیزه و سریع در نتیجه این روال، حاصل خواهد شد.
منتقد لیبرال مهاجرت، Kevin Lamoureu ، گفت، بیش از ۳۰۰۰۰۰ نفر دارای اقامت دائم وجود دارد که تقاضاهای شهروندیشان در شرایط بی تکلیفی به سر می برند.
و ادامه داد، در مجموع، این پروسه زمانی غیر قابل پذیرش است. ما هزاران شهروندی داریم که از حق رای دادن محرومند.
مهاجر فلسطینی که از طریق اسپانسری همسرکاناداییش در سال ۲۰۰۰ به کانادا آمده است در سال ۲۰۱۰ آزمون شهروندیش را قبول شده اما بعد ازاینکه به وسیله یک افسر در مورد پاسپورت منقضی شده اردنی اش مورد سوال قرار گرفت پرسشنامه اقامتی به وی داده شد.
او دارای تحصیلات در رشته حسابداری و امور مالی از دانشگاه ایلینوی جنوبی است. وی توسط اداره مهاجرت جهت بروز رسانی متداول فراخوانده شد که به او گفته شد بررسی پرونده وی ممکن است ۱۵ ماه به طول انجامد.
وقتی او مجددا در اوایل ماه ژانویه فراخوانده شد اداره مهاجرت گفت زمان انتظار شما به ۴۸ ماه رسیده است.
پدر دو فرزند در تورنتو گفت، من احساس خیانت می کنم. آنها نمی توانند با زندگی من بازی کنند. ما نمی خواهیم به پرونده ما بدون نوبت رسیدگی شود یا بدون هیچ دقتی درخواست شهروندی ما بررسی شود، آنچه می خواهیم یک چارچوب زمانی منطقی برای پروسه پردازش تقاضای شهروندی ما است.
هرساله ۱۶۰۰۰۰ نفر، شهروندی کانادا را به دست می آورند. اما نرخ رد تقاضا در این ۵ سال روند صعودی از ۱.۴ درصد به ۳.۵ درصد داشته است. علاوه بر گذراندن آزمون شهروندی، متقاضیان بایستی سطح قابل قبولی از زبان انگلیسی یا فرانسوی را داشته باشند و هیچ گزارش و شکایت جزایی و سوء پیشینه جنایی نداشته باشند.
فکر میکردم تو همدردی!
ولی نه!
تو هم دردی

Arad Avanesian
پست: 96
تاریخ عضویت: یک شنبه 17 دی 1391, 6:06 pm

Chand Ta Az Soalhaye Mosahebe

پست توسط Arad Avanesian » چهار شنبه 11 بهمن 1391, 2:09 pm

اساس مصاحبه، فرم IMM0008 شما است،‌براي همين سوالات عمومي ديگر مثل : نام خانوادگي شما چگونه تلفظ مي شود يا چرا حين كار از شركت X استعفا داده به شركت Y رفتيد يا .... ممكن است پرسيده شود كه بايد مطابق آنچه كه در فرم IMM0008 نوشته ايد پاسخگو باشيد.
اگر پاسخ از پيش تعيين شده اي به سوالي بدهيد و به آن پاسخ اعتقاد نداشته باشيد ممكن است در سوال و جواب ديگري آن را بر ملا سازيد. بنابراين همواره حقيقت را بگوييد. بدانيد افسر مهاجرت غير از آشنايي با روشهاي روانشناسي، با بسياري از حقايق كشور شما آشناست.

1-Why do you want to leave Iran?
چرا مي خواهيد ايران را ترك كنيد؟
2-What are some customs that you have felt comfortable keeping
چه عادات و سنني را ميل داريد نگه داريد؟
3-Have you dropped any customs because you felt some pressure to do so?
آيا بعضي عادات و سنن خود را بواسطه اينكه احساس كرده ايد تحت فشار هستيد رها كرده ايد؟
4- Whose decision was it to apply for immigration? درخواست مهاجرت تصميم چه كسي بود؟
5-What do you remember about Iran after Immigration?
بعد از مهاجرت چه چيزهايي از ايران را به خاطر خواهيد آورد؟
6-What differences have you noticed in regard to:
1. Living circumstances (housing, food, transportation, education, etc
2. Jobs
3. Gender role (what is expected of men or women)
4. Social customs and culture
چه تفاوت هايي را ملاحظه كرده ايد؟ در خصوص:
شرايط زندگي (مسكن،‌غذا، حمل و نقل، آموزش و غيره)
شغل ها
نقش جنسيت (از مردان يا زنان چه انتظاري مي رود)
عادات اجتماعي و فرهنگ
7-What do you know about Canada?
درباره كانادا چه مي دانيد؟
8-Do you have plans to return to Iran to visit or live?
آيا شما طرح هايي براي بازگشت به ايران براي ملاقات يا زندگي داريد؟
9-Why do you want to come to Canada?
چرا مي خواهيد به كانادا بياييد؟
10-why do your families come to Canada?
چرا خانواده شما مي خواهند به كانادا بيايند؟
11-What made you decide to apply for immigration into Canada?
چه چيزي باعث شد تصميم به مهاجرت به كانادا بگيريد؟
16-Is there any specific reason why you choose Canada as your destination?
آيا دليل خاصي وجود دارد كه شما كانادا را به عنوان مقصد خود انتخاب كرده ايد؟
13-What do your family hope to find in Canada?
خانواده شما اميد دارند در كانادا چه چيز را بيابند؟
16-What are some of the best things your family has found in Canada?
بعضي از بهترين چيزهايي كه خانواده شما در كانادا خواهند يافت چيست؟
15-What are some things you have been disappointed in?
بعضي از چيزهايي كه (در كانادا) شما را ناراحت خواهد كرد چيست؟
16-What is you are not allowed to immigrant?
اگر در مهاجرت قبول نشويد چه مي كنيد؟
17-Why do you think you will be better off professionally in Canada?
چرا فكر مي كنيد از نظر حرفه اي وضعتان در كانادا بهتر خواهد بود؟
18-Tell me about obligations in Iran?
چه تعهدات و وابستگي هايي در ايران داريد؟
19-What do you expect Canada to be like?
از كانادا انتظار چگونه كشوري را داريد؟
20-How do you plan to support yourself while learning English?
طرح شما براي از عهده مسايل مالي برآمدن هنگام يادگيري زبان انگليسي چيست؟
فکر میکردم تو همدردی!
ولی نه!
تو هم دردی

Arad Avanesian
پست: 96
تاریخ عضویت: یک شنبه 17 دی 1391, 6:06 pm

Re: اخبار كشور كانادا

پست توسط Arad Avanesian » جمعه 13 بهمن 1391, 10:14 pm

Salam
Bale Aksareh Soal Haye Bala Va Zekr Shodeh , Tou Proseye Panahndegi Porsideh Mishe
Va In Mosahaebe Mamoulan Nesfe Rouz Toul Mikeshe
In Mataleb Ro Az Yek Web Sait Bardashtam
آخرین ويرايش توسط 1 on Arad Avanesian, ويرايش شده در 0.
فکر میکردم تو همدردی!
ولی نه!
تو هم دردی

Arad Avanesian
پست: 96
تاریخ عضویت: یک شنبه 17 دی 1391, 6:06 pm

Panahandegiiiii

پست توسط Arad Avanesian » جمعه 13 بهمن 1391, 10:35 pm

برنامه پناهندگی برای افراد پناه جو در خارج از کانادا:
گزینش افراد پناه جو:
اداره مهاجرت و شهروندی کانادا برای گزینش و شناسایی افراد پناه جو از طریق (United Nations High ( UNHCR Commissioner for Refugees، سایر سازمانهای ارجاع کننده و گروههای حمایت کننده خصوصی اقدام می کند.
مهاجرت از طریق پناهندگی در 3 رده خلاصه شده است:
رده پناهندگان کنوانسیون در خارج
رده کشورهای پناه دهنده
رده کشورهای Source
در شرایط خاص، پناهندگان کشورهای خاص ممکن است مستقیماٌ برای اسکان در کانادا درخواست نمایند.
UNHCR
UNHCR به دنبال حمایت از افراد پناه جو در سراسر جهان است. به عنوان بخشی از فعالیت آن، شناسایی افراد پناه جو برای اسکان در کشور کانادا در زمانی صورت می گیرد که بهترین موقعیت برای این کار وجود داشته باشد.
سایر سازمانهای مربوطه:
سازمانهای ارجاع کننده مانند UNHCR قرار ملاقاتی با وزیر اداره مهاجرت و شهروندی کانادا جهت ارجاع افراد پناه جو خواهد داشت.
گروههای حمایت کننده خصوصی:
گروههای حمایت کننده خصوصی، شرایط مورد نیاز برنامه اسکان افراد پناه جو را برآورده می نمایند. گروههای حمایت کننده خصوصی می بایست شهروند یا مقیم دائم کانادا (حداقل 18 سال سن) باشند. گروههای حمایت کننده متقبل می شوند که افراد پناه جو را به مدت 1 سال از تاریخ ورود یا تا زمانی که افراد موفق به حمایت مالی خود شوند (هر یک اول وارد باشد) تامین نمایند. این کمک شامل مکان، پوشاک و غذا می باشد. در موارد خاص، دوره حمایت می تواند بیشتر از 36 ماه تمدید شود. سفارت کانادا در کشورهای مربوطه تقاضانامه ها را ارزیابی خواهد نمود و تصمیم خواهد گرفت که آیا فرد متقاضی جهت برنامه اسکان افراد پناه جو واجد شرایط خواهند نمود.
چه کسانی برای گزینش واجد شرایط خواهند بود؟
اداره مهاجرت و شهروندی کانادا، افراد پناه جو را بر اساس 3 رده گزینش می نماید:
فردی که عضو رده کنوانسیون افراد پناه جوی خارج از کاناداست:
کسی که پناه جوی کنوانسیون (در خارج از کشور خود بوده و بدلیل ترس از آزار و شکنجه، به واسطه نژاد، عقیده مذهبی یا سیاسی، یا بودن در گروهی خاص قادر به بازگشت به کشور خود نمی باشد) است.
کسی که خارج از کاناداست.
کسی که به دنبال اسکان در کاناداست.
کسی که احتمال راه حل پایدار دیگری نداشته باشد. به این معنی که:
قادر به بازگشت به کشور خود (به عنوان مقیم دائم) نمی باشد.
قادر به یکپارچه شدن در امورات کشور پذیرفته شده به عنوان پناهنده نمی باشد.
دارای پیشنهاد اسکان از طرف کشور دیگری به غیر از کانادا نیست.
کسی که به طور خصوصی یا از طرف دولت مورد اسپانسر قرار گرفته و دارای توانایی مالی کافی جهت تامین خود و افراد وابسته خود است.
فردی که عضو رده کنوانسیون افراد پناه جوی خارج از کاناداست:
کسی که خارج از کشور خود (به عنوان شهروند یا مقیم) می باشد.
کسی که به طور مداوم، جدی و شخصاٌ تحت تاثیر جنگ داخلی یا ستیز مسلحانه یا موارد نقض حقوق بشر قرار گرفته است.
کسی که قادر به پیدا نمودن راه حل مناسبی برای موقعیت خود در یک دوره معقول زمانی نباشد.
کسی که به طور خصوصی اسپانسر شده باشد یا دارای توانایی مالی کافی جهت حمایت خود و افراد وابسته خود باشد.

فردی که عضو رده کشورهای Source باشد:
کسی که در کشوری اقامت دارد که به عنوان کشور Source شناخته شده باشد.
کسی که در کشور خود به عنوان شهروند یا مقیم دائم مشغول به زندگی می باشد.
کسی که به طور مداوم، جدی و شخصی، به واسطه جنگ داخلی یا ستیز مسلحانه تحت تاثیر قرار گرفته باشد. کسی که از حق آزادی بیان به طور جدی محروم بوده باشد. کسی که به واسطه اختلاف مذهبی یا حق شرکت در فعالیتهای تجاری محروم بوده باشد و در نتیجه آن بازداشت شده باشد.
کسی که به دلیل نژاد، مذهب، ملیت، عضویت در یک گروه اجتماعی یا سیاسی، از مورد آزار و اذیت قرار گرفتن بیم داشته باشد.
کسی که قادر به یافتن یک راه حل مناسب جهت موقعیت خود در طی یک دوره معقول زمانی نباشد.
کسی که به طور خصوصی یا از طریق دولت اسپانسر شده باشد یا دارای توانایی مالی کافی جهت حمایت خود و افراد وابسته خود باشد.

چه کسانی می توانند به عنوان پناه جو جهت اسکان در کانادا مستقیماٌ درخواست نمایند؟
کشورهای زیر در حال حاضر به عنوان کشورهای منبع شناخته شده و افراد مقیم کشورهای زیر جهت درخواست پناهندگی می توانند به سفارتخانه کانادا در منطقه مورد نظر مراجعه نمایند.

کشور کنسولگری کانادا در خارج
کنگو نایروبی (کنیا)
سودان قاهره(مصر)
السالوادور گواتمالا
کلمبیا بوگاتا، کلمبیا
سیرالئون آکرا، غنا

برنامه پناهندگی برای افراد پناه جو در داخل کشور کانادا:

کشور کانادا آماده حفاظت از افرادی است که از بازگشت به کشور موطن خود بیم دارند. درخواست پناهندگی می تواند در خاک ورودی یا در مرکز اداره مهاجرت کانادا (CIC) و در خود کانادا صورت پذیرد. زمانی که افسر CIC تصمیم بگیرد که فرد پناه جو برای ارجاع واجد شرایط است، ادعای مربوطه به هیئت پناهندگان و امور مهاجرتی (IRB)، برای تصمیم گیری فرستاده خواهد شد که براساس تشخیص IRB، فرد در رده پناه جویان کنوانسیون یا رده پناه جویان نیازمند حفاظت در داخل کانادا قرار خواهد گرفت.

یک پناه جوی کنوانسیون به شخصی اطلاق می شود که در خارج از کشور ملیت خود یا جایی است که در آن اقامت دارد و به دلیل ترس موجه از آزار و اذیت به واسطه نژاد، مذهب، عقاید سیاسی، ملیتی یا عضویت در گروه های اجتماعی خاص قادر به بازگشت به کشور خود نمی باشد.

شخصی که نیازمند حفاظت است:
شخصی که نیازمند حفاظت است به فردی در کانادا اطلاق می شود که اخراج آن به کشور مبداء (کشوری که فرد در آن مقیم است) مشمول احتمال شکنجه، خطر جانی ، خطر مجازات یا رفتار غیر عادی یا ظالمانه است.

شخص حفاظت شده:
شخص حفاظت شده می تواند یک پناهنده کنوانسیون یا پناهنده ای باشد که نیازمند کمک است.

مواردی که فرد جهت ارجاع به IRB حائظ شرایط نمی باشد:
افردی که به عنوان پناهنده کنوانسیون، به وسیله کشور دیگری شناخته شده و قادر به بازگشت به کشور خود می باشد.
افرادی که قبلاٌ به عنوان اشخاص حفاظت شده، تحت مصوبه حفاظت پناهنده و امور مهاجرتی، و قوانین آن شناخته شده اند.
افرادی که به غیر از کشور ملیت خود یا جایی که سابقاٌ در آن مقیم بوده اند به خاک کانادا وارد شده (مستقیماٌ یا غیر مستقیم) و کشور مورد نظر به وسیله قوانین مصوبه حفاظت از پناهنده و امور مهاجرتی برگزیده شده باشد.
افرادی که به واسطه امور امنیتی، حقوق بشر، خشونت، جرم جدی یا جنایت سازمان دهی شده غیر قابل پذیرش باشند.
افرادی که قبلاٌ پرونده آنها به عنوان پناه جو در داخل کانادا به وسیله IRB رد شده باشد.
افرادی که قبلاٌ برای پناهندگی در داخل کانادا درخواست نموده و برای ارجاع به IRB واجد شرایط نبوده اند.
افرادی که قبلاٌ از ادعای درخواست پناهندگی خود صرف نظر نموده یا پرونده خود را ترک نموده باشند.

تصمیم جهت پناهندگی در کانادا:

هیئت پناهندگی و مهاجرت:
درخواست هایی که برای پناهندگی واجد شرایط باشند به IRB جهت بررسی فرستاده خواهند شد. اعضای Refugee Protection Division از طریق IRB درخواست افراد را مورد دادرسی و استماع قرار خواهند داد. افراد این اعضاء متخصصان قوانین پناهندگی بوده و در مورد شرایط و رخدادهای سایر کشورها به خوبی آگاهند.
دادرسی:
واجد شرایط بودن شخصی به عنوان فرد حفاظت شده (براساس دادرسی) توسط RPD مشخص خواهد شد. دادرسی معمولاٌ به صورت خصوصی، غیر رسمی و غیر متخاصمانه برگزار می شود. همچنین شخصی از The United Nations High Commissioners for Refugees ممکن است این پروسه های را مشاهده نماید. به افرادی که مدعی دریافت پناهندگی می باشند هر گونه موقعیتی جهت اسکان و حفاظت داده خواهد شد. اعضای RPD این دادرسی را رهگبری و اطمینان حاصل خواهند نمود که تمامی اطلاعات لازمه پیش از تصمیم گیری ارائه شده است.
مشاور قانونی:
افراد پناه جویی که مدعی درخواست پناهندگی می باشند، این حق قانونی را خواهند داشت که از مشاور استفاده نمایند. همچنین افراد می توانند شخصی را از جانب خود به عنوان نماینده جهت صحبت نمودن انتخاب نمایند. این فرد می تواند وکیل، یک دوست، خویشاوند یا سایر افراد مرتبط باشد.
اخراج:
اگر IRB درخواستی را رد نماید، اعلانی مکتوب برای افراد مدعی با توضیح دلایل تصمیم اتخاذ شده فرستاده خواهد شد. همچنین این اعلان شامل مدارکی خواهد بود که توضیح دهنده حق انتخاب ناموفق فرد مدعی با مضمون خروج از کانادا خواهد بود. به افراد مدعی ناموفق 30 روز فرصت داده خواهد شد که شخصاٌ کشور کانادا را ترک نمایند. افراد مدعی 15 روز فرصت خواهند داشت که پرونده خود را به دادگاه فدرال تسلیم نمایند.

ارزیابی ریسک پیش از اخراج:
کشور کانادا متعهد شده که افراد را در صورت در معرض خطر قرار گرفتن آزار و اذیت در کشور مبداء، اخراج ننماید. برای این منظور، اکثر افرادی که دستور اخراج برای آنها صادر شده می توانند به اداره مهاجرت و شهروندی کانادا برای ارزیابی ریسک پیش از اخراج (PRRA) درخواست نمایند. افسر PRRA این ارزیابی را هدایت خواهد نمود. به کاندیدهای واجد شرایط برای PRRA، تقاضانامه و راهنمای آن ارسال خواهد شد.

پس از انجام گرفتن این کار، دستور اخراج افراد به حالت تعلیق در خواهد آمد. دستور اخراج قابل اجرا نخواهد بود، تا زمانی که:
مهلت 15 روزه سپری شود و CIC تقاضانامه فرد را دریافت ننموده باشد.
تقاضانامه رد شود. یا
فرد کاندید نشان دهد که قصد درخواست نداشته باشد یا از تقاضانامه خود صرف نظر نماید یا آن را رها نماید.
متقاضیان PRRA می توانند نوشته ای را جهت کمک به توضیح این موضوع که در صورت اخراج از کانادا با چه خطراتی مواجه خواهند شد ارسال نمایند.

به استثناء مواردی که عدم پذیرش فرد متقاضی بر پایه امنیت و جرم جدی باشد، ارزیابی افسر PRRA براساس زمینه های مستحکم زیر در نظر گرفته می شود:
ریسک آزار و اذیت، به گونه ای که در کنوانسیون ژنو تعریف شده است.
خطر شکنجه و
خطر جانی یا خطر رفتار یا مجازات غیر عادی یا ظالمانه.

اشخاصی که نمی توانند برای PRRA درخواست نمایند:
مشمول استرداد مجرم باشند.
برای تصمیم گیری IRB حائظ شرایط نباشند (به واسطه اینکه افراد از یک کشور ثالث ایمن به کانادا وارد شده باشند).
پناه جوی درخواست کننده مجددی که در حال بازگشت به کانادا کمتر از 6 ماه، پس از رهسپارشدن باشد.
پناه جویی که قبلاٌ به عنوان فرد حفاظت شده تحت مصوبه حفاظت پناهندگی و مهاجرت شناخته شده باشد. یا
به عنوان پناهنده کنوانسیون به وسیله کشوری امکان بازگشت وجود داشته باشد شناخته شده باشد.
سوالات مکرر:

چرا کشور کانادا افراد پناه جو را اسکان می دهد؟
UNHCR) The United Nations High Commissioner for Refugees) ماموریت رهبری و هماهنگی جریان حقوقی بین المللی را جهت حفاظت از افراد پناه جو و حل مشکلات آنها در سراسر دنیا بر عهده دارد که هدف اولیه آن حفظ حقوق و سلامتی پناه جویان است. شناسایی پناه جویان به منظور اسکان در کشور کانادا، بخشی از فعالیتهای UNHCR محسوب می شود. به منظور واجد شرایط بودن، افراد پناه جو نمی بایست راه حل طویل مدت دیگری جهت جایگزینی در پروسه دریافت پناهندگی داشته باشند. همچنین لازم به ذکر است که افراد پناه جو تحت معاینات پزشکی و کنترل امنیتی قرار خواهند گرفت.
منظور از پناه جویانی که از طریق کمک دولتی مورد حمایت قرار می گیرند چیست؟
پناه جویانی که از طریق کمک دولتی مورد پذیرش قرار می گیرند جزء پناه جویان کنوانسیون برون مرزی و عضو رده کشورهای Source می باشند که اسکان اولیه آنها در کانادا به وسیله دولت کانادا یا دولت کبک مورد حمایت قرار می گیرد. پناه جویانی که به منظور اسکان در کانادا گزینش شده اند معمولاٌ مجبور به فرار از کشور مبداء، به دلیل مشکلات غیر قابل تصور و زندگی اجباری در چادرهای پناهندگی برای سالیان دراز بوده اند. بسیاری از این افراد، قربانیان شکنجه و ضربه های روحی بوده و اکثر این افراد را زنها و کودکانی تشکیل می دهند که در معرض خطر می باشند.

چه نوع حمایتهایی برای افراد پناه جو در نظر گرفته خواهد شد؟
برنامه کمک رسانی اسکان (RAP) به وسیله کمک دولتی، تامین کننده نیازهای فوری و مالی افراد پناه جو است. این خدمات حمایتی شامل موارد حیاتی و فوری از قبیل:
استقبال در فرودگاه.
مکان موقت و کمک در یافتن مکان دائمی.
کمک در ثبت نام های لازمه استانی و فدرال.
خدمات غیرمالی شامل خدمات فوری و تماس، حمل و نقل عمومی، سیستم تحصیلی، اطلاع رسانی در مورد شهر مقصد، قوانین کانادا، رسومات، اقلیم و آب و هوا.
جهت گیری های مالی از قبیل بودجه بندی، ایجاد حساب بانکی و استفاده از کارت اعتباری.
ارجاع به سایر برنامه های اسکان.

چه نوع حمایتهایی برای افراد پناه جو در نظر گرفته خواهد شد؟
حمایت هایی که منجر به درآمد زایی برای افراد پناه جو تحت RAP می شود، برای افرادی صدق خواهد کرد که از طریق برنامه اسکان دهی دولتی واجد شرایط بوده و فاقد منابع مالی کافی جهت تامین نیازهای اساسی خود باشند. این برنامه کمک رسانی به صورت یک کمک اولیه جهت شروع و پرداخت ماهیانه خواهد بود.

آیا نوع حمایت پیش بینی شده در سراسر کانادا یکسان است؟
خدمات حمایتی RAP برای افراد پناه جویی که از کمک دولتی استفاده می نمایند در سراسر کانادا یکسان است. درآمد ماهیانه ای که تحت RAP و به وسیله کمک اجتماعی استانی هدایت می شود از استانی تا استان دیگر در کشور کانادا متفاوت است. به عنوان مثال یک پناه جویی که از خدمات دولتی استفاده نموده، جهت اسکان در استان اونتاریو 580 دلار ماهیانه دریافت خواهد نمود. این مبلغ پوشش دهنده غذا، سرپناه و هزینه حمل و نقل می باشد.

ارائه وجه اولیه چگونه سرشکن خواهد شد؟
مقدار پوشش دهی نیازهای اولیه که یکبار صورت می گیرد شامل موارد زیر می باشد:
نیازمندیهای اولیه خانگی، اثاثیه منزل شامل تختخواب، میز و صندلی، ملافه، پوشش ساده پنجره و محصولات خانگی عمومی شامل وسایل آشپزخانه، دیگ، تابه و جارو.
سهمیه موارد مورد نیاز اساسی شامل مواد غذایی (آرد ، شکر، ادویه) و اقلام نظافت (مواد پاک کننده و شستشو).
سهمیه لباس و لباس های زمستانی شامل پالتو، چکمه، کلاه و غیره (این اقلام ممکن است در فصل زمستان به پناه جویان در هنگام ورود به خاک ورودی ارایه شود).
آیا خانواده های کم جمعیت و پرجمعیت به مقدار یکسانی پول دریافت خواهند نمود؟
نرخی که برای شروع اولیه موارد خانگی درنظر گرفته شده با توجه به تعداد افراد خانواده متغییر است. همچنین سایر سهمیه ها براساس شرایط ممکن است شامل حال افراد پناه جو شود.

این سهمیه ها (پول اهدائی) شامل چه مواردی است؟
پول برای بچه های زیر 6 سال.
پول برای بچه های بین سنین کودکستانی تا کلاس 13 که در مدرسه حضور دارند.
پول برای زنان باردار.
پول زایمان برای زنان باردار.
پول برای بچه های تازه متولد جهت خریداری پوشاک و لوازم مورد نیاز بچه.

تا چه زمانی حمایت دولتی برای افراد پناه جو برقرار خواهد بود؟
حمایت ها به منظور پوشش درآمد افراد پناه جو می تواند تا یکسال از تاریخ ورود به کشور کانادا یا تا زمانی که افراد پناه جو خود و افراد خانواده خود را مورد حمایت مالی قرار دهند (هر زمانی که هر یک از این 2 مورد اول صورت پذیرد) ادامه داشته باشد. افرادی که نیازمند موارد خاص تحت برنامه کمک رسانی مشترک می باشند ممکن است از درآمد RAP (برنامه کمک رسانی اسکان) بیش از 24 ماه یا بیشتر بهره مند شوند. در هر صورت، اکثر پناه جویان به مدت 12 ماه یا کمتر از کمک های اهدائی بهره مند خواهند شد. خدمات رسانی تحت RAP عموماٌ در طی 4 یا 6 هفته اول ورود پناه جویان برنامه دولتی ارائه خواهد شد.

آیا کلیه حمایت های پناه جویانی که از طریق برنامه دولتی پذیرفته می شوند به وسیله دولت تامین می شود؟
خدمات دهی برای افراد پناه جویی که از طریق برنامه دولتی پناهندگی پذیرفته شده اند به وسیله سازمانهایی صورت خواهد پذیرفت که به وسیله دولت در سراسر کانادا تاسیس شده اند.

آیا کمک رسانی در اسکان افرادی که پذیرش پناهندگی آنها مورد تایید قرار نگرفته یا از برنامه های خصوصی گزینش پناهنده استفاده نموده اند وجود دارد؟
خیر - افرادی که مدعی دریافت پناهندگی می باشند یا از طریق برنامه های خصوصی گزینش پناهندگی پذیرفته شده اند شامل دریافت کمک های اسکان نخواهند بود. مسئولیت اسکان افراد پناه جویی که از طریق سازمانهای خصوصی پذیرفته شده اند بر عهده افراد خواهد بود.
فکر میکردم تو همدردی!
ولی نه!
تو هم دردی

Arad Avanesian
پست: 96
تاریخ عضویت: یک شنبه 17 دی 1391, 6:06 pm

Canada News

پست توسط Arad Avanesian » شنبه 14 بهمن 1391, 9:06 pm

روز چهارشنبه این هفته، بیکاری جوانان موضوع اصلی مباحثات مجلس عوام بود. آخرین آمار که از سوی سازمان آمار کانادا منتشر شده نشان می دهد که نرخ بیکاری جوانان دو برابر نرخ بیکاری کشور بوده و اکنون به ۱۴.۱ درصد رسیده است. این آمار بیکاری جوانان بین سنین ۱۵ تا ۲۴ سالگی را در بر می گیرد.

ناخشنودی و نا آرامی جوانان نیروی محرکه ای برای چند جنبشی بوده که سال گذشته در کشور رخ داد که اعتراضات دانشجویان در کبک از زمره آنان است. اکنون گزارشی تحت عنوان "بررسی تاثیرات دراز مدت بیکاری جوانان" که سه شنبه توسط تی دی اکونومیکس منتشر شد نشان میدهد که بیکاری جوانان طی دو دهه آینده میلیاردها دلار هزینه برای کشور به بار خواهد آورد. این گزارش هزینه اقتصادی بیکاری جوانان طی ۱۸ سال آینده را ۲۳ میلیارد دلار تخمین زده و علاوه بر آن به تاثیر عظیمی که بیکاریهای موقت چند ماهه می تواند بر درآمدهای آینده جوانان بگذارد هم اشاره کرده است.

از سوی دیگر با وجود اینکه تاثیرات سیاسی بیکاری جوانان هم موجب نگرانیهای شده، نیک نانوس معتقد است که سیاستمداران در این زمینه کنش موثری نداشته اند. به زبان او سیاست عجز خود را نشان داده است. نانوس می گوید در مورد برقراری رابطه با جوانان و تشویق آنان به رای دهی سخنهای بسیاری رفته ، اما این سخنوریها تاکنون هیچ دست آوردی نداشته است. او اضافه می کند اگر بنا را بر نتایج مطالعه "انتخابات کانادا" ، که بر رابطه مستقیم بین داشتن کار و رای دادن تاکید می کند، بگذاریم کلید اصلی حل این معضل در اشتغالزایی است. او می گوید " وقتی جوانان مالیات دهنده می شوند، آنها بیش از پیش درگیر سیاست خواهند شد. بنابراین شاید بجای اینکه بخواهیم درباره چگونگی جذب جوانان به سیاست برنامه ریزی کنیم می بایستی به اشتغالزایی برای آنان فکر کنیم".

او توضیح می دهد محافظه کاران تمرکز خود را بر طبقه متوسط قرار داده در حالیکه دمکراتهای نوین هدف خود را کارگران می نهند. در این میان تنها رهبری که ممکن است بر جوانان متمرکز شود الیزابت می، رهبر حزب سبزهاست.

به قول نانوس " ما می دانیم که حزب سبزها به جذب جوانان تمایل بیشتری دارد. اما چالش آنان این است که الیزابت می ، می بایست چیزی بیش از حل مشکلات محیط زیستی را به جوانان ارائه کند. او می بایستی به ایجاد اشتغال و امید برای جوانان، که البته با مسایل محیط زیستی همپوشانی هم دارد، توجه بیشتری نشان دارد".
فکر میکردم تو همدردی!
ولی نه!
تو هم دردی

Aminvic
پست: 5
تاریخ عضویت: یک شنبه 28 آبان 1391, 6:52 am

Re: شهروندي كشور كانادا از 5 سال به 9 سال !!!!!

پست توسط Aminvic » پنج شنبه 19 بهمن 1391, 11:07 am

Arad Avanesian نوشته شده:ایرانتو: بررسیهای مطرح شده توسط اتاوا برای جلوگیری از تقلب دراخذ شهروندی کانادا به این معنی است که هزاران نفر از مهاجران برای تبدیل شدن به شهروند کامل باید به مدت نه سال منتظر بمانند.تا همین اواخر، مهاجرین دارای اقامت دائم باید سه سال قبل از ارائه درخواست شهروندی منتظر می ماندند، که پس از ارائه درخواست، پردازش و رسیدگی به آن نیز حدود ۲۱ ماه طول می کشید که در مجموع حدود پنج سال به طول می انجامید.
از ماه می سال گذشته دولت فدرال ، پرسشنامه اقامتی دقیق تری را برای برخی از متقاضیان فراهم کرد و ارسال نمود که منظور از آن ایجاد اطمینان ازاینکه آنان به واقع درآن مدت درکانادا حضور داشته اند. از متقاضیان خواسته شد چهار صفحه فرم را با جزئیات و همراه با مدارک مثبته مانند اظهارنامه مالیاتی، فیش حقوقی، و بلیط هواپیما حتی برای غیبتهای کوتاه، ارائه کنند و اذعان گردید که زمان پردازش این پروسه ۱۵ ماه طول می کشد.
اما در این ماه، متاسفانه متقاضیانی تجربه کردند که باید چهارسال بیشتر صبر کنند تا پرونده هایشان مورد ارزیابی قرارگیرد.
مانا گلنازی، مهندس در تورنتو ، که در سال ۲۰۰۸ از ایران آمده است ، این روند رسیدگی را خسته کننده و نا امید کننده می داند.
او می گوید، ما احساس می کنیم به وسیله دولت گروگان گرفته شده ایم.
گلنازی ۳۳ ساله بعد از قبول شدن در آزمون شهروندی ماه جولای برای پر کردن پرسشنامه فراخوانده شده بود و از اینکه باید درخواست خود را به روز کند و ۴۸ ماه منتظر بماند، بسیار متعجب شد.
گلنازی ، تحلیلگر IT میگوید، من اینجا مدرسه رفتم. سخت کار می کنم. مالیات می دهم. من داوطلبانه در این جامعه هستم. من یک شهروند مفید و خوب هستم. پس حقوق من بعد این سالها کجاست؟
من نمی توانم در این سیستم رای بدهم و مشارکتی هم نمی توانم در آن داشته باشم. من مانند یک شهروند خوب عمل میکنم اما آنها نمی خواهند یک حقوق برابر به من بدهند.
بسیاری از متقاضیان شهروندی دغدغه های مشابهی دارند و از تاخیرهای موجود عصبی هستند.
گلنازی از شرکت کنندگان داوطلبانه برنامه تری فاکس ، میگوید از زمانی که وارد کانادا شده ام فقط دوبار و در مجموع ۲۸ روز از کانادا خارج شده ام . او برای ملاقات مادرش که به بیماری سرطان مبتلاست، برای تعطیلات به انگلستان رفته بود.
متقاضیان می توانند به خارج کانادا مسافرت کنند اما باید با پاسپورت کشور خودشان ویزا بگیرند که این موضوع می تواند پردردسر و پرهزینه باشد.
با توجه به گزارش اداره مهاجرت، حدود ۶۰۰۰۰ تقاضای شهروندی برای بررسیهای بیشتر بین ۷ می و ۲۸ سپتامبر 2012 ارجاع داده شده است که از این میان حدود ۱۱۰۰۰ نفر برای پرکردن پرسشنامه فراخواند شده اند.
سخنگوی وزارت مهاجرت Paul Northcott گفت، پرسشنامه اقامتی و تحقیقات و رسیدگیهای دقیق یک امر روتین و معمول نیست که ما بخواهیم زمان مشخص برای آن تعیین کنیم و این زمان از یک کیس به کیس دیگر متغیر است.
و افزود مقامات نمی توانند مسیر زمانی مشخصی را برای رسیدگی به این موارد داشته باشند.
مقامات در مورد چگونگی پرکردن پرسشنامه ها توسط متقاضیان و آمار میزان پذیرفته شدگان و رد شدگان نمی توانند چیزی بگویند.
سخنگوی جیسون کنی، وزیر مهاجرت، Alexis Pavlich گفت: دولت محافظه کار اذعان کرده است تعداد بیشتری از تقاضاهای اقامت دائمی، نسبت به دولت لیبرال قبلی وجود دارد، که این موضوع بر روی بار پروسه زمانی شهروندی فشار آورده است.
وی طی یک ایمیل گفت دولت ما برآن است که از ارزش شهروندی کانادا محافظت کند به همین خاطر با اخذ اقامت و شهروندی متقلبانه به شدت مقابله و آن را سرکوب می کند.
این افزایش بررسیهای موشکافانه منجر به طولانی شدن پروسه زمانی رسیدگی در برخی از موارد می شود اما در طولانی مدت، یک سیستم پاکیزه و سریع در نتیجه این روال، حاصل خواهد شد.
منتقد لیبرال مهاجرت، Kevin Lamoureu ، گفت، بیش از ۳۰۰۰۰۰ نفر دارای اقامت دائم وجود دارد که تقاضاهای شهروندیشان در شرایط بی تکلیفی به سر می برند.
و ادامه داد، در مجموع، این پروسه زمانی غیر قابل پذیرش است. ما هزاران شهروندی داریم که از حق رای دادن محرومند.
مهاجر فلسطینی که از طریق اسپانسری همسرکاناداییش در سال ۲۰۰۰ به کانادا آمده است در سال ۲۰۱۰ آزمون شهروندیش را قبول شده اما بعد ازاینکه به وسیله یک افسر در مورد پاسپورت منقضی شده اردنی اش مورد سوال قرار گرفت پرسشنامه اقامتی به وی داده شد.
او دارای تحصیلات در رشته حسابداری و امور مالی از دانشگاه ایلینوی جنوبی است. وی توسط اداره مهاجرت جهت بروز رسانی متداول فراخوانده شد که به او گفته شد بررسی پرونده وی ممکن است ۱۵ ماه به طول انجامد.
وقتی او مجددا در اوایل ماه ژانویه فراخوانده شد اداره مهاجرت گفت زمان انتظار شما به ۴۸ ماه رسیده است.
پدر دو فرزند در تورنتو گفت، من احساس خیانت می کنم. آنها نمی توانند با زندگی من بازی کنند. ما نمی خواهیم به پرونده ما بدون نوبت رسیدگی شود یا بدون هیچ دقتی درخواست شهروندی ما بررسی شود، آنچه می خواهیم یک چارچوب زمانی منطقی برای پروسه پردازش تقاضای شهروندی ما است.
هرساله ۱۶۰۰۰۰ نفر، شهروندی کانادا را به دست می آورند. اما نرخ رد تقاضا در این ۵ سال روند صعودی از ۱.۴ درصد به ۳.۵ درصد داشته است. علاوه بر گذراندن آزمون شهروندی، متقاضیان بایستی سطح قابل قبولی از زبان انگلیسی یا فرانسوی را داشته باشند و هیچ گزارش و شکایت جزایی و سوء پیشینه جنایی نداشته باشند.
وارد سایت مهاجرت کانادا شوید و به قسمت سیتیزن شیپ سر بزنید و به این نکته پی خواهید برد که هنوز قوانین ماندن 3 سال در کانادا جهت اخذ شناسنامه کانادایی برقرار است

Arad Avanesian
پست: 96
تاریخ عضویت: یک شنبه 17 دی 1391, 6:06 pm

Re: اخبار كشور كانادا

پست توسط Arad Avanesian » پنج شنبه 19 بهمن 1391, 1:17 pm

حق با شما
لطفا دوباره به سايت فوق مراجعه كن و سر مطلب رو بخون ببين چي نوشته
متاسفانه مطلب رو اشتباه متوجه شديد ;)
موفق باشيد .
فکر میکردم تو همدردی!
ولی نه!
تو هم دردی

Arad Avanesian
پست: 96
تاریخ عضویت: یک شنبه 17 دی 1391, 6:06 pm

Re: اخبار كشور كانادا

پست توسط Arad Avanesian » پنج شنبه 19 بهمن 1391, 10:16 pm

Mota,sefane Man Chand Roozi Hast Ke Movafagh Be Baz Kardane Sait Nemisham Va Fek Konam Sait Iranto Moshkel Peyda Kardeh Ya Systeme Man Moshkel Dareh
Inam Link
http://iranto.ca/Fa/index.php/en
فکر میکردم تو همدردی!
ولی نه!
تو هم دردی

نمایه کاربر
only_england
پست: 498
تاریخ عضویت: دو شنبه 6 آذر 1391, 6:58 pm

Re: اخبار كشور كانادا

پست توسط only_england » جمعه 20 بهمن 1391, 8:09 am

Arad Avanesian نوشته شده:Mota,sefane Man Chand Roozi Hast Ke Movafagh Be Baz Kardane Sait Nemisham Va Fek Konam Sait Iranto Moshkel Peyda Kardeh Ya Systeme Man Moshkel Dareh
Inam Link
http://iranto.ca/Fa/index.php/en
سایتشو چک کردم.... هیچ مشکلی نداره.
جامعه گوسفندی لایق حکومت گرگان است

Arad Avanesian
پست: 96
تاریخ عضویت: یک شنبه 17 دی 1391, 6:06 pm

Re: اخبار كشور كانادا

پست توسط Arad Avanesian » جمعه 20 بهمن 1391, 1:14 pm

جالبه چند روز نميتونستم وارد سايت بشم ولي الان كه only_england نوشته سایتشو چک کردم.... هیچ مشکلی نداره
رفتم و باز شد :o
بچه ها مطالعه كنيد اين سايت مربوط به اخرين اطلاعات درباره كشور كانادا و شرايط اقامت و تحصيل و يا پناهندگي است .
فکر میکردم تو همدردی!
ولی نه!
تو هم دردی

Arad Avanesian
پست: 96
تاریخ عضویت: یک شنبه 17 دی 1391, 6:06 pm

Re: اخبار كشور كانادا

پست توسط Arad Avanesian » جمعه 20 بهمن 1391, 1:32 pm

چاوشي نيستش چند وقته !!!
ادمين هم همينطور !
شايد من موفق به ديدنشون نميشم
اخه ادمين و چاوشي قبل اينكه جواب سوال هاي بچه هارو بدن ميگشتند ببينند كي داره تبليغ ميكنه تا بگند تبليغ در اين فروم ممنوع ميباشد و بلاك :D
چند وقته هرجاي فروم تو هر تاپيك ميري شده بيلبود تبليغاتي به قول Johnny
البته بنده مشكلي ندارم و باعث تعجبه براي اولين بار همه راحت دارند واسه خودشون تو اين فروم حال ميكنند . :lol:
فکر میکردم تو همدردی!
ولی نه!
تو هم دردی

نمایه کاربر
only_england
پست: 498
تاریخ عضویت: دو شنبه 6 آذر 1391, 6:58 pm

Re: اخبار كشور كانادا

پست توسط only_england » جمعه 20 بهمن 1391, 2:04 pm

Arad Avanesian نوشته شده:جالبه چند روز نميتونستم وارد سايت بشم ولي الان كه only_england نوشته سایتشو چک کردم.... هیچ مشکلی نداره
رفتم و باز شد :o
بچه ها مطالعه كنيد اين سايت مربوط به اخرين اطلاعات درباره كشور كانادا و شرايط اقامت و تحصيل و يا پناهندگي است .
اره ، سایت خوبی هستش.... اطلاعات خوبی هم راجع به کانادا داره.... :D :D
جامعه گوسفندی لایق حکومت گرگان است

Arad Avanesian
پست: 96
تاریخ عضویت: یک شنبه 17 دی 1391, 6:06 pm

Re: اخبار كشور كانادا

پست توسط Arad Avanesian » جمعه 20 بهمن 1391, 6:23 pm

خداروشكر كه مفيد بوده :D
فکر میکردم تو همدردی!
ولی نه!
تو هم دردی

Aminvic
پست: 5
تاریخ عضویت: یک شنبه 28 آبان 1391, 6:52 am

Re: اخبار كشور كانادا

پست توسط Aminvic » جمعه 4 اسفند 1391, 6:50 am

Arad Avanesian نوشته شده:حق با شما
لطفا دوباره به سايت فوق مراجعه كن و سر مطلب رو بخون ببين چي نوشته
متاسفانه مطلب رو اشتباه متوجه شديد ;)
موفق باشيد .
وارد سایت مهاجرت کانادا شوید این لینکی که گذاشتید یک سایت در مورد کاناداست ولی سایت مهاجرت کانادا که نیست

zoroaster
پست: 33
تاریخ عضویت: شنبه 15 مهر 1391, 10:13 am

Re: اخبار كشور كانادا

پست توسط zoroaster » جمعه 4 اسفند 1391, 12:23 pm

سپاسگزارم آقای آراد
مفید بود.

Arad Avanesian
پست: 96
تاریخ عضویت: یک شنبه 17 دی 1391, 6:06 pm

Re: اخبار كشور كانادا

پست توسط Arad Avanesian » یک شنبه 6 اسفند 1391, 8:12 am

دوست عزيزم Aminvic
اين سايت اخبار خوبي رو درمورد كانادا اعم از كرايه اپارتمان و هزينه زندگي .كلا شرايط موندن در كانادا رو ارائه ميده
سايت پناهندگي كجاست ؟ :?
اشتباه گرفتي !!! :lol:
من كي گفتم اين سايت براي پناهندگي كشور كاناداست ؟؟ :shock:
اگه به سر مجموعه دقت كني وقتي ميخواي وارد بشي نوشتم كه اخبار كشور كانادا
به هر حال موفق باشيد .
فکر میکردم تو همدردی!
ولی نه!
تو هم دردی

Arad Avanesian
پست: 96
تاریخ عضویت: یک شنبه 17 دی 1391, 6:06 pm

Re: اخبار كشور كانادا

پست توسط Arad Avanesian » یک شنبه 6 اسفند 1391, 8:14 am

zoroaster
Khahesh Mikonam , Khoshhalam Ke Mataleb Mofid Boodeh :D
فکر میکردم تو همدردی!
ولی نه!
تو هم دردی

Arad Avanesian
پست: 96
تاریخ عضویت: یک شنبه 17 دی 1391, 6:06 pm

Re: اخبار كشور كانادا

پست توسط Arad Avanesian » یک شنبه 6 اسفند 1391, 8:18 am

يكي از دوستان يك اشنا پيدا كرده كه اژانس هواپيمايي هستش و فقط خدمات ويزا و بليط رو براي كشورهاي سوئد و كانادا انجام ميده
ولي براي هركسي كار انجام نميده البته خودش گفته اينطور
حالا اين دوستمون اخر هفته شرايط رو به من ميگه و قيمت هارو كه اگه دوستان خواستيد براتون پيغام ميكنم
فکر میکردم تو همدردی!
ولی نه!
تو هم دردی

Farid_WorldTraveler
پست: 16
تاریخ عضویت: یک شنبه 6 اسفند 1391, 12:11 pm

Re: اخبار كشور كانادا

پست توسط Farid_WorldTraveler » یک شنبه 6 اسفند 1391, 12:29 pm

be pir be peyghambar nayian canada be dard nemikhore pashimon mishin berin europa ham nazdiktare be iran ham shologhtaro hosaltoon sar nemire,inja kavire baba,nayain be mola

jake1
پست: 26
تاریخ عضویت: دو شنبه 30 بهمن 1391, 4:24 pm

Re: اخبار كشور كانادا

پست توسط jake1 » یک شنبه 6 اسفند 1391, 1:07 pm

فرید جان از چیه کانادا مینالی؟؟

چه چیزش نسبت به کشور های اروپایی بدتره ؟؟

یکم توضیح بهتره

sweden
پست: 268
تاریخ عضویت: جمعه 16 دی 1390, 11:49 am
تماس:

Re: اخبار كشور كانادا

پست توسط sweden » یک شنبه 6 اسفند 1391, 1:47 pm

.
آخرین ويرايش توسط 1 on sweden, ويرايش شده در 0.

Aminvic
پست: 5
تاریخ عضویت: یک شنبه 28 آبان 1391, 6:52 am

Re: اخبار كشور كانادا

پست توسط Aminvic » یک شنبه 6 اسفند 1391, 4:13 pm

Arad Avanesian نوشته شده:دوست عزيزم Aminvic
اين سايت اخبار خوبي رو درمورد كانادا اعم از كرايه اپارتمان و هزينه زندگي .كلا شرايط موندن در كانادا رو ارائه ميده
سايت پناهندگي كجاست ؟ :?
اشتباه گرفتي !!! :lol:
من كي گفتم اين سايت براي پناهندگي كشور كاناداست ؟؟ :shock:
اگه به سر مجموعه دقت كني وقتي ميخواي وارد بشي نوشتم كه اخبار كشور كانادا
به هر حال موفق باشيد .
دوست عزیز من صحبتی از پناهندگی نکردم و حرفی از سایت پناهندگی نزدم برای دانستن اصلاعات باید به منبع اصلی اون رفت نه زیر شاخه ها و سایت هایی که هر کدام نظری میدهند من سایتی که شما معرفی کردید رو نخوندم فقط وقتی دیدم نوشتید که قوانین تبدیل به شهروند تغییر کرده وارد سایت مهاجرت به کانادا شدم که سایتی است انگلیسی و مربوط به دولت کانادا و دیدم همچین تغییری رخ نداده همین برای اینکه شما هم در جریان قرار بگیرید میتونید وارد سایت زیر شده و به دقت قسمتهای مختلفش رو مطالعه کنید www.cic.gc.ca

Arad Avanesian
پست: 96
تاریخ عضویت: یک شنبه 17 دی 1391, 6:06 pm

Re: اخبار كشور كانادا

پست توسط Arad Avanesian » یک شنبه 6 اسفند 1391, 6:14 pm

الان نميدونم من رد دادم يا اين سايت رد ميده :oops:
هي ورود ميكنم دوباره ميزنه ورود كنيد اين چه وضعييتي داريم اقا رسيدگي كنيد :(
خدايا
فکر میکردم تو همدردی!
ولی نه!
تو هم دردی

Arad Avanesian
پست: 96
تاریخ عضویت: یک شنبه 17 دی 1391, 6:06 pm

Re: اخبار كشور كانادا

پست توسط Arad Avanesian » یک شنبه 6 اسفند 1391, 6:18 pm

Farid_WorldTraveler نوشته شده:be pir be peyghambar nayian canada be dard nemikhore pashimon mishin berin europa ham nazdiktare be iran ham shologhtaro hosaltoon sar nemire,inja kavire baba,nayain be mola
Farid Jan Dari Vase Khodet Khosh Migzarooni Nashokr Nabash ;)
Bekhoda Sakht Tarin Sheklesh Ro Mishe Tahamol Kard Chon Behtare Inajast Akhavi
Albateh Dalyel Haye Shoma Ham Shenidanist Va Ma Be Gooshim
فکر میکردم تو همدردی!
ولی نه!
تو هم دردی

Arad Avanesian
پست: 96
تاریخ عضویت: یک شنبه 17 دی 1391, 6:06 pm

Re: اخبار كشور كانادا

پست توسط Arad Avanesian » یک شنبه 6 اسفند 1391, 6:24 pm

jake1 نوشته شده:فرید جان از چیه کانادا مینالی؟؟

چه چیزش نسبت به کشور های اروپایی بدتره ؟؟

یکم توضیح بهتره
Vala HarJa Migi Kodoom Keshvar Khoobe Migand Canada Va Swedish Hala Chera Mr Farid Shaki Shodeh Az Canada Man Nemidoonam
فکر میکردم تو همدردی!
ولی نه!
تو هم دردی

Arad Avanesian
پست: 96
تاریخ عضویت: یک شنبه 17 دی 1391, 6:06 pm

Re: اخبار كشور كانادا

پست توسط Arad Avanesian » یک شنبه 6 اسفند 1391, 6:28 pm

Aminvic نوشته شده:
Arad Avanesian نوشته شده:دوست عزيزم Aminvic
اين سايت اخبار خوبي رو درمورد كانادا اعم از كرايه اپارتمان و هزينه زندگي .كلا شرايط موندن در كانادا رو ارائه ميده
سايت پناهندگي كجاست ؟ :?
اشتباه گرفتي !!! :lol:
من كي گفتم اين سايت براي پناهندگي كشور كاناداست ؟؟ :shock:
اگه به سر مجموعه دقت كني وقتي ميخواي وارد بشي نوشتم كه اخبار كشور كانادا
به هر حال موفق باشيد .
دوست عزیز من صحبتی از پناهندگی نکردم و حرفی از سایت پناهندگی نزدم برای دانستن اصلاعات باید به منبع اصلی اون رفت نه زیر شاخه ها و سایت هایی که هر کدام نظری میدهند من سایتی که شما معرفی کردید رو نخوندم فقط وقتی دیدم نوشتید که قوانین تبدیل به شهروند تغییر کرده وارد سایت مهاجرت به کانادا شدم که سایتی است انگلیسی و مربوط به دولت کانادا و دیدم همچین تغییری رخ نداده همین برای اینکه شما هم در جریان قرار بگیرید میتونید وارد سایت زیر شده و به دقت قسمتهای مختلفش رو مطالعه کنید http://www.cic.gc.ca
Merc Ke Komak Mikoni Ta Etela,ate Mofidi RaJebe Canada Bedast Biarim
Faght Shayad In Sait Ke Gofti Ham Zir Majmooe Bashe :(
Motmaeni Ke In Sait Panahandegi Hastesh Va Etela,atesh Sahihe
:?: :?: :?: :?:
فکر میکردم تو همدردی!
ولی نه!
تو هم دردی

Arad Avanesian
پست: 96
تاریخ عضویت: یک شنبه 17 دی 1391, 6:06 pm

ديگه نه كانادا و نه سوئد

پست توسط Arad Avanesian » پنج شنبه 10 اسفند 1391, 11:57 am

يكي از دوستان دنبال يك خانم كه سنش حدودا تا 30 باشه ميگرده
همسفر ميخواد تا ايتاليا
راه مطمئن و راحت لطفا اگه كسي هست و مقدور هستش براش بگه
حركتش هم فكر ميكنم اواخر فروردين يا اواسط ارديبهشت ماه هستش
;)
فکر میکردم تو همدردی!
ولی نه!
تو هم دردی

Arad Avanesian
پست: 96
تاریخ عضویت: یک شنبه 17 دی 1391, 6:06 pm

Re: اخبار كشور كانادا

پست توسط Arad Avanesian » پنج شنبه 10 اسفند 1391, 5:08 pm

كسي نبود ؟
بزودي حركته ها
;)
فکر میکردم تو همدردی!
ولی نه!
تو هم دردی

Aminvic
پست: 5
تاریخ عضویت: یک شنبه 28 آبان 1391, 6:52 am

Re: اخبار كشور كانادا

پست توسط Aminvic » پنج شنبه 10 اسفند 1391, 6:22 pm

Arad Avanesian نوشته شده:
Aminvic نوشته شده:
Arad Avanesian نوشته شده:دوست عزيزم Aminvic
اين سايت اخبار خوبي رو درمورد كانادا اعم از كرايه اپارتمان و هزينه زندگي .كلا شرايط موندن در كانادا رو ارائه ميده
سايت پناهندگي كجاست ؟ :?
اشتباه گرفتي !!! :lol:
من كي گفتم اين سايت براي پناهندگي كشور كاناداست ؟؟ :shock:
اگه به سر مجموعه دقت كني وقتي ميخواي وارد بشي نوشتم كه اخبار كشور كانادا
به هر حال موفق باشيد .
دوست عزیز من صحبتی از پناهندگی نکردم و حرفی از سایت پناهندگی نزدم برای دانستن اصلاعات باید به منبع اصلی اون رفت نه زیر شاخه ها و سایت هایی که هر کدام نظری میدهند من سایتی که شما معرفی کردید رو نخوندم فقط وقتی دیدم نوشتید که قوانین تبدیل به شهروند تغییر کرده وارد سایت مهاجرت به کانادا شدم که سایتی است انگلیسی و مربوط به دولت کانادا و دیدم همچین تغییری رخ نداده همین برای اینکه شما هم در جریان قرار بگیرید میتونید وارد سایت زیر شده و به دقت قسمتهای مختلفش رو مطالعه کنید http://www.cic.gc.ca
Merc Ke Komak Mikoni Ta Etela,ate Mofidi RaJebe Canada Bedast Biarim
Faght Shayad In Sait Ke Gofti Ham Zir Majmooe Bashe :(
Motmaeni Ke In Sait Panahandegi Hastesh Va Etela,atesh Sahihe
:?: :?: :?: :?:
شما چطور اینجا در مورد کانادا اطلاع رسانی میکنی ولی هنوز سایت دولت کانادا رو که یک سایت کامل و جامع هست تشخیص نمیدی؟

Arad Avanesian
پست: 96
تاریخ عضویت: یک شنبه 17 دی 1391, 6:06 pm

Re: اخبار كشور كانادا

پست توسط Arad Avanesian » پنج شنبه 10 اسفند 1391, 7:14 pm

Aminvic نوشته شده:
Arad Avanesian نوشته شده:
Aminvic نوشته شده:
Arad Avanesian نوشته شده:دوست عزيزم Aminvic
اين سايت اخبار خوبي رو درمورد كانادا اعم از كرايه اپارتمان و هزينه زندگي .كلا شرايط موندن در كانادا رو ارائه ميده
سايت پناهندگي كجاست ؟ :?
اشتباه گرفتي !!! :lol:
من كي گفتم اين سايت براي پناهندگي كشور كاناداست ؟؟ :shock:
اگه به سر مجموعه دقت كني وقتي ميخواي وارد بشي نوشتم كه اخبار كشور كانادا
به هر حال موفق باشيد .
دوست عزیز من صحبتی از پناهندگی نکردم و حرفی از سایت پناهندگی نزدم برای دانستن اصلاعات باید به منبع اصلی اون رفت نه زیر شاخه ها و سایت هایی که هر کدام نظری میدهند من سایتی که شما معرفی کردید رو نخوندم فقط وقتی دیدم نوشتید که قوانین تبدیل به شهروند تغییر کرده وارد سایت مهاجرت به کانادا شدم که سایتی است انگلیسی و مربوط به دولت کانادا و دیدم همچین تغییری رخ نداده همین برای اینکه شما هم در جریان قرار بگیرید میتونید وارد سایت زیر شده و به دقت قسمتهای مختلفش رو مطالعه کنید http://www.cic.gc.ca
Merc Ke Komak Mikoni Ta Etela,ate Mofidi RaJebe Canada Bedast Biarim
Faght Shayad In Sait Ke Gofti Ham Zir Majmooe Bashe :(
Motmaeni Ke In Sait Panahandegi Hastesh Va Etela,atesh Sahihe
:?: :?: :?: :?:
شما چطور اینجا در مورد کانادا اطلاع رسانی میکنی ولی هنوز سایت دولت کانادا رو که یک سایت کامل و جامع هست تشخیص نمیدی؟
Shoma Kheyli Tizhooshi :lol:
Too In Ja Dige Darbareye Canada Matlabi Gozashteh Nemishe Va Kolan Dige Marga,aei Baraye Mokhatab Haye Canada Nist
Zamani Ham Ke Bood Matalebi Ke Mizashtam Ro Yani Behtar Bekham Begam Matalebi Ke Az Sait Haye Motabar Barmidashtam Va Mikhastam Ke InJa Gharar Bedam Aval Az Yeki Az Doostan Ke Sakene Canadast Dar Morede Sehatesh Etminan Hasel Mikardam Bad InJa Gharar Midadam Baradaram
Age Na Man Sait Haei Ro Mishnasam Ke Hata Yekbar Ham Beheshoun Sar Nazadi Va Aslan Nemitooni Peydashoon Ham Koni Va Inke Age Mikhastam Matlab Bezaram Mitoonestam Tamami Matalebe Ke Mizaran Ro Biam InJa Copy Paste Konam Vali Vaghti Nemidoonestam Sehat Dareh Ya Na HichVaght Nemizaram Kholase Ke Shoma Ham Age Etela,ati Dari Khob Doost Dashti Mitooni Mese Man Dar Ekhtiar Baghiye Bacheha Bezari Va Be Onvane Ye Irani Be Hamvatanet Komak Koni Vali Motaseffane Har Bar Oomadi Faghat Irad Gerfti Va Hata 1Bar Ham Matlabe Bedard Bokhori Ro Erae Nadadi Ta Kasi Estefadeh Kone Pas NatiJe Migirim 2nbale Estefadeh Hasti Pas Estefadato Boko Dar Akharam Tashakor Kon :evil:
Be Shoma Bedehkar Ke Nistam Vazifam Ham Nist Albateh Inam Begam Ke Vase Amsale Shoma Matlab Nazshtam Vase 4 Ta Adam Hessabi Va Ba Shour Ke Dar Akhar Tashakor Ro Ham Baladan Gozashtam
Movafagh Bashid ;)
فکر میکردم تو همدردی!
ولی نه!
تو هم دردی

Arad Avanesian
پست: 96
تاریخ عضویت: یک شنبه 17 دی 1391, 6:06 pm

Re: اخبار كشور كانادا

پست توسط Arad Avanesian » پنج شنبه 10 اسفند 1391, 7:18 pm

واسه سلامتي اونها كه دارن تلاش ميكنند كه دلار ارزون بشه صلوات :D
شنيدم كه بزودي دلار كمي ارزون تر ميشه
انشالله كه بشه
خدايا
فکر میکردم تو همدردی!
ولی نه!
تو هم دردی

iran1976
پست: 2
تاریخ عضویت: دو شنبه 18 دی 1391, 5:29 pm

Re: اخبار كشور كانادا

پست توسط iran1976 » پنج شنبه 10 اسفند 1391, 7:37 pm

Arad Avanesian نوشته شده:واسه سلامتي اونها كه دارن تلاش ميكنند كه دلار ارزون بشه صلوات :D
شنيدم كه بزودي دلار كمي ارزون تر ميشه
انشالله كه بشه
خدايا
تا عرب ها بر این مملکت حاکم هستند هیچی ارزان نمیشه . این مردم حقشان هست که بد تر از اینها بکشن .
مشتی خر که 57 امدن تو خیابان جو زیادی خورده بودن
مرگ بر اصل ولایت فقیه

Arad Avanesian
پست: 96
تاریخ عضویت: یک شنبه 17 دی 1391, 6:06 pm

Re: اخبار كشور كانادا

پست توسط Arad Avanesian » دو شنبه 14 اسفند 1391, 10:17 am

يكي از دوستان دنبال يك خانم كه سنش حدودا تا 30 باشه ميگرده
همسفر ميخواد تا ايتاليا
راه مطمئن و راحت لطفا اگه كسي هست و مقدور هستش براش بگه
حركتش هم فكر ميكنم اواخر فروردين يا اواسط ارديبهشت ماه هستش ;) ;) ;) ;)
فکر میکردم تو همدردی!
ولی نه!
تو هم دردی

نمایه کاربر
johnny.depp
پست: 727
تاریخ عضویت: یک شنبه 3 دی 1391, 9:17 pm

Re: اخبار كشور كانادا

پست توسط johnny.depp » دو شنبه 14 اسفند 1391, 9:13 pm

iran1976 نوشته شده:
Arad Avanesian نوشته شده:واسه سلامتي اونها كه دارن تلاش ميكنند كه دلار ارزون بشه صلوات :D
شنيدم كه بزودي دلار كمي ارزون تر ميشه
انشالله كه بشه
خدايا
تا عرب ها بر این مملکت حاکم هستند هیچی ارزان نمیشه . این مردم حقشان هست که بد تر از اینها بکشن .
مشتی خر که 57 امدن تو خیابان جو زیادی خورده بودن
مرگ بر اصل ولایت فقیه
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
مگر ولایت فقیه اصل هم داشت ؟ :D :D :D :D :D :D :D :D

نمایه کاربر
johnny.depp
پست: 727
تاریخ عضویت: یک شنبه 3 دی 1391, 9:17 pm

Re: اخبار كشور كانادا

پست توسط johnny.depp » دو شنبه 14 اسفند 1391, 9:17 pm

Arad Avanesian نوشته شده:چاوشي نيستش چند وقته !!!
ادمين هم همينطور !
شايد من موفق به ديدنشون نميشم
اخه ادمين و چاوشي قبل اينكه جواب سوال هاي بچه هارو بدن ميگشتند ببينند كي داره تبليغ ميكنه تا بگند تبليغ در اين فروم ممنوع ميباشد و بلاك :D
چند وقته هرجاي فروم تو هر تاپيك ميري شده بيلبود تبليغاتي به قول Johnny
البته بنده مشكلي ندارم و باعث تعجبه براي اولين بار همه راحت دارند واسه خودشون تو اين فروم حال ميكنند . :lol:
فکر کنم چاوشی هم موافق هستش .
یا یه مشتری مایه دار گیر اورده
نه میاد بعضی وقت ها سر میزنه میگه بذارید تمام بشه این پروژه برای همتون دارم داده مبصر کلاس اسم ها را یاداشت کنه :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
اسم منم هست چیکار کنیم ؟ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

mohamad zab
پست: 641
تاریخ عضویت: دو شنبه 7 اسفند 1391, 10:33 am
محل اقامت: طهران
تماس:

Re: اخبار كشور كانادا

پست توسط mohamad zab » دو شنبه 14 اسفند 1391, 9:43 pm

iran1976 نوشته شده:
Arad Avanesian نوشته شده:واسه سلامتي اونها كه دارن تلاش ميكنند كه دلار ارزون بشه صلوات :D
شنيدم كه بزودي دلار كمي ارزون تر ميشه
انشالله كه بشه
خدايا
تا عرب ها بر این مملکت حاکم هستند هیچی ارزان نمیشه . این مردم حقشان هست که بد تر از اینها بکشن .
مشتی خر که 57 امدن تو خیابان جو زیادی خورده بودن
مرگ بر اصل ولایت فقیه
دوست عزیز اطلاعات شما کمه زمان شاه احزاب ازاد بودن وخیلیاشون شاه رو بگ...دادن فقط یک خزب بصورت جدی جلو جفت این دو حکومت مسلحانه واستاد و جونشونو گذاشتن کف دستشون که مجاهدین خلق بودن بیشترین ضربه هزینه ظلم جنایت در حقشون شد .دوستان معذرت من مجاهد نیستم ملی گرا هستم ولی ایران با این بقول معرف حماقت عجم شون بایه چغندر حالا چون مردم خودمونو میگم بایه چغندر قند میشه خر کرد .عرب داره حکومت میکنه حرفتون قبول دارم
از دوستان فروم یا بقول Elvis 56 فاروم معذرت میخوام بخاطر فحش کاری انجام شده با یه ابله زبون نفهم که مشخص شد هیچ چی تو چنته نداره .اگه از پستای کسی ناراحت هستین یا رو اعصابتونه راحت رو اسمش کلیک کنید و به لیست دشمنان اضافه کنید دیگه هیچ پستی از اون نمیبینید
من ars2رو به لیست دشمنام اضافه کردم :-()

Arad Avanesian
پست: 96
تاریخ عضویت: یک شنبه 17 دی 1391, 6:06 pm

Re: اخبار كشور كانادا

پست توسط Arad Avanesian » سه شنبه 15 اسفند 1391, 8:50 pm

johnny.depp نوشته شده:
Arad Avanesian نوشته شده:چاوشي نيستش چند وقته !!!
ادمين هم همينطور !
شايد من موفق به ديدنشون نميشم
اخه ادمين و چاوشي قبل اينكه جواب سوال هاي بچه هارو بدن ميگشتند ببينند كي داره تبليغ ميكنه تا بگند تبليغ در اين فروم ممنوع ميباشد و بلاك :D
چند وقته هرجاي فروم تو هر تاپيك ميري شده بيلبود تبليغاتي به قول Johnny
البته بنده مشكلي ندارم و باعث تعجبه براي اولين بار همه راحت دارند واسه خودشون تو اين فروم حال ميكنند . :lol:
فکر کنم چاوشی هم موافق هستش .
یا یه مشتری مایه دار گیر اورده
نه میاد بعضی وقت ها سر میزنه میگه بذارید تمام بشه این پروژه برای همتون دارم داده مبصر کلاس اسم ها را یاداشت کنه :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
اسم منم هست چیکار کنیم ؟ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
مشتري :o
مبصر :lol:
پولدار :lol: :lol: :lol: :lol:
تو كه واسه خودت رفتي عشقو حال دستش به تو نميرسه :)

خدا كمكون بكنه :D
فکر میکردم تو همدردی!
ولی نه!
تو هم دردی

نمایه کاربر
johnny.depp
پست: 727
تاریخ عضویت: یک شنبه 3 دی 1391, 9:17 pm

Re: اخبار كشور كانادا

پست توسط johnny.depp » سه شنبه 15 اسفند 1391, 9:43 pm

:lol: :lol: :lol:
امروز بعد از مدت ها امد پست گذاشت چاوشی .

Arad Avanesian
پست: 96
تاریخ عضویت: یک شنبه 17 دی 1391, 6:06 pm

Re: اخبار كشور كانادا

پست توسط Arad Avanesian » چهار شنبه 16 اسفند 1391, 9:13 am

johnny.depp نوشته شده::lol: :lol: :lol:
امروز بعد از مدت ها امد پست گذاشت چاوشی .
حتما سرش شلوغه
ولي دور از انصاف نيست درسته من نميشناسم اقاي چاوشي رو باهاش كار هم نكردم
ولي همين كه اين فروم رو درست كرده تا همه بتونند استفاده كنند خدا هرچي ميخواد بهش بده
خوده من كه كلي اطلاعات از اينجا بدست اوردم و دوستان خيلي خوبي رو هم پيدا كردم مثل خودت جاني :D
فکر میکردم تو همدردی!
ولی نه!
تو هم دردی

Arad Avanesian
پست: 96
تاریخ عضویت: یک شنبه 17 دی 1391, 6:06 pm

Re: اخبار كشور كانادا

پست توسط Arad Avanesian » چهار شنبه 16 اسفند 1391, 9:18 am

جاني دپ رفتي اونور واسه خودت داري پادشاهي ميكنيا :D
بزودي هم كه ميشي ديگه شهروند استراليا
انشالله كه تو تمام مراحل زندگيت موفق باشي داداشي
چاوشي رو ول كن بنده خدا ديگه با كسي كاري نداره قبلا يه تبليغات در اين فروم ممنوع است ميزد ديگه اون رو هم ازاد كرده :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
فکر میکردم تو همدردی!
ولی نه!
تو هم دردی

نمایه کاربر
johnny.depp
پست: 727
تاریخ عضویت: یک شنبه 3 دی 1391, 9:17 pm

Re: اخبار كشور كانادا

پست توسط johnny.depp » چهار شنبه 16 اسفند 1391, 9:41 am

تشکر داداش همچنین شما
والا ما که از اول قصد بیرون امدن از کشور نداشتین استالین ها زمانه ما را مجبور کردند .
به هرحال دعا میکنم مردم کشورم از خواب خرگوشی بیدار بشن و این اراجیفی که در 34 سال کردن تو گوششون را بندازن دور.
موقعی که از کشور امدم بیرون همه میگفتن اشتباه کردی اینچاه خوبه اوضاع بهتر میشه :lol: منم گفتم بشینید تا یه روز خوب بیاد ما میریم دنبال یه روزی خوب :lol:
بعد خودشون 2 ماه بعد گفتن میخواهیم بیام انجاه :lol:
برای یه پناهنده در هر کشوری که هست باید بدونه که صبوری حرف اول را میزنه ولی ما ایرانی ها عادت کردیم که زود به نتیجه برسیم البته خوب شاید حق داریم اینقدر تو این جند سال که از عمر ما را طلف کردن به اسم اسلام مسخره
خودمان هم باورمان شدن ایران پایگاه جهان اسلام و همه دنیا بلاد کفره :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Arad Avanesian
پست: 96
تاریخ عضویت: یک شنبه 17 دی 1391, 6:06 pm

Re: اخبار كشور كانادا

پست توسط Arad Avanesian » چهار شنبه 16 اسفند 1391, 10:20 am

خدا نگاهي به همه بكنه و همه بتونند به اهدافشون برسند
انشالله هركسي هر ارزويي داره بهش برسه
در اخر هم ما هم به هدفمون برسيم
هركسي كه براي هدفش درست تلاش كنه مطمئن باش موفق ميشه البته شرطش رو گفتم بايد تلاش كرد :D
فکر میکردم تو همدردی!
ولی نه!
تو هم دردی

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 47 مهمان