شرايط پناهدگان امريكا

راههای کسب اقامت در کانادا و امریکا (پناهندگی، کار، ازدواج، سرمایه گزاری و...)
ارسال پست
رضاييان

شرايط پناهدگان امريكا

پست توسط رضاييان » دو شنبه 19 فروردین 1392, 1:59 pm

براي كساني كه ميخواهند درخواست پناهندگي در امريكا بدهند هنوز خيلي چيزها روشن نيست به عنوان مثال چند پرسش ذيل مغزم را مشغول كرده:
1.بهتر است در فرودگاه درخواست پناهندگي بديم يا در خارج از ان و با مراجعه مستقيم به اداره مهاجرت؟
2.زمان گرفتن جواب نهايي قبول يا رد پناهندگي چقدر است؟
3.ايا در اين مدت ميتوانيم وكيلي داشته باشيم كه خودمان تعيين كنيم و دولت حق الزحمه وي را بدهد؟
4.ميزان مقرري ماهانه دولت به هر پناهنده چقدر است؟
5.ايا دولت خود متضمن پيدا كردن كار براي ما خواهد بود يانه؟
6.شنيده ام كه دولت محل اسكاني رايگان ميدهد به شرطي كه خود ايالت زندگي مان را تعيين كند چون در غير اينصورت حقوق ماهانه نيز قطع ميشود...ايا اين واقعيت دارد(دادن محل اسكان)اين محل اسكان براي چه مدتي در اختيار ما خواهد بود؟
7.ايا پس از گرفتن جواب قبولي پناهندگي در همان زمان به ما گرين كارت ميدهند(مثل لاتاري كه به محل ورود به امريكا در عرض چند هفته كار گرين كارت درست ميشود و نيازي به انتظار چند ماهه نيست)يا چند ماه و احتمالا بيش از يكسال ديگر بايد صبر كنيم؟
8.چرا اغلب دوستاني كه از طريق un يا هاياس اقدام كرده اند دولت امريكا به انها توصيه كرده كه ساكن ايالت ايداهو شوند؟ايا اين كار منفعتي براي اين دوستان دارد مثل حقوق ماهانه و اسكان و غيره؟
9.اغلب دوستاني كه از طريق اقاي چاووشي اقدام كرده اند هم اكنون ساكن كدام ايالت و شهر هستند؟وضع مادي و اشتغال انان چگونه است؟
10.دوستان وكيل اقاي چاووشي كه ميتوانند در امريكا به ما معرفي كنند(چون در امريكا به جناب چاووشي بصورت حضوري دسترسي نخواهيم داشت)تا انجا وكالت ما را به عهده گرفته و كار ما با ارامش پيش رود ساكن كدام شهرها هستند؟به فرض احتساب قيمت دلار با نرخ 3500 تومان هزينه اين دوستان وكيل چقدر خواهد بود؟
11.خود اقاي چاووشي توصيه ميكنند محل فرود ما در امريكا كدام شهر باشد(بجز كاليفرنيا كه هنوز نرفته از ان متنفرم)
12.با گفته ها و مداركي كه قبلا در سفارت نشان داده ايم چه كنيم؟(مثلا بنده براي دريافت ويزا مدعي شدم كه ليسانس فلان رشته را دارم و مداركي تحصيلي كه به كمك دوستان اقاي چاووشي تهيه كردم را به سفارت نشان دهم و بعد از دريافت ويزا و رفتن به امريكا و درخواست پناهندگي بخواهم با هويت اصلي خودم در دولت و جامعه باشم يعني همان ديپلم اصلي خودم كه برايش زحمت كشيده ام نه ان ليسانسي كه بصورت جعلي براي گرفتن ويزا تهيه شده كه بعدها ممكن است باعث دردسر برايم شود)
لطفا هم اقاي چاووشي و هم دوستان ديگر به اين سئوالات بشكل موضوعي و بر حسب ترتيب شماره(بدون جا انداختن بعضي ها)پاسخ دهند.

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 57 مهمان