سلام مهمان عزیز.

ساعت سایت بر اساسUTC + 1 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است امروز 22 اکتبر 2014, 17:20

+ ارسال موضوع جدید+ ارسال پاسخ
 [ 187 پست ]  برو به صفحه 1, 2, 3, 4  بعدي
نويسنده پيغام
پستارسال شده در: 06 فبريه 2011, 22:57 
آفلاين

تاريخ عضويت: 06 فبريه 2011, 21:49

درود بر آقای چاوشی و کلیه دست اندرکاران زحمت کش این تارنما
درصورت امکان درموردقوانین پناهندگی به آمریکانیزمطالبی راتهیه نماییدتاکسانی که قصدپناهندگی به آنجارادارندازحقوق خودآگاه شوند.ارآنجاکه درفضای اینترنت وبه زبان فارسی مطالبی به روزکه به صورت همه جانبه به موضوع پناهندگی به آمریکاپرداخته باشداندک میباشدومطالب موجودنیزصرفاتجربه های شخصی هموطنان پناهجومیباشدکه دروبلاگ های شخصی ایشان انتشاریافته وتنهابه انعکاس بخشی ازمشکلات که ازدیدآنهامهم میباشداختصاص داردوازآنجاکه این تارنمارویه انتشارمطالب بصورت دقیق وکاربردی همراه بامستندات رادرپیش گرفته وتوانسته اعتمادمخاطبان که هماناافرادی هستندکه به اجبارازوطن خودرانده شده اندراجلب نماید.لذاخواهشمندیم درصورت امکان به این موضوع نیزپرداخته شود.
سپاسگدارم

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 15 فبريه 2011, 13:27 
آنلاين
Site Admin

تاريخ عضويت: 14 آپريل 2010, 21:05

سلام دوست عزیز!
حق با شماست، اطلاعات در زمینه پناهندگی در امریکا به زبان فارسی بسیار اندک است.
ما تلاش میکنیم که در این زمینه اطلاعات مناسب را به دست آورده و یا اسناد موجود که به زبان انگلیسی میباشند را ترجمه کرده و در سایت قرار دهیم.
البته روند رسیدگی به درخواست پناهندگی و همچنین کمکهایی که پناهجو در طی مدت انتظار دریافت میکند در ایالتهای مختلف امریکا ممکن است متفاوت باشد.
به طور کلی پروسه ای که در درخواست پناهندگی امریکا طی میشود تا حدود زیادی به پروسه پناهندگی در کانادا مشابهت دارد.
روند پناهندگی در کانادا از طریق لینک زیر سایت ما قابل دسترسی است:

http://panahandegi.com/downloads/%D8%B1 ... %D8%A7.pdf

موفق باشید
چاوشی

تلفن، وایبر: Viber: 00442032393373
اسکایپ: panahandegi
Yahoo Messenger: panahandegi
ooVoo: panahandegi
http://www.panahandegi.com

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 08 ژوئن 2011, 14:34 
آفلاين

تاريخ عضويت: 01 ژوئن 2011, 21:44

با سلام خدمت همه دست اندكاران اين سايت خوب و اميد موفقيت روز افزون براي همه شما عزيزان
من چند سوال داشتم
اگر كسي بخواهد از آمريكا براي شخصي در ايران دعوت نامه بفرستد ،
اول اينكه آيا اين كار امكان پذير است ؟
دوم اينكه آيا هر شخصي و از هر طبقه يي از كشور آمريكا مي تواند براي يه نفر در ايران دعوت نامه بفرستد ؟
سوم اينكه هزينه ي ارسال دعوت نامه براي آن شخص در آمريكا چقدر است ؟
چهارم اينكه آيا به صرف دعوتنامه مي توان به آمريكا رفت و پناهنده شد ؟

با تشكر

در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط dearmgh در 17 مارس 2012, 04:00 .

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 09 ژوئن 2011, 11:56 
آفلاين

تاريخ عضويت: 19 مارس 2011, 15:22

امریکا خیلی سخت تر از اروپا ویزا میده میدونستی >!؟

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 09 ژوئن 2011, 14:55 
آفلاين

با سلام
نه نميدونستم
ولي يه چيزايي اخيرا در اخبار از قول خانم هيلاري كلينتون پخش شده بود كه
ايالات متحده به دانشجويان ايراني ويزاي چند بار ورود مي دهد ؟
در ثاني اينها كه خيلي از وضعيت حقوق بشر در ايران نگرانند چرا به ايرانيها اجازه نمي دهند كه به ايالات متحده پناهنده بشن ؟
وضعيت حقوق بشر در ايران اصلا خوب نيست
اي كاش ميتونستيم مستقيما با اوباما و خانم كلينتون صحبت كنيم

با تشكر

در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط dearmgh در 17 مارس 2012, 04:01 .

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 13 ژوئن 2011, 10:09 
آفلاين

فکر میکنی اینا مثل مملکت ما بیکار هی بیان تو تلویزیون به مردم حرم دروغ بزنند>؟ اون ماله دانشجوییه>؟که خیلم سخته پذیرفته شدنتون تو کالجاشون

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 14 ژوئن 2011, 04:03 
آفلاين

سلام علي جان
ممنونم از پاسخت
نه اونها مثل ما بيكار نيستند،حرف شما كاملا درست است.
من فقط افسوس ميخورم كه چرا همه چيز از ما دريغ شده ، در طي اين چند سال
خيليها بعد از انقلاب اسلامي از اين مملكت براي هميشه رفتند،بعضي ها هم در زمان جنگ، بقيه هم كه ماندند اكثرا با گرفتاريهاي زيادي روبرو هستند...
اينجا فقط زنده ا يم

فداي تو

در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط dearmgh در 17 مارس 2012, 04:02 .

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 15 ژوئن 2011, 00:18 
آنلاين
Site Admin

هر کسی در امریکا میتواند برای شما دعوت نامه ارسال کند ولی سفارت امریکا به هنگام بررسی درخواست ویزا نیاز به دلیل قانع کننده دارد که چرا شما تصمیم دارید فرد دعوت کننده را در خاک امریکا ملاقات کنید؟ معمولا به دعوت نامه های مربوط به اقوام درجه اول جهت دیدار ترتیب اثر داده میشود.
راه بهتر و ساده تر این است که در یک سمینار یا نمایشگاه در امریکا شرکت کنید و از آنها دعوت نامه دریافت کنید. دعوت نامه های سمینارها با سهولت بیشتری بررسی میشوند و احتمال موافقت با درخواست ویزا بیشتر است. در صورت نیاز به کمک در این زمینه میتوانید از ما کمک بگیرید.
با ورود به امریکا در صورت داشتن دلیل قانع کننده میتوانید درخواست پناهندگی دهید.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 16 ژوئن 2011, 14:49 
آفلاين

با سلام
ممنونم از پاسخ شما
تا اونجايي كه من اطلاع دارم به دلايل زيادي ميتوان از شخصي در آمريكا تقاضاي دعوتنامه داشت مثلا ازدواج
البته نميدونستم كه هر شخصي از آمريكا ، ميتواند دعوتنامه بفرستد، كه شما پاسخ داديد
تا به حال من از چند نفر كه به صورت آنلاين با آنها صحبت ميكنم (چت)، گفتم كه ميتوانيد براي من دعوتنامه بفرستيد ، كه متاسفانه جواب منفي دادند و عموما هم شرايط اقتصادي رو مطرح كردند.
البته در مورد خودم بايد عرض كنم كه اميد خودم رو به صورت كامل از دست داده ام بدون هيچ اميدي نسبت به آينده، در ايران روزگار ميگذرونم
از دين اسلام هم به طور كامل برگشته ام و در حال كسب اطلاعات درباره ي اديان ديگه به خصوص دين مسيحيت هستم

فداي تو آقاي چاوشي عزيز و ديگر دوستان و رفقا
موفق باشيد

در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط dearmgh در 17 مارس 2012, 04:04 .

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 16 ژوئن 2011, 20:01 
آفلاين

چرا نا امید اگه پول خوب دارید میتونم کسیو معرفی کنم؟>> امریکا رو بیخیال شی بهتره

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 17 ژوئن 2011, 10:51 
آفلاين

با سلام خدمت شما علي جان

با تشكر

در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط dearmgh در 17 مارس 2012, 04:06 .

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 18 ژوئن 2011, 08:56 
آفلاين

پس پول نیست عجله نکن

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 18 آگوست 2011, 20:56 
آفلاين

تاريخ عضويت: 15 آگوست 2011, 16:49

سلام و عرض ادب خدمت تمامي دوستان به خصوص جناب چاوشي عزيز.
دو سوال برايم پيش امده پيشاپيش ممنون از پاسختون
1-ايا ايالات متحده هم مانند كانادا و ساير كشورها امكاناتي چون كمپ يا اطاق رايگان براي اسكان-حقوق ماهيانه-بيمه-وكيل رايگان و كلاس زبان رايگان تا زمان مشخص شدن تكليف پناهنده در اختيار او قرار ميدهد يا خير؟
2-ايا شرايط پذيرفته شدن يك كيس در همه كشورها يكسان هست؟ مثلا اگر بنده يك كيسي را در اروپا ارايه بدهم و قبول واقع شود ايا اگر همان را قبلا در امريكا و كانادا ارايه ميدادم ايا مورد قبول واقع ميشد؟

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 19 آگوست 2011, 18:43 
آنلاين
Site Admin

شرایط پناهندگی در امریکا تا حد زیادی مشابه کانادا است. حقوق ماهیانه تا زمانی که پناهجو کار مناسب پیدا کند و بتواند مستقلا زندگی خود را اداره کند پرداخت میشود. میزان کمکها در ایالتهای مختلف میتواند متفاوت باشد. برخی از پناهجویان که با ما در ارتباط هستند حقوق بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ دلار در ماه دریافت میکنند. کمکهای دیگر از جمله هزینه وکیل و... نیز قابل دریافت است. در امریکا و کانادا پناهجو محل زندگی را خودش انتخاب میکند و آدرس محل زندگی را در اختیار اداره مهاجرت قرار میدهد.
در طی دوره انتظار جهت رسیدگی به درخواست پناهندگی شرایط برای ادامه تحصیل، کار و... فراهم است. در این کشورها تحصیل در مقاطع دانشگاه همراه با شهریه است و شهروندان خود این کشورها نیز شهریه میپردازند.
قوانین پناهندگی در اروپا، امریکا، کانادا و... یکسان است؛ پناهندگی به کسانی تعلق میگیرد که در کشور خودشان امنیت نداشته باشند. هر کشور سیستم اداری خود را برای بررسی درخواست پناهندگی دارد ولی اصول و قوانین یکسان است. کیس قوی و مناسب هم در اروپا و هم در امریکا شانس موفقیت دارد.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 19 سپتامبر 2011, 07:28 
آفلاين

تاريخ عضويت: 19 سپتامبر 2011, 07:20

سلام دوستان. من یه پسر لائیک و هنجنسگرا هستم. صرف داشتن اینا میتونم پناهنده بشم. بعد راجع به روش کار هیچی نمیدونم لطفا یه کمی راهنمایی کنید (ممنون اگه قدم به قدم بفرمایید)

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 19 سپتامبر 2011, 22:03 
آنلاين
Site Admin

مواردی که ذکر نمودید اگر به نحوی باشند که برای شما خطر امنیتی ایجاد کرده باشد قابل ارائه به عنوان یک کیس مناسب هستند. در واقع صرف لائیک و یا همجنسگرا بودن دلیل مناسبی برای پناهندگی نیست بلکه بایستی نشان دهید این موارد امنیت شما را به خطر انداخته اند.
جهت ارائه کیس مناسب میتوانید از ما کمک بگیرید. به کمک ما کیس قوی و مطمئن ارائه خواهید داد و کلیه جزئیات کیس را در بر خواهد گرفت.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 04 اکتبر 2011, 10:34 
آفلاين

تاريخ عضويت: 19 سپتامبر 2011, 07:20

خب میدونید که برای بی دینی و همجنس گرایی حتی آدمو سنگسار میکنن و همه اینو میدونن. پس دلیل خوبیه. در ضمن از رژیم ج.ا.ا. هم متنفرم و بجز مجاهدین خلق حاضر به عضویت در هر حزب ضد انقلاب هم هستم. فقط من در مورد پناهندگی و مهاجرت و این حرفا اطلاعات خیلی کمی دارم پس لطفا از پایه برام بگید چیکار کنم.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 04 اکتبر 2011, 18:30 
آنلاين
Site Admin

جهت خروج از ایران میتوانید به کمک ما از سفارت کشوری که تصمیم به مسافرت دارید ویزا دریافت کنید. معمولا کل هزینه ها تا زمان دریافت ویزا بین ۴ تا ۵ میلیون تومان میشود که به صورت اقساط و با پیش رفتن مراحل پرونده میپردازید.
جهت دریافت پناهندگی نیز میتوانید به کمک ما کیس و پرونده قوی تشکیل داده و پناهندگی بگیرید. همکاری با شما کلیه مراحل پناهندگی از آماده سازی کیس تا زمان دریافت پناهندگی را در بر میگیرد.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 09 اکتبر 2011, 18:59 
آفلاين

تاريخ عضويت: 09 اکتبر 2011, 18:43

درود و وقت بخیر به آقای چاووشی و همکاران محترم
آقای چاووشی من چندتا سوال دارم که حتی اگر کوتاه جواب بدین ممنون میشم.
من اگر از همین طریق که شما کار پناهندگی انجام میدین برای پناهندگی آمریکا اقدام کنم
1-چه مدت باید تو ترکیه بمونم تا ویزام رو از سفارت بگیرم؟
2-وقتی اومدم آمریکا تا چه مدت باید توی هتل بمونم تا جواب درخواست پناهندگیم رو بگیرم؟ (به صورت بدبینانه چه مدت زمان بعد از درخواست پناهندگی جوابش مشخص میشه؟)
3-تو مدتی که توی آمریکا هستم از ورودم تا زمانی که جواب درخواست پناهندگیم مشخص میشه میتونم توی سن دیگو (کالیفرنیا) باشم؟ منظورم اینه همه ی کارامو اونجا انجام بدم.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 10 اکتبر 2011, 08:50 
آفلاين

درود و وقت بخیر به آقای چاووشی و همکاران محترم
آقای چاووشی من چندتا سوال دارم که حتی اگر کوتاه جواب بدین ممنون میشم.
من اگر از همین طریق که شما کار پناهندگی انجام میدین برای پناهندگی آمریکا اقدام کنم
1-چه مدت باید تو ترکیه بمونم تا ویزام رو از سفارت بگیرم؟
2-وقتی اومدم آمریکا تا چه مدت باید توی هتل بمونم تا جواب درخواست پناهندگیم رو بگیرم؟ (به صورت بدبینانه چه مدت زمان بعد از درخواست پناهندگی جوابش مشخص میشه؟)
3-تو مدتی که توی آمریکا هستم از ورودم تا زمانی که جواب درخواست پناهندگیم مشخص میشه میتونم توی سن دیگو (کالیفرنیا) باشم؟ منظورم اینه همه ی کارامو اونجا انجام بدم.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 10 اکتبر 2011, 22:29 
آفلاين

تاريخ عضويت: 15 آگوست 2011, 16:49

با سلام.
از شخصی شنیدم تازگی در امریکا پناهندگانو به کمپ میفرستن.
میخواستم بپرسم کسی اطلاعی در این مورد داره؟

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 15 اکتبر 2011, 21:24 
آنلاين
Site Admin

در بررسی درخواست ویزای شهروندان ایران Security control صورت میگیرد که ممکن است چندین هفته طول بکشد. معمولا کل پروسه درخواست ویزا بین ۲ تا ۳ ماه طول میکشد.
یکی از دوستان که تازگیها از سفارت امریکا در ترکیه ویزا گرفتند بدینگونه عمل کردند که درخواست خود را تحویل دادند و به ایران بازگشتند. پس از مدت حدود ۱/۵ ماه سفارت ایشان را خواست و جواب ویزا را دادند.
رسیدگی به درخواست پناهندگی ممکن است بین ۶ ماه تا ۱ سال طول بکشد. در طی این مدت محل اسکان را خودتان مشخص میکنید و آدرس خود را در اختیار اداره مهاجرت میگذارید.
در هر یک از ایالتها که دوست داشته باشید میتوانید درخواست پناهندگی دهید.
در امریکا و کانادا چیزی به نام کمپ وجود ندارد. پناهجو خودش محل اسکان را مشخص میکند.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 16 اکتبر 2011, 11:46 
آفلاين

خیلی ممنون که جواب سوالاتم رو دادین.
در مدت 6ماه تا1سالی که طول میکشه جواب درخواست پناهندگی بیاد با ویزامون هستیم؟ اعتبار ویزامون مگه چه مدته؟
و آیا میتونیم در طول این مدت به کلاس زبان یا باشگاه بریم؟
آیا میتونیم در طول زمانی که جواب درخواست پناهندگی نیومده به ایالتهای دیگه سفر کنیم؟

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 16 اکتبر 2011, 15:43 
آنلاين
Site Admin

اعتبار ویزا کوتاه مدت و معمولا بین ۱ هفته تا ۱ ماه است. البته مواردی داشته ایم که از سفارت کانادا ویزای ۶ ماهه نیز گرفته اند. هدف از این ویزا تنها جهت ورود شما به کشور مقصد است. پس از درخواست پناهندگی اسکان شما در کشور مربوطه به صورت پناهجویی خواهد بود و ویزای مربوطه نقش خود را از دست میدهد.
در طی مدتی که منتظر جواب هستید میتوانید کلاس زبان بروید، کار کنید و... در کانادا و امریکا این امکان به پناهجو داده میشود که قبل از پذیرفته شدن درخواست پناهندگی، در سطح دانشگاه نیز تحصیل کند، حساب بانکی داشته باشد و...
امکان مسافرت در داخل خود کشور وجود دارد و محدودیتی وجود ندارد.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 16 اکتبر 2011, 20:00 
آفلاين

بعد از اینکه جواب درخواست پناهندگی اومد و اگر بر فرض مثبت بود به من گرین کارت میدن؟ یعنی من با چه عنوانی در آمریکا زندگی میکنم؟
مثل یک شهروند؟ و کی میتونم سیتیزن بشم؟
میتونم تا همیشه با خیال راحت زندگی کنم یا امکانش هست که دیپورت بشم؟
این روزها خبرهایی میخونم که مثلا پناهندگان ایرانی یا... رو دیپورت میکنن؟
من کلا میخوام برم آمریکا چه این مسایل شامل حالم بشه چه نشه من ریسکش رو قبول میکنم فقط میخوام بدونم که به چه صورت هست. باز هم ازتون ممنونم

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 16 اکتبر 2011, 21:12 
آنلاين
Site Admin

پس از دریافت پناهندگی همچون سایر شهروندان عادی زندگی خواهید کرد. کلیه امکانات و خدماتی که سایر شهروندان دارند به شما نیز تعلق میگیرد. تنها تفاوت این است که تا زمان سیتیزن شدن پاسپورت ملی ان کشور را نخواهید داشت و از یک پاسپورت موقت به نام Travel Document استفاده خواهید کرد. همچنین برخی شغلهای حساس همچون پلیس، خدمت در ارتش، نمایندگی مجلس و... را نمیتوانید داشته باشید.
جهت سیتیزن شدن بایستی ۵ سال در ان کشور زندگی کرده باشید، در طی این مدت هیچ جرمی مرتکب نشده باشید و...
وقتی با پناهندگی شما موافقت میشود بدین مفهوم است که شما میتوانید در آنجا زندگی کنید و خطر دیپورت شدن وجود ندارد.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 17 اکتبر 2011, 09:33 
آفلاين

پس یک پناهنده با هر نوع پناهدگی میتونه بعد از 5سال سیتیزن بشه؟
شما برای آمریکا معمولا درخواست چه پناهندگی میدین؟ سیاسی یا اجتماعی..؟
پناهنده های سیاسی وقتی که شرایط داخل کشور خودشون خوب باشه اونها برگردونده میشن و یا باید برای موندن دلیل خوبی داشته باشن و حتی پناهنده های اجتماعی مثلا زرتشتی یا مسیحی ها وقتی که در ایران آزادی مذهب بشه باید برگردونده بشن
آیا شما در ایران رابطی دارین که بشه از طریقش دویست هزار دولار پول انتقال داد؟ یعنی ما این مبلغ رو اینجا بهش بدیم و اون شخص بتونه معادلش رو در آمریکا به من بده؟ از اونجایی که الان نمیشه از ایران پول خارج کرد فکر میکنم این تنها راه باشه

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 17 اکتبر 2011, 19:32 
آنلاين
Site Admin

در اکثر کشورها پناهجو پس از ۵ سال زندگی کردن در آن کشور سیتیزن میشود. این قانون کلی نیست و کشورهای مختلف ممکن است قوانین متفاوت داشته باشند.
پناهندگی معمولا دائمی است و با تغییر شرایط سیاسی و یا مذهبی در کشور پناهجو تغییری در روال پناهندگی وی ایجاد نمیشود. به عبارتی اینگونه نیست که با مناسب شدن شرایط سیاسی یا اجتماعی در کشور پناهجو، وی را به کشورش برگردانند.
بهترین راه برای انتقال پول در حال حاضر از طریق صرافیهاست. بسیاری از صرافیها معمولا در کشورهای اروپایی و آمریکایی دارای شعبه هستند و انتقال پول انجام میدهند.
ما در زمینه انتقال پول فعالیتی انجام نمیدهیم.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 19 اکتبر 2011, 13:02 
آفلاين

من میخوام قوانین سیتیزن شدن در آمریکا رو بدونم. در آمریکا بعد از چند سال میتونم سیتیزن بشم و آیا من که پناهنده هستم میتونم سیتیزن بشم؟
من سوالاتی که دوستان راجع به هزینه ها پرسیده بودن و جوابها رو خوندم میشه لطفا به من بگین که من از وقتی که اقدام میکنم و تا وقتی که میرم آمریکا و از اونجایی که نمیخوام پیش اقوام و دوستان بمونم و میخوام هتل بمونم تا وقتیکه بتونم خونه اجاره کنم کل هزینه هایی که من برای ویزا و برای کاری که شما انجام میدین برای پناهندگی و هتل و بلیط هواپیما همه ی اینها باید بپردازم چقدر میشه؟ تقریبی هم بگید ممنون میشم.
من میتونم مطمین باشم همه ی کارهای ویزا و درخواست پناهندگی رو شما انجام میدین و تا آخر کار با من هستین؟

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 23 اکتبر 2011, 15:28 
آفلاين

تاريخ عضويت: 23 اکتبر 2011, 14:37

با سلام خدمت شما وکلیه همکاران محترمتون. میخواستم برای امریکا اقدام کنم و شما نوشته بودید که کل هزینه در مقصد دریافت میشود ولی الان خوندم که مقداری از مبلغ دریافت میشود و از کجا باید شروع کنم. متشکرم از شما.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 27 اکتبر 2011, 03:34 
آفلاين

تاريخ عضويت: 27 اکتبر 2011, 03:27

با سلام و وقت بخیر ؛
علی هستم و الان یک سال بیشتره‌ که‌ پرونده‌ من و خانواده‌ام را دادند به‌ کنسولگری آمریکا در استانبول . اما پس از 3 بار مصاحبه‌ برای من نامه‌ای فرستادند و در نامه‌ نوشتند که‌ شما نه‌ قبول هستید و نه‌ رد بلکه‌ باید منتظر بمانید تا اداره‌ امنیت داخلی آمریکا جواب بده‌ چون پرونده‌ شما اونجا در حال بررسی است . اما بعد از 6 ماه از آخرین مصاحبه‌ام گفتند که‌ شما یک کشور دیگری را انتخاب کنید چون جواب بسیار دیر میاد یا اصلا نمیاد ! منم گفتم منتظر میمونم و الان به‌ مشکل خوردم ، نه‌ آمریکا جوابی میده‌ نه‌ ردی و نه‌ قبولی و نه‌ کمیساریای پناهندگان منو به‌ کشور دیگه‌ای میده‌ چون هنوز کشورها اعلام پذیرش نکردند . آیا شما میتوانید ok من را از اداره‌ امنیت و اداره‌ مهاجرت بگیرید یا خیر . لطفا توضیح بدید
متشکرم .. علی از ترکیه‌

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 14 دسامبر 2011, 11:07 
آفلاين

تاريخ عضويت: 14 دسامبر 2011, 10:59

سلام آقای چاوشی من اکثر مطالب رو مشاهده کردم میخواستم بدونم اگر بخواهم پناهندگی در آمریکا بهمراه خانواده بگیرم چطور است؟ هیچ کیسی ندارم و نه سیاسی هستم و نه اقلیت مذهبی و ... آیا امیدی هست که ما بخواهیم پناهنده شیم؟ اگه می شه تمام مراحل مورد نیاز و راه حل های مفید را توضیح بدید ممنون

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 27 دسامبر 2011, 21:02 
آفلاين

تاريخ عضويت: 27 دسامبر 2011, 19:48

ba salam va dorood khedmate jenabe aghaye Chavoshi
aval ozr khahi mikonam ke nemitunam farsi benevisam be elate nadashtane keyboarde farsi
bandeh Amir hastam 27 a sale ahle esfahan
daneshjooye ekhrajiye daneshgahe esfahan sale 1384 be elate gerayeshate siasi va dini va hamhenin hemayat az dustane aghaliatam
bad az chand marhale dargirye lazfi ba mas'oolin bazdasht shodam hodoode 2 hafte bazdashte movaghat bodam
mamnoo'ol khorooj shodam va mahroom az tahsil
be dalile moshkelati ke baram pish oomad be yeki az jazirehaye jonoobe keshvar mohazerat kardam va alan hodoode 6 sal hast ke inja saken hastam
bad az gozashte 6 sal belakhare toonestam pasportam ro begiram
ghasde khorooje az keshvar va panahandegi ro daram
lotfan komakam konid
darzemn man be dine zartosht ke dine abaa ajdadiye man hast gerayesh daram va be zabane ebri sohbat mikonam
ke zabane khanevadegiye ma hastesh
ba tashakor az shoma
baz ham ozr khahi mikonam baabate typeam

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 07 فبريه 2012, 09:32 
آفلاين

تاريخ عضويت: 07 فبريه 2012, 09:29

سلام و درود اون دوستی که پاسخ میده میخواستم ازش تشکر کنم کمک زیادی کرد اطلاعات خوبی رو با دقت داد و به همین علت عضو شدم.تشکر

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 11 فبريه 2012, 02:12 
آفلاين

تاريخ عضويت: 10 فبريه 2012, 09:52

سلام يك سوال داشتم. آيا ميشه يكي از دوستان من كه خودش 3 سال پيش پناهدگي امريكا رو گرفته به من دعوت نامه ي ديدار بده و آيا با همين دعوت نامه ي خالي به من ويزا ميدهند و من ميتونم برم در خاك امريكا و انجا درخواست كيس پناهندگيم رو بدم ؟ آيا ويزا ميدن همين جوري با دعوتنامه ي يه دوست ؟ و اگه ميدن چقدرزمان ميبره و روندش چه جوريه . لطفا منو راه نمايي كنيد دوستان . ممنون

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 31 مارس 2012, 08:00 
آفلاين

تاريخ عضويت: 23 مارس 2012, 07:19

Admin نوشته است:
شرایط پناهندگی در امریکا تا حد زیادی مشابه کانادا است. حقوق ماهیانه تا زمانی که پناهجو کار مناسب پیدا کند و بتواند مستقلا زندگی خود را اداره کند پرداخت میشود. میزان کمکها در ایالتهای مختلف میتواند متفاوت باشد. برخی از پناهجویان که با ما در ارتباط هستند حقوق بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ دلار در ماه دریافت میکنند. کمکهای دیگر از جمله هزینه وکیل و... نیز قابل دریافت است. در امریکا و کانادا پناهجو محل زندگی را خودش انتخاب میکند و آدرس محل زندگی را در اختیار اداره مهاجرت قرار میدهد.
در طی دوره انتظار جهت رسیدگی به درخواست پناهندگی شرایط برای ادامه تحصیل، کار و... فراهم است. در این کشورها تحصیل در مقاطع دانشگاه همراه با شهریه است و شهروندان خود این کشورها نیز شهریه میپردازند.
قوانین پناهندگی در اروپا، امریکا، کانادا و... یکسان است؛ پناهندگی به کسانی تعلق میگیرد که در کشور خودشان امنیت نداشته باشند. هر کشور سیستم اداری خود را برای بررسی درخواست پناهندگی دارد ولی اصول و قوانین یکسان است. کیس قوی و مناسب هم در اروپا و هم در امریکا شانس موفقیت دارد.

Ba Salam va tashakor az in web saytetoon

man panahandeye Amrica hastam va chand sale pish be soorat gheyr ghanooni ba passport europaiee inja oomadam
va khastam etelati be hamvatanan dadeh basham

ghavanin mohajerrat morataban taghir mikonan va jadidan be in soorat mibashad ke

ta ghabooli nagiri komaki daryaft nemikonid cart shenasaie ham mesle canada nemidan, bad az ghabooli ta 6 mah komak mikonan ,$400 baraye ja , bimeye pezeshki va carti ro be name Food Stamp baraye kharid midan , agar baraye vakil pool nadashte bashi az in vakilhaie ke taze az daneshgah dar oomadan mitooni begiri ke majani kar mikonan dasteshoon ravoon besheh agar modat mosahebe ya dadgah dirtar az zaman taien shodeh edareye
mohajerat bashe ejazeye kar midan ke kheyli nader mibashad

Dar hal hazer kamtar az 45 rooz mosahebe anjam mishe

Do hafteh bad az mosahebeh javab midan age rad beshid kamtar az 90 rooz dadgahe , agar dobare rad beshid
mitavanid do ta dadgah balatar eteraz bezanid ke agar ejazeh bedan

yek sale bad az ghabooli mitavanid baraye Green Card taghaza bedid dar in 1 sal nabayad az amrica kharej shode bashid

panj sal bad az green card mitavanid baraye citizeni taghaza bedid

passport panahandegi ham midan ke baraye 1 sal etebar dare kesani ham ke green card darand mitoonan passport
reentry permit begirand ke moshabehe passport panahandegiye vali 2 sal etebar dare

Agar panahandeh dar froodgah Amrica taghazaye panahandegi bede bedoon gozarnameh
be modat hade aghal 3 mah zendani mishe va az dakhel zendan bayad taghaza bede va dadgah bere

Agar az marz Mexic biyaid va dastgir beshid asare angosht migiran va bar migardoonan mexic
rais jomhoore mexic sale 2011 gofteh ke har kas ke sharayet panahandegi ro dareh behesh panahandegi
midan va in mesle ghanoon " Dublin Europa " mibashe ke keshvare aval bayad be panahandegi residegi kone

Hanooz gharardad mesle Dublin europa vojood nadareh ke esme taraf ro ba esme kasani ke
vrood be mexic karadan motabehgat bedan vali age dame marz begiran bar migardoonan mexic
in matlab ro man dar in website khoondam
http://www.asylumist.com

bayad dakhele khake amrca bashid va bad vakil begirid taghaza bedid

Vali CANADA mitavanid dar froodgah bedoon gozarnameh taghazaye
panahandegi bedid va faghat hoviatetoon ro bayad sabet konid va zendani Nemishid

Ghavanin mohajerati morataban avaz mishan va behtare ba chand
vakil sohbat konid va moshavereh begirid va bad eghdam konid

آخرين ويرايش توسط Cosette on 11 ژوئن 2012, 00:51, ويرايش شده در 13.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 31 مارس 2012, 08:01 
آفلاين

Admin نوشته است:

mibakhshid 2 bar click shod

در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Cosette در 18 آپريل 2012, 07:18 .

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 01 آپريل 2012, 20:22 
آفلاين

تاريخ عضويت: 09 مارس 2012, 22:30

ببخشید Cosette من یه سوالی دارم. برای مدت زمانی که تو آمریکا هستیم تا جواب درخواست پناهندگی بیاد با حالت بدبینانه و ماکسیموم زمانی که در نظر بگیریم چقدر پول باید همراه داشته باشیم برای مخارج زندگی که کم نیاریم؟ مثلا برای هر سال زندگی حدودا چقدر هزینه میخواد؟ اینطوری اگه بتونین یه حدودی هم بگین متوجه میشم.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 02 آپريل 2012, 13:09 
آفلاين

Golshifte, gheymatha dar har ieyalat motefavetan masalan dar Los Angeles aparteman az $1000 be balast otagh $500 be balast
va baraye kharje roozane shayad mahi $300, ieyalat haye arzantar $400 aparteman $250 otagh $300 kharjete, inha Hadeaghale

agar doost ya famili nadarid ke pishesh bemoonid ya komak kone behtare inja nayaied choon nemitavanid bedoon passport
va card shenasaie jaie ro ejareh konid , moshkel mishe
alan ham amrica rahat be iraniha ehgamat va citizeni nemideh , baraye panahandegi Canada behtare

آخرين ويرايش توسط Cosette on 24 آپريل 2012, 09:57, ويرايش شده در 3.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 03 آپريل 2012, 19:41 
آفلاين

ممنون که جواب دادی Cosette بله میدونم که خیلی سخته اگه آشنایی نداشته باشی که پیشش بمونی اما من تصمیم دارم که آمریکا بیام با اینکه خیلی سخته. یعنی نمیتونم تو این مدت هتل بمونم؟ من آشنا و دوست زیاد دارم اونجا اما تا اونجایی که بتونم میخوام سعی کنم که پیش کسی نرم. یه سوال دیگه که دارم اینه که شما میدونین که تو آمریکا میشه با 150هزار دلار تو یه کاری سرمایه گذاری کرد که درآمدی ازش کسب کنیم؟ مثلا تو ایران که انواع اوراق هست که میتونی سرمایه گذاری کنی و ماهانه سودشو بگیری یا میشه مغازه زد کلا منظورم کار هست حالا هر کاری.. با 150 یا 100هزار دلار میشه؟ مرسی..

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 04 آپريل 2012, 02:39 
آفلاين

Golshifte khahesh mikonam, agar gheyre ghanooni beeyaie nemishe hotel bemooni choon
ID card shenasaie mikhad bayad famil ya doosti dashteh bashid ya ID tahiye koni

آخرين ويرايش توسط Cosette on 11 ژوئن 2012, 00:31, ويرايش شده در 4.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 04 آپريل 2012, 09:53 
آفلاين

مرسی. میبخشی cosette میتونم یه آیدی از شما داشته باشم؟ البته اگه امکانش رو داری اگر نه هم اشکالی نداره

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 04 آپريل 2012, 11:29 
آفلاين

تاريخ عضويت: 29 فبريه 2012, 20:43

.

در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط USA در 26 فبريه 2013, 00:16 .

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 05 آپريل 2012, 09:07 
آفلاين

USA, hamoontor ke dar post ghabli bala tozih dadam ta ghabooli nagiri komaki nemikonan, oonam 6 mah nachiz
bad az elam panahandegi varagh kaghazi midan ke esmet rooshe bedoon aks be onvan madrak shenasaie
va nemitooni hotel ya jaye dige ro begiri, ta ghabl az ghabooli cart shenasaie ya madrak aks dari nakhahid dasht , dar hale hazer jahat gereftan
bliet otoobus beyne shahri va ghatar Card shenassaiee lazeme va bedoon card ya passport behet blit nemifrooshan

در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Cosette در 18 آپريل 2012, 06:52 .

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 05 آپريل 2012, 11:27 
آفلاين

تاريخ عضويت: 29 فبريه 2012, 20:43

Cosette خیلی ممنون از اطلاعتی که دادی ، متاسفانه من نمیدونستم این چیزها رو ، واقعا از شما ممنونم که این اطلاعاتو در اختیار بقیه قرار میدید، فقط یک سوال ،این شرایطی را که گفتید آیا در کانادا هم همینطوره؟
اگر اطلاعاتی راجع به کانادا در مورد وضعیت پناهندگی در آنجا و امکاناتی که میدن دارید بگید. سپاسگذارم

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 06 آپريل 2012, 05:44 
آفلاين

Usa, khahesh mikonam, canada ro sale 2004 roo khabar daram bad az elam panahandegi kaghazi aks dar be onvan card shenasaie
midan ke mitooni bahash hotel beri ya jaie ro ejare koni , bayad beri edareye Welfare va taghaza baraye hoghoogh bikari
koni ke 1 mah tool mikeshe , $400 dollar bare ja midan va pool naghd bare kharjet , khodet bayad begardi aparteman ya otaghi ro peyda koni
ke sab khoone emza kone va ejare ro dolat canada be sabkhoone bede, behtare ke vakil Irani begiri va be ye ieyalat khalvat va
door oftadeh beri rahatar javab migiri

در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Cosette در 18 آپريل 2012, 06:53 .

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 06 آپريل 2012, 05:55 
آفلاين

Dar hale hazer canada ba 2 keshvar gharardad tabadol asar angoshte panahandeh ro dare , avalish amricast va
dovomi UK mibashad agar panahandeye amrica be canada panahandeh beshe ya bar aks baresh migardoonan
keshvar ghabli
mikhan gharar dadi ham ba mexic bebandan ke agar panahandeh be mexic vared shod
hamoonja bayad panahandeh beshe

آخرين ويرايش توسط Cosette on 11 ژوئن 2012, 00:54, ويرايش شده در 2.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 06 آپريل 2012, 06:30 
آفلاين

Canada dar iyalathaye khalvat rahatar javab mideh va dar amrica Los Angeles va San Francisco rahatar javab midan

در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Cosette در 18 آپريل 2012, 07:29 .

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 06 آپريل 2012, 10:09 
آفلاين

ممنون Cosette که جواب میدی. یه راه دیگه هم برای پناهندگی تو آمریکا هست به این ترتیب که تو ترکیه تغییر دین میدی مثلا به بهایی و اونجا درخواست پناهندگی میدی و همونجا هم منتظر جواب میمونی و اینطور که من تحقیق کردم به احتمال خیلی زیاد جوابها همیشه مثبت بوده. فکر میکنم این راه بهتری باشه فقط نمیدونم اونجا هم به همین ترتیب کیسهارو بررسی میکنن یعنی مدت زمانش با وقتی که تو آمریکا درخواست میدن و بررسی میکنن؟ فرقی نداره؟ همون 45 روز برای مصاحبه و 90 روز بعد از دریافت جواب مصاحبه دادگاه؟ از اونجایی که دوستان من زرتشتی بودن و توی ایران منتظر ویزاشون شدن و تو اتریش هم مصاحبه دادن و بعد از اینکه رفتن هیچ مشکلی نداشتن حتی بعد از یک ماه ماشین هم به نام خودشون خریدن! شما در این زمینه اطلاعی دارین؟

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 06 آپريل 2012, 13:48 
آفلاين

تاريخ عضويت: 06 آپريل 2012, 13:30

درود بر شما
من ازدواج کردم اگر خودم از همین طریق دعوت نامه سمینار به امریکا یا کانادا بروم و اعلام پناهندگی کنم پس از اقامت همسرم میتونه بیاد ؟ من به علت بد حجابی چندین بار گرفتنم و گواهینامه ام هم به همین علت 6 ماه ضبط شد ، یکبار تا عصر بازداشت بودم و به دین مسیح گرویدم ایا این موارد برای کیس قابل عرض هستند؟ البته کسی از مسیحیت من اطلاعی ندارد

بالا
 مشخصات  

نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
+ ارسال موضوع جدید+ ارسال پاسخ
 [ 187 پست ]  برو به صفحه 1, 2, 3, 4  بعدي

ساعت سایت بر اساسUTC + 1 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است امروز 22 اکتبر 2014, 17:20

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 13 مهمان